Kampeerboeren moeten in verzet PZC PZC PZC "In de wereld van kinderen hoort geen kanker" Dijkrock dit jaar in het teken van bluesrock Kinderen en hersenletsel KOUDEKERKE I Recreatiestichting wil met ongehoorzaamheid nieuwe wet afdwingen Diefstal uit schuurtje in Bruinisse Foto-expositie in bibliotheek van Vlissingen Scoop wil door film mishandeling ouderen bespreekbaar maken Van geven word je rijk Geef om vrijheid WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN DOMBURG, GRIJPSKERKETI MELISKERKE ®BDVAG Giro 860 WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN (AUTOROUTE) w 1' donderdag 3 april 2003 door Melita Lanting VLISSINGEN - De Stichting Vrije Recreatie (SVR) roept haar leden op tot burgerlijke onge hoorzaamheid. De vereniging van kampeerboeren wil dat de leden - vooruitlopend op de nieuwe wet - het hele seizoen hun terrein openstellen voor 15 kampeerplaatsen. „Ondernemers moeten het er maar op wagen," zegt voorzitter W. van den Berg van de SVR. Vorig j aar heeft de Tweede Ka mer een nieuwe Wet op de Open lucht Recreatie aangenomen, maar die wet is nog steeds niet van kracht. We hebben nu wel genoeg geduld opgebracht." Van den Berg erkent wel dat boeren een risico lopen als ze BRUINISSE - Uit een schuurtje achter een woning aan de Dok ter De Kockstraat in Bruinisse zijn tussen maandagavond 21.30 uur en dinsdagochtend 7.30 uur gereedschap en etens waren weggenomen. De eigenaar mist twee boorma chines, een schuurmachine, een werklamp en diverse etenswa ren. De waarde van de gestolen goederen is onbekend. VLISSINGEN - In bibliotheek 't Spui in Vlissingen worden van 7 april tot 12 mei veertig ama teurfoto's tentoongesteld. Een tijdje geleden gaf de foto grafe Joke van Vlijmen een workshop aan dertien amateur fotografen. Uit de resultaten van deze workshop werden de veertig beste foto's uitgezocht Deze pronken nu aan de muren van de bibliotheek en zijn te be zichtigen tijdens de openings tijden. meer gasten toelaten dan de ver gunning toestaat. „Je loopt het risico dat iemand tenten gaat tellen en je aangeeft bij de ge meente, dat is dan vervelend." Volgens de huidige wet mag een minicamping gedurende het he le seizoen tien vaste plaatsen hebben. In het hoogseizoen ko men daar nog eens vijf plaatsen bij. In de nieuwe wet is sprake van vijftien kampeerplekken gedurende het hele seizoen. De SVR heeft deze week gespro ken met vertegenwoordigers van de kamerfracties van CDA en PvdA. In dat gesprek heeft de SVR aangedrongen op een Al gemene Maatregel van Bestuur. Daarmee kan, volgens de SVR, een wettelijk kader geschapen worden voor uitbreiding van het aantal kampeerplaatsen. De kamerfracties reageerden af wijzend op dat verzoek maar hebben wel toegezegd de mi nister vragen te stellen over de invoering van de nieuwe wet. Beleidsmedewerker A Kuiper van de Vekabo (vereniging kam peerboeren Nederland) noemt de actie van de SVR een publici teitsstunt. „Het is goedkoop om dit te roepen bij de start van het kampeerseizoen. Dan is alles al geregeld en zijn de vergunnin gen vergeven. Wij willen ook dat de nieuwe wet er snel komt. Wij proberen dit alleen via con structief overleg te bereiken en dat is een groot verschil." De SVR heeft in Zeeland weinig leden. De meeste Zeeuwse kam peerboeren zijn aangesloten bij de Vekabo. door Patrick de Block RILLAND-BATH - Dijkrock is traditiegetrouw de opening van het nieuwe festivalseizoen in Zeeland. Vrijdag 25 en zaterdag 26 april is de twaalfde editie aan de Grensweg in Rilland-Bath. Het muzikale programma van Dijkrock is dit jaar zeer gevari eerd. De vrijdagavond, die om negen uur begint, staat dit jaar in het teken van de bluesrock. „We hebben er voor gekozen om de jongeren van de gemeente Rei- merswaal te laten kiezen. Uit de vele reacties die we ontvingen bleek dat er een grote vraag naar bluesrock was", vertelt P. Zomers van de organisatie. De band Chilly Willy opent dit jaar het festival. Deze Belgische groep is een gevestigde naam binnen de bluesscene in zijn ei gen land, maar ook in Neder land, Frankrijk en Jamaica hebben de bandleden al diver se podia betreden. In Zeeland speelden ze onder meer op de Bluesroute, Crossroads en het bluesfestival in Kwaden- damme. Verder treedt de groep Big Chief Sugar vrijdag op. De organisatie verwacht dat het dit jaar weer druk wordt aan de Bathse Dijk, „Net als vorig jaar gaan we ervan uit dat vier- tot vijfhonderd bezoekers de weg naar het festivalterrein weten te vinden", zegt Zomers. Bands 's Zaterdags begint het festival om 11.00 uur met een open podi um. Bands konden zich voor dit onderdeel van het festival in- De winnaar van de Zeeuwse Belofte van vorig jaar, Backlash, speelt dit jaar op Dijkrock. schrijven. Uiteindelijk kreeg de organisatie ruim vijftig aanmel dingen, waaruit ze er acht heb ben geselecteerd. De voorname lijk jonge bands zijn: Zuidwest 7, NoCode, Shape Shifter, Hur- ricain, Stoeptegel, Leach, Vintage en Stik Hewoon. De winnaar van het open podium wordt automatisch toegevoegd aan het programma van Dijk rock 2004. Zaterdagavond treden de be kendste namen op, zoals A- Trac, Carrera en A Purple Tale. Ook de winnaar van het open podium van vorig jaar, Back lash, brengt enkele nummers ten gehore. De groep heeft vorig jaar de Zeeuwse Belofte op zijn naam geschreven. De avond wordt afgesloten door de Ne derlands/Schotse band The Old Firm. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Er zijn ver schillende vormen van oude- renmishandcling. Financiële uitbuiting is er één van. Dat wordt bewust gepleegd. Sommige andere vormen ge beuren vaak niet uit moed wil, maar uit onmacht, on wetendheid of onkunde bij de mantelzorgers. Doordat het probleem zich grotendeels aan de publieke aandacht onttrekt, kunnen de misstanden jarenlang doorgaan en tot grote exces sen leiden. Veel ellende zou voorkomen kunnen worden als signalen eerder worden opgepikt door hulpverleners en naaste omgeving. Die conclusies werden gis termiddag in Zierikzee ge trokken tijdens een druk be zochte themamiddag van de gezamenlijke ouderenorga- nisaties (Poso) en de Stich ting Scoop In een poging ouderenmishandeling be spreekbaar te maken houden deze organisaties op meerde re plaatsen in de provincie deze themabijeenkomsten. Zij willen er vooral bestuur ders en beroepskrachten van de Stichtingen Welzijn Ou deren en de hulpverleners in de betreffende regio's mee bereiken. Film En dan geef ik d'r weer een klap is de titel van de video presentatie die ter inleiding wordt vertoond. De film biedt schnjnende praktijk voorbeelden van een oudere man die worstelt met het feit dat zijn vrouw dement raakt. Zelf kampt hij met een oor logstrauma en blijkt niet bij machte adequaat om te gaan met de ziekte van zijn vrouw. Hij wordt steeds kwaad doordat zij steeds meer fou ten maakt bij de normale da gelijkse bezigheden. Ook kan hij het niet verkroppen dat zij hem niet meer als echtge noot herkent, maar hem met 'pappa' aanspreekt. Hij koelt zijn woede met geweld, be seft uiteindelijk dat hij daar ""Ontzettend fout mee zit en geeft daarover een signaal af als hij zijn rekening bij Tafeltje-Dek-Je komt beta len. Verder toont de film een voorbeeld van financiële uit buiting waarbij een oude re man door zijn familiele den wordt bestolen van zijn maandelijkse uitkering en met torenhoge schulden aan zijn lot wordt overgela ten. Verzorging Onderzoek wijst uit dat ruim vijf procent van de zelfstan dig wonende ouderen boven de 65 jaar met mishandeling te maken krijgt. Leidster M. Quax van het Walcherse proefproject over dit thema spreekt liever van ouderen- misbéhandeling. Verkeerde verzorging of het onthouden van zorg zijn immers ook vormen van mishandeling. Quax kent veel praktijk voorbeelden van mantelzor gers, oftewel kinderen en familieleden die onvoorbe-1 reid voor de zorg aan een partner of ouder komen te i staan. Haar ervaring is dat velen met goede bedoelin- gen aan die taak beginnen, maar niet in staat zijn die naar behoren te vervullen naarmate de belasting zwaarder wordt. Om te voorkomen dat man telzorgers doordraaien, zou den zij met anderen over hun onkunde en onmacht met moeten praten, luidt één van de adviezen. Volgens Quax ligt hier ook een belangrijke taak voor Thuiszorg en vrij willige hulpverleners. Zij zouden de mantelzorgers af en toe praktisch kunnen bij staan, maar ook informeren over de beste manier van ver zorgen. „Het tillen van ie mand met een gedeeltelijke verlammmg valt niet mee als je niet weet hoe je dat moet doen en dan krijg je zelf vaak lichamelijke klachten", gaf Quax als voorbeeld. Hoe meer je aan een ander geeft, hoe rijker je wordt Denk je eens in dat je een bijdrage hebt geleverd aan de kansen van kinderen op een normaal leven, World Partners maakt dat mogelijk door projecten te realiseren die samen met de lokale bevolking wor den opgezet In India is dat een zijdenipsenproiect ter ondersteuning van de lokale kostschool Met de winst helpen we de mensen in de regio aan de eerste levensbehoeften. We hebben uw steun hard nodig bij het opzetten van nog veel meer projecten. Er is nog zoveel te doen En het mooie is: je krijgt er als mens ook nog wat voor terug. Dat noemen ze bij World Partners nou een win/win situatie World Partners werkt vanuit een christelijke visie. Xe ondersteunt bedrijfspnjecten in tweedeen derdewereldlanden, met financiële bijdragen persoonlijke inzet en gebed van (christen) zakenmensen Wilt u zich als World Partner inzetten voor i duurzaam /uirtnersbip met ondernemers Of wilt u graag meer 1 informatie.' Neem dan contact op met World Partners (0317) 31 77 65. Groenendaal.se» eg 35 6871 CN Renkum Tel. 31-(0)317-31 77 65 Fax 31 -(0)317-31 81 15 Postbank 2393646 ABN-AMRO 409547352 info@woridpartners.org www.woridpartners.org 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000 Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. Svau* Aangenaam, dit is Steven. Hij gaat bij een Bosch Car Service garage over alle elektronica. Of het nu gaat om ampères of weerstanden, Steven lost storingen op als de beste. Hij is goud waard als je bedenkt dat autois met steeds geavanceerdere elektronica zijn uitgerust. Hij snapt de werking ervan, maar hij draait ook zijn hand niet om voor de inbouw van een autoradio, een carkit of een navigatiesysteem. Door zijn specifieke kennis is Steven onmisbaar in het Bosch Car Service team. In elke Bosch Car Service Garage zult u een 'Steven' aantreffen. Wilt u ook weten hoe 'Steven' storingen opspoort? Breng dan gauw een bezoek aan de Bosch Car Service garage bij u in de buurt. Alle automerken zijn welkom. Grote en kleine beurten, APK-keuringen, reparaties, accu's, uitlaten en banden, remmen, inbouw van radio's, navigatiesystemen en mobiele teletoons, etc. Bosch Car Service Daar kom je graag terug KOUDEKERKE. Autobedrijf Kluvfhout Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 Hersenstichting Nederland geeft u feiten en cijfers Zomaar enkele cijfers: - Per jaar krijgen circa 35 kinderen onder de 13 jaar een dodelijk ongeval op de fiets. Meer dan de helft van deze kinderen overlijdt aan hersenlet sel. - Elk jaar komen naar schatting 1.000 kinderen na een verkeersongeval in het ziekenhuis terecht. De helft van deze kinderen heeft hoofdletsel. - Jaarlijks moeten ongeveer 19.000 kinderen naar de EHBO na een val op hun hoofd. - Per jaar worden ongeveer 80 nieuwe gevallen van een hersentumor vastgesteld bij kinderen tot 15 jaar. - Naar schatting worden in Nederland jaarlijks 50.000 tot 80.000 kinderen slachtoffer van kin dermishandeling. Bij meer dan 50% daarvan is er sprake van letsel in het hoofd-nek-gebied. - In Nederland krijgen per jaar 2,7 op de 100.000 kinderen een herseninfarct of hersenbloeding. Meer weten? Wilt u meer informatie, bijvoorbeeld over hersen letsel bij kinderen en meningitis, herseninfarct of hersenbloeding, kindermishandeling enz.? Neem contact op. Steun de Hersenstichting Nederland Wetenschappelijk onderzoek en revalidatie zijn uiterst belangrijk om hersenletsel te behandelen. Verder is goede voorlichting van belang Word donateur van de Hersenstichting of doe een gift. Ons CBF-keurmerk garandeert een verantwoorde besteding van uw bijdrage. Hersenstichting Nederland Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - Tel. 070 - 360.48 16 www.hersenstichting.nl Eigenlijk weet je wel hoe mijn leven eruit ziet. Als je 80 cent per dag kunt missen, kun je mijn leven veranderen. bel 0900 0255 (10 ctpm) of surf n In Nederland worden per jaar vierhonderd kinderen door kanker getroffen. Dat zijr er vierhonderd te veel. Het gezin wordt zwaar getroffen. Het KWF helpt o.a. me gratis leerpakketten, door scholen aan te vragen bij de Nederlandse Kankerbestr- ding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF). Ook verstrekt het KWF sinds kort spec* rugzakjes met infomaterialen aan ieder kind, dat een ouder met kanker heeft. E* dankzij de steun van vele giftgevers kan het KWF ook miljoenen euro's steken r medisch onderzoek. Dit heeft ertoe geleid dat nu bijna 70% van de kinderen m? kanker hun ziekte overleeft. Vijf jaar geleden was dat amper 40%. Steun de kankerbestrijding Wie hulp nodig heeft of meer over het werk van het KWF wil weten kan terechte: www.kankerbestrijding.nl. U steunt ons door een gift over te maken op gir; 26000 t.n.v. het KWF, Amsterdam K EDERLANDSE KANKERBESTRIIDING Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant 5«a Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren) of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 18 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14