Souburgse jeugd krijgt halfpipe PZC Rijkswaterstaat ziet straatrace als een incident PZC Parkeerpleintje wordt betegeld Site zaait verwarring over tarief busdienst van Hoek naar Goes Goes' ziekenhuis pakt rookoverlast aan Automobilist begrijpt niets van aanrijding Gemeente plaatst skatetoestel op veldje aan Bermweg Stelende Vlissinger moet zes weken gevangenis in agenda 13 Zes huisartsen buiten centrale post Zes weken cel voor stelen leren jas Storing Sloebrug ontregelt verkeer Portemonnee Middelburgse gerold Kluis gestolen in Renesse Activiteiten rond maritieme toekomst Vlissingen donderdag 3 april 2003 Hoor Ron Magnée MIDDELBURG - Een 75-jarige automobilist uit Oudelande moet 450 euro boete betalen. Vorig jaar juni knalde hij in Nis- se met hoge snelheid op een stil staande auto. Zelf begrijpt hij de aanleiding van de botsing nog steeds niet: „Ik snap er hele maal niks van." Die dag reed de man hard over de Kruiningenpolderweg in Nisse. „Abnormaal hard", zei de ene getuige in het politierap port. „Ik dacht nog: dat kan niet goed gaan", sprak de ander. En het ging niet goed. De bejaarde chauffeur knalde met volle vaart op een stilstaande auto, bestuurd door een vrouw. Deze wagen caramboleerde weer te gen een volgende wagen. De vrouw in de auto raakte gewond en moest maanden thuisblijven met een whiplash. De bejaarde chauffeur had zo goed als niets. De man kon de black outmaar nauwelijks geloven: „Sinds 1955 heb ik mijn rijbewijs en dit is mijn eerste aanrijding. En dat terwijl ik zo'n tienduizend kilo meterper jaar rijd." Aan zijn ge zondheid kon het niet liggen. De periodieke keuring, verplicht voor de oudere automobilist, doorstond hij naar eigen zeggen elk jaar glansrijk „Een heel akelig ongeval door een moment van onoplettend heid. Dit mag niet gebeuren", sprak officier van justitie H. den Hartog. Ze eiste 450 euro boete en een ontzegging van de rijbe voegdheid van vier maanden waarvan twee voorwaardelijk. Politierechter B Doorewaard Boekhout twijfelde bij zijn be slissing. Was de bejaarde auto mobilist wellicht zijn scherpte aan het verliezen? „U bent op een leeftijd gekomen waarop u door Ab van der Sluis OOST-SOUBURG - De ge meente Vlissingen gaat een halfpipe plaatsen op het trap veldje aan de Bermweg in Oost- Souburg. De skatevoorziening kost 46.000 euro en wordt uiter lijk eind juni geplaatst. Vorig jaar februari stuurde de inmiddels dertienjarige Thijs van der Horst uit Oost-Souburg een brief naar de burgemeester van Vlissingen met het verzoek een halfpipe te plaatsen in het dorp De dichtstbijzijnde skate- voorzieningen zijn in Vlissin gen en Middelburg te vinden, te ver voor de jongeren uit Oost- Souburg. Om te laten zien dat hij niet de enige voorstander was van een halfpipe. had hij in het dorp 230 handtekenin- door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Gaa- keer heeft gisteren een 21 -jarige inwoner van Vlissingen zes we ken gevangenisstraf opgelegd wegens diverse diefstallen. De diefstallen werden in februari dit jaar in Middelburg gepleegd. Uit een woning nam de Vlissin ger 17 februari een tas met schoolspullen en kleding weg. Een dag later stal hij een dames fiets uit een tuin, terwijl de eige nares van de fiets haar bood schappen naar binnen bracht. Eind februari nam hij uit de Zeeuwse Bibliotheek woorden boeken Nederlands, Engels, Frans en Duits weg. Dat laatste wekte de nieuwsgierigheid van de politierechter. „Wat moest u met deze woordenboeken?" De Vlissinger zei de woorden boeken nodig te hebben om te leren. I door René van Stee TERNEUZEN - De landelijke j openbaar vervoersinformatie- j site www.9292ov.nl zorgt voor J grote verwarring onder buspas sagiers die via de buslijnen 20 en 50 van Connexxion door de i Westerscheldetunnel reizen. Op het traject Hoek-Goes geeft de reisplanner van de site zeven zo nes (acht strippen) als tarief op. De chauffeurs stempelen echter consequent negen zones (tien strippen) af. Deze gang van zaken leidt vol gens E. van Tulden uit Hoek tot J grote irritatie. „Zonder enige I uitleg houden ze vol dat het om I negen zones gaat. Aan die on- I duidelijkheid moet een eind ko- j men", aldus Van Tulden. Vanuit j zijn woonplaats maakt hij re- I gelmatig gebruik van het open- I baar vervoer naar Goes I Reisinformatrice E Lakerink j van 9292 verklaart dat de ver- I voersinformatie van haar werk- REDACTIE WALCHEREN Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel-(0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl STREEKACTIVITEITEN MELISKERKE - Ons Huis, 9.30 uur: Koers- bal, MIDDELBURG - Kuiperspoortgebouw, 19.30 uurZeeuwse Muzieksschool, pre sentatie workshop klarinet; Kerksteeg 5, 14.00-15.00 uur: Tai Chi voorvijftigplussersen mensen met chro nische aandoeningen; 19.00-20.00 uur: Tai Chi voor beginners; Artemis Koudekerkseweg 133, 13.30- 15.30 uur: Training voor vrouwen die te kampen hebben met hevige emoties: Trefpunt. Nassaulaan, 20.00 - 22 00 uur: Computerclub en wijkinternetpunt; VEERE - Stadhuistoren. 15.00-16 00 uur: Carillonbespeling door stadsbeiaardier Kees van Eersel; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag vijftigplussers; De Oude Stad, 9.30 uur' Peutergym van 2,5 tot 4 jaar en 10.30 uur: Peutergym tot 2,5 jaar. In en Uitloophuis. Van Goghlaan 241a, 9.30-12.00 uur Koffie contactochtend; Het Bolwerk, 13 00 13.45 uur en 14.00 - 14.45 uur: Gymnastiek vijftigplussers. gen verzameld onder mede scholieren en kinderen uit de buurt. Telefoontje Zijn actie had succes. Juni vorig jaar kreeg Thijs al een telefoon tje dat zijn verzoek in behande ling was genomen en dat wet houder P. van der Maden samen met ambtenaren plaatsing van een halfpipe ging onderzoeken De gemeente en de Souburgse jongeren kwamen een aantal malen bij elkaar in het Zwaan tje om een plek te zoeken. Thijs zelf had in zijn brief al een aan tal voorzetjes gegeven: achter de watertoren in de Vlissingse- straat, op de Burcht of bij de Padweg/Pieter Louwerse- straat. De keuze viel uiteindelijk op het veldje aan de Bermweg. Daar is al een basketbalpleintje. Vol gens het college van burgemees ter en wethouders is er nog vol doende ruimte aanwezig om een halfpipe te plaatsen. Het ter- reintje ligt vrij van bebouwing, zodat de kans op geluidsover last minimaal is. Tegelijkertijd liggen huizen ook weer niet zo ver van het trapveldje vandaan dat jongeren ongestoord hun gang kunnen gaan. Door wat struiken te rooien en gras neer te leggen, ontstaat er uitzicht op de Bermweg. Oudere jeugd De gemeente is het met Thijs eens dat het nodig is om speel- voorzieningen voor jongeren ouder dan twaalf jaar te realise ren in Oost-Souburg. Op dit moment zijn er in de gemeente Vlissingen te weinig openbare plekken die voor de wat oudere jeugd aantrekkelijk is. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat de halfpipe vorig jaar al geplaatst zou worden. De plaatsing liep wat uit, omdat de In de strafmaat werd ook nog de verduistering van kratten bier en limonade meegenomen. Officier van Justitie J. Groen stelde dat de problemen niet via het traject van het strafrecht kunnen worden opgelost. „Er moet meer gebeuren, want er is meer aan de hand." De man kampt met psychische proble men, maar hij vindt dat de hulp verlening tekort schiet. „Er wordt niet naar mij geluisterd. De reclassering geeft mij ook niet genoeg aandacht." Raads man E. Smit verzekerde dat de problematiek van zijn cliënt zeer schrijnend is. De verdachte had in een brief aandacht ge vraagd. „Het is niet leuk om een crimineel te zijn. Ik haat mezelf en ook anderen gaan mij haten", verwoordde hij zijn schreeuw om hulp. De politierechter con stateerde dat het hem niet ge lukt is eruit te komen. „Met zul ke problemen kan het strafrecht niet zoveel", zei ze. gever doorgaans klopt, omdat deze informatie wordt verkre gen van de landelijke busmaat schappijen en de overige open baar vervoersbedrijven „Het is ons bekend dat de Westerschel detunnel onlangs is geopend. Hierdoor is ook een nieuwe dienstregeling ingevoerd. Voor zover ik weet is die informatie verwerkt in onze reisadviezen, inclusief de bijbehorende tarie ven", verklaart zij. Woordvoerder D Bakker van Connexxion regio Zuid-West is onbekend met de onenigheid tussen chauffeurs en passagiers over het aantal af te stempelen strippen op de buslijnen 50 en 20. Ook is hij niet op de hoogte van de informatie die 9292 de reizigers over de busverbindin gen door de Westerscheldetun nel verschaft. Niettemin weet hij zeker dat het aantal van ne gen zones op het traject tussen Hoek en Goes klopt ..De informatie van 9292 is dus onjuist Dit komt vermoedelijk doordat de tunnel zelf niet als zone is aangeduid, terwijl dit wel het geval is. Om een eind aan deze verwarring te maken, zul len wij zo spoedig mogelijk actie ondernemen", aldus Bakker Hij voegt er aan toe dat de reiziger tussen Hoek en Goes tegen woordig voordeliger uit is dan vroeger. Een rit met de toenma lige buslijn 10 via het veer tus sen Perkpolder en Kruiningen kostte toen twaalf strippen. Of het nu kwam door de boete of door alle publiciteit die daar op volgde, de rookruimte in het Oosterscheldeziekenhuis voldoet nu aan alle richtlijnen. foto Willem Mieras door Steffan ter Maat GOES - De boete die het Oosterschelde ziekenhuis in februari van dit jaar kreeg voor het overtreden van het verbod op roken in openbare ruimten, heeft kenne lijk effect gesorteerd. Het ziekenhuis heeft de rookruimten namelijk snel aan gepast en voor het overige deel van het ziekenhuis een totaal rookverbod afge kondigd. De boete, waarvan de hoogte niet bekend werd gemaakt, werd opgelegd door de Voedsel en Waren Autoriteit (VWA), een nieuwe overheidsorganisatie waar onder meer de Keuringsdienst van Waren deel van uitmaakt. Het overtreden van het ver bod werd bij de VWA aanhangig gemaakt door de Bevelandse afdeling van het Ast ma Fonds. De afdeling had al meerdere keren geklaagd bij de directie van het zie kenhuis, maar dat had geen effect. In de centrale hal van het ziekenhuis was een aparte rokersruimte, maar deze was niet volledig afgesloten. Dit zorgde voor rookoverlast in de centrale hal en zelfs ook nog op de eerste verdieping De aparte ruimte is er nog steeds, maar de ze is met schermen en een deur nu wel goed afgesloten van de rest van de hal. Vanuit het personeelsrestaurant op de eerste verdieping was er ook rookoverlast. Ook dit is opgelost door hiervoor een afge sloten ruimte te creëren. „We zijn er bij het Oosterscheldezieken huis wel zes jaar mee bezig geweest en nu hebben we dan eindelijk ons doel bereikt Ik denk overigens niet dat dit door die boete kwam, maar meer door de negatieve publiciteit die het het ziekenhuis oplever de", vertelt J. de Witte van de Bevelandse afdeling van het Astma Fonds. „Maar hoe dan ook, het is opgelost en daar zijn we heel blij mee." VLISSINGEN - Op het par- keerpleintje aan de Vlaming straat en Kleine Kerkstraat in Vlissingen komen 66 parkeer plaatsen voor vergunninghou ders. De grond ligt momenteel braak. Er wordt al sporadisch door vergunninghouders gepar keerd. Hondenbezitters laten er hun honden uit. „We richten het nu zo in dat er ook in het middengedeelte ge parkeerd kan worden. Daar door komen er meer plaatsen beschikbaar", zegt J. Wilten- burg van de gemeente Vlissin gen. Het terrein en de directe omgeving worden opgeknapt. De bosschages bij de loods van de Scheldewerf worden wegge haald. „De openbare verlich ting wordt verbeterd en we plaatsen zo'n acht bomen tussen de parkeervakken." De gemeente legt gebakken straatstenen op het parkeer- pleintje. „Deze stenen hebben we in voorraad en kunnen we zo weer ergens anders leggen. Voor alle duidelijkheid: we doen niet aan kapitaalvernietiging." Wil- tenburg maakt die opmerking omdat de gemeente eraan denkt op termijn de openbare ruimte anders in te richten. Onlangs werd bekend dat een van de Scheldeloodsen benut zal wor den als een culturele vrijplaats of vlakke-vloertheater Daar liet terrein aan de Vlamingstraat en Kleine Kerkstraat wordt opgeknapt en de bosschages worden ver wijderd, zodat het als volwaardig parkeerterrein kan gaan functioneren. foto Lex de Meester er elk jaar niet meer jonger op wordt." Of was het ongeluk te wijten aan een moment van on oplettendheid, iets wat jongere chauffeurs ook zou kunnen overkomen7 Uiteindelijk ging hij gedeelte lijk mee met de eis van de offi cier. Doorewaard Boekhout leg de de man weliswaar 450 euro boete op, maar vervolgens slechts een voorwaardelijk rij verbod. gemeente een aantal malen overleg heeft gevoerd met de Souburgse jongeren. De gemeente wil het bestaande basketbalveldje wat vergroten. Tussen de halfpipe en het veldje komt een metalen ballenvanger, die ervoor moet zorgen dat ska- tende jongeren last hebben van jongeren die aan het basketbal len zijn. Voor de halfpipe ge plaatst wordt, gaat de gemeen te Vlissingen eerst het overbo dige groen weghalen. Daarbij wil de gemeente de vogelnes ten niet in gevaar brengen, zo dat de halfpipe pas eind juni klaar is. MIDDELBURG - Zes huisartsen in Middelburg doen niet mee aan de huisartsenpost. De patiënten waren hierover geïnfor meerd, maar onlangs is er verwarring ontstaan. Een aantal patiënten kreeg de folder in de bus over de nieuwe huisartsen post in Vlissingen. Daarin stond het telefoonnummer dat ze konden draaien buiten de gebruikelijke werktijden. Voor de patiënten van de huisartsen Angcotta, Albers, Bruynzeel, Heere, Van de Haak en Wortelboer geldt dit niet. Zij kunnen te allen tijde de eigen huisarts bellen De patiënt wordt automa tisch doorgeschakeld naar de dienstdoende arts, 's Avonds, 's nachts of in het weekeinde, of in geval van spoed overdag, kan ook gebeld worden naar 0118-644301 MIDDELBURG - Twee Terneuzenaren, van 22 en 35 jaar, werden gisteren door de Middelburgse politierechter A. Gaakeer voor een winkeldiefstal tot zes weken cel veroor deeld. De rol van de jongste was iets groter, maar het straf blad van zijn mededader was omvangrijker. Aan het slachtof fer moeten de daders 450 euro schadevergoeding betalen. De jongste verdachte had in een dronken bui had hij in de nacht van 25 februari 2003 een steen door de ruit van de kle dingzaak Van der Meer aan de Markt in Terneuzen gegooid. Door het gat van de etalage griste hij een leren jas weg Toen hij thuiskwam met de jas, vertelde hij zijn actie aan zijn mede bewoner, die vervolgens eveneens een leren jas ging stelen. De jassen werden door de 22-jarige man voor 70 euro van de hand gedaan. Raadsman R. van Voorst Vader vondde rol van zijn 35-jarige cliënt te summier om hem daarvoor tot zes weken gevangenisstraf te veroordelen. De raadsman wilde de rolver deling ook vertaald zien in de schadeclaim, maar de oudste verdachte wilde hiervan niet weten. „Samen uit, samen thuis", reageerde hij Dat was ook het oordeel van de politie rechter. De uitspraak was conform de eis. VLISSINGEN - Een storing in de afstandsbediening van de Sloebrug in Vlissingen heeft gisteren een flinke verkeersop stopping veroorzaakt. De storing begon toen de brug net open stond. Het was niet meer mogelijk om de brug van afstand te laten zakken. Een probleem in het glasvezelnetwerk was waarschijnlijk de oorzaak van de storing. Om de halfhoge brug weer omlaag te krijgen, moest iemand naar het brugbe- dieningshuisje rijden. De storing ontstond rond kwart over vier 's middags. Ongeveer drie kwartier later lag de brug weer over het kanaal. Een monteur heeft gisteren geprobeerd om het probleem met het kabelnetwerk te verhelpen. Tot die tijd werd de brug lokaal bediend. MIDDELBURG - In een winkel in de Lange Delft te Middel burg is gisteren omstreek 16.00 uur de portemonnee van een 82-jarige vrouw uit deze woonplaats gerold. Na het afrekenen werd de portemonnee met daarin diverse (bank)passen en een geldbedrag van enkele tientallen euro's in een ongemerkt ogenblik gestolen. RENESSE - Bij een inbraak in een kantoor van een horecage legenheid te Renesse is tussen dinsdagavond en gistermorgen een kluis gestolen. In de kluis lagen enkele (waarde)papieren Ook werd er een paar honderd euro weggenomen. door Sheila van Doorsselaer PERKPOLDER - Rijkswater staat beschouwt de straatrace van afgelopen vrijdagavond aan het Veerplein in Perkpolder toch maar als incident. Hoewel RWS het gebruik van zijn weg voor deze illegale hob by niet goedkeurt, blijkt het af sluiten van het Veerplein en de Parallelweg praktisch moeilijk uitvoerbaar. Wordt er nogmaals geraced, dan zal RWS wel maat regelen treffen. „We kijken het nog even aan", zegt J. den Hartig van Rijkswa terstaat. „We hebben besloten niet meteen paniekvoetbal te gaan spelen. Er is in het verle den wel vaker geraced. Dan wachtte de meute het vertrek van de laatste boot af Volgens Den Hartig lijkt het af sluiten van de Parallelweg en het Veerplein technisch eenvou dig, maar is het dat niet. „Er moet een verkeersbesluit en een visie aan ten grondslag liggen, want je mag een openbare weg niet zomaar versperren. Daar naast heeft de afsluiting van vooral de Parallelweg gevolgen voor het openbaar vervoer en de bewoners in de omgeving." Ook heeft RWS rekening te houden met de vergunninghouders op het Veerplein. Hoewel de politie RWS met klem heeft gevraagd maatrege len te nemen zodat de racewed strijden niet meer gehouden kunnen worden op de verlaten weg, doet Rijkswaterstaat voor lopig dus niks. Den Hartig: „We kunnen niet overól wat aan doen Het zou fijn zijn als de po litie een extra oogje in het zeil wil houden, maar het is de vraag of ze daar genoeg personeel voor hebben." Mocht het traject, een paar kilo meter rechte weg, een enorme aantrekkingskracht hebben op racefanaten, dan zal RWS de weg wel afsluiten of onaantrek kelijk maken. Den Hartig: „Maar dat moeten we dan eerst heel zorgvuldig bekijken Afgelopen vrijdagavond werd een illegale straatrace gehou den waarbij drie automobilis ten werden aangehouden we gens een forse overschrijding van de maximumsnelheid. De wedstrijd trok veel publiek, tus sen de honderd en de tweehon derd mensen keken toe Bij di verse straatraces in Nederland zijn al mensen gewond geraakt, waaronder ook omstanders. voor zou er een doorgang naar het KSG-terrein via een loods gemaakt worden. „We houden er rekening mee Dat wil niet zeggen dat dat plan zeker uitge werkt wordt." Tijdens de werkzaamheden, die duren tot eind mei, kun nen vergunninghouders parke ren op een gedeelte van het par keerterrein aan de Stenen Beer en aan de Wilhelminastraat. door Anita Janse VLISSINGEN - De Schelde is van groot belang voor Vlissin gen. De stad leeft van en door de Schelde. Met dat idee houdt de Vlissingse Stichting Culturja de komende weken een aantal acti viteiten met het oog op de mari tieme toekomst van de stad. Woensdag 9 april om 14.00 uur vertrekt een rondvaart door de haven vanaf de loodsensteiger. 's Avonds om 20.00 uur wordt een lezing gehouden in het Vlis singse Arsenaaltheater. Spreker is Arjen van Klink. Hij zal in gaan op de mogelijkheden en problemen van de Vlissingse ha ven. Woensdag 23 april om 14.00 uur zal een verkeersleider in het Ar senaaltheater uitleg geven over de verkeersregeling en veilig heid op de Schelde Om 20.00 uur houden de directeurs van de Nederlandse en Belgische lood sen een presentatie over de ont wikkelingen in het loodswezen. Woensdag 11 juni om 14.00 uur geeft scheepsbouwbedrijf de Damengroep een schets van het bedrijf. Om 20.00 uur wordt de toekomst van scheepsbouw in Nederland, in het bijzonder in Vlissingen, toegelicht. Wie deel wil nemen aan een volledig pro gramma op een van deze dagen dient zich vooraf in te schrijven. De lezingen vinden plaats in het Arsenaaltheather, toegangs kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het theater. Inlichtingen: stichting Cultur- jü, 0118-441244. door Edith Ramakers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13