Componeren buiten muzikale mode Kayak laat Merlijn herleven 2t/m8april WOENSDAG Tierelijntje Theaterpoppenkast Tierelijntje speelt Het nieuwsgierige aagje. Een nieuw spannend en humoristisch avontuur uit het leven van de legendarische Jan Klaassen Katrijn en hun geadopteerde dochtertje Tierelijntje en haar buurjongen Edje Boterkoek! Ou derwets poppenkastplezier met levensgrote prachtige poppen met veel muziek en speciaal gecomponeerde liedjes. Voor alle kinderen vanaf 4 jaar De Wimpel, Sint Philipsland, 14.00 uur Sim Bolus Poppentheater Sim Bolus speelt Naar Dromenland. Naar Dromenland is een eigen bewerking van het prentenboek Welterusten Kleine Beer van Martin Waddell en Barbara Firth. Twee beren, een grote en een kleine, wonen in de Witte Berg maar tijdens het verstoppertje spelen raken ze elkaar kwijt. Een sfeer vol, soms ontroerend en humoristisch verhaal over een vader en een kind, over kwijt zijn en gevonden worden, over bang zijn in het donker. Ook een verhaal met veel humor.Een familievoor stelling (vanaf 5 jaar). Poppentheater Ambachtscentrum, Goes, 15.00 uur Arturo Ui Het Noord Nederlands Toneel speelt Arturo Ui. Arturo Ui is de satire waarmee Bertold Brecht in 1941 Hitier en trawanten op de korrel nam. In de bewerking van regisseurs Marc Becker en André Studt speelt Wolter Muller gangster Artu ro die door zwakheid, corruptie en liquidaties het schopt tot Godfather van Chicago. In een grimmige gangstershow wordt het beeld geschetst van de moderne facist anno 2003. Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur Desafinado Regelmatig zijn er concerten in Desafinado. Deze keer is het tijd voor een blues-sessie, met de volgende bezet ting: René Verhage (bas), Theo de Koning (gitaren/zang). Geert de Heer (mandoline/gitaar/lap-steel), Peter Lenselink (drums- /wasbord) en Sjef Hermans (zang/gitaar). Jazz en Blues Eetcafé Desafinado, Middelburg, 21.00 uur DONDERDAG Het Zeeuws Orkest Het Zeeuws Orkest brengt een serie voorjaarsconcerten. Het programma bestaat uit barokmuziek van Bach en Handel met als soliste de sopraan Saskia Gerritsen. Dirigent: Joan Berk- hemer. Nederlands hervormde kerk Kapclle, 20.00 uur It's 60's Night It's 60's night is een nostalgische muziektheatershow. Een cast van tien zangers en musici brengen 35 hits van onder an deren Tina Turner, Bobby Vee en The Beach Boys. De arrange menten zijn van zeer bescheiden (the Beatles) tot extravagant (Cilla Black). Decors en kostuums ademen de sfeer van de roem ruchte jaren zestig. Gastheer is de dj Captain Midnight. Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur Stormkracht Theatergezelschap Kwark brengt Stormkracht. De watersnoodramp van '53 staat centraal in de voorstelling. Vier acteurs reconstrueren de geschiedenis, kijken terug en blik ken vooruit. Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur Rooie Oortjes In De Rooie Oortjes zijn er regelmatig optredens. Deze keer is Copycat weer aan de beurt, die covers speelt van Robbie Williams tot Cheaptrick en van Thin Lizzy tot Freakpo- wer. Café De Rooie Oortjes, Middelburg, 23.00 uur VRIJDAG Paasconcert Drie musici geven een paasconcert. Martin Mans, Noortje van Middelkoop en Anke Anderson bespe len respectievelijk het orgel, de panfluit en de harp. Op het pro gramma staan paasliederen. Hervormde kerk, Yerseke, 19.45 uur Voorjaarsconcert De Koninklijke Muziekvereniging Veronica geeft het voorjaars concert. De Zuidzandse vereniging wordt daarbij terzijde gestaan door de zanger Piet Brakman uit Breskens. Ledeltheater, Oostburg, 20.00 uur Het Zeeuws Orkest Het Zeeuws Orkest brengt een serie voorjaarsconcerten. Zie donderdag RK kerk, Hengstdijk, 20.00 uur Veldhuis Kemper Cabaretduo Velthuis Kemper treedt op. Remco Veldhuis en Richard Kemper brengen het programma Half zo echt. In '99 maakten zij voor de grap een eenmalig caba retprogramma. Die eenmalige tirade is uitgegroeid tot een avondvullend programma waarin zij hun visie geven op de eeu wige zoektocht naar de ultieme bevrediging. Scheldetheater Terneuzen, 20.00 uur Stuffed Puppet Theatre Het Stuffed Puppet Theatre breng Schicklgruber alias Adolf Hitler. In een klamme, donkere bunker probeert een aantal personen met drank en spijzen de verjaardag van de Führer te vieren, hoe wel ze weten dat het einde nabij is Ze vertrouwen elkaar voor geen cent. Dit is het moment waarop Neville Tranter, slechts ge wapend met wat poppen en muziek, de gespannen situatie in de bunker verkend. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Ongelikt De Zeeuwse Komedie speelt Ongelikt. Ongelikt is een bewerking van Shakespeare's King Lear door Bart Moeyaert Koning Lear vindt het tijd voor een rustige oude dag. Hij besluit zijn rijk onder zijn drie dochters te verdelen. Re gie: Katinka van den Dool. Theater Vestzak '99, Vlissingen, 20.15 uur The Nimmo Brothers De Scandinavische band The Nimmo Brothers treedt op. Deze band speelt akoestische bluesrock. Rock- en bluescafé Groen Licht, Vlissingen, 21.30 uur Bluesroute In de binnenstad van Bergen op Zoom wordt de traditionele bluesroute gehouden. Hieraan wordt deelgenomen door onder andere Bugaloo Tang, Danny Breyannt's Redeye Band, The Blue Move, Slowride, Blues Indication. Howlin Bill his Bluescircus, Dimestor Hoodoo en The Refugee's. Diverse locaties, Bergen op Zoom, 22.00 uur ZATERDAG Solistenconcours Het KNFm houdt het solistenconcours. Er zijn in totaal 28 optredens van solisten en duo's van de ver schillende verenigingen. De Stenge, Heinkenszand, 13.00 uur Tierelijntje Theaterpoppenkast Tierelijntje speelt Het nieuwsgierige aagje. Zie woensdag. Den Dullaert, Hulst, 14.30 uur Eén van de meest bijzondere figuren uit de muziekge schiedenis van de vorige eeuw is de Amerikaan Charles Ives. Aanstaande zaterdag brengt Nieuwe Muziek een liederen- programma van deze compo nist. De eigenzinnige Ives, geboren in 1874, heeft zich nooit laten leiden door de muzikale mode. De enige die een onuitwisbare invloed op hem gehad heeft, was zijn eigen vader. Deze cor netspeler, bandleider, koor- en orkestdirigent gaf zijn zoon ruimhartige ideeën mee over hoe muziek moest klinken. Toen de kleine Charles met zijn vuisten de drumpartijen van de Ives Band op de piano uitpro beerde, moedigde zijn vader hem alleen maar aan. Ook liet hij zijn kinderen liedjes zingen terwijl hij ze op de piano ex pres in een andere toonsoort begeleidde. Dat scherpte vol gens hem zowel het oor als de geest. Vreemd genoeg gaf zijn vader hem ook het advies de muziek niet als broodwinning te kie zen. Charles volgde deze raad op en ging na zijn studie com positie werken als verzeke ringsagent. Dit feit vooral maakte Ives bijzonder. De man componeerde in een volstrekt muzikaal isolement. Hij verzon in zijn vrije tijd alle avant-gardetechnieken bij el kaar die verderop in de eeuw gebruikelijk werden. Twaalf toonreeksen, clusters van to nen, verschillende toonsoorten door elkaar, Ives was zijn West-Europese collaga's ver vooruit. Zijn muziek werd vrijwel nooit uitgevoerd. Zijn enige luiste raars waren de leden van de kerk waar hij organist was De psalmen en gezangen werden door Ives nogal onconventio neel begeleid. God kon in zijn allesomvattende liefde ook wel een dissonantje waarderen, vond de plaatselijke dominee, de klagende kerkgangers monddood makend Ives' drukke leven bezorgde hem in 1918 een hartaanval. Een kleine tien jaar later gaf hij de brui aan het compone ren, een respectabel oeuvre achterlatend. Mezzosopraan Marion van de Akker, bariton Quirijn de Lang, pianist René Eckhardt en violist Jan Erik van Regteren Altena spelen zater dag een keuze uit de 150 liede ren die Ives componeerde. In het programmaboekje schrijft initiatiefnemer Eck hardt: 'De muziek is verras send gevarieerd, van eenvou dig tot virtuoos, van hymne tot mars, van traditioneel tot ex perimenteel. Uit de hechte sa menhang van woord en muziek ontstaat soms een expressivi teit die zeer emotioneel van aard is." Douwe Eisenga Songs van Charles Ives: zater dag in de Kloveniersdoelen in Middelburg, aanvang 20.30 uur. woensdag 2 april 2003 Dat de symfonische rock band Kayak ooit nog maals het theater in zou dui ken, moet voor de fans geen verrassing zijn. Dat de band uit het Gooi dat doet met ou de en nieuwe belevenissen van de door hen al eerder be zongen tovenaar Merlijn maakt het ineens heel bij zonder. Het prachtige album Merlin - Bard Of The Unseen ligt in de winkels en de per sonages van de plaat komen op de Nederlandse theater podia, zoals het Arsenaal theater in Vlissingen, tot le ven. De symfonische rockband die in de jaren zeventig zo wel in Nederland als daarbuiten goed scoorde met klassieke pop albums als Royal Bad Bouncer, Phantom Of The Night, Star light Dancer en Periscope Life maakt deze weken aan de hand van muzikaal leider Ton Scher- penzeel een comeback in het theater. Dat is op zich al heel bij zonder. Nog specialer is dat dit zal gebeuren aan de hand van muziek die de toetsenman schreef voor de twee Kayak-al- bums waarop het personage van de tovenaar Merlijn centraal staat. Het eerste Merlin-album kwam uit in 1981. Een enigszins onafgemaakte maar erg boeien de, conceptmatige plaat die door de Kayak-fans als het meesterwerk van de band wordt gezien. Toch dacht het grote pu bliek daar heel anders over. Commercieel flopte Merlin na melijk en dat gepaard aan intri ges tussen de bandleden bete kende indirect het einde van Kayak. Met de door Scherpenzeel geïni tieerde wedergeboorte van Mer lin op Bard Of The Unseen brengt de band naar het hoge ni veau zoals we dat kennen van het Kayak uit de midden jaren zeventig. Scherpenzeel: ,,Pim Koopman en ik hebben gewoon het verhaal van het eerste Mer lin-album opgepakt en verder uitgebreid. Door de verhaallijn krijgt de muziek toch een extra dimensie en we waren natuur lijk gek geweest als we de moge lijkheden van het Merlijn-ver- haal niet zouden gebruiken." Kayak. Het vervolg van Merlin komt niet uit het niets. Kayak is al weer drie jaar actief en bracht twee studioalbums en een live- cd uit. Vooral voor Scherpenzeel die alle bezettingen overleefde en samen met drummer/produ cer Pim Koopman drie jaar gele den aan de wieg stond van de co meback, is de nieuwe Merlin en de daaraan gekoppelde theater show tot nu het hoogtepunt en haast een droom die uitkomt. „In 2000 besloten Pim en ik om weer te beginnen met Kayak. Het was iets wat wij allebei heel graag wilden." Het album Close To The Fire dat de band uit bracht, genereerde de nodige aandacht. Naast Scherpenzeel en Koopman werden zowel een van de originele bassisten, Bert Veldkamp, en Max Werner, zan ger van het eerste uur, terugge haald. Samen met Marco Borsa- to-gitarist Rob Winter liet Kayak zien dat er nog wel dege lijk een publiek bestond voor ambachtelijke, mooi gecompo neerde en goed uitgevoerde symfonische muziek. „We wer den tijdens die eerste optredens echt verbaasd door de vele fans die de band niet waren verge ten." Volgens Scherpenzeel, die thea terervaring heeft door zijn com positorische bemoeienissen met cabaretier Youp van 't Hek en Opus, zullen de mensen een heel ander Kayak te zien krijgen. „In het verleden was Kayak een toch wat introverte band die mooi en braaf haar liedjes speel de maar met Bert Heerink als fotoGPD zanger is de energie nog nooit zo groot geweest. Merlin is een echt theaterproject. We werken op het album en live met zangeres Cindy Oudshoorn die een van de personages voor haar rekening neemt. Daarnaast is ook het or kest in beeld te zien en maken wij gebruik van dansers." Jean-Paul Heek Kayak: Merlin, Bard Of The Unseen - za. om 20.15 uur in het Arsenaaltheater Vlissingen. Rooyackers, Kamps Kamps brengen hun tweede programma dinsdag in Middelburg Veldhuis en Kemper spelen Half zo echt vrijdag in Terneuzen Stuffed Puppet Theatre speelt Schicklgruber vrijdag in Vlissingen It's 60's night brengt de jaren zestig donderdag in Middelburg Peter Zegveld speelt Max de reus zaterdag in Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 51