PZC Toch sportproject voor ouderen PZC 11 Gedicht voor de vrijheid Mosselboomgaard wordt weer gratis Gemeente huurt Sportraad in voor beweging 55-plussers llan krijgt werkstraf voor verduisteren geld van AZZ Minima kunnen bij gemeente computer in bruikleen aanvragen Dode kippen eindelijk afgevoerd Dat is gewoon Edah zeeuwse almanak Luizen Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 16,- waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEIM-DUIVELAND woensdag 2 april 2003 jorMarcel Modde 0ERIKZEE - Er komt op Sthouwen-Duiveland toch een sportproject voor 55-plussers. Wethouder J. van Felius (Alert!) komt op korte termijn met een uitgewerkt voorstel, waarin deelname aan het programma de Zeeuwse Sportraad wordt uitgewerkt. Van Felius was met zijn mede deling gisteravond in de com missie Samenleving en Bestuur de raadsbrede kritiek van de facties voor. In een brief, naar aanleiding van een artikel in de PZC, had het CDA zijn veront waardiging uitgesproken over de aanvankelijk afwijzende houding van de wethouder met betrekking tot het zogeheten GALM-project. Dat standpunt werd gedeeld door de andere partijen. Van Felius herhaalde het argu ment geen deskundige ambte naren beschikbaar te hebben voor de vereiste coördinatie en uitvoering van het programma. Mede op aandrang binnen het college is hij toch nog eens met de betreffende afdeling aan ta felgaan zitten. De conclusie van dat overleg is dat noodzakelijke menskracht moet worden inge huurd bij de Sportraad. Het in stituut had dat voorstel al eer- der bij de gemeente neergelegd, maar zag dat afgewezen om fi nanciële reden. Oplossing Ook voor dat probleem heeft de wethouder plots toch nog een oplossing gevonden. De ge raamde achtduizend euro (een deel wordt gesubsidieerd door deprovincie) kan bijeen worden gesprokkeld uit de potjes voor breedtesport, ouderenbeleid en het gezondheidsbeleid. Precies zoals CDA-woordvoerder N. de Danschutter gisteren in de com missie ook suggereerde. De snelle toezegging van de wethouder temperde de erger nis van de fracties over de ma nier waarop hij met het aanbod door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 32-jarige mwoner van Vlissingen bleef gisteren in Middelburg hard nekkig ontkennen geld van de Stichting Agogische Zorgcen tra Zeeland (AZZ) te hebben verduisterd. Politierechter A. Janssens-van Kampen was er echter van overtuigd dat de man in 2000 en 2001 als mentor van minderjarige asielzoekers in Middelburg zevenduizend gul den achterover heeft gedrukt. Zij veroordeelde de Vlissinger lot 120 uur werkstraf, waarvan 10uur voorwaardelijk. Jkben zwaar genaaid, klaar! reageerde de man furieus. De verdachte beschikte als mentor over een bankpasje van het AZZ. Met de pinpas nam hij re gelmatig geld op, bestemd voor de jonge vluchtelingen. Van het geld werden bijvoorbeeld kle- rengekocht. Uit de administra- teover 2000 bleek al dat er een oedrag van duizend gulden niet te traceren was. Dat vertelde gisteren de coördinator van de opvang voor jonge asielzoekers. Hij was als getuige opgeroepen, "ong jaar januari meldde de Hinger zich ziek, terwijl de pldopnames doorgingen. In onl besloot de stichting de «achtiging te blokkeren. ■Sinds februari is er veel geld opgenomen Hij was de enige die over het geld kon beschikken", merkte de getuige op. De verdachte kwam in mei met Iretverhaal dat zijn tas met pin pas en pincode in februari was gestolen. Officier van Justitie R. leuken geloofde niets van de iefstal. ..Het is opmerkelijk dat regelmatig geld is opgeno men, Een dief pint een groot be- tfag in één keer. Opvallend is fct de opnames altijd in Vlissin- waren. Het is vooral verve- 1 voor de werkgever dat hij feodemieterd wordt door een medewerker." De officier vond k verduistering bewezen en 8ste 120 uur taakstraf. De man bekerde dat hij alles kon ver antwoorden „Ik heb zelf nog reel te vorderen van het AZZ." tor de politierechter stonden bewijsmiddelen vast. Zij tod het vreemd dat verdachte pasin mei aangifte van de dief- fel bij de politie had gedaan, '■erwij 1 de tas met pinpas 1 fe- «uari al gestolen zou zijn. Ook hechtte ze veel waarde aan de tfuigeverklaringen.De Vlis- sagerwerd ontslagen. van de Sportraad is omgespron gen. Het betreft immers een lan delijk succesvol project, waar bij inmiddels ook diverse Zeeuwse gemeenten zich heb ben aangesloten Alleen Schou- wen-Duiveland had direct de deur in het slot gegooid bij ge brek aan menskracht en geld. Het WD-raadslid D. Meulblok was dan ook reuze benieuwd waarom de wethouder het aan bod nooit binnen het college had besproken, maar kennelijk ei genmachtig ter zijde had ge schoven. Want was de kwestie niet in het openbaar aange kaart, dan had de gemeenteraad er mogelijk nooit, of te laat, ken nis van genomen en was de mo gelijkheid om 55-plussers meer aan het bewegen te krijgen aan de neus van Schouwen-Duive- land voorbij gegaan „En die doelstelling past ons toch heel goed", sprak PvdA-voorzitter W. Renden uit ervaring. Van Felius draaide een beetje om de hete brij heen voor wat betreft zijn overleg met het college op dit vlak. Hij was afge gaan op de inschatting dat de capaciteit op de ambtelijke afdeling beperkt ïs.Ook was hij afgegaan op de prioriteitstel ling (privatisering sportcom- door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het parkeerterrein Mos selboomgaard in Zierikzee wordt weer gratis. Vanaf 15 mei worden de betaalau tomaten buiten werking gesteld. Met in gang van die datum wordt ook de geldig heidsduur voor een vrije parkeerplaats voor vergunninghouders in de binnen stad verlengd van half zes tot zeven uur 's avonds, zei wethouder L. Geluk-Poort- vliet (CDA) gisteren naar aanleiding van een raadsbreed besluit voor aanpassing van het beleid. De maatregel maakt eveneens de uitgifte mogelijk van een tweede vergunning voor inwoners en belanghebbenden in de Zierikzeese binnenstad Wanneer die kan worden verstrekt, kon Geluk nog niet aangeven. Evenmin is nu al duidelijk wanneer de verruiming van de huidige zones, waarbinnen de vergunninghou ders hun auto mogen neerzetten, kan worden doorgevoerd. Met onmiddellijke ingang zijn al wel extra kraskaarten ver krijgbaar, die vergunninghouders kun nen kopen voor hun gasten. De kaarten kunnen tegen contante betaling worden afgehaald aan de balie van het gemeen tehuis. De herziening van het nog geen jaar oude parkeerbeleid voor Zierikzee betekent een aanzienlijke inkomstenderving. Vol gens burgemeester en wethouders loopt de gemeente alleen al door het weer gra tis maken van de Mosselboomgaard structureel een slordige honderdveertig duizend euro mis. Daarnaast vergt ook de inzet van de parkeercontroleurs in de avonduren, nu de vergunningtijd is op geschroefd, een hogere vergoeding De gemeenteraad liet zich daardoor eind vo rige maand al niet imponeren, de com missie Openbare Ruimte toonde zich maandag evenmin onder de indruk van een ruim drie kantjes (A4) omvattende onderbouwing van het college voor handhaving van het betaald parkeren op de Mosselboomgaard. Reservepotje „Het zijn allemaal aannames. Het colle ge kan die cijfers net zo negatief neerzet ten als het wil", zei WD-fractievoorzit- ter A. Verseput in een toelichting op het standpunt van raad en commissie. Het gat dat nu in de begroting wordt gesla gen, wordt vooralsnog gedicht met be hulp van het mobiliteitsfonds, het reser vepotje van de gemeente voor alles wat met terugdringen van de verkeersover last heeft te maken Hoe, maar vooral ook óf, die greep (ook voor behoud van een gratis Renesser transferium wordt het fonds aangespro ken) weer moet worden aangezuiverd, zal tijdens de behandeling van de begro ting 2004 blijken. De WD komt voor de door Anita Janse MIDDELBURG - Verlegen leest de negenjarige Jordi Caljé uit Middelburg zijn winnend ge dicht voor aan zijn klasgenoten. Basisschool De Cederhof deed mee aan de poëziewedstrijd 'Dichter bij Vrijheid' van Am nesty International. De jury vond Jordi's gedicht het beste van de gemeente Middelburg. Enigszins argwanend kijken de kinderen naar de vreemde juf voor in de klas. Is het werkelijk iemand van Amnesty Interna tional, of is dit soms een 1 april - grap? Na enige tijd beseffen de scholieren dat het om een seri euze aangelegenheid gaat. Els Kuiper, medewerkster van de mensenrechtenorganisatie, houdt de spanning er nog even in met de woorden: „Ik sta hier omdat iemand van jullie een prachtig gedicht heeft geschre ven. Eén van jullie krijgt een prijs." Het gegniffel in de klas ver stomd, spanning is van de gezichtjes te lezen. Wanneer Jordi's naam valt, barsten de kinderen in gejoel los. Rechten De groepen vijf en zes van basis school De Cederhof deden mee aan het project 'Dichter bij vrij heid' van Amnesty Internatio nal Door middel van het project probeert de organisatie kinde ren bekend te maken met hun ei - gen rechten en die van kinderen in andere delen van de wereld Het project omvatte enkele les sen over de rechten en bijbeho rende plichten van kinderen. Als afsluiting van het project moesten de scholieren een ge dicht schrijven over het belang van vrijheid. Landelijk deden zo'n 90.000 leerlingen in het ba sisonderwijs mee aan het pro ject. Veel gemeentes kochten het les materiaal voor alle basisscho len binnen hun gemeentegren zen. De gemeenten Middelburg en Veere wilden het project niet subsidiëren. Daarom nam KICI, een kledinginzamelingsorgani- satie, de kosten voor haar reke ning. In iedere provincie is door Am nesty International een jury sa mengesteld die uit alle inzen dingen een winnaar koos. Naast een landelijke en provinciale winnaar koos de jury voor elke deelnemende gemeente een winnend gedicht uit Jordi krijgt een plaquette met zijn gedicht en een T-shirt ca deau. „Ik schrijf nooit gedich ten, ik had er helemaal niet aan gedacht dat ik zou winnen", al dus een verbaasde prijswinnaar. Vandaag krijgt ook Kim Diele- man van basisschool De Weg wijzer uit Serooskerke een prijs uitgereikt. Zij had het beste ge dicht geschreven van de ge meente Veere. plexen) van deze afdeling. Voeg dat samen met het uitgangs punt dat Van Felius als porte feuillehouder financien ook op de kleintjes moet letten en helder is zijn afweging. Meul blok: „Ik ben blij dat de wethou der nu toch nog in beweging komt." door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het overleg en de uitwerking hebben lange tijd gevergd, maar uiteindelijk gaat de gemeente toch computers verstrekken aan mensen met een minimuminkomen die kin deren in het voortgezet onder wijs hebben. Volgens wethou der A. van der Wouden komt er in de praktijk voor zo'n regeling nou eenmaal meer kijken dan wellicht op voorhand wordt verondersteld. Zelf had hij de regeling graag ook voor minima met kinderen in het basisonderwijs laten gel den, maar dat blijkt financieel niet haalbaar voor de gemeente. Voor de eerste investering is een bedrag van 70.000 euro gereser veerd en daarna wil de gemeen te jaarlijks 26.000 euro bestem men voor onderhoud en vernieuwing van computerap paratuur. Onder het minimuminkomen wordt verstaan een inkomen tot maximaal 105 procent van de bijstandsnorm. Belangstellen den die tot de doelgroep beho ren, kunnen vanaf deze week bij de gemeente aankloppen voor een pc in bruikleen. Deze com puter wordt aangesloten door middel van een telefoonmodem bij een gratis provider De ge meente komt in de eerste zes maanden in de telefoonkosten van internetgebruik tegemoet met een bedrag van zestien euro per maand en in de kosten van een virusscan van 35 euro per jaar. Aansluiting via de kabel van Zeelandnet is overwogen, maar de gemeente achtte de in vestering daarvan te hoog. Per gezin met kinderen in het voortgezet onderwijs wordt maximaal één pc verstrekt. De pc wordt geleverd met printer en is voorzien van Microsoft Of fice XP. In de regeling is de mogelijkheid opgenomen de computer en printer in eigendom te verkrij gen. Daarbij geldt dat het be drag dat betaald moet worden, lager wordt naarmate de com puter langer in bruikleen is. De wethouder zegt moeilijk te kunnen inschatten hoeveel mensen zich zullen melden.De verwachting is dat er in het eerstkomende jaar circa veertig pe's zullen worden aangesloten. Een parkeerkaartje kopen aan de Mosselboomgaard in Zierikzee is binnenkort niet meer nodig. Automobilisten kunnen hun auto daar vanaf 15 mei weer gratis parkeren. foto Dirk-Jan Gjeltema begrotingsbehandeling eind dit jaar met een voorstel. Coalitiegenoot CDA daar entegen zou er wel vrede mee kunnen hebben als die aanzuivering achterwege blijft, reageert fractievoorztter R. van der Wekken. „Het mobiliteitsfonds zit vol genoeg. Bo vendien is het parkeerbeleid primair niet bedoeld om forse winst op te maken. Het moet kostendekkend zijn. Wanneer dat even anders is, mag je wat ons betreft best het fonds gebruiken om daar in te springen. Een goed parkeerbeleid is toch ook overlastbestrijding?" Van der Wekken vindt dat het college bovendien veel te zwaar tilt aan de overuren van de parkeercontroleurs. „Je moet ze gewoon wat flexibeler in zetten, dan is er niks aan de hand. 's Och tends later beginnen bijvoorbeeld, of een keertje minder controleren. Af en toe eens een steekproef, dan ben je er toch ook!" Jordi Caljé in zijn gewonnen shirt: „Ik schrijf nooit gedichten, ik had er helemaal niet aan gedacht dat ik gewonnen zou kunnen heb ben." foto Ruben Oreel WATERLANDKERKJE - „Ik weet het. Het is een afschuwe lijk gezicht, maar helaas kan het niet anderszegt pluimveehou der Frank de Maat uit Water landkerkje over containers met dode kippen op zijn erf. Volgens de Algemene Inspectie dienst zijn de laatste zevenhon derd dode dieren op het bedrijf gisteren op correcte wijze voor destructie aangeboden. Deson danks was het commentaar van De Maats dorpsgenoten niet van de lucht. „Begrijpelijk, want hier komen ook mensen met kleine kinderen langs Die schrikken zich na tuurlijk helemaal wezenloos", zegt De Maat De kippen zijn slachtoffer van het vervoersver- bod en de ophokplicht voor pluimvee dat ruim drie weken geleden werd ingesteld naar aanleiding van de vermoedelij ke uitbraak van vogelpest in Breskens. De ruim vijfenveer tigduizend kippen van De Maat moesten daardoor in hun stallen blijven. Als gevolg hiervan wer den ze steeds zwaarder en kwa men een groot aantal door ruim tegebrek in de verdrukking. In de periode dat het vervoers- verbod en de ophokplicht nog van kracht waren, sprong ook een slang van de waterleiding in destallen. Hierdoor verdronken nog eens tweeduizend kippen De Maat heeft tienduizenden euro's schade opgelopen. Advertentie Aanbiedingen geldig van 31 maart t/m 6 april De leerlingen van de Bigge- kerkse basisschool kampten al langer met hoofdluizenDe kleine beestjes leken simpel weg onuitroeibaar. Eén le raar bedacht een passende remedie. Als nu iedereen een kap van aluminiumfolie op zette, zouden de luizen snel verdwijnen, hield hij de Big- gekerkse kinderen 's och tends voor. Tijdens de lunchpauze werd driftig in de Biggekerkse hui zen geknutseld, 's Middags glom het schoolplein van de zilveren hoedjes. Zelfs de le raren en leraressen hadden een glimmend hoofddeksel opgezet. Totdat de bewuste leraar weer ten tonele ver scheen en de oorsprong van zijn geheimzinnige therapie ontzenuwde: 1 april! (Advertentie) voorletters:mAi straatnr postcode. plaats: telefoon: e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekenmg- handtekemng: 713214M000002U ,j noteert u mij voor een proefabonnement van 6 weken voor 16, ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) j noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: U per maand met automatische incasso 20.50) per kwartaal met automatische incasso (€55,10). .j per jaar met automatische incasso 209,90) Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35