Gemeente beproeft centrale balie PZC PZC Raad Kapelle praat over kritiek Vrom Studie naar locaties voor kerk Waarde Wal begrenst nieuw bedrijventerrein Twaalf autokraken in Krabbendijke Politierechter mild voor drankrijders 15 Burgemeester stuurt boze brief over Patriots Goes wil dat publiek voor alle vragen op één plek terecht kan Rijbewijs kwijt na forse slok Bestemmingsplan goedgekeurd Auto's opengebroken en bekrast Inbraak in garage Werkstraf voor onverzekerd rijden Man bedreigt ex met bijl Infomorgen woensdag 2 april 2003 door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Burgemeester van Dok-van Weele van Vlis singen vindt het 'uiterst kwa lijk' dat het ministerie van De fensie haar te laat informeerde over het verschepen van Pa triot-raketten via de haven van Vlissingen-Oost. Ze schrijft dat ineen brief aan de bevelhebber van de luchtmacht. Doordat de burgemeester te laat op de hoogte is gesteld van het transport, kon zij onvoldoende rekening houden met mogelijke ordeverstoringen. Op vrijdag 14 februari vond een militair transport plaats met onder meer Patriot-raketten vanaf vliegbasis De Peel naar de haven in Vlissingen-Oost Op slag en overslag duurden tot en met maandag 17 februari. Van Dok-van Weele kreeg pas aan het eind van de middag van donderdag 13 februari infor meel informatie over de ver scheping. Uit onderzoek van de gemeente Vlissingen bleek dat noch de overige burgemeesters in Zeeland, noch de politie op de hoogte waren van het transport. Pas donderdagavond om 20.00 uur werd formeel bevestigd door het Nationaal Coördina tiecentrum in Den Haag dat het transport zou plaatsvinden. Een dag later, op vrijdag 14 februa ri, kreeg de Vlissingse burge meester een telefoontje van het ministerie van Defensie over de verscheping van het militair materieel. Risicoprofiel ,,Een te late aankondiging dooi de verantwoordelijke, centrale overheid is, gelet op het risico profiel en de daarmee gepaard gaande politieke aandacht, ui terst kwalijk te noemen", aldus Van Dok-van Weele in de brief aan de bevelhebber van de luchtmacht. ,,De burgemeester is immers verantwoordelijk voor de handhaving van de openbare orde en veiligheid in de gemeente." Ondanks het late telefoontje was de Vlissingse burgemeester toch in staat om inderhaast maatregelen te nemen Dankzij het paraat hebben van een draaiboek voor nucleaire trans porten lukte het toch om maat regelen te nemen ter voorko ming van verstoring van de openbare orde. Dat vroeg wel om veel inspanningen, aldus Van Dok-van Weele De burgemeester heeft het mi nisterie gevraagd waarom het transport niet op tijd is aange kondigd. Tot slot vraagt zij met klem dat in het vervolg wel op tijd te doen. door Jacomijn Hoekman GOES - De gemeente Goes is gisteren met het 'experiment publieksbalie' begonnen. Bij wijze van proef is een centrale balie ingericht op de begane grond van het stadskantoor. Het doel van dit experiment is demedewerkers te laten kennis maken met de nieuwe manier van werken, zodat de opening van de uiteindelijke publieks balie in het nieuwe stadskan toor in 2005 vloeiend kan verlo pen. Bij de 'proef balie' in het huidige stadskantoor kunnen mensen terecht voor de diensten van de afdeling Communicatie en de sector Grondgebied (Bouwen, Wonen en Stadsontwikkeling). Communicatie en Grondgebied bemensen dezelfde balie, maar blijven elk verantwoordelijk voor hun eigen diensten en pro ducten. Wel is het de bedoeling dat zowel de medewerkers van de afdeling Communicatie als ran de sector Grondgebied de bezoekers op beide terreinen kunnen helpen. R.van Goeije, projectleider van de publieksbalie: „Als je dit met een menukaart vergelijkt, zou dit betekenen dat één balieme dewerker meerdere gerechten moet kunnen klaarmaken. Op deze manier hoeven bezoekers niet van deur naar deur te lo pen, maar kunnen ze op één centraal punt worden geholpen. De dienstverlening schaart zich rond de behoeften van de burger, waardoor de hulp klantvriendelijker en sneller wordt." Dat deze geïntegreerde vorm van samenwerken ook proble men kan opleveren, beaamt hij. „De vakafdelingen moeten er eerst mee leren omgaan. Dit experiment is een soort kruis bestuiving, waarvan de uitein delijke publieksbalie het ge meenschappelijke product van de vakafdelingen is." Bijscholing Die uiteindelijke publieksbalie beperkt zich niet tot de afdelin gen Communicatie en Grondge bied, maar behelst alle gemeen telijke sectoren. In het nieuwe stadskantoor komen ongeveer tien balies op de begane grond. De bezoeker kan voor alle vra gen bij één willekeurige balie terecht. Deze manier van wer ken eist van de medewerkers een brede kennis van zaken. Daarom sluit Van Goeije niet uit dat er ook gelegenheid tot bij scholing van de medewerkers komt. „Gelukkig hebben we nog onge veer twee jaar de tijd voordat de echte publieksbalie er is", aldus Van Goeije. „Behalve dat we zo nog even de gelegenheid hebben om te oefenen, hebben we ook tijd om de reacties van de bezoe kers te peilen. Die kunnen hun opmerkingen en ideeën kwijt op speciaal daarvoor bestemde kaartjes die op de balie klaarlig gen." Of die gelegenheid ook wordt benut? „Tot nu toe alleen maar enthousiaste reacties", glimlacht Van Goeije. GOES - De politie heeft gistermiddag van een 42-jarige Goese automobilist in de Strausslaan in zijn woonplaats het rijbe wijs ingevorderd wegens rijden onder invloed van alcohol. Uit een blaastest bleek dat de man ruim zes maal de toegesta ne hoeveelheid had gedronken. Hierop werd zijn rijbewijs in genomen en ontving hij een dagvaarding. MIDDELBURG - Gedeputeerde Staten hebben het bestem mingsplan Groot-Lammerenburg in Vlissingen gisteren goedgekeurd. Het provinciebestuur vindt wel dat de gemeen te nog eens moet kijken naar de verkeersafwikkeling van de nieuwe wijk. die ingeklemd ligt tussen het bestaande Tuin dorp en de Vrijburgstraat. In de nieuwe wijk is plek voor ongeveer 450 woningen. Het verkeer uit de nieuwe woonwijk zal deels worden afgewik keld via bestaande woonerven. GS zijn bang dat de verkeers afwikkeling leidt tot hinder en onveiligheid. BRUINISSE - Een auto is aan de Hageweg in Bruinisse open gebroken. De dader ging er vandoor met het front je van de ra dio en enkele tientallen euro's. De diefstal werd maandagoch tend ontdekt. Aan de Korte Moermondsweg in Renesse werd een auto rondom bekrast met een scherp voorwerp. BRUINISSE - In een garage bij een woning aan de Grevelin- genstraat in Bruinisse is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. Uit een auto die in de garage stond, werd de ge luidsapparatuur weggenomen. Tevens werden diverse elek trische gereedschappen ontvreemd. Het schadebedrag is niet bekend. TERNEUZEN - Veertig uur werkstraf en twee maanden rij ontzegging. Die straf voor onverzekerd autorijden kreeg een 34-jarige Hulstenaar gisteren opgelegd door kantonrechter C. Kool op de zitting in Terneuzen. Een boete van ruim driehonderd euro is de gangbare straf voor mensen die voor de eerste keer voor dat vergrijp met jus titie in aanraking komen. De Hulstenaar was echter al veel vaker voor het bezit van onverzekerde voertuigen veroor deeld Hij had zelfs al enkele keren voorwaardelij ke hechtenis opgelegd gekregen, wist officier van justitie G. Oosterveld. „Veertig uur werkstraf of twintig dagen zitten als u die straf niet vervult, en een onvoorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid voor zes maanden", eiste ze. De rechter hield er rekening mee, dat het een oude zaak was. De Hulstenaar was in juni 2001 betrapt Een 35-jarige man uit Zaamslag stond terecht voor dezelfde overtreding. Hij moest 415 euro boete betalen en kreeg daar naast een voorwaardelijk rijverbod van twee maanden. TERNEUZEN - Een 33-jarige Terneuzenaar is gistermiddag in de Rozenstraat in zijn woonplaats aangehouden voor het bedreigen vanzijn ex-vriendin met een handbijl.Tussen beide was een woordenwisseling ontstaan waarbij de man de vrouw bedreigde met de bijl. De bijl is in beslag genomen. KAPELLE- Muziekvereniging Ons Genoegen uit Kapelle houdt zaterdag 5 april een info morgen over de vereniging, de opleidingen, het lidmaatschap en dergelijke. De infomorgen wordt gehouden in het clubge bouw van de muziekvereniging en begint om 10.00 uur. door Mieke van der Jagt KAPELLE - De gemeenteraad ran Kapelle bespreekt dinsdag S april tijdens een informele raadsvergadering wat de ge meente aanmoet met het rap port van het ministerie van Vrom, waarin Kapelle te weinig blijkt te doen aan handhaving. Ook wordt uit het rapport dui delijk dat de gemeente achter loopt bij het verstrekken van gebruiksvergunningen en het actualiseren van bestemmings plannen Gedeputeerde Staten hebben het rapport voor kennis geving aangenomen. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Het rapport van Vrom onder schrijft in feite wat het college van burgemeester en wethou ders al jaren roept: Kapelle heeft te weinig personeel en on voldoende plek om meer men sen in dienst te nemen. Daar over is al maanden geharrewar in de raad. De volksvertegen woordigers kunnen maar niet kiezen hoe en waar er een uit breiding aan het gemeentehuis moet komen en zijn nog bezig met een onderzoek naar de noodzaak en de schaal van per soneelsuitbreiding. Beide zaken staan nauw met elkaar in ver band. Intussen heeft de raad al wel verschillende keren uitgespro ken dat handhaving uiterst be langrijk is. Het rapport van Vrom onderstreept dat. Maar terwijl het ministerie heeft be loofd in september terug te zul len komen om kijken hoe ver Kapelle dan is opgeschoten, worden de resultaten van het personeelsonderzoek van de raad pas tegen de zomer ver wacht. Het personeel dat zorg moet dragen voor de inhaalslag, kan dan pas worden geworven. Overtieringe Tijdens de informele raadsver gadering wil de raad het rapport van Vrom bespreken en bezien of er alvast iets aan valt te doen. Wethouder G. Burger van ruim telijke ontwikkeling heeft al ge zegd dat er twee mensen extra nodig zijn om de achterstanden weg te werken. De ambtenaren die de afdeling nu bevolken, doen het werk wat ze doen goed, zo stelde het mi nisterie vast Van hun soort werk komt er een heleboel bij, omdat Kapelle dit jaar eindelijk kan beginnen met de uitvoering van het bestemmingsplan Over tieringe De gemeente krijgt het dus ook zonder inhaalslag al drukker. De informale gemeenteraads vergadering is openbaar en wordt gehouden in het gemeen tehuis in Kapelle. Aanvang 19.30 uur. door Rob Paardekam WAARDE - Er blijft onduide lijkheid bestaan over een nieu we plek voor de kerk van de gereformeerde gemeente in Waarde. Daarom laat de ge meente Reimerswaal een loca- tieonderzoek uitvoeren. De gereformeerde gemeente is uit haar jasje gegroeid. Uitbrei ding van het huidige kerkge bouw aan de Havenstraat is niet mogelijk en nieuwbouw op de- zelfde plaats kan niet. Daarom zijn de gereformeerde gemeente en de gemeente Reimerswaal naarstig op zoek naar een alter natieve plaats. In eerste instantie hadden zij de nieuwe wijk Dorpszicht op het oog, maar in het nieuwe bestem mingsplan voor Waarde werd de Meezeweg als nieuwe locatie aangewezen. De kerk, inclusief een nieuwe parkeerplaats, zou daar naast de begraafplaats kunnen komen. De provincie heeft laten weten die plek verre van ideaal te vinden, omdat het de buitenkant van het dorp be treft. Adviesbureau RBOI uit Middelburg gaat een locatieon- derzoek doen Dat moet inzicht geven in de voor- en nadelen van verschillende plekken. Plaatsen die eerder de revue passeerden zijn de hoek van de Lageweg, de Weelweg naast de watergang, de locatie Traas aan de Groene Kruisstraat en de locatie Van Houte aan de Julianastraat. Op de laatste twee plekken wil de gemeente eigenlijk huizen bou- door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - De verstof felijking van een zucht van verlichting: daar heeft het veel van weg. Vrachten grond wor den dezer dagen vervoerd van Kortgene naar Wissenkerke. Ze worden leeggekieperd op de plaats waar Cruijckelcreke moet verrijzen: het bedrijven terrein waar de gemeente Noord-Beveland de meest ur gente van al haar milieupro blemen wil oplossen. Helemaal moedeloos werden ze er in het gemeentehuis m Wissenkerke van. De gemeen te Noord-Beveland wil al zo lang voldoen aan de plicht om voor de inwoners een milieu straat in te richten, maar de plaats was een probleem. Cruijckelcreke leek de oplos sing, omdat daar ook plaats kon worden gemaakt voor en kele miheuhinderlijke bedrij ven' in de Noord-Beveland- se woonkernen. Ook de ge meentewerkplaats kan er ein delijk worden geconcentreerd. Prachtoplossing, vond ook de provincie, maar de toenmalige minister van Vrom, J. Pronk, vond de plannen niet in de ruimtelijke nota passen, die hij in voorbereiding had. Pronk haalde zelfs met een vervangingsbesluit een dikke streep door de plannen, die in Zeeland toch breed werden ge dragen. De Raad van State bleek ech- WÊÊÊÊÊÊÊ De wal van klei die de gemeente Noord-Beveland nu laat aanleggen, moet het zicht op het toekom stige bedrijventerrein Cruijckelcreke verdoezelen. foto Willem Mieras ter ook in staat om dikke stre- pen te zetten. Dit keer door het vervangingsbesluit van Pronk, dat als een veel te zwaar middel werd gezien om een probleem als het Noord- Bevelandse op te lossen. Noord-Beveland haalde opge lucht adem en begon meteen met de verdere uitwerking van Cruijckelcreke. Momenteel wordt druk gerekend aan de exploitatie en de grondprijs In mei zouden de resultaten daarvan door de raad moeten worden vastgesteld. Maar nu de Raad van State het licht op groen heeft gezet voor het bedrijventerrein, houdt niets de gemeente tegen om juichend de contouren van Cruijckelcreke uit te zetten in klei die toch over is. De ge meente zocht al naar een be stemming voor de grond die in het plan Havenfront in Kort gene is ontgraven en al een poosje lag te wachten op een toepassing binnen de regels. Voor een grond wal rond Cruijckelcreke mag het wor den gebruikt. De wal die rond om het terrein komt te liggen, moet het zicht op het indu strieterrein verdoezelen, zeker als er hoog opgaand geboomte op wordt geplant. De zoge noemde groen wal moet op een mooie dijk gaan lijken, zodat Cruijckelcreke in het weidse Peeland geen al te ontsierende rol gaat spelen. door Steffan ter Maat KRABBENDIJKE - De politie heeft twaalf meldingen van au to-inbraken in Krabbendijke binnengekregen. Acht eigena ren deden al aangifte. De inbraken hebben vermoede lijk allemaal in de nacht van maandag op dinsdag plaatsge vonden. Er zijn ook twee man nen gezien die zich verdacht ge droegen, maar de politie kon het tweetal niet aanhouden. Om kwart over vier 's nachts zag een inwoner van Krabbendijke twee jonge mannen zich ver dacht gedragen bij de auto van zijn buurman en belde daarop de politie. Toen de politie ter plekke kwam, bleek er bij de au to te zijn ingebroken, maar het tweetal was nergens meer te be kennen. De politie is de twee mannen vervolgens in de omge ving gaan zoeken. Om zes uur werd het duo nog een keer gesig naleerd, maar de politie was te laat om ze aan te houden. De twee mannen zijn volgens een woordvoerder van de politie achttien a negentien jaar oud. Eén van hen droeg een bolmuts en een rugzak en beiden hadden donkergekleurde jassen aan. In de zoektocht naar de twee man nen vond de politie wel een paar tassen waarin inbrekerstuig zat en de spullen die waren buitge maakt bij de auto-inbraken. Eigenaren Het ging voornamelijk om ra dio- en cd-spelers en cd's. De po litie vermoedt dat het grootste deel of misschien zelfs alle ge stolen goederen daarmee zijn teruggevonden De technische recherche is nog bezig met het onderzoek naar de tassen en de inhoud ervan. De eigenaren van de goederen worden door de po litie benaderd voor de terugga ve van hun spullen. Of de inbraken in verband staan met de auto-inbraken onlangs in Kapelle weet de politie nog niet; dit wordt mogelijk nog on derzocht. Vorige week werd in Kapelle in de nacht van donderdag op vrij dag ook in twaalf auto's inge broken. A. Bals zei dat zijn cliënt nor maal niet de persoon was die naar de fles grijpt als het tegen zit. „Hij was emotioneel, omdat hij zijn kind met mocht zien. Hij heeft een fout gemaakt. Ik vraag u met klem om rekening te hou den met omstandigheden." Zijn pleidooi vond gehoor bij de poli tierechter. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft een 50- jarige Goesenaar gisteren we gens rijden onder invloed be straft met een werkstraf van 28 uur en een rijverbod van een jaar, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De Goesenaar was op 1 februari betrapt met een score van 2,97 promille. „Met dit alcoholge halte kun je dood zijn", zei de rechter. Officier van justitie R. Jeuken sprak van een buiten gewoon hoge score: zes maal de toegestane hoeveelheid. Hij eis te een jaar rijontzegging en veertig uur werkstraf. De Goesenaar had zich 1 febru ari dit jaar tegoed gedaan aan port toen hij een slecht bericht kreeg over de omgangsregeling met zijn zoontje. Hij probeerde de spanningen weg te drinken, maar dat had een averechts ef fect. Bij zijn aanhouding was hij niet meer in staat om aan de blaastest te voldoen. Raadsman Blaastest Een 43-jarige Goesenaar kwam goed weg met negen maanden rijontzegging, waarvan drie maanden voorwaardelijk en 28 uur taakstraf. De man had 2 fe bruari dit jaar in Goes de in structies van de politie niet op gevolgd bij het afnemen van de blaastest. Hij zei die dag zeven glazen bier te hebben gedronken. De offi cier vond het weigeren van het ademonderzoek bewezen. ,,Na twee keer blazen heeft hij bot geweigerd. Hij vond het kenne lijk welletjes." Jeuken eiste een jaar rijontzegging en 28 uur taakstraf. Het vonnis van de po litierechter was aanmerkelijk milder. Medewerkers van de gemeente Goes kunnen al kennismaken met de publieksbalie; zij moeten over twee jaar burgers bij allerlei vragen kunnen helpen. foto Willem M ieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33