Kamernood bij studenten HZ PZC PZC Met vakantie? Auto over de kop op A58 Familie Arjan Erkel houdt hoop levend mum Hobbybeurs Asielzoekers Ruilbeurs Vooral Aziaten kunnen geen woonruimte in de buurt vinden Verras een ander met uw krant. Aquaria agenda woensdag 2 april 2003 Aangenaam, dit is Frank. Hij is eerste monteur bij een Bosch Car Service garage en is op alle terreinen uitstekend thuis. Frank is er voor de zwaardere klussen. Zonder schroom haalt hij desnoods een motor uit elkaar om de oorzaak van een probleem te achterhalen. Hij heeft echt liefde voor het vak. Iedere klus is voor hem weer een uitdaging. Geen enkel detail ziet hij over het hoofd en dat maakt hem in het Bosch Car Service Team zo waardevol. Op Frank kun je bouwen. In elke Car Service Garage zult u een 'Frank' aantreffen. Hij zorgt ervoor dat iedere auto weer als een zonnetje loopt. Bent u ook benieuwd hoe een allround vakman als 'Frank' te werk gaat? Breng dan gauw een bezoek aan de Bosch Car Service garage bij u in de buurt. Alle automerken zijn welkom. Bosch Car Service Daar kom je graag terug KOUDEKERKE, Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 VROUWENPOLDER, Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 www.boschcarservlce.nl van onze redactie binnenland DEN HAAG - „Mijn broer is een leuke spontane jongen die heel goed met mensen kan omgaan. Ik denk echt dat hij er levend uitkomt." Roos Erkel gelooft vurig in de vrijlating van haar broer Arjan, die zeven maanden geleden werd ontvoerd in de Russische deelrepubliek Dage stan. Vandaag biedt ze aan de Russische ambassade in Den Haag een petitie aan waarin Artsen zonder Grenzen vraagt om de vrijlating van hun mede werker Arjan Erkel. In Moskou hopen de vader en een broer van Arjan een petitie te kunnen overhandigen aan president Po- etin. Wereldwijd hebben meer dan 300.000 mensen het ver zoekschrift ondertekend. De ballonnen die vandaag in Den Haag worden opgelaten, symboliseren de hoop van veel mensen die Arjan kennen. „Ar jan spreekt Russisch en is een heel sociaal en open mens. Hij is in staat contact te leggen met de ontvoerders. Zo'n aardig mens jaag je geen kogel door zijn kop", meent collega Wouter Kok van Artsen zonder Gren zen. „Ik denk dat hij leeft en dat hij levend terug komt. Het duurt lang, maar dat is geen uitzonde ring in de Kaukasus. Er zijn voorbeelden van mensen die langer dan een jaar werden vastgehouden voordat er con tact werd opgenomen door de ontvoerders." Arjan Erkel is 33 jaar en heeft geen partner of kinderen. Sa men met twee broers en een zus groeide hij op in Rotterdam. Hij studeerde een jaar aan de ver- voersacademie en was even beurshandelaar, maar zijn hart ging uit naar andere culturen. Hi] studeerde culturele antro pologie aan de Katholieke Uni versiteit Nijmegen en raakte tij dens zijn afstudeerscriptie in GOES- Stichting Buurtwerk Goes-Zuid houdt zaterdageen hobbybeurs. Deze beurs wordt gehouden in buurthuis De Pit, Appelstraat 2a, in Goes en be gint om 9.30 uur. Oeganda steeds meer geboeie door het praktische werk b: Artsen zonder Grenzen. Hij tra in dienst bij deze organisatie et werkte vervolgens in Siern Leone, Oeganda, Oezbekistai en Tadzjikistan. Vluchtelingen Volgens collega's is Erkel ge* idealist of avonturier. Hij wee betrokkenheid te combiners met een zekere afstandelijk heid, zodat hij zich niet door zij: emoties laat leiden. Omdat hj graag in Dagestan aan de sla; wilde, heeft hij zich in april v<r rig jaar gevoegd bij het Zwitser se team van Artsen zondel Grenzen, dat in de Russisch» deelrepubliek actief is. Hf werkte aan de opvang van Tty. tsjeense vluchtelingen en o- verbetering van ziekenhuizes. Zus Roos: „Arjan komt graag of voor zijn medemens en kreq daarbij een veel grotere verant woordelijkheid dan hier." Arjan Erkel zou in Dagestai blijven tot december 2002. maa: werd op 12 augustus klem gere den en door drie gewapend) mannen uit zijn auto gesleun en ontvoerd. Sindsdien is niet van hem of de ontvoerders ver nomen. (GPD) GOES - Het Centrum voor Vor ming en Training van ROC Zee land in Goes houdt woensdag avond 2 april een thema-avond over asielzoekers en asielbeleid De bijeenkomst is in het gebou* van het ROC. G. Burger, direc teur van Inlia, houdt een inlei ding; ook wordt er een video band vertoond en is er gelegen heid tot het stellen van vragen. LEWEDORP- Verzamelaan houden vrijdagavond 4 april ii café-pension De Goede Ver wachting in Lewedorp eei avondruilbeurs. Verzamelaar krijgen de gelegenheid zakei als postzegels, munten, oudi ansichtkaarten en andere ob jecten met elkaar te ruilen. Di zaal is geopend vanaf 19.15 uur KirSte.ri heeft leukemie, v*ia«r it js hrölijkeh dan ik. Matthijs en Eelco hebben een zusje. Kirsten. En Klrsten heeft leu kemie. Dat betekent pijn en verdriet. Voor Kirsten, maar ook voor Matthijs en Eelco. In de wereld van kinderen hoort geen kanker Help ons daarom mee in onze strijd en maak uw bijdrage over op Giro 26000. N E D E R I N 0 S E www.kankerbestrijding.nl kankerbestriiding VAKANTIESERVICE-ANTWOORDFORMULIER Naam Straat Postcode Woonplaats Telefoon E-mail maakt gebruik van één van de onderstaande aan te krui sen vakantieservicemogelijkheden in de periode (mini maal 1 week) datumtlm datum _l ander bezorgadres in verspreidingsgebied (gratis) J waardebonnen voor krant op vakantieadres in Zeeland (gratis) J postverzending Nederland 0,50 per dag) _1 restitutie abonnementsgeld 5,00 in rekening) Tijdelijk bezorg- of vakantieadres Naam Naam hotel, camping, park Straat Postcode Woonplaats Op nevenstaande bon kunt u als abonnee aangeven wat u met de krant wilt doen gedurende uw af wezigheid. Bezorgen bij de buren of familie in uw omgeving, per post opsturen naar het vakantie adres (binnen Nederland) of waar debonnen voor losse nummers. De bon kunt u in een gefrankeer de envelop sturen naar PZC, Afdéïïrïg'Lezërs'sërvice, Postbus 3229, 4800 MB Breda. U kunt ook het formulier op de website invullen wwwrpzc.nl - Kopje ""aBönneren'. De bon dient uiterlijk 2 weken vóór de ingangsdatum binnen te zijn. Alleen volledig ingevulde bonnen kunnen worden verwerkt Wilt u meer informatie, bel de afdeling Lezersservice: 0800-0231231 (gratis). Ter voorkoming van onjuiste adressering, kunnen opdrachten per telefoon NIET in behandeling worden genomen door Edith Ramakers VLISSINGEN - Veel Aziatische studenten die een vierjarige op leiding volgen bij de Hoge school Zeeland in Vlissingen, hebben nog geen woonruimte in de buurt gevonden. Regelmatig prijken er briefjes op het prik bord in de HZ met de roep om een kamer dicht bij school. Veel vooral Chinese studenten ver blijven in Schoondijke en Dis hoek. „De huizenmarkt voor studen ten in Vlissingen staat onder druk", zegt Jan Kloosterman, voorzitter van de Vlissingse Studenten Vakbond (VSVb). Goedkope huisvesting in de binnenstad is schaars. „Een paar jaar geleden kon je in okto ber nog gemakkelijk een kamer voor het lopende studiejaar krijgen. Nu ben je te laat." De oorzaken zijn duidelijk, zegt KAPELLE- Aquariumvereni ging 'De Vuurneon' houdt vrij dag 4 april een lezing in haar verenigingsgebouw, Bieze- lingsestraat 63, te Kapelle. H. Custers bespreekt de verzorging van diverse soorten aquaria. De avond begint om 20.00 uur. hij. Door branden in studenten panden zijn de veiligheidseisen aangescherpt. „Huisbazen die hun huis als beleggingsobject beschouwden, hadden geen zin om er pakweg 20.000 euro in te steken. Een aantal huizen is daardoor van de markt ge haald." Volgens Kloosterman is de ka mernood nog niet zo alarme rend als in de Randstad. „Maar Vlissingen moet waakzaam zijn. De gemeente en de woning corporatie l'Escaut beginnen binnenkort met de sloop van ap partementen in de Bonedijke- straat en omgeving. De apparte menten staan nu al leeg Ik hoop dat ze weer goedkope huizen bouwen." Derde oorzaak van de druk op de woningmarkt is dat veel af gestudeerden in hun studenten kamer blijven zitten. „De door stroom is niet goed geregeld. De net afgestudeerden verdienen niet direct zo goed dat ze een koopwoning aandurven of een duurdere huurwoning kunnen betalen. Er zijn te weinig goed kope huurwoningen." Kloosterman legt uit dat de lan delijke overheid de laatste jaren stevig beknibbelt op de uitga ven aan het hoger onderwijs. De scholen moet zelf actie onderne men om financieel gezond te blijven. De HZ wil niet snijden in het aantal opleidingen. „Er is gekozen voor een breed aanbod van opleidingen, met zo veel mogelijk studenten uit binnen- en buitenland." Maar dan moet je de studenten ook goed ont vangen, vindt Kloosterman. Met mooie huisvesting binnen de gemeentegrenzen maak je re clame. De gemeente kan er trots op zijn dat ze de HZ binnen de grenzen heeft. Die trots kan ze laten blijken in financiële on dersteuning." Momenteel wordt er tussen de gemeente en de HZ gesproken over een semi-permanente huisvesting voor bijna 360 bui tenlandse studenten op het braakliggend terrein van de Ko- ninklijke Schelde Groep aan de Koningsweg. De ergste kamer- nood moet door een snelle ma nier van bouwen bestreden worden. De HZ heeft de bouw- aanvraag voor portocabins in gediend. De gemeente beoor deelt die. Cruciaal punt is dat de voorziening tijdelijk moet zijn In de tussentijd moet er een per manent gebouw, een campus bijvoorbeeld, worden gebouwd. „Voor de studenten zouden de portocabines op het KSG-ter- rein een goede tijdelijke oplos sing zijn. Daarmee betrek je de Aziatische studenten bij de school. Nu zwermen ze uit en merk je te weinig van intercul turele uitwisseling." STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Lievensberg, 10.00- 12.00 uur: informatiebijeenkomst over whiplash; GOES - Hollandsche Hoeve, 13.00 uur. Demonstratie oude ambachten; 15.00 uur: Poppentheater Sim Bolus speelt 'Naar dromenland'; De Pit, 13.00-14.30 uur: Zomerkinderkleding- en speel goedbeurs; 14.00 uur: Activiteiten WAO- ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen kinderen 4-8 jaar; Wijkgebouw Jan Lig- thart, 13.30 uur; Bingomiddag; KAPELLE - Molenvate, 13.30 uur: Koers bal; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Sjoe len; KORTGENE Gymzaal Bernhardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga, KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten WAO'ers en 50- plussers; 14.00 uur: Koersbal 50-plus- OUD-VOSSEMEER Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; RILLAND Gebouw tennisvereniging 'BathseKreek', 14.00 uur: Open dag voor de jeugd; SCHORE Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; SINT-PHILIPSLAND De Wimpel, 14.00 uur: Kindervoorstelling theaterpoppen- kast Tierelijn; THOLEN Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; Gebouw N.P.B., 19.30 uur: Oecumenisch avond gebed; WEMELDINGE De Wemel, 13.00-17.00 uur, Kaarten en biljarten; 18.30-20.00 uur: Kinderkleding- en speelgoedbeurs; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Rondvaart Oosterschelde; De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen 50-plus- sers; ARNEMUIDEN - Een 21 -jarige man is gisteravond rond kwart over zes gewond geraakt toen hij op de noordbaan van de A58, ter hoogte van Arnemuiden met zijn auto over de kop vloog. De man reed over de linkerrijbaan toen zijn auto, vermoedelijk als gevolg van het gladde wegdek, in een slip raakte. Hierdoor raakte hij via de vlucht strook in een sloot, waarna zijn auto tegen een talud weer terug de rijbaan op stuiterde en daar op de kop tot stilstand kwam. Hierbij werd de auto van een 33-jarige Vlissinger geraakt die op dat mo ment passeerde. De 21-jarige man werd door omstanders uit zijn auto geholpen en werd met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis. foto H. van der Boor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 32