Connexxion past busdienst aan Actie Elke dag telt bij vervoer slaaphuizen Veerse Bengel gaat naar 'Hoedje' Dijkgraaf bekritiseert woud aan reglementen gaan samen in eigen waarnemingsregeling Twee kop-staartbotsingen op Schroeweg Middelburg zeeuwse almanak Luizen Nu toch weer meer haltes en meer inzet van grote bussen Veerse huisartsen OBEKsacKasg Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 16,- Aanhoudingen na inbraak in bedrijfsloods Man bedreigt ex met bijl Serie autokraken in Krabbendijke MIDDELBURG - Op de Schroe weg in Middelburg vonden gis termiddag kort achter elkaar twee kop-staartbotsingen plaats. Rond vier uur 's middags ge beurde het eerste ongeval. Een 41-jarige Middelburgse auto mobilist botste achter op het voertuig van zijn voorganger, een 54-jarige Middelburger. Een uur later gebeurde op de zelfde weg nog een keer hetzelf de. Dit keer was het een 35-jari- ge automobilist uit Middelburg die achter op het voertuig van een 34-jarige automobilist (woonplaats niet bekend) reed. De leerlingen van de Bigge- kerkse basisschool kampten al langer met hoof dluizen. De kleine beestjes leken simpel weg onuitroeibaar. Eén le raar bedacht een passende remedie. Als nu iedereen een kap van aluminiumfolie op zette, zouden de luizen snel verdwijnen, hield hij de Big- gekerkse kinderen 's och tends voor. Tijdens de lunch pauze werd driftig in de Biggekerkse huizen geknut seld. 's Middags glom het schoolplein van de zilveren hoedjes. Zelfs de leraren en leraressen hadden een glim mend hoofddeksel opgezet Totdat de bewuste leraar weer ten tonele verscheen en de oorsprong van zijn ge heimzinnige therapie ontze nuwde: 1 april! (Advertentie) DISHOEK - Houten slaaphuizen worden vervoerd naar de Wal- cherse stranden. Het seizoen is weer aangebroken. Sommigen vinden dat elke dag telt en beginnen direct met het opbouwen en vervoeren van de huisjes. Een winter lang stond een aantal huisjes zij aan zij op een par keerterrein vlakbij de openluchtkerk in Dishoek. Tot ongeveer medio september mogen de strandhuisjes bewoond worden. foto Ruben Oreel WALCHEREN woensdag 2 april 2003 door Ron Magnée VLISSINGEN - Busmaat schappij Connexxion verandert de dienstregeling van enkele lij nen. Met de aanpassing hoopt het bedrijf tegemoet te komen aan de klachtenregen van de af gelopen weken. De busmaatschappij draait en kele wijzigingen in de dienstre geling weer terug. Zo doet lijn 56 die van Vlissingen via Kou- dekerke naar Middelburg gaat meer haltes aan. De inkrimping van het aantal halteplaatsen, sinds de invoering van de jong ste dienstregeling, zette veel kwaad bloed bij busgebruikers. Het gevolg van het terugdraaien van de wijziging is gunstig voor bijvoorbeeld leerlingen van het ROC die op de hoek Gerbrandy- straat/Sloeweg schoolgaan. Zij THOLEN - De politie heeft gis teren vier personen aangehou den naar aanleiding van een be- drijfsinbraak. In de nacht van zondag op maandag werd ingebroken in een bedrijfsloods in Scherpe- nisse. Er werd een grote hoe veelheid etenswaar gestolen. In verband met de inbraak werd maandagmiddag op de Postweg in Tholen een personenauto ge controleerd. In de auto werden goederen uit de loods aangetrof fen. Beide inzittenden, twee Helmonders van 30 en 35 jaar, werden aangehouden. In de wo ning van een 3 7 -j arige vrouw uit de gemeente Tholen werden maandagavond bij een huiszoe king ook gestolen goederen aan getroffen. Ook zij werd aange houden. Dinsdagmiddag werd een vierde persoon aangehou den, een zeventienjarige inwo ner van de gemeente Tholen. hoeven met meer op lijn 58 over te stappen om hun school te be reiken. Nu kunnen ze weer ge woon dichtbij hun school uit stappen. Een ander plan voor lijn 56 is om een extra halte plaats ter hoogte van Lamme- renburg te creëren. Hierdoor worden sportvelden die aldaar gevstigd zijn, beter bereikbaar, Een andere wijziging is dat er meer grote bussen worden inge zet. Chauffeurs moesten nogal eens reizigers laten staan omdat er in de minibussen geen plaats mer was. „Connexxion moet de inzet van bussen afstemmen op de hoeveelheid reizigers", zegt beleidsmedewerkers verkeer en vervoer K. Lindenberg van de provincie Zeeland. „Het mag dus niet gebeuren dat reizigers aan de kant blijven staannood gevallen uitgezonderd." Vooral tijdens de spits en op de popu laire lijn 57 zullen daarom weer grote bussen worden ingezet. Dat er nog steeds veel klachten zijn, bleek gisteren toen de Vlissingse fractie van de Socia listische Partij ruim 2700 hand tekeningen aan gedeputeerde Hennekeij overhandigde. Met de handtekeningen protesteer den de ondertekenaars tegen de nieuwe dienstregeling. De handtekeningen waren in Vlis singen en omgeving opgehaald. ..Eigenlijk hebben we er wel spijt van dat we de actie hebben beperkt tot Vlissingen, want de klachten komen uit heel Zee land." Wachten Volgens de T. de Roos, initiatief neemster van de handtekenin genacties, stromen de klachten nog steeds binnen. „Langere reistijden, mensen die langdu rig moeten wachten bij de hal te en onduidelijke dienstrege ling zijn de belangrijkste klach ten." Daarnaast is het gebruik van minibusjes nog steeds een doorn in het oog van vele reizigers, be toogt De Roos. Binnenkort stelt de partij zelfs een klachtenlijn in werking. Om niet al direct overstelpt te worden door klachten, houdt de partij het nummer vooralsnog geheim. De provincie en Connexxion gaan binnenkort weer om de ta fel zitten om de problemen te bespreken. Lindenberg sluit niet uit dat er in de toekomst nog meer wijzigingen in de dienstre geling worden aangebracht. „Er wordt nog gedacht aan oplos singen op lange termijn. Dat be tekent dat Connexxion het hele systeem moet omgooien. Derge- lijke wijzigingen zijn pas na de zomer te verwachten."Connex xion gaat ook onderzoeken of een buslijn het terrein van het nieuwe zwembad kan oprijden. In het najaar wordt het zwem bad opgeleverd. Vooralsnog stopt alleen een buslijn op hal teplaatsen langs de Nieuwe Vlissingse weg. door Miriam van den Broek VEERE - Elf huisartsen in de gemeente Veere die niet meedoen aan de nieuwe huisart senpost bij het ziekenhuis in Vlissingen, hebben zelf een sa menwerkingsverband opgezet. Voortaan is er in de avond, in de nacht en in het weekeinde één huisarts die dienst heeft. In de zes weken in het hoogseizoen staan twee huisartsen buiten de gebruikelijke werktijden pa raat. De nieuwe regeling treedt vrijdag in werking. De huisartsen in de gemeente Veere waren tot deze week ver deeld in drie waarnemingsgroe- pen. Dat hield in dat er 's nachts of in het weekeinde steeds drie huisartsen klaarstonden om pa tiënten op te vangen. De huis artsen van Koudekerke, Melis- kerke en Biggekerke zijn uit de waarnemingsgroepen gestapt, omdat zij meedoen aan de huis artsenpost in Vlissingen Dit heeft er mede toe geleid dat de overige Veerse huisartsen beslo ten om de diensten gezamenlijk te doen onder de naam 'de Veer se Huisartsen'. „Wij doen zelf niet mee aan de huisartsenpost, omdat wij den ken een totaal andere invulling aan ons beroep te geven dan huisartsen in het stedelijk ge bied", aldus R. van Tol, één van de deelnemers aan het samen werkingsverband. „Wij hebben namelijk ook een apotheek bij de praktijk en we doen aan ver loskunde. Als we meedoen aan de post in Vlissingen, kunnen we op Walcheren niet langer thuisbevallingen doen. Boven dien ligt Vlissingen niet cen traal voor alle inwoners van Walcheren." Hoogseizoen Vanaf deze week vormen de elf Veerse huisartsen één poule waaruit telkens één huisarts 's avonds en in de weekeinden dienst heeft. Tijdens de zes we ken van het hoogseizoen wordt de groep gesplitst. Er hebben dan twee huisartsen tegelijk dienst in twee verschillende de len van Veere. Zo wordt een goe de bezetting en een optimale bereikbaarheid gegarandeerd. Elke maandagochtend komen de artsen bijeen om het voorbije weekeinde te bespreken. „We denken op die manier zorg op maat te kunnen blijven leve ren", zegt Van Tol. „Een ander voordeel is dat we door deze kleinschaligheid eikaars pa tiënten beter leren kennen, en zij ons." Voor de patiënten wordt de nieuwe regeling vanzelf duide lijk. Zij blijven naar hun eigen huisarts bellen, ook buiten de werktijden. Ze worden automa tisch doorgeschakeld naar de dienstdoende huisarts. „Verve lend is alleen dat patiënten uit Westkapelle bijvoorbeeld een keer naar Veere moeten rijden. Maar dat is dan ook gelijk de grootste afstand die je kunt af leggen. En een week later is het weer anders." Veel discussie is er momenteel over de tarieven van de huisart senposten. Een consult kost daar 113,50 euro. „Dat is bij ons compleet anders", zegt Van Tol. „Wij mogen voor een dienstcon- sult 30,50 euro vragen. Maar wij hebben niet te maken met een duur communicatiesysteem en met een nieuwe huisvesting. Wel hopen we financiële steun te krijgen waarmee we de compu tersystemen op elkaar kunnen afstemmen Dan kunnen we in eikaars patiëntengegevens." Informatie over de Veerse huis artsen is binnenkort te vinden op www.veersehuisartsen.nl. TERNEUZEN - Een 33-jarige Terneuzenaar is gistermiddag in de Rozenstraat in zijn woon plaats aangehouden voor het bedreigen van zijn ex-vriendin met een handbijl. De bijl is in beslag genomen. J. Wisse (met hoedje) neemt de Veerse Bengel in ontvangst uit handen van jury voorzitter B. Slingenberg. foto Ru ben Oreel door Miriam van den Broek VEERE - Hij staat bekend als 'die man met het hoedje', geeft dikwijls spontaan rondleidin gen aan toeristen en zet zich in voor de Veerse muziekvereni ging en tal van evenementen. Daarvoor kreeg J. Wisse uit het stadje Veere gisteravond de Veerse Bengel, een aanmoedi gingsprijs voor mensen die zich inzetten voor de kern. Wisse zat jaren geleden in het bestuur van de muziekvereni ging in Veere en nog steeds be heert en onderhoudt hij de in strumenten. Verder houdt hij het muziekarchief bij en zorgt hij voor de technische onder steuning bij concerten. Ook ver zorgt hij de techniek tijdens het pa ardenevenement de Palm Challenge Cup en heeft hij een bijdrage geleverd aan de tot standkoming van de maquette van Veere zoals het stadje eruit zagin 1813. „De afgelopen jaren was hij ook onmisbaar in de Grote Kerk", somde juryvoor zitter B. Slingenberg de ver diensten op. „Ik verzeker u, als er wat georganiseerd wordt, ziet u zijn hoedje opduiken." De aanmoedigingsprijs bestaat uit een bronzen beeldje, de Veer se Bengel, en een cheque ter waarde van vierhonderd euro Het bedrag moet gebruikt wor den voor datgene waarvoor de winnaar zich heeft ingezet Wis se hoefde hierover niet lang na te denken „Het geld gaat naar de muziekvereniging." Opgeheven Even zag het er naar uit dat de aanmoedigingsprijs voor de laatste keer werd uitgereikt om dat de initiatiefnemer van de prijs, de Stadsraad Veere, zou worden opgeheven. Vier van de vijf bestuursleden legden na zes jaar de bestuursfunctie neer. Al leen als tijdens de algemene le denvergadering voorafgaand aan de prijsuitreiking vier nieu we mensen zich meldden, kon de Stadsraad blijven bestaan. Na een korte schorsing van de vergadering stelden drie men sen plus het zittende bestuurslid zich kandidaat Omdat de sta tuten voorschrijven dat er mini maal vijf bestuursleden moeten zijn, sprak het aftredende be stuur de woorden uit dat de 'Stadsraad Veere bij deze was geliquideerd'. Daarop stelden leden van de Stadsraad de vraag of dit statu tair gezien mogelijk was. Maar nog voor de regels konden wor den voorgelezen, stelde een vijf de vrijwilliger zich kandidaat. naam: voorletters: straat: postcode: plaats: telefoon e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- handtekening PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. noteert u mij voor een proefabonnement van 6 weken voor 16,- Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) noteert u mij voor een abonnement, De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20,50). per kwartaal met automatische incasso (€55.10) per jaar met automatische incasso 209,90). Stuur deze bon naar. PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) KRABBENDIJKE - De politie heeft twaalf meldingen van au to-inbraken in Krabbendijke binnengekregen. Acht eigena ren deden al aangifte. De inbraken hebben vermoede lijk allemaal in de nacht van maandag op dinsdag plaatsge vonden. Er zijn ook twee man nen gezien die zich verdacht ge droegen, maar de politie kon het tweetal niet aanhouden. Om kwart over vier 's nachts zag een inwoner van Krabbendijke twee jonge mannen zich ver dacht gedragen bij de auto van zijn buurman en belde de poli tie. Toen de politie ter plekke kwam, bleek er bij de auto te zijn ingebroken, maar het twee tal was nergens meer te beken nen. In de zoektocht naar de twee mannen vond de politie wel een paar tassen waarin inbrekers- tuig zat en de spullen die waren buitgemaakt bij de auto-inbra ken. De politie vermoedt dat het grootste deel of misschien zelfs alle gestolen goederen daarmee zijn teruggevonden. door Rolf Bosboom GOES - De daadkracht van het waterschap wordt ernstig ge hinderd door een woud aan re gels en eindeloze procedures. In de jongste editie van het blad 'Waterwerker', een uitgave van waterschap Zeeuwse Eilanden, hekelt dijkgraaf W. Gosselaar de papieren weerstand die zijn organisatie in toenemende mate ondervindt. hebben met natte kelders en on dergelopen tuinen. In samen werking met andere overheden werkt het waterschap aan een oplossing op korte termijn. De vergunning die nodig zijn voordat de werkzaamheden kunnen beginnen, vergen echter veel tijd, meer dan verwacht in elk geval. „Voor de eerste fase van het project zijn al twaalf vergunningen nodig. Laten we maar niet filosoferen over de ge volgen voor de tijdsplanning als er bezwaren worden inge diend." Kap Hij verwijst verder naar de peri kelen in de gemeente Veere, waar de grootschalige kap van verouderde wegbeplanting tot verzet leidde. „Een gemeente die eerst geen commentaar had op onze groenstructuur- en be- heerplannen, kan onder druk van maatschappelijke acties in eens een stuk terughoudender worden met de afgifte van kap- vergunningen." Gosselaar vindt het vooral be zwaarlijk dat het waterschap er uiteindelijk op wordt aan gekeken als plannen keer op keer moeten worden uitge steld. Dat oordeel is lastig te bestrij den, meent de dijkgraaf. „Ik wens ons succes als we aan de burgers uitleggen dat de eerste spa nog niet de grond in kan om dat we nota's lezen, vergunnin gen aanvragen en bezwaar schriften weerleggen, terwijl ondertussen de muskusratten zich vermenigvuldigen, evenals de blauwalgen, de zeespiegel stijgt en het klimaat verandert. Zeeuwse Eilanden probeert zich juist te presenteren als een dy namische organisatie, maar in de praktijk duurt de voorberei ding van projecten steeds lan ger, zonder dat zij er naar eigen zeggen zelf veel aan kan doen. „Steeds vaker zijn de oorzaken van de lange duur van een pro ject voor onszelf al moeilijk te begrijpen, laat staan dat we de burger duidelijk kunnen maken waarom iets niet opschiet", schrijft Gosselaar. Voorbeelden te over, aldus de dijkgraaf. Zo noemt hij de aan pak van de wateroverlast in de Kop van Schouwen, waar be woners geregeld te kampen Advertentie) Varkens schnitzels 100 gram 89 24 Rollen 8v9T Aanbiedingen geldig 1/ *an 31 maart dm 6 april I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11