Pleidooi gekozen burgemeester PZC C_iP YOUR CULT GUIDE Oude zilverlinden maken plaats buur weer in zonnetje Plan is klaar voor Museum Zeefront Goese VVD-raadsfractie dient bij voldoende steun motie in Humanitas zet beste De eerste prostaatformule die ook de rest van je lichaam gezond en vitaal houdt 2,- KORTING voor 15,95 Vlissingse van portemonnee beroofd weken gastgezin! 14 dinsdag 1 april 2003 Nieuw; krachtige prostaatkruiden verpakt in een superieure muiti Je bent man. Boven de veertig. En staat met beide benen in het leven. Dan weet je waarschijnlijk ook dat je prostaat de zwakke schakel in je lichaam is. Dus als de eerste problemen bij bet plas sen zich voordoen, dan wil je daar graag direct wat tegen doen. Nieuw is dat prostaatverzorgen- de kruiden nu 'verpakt'zijn in een superieure multivitamine/antioxidanten formule. Zodat ook de rest van je lichaam gezond én vitaal blijft. ProstaTotaal bevat een hoogwaardig prostaat complex - met o.a. saw palmetto en zink - dat de groei van de prostaat helpt te voorkomen. Zo kunnen problemen bij het plassen bestreden én voorkomen worden. De extra toegevoegde lyco- peen is een bijzondere antioxidant die met name je prostaatcellen beschermt en gezond houdt. Maar een gezonde prostaat hoort in een gezond lichaam. Daarom bevat ProstaTotaal een uitge kiende mix van vitaminen en mineralen die goed is afgestemd op de extra behoeftes van mannen van 40 jaar en ouder. Hoog gedoseerd, zodat alle vitale functies van je lichaam krachtig blij ven functioneren. Dat betekent méér energie en méér gezondheid. Het dagelijks gebruik van ProstaTotaal betekent dan ook in meerdere opzichten 'een hele zorg minder\ Stop het ouder worden Nu is je prostaat het belangrijkste aandachtspunt in je lichaam. In de toekomst loeren echter nog meer gevaren, die de gezondheid van de man kunnen bedreigen. ProstaTotaal houdt daar nu al rekening mee. Door je lichaam van extra stoffen te voorzien die je kans op gezond ouder worden verhogen. Zo bevatten de capsules een zeer compleet antioxidantencomplex die je huid, bloedvaten en organen beschermen tegen vrije radicalen. Dit zijn agressieve deeltjes die je gezonde cellen vernietigen, waardoor het ver ouderingsproces in een hogere versnelling wordt gezet. Je huid wordt sneller oud en de kans op allerlei welvaartsziektes neemt toe. Bepaalde vitaminen en mineralen kunnen dit voorkomen. En deze ingrediënten zitten in zeer krachtige doseringen in ProstaTotaal. Complete verzorging van de man Verder bevat ProstaTotaal natuurlijke ingrediën ten die helpen om je cholesterol te verlagen, je geheugen en concentratievermogen te stimule ren, je ogen te verzorgen en je botten te verster ken, ProstaTotaal biedt dus een compleet verzor gingspakket voor mannen van veertig jaar en ouder die heel bewust met hun gezondheid bezig zijn. Prosta Totaalis o.a. verkrijgbaar bij onderstaande adressen. Bel voor meer informatie 013 - 528 49 76 of kijk op internet www.prostatotaal.nl Goed voor je potentie Mannen brengen de symptomen van een prostaatvergroting vaak in verband met impotentie. De actieve ingrediënten in ProstaTotaal houden de mannelijke geslachtsorga nen in goede conditie en geven meer seksuele energie. De man blijft zich potent voelen en het zelfvertrouwen wordt daardoor vergroot. Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op een verpakking Prosta Totaal van j£-4^9?T door Mieke van der Jagt GOES - De afdeling de Eedlan den en Schouwen-Duiveland van Humanitas houdt in mei weer de regionale burendagen. Dit jaar is Humanitas op zoek naar kandidaten die het predi kaat 'Zorgzame Buur' verdie- De jaarlijkse actie Burendag is een aantal jaren geleden begon nen om mensen die zich belan geloos voor anderen of voor de woonomgeving inzetten, in het zonnetje te zetten. De samenle ving, zo redeneert Humanitas, ontleent haar beste kracht aan de vrijwillige inzet van mensen voor elkaar. Aanvankelijk werkte Humanitas samen met de woningbouwcorporaties, maar de laatste jaren zijn het de gemeenten die als partner op treden. Het accent is in de loop van de jaren ook een beetje ver schoven van de woonoomgeving naar de zorg. Waardering De Burenactie geeft niet alleen vrijwilligers de waardering die ze verdienen, het geeft de men sen die hulp en zorg ontvangen ook een mogelijkheid hun wel doeners eens op een grootse ma nier te bedanken. Alle genomi neerde kandidaten en degenen die hen hebben opgegeven, wor den ontvangen tijdens een ver kiezingsbijeenkomst met hap jes, drankjes, muziek en andere voorstellingen. De begrippen zorgzaam en buur; moeten breed worden geïnter-i preteerd. Natuurlijk komen mensen in aanmerking die er voor zorgen dat ouderen langer zelfstandig kunnen blijven wo nen, hen naar het ziekenhuis rij den, boodschappen doen of re gelmatig eten brengen. Maar ook andere activiteiten die het leven veraangenamen, alleen of in groepsverband, komen in aanmerking voor een nomina-! tie. Ook het begrip 'buur' moet niet te letterlijk worden geno men. Mensen in een verpleeg huis wat verder weg, zijn ook buren en iemand aan de andere kant van de wijk ook. Wie zo'n zorgzame buur wil no mineren, kan gebruik maken van de aanmeldingsformulieren die huis-aan-huis zijn bezorgd en die ook bij de gemeente ver krijgbaar zijn. Per gemeentel vinden de verkiezingsbijeen komsten plaats, meestal in het gemeentehuis. In Goes, Noord- Beveland en Kapelle op zater dag 10 mei en in Borsele, Schouwen-Duiveland en Rei- merswaal een week later, op za terdag 17 mei. De nominaties moeten 12 april zijn ingeleverd. door Miriam van den Broek WESTKAPELLE - Het toe komstige museum in het Pol derhuis in Westkapelle krijgt de naam Museum Zeefront Westkapelle. Het museum richt zich niet alleen op de Tweede Wereldoorlog. Er komt ook aandacht voor het ontstaan van Walcheren, de inwoners van Westkapelle en de zee- dijk. Dat staat in het museumplan dat de Stichting Polderhuis ge maakt heeft. Dit plan moest aanvankelijk eind vorig jaar klaar zijn, maar de groepen bouwkunde, inrichting, finan ciën, sponsoring en exploitatie hadden meer tijd nodig. Hel. Veerse gemeentebestuur stelde daarom het besluit over de komst van het museum in hel Polderhuis uit. Het plan is nu af en daarin staat te lezen wat de toekomstige bezoekers op hun tocht door het museum tegen komen. De rondwandeling be gint in de winkel- en koffiehoek Elk tafeltje vormt een minipre-1 sentatie van een afdeling in het museum. De expositie zelf be gint met het onderdeel 'Westka pelle, aangenaam'. Ce.uWc.k~lt., sj*>- «G-or -von -W? Kirsten is ziek. Leukemie. Daar is niets leuks aan. Of het moet de kans op genezing zijn. In de wereld van kinderen hoort geen kanker. Help ons daarom mee in onze strijd en maak uw bijdrage over op Giro 26000. www.kankerbestrijding.nl KANKER*BESTRI|DING door Rolf Bosboom GOES - De Goese politiek be kijkt of zij iets voelt voor het idee van een gekozen burge meester. De VVD-fractie in de gemeenteraad heeft daartoe het initiatief genomen. Aanleiding voor de discussie is zeker niet het functioneren van de huidige burgemeester, Dvan der Zaag. Daarover bestaat over de gehele linie tevredenheid. Wel is de vraag of een burge meester door de bevolking zou moeten worden gekozen lande lijk recent weer actueel gewor den dooreen 'verkennende noti tie' die over het onderwerp naar de Tweede Kamer is gestuurd. De Goese WD-fractie ziet de notitie als een mooie aanleiding om een krachtig pleidooi te hou den voor een gekozen burge meester. Dat deed zij onlangs in de raadscommissie middelen. „De tijd is rijp om er eens goed naar te kijken", aldus A. We vers. De huidige kroonbenoe ming is wat de partij betreft achterhaald. Signaal Wevers' fractiegenoot S. Heij- ning vindt dat Goes een duide lijk signaal moet afgeven. „De discussie wordt landelijk al zo lang gevoerd. Ons idee is dat we van onderop een geluid laten horen. Als je dat met meerdere gemeenten tegelijk doet, kan VLISSINGEN - Een 68-jarige inwoonster van Vlissingen is gistermiddag in een winkel aan het Scheldeplein in haar woon plaats van haar portemonnee beroofd. De portemonnee, met daarin een paar honderd euro, werd weggenomen uit haar schou dertas. Ze bemerkte de diefstal pas bij de kassa toen ze wilde betalen. dat enige indruk in Den Haag maken." De WD overweegt daarom bin nenkort in de gemeenteraad een motie in te dienen. Dan moet vooraf wel duidelijk zijn dat er een meerderheid voor is te vin den. Dat is nog de vraag, ook omdat andere fracties nog geen duidelijk standpunt hebben in genomen. Zij willen het onder werp eerst in eigen gelederen bespreken. Een eventuele WD-motie zal in elk geval worden ondersteund door D66, de partij die al sinds jaar en dag pleit voor een geko zen burgemeester. De PvdA vindt de huidige benoemings procedure weinig bevredigend. „Wij zijn er geen tegenstander van om de bevolking erbij te be trekken", zegt fractievoorzitter H. Hoogerland. Speelbal SGP/ChristenUnie is niet en thousiast over een gekozen bur gemeester. De christelijke com binatie hecht aan iemand die een zelfstandige, onafhankelij ke positie inneemt en die niet het risico loopt speelbal van de politiek te worden. SGP/Chris- tenUnie noemt een grotere be trokkenheid van de burger 'een utopie'. „Bij verkiezingen zou het ook vooral gaan om het pop pet je en niet om de inhoud"zegt R. Weststrate. „Dat vinden wij een achteruitgang." S. Verheij (GroenLinks) acht het vooral belangrijk dat het ambt van burgemeester meer inhoud krijgt. Nu krijgt die doorgaans alleen de wettelijk verplichte taken toegeschoven, zoals openbare orde en veiligheid. Verheij voelt wel voor een grote re invloed van de bevolking, maar ziet tevens nadelen in rechtstreekse verkiezingen. Een compromis zou daarom het la ten kiezen door de gemeente raad kunnen zijn. Volgens P. Favier (CDA) wordt er binnen zijn partij verschil lend gedacht over het laten kie zen van een burgemeester. Hij vindt het de moeite waard om er verder over na te denken. „Maar wel in de totale context van het lokaal bestuur." Gisteren werden de linden aan de Oude Markt in Vlissingen van hun vertrouwde plekje gehaald. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - Twee jaar geleden werden al de eerste voorbereidingen getroffen voor de verplaatsing van de twee oudste zilver linden van de Oude Markt naar de Lepel straat in Vlissingen. De kluiten werden in gepakt in aluminiumfolie om de wortels bij elkaar te houden. Door die methode is de overlevingskans van de boom groter. De bomen moeten wijken omdat de be bouwde omgeving en openbare ruimte wordt heringericht. Een paar weken gele den werd al een zilverlinde overgebracht naar het park tegenover het Ziekenhuis Walcheren. Het zijn gezonde bomen van cir ca vijftig jaar oud. „Vlissingen heeft weinig oude bomen. De oude bomen die we hebben, moeten we koesteren", zegt ambtenaar A. Riemens van beplanting in Vlissingen. Met de 22 bomen in de Badhuisstraat in Vlissingen leek de afdeling minder gevoel te hebben. Ze werden onlangs omgezaagd. Bel 0118-627974 europakinderhulp.nl Wat vind jij van film, theater of muziek? Geef je mening op www.cjp.nl/recensie KORTING INFORMATIE AANBIEDINGEN Goes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6; Zierikzee: DA D'Attance Kik, Appelmarkt 24; Burgh-Haamstede: DA Drogisterij Kik, Ring 1 5; Renesse: DA Drogisterij Renesse, Zoom 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 32