Rampmonument Wolphaartsdijk PZC PZC Schuur maakt plaats voor huizen Oude zilverlinden maken plaats Rijkswaterstaat wil eind aan straatraces op verlaten veerplein Chirurg ziet niets in consult op afstand 13 Dorpsvereniging stemt in met plan plaatsing gedenkteken Fancy fair in Vlissingen Archeologen Paaszangavond ten bate van Roemeense straatjongeren Dronken bromfietser beboet Portemonnee uit tas gestolen Fietser valt bij botsing Automobilist rijdt tegen boom Straf voor drankrijder Langeviele dicht voor autoverkeer agenda dinsdag 1 april 2003 door Patrick de Block WOLPHAARTSDIJK - Het be stuur van de dorpsvereniging in Wolphaartsdijk heeft unaniem ingestemd met het plaatsen van een monument voor de slachtof fers van de watersnoodramp. Waarschijnlijk moet een gedeel te van het dorpenbudget wor den aangesproken om het mo nument te bekostigen. Het dorpenbudget is een bedrag dat de gemeente Goes jaarlijks uitkeert. De dorpsraad mag dit bedrag besteden aan bijzondere objecten of activiteiten die van belang zijn voor alle bewoners van het dorp. Inwoners van Wolphaartsdijk die vinden dat het dorpenbudget niet mag worden gebruikt om het monu ment aan te schaffen kunnen tot 1 mei een klacht indienen. We L proberen het nodige bedrag uit I het dorpenbudget zo klein mo- gelijk te houden. Daarom wordt f nu gekeken of we via fondsen aan andere financiële middelen r kunnen komen," zegt S. Huis- f, soon, voorzitter van de dorps- raad. Een plaats voor het monument f is er nog niet. Sommige inwo- ners hebben al wel een idee. Zo is er een plan om het gedenkte- ken te plaatsen op de plek waar VLISSINGEN - Openbare ba sisschool De Branding, locatie Grote Markt in Vlissingen houdt vrijdag 11 april een fancy fair. de dijk in 1953 is doorgebroken. Verder zijn er ideeën voor een plaats in het dorp of een plek op de begraafplaats. ,,We willen de inwoners laten beslissen over de plaats. Daarnaast kunnen ze ideeën aandragen voor een ont werp van het monument," aldus Huissoon. Het idee voor het plaatsen van een dergelijk monument ont stond net voor de herdenking in februari. De gemeente Goes vroeg aan de dorpsvereniging of ze een herdenking in Wol phaartsdijk kon organiseren. Deze stemde in met de gedachte dat ergens in Wolphaartsdijk wel een herdenkingsteken zou staan; dat bleek niet het geval. De herdenking werd toen ge houden op de plaats waar in 1953 de dijk doorbrak. Twaalf mensen kwamen hierbij om het leven. Op het schoolplein wordt een kleedjesmarkt gehouden, waar kinderen spulletjes te koop aan bieden. Daarnaast kunnen be zoekers zich te goed doen aan allerlei drankjes en hapjes. Er is een playback-show, een grab- belton en kinderen kunnen ge- schminkt worden. De opbrengst gaat naar de school. De fancy fair begint om 16 uur en duurt tot 19.30 uur. NIEUWVLIET - Dc stichting Werkgroep Amateur Archeolo gen West-Zeeuws-Vlaanderen houdt maandag 7 april in zaal Wijffels te Schoondijke zijn jaarlijkse donateurs- en leden vergadering. Na het huishoudelijk gedeelte zal Franz Gitterbergen, specia- list in oude streekkaarten, een lezing met dia's verzorgen over de archeologie en polderdorpen aan zee in West-Zeeuws-Vlaan deren. De avond begint om 19.00 uur. Na twee jaar van voorbereidingen werden de linden aan de Oude Markt in Vlissingen gisteren voorzichtig van hun vertrouwde plekje gehaald. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN-Twee jaar geleden wer den de eerste voorbereidingen getrof fen voor de verplaatsing van de twee oudste zilverlinden van de Oude Markt naar de Lepelstraat in Vlissingen. De kluiten werden ingepakt in alumini umfolie om de wortels bij elkaar te hou den. De bomen op het kleine pleintje in het Vlissingse centrum moeten wijken om dat de bebouwde omgeving en openba re ruimte wordt heringericht. Een paar weken geleden werd al een zilverlinde overgebracht naar het park tegenover het Ziekenhuis Walcheren. ..Het zou natuurlijk het beste zijn om de bomen niet te verplaatsen en om het plan aan te passen aan de bomen", reageert ambte naar A. Riemens van beplanting in Vlis singen. „Maar dat was niet mogelijk. Met deze methode zullen de bomen het bijna zeker kunnen overleven. Boven dien verdienen ze een zorgvuldige be handeling." Het zijn gezonde bomen van circa vijf tig jaar. „Vlissingen heeft weinig oude bomen. De oude bomen die we hebben, moeten we koesteren." Met de 22 bomen in de Badhuisstraat in Vlissingen leek de afdeling beplanting minder gevoel te hebben. Ze werden onlangs allemaal omgezaagd. „Dat wa ren iepen, die gevoelig zijn voor de be kende iepziekte. Bovendien waren het bomen met zwakke stammen Ze groei den niet goed. waardoor ze niet bestand waren tegen een stevige storm en ge vaarlijk waren voorde bewoners." door Sheila van Doorsselaer 1 PERKPOLDER - Rijkswater- staat (RWS) gaat maatregelen nemen om illegale straatraces op het veerplein in Perkpolder in de toekomst te voorkomen, t Aanleiding is de race van afge- lopen vrijdagavond. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Welke maatregelen RWS gaat treffenis nog niet duidelij k. Be stemmingsverkeer moet de weg kunnen gebruiken. Een dezer dagen voert RWS intern overleg over mogelijk te nemen maatre gelen. De politie greep vrijdagavond in tijdens de straatrace Een ne gentienjarige Hulstenaar scheurde met 180 kilometer per uur over de weg. Hij moest zijn auto en rijbewijs inleveren. Twee andere snelheidsduivels werden aangehouden omdat ze 130 reden waar 50 was toege staan. Op de race was veel pu bliek afgekomen. Zo'n honderd tot tweehonderd mensen keken toe. RWS zit met de straatrace in zijn maag. De politie nam na de wedstrijd meteen contact op met de vraag of zo snel mogelijk maatregelen konden worden getroffen. „En dat gaan we ook doen", zegt J. den Hartig van Rijkswaterstaat Terneuzen. „De weg ligt er na het stoppen van de veerverbinding verlaten bij en nodigt gewoon uit tot ra cen. We denken eraan de weg af te sluiten, maar hoe, dat is vers twee." De veerhaven, daarbij ook de waterkering, moet bereikbaar blijven. Ook staan er een paar woningen en heeft RWS reke ning te houden met een aantal vergunninghouders, zoals de snackbar en de eigenaren van de windturbines op de dijk. Den Hartig: „Dat alles is ook te be reiken via de parallelwegen, dus de Hulsterweg kan worden af gesloten. Hoe en vanaf waar, weten we nog niet. In elk geval gaan we er alles aan doen de weg zeer onaantrekkelijk te maken voor de racers." ZIERIKZEE - Om plaats te maken voor zogenoemde inbreiding van drie woningen worden op dit moment een leegstaande schuur en een woning aan de Zuidwellestraat 33 en 35 gesloopt. Projectontwikkelaar Faasse Projecten uit Goes wil op de vrijko mende plek drie trapgevelwoningen bouwen. De huizen hebben hetzelfde ontwerp als de woningen die in de Steiltjesstraat ver rijzen in het Nobelhof op de plek van de voormalige gemeente werkplaats. De toekomstige eigenaren van de drie woningen krij gen twee parkeerplaatsen op het eigen erf. foto Dirk-Jan Gjeltema GOES - Het Christelijk Man nenkoor Zeeland en het Chris telijk Zeeuws Jongerenkoor Matthanja, houden op 9 april een Paaszangavond in de Mara- nathakerk te Goes. Het concert, dat onder leiding staat van Peter Wildeman, be gint om 19.30 uur. Tijdens de avond wordt een cd opgenomen die besteld kan worden. Tijdens het concert wordt een collecte ten bate van het project Straat kinderen in Boekarest gehou den. Dat project groeide in de jaren 1998 tot nu uit van ambulante hulp aan zwerfjongeren tot vastomlijnde opvang in een spe ciaal daarvoor aangepast huis bij het Station-Noord in de Roe meense hoofdstad In dit aan loophuis, dat op 5 april 2002 of ficieel werd geopend door de Nederlandse ambassadeur in Boekarest, krijgen tussen de vijftig en tachtig kinderen ie dere dag brood, een warme maaltijd, een warme douche en schone kleren. Ook wordt nauwlettend in de gaten gehou den welke jongeren verdere (medische) zorg behoeven. RENESSE - Een 23-jarige bromfietser uit Den Bosch is maandagnacht in Renesse beboet voor rijden onder invloed. De man werd op de Vroonweg in de kraag gevat. Uit de adem analyse bleek dat hij ruim twee keer zoveel alcohol had ge dronken als toegestaan. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur. MIDDELBURG - Een 54-jarige Middelburgse is gistermid dag in een winkel op de Markt in haar woonplaats van haar portemonnee beroofd. De vrouw had in de winkel wat spulle tjes gekocht, toen ze bij de kassa wilde betalen, bleek haar portemonnee te zijn weggenomen uit haar rugtas. In de porte monnee zaten een tiental euro's en diverse pasjes. ZIERIKZEE - Een 44-jarige fietser uit Zierkzee liep gister morgen bij een aanrijding enkele schrammen op. De fietser kreeg geen voorrang van een 21-jarige automobilist uit Zie- rikzee. Hij kwam ten val, toen de automobilist op de kruising van de Laan van Sint Hilaire en met de Boerenweg linksaf wilde slaan. De fiets en de auto werden beide beschadigd GOES - Een 22-jarige man uit de gemeente Goes is gisteroch tend rond vier uur met zijn bestelauto tegen een boom gere den. De man reed over de Europalaan te Goes toen hij de macht over het stuur verloor en tegen een boom tot stilstand kwam De bestelauto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd, de bestuurder kwam met de schrik vrij. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 35-jarige inwoner van Kloosterzande voor dronken rijden conform de eis tot zes maanden rijont zegging, waarvan drie maanden voorwaardelijk en 800 euro boete. De man vertelde er alle belang bij te hebben om het rijbewijs te houden, want anders riskeerde hij zijn baan te verliezen. De verdachte ging 5 januari dit jaar in Temeuzen bij een alcohol controle voor de bijl. Hij vertelde twaalf pilsjes in vrij korte tijd te hebben gedronken toen hij werd gebeld door zijn baas Die vroeg hem te komen halen. De verdachte ging op het ver zoek in met de wetenschap dat hij bier had gedronken. ..Dan moet u de gevolgen dragen", vond officier van justitie H den Hartog. In de strafmaat woog mee dat de Kloosterzandenaar twee jaar geleden nog een boete had betaald voor het rijden onder invloed. MIDDELBURG - De Langeviele in Middelburg is twee week einden afgesloten voor verkeer. De voegen in de bestrating moeten opnieuw worden gevuld. Van donderdag 10 april tot en met dinsdag 15 april is het gedeelte tussen de Beenhou werssingel en de Lange Geere aan de beurt. Het tweede stuk wordt van donderdag 25 tot en met dinsdag 29 april aange pakt. Automobilisten die naar de Molenberg en de Beenhou werssingel willen, worden omgeleid. Behalve de Langeviele wordt ook de bestrating van Achter de Houttuinen opge knapt. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De bestuurders van Zeeland en Schouwen-Dui- veland laten zich volgens alge meen chirurg W. Rinsema van de Oosterscheldeziekenhuizen blij maken met een dode mus. Het aanbod van minister De Geus om in Zierikzee een systeem van teleconsulting mogelijk te ma ken heeft in de praktijk nauwe lijks iets om het lijf. Het overgrote merendeel van de patiënten blijft buiten kantoor tijden aangewezen op het zie kenhuis in Goes, aldus de speci alist. Volgens Rinsema, lid van de Me dische Staf Vereniging (MSV) van de Oosterscheldezieken huizen, heeft de minister de Zeeuwse delegatie vorige week met een zoethoudertje naar huis laten gaan. „De suggestie om via moderne technologie moge lijk te maken dat de specialist in Goes meekijkt naar patiënten die vanuit Zierikzee door de huisarts worden gepresenteerd, is absolute onzin Dat gedepu teerde De Kok en wethouder Van der Wouden zich hiermee laten blij maken, geeft ernstig te denken", aldus de chirurg. Dikke enkel Het aantal patiënten dat met behulp van een hoogwaardig computersysteem bij de huis artsenpost in Zierikzee op af stand bij een specialist in Goes op consult kan gaan. zal volgens Rinsema uiterst klein zijn. Hij noemt een percentage van één procent. „Een dikke enkel of een nette botbreuk waarbij de be handeling op basis van een rönt genfoto kan volstaan met ingip- sen bijvoorbeeld. Dat is de enige categorie die ik kan bedenken. Maar alles wat maar een beetje lastiger ligt, zal toch naar Goes moeten komenHoe ziek een pa tiënt is, bepaal je niet door be studering van een paar foto's. Als specialist wil je ook het ver haal daarachter horen, zelf zien of de klachten van een vermeen de blindedarmontsteking mo gelijk ook door iets anders kun nen worden veroorzaakt. Een huisarts is een allrounder. Dat wij soms heel andere diagnoses stellen dan een huisarts, komt doordat wij veel vaker met spe cifieke gevallen te maken krij gen.' Zijn kritiek wordt slechts ten dele gedeeld door de voorzitter van de MSV, F. Bentvelsen. „Zelf zou ik naar een niersteen.. kunnen kijken, maar het zijn in derdaad marginale zaken die hiermee zijn geholpen." Ander zijds ziet de uroloog het aanbod van de minister als een aardige (financiële) steun in de rug voor het optuigen van de elektroni sche snelweg in medisch Zee land. Dat systeem moet huisart senposten en ziekenhuizen rechtstreeks met elkaar gaan verbinden, zodat uitwisseling van gegevens mogelijk wordt. Daarnaast wordt al langer ge werkt aan de opzet van een vijf miljoen euro kostend systeem om röntgenfoto's en videobeel den digitaal door te geven, zo dat specialisten tijdens hun po liklinisch spreekuur (overdag) in Zierikzee en straks op Wal cheren niet meer over en weer met dossiers hoeven te slepen. „Ongeveer dat wat De Geus voor ogen staat." De specialisten hechten meer aan vier extra huisartsen voor de avond-, nacht- en weekein- depost in Zierikzee, een geluid dat ook de gedeputeerde en de wethouder lieten horen na hun bezoek in Den Haag. Bentvel sen- „Huisartsen zijn de laatste alleskunners in de gezondheids zorg. Die eerste lijn-EHBO moet je versterken en er voor zorgen dat er een fatsoenlijke afslag in de A58 komt. En de patiënt en zijn familie moet er óók gebruik van kunnen maken." STREEKACTIVITEITEN GOES Leger des Heils, 09.00-12.00 uur en 13.00-15 00 uur: Verkoop kleding en meubelen; Grote kerk, 13.30 uur: Caril lonbespelingdoorSjoerd Tamminga.De Lindenhof, 16.45 17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patiënten; HANSWEERT Kay Munck, 13.30 uur: Bingo voor ouderen; 's-HEER ARENDSKERKE Zorgcentrum Poelwijck, 13.30-16.00 uur: Verkoping handwerken; KAPELLE Trinnety, 9.30-11.30 uur Computerinloopochtend ouderen; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaarten voor ouderen; 14 00 uur: Welfarewerk, KRABBENDIJKE De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6,7 en 8; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur. Biljartclub senioren; 13.30- 16.30 uur vrouwenclub senioren; Sport hal, 19 30-20.30 uur: Conditietraining; WEMELDINGE De Wemel, 13.00-17 00 uur; Kaarten en biljarten; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; WOLPHAARTSDIJK De Griffioen 19.30-22 00 uur. Line Dance door Coun try Club The Southern Riders, YERSEKE Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur. Rondvaart Oosterschelde, Gymzaal Ericalaan, 9 00-10 00 uur: Conditietrai ning 50 plussers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27