Masterplan Terneuzen 'oude wijn' PZC VVD Goes pleit voor gekozen burgemeester YOUR CULT GUIDE 14 Terneuzen moet band met het water uitbuiten Fancyfair Ze staan met de rug tegen de muur Word 3 weken gastgezin! De eerste prostaatformule die ook de rest van je lichaam gezond en vitaal houdt 2,- KORTING voor 15,95 dinsdag 1 april 2003 door Wout Bareman TERNEUZEN - Havenstad Ter- neuzen moet de band met het water verder uitbuiten. In het masterplan voor de zuidelijke stadsrand, dat vandaag wordt gepresenteerd, pleit het steden bouwkundig adviesbureau Kuiper Compagnons vurig voor herinrichting van de Oostelijke Kanaalarm en omgeving. Daarbij moet dat deel van de kanaalarm dat destijds werd ge dempt, opnieuw een waterpartij worden. Voorzitter W. Bonde- wel van de afdeling Terneuzen van schippersvereniging Schut- tevaer heeft er met verbijstering kennis van genomen. „We heb ben jarenlang tevergeefs ge vochten voor behoud van de lig plaatsen aan het Schuttershof en tegen de afdamming van een deel van de kanaalarm en nu lappen ze ons dit!" Eind jaren 70, begin jaren 80 bonden de schippers de strijd aan met de gemeente om het verlies van tientallen ligplaatsen in de Oos telijke Kanaalarm te voorko men. De schippers verloren de strijd. Bondewel: „En als ik het mag geloven, moeten we straks nog veel meer terrein prijsge ven. Want waar jachtjes liggen, kunnen geen binnenschepen af meren." In de marge van het masterplan wordt wel nog rekening gehou den met een aantal ligplaatsen voor de beroepsvaart in het overgebleven deel van de ka naalarm. de stedebouwkundi gen tenderen toch meer in de richting van een recreatieve functie. Bovendien bepleiten ze sanering of verhuizing van de aan de binnenvaart gerelateer de bedrijven op de Schependijk, het schiereiland tussen de ka naalarm en het Kanaal Gent- Terneuzen. Daar, en trouwens ook aan het Schuttershof, moet ruimte worden gecreëerd voor een combinatie van wonen en werken. De bedrijven aan de Schepen- dijk moeten met alleen plaats maken voor kantoren en appar tementen, maar ook - later - voor een nieuwe aansluiting op de rondweg. Daarvoor is ook een overkluizing van de kanaal arm tussen het schiereiland en de kade aan de overzijde nodig. Het is een mooie droom. Een zuidelijke grachten gordel met bruggetjes, pleziervaartuigen, terras jes en blije mensen, die aan het Schuttershof, de Beneluxweg of de Beurt- vaartkade in Terneuzen wonen. Met ondergrondse garages, waarboven het water klotst en gezellige eettentjes voor de dagjes mensen, die via de Wester- scheldetunnel aan de overkantse concurrentie zijn ontlokt. door Wout Bareman TERNEUZEN - Terneuzen aan het water. Het is geen nieuw fe nomeen. Oud-wethouder en ge boren Terneuzenaar, Willem de Zeeuw, maakte er bijkans een levensopdracht van het belang van de band met dat water te be nadrukken. Want Terneuzen was even vergeten wat z'n be langrijkste lokmiddel was: de Scheldedijk en -boulevard met de passerende zeereuzen en bin- nenscheepjes binnen handbe reik. De Zeeuw kreeg zijn zin, de Scheldeboulevard werd verder aangekleed en opgewaardeerd. En nu vinden stedenbouwkun digen opnieuw het wiel uit. Ter neuzen heeft zijn verleden ver loochend; de ligging aan het water moet verder worden uit gebuit. Winkelen en wonen aan het water, wie wil dat niet? Nou, Terneuzen, doe daar dan iets mee, is de belangrijkste les die de dure adviseurs uit de Rand stad de lokale bestuurders in het Masterplan Axelsedam lezen Want beseffen die beleidsbepa lers wel welk een groot goed ze in handen hebben!? Wie wil er nu niet aan het water wonen en werken. Iedereen toch? Dus moeten het Schuttershof en de overige terreinen aan de Ooste lijke Kanaalarm op de schop. Kille parkeerterreinen, be drijfsterreinen en braakliggen de grond met hier en daar een plukje groen, dat kan zo niet langer. Parkeren moet onder gronds, het verkeer moet buiten beeld en alles moet aantrek kelijker worden ingericht. Win Het sluizencomplex en in de verte de nieuwbouw van het havenkantoor in Terneuzen. kels, terrasjes, opgeleukte looplijnen tussen de meubel boulevard en de Noordstraat en omgeving in het oude stadscen trum en gezellige appartemen ten met zicht op het water. Kortom, het wordt tijd dat Ter neuzen zich eindelijk eens be wust wordt van z'n potenties en niet langer op z 'n verwelkte lau weren rust. Het klopt allemaal. Het eerste weekend na de opening van de Westerscheldetunnel vermaak ten de middenstanders uit Ter neuzen zich, zoals sinds jaar en dag gebruikelijk, in en om hun buitenverblijf in recreatiecen trum De Braakman. Extra klan dizie van 'de overkant'? Ach ja, het zal wel. Wat levert zo'n zon dagsopening nu helemaal op? Je moet maar afwachten of er geld in het laadje komt, dus... Die leegstand in de winkelstraten? Ja, de gemeente hè. Een terras opzetten op zondag? Ach, voor die paar koppen koffie en een glas bier. De 'aanjagers' van de overkoe- analyse pelende middenstandsorgani satie Coördinatie Manage ment Terneuzen (CMT) praten zich al jaren de blaren op de tong. Terneuzen is op sterven na dood, dus samen de schouders eronder Een instemmende knik is steevast hun deel. En verder? „Terneuzen gonst van de activi teiten", schrijven de adviseren de stedenbouwkundigen in het Masterplan Axelsedam, dat vandaag door de bestuurders als een nieuwe bijbel wordt ge- introduceerd. Terneuzen gonst ja, van de geruchten. Over het afketsen van weer een mooie, nieuwe vestiging van een lande lijke winkelketen, over ingedut te middenstanders, die de pijp aan Maarten geven en over al die andere gemiste kansen. Vraag is of die negatieve spiraal met een masterplan kan worden doorbroken. Want wat nu wordt gepresen teerd als een pracht van een toekomstvisie, is niet meer dan oude wijn in nieuwe zakken. Dromen van bruggetjes, terras foto Peter Nicolai jes en autoloze looproutes - om een trekker als een fabriekswin kel maar niet te noemen - doen ze in Terneuzen al jaren. Knap van zo'n adviesbureau om a rai- son van ruim 150 euro per uur al die 'weetjes' nog eens op een rij te zetten. Het oude testament in een nieuw jasje. Overigens, was hetzelfde adviesbureau (Kui per) niet al decennia lang de ge vierde 'huisadviseur' van de centrumgemeente van Zeeuws- Vlaanderen? Gaf datzelfde bu reau niet mede richting aan de verdere ontwikkeling van de stad, zoals die er nu uitziet? Het dempen van een deel van de Oostelijke Kanaalarm, het vol tooien van de (doorgaande) rondweg om Terneuzen... Fout je! En ook: kassa! door Rolf Bosboom GOES - De Goese politiek be kijkt of zij iets voelt voor het idee van een gekozen burge meester. De VVD-fractie in de gemeenteraad heeft daartoe het initiatief genomen. Aanleiding voor de discussie is zeker niet het functioneren van de huidige burgemeester, D. van der Zaag. Daarover bestaat over de gehele linie tevredenheid. Wel is de vraag of een burge meester door de bevolking zou moeten worden gekozen lande lijk recent weer actueel gewor den door een 'verkennende noti tie' die over het onderwerp naar de Tweede Kamer is gestuurd. De Goese WD-fractie ziet de notitie als een mooie aanleiding om een krachtig pleidooi te hou den voor een gekozen burge meester Dat deed zij onlangs in de raadscommissie middelen. „De tijd is rijp om er eens goed naar te kijken", aldus A. We vers. De huidige kroonbenoe ming is wat de partij betreft achterhaald. Signaal Wevers' fractiegenoot S. Heij- ning vindt dat Goes een duide lijk signaal moet afgeven. „De discussie wordt landelijk al zo lang gevoerd. Ons idee is dat we van onderop een geluid laten horen. Als je dat met meerdere gemeenten tegelijk doet, kan dat enige indruk in Den Haag maken." De WD overweegt daarom bin nenkort in de gemeenteraad een motie in te dienen. Dan moet vooraf wel duidelijk zijn dat er een meerderheid voor is te vin den. Dat is nog de vraag, ook omdat andere fracties nog geen duidelijk standpunt hebben in genomen. Zij willen het onder werp eerst in eigen gelederen bespreken. Een eventuele WD-motie zal in elk geval worden ondersteund door D66, de partij die al sinds jaar en dag pleit voor een geko zen burgemeester. De PvdA vindt de huidige benoemings procedure weinig bevredigend „Wij zijn er geen tegenstande van om de bevolking erbij te bi- trekken", zegt fractievoorzitte H. Hoogerland. SGP/ChristenUnie is niet en thousiast over een gekozen bur gemeester. De christelijke com binatie hecht aan iemand di< een zelfstandige, onafhankelij- ke positie inneemt en die nie: het risico loopt speelbal van dt politiek te worden. SGP/Chris- tenUnie noemt een grotere be trokkenheid van de burger 'eet utopie'. „Bij verkiezingen zoi het ook vooral gaan om het pop petje en niet om de inhoudzeg: R. Weststrate. „Dat vinden wi een achteruitgang." S. Verheij (GroenLinks) acht he: vooral belangrijk dat het amb: van burgemeester meer inhoud krijgt. Nu krijgt die doorgaam alleen de wettelijk verplichte taken toegeschoven, zoals openbare orde en veiligheid Verheij voelt wel voor een grote re invloed van de bevolking maar ziet tevens nadelen ii rechtstreekse verkiezingen. Eei compromis zou daarom het la ten kiezen door de gemeente raad kunnen zijn. Volgens P. Favier (CDA) word: er binnen zijn partij verschil lend gedacht over het laten kie zen van een burgemeester. Hi; vindt het de moeite waard om er verder over na te denken. „Maar wel in de totale context van het lokaal bestuur." VLISSINGEN - Openbare ba sisschool De Branding, locatie Grote Markt in Vlissingen houdt vrijdag 11 april een fan cyfair. Op het schoolplein wordt eer, kleedjesmarkt gehouden, waar kinderen spulletjes te koop aan bieden. Er is een playback- show, een grabbelton en kinde ren kunnen geschminkt wor den. De opbrengst gaat naar de school. De fancyfair begint om 16 uur en duurt tot 19.30 uur. Wat vind jij van film theater of m uziek? Geef je r n e n i n g op www.cjp.nl/recensie KORTING INFORMATIE AANBIEDINGEN Le-uU sj,j- if (jt*u Kirsten is ziek. Leukemie Daar is mets leuks aan. Of het moet de kans op genezing zijn. In de werHd van kinderen hoort geen kanker. Help ons daarom mee in onze strijd en maak uw bijdrage over op Giro 26000 www.kankerbestrijdlng nl §nê KANKERBESTRIJDING Vf Bel 0118-627974 www.europakinderhulp.nl Nieuw: krachtige prostaatkruiden verpakt in een superieure multi Ie bent man. Boven de veertig. En staat met beide benen in het leven. Dan weet je waarschijnlijk ook dat je prostaat de zwakke schakel in je lichaam is. Dus als de eerste problemen bij bet plas sen zich voordoen, dan wil je daar graag direct wat tegen doen. Nieuw is dat prostaatverzorgen- de kruiden nu 'verpakt'zijn in een superieure multivitamine/antioxidanten formule. Zodat ook de rest van je lichaam gezond én vitaal blijft. ProstaTotaal bevat een hoogwaardig prostaat complex - met o.a. saw palmetto en zink - dat de groei van de prostaat helpt te voorkomen. Zo kunnen problemen bij het plassen bestreden én voorkomen worden. De extra toegevoegde lyco- peen is een bijzondere antioxidant die met name je prostaatcellen beschermt en gezond houdt. Maar een gezonde prostaat hoort in een gezond lichaam. Daarom bevat ProstaTotaal een uitge kiende mix van vitaminen en mineralen die goed is afgestemd op de extra behoeftes van mannen van 40 jaar en ouder. Hoog gedoseerd, zodat alle vitale functies van je lichaam krachtig blij ven functioneren. Dat betekent méér energie en méér gezondheid Het dagelijks gebruik van ProstaTotaal betekent dan ook in meerdere opzichten 'een hele zorg minder'. Stop het ouder worden Nu is je prostaat het belangrijkste aandachtspunt in je lichaam. In de toekomst loeren echter nog meer gevaren, die de gezondheid van de man kunnen bedreigen. ProstaTotaal houdt daar nu al ^rekening mee. Door je lichaam van extra stoffen te voorzien die je kans op gezond ouder worden verhogen. Zo bevatten de capsules een zeer compleet antioxidantencomplex die je huid, bloedvaten en organen beschermen tegen vrije radicalen. Dit zijn agressieve deeltjes die je gezonde cellen vernietigen, waardoor het ver ouderingsproces in een hogere versnelling wordt gezet. Je huid wordt sneller oud en de kans op allerlei welvaartsziektes neemt toe. Bepaalde vitaminen en mineralen kunnen dit voorkomen En deze ingrediënten zitten in zeer krachtige doseringen in ProstaTotaal. Complete verzorging van de man Verder bevat ProstaTotaal natuurlijke ingrediën ten die helpen om je cholesterol te verlagen, je geheugen en concentratievermogen te stimule ren, je ogen te verzorgen en je botten te verster ken. ProstaTotaal biedt dus een compleet verzor gingspakket voor mannen van veertig jaar en ouder die heel bewust met hun gezondheid bezig zijn. Prosta Totaalis o.a verkrijgbaar bij onderstaande adressen Bel voor meer informatie 013 - 528 49 76 of kijk op internet www.prostatotaal.nl Goed voor je potentie Mannen brengen de symptomen van een prostaatvergroting vaak in verband met impotentie. De actieve ingrediënten in ProstaTotaal houden de mannelijke geslachtsorga nen in goede conditie en geven meer seksuele energie. De man blijft zich potent voelen en het zelfvertrouwen wordt daardoor vergroot. Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op een verpakking Prosta Totaal van ê-4^93" Middelburg: Drogisterij De Rode Pilaren, Lange Delft 121; Drogisterij Traa, Lange Delft 64; Vlissingen: Drogisterij De Rode Pilaren, Oude Markt 18

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14