Zweistra houdt het hoofd koel Blessuregolf in Oostburg PZC Zeeuwse oma's vuren wielerjeugd aan Vlissingen geeft de winst weg in hockeytopper Winstpunten zijn duur in dressuur van Nieuwvliet 21 Zeeuwse amazone profiteert van falende tegenstand op NK dressuur Dubbelslag Van de Ven in Alphen Eindzege tennissters Van de Velde Van Houten wint talentenjacht Recordregen bij schaatsslot Forza-trio naar NK acrogym Tweede plaats Schuit in Ronde Huijbergen maandag 31 maart 2003 [oor Lucien Roelandt SMELO - Thamar Zweistra oldeed zaterdag aan de ver- ichtingen op het Nederlands ;ampioenschap dressuur in Er- nelo. Op het Federatiecentrum an de KNHS, de Nederlandse Dppische Sportfederatie, reed Ie amazone uit Schore met lexagon's Roumanda naar de itel in de klasse Zl. Zweistra beschikte over de iterkste zenuwen in de finale. In Ie voorronde, waarin dertig combinaties streden om de acht inaleplaatsen, eindigde de Zeeuws kampioene op de derde plaats. Met een achterstand van ïuim twee procent leek de jeugdintemational haar titel- ansen te hebben vergooid. Ge- ilaagd door de spanning lieten laar concurrentes echter stuk oor stuk steken vallen. Daar- loor hield de pupil van trainer «unis van Lieren, die als laat- ite startte, de kansen in eigen iand. Jiterlijk onbewogen liet ze Hexagon's Roumanda handig ioor de ring gaan. Het was een proef waarin de pas vijfjarige merrie wel enige foutjes maak te, maar die vielen in het niet bij de hoogtepunten. Vooral in de jjwaartse en uitgestrekte gan- en liet de Hexagon's Rubiquil- dochter zich fraai zien. De drie koppige jury beloonde de com binatie met een score van 65.80 procent, een half procent meer dan de Brabantse Marieke Pij nenburg. Poeh Poeh, wat spannend, maar het is gelukt", reageerde de geluk- rige Zweistra meteen nadat de aitslag bekend was geworden. Pan een verrassing wilde ze ech ter niet spreken. „Ik wist dat het moeilijk zou worden, maar ik wist ook dat het kon. Ik besloot tot alles of niets, daarom reed ik Roumanda in de finale ook wat [litsender door de ring en nam ik meer risico's dan in de eerste proef. Met een paard van amper vijf jaar, zoals Roumanda, is dat ewaagd. Het pakte goed uit. Er slopen wel wat foutjes in de proef, maar daarna pakte ze di rect weer goed aan." De resultaten van haar concur rentes hadden bij Zweistra geen extra druk veroorzaakt. „De re sultaten van een ander laten me ijskoud. Daar moet je niet te veel op letten, want dan drijf je voor jezelf de spanning op. Ik ben uitsluitend bezig met mijn eigen proef." Zweistra verklapte verder dat ze een beslissing heeft genomen over haar toekomst. „Ik heb lang getwijfeld: kiezen voor de Grand Prix en een plaatsje bij de seniorenselectie, of nog een jaar bij de Young Riders. Ik heb nu definitief voor de Young Riders gekozen. De ervaring die ik daar opdoe, lijkt mij het beste voor mijn verdere ontwikkeling." Ze was niet de enige pupil van Leunis van Lieren die zich in Ermelo in de kijker reed. Mo- niek van Dijk uit Spijkenisse stuurde de Contango-afstam- meling Now I'm Here met 65.70 procent naar het brons in de klasse Z2. Stephanie de Frel de buteerde in deze klasse. De Koe- wachtse amazone stuurde de hengst Fernando, die soms iets te weinig bij de les was, naar een totaal van 60.70 procent. De veertienjarige De Frel, de jong ste deelnemer aan de nationale titelstrijd, werd door één van de juryleden echter wel erg karig beloond. Ze had beter verdiend dan de vijftiende plaats. Raz Nitzani had moeite met de druk in de klasse M1De Israëli sche startte uitstekend met de goed bewegende Razelma. Maar toen het misging in de galopwis- sel, was ze even het spoor bijster en werkte ze de proef te gehaast en slordig af. Met een score van 58 30 procent werd Raz Nitzani slechts achttiende. „Jammer, dit was niet best", stelde ze. „Natuurlijk ben ik teleurge steld, maar ik ben blij dat ik dit heb mogen meemaken." Vicky Honig werd in de M2 het slachtoffer van de soms ver uit eenlopende jurybeoordelingen. Door de afwijkende mening van één jurylid kwam de amazone uit Burgh-Haamstedemet O Be- lissimo niet verder dan 59.10 procent. Ze werd twaalfde. Brian van Goethem (rechts) voert het peloton jeugdrennertjes aan in zijn woonplaats Sluiskil. foto Peter Nicolai door Wim de Vos SLUISKIL - De beide oma's zit ten te genieten in het heerlijke voorjaarszonnetje. „Kijk, daar komen ze weer. Zou hij er voor aan bijzitten?" Dat vragen ze zich af langs het parkoers van het Bert van Gils-jeugdwieler- toernooi in Sluiskil. Hun klein zoon maakt deel uit van de kop groep en vol spanning wachten ze op de volgende passage. „Zou hij dan toch nog kunnen win nen?" Voor de Zeeuwse oma's waren er gisteren echter weinig overwin ningen te vieren in Sluiskil. In de oudste categorie (groep 7) won Peter Kort uit Yerseke met een fraaie solo nadat hij er in de slotfase vandoor was gegaan Sander Stiegelis uit Klooster- zande, lid van ZRTC Theo Mid delkamp, eindigde als derde in categorie 6 na een massale aan komst. In categorie 4 reed door Brian van Goethem uit Sluiskil een opvallende koers. De zoon van oud-amateur Karei van Goe them was niet de sterkste, maar hij was de enige die de aanval duidde te openen op regerend Nederlands kampioen Barry Markus. De coureur uit Hoofd dorp reed al vroeg in de wed strijd alleen weg. Van Goethem probeerde vanuit de achtervol gende groep de sprong te ma ken, maar hij redde het niet. In de spurt kwam hij toch nog tot een verdienstelijke vierde plaats. Voor de Zeeuwse wielerclubs was er dus weinig eer te behalen winnaar Peter Kort rijdt im mers voor Swift uit Leiden. Desondanks investeren zowel ZRTC Theo Middelkamp als WV Zeeuws-Vlaanderen nadrukke lijk al jaren in een jeugdplan, dat er toe moet leiden dat Zee land zijn prominente plaats op de wielerkaart terug krijgt. „We hebben in Zeeland weer een be hoorlijk aantal licentiehouders bij de jeugd", aldus Bert van Gils, de inspirator van het Zeeuwse jeugdwielrennen, naar wie het toernooi in Sluiskil is genoemd. „Het is de weg van de geleide lijkheid, maar ik denk dat we goed bezig zijn. Beide clubs doen actief aan trainingen en ook zijn er de dikkebandenwed- strijden, waaraan door iedereen kan worden deelgenomen om kennis te maken met de wieler sport." ALPHEN - Rinus van de Ven won gisteren ook de derde voor rondewedstrijd van het NK. De motorcrosser uit Vlissingen was in Alphen in beide manches van de 85cc hoge wielen op permachtig. Van de Ven begon de eerste manche als tweede, maar dat duurde slechts één bocht. Daarna liet hij de concur rentie ver achter zich..Bij de finish had hij een voorsprong van 32 seconden op de nummer twee, Nico Boeren uit Bergschen- hoek. Bij de tweede reeks had Van de Ven in eerste instantie wat meer tegenstand. Na tweeënhalve ronde pakte hij toch weer de leiding. Halverwege was er even paniek toen Van de Ven bij het inhalen van een achterblijver uit balans raakte. In een poging zich te corrigeren raakte hij een boom en reed hij de sloot in. Zijn begeleiders vreesden even het ergste, maar Van de Ven kroop uit de sloot en vervolgde zijn weg Tot groot enthousiasme van het publiek eindigde hij nog als eerste ook. „Rinus is klaar voor het WK", vond zijn vader Giel van de Ven „Hij rijdt dezelfde rondetijden als de jongens in de 125cc." GOES - Bemice en Frederique van de Velde hebben zaterdag in Goes het Janvier Dancemasters-jeugdtenniscircuit ge wonnen. In de hoogste klasse bij de meisjes, de A-poule, ver dienden ze op de slotdag zes punten door al hun partijen te winnen. Ze eindigden met een totaal van 35 punten. Marijke van Mastrigt en Angelique van de Meet volgden met 32 pun ten. De kampioenen in de A-poule bij de jongens, Sander van As en Dominic de Maagt, pakten opnieuw zes punten. Dat bracht hen op een eindscore van 37 punten. Met 31 punten eindigden Roelof van Gilst en Ingmar van de Bel als tweede. ZANDVOORT - Pascal van Houten heeft de Radio 538 Race of the Talents gewonnen. De 22-jarige coureur uit Roosendaal was op het circuit van Zandvoort de beste van twaalf finalis ten. Van Houten verdiende daarmee een plaats in het race team van Tempo Team voor de komende Alfa 147 GTA Chal lenge. Op 21 april debuteert hij in de Paasraces. GOES - Met zes Zeeuwse en 51 persoonlijke records hebben de Zeeuwse schaatsers het seizoen afgesloten. Niels Goverse uit Kapelle reed in Breda twee Zeeuwse toptijden bij de junio ren B: 1.20.72 op de 1000 meter en 4.16.28 op de 3 kilometer, waarmee hij elf seconden sneller was dan het oude record. Zijn broer Patrick Goverse overtrof zichzelf op de 10 kilome ter, Zijn tijd van 15.03.35 verbeterde hij zich met maar liefst 35 seconden. Anouk Fase uit Sint Annaland kwam op de 100 meter bij de pupillen tot een evenaring van het Zeeuws record van Martje Wisse: 12.50. Vincent de Vrieze uit Burgh-Haam- stede was op recordjacht bij baanwedstrijden in Heerenveen. Bij de junioren A reed hij eerst de 1000 meter in 1.21.45. Op dezelfde afstand was hij vervolgens nog sneller: 1.20.84. BEVERWIJK - Slechts één team van de Zeeuwse afvaardi ging die deelnam aan de plaatsingswedstrijden voor het Ne derlands kampioenschap acrogym in Beverwijk, stroomt door naar de nationale titelstrijd. Dat is het drietal van Forza Gymnastica uit Goes, dat uitkwam in de D-categorie, Het team, bestaande uit Lisanne Visser, Lesley Huijzen en Leyla de Muijnck, werd gedeeld vierde met een score van 14,95 pun ten. Dat was net voldoende om door te gaan. door Peter Snelders HULST - De topper tussen Vlissingen en koploper Mis tral in de vierde klasse D van de hockeycompetitie voor mannen was een spectacu laire wedstrijd, die eindigde in 4-4. De vrouwen van Rapi- de deden goede zaken in de strijd tegen degradatie uit de derde klasse D door Hilva- renbeek met 1-0 te verslaan. Vlissingen dwong in dezelfde klasse op karakter een 1-1- gelijkspel af tegen Prinsen beek. Vlissingen - Mistral 4-4 (2-1): Een levendig duel in een hoog tempo. De Vlissingse man nen leken aanvankelijk op winst af te stevenen, maar gaven in het laatste kwartier een 4-2-voorsprong uit han den Dat kwam vooral omdat Vlissingen in de slotfase met negen man speelde door een gele kaart voor Lein Labruy- ère en een rode voor doelman Jochem de Kort. De thuis ploeg nam via Pieter Liezen- ga en Marius Versteeg een voorsprong van 2-0. Daarna kwam Mistral op gelijke hoogte. Vlissingen herstelde zich en liep in de tweede helft uit naar 4-2 door treffers van Jurjen en Rogier Schuur- mans. Uiteindelijk kwamen de bezoekers toch nog langs zij. Goes - Teteringen 2-4 (0-3): In de eerste helft maakte Te teringen het verschil door uit te lopen naar 0-3. Na de doel- wisseling kwam Goes op 1-3 door de jeugdige Chiel Kwin- kelenberg. Teteringen ver ruimde de marge opnieuw tot drie doelpunten. Kwinkelen- berg tekende voor de laatste treffer van de wedstrijd. DDHC - Middelburg 6-2 (3-0): Een zonder wissels uit komend Middelburg, dat zelfs een veldspeler in het doel moest posteren, werd in de beginfase overrompeld. Na de 3-0 herstelden de be zoekers zich aardig in dit open en aanvallende duel, maar door het missen van kansen werd de thuisploeg nooit echt bedreigd. Chris de Bruine (1-3) en Dave Olde- man (2-5) scoorden voor Middelburg. Oudenbosch - Olympia 3-2 (2-1): Een sterk startend Olympia vond in de beginfa se de Oudenbosch-doelman op zijn weg. De thuisploeg kreeg daarna meer greep op het duel en scoorde nog voor rust 1-0. Olympia toonde zich veerkrachtig en mede dankzij enkele positiewisse lingen werd het na tien minu ten in de tweede helft 1-1 via Gijs Schueler. Oudenbosch liep weer uit naar 2-1, maar een verzilverde straf bal van Gijs Schueler, toegekend na dat Paul van Hemert onjuist was afgestopt, betekende de gelijkmaker. In de slotfase kreeg de thuisploeg een dubi euze strafcomer, waaruit het 3-2 werd. Prinsenbeek - Vlissingen 1-1 (0-0): Beide ploegen begon nen fel en hielden elkaar in de eerste helft in evenwicht. Vlissingen, dat zonder wis selspeelsters was afgereisd, had het in de beginfase van de tweede helft moeilijk. Prinsbeek verzuimde te sco ren, maar nam een kwartier voor tijd alsnog de leiding. Acht minuten kwam Vlissin gen terug. Een lange corner van Barbara Kouwijzer werd aan de achterlijn verlengd en door Nienke de Looff in de gelijkmaker omgezet. In de slotfase kregen Nienke de Looff en Ilse Dronkers nog vijf minuten straftijd, deson danks hield Vlissingen stand. Rapide - Hilvarenbeek 1-0 (0-0): Rapide begon matig, maar door omzettingen en korter verdedigen kregen de vrouwen uit Hulst meer greep op de wedstrijd. Rapi de stichtte bij tijd en wijle ge vaar en kwam een kwartier na rust op voorsprong via Saskia Haayer, die een fraaie aanval afrondde. In de slot fase waren er kansen voor beide doelen. Karin Bleyen- bergh hield haar doel schoon met enkele knappe reddin gen Rapide voelde op het middenveld vooral het gemis van vormgeefster Karin Martens, die door een zware knieblessure voor een jaar is uitgeschakeld. foto Peter Nicolai Fedde van Gils van judovereniging Breskens-Ecdc heeft Mike Vanhove stevig vast op de Oostburgse mat. door Rinus Verberkmoes OOSTBURG - Martijn Loonen heeft zater dag zijn titel in het internationale toernooi van Breskens-Eede geprolongeerd. De ju doka uit Breskens won in Oostburg zowel in zijn eigen klasse als in alle categorieën. Bij de vrouwen zegevierde Marijntje Bastiaan- sen uit Groede in de open klasse. Een aantal blessures was de enige domper op de feest vreugde bij de organiserende club. Daardoor keek interim-voorzitter Jan Oos- terlee met gemengde gevoelens terug op hét evenement, waaraan 470 judoka's deelna men. Zo zag de 41-jarige clubtrainer en sportschoolhouder Frans de Boevere zijn toernooi de mist ingaan door het uit de kom raken van zijn rechterheup, moest ook zijn teamgenote Annemiek Scheele zich met een gebroken pols richting het Terneuzense zie kenhuis De Honte begeven en bleef Bart van de Breukel uit Leiden, die zijn onderarm brak, die rit evenmin bespaard. Verder moesten enkele judokas de gang naar het ziekenhuis maken wegens opgelo pen nekletsel Onder hen de Belgische Ka- trien Ongena, een judoka die kandidaat was voor zowel de winst in haar poule als in de open categorie. In de eigen groep was Onge na nog een sta-in-de-weg geweest voor Car- la Rammelaere uit Eede, die daardoor weer tweede werd en baalde. Ook omdat zij in haar groep uit moest komen tegen elf kilo zwaardere opponenten. „Een ongelijke strijd", vond de negentienjarige Rammelae re. Marijntje Bastiaansen werd derde in de poule. Dat leek tevens haar klassering in de open klasse te worden. Ongena was ook hier te sterk voor Rammelaere, maar moest ver volgens afhaken met een blessure. De rest van de groep kreeg zo het duel met Ongena als een overwinning toegewezen. „Ik pakte daar dus mooi naast", foeterde Rammelae re, die mede daardoor de finale misliep. Zusjes Die eindstrijd werd gewonnen door de acht tienjarige studente pedagogiek Marijntje Bastiaansen, pas hersteld van een enkel blessure. Zij versloeg Sharon Dieper uit Zelzate. De zusjes Nelleke en Lies Peeman uit Oostburg waren succesvol in hun partij en in de groep bij de meisjes tot zestien jaar. Nelleke won in de klasse tot 57 kilogram. Lies werd tweede. Bij de mannen was er hevige strijd in de door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - In de zware tour van de dressuurwedstrijd van De Zwinruiters waren de winstpunten duur. Vooral jury lid Jan van der Bijl was erg kri tisch. Het weerhield Antoinette Wiskerke er niet van om haar opmars naar het hoogste basis niveau, de klasse Z2, voort te zetten. Met Ortello schreef de amazone uit Kapelle in het Paardensportcentrum Nieuw vliet de klasse Zl op haar naam. Met haar score van 181 punten scoorde Wiskerke met de netjes bewegende Ortello als enige in de klasse Zwaar een voldoende voor een winstpunt. Miranda Prins met Melton en Sabine Ta- rant met Little Girl van de orga niserende Zwinruiters volgden met een achterstand van tien punten. Op de beslissende on derdelen toonde Prins zich on derling de beste. Evenwicht In de klasse Z2 ging de zege naar Mandy Boogaers met Just Kid ding. De instructrice van het Nieuwvlietse Paardensportcen trum had aan haar score van 171 punten niet genoeg om de over winning op te kunnen sieren met een bonuspunt. Heel wat beter verliepen de proeven in de klasse M2Evelien de Kesel van de Biervlietse Haringruiters was in combina tie met de fijn bewegende Sion's Shadow met 164 de beste van een sterke kopgroep. De strijd om de tweede plaats was erg spannend. Nathalie Tarrant met Isabelle en Agnetha Bertou met Emble- me hielden elkaar met 159 pun ten keurig in evenwicht. Tar rant scoorde beter op de onder delen gereden zijn in het alge meen en verstandhouding tus sen ruiter en paard. In de klasse L2 won de Koe- wachtse Carmen van Veen met Olivia Descorewas 162punten. Ook hier moesten de beslissende onderdelen de beslissing bren gen in het gevecht om de tweede plek. Het ging tussen de voor de Honteruiters uitkomende Bri gitte Maltha met Parnassia en Katrien van Kerckhoven met Machiavelli. Maltha won. open categorie zwaar. Niet minder dan twaalf mannen deden mee en dat betekende dat de finalisten tot tien keer toe moesten aantreden. Winnaar Martijn Loonen was dan ook zichtbaar opgelucht toen zijn toer nooi er na zijn finalezege op Maarten Oos- terlinck uit Kemzeke op zat. De Belg was een technisch sterke tegenstander, die door Loonen op punten werd geklopt. Daarmee sloeg de 22-jarige student orthopedische chirurgie opnieuw een dubbelslag. Eveneens blij was Pim Schelleman uit Magrette. In de open klasse werd hij derde en in de eigen groep legde de 21-jarige Schelleman beslag op dezelfde positie, ter wijl er volgens hem meer ingezeten had. In de halve finale kreeg hij echter geen greep op zijn tegenstander Lucau Dula, van Judo- Ryu Van Schaik. Schelleman: „Aan die par tij heb ik een slechte smaak overgehouden Ik kan daar niet tevreden over zijn. Over de rest wel." Maurits Loonen werd tweede in zijn groep. Hij moest alleen zijn sterke broer voor laten gaan en dat zag hij als een opste ker. In de open klasse werd Maurits Loonen in de voorronde uitgeschakeld. Zijn clubge noot Fedde van Gils won de klasse tot ne gentig kilogram in de groep van de jongens tot negentien jaar. van onze sportredactie HUIJBERGEN - Wielrenner Jacques Schuit uit Arnemui- den is gisteren tweede ge worden in de Ronde van Huijbergen. Schuit moest het in de eindsprint van een kop groep van negen alleen afleg gen tegen de Belg Jeroen Das. Peter Metske uit Poortvliet, die rijdt voor WV Zeeuws- Vlaanderen, finishte in die zelfde kopgroep als vierde. Mare Blok uit Heinkenszand werd tiende in de koers over honderd kilometer. Dennis Raadtgever uit Goes eindigde gisteren als zesde in de Omloop van de Houtse Li nies. De vrije klassieker over 166 kilometer werd gewon nen door Marcel Luppes, die Alain van Katwijk en Thijs Zonneveld versloeg Raadt gever, rijdend voor WV Bre da, had op de streep tien se conden achterstand. Mountainbiker Eric Ver- eecken uit Hulst eindigde in het Belgische Sint Goriks- Oudenhove als derde in de tweede wedstrijd van de Flanders Cup. De wedstrijd bij de masters werd gewonnen door Belgisch kampioen Geoffrey Maas. Joël Dieleman werd twaalfde overall bij de senioren en tweede bij de espoirs. Diele man plaatste in de slotronde nog een aanval op de leiden de espoir Jelmer Pietersma, maar zijn jump kwam net te laat. De Belg Jimmy Tielens won bij de elite.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21