teen verslaat slap Patrijzen 'ZC rote nederlaag IC Vlissingen Delftse school beheerst open ZK RCS is uit de zorgen Tennisclinic in teken van stoppen Bauer 19 Iftal uit 's-Heerenhoek verspeelt kans op titel in derde klasse Damclub Aagtekerke uitgeschakeld Verdonk springt weer record 3BSD 2 vijzelt moraal op Stefan Hage tweede in Alphen wb maandag 31 maart 2003 arEugène de Kok KKENHOEK - Voor de ede keer in zeven dagen nden Patrijzen en Steen te- over elkaar. Vorige week digde hel duel in 2-2: beide iners vonden toen dat ze er hadden verdiend. Gisteren alleen Ardian Lekaj tevre- terugkijken door een 1-0- rwinning van de ploeg uit it Jansteen. rijzen moest gisteren win- om in de race te blijven voor titel in de derde klasse A. wilde met drie punten ar huis zodat de ploeg mee i blij ven doen voor de perio- itel. Genoeg belangen dus, ar aan het voetbal in 's-Hee- hoek was dat niet af te zien. or eigen publiek kwam Pa- zen moeilijk op gang. De tballers uit 's-Heerenhoek elden tam en rommelig en iden elkaar maar niet berei- Het spitsenduo Wilfred van Dries en Marc van Hane- ■m moest het eerste halfuur ia werkeloos toekijken hoe >al op het middenveld steeds erbij Steen werd ingeleverd, spelers uit Sint Jansteen wa- wel fel uit de startblokken ;omen, maar konden hun doverwicht nauwelijks om- ten in goede kansen. nmacht onmacht van Patrijzen zorg- voor onderlinge irritaties, gemopper bereikte na 34 ïuten een hoogtepunt toen rge Merckx van Steen een jrzet van Wouter de Neys met lichaam in de goal werkte, nds. was het oordeel van de rijzen Scheidsrechter Her- is uit Etten-Leur zag echter ts strafbaars en kende de toe. Daardoor werd Patrij- wakkergeschud en werd er t feller gevoetbald. Na rust am Steen niet in de proble- n en de tweede helft draaide op een kopie van de eerste, t één verschil: er werd niet coord. rge Merckx werd daardoor tch-vinnaar. Veel plezier be- fde hij er niet aan. „Zoveel kan ik me niet meer herinne ren." Merkcx viel geblesseerd uit in de rust. „Vlak voor rust kreeg ik een bal tegen mijn hoofd, achter in mijn nek. Ik ging bijna knock-out, ik heb gi gantische hoofdpijn." Een andere onfortuinlijke spits was Wilfred van den Dries. In de tweede helft moest hij met een blessure aan zijn been het veld verlaten. „Het is de zevende keer dat ik geblesseerd raak dit seizoen. Ik loop de hele tijd al op mijn tenen. Ik heb pas tien keer getraind dit seizoen. Dat zet geen zoden aan de dijk." Van den Dries vreest dat Patrij zen de kans op de titel door het verlies heeft verspeeld. „Het moet wel heel gek lopen als we nog kampioen willen worden." Trainer Kees van der Sluis zag nog wel wat kansen. „Het zal van de volgende wedstrijden af hangen en dan vooral van Moer- seBoys." De nederlaag tegen Steen was voor Van der Sluis om meerdere redenen teleurstellend. „Op de uitslag valt weinig af te dingen. Het is jammer, het is onze eerste nederlaag thuis, we hebben hier tien wedstrijden niet verloren. Bovendien zijn we dit kalender jaar nog ongeslagen. Maar ja, aan alles komt een eind." Ardian Lekaj had in tegenstel ling tot zijn collega alle reden tot blijdschap. „Natuurlijk ben ik blij, dit is een heel belangrijke overwinning voor ons." Lekaj had zijn elftal anders laten spe len dan vorige week. „We heb ben meer met pressie vooruit gespeeld en geprobeerd de op bouw te storen. Je ziet dat die mannen daar problemen mee hebben. De jongens hebben kei hard gewerkt. Patrijzen heeft een erg stugge ploeg." Patrijzen - Steen 0-1 (0-1). 34. Serge Merckx 0-1. Scheidsrechter M. Her mus (Etten-Leur)Gele kaartAndré Smulder, William Sallet, Arjan Ver burg (Patrijzen), Rudy Govaert (Steen). Aantal toeschouwers150. Patrijzen: Sjimmie Kikkert; Joffrey Geldof, Peter de Jong, André Smul der, William Sallet; Niels Mulder, Guido Moison, Arjan Verburg, Ma rio Mulder; Wilfred van den Dries (69. Sander Nieuwdorp). Marc van Haneghem (85. Gabriel Sapulete). Patrijzen-spits Wilfred van den Dries (links) jaagt op de bal in het duel met Steen. foto Willem Mieras door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Zierikzee-trai- ner John de Frel en RCS-collega Hans de Nooijer waren het er na afloop over eens: de gelukkigste ploeg had gewonnen. In een wedstrijd waarin beide teams elkaar constant in evenwicht hielden was één treffer genoeg voor drie punten. RCS werd spekkoper door een doelpunt van Ahvin van Ham. Wat de eerste helft opviel was vooral de beslissing van scheidsrechter Rodemond. De Vlissinger stond toe dat beide elftallen in het rood-zwart aa>^ - traden. Daardoor maakte Ro- demond het zichzelf, de spelers en de toeschouwers erg lastig. Pas in de dertiende minuut viel de eerste doelpoging te aan schouwen. Het schot van Regil- lio Pinas was voor Jaco van dei- Schee geen probleem. En de Zierikzee-keeper kwam koi daarna, toen Alwin van Har gevaarlijk doorkwam, op tijd uit zijn goal. Na een klein half uur viel de grootste kans te note - ren. Thomas Vos glipte op rechts voorbij Sander Schutte en za de inkomende Michiel Tameri Tamerus slaagde er van dichtb echter niet in om de bal achter Pieterse te werken Na rust, met de thuisploeg in de witte reserveshirts, leek Zierik- zee uit een ander vaatje te tap pen. RCS kroop echter niet in de schulp en trok uiteindelijk nog aan het langste eind. Aanvoer der Martin Janse kon in de 75e minuut ongehinderd een voor zet geven die door invaller Daan Kloet juist werd ingeschat. In plaats van voor de eigen kans te gaan, legde Kloet de bal terug op Alwin van Ham. De 21-jari- ge speler rondde vervolgens goed af: Door de overwinning is de ploeg uit Oost-Souburg zor genvrij. Met nog vier duels te spelen is de marge elf punten met de nummers tien en elf van de derde klasse A Zicrikzee-RCS 0-1 (0-0). 75. Alwin van Ham 0-1. Gele kaart: Remco van der Wekken (Zierikzee) en Re- gillio Pinas (RCS). Scheidsrechter: A. Rodemond (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 125 RCS: Arvid Pieterse, Paul Reiler, Michael Cabenda, Sander Schutte en Harold VermeulenAsrad Elhrouz, Chris van Heuven van Ste- areling (45. Yoessef Afkir), Alwin van Ham en Regillio Pinas (84. Be- sar Xhoxhaj); Martin Janse en Wes- sel Vermeulen (66. Daan Kloet). MIDDELBURG - In de strijd om de Zeeuwse dambeker was de uitschakeling van hoofdklassekampioen Aagtekerke de grote verrassing De ploeg ging onderuit tegen de Middel burgse damclub Dankzij snelle overwinningen van Bennie Provoost op Daaf Kasse en David Bosselaar op Jan Moens was Aagtekerke op een 6-0-voorsprong gekomen, maar Arie Kammeraat en Jaap de Jonge trokken de stand weer gelijk. In de barrage won Bennie Provoost opnieuw van Kasse, maar door overwinningen van Kammeraat en Moens bekeren de Middelburgers verder. De Goes/Zierikzee combinatie maakte geen fouten tegen Souburg: overwinningen van Zeeuws kampioen Cees Rijk en Cor Boot zorgden voor een 8-2-zege. Ook PWG 's-Gravenpol- der liet zich niet verrassen. Jaap Veerhoek en Ko Louwerse wonnen hun partij tegen Middelburg 2 waardoor het 8-2 voor de Zuid-Bevelandse ploeg werd. Zeer spannend was de wed strijd tussen PWG 2 en Tholen 2. Laatstgenoemde ploeg leek makkelijk te winnen, maar door een ongelukkige klokneder- laag van Jan van de Weteringh tegen Jan van de Beek werd het toch nog 6-6. In de barrage liet Tholen 2 er geen gras over groeien: een vlotte 10-1-overwinning. TERNEUZEN - Marianne Verdonk is zaterdag bij !e opening van het baanseizoen door haar vereniging Scheldesport ge huldigd. Ze deed vorige week in Polen mee aan het WK voor G-atletes (verstandelijk gehandicapten). Daar haalde ze zil ver op de 60 meter horden en haalde ze twee Nederlandse re cords, op de 60 meter horden en de 400 meter. Op de eigen baan gaf ze zaterdag weer haar visitekaartje af. De 4 meter en 11 centimeter op het onderdeel verspringen be tekende opnieuw een nationaal record Het was één van de sportieve hoogtepunten op een goed (met name bij de jeugd) bezette openingsmeeting van het Zeeuwse baanseizoen. Bij de B-jongens won de Goesenaar Stefan Stokman de werp- driekamp, met 12,10 meter met de kogel, 25,78 m« .er met de discus en 37,45 meter met de speer ZIERIKZEE - De driebanders van 3BSD 2 poetsten in de ont moeting met Fat Kee International het moraal op door een duidelijke 6-2-overwinning. Een opsteker kon de ploeg uit Zierikzee best gebruiken. Na een matige reeks werd het weer eens tijd om de punten in huis te houden. Dat lukte tegen Fat Kee uit Delft. Nu moet gezegd worden dat de tegenstander flink meehielp. De ploeg kwam met slechts drie spelers naar Zeeland zodat 3BSD al met een 2-0-voorsprong aan de wed strijd begon. Nadat Philip van der Male in een zwakke partij (27-30 na 72 beurten) de punten aan tegenstander Ardjoen liet, was de stand weer gelijk. Ton van Beveren zorgde echter dat de thuis ploeg weer het voortouw kon nemen door van de onthutsend zwakke Huygen te winnen: 25-7 na 44 beurten. Jan Suyker- buyk mocht het karwei afronden en deed dat ook door Data- din te overmeesteren: 30-17 na 51 beurten. ALPHEN - Stefan Hage uit Borssele is gisteren in Alphen tweede geworden in een wedstrijd in de voorcompetitie voor het Nederlands kampioenschap. De motorcrosser kwam in de eerste manche van de 65cc grote wielen hard ten val, maar werd desondanks vijfde. In de tweede manche was Hage ver wikkeld in een fel gevecht met de Let Robert Just Jiteinde- lijk kwam Hage als eerste over de streep. or Jeremy Deug USSINGEN - De basketbal- rs van BC Vlissingen leden nis tegen BV Lely een grote •70-nederlaag. De vrouwen ISouburg wonnen makkelijk 75-32 van middenmoter iringfield, ondanks dat ze een et al te beste wedstrijd speel- 'Vlissingen - BV Lely 2 53-70: et afstandsschot bij BV Lely is erg verzorgd en Vlissingen ek daaroor al snel naar een Kerstand van tien punten, ly bouwde het verschil uit en >nd bij rust 24-36 voor. Vlis- igen verdedigde fel en halver- ege het derde kwart kwam de neg op 37-44. BV Lely ver- ootte door slordig balverlies Vlissingen de marge weer ar tien. Lely scoorde in de atste drie minuten nog negen mten en zette de eindstand op -70. ores BC Vlissingen: Yolanda Joos- 17. Nanon Doeland 10, Astrid mke 7, Linda de Meij 8, Cindy ile 5, Jessica Verhage 4 en Marjo- min den Bosse 2. Ridder 17. Charlotte Wierikx 16, Marjolein de Dreu 8, Ilse Bos 4 en Linda de Paauw beiden 4, Dorien de Witte 4 en Quintana Pattinama 1 Mannen BC Vlissingen - Den Dungk 69-65: Vlissingen begon moei zaam aan de wedstrijd en stond na het eerste kwart 13-19 ach ter. Met name Arno Franke werkte in het tweede kwart hard. Vlissingen kon daardoor na zes minuten de score ombui gen in 24-19. Den Dungk maak te er na rust 48-47 van. In het laatste kwart speelde Vlissin gen beheerst en geconcentreerd Dankzij scherpschutter Sander Klap, die zeven punten maakte, won Vlissingen met 69-65. De ploeg verzekerde zich hiermee van de derde plaats op de rang lijst. Scores BC Vlissingen: Arno Franke 16, Jeffrey van Driel 13, Sander Klap 10, Jeroen Nieuwkamp 9. Danny Kasander 8, Wilfred Klap 6, Erwin Hilbert 3 en Stefan Schrier en Niels Wisse beiden 2. Sterren Attacus - Volharding 72-57: Volharding speelde met een onvolledig team, dat werd opgevuld met twee spelers uit het tweede. De thuisploeg maakte slordige fouten. De Goesenaren maakten daar ge bruik van door middel van snel le scores. Attacus hield toch een kleine voorsprong bij rust 38-29. Volharding gaf na de pauze meer druk en kwam terug tot vier punten op het eind van het derde kwart. In het laatste deel kwam Attacus los door knappe afstandschoten en door beter gebruik van de center on der het bord Volharding had geen antwoord meer en verloor met 72-57. BC Vlissingen - BC Virtus 73-90: De junioren van Vlissingen be gonnen sterk aan de wedstrijd. Door veel afstandsschoten zette Vlissingen halverwege het tweede kwart een tussenstand neer van 38-26. Daarna vechtte BC Virtus zich langzaam terug in de wedstrijd. De ploeg maak te veel gebruik van de één-te- gen-één-situaties. Vlissingen probeerde zich nog terug in de wedstrijd te spelen door georga niseerd aan te blijven vallen. Het mocht echter niet baten. Vlissingen verloor met 73-90. Scores BC Vlissingen: Wilfred Klap 18, Radjkumar Poetai 15, Robin de Jonge 14, Timothy Paulissen 13, Je remy Deug 5, Michel Bosters en $ouverein van de Gaag beiden 3 en Middelburgse taekwondoka 's tweede op eigen toernooi door Eugène de Kok MIDDELBURG - Deelnemers van sportschool Jan Koster grossierden zaterdag in prij zen op het tweede Open Zeeuws kampioenschap taek wondo. De school uit Delft won de bokaal voor de beste sportschool. Voor trainer Jan Quant kwam de overwinning niet als een verrassing. „Wij zijn hofleverancier van de na tionale selectie." Uiteraard ben ik blij met deze prijs", aldus een tevreden Jan Quant, nadat twee van zijn jongere leerlingen de trofee in ontvangst namen. De taek wondoka's van Quant haalden met twaalf plaatsen bij de eer ste drie 21 punten, genoeg voor de eerste plek in het totaal klassement. In een aanstekelijk Haags dia lect vertelde Quant dat het normaal is dat zijn leerlingen veel winnen. „We waren afge lopen november in Miami ^p de wereldkampioenschappen. Nederland haalde daar in to taal 25 prijzen. Veertien daar van werden door leerlingen van onze school gewonnen." Hofleverancier De Haagse trainer is samen met Steef Zondag ook bonds coach van de NTA, één van de drie Nederlandse bonden in het Taekwondo (naast de TBN en ITF). De leerlingen van sportschool Jan Koster zijn de laatste tijd goed vertegen woordigd in de selectie. „Wij zijn hofleverancier van de na tionale selectie. Zeker meer dan de helft ei-van komt uit Delft. Als je alle taekwondo ka's van de verschillende bon den bij elkaar zet, zitten er nog steeds leerlingen van ons bij." Het feit dat er in Nederland drie organisaties in het taek wondo zijnis volgens de coach te danken aan bestuurlijke on enigheid. De verschillen van mening liggen vooral op het technische vlak. De TBN is voorstander van het full-con tact systeem. Bij de ITF vech ten ze volgens de regels van se mi-contact en bij de NTA is het weer full-contact. Opzet Zaterdag werd er in Middel burg gevochten volgens de IT- F-regels, omdat de organise rende vereniging (Taekwondo Raven Stmyk van Taekwond Middelburg (rechts) in actie op het Open Zeeuws kampioenschap taekwondo. foto Lex de Meester Middelburg) bij die bond i aangesloten. Wel waren taek wondoka's van alle drie de ver schillende organisaties aan wezig, omdat het een open toernooi was. Jan Quant was goed te spreken over die opzei „Aan dit toernooi kunnen ten minste alle taekwondoka's meedoen. Als de NTA een toer nooi organiseert, mogen men sen van de ITF nooit mee doen." Organisator Nanne Boonstra was ook blij met het verloop van de tweede editie van het toernooi. „Ik hoor allemaal positieve geluiden. Ik ben met ruim driehonderd deelnemers erg tevreden. Het niveau was hoog. De wedstrijden waren indrukwekkend." Over de prestaties van zijn leerlingen had Boonstra ge mengde gevoelens. „De mees ten hebben goed gevochten, maar wc hadden iets meer prijzen kunnen halen. We heb ben nu behoorlijk wat tweede plaatsen. In de finales verloren we vaak van mensen die toch niet echt beter waren." Eén van die tweede plaatsen werd behaald door Sezan Ars- lan. Zij werd tweede bij de vrouwen in de A-klasse (-52 kilo). De Vlissingse was tevre den over haar prestaties op de mat. „Ik heb lekker gevochten, ondanks dat ik niet veel kon trainen de laatste tijd." De 22-jarige taekwondoka weet het gebrek aan trainings- arbeid aan haar studie aan de Hogeschool Zeeland. „Ik heb volgende week een tentamen week." Haar sport kwam daardoor ook op de tweede plaats Scherpte Het optreden van de 17-jarige Jesse van der Mei was teleur stellend. De sporter van Taek wondo Middelburg verdedig de zijn titel op het Open Zeeuws kampioenschap, maar verloor in de eerste ronde van Yassine Bouchikhi van sport school In Naedo Kan uit Nieu- wegein De Middelburger reageerde nuchter op zijn snelle uitscha keling bij de junioren A-klasse (-70 kilo). „Ik ben wel boos, dat mag nu ook wel, maar win nen en verliezen hoort er alle maal bij. Op dit niveau ligt het allemaal zo dicht bij elkaar." Volgens Van der Mei ontbrak het hem op de mat aan scherp te. „Ik miste de eerste slag. Het was pas mijn tweede toernooi dit seizoen en ik had nog te weinig wedstrijdritme." Trainer Boonstra deelde de analyse van zijn pupil „Zijn tegenstander stond er direct. In het taekwondo draait het om tienden van seconden en degene die het felst is wint." door Pieter van Klinken GOES - Tennisvereniging 't Halve Maantje uit Goes opende gisteren de vernieuwde accom modatie en het gerenoveerde clubhuis. Of beter gezegd: pa viljoen. „Want wie nog over clubhuis spreekt, moet één euro betalen", zei voorzitter Anne- marie Hoosemans. Wethouder D. van Ewijk (Sport) opende met een onderhandse service het paviljoen. En om dat te vieren was er een grote tennisclinic. Het hoogtepunt van de clinic was de demonstratie (gemengd- dubbel, mannenenkel en vrouwenenkel) van vier A-spe- lers, naast de presentaties van het rolstoeltennis met Johan Kooman en het jeugdtennis met kinderen van 't Halve Maantje en TV Kapelle. Op het program ma stonden de A-spelers Alexander Nonnekes, Frank Clausing, Suzanne van Har- tingsveldt en Silvana Bauer. Die laatste had echter afgezegd en werd vervangen door Ilona So- mers uit Putte. Bauer zette afge lopen week een punt achterhaar toptenniscarrière en kwam ook niet naar de clinic. Het gesprek van de dag bij 't Halve Maantje was het besluit van Silvana Bauer. Moeilijk Frank Clausing (19) uit Wemel- dinge, die zelf vorig jaar maart met toptennis stopte, had er het meest over te zeggen. „Het is moeilijk om de top te halen. Bij mij ging het ook al niet zo goed met de bond. Die werkt met echt mee. Dan zat ik weer wel bij de selectie, dan weer niet. Ze weten bij de bond niet wat goed is voor iemand. Dat gebeurde bij Silva na ook. Ze hebben haar veel te veel druk opgelegd. Bauer was hét talent van Nederland, ze moest dus presteren. Ze denken niet aan ontspanning bij de bond Kijk, ik had indertijd een Australische trainer die ons af en toe ook mee naar de kroeg nam. Dat heeft een topsporter ook nodig. Ik wil niet zeggen dat het alleen de schuld is van de bond, maar wel voornamelijk. Bauer legde zichzelf ook te veel druk op." „Maar ik denk dat ze wel weer terug komt hoor", vul de organisator Sander van Bu ren aan. „Als ze maar een goede sponsor krijgt, denk ik dat ze over een maand of vijf, zes weer begint." Frank Clausing zelf speelt de tie en daarna dertien weken lang A-toernooien in Nederland en goed gedoteerde toernooien in Frankrijk. Hij heeft geen am bities meer om professional te worden. Die wil is er bij Goese naar Alexander Nonnekes (18), die in Jong Oranje speelt, nog wel. Hij heeft in februari nog een toernooi in Zwitserland ge speeld. „Daarhaaldeiknietveel punten en dus heb ik samen met de bondscoach van Jong Oranje besloten om even geen toernooi en meer te spelen. Ik train nu veel op techniek, dat moet beter. Daarom speel ik pas eind mei weer toernooien, de Futures. Bovendien ga ik tussen mei en juli een keer naar Portugal voor een toernooi." Suzanne van Hartinf weidt (20) uit Goes heeft ook nog steeds een hoop ambitie. „Het streven is om dit seizoen de top300 van de wereld te halen. Ik probeer veel in het buitenland te spelen. Daarmee begin ik over twee we ken weer, bij een toernooi in Kroatië." Ilona Somers (19) uit het Bra bantse Putte heeft, ook nog steeds voldoende in huis om ho gerop te komen. Twee jaar gele den is ze geblesseerd geraakt, maar ze is na de heupoperatie van vorig jaar weer op de weg terug. Ze probeert iff de eerste helft van dit jaar noveen aantal A-toernooien te spelen, waar onder enkele in België. In au gustus gaat ze op collegetennis in Amerika Daar gaat ze twee dagen naar school en de rest van de week gaat ze zich full-time op tennis concentreren Snookerteam wint Continental Cup MARSASCALA - Het Neder lands snookerteam heeft zon dag in Marsascala op Malta de Continental Cup gewonnen. Mario Wchrmann, Roy Stolk en Gerrit bij de Leij waren in de fi nale met 11-10 sterker dan Bel gië. In totaal deden zestien teams mee aan het toernooi Met deze prestatie veroverden de snooke raars de A-status van NOCNSF. Bij de vrouwen verloor de Ne derlandse Rosanna Lo-A-Tjong in de halve finale van de Duitse Natasja Niermann rtlet 1-3. De Belgische Wendy Jans won door 3-2-winst op de Duitse Nier-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19