'outen in procedure Checkpoint PZC i!5 Kroket bij afscheid van meester Ed Omroep Terneuzen krijgt meer geld Honderd kilometer wellicht nieuwe snelheidslimiet N61 Cel geëist voor stelen uit caravans Prima Oosterscheldekreeft Honden weg na ongeval Actie Hulst Reynaertstad weekenddiensten agenda collecte Aanleg overstromingsgebied Kruibeke ligt stil atde\a<3er Vertraging bouw koffieshop dreigt na rechtszaak Uitvoering \Iarijkeschool trekt volle zaal vrijdag 28 maart 2003 MIDDELBURG - Tegen een 21-jarige inwoner van Nieuw - Vossemeer is gisteren bij de Middelburgse rechtbank tweeën half jaar cel geëist wegens inbraken in caravans in Zeeuws- Vlaanderen en autokraken op Schouwen-Duiveland.De man woonde bij zijn moeder in Zaamslag toen hij vorig jaar in no vember en december op de campings De Braakman (Hoek), Het Hellegat (Zaamslag) en 't Mussennist (Ossenisse) waarde volle spullen uit stacaravans wegnam. In het laatste half jaar kraakte hij auto's op Schouwen-Duiveland „Meneer was de weg kwijt",zei officier van Justitie A. Flikweert. ..Hij heeft in zeer korte tijd voor veel overlast gezorgd Sinds 1998 maakt de man zich al schuldig aan diefstallen. ,,U lijkt niet te stui ten", zei een van de rechters. De verdachte wilde de goederen (vooral televisies, audio-apparatuur en huishoudelijke arti kelen) doorverkopen om in zijn gokverslaving te voorzien. Gisteren zei hij het gokken nog steeds niet te kunnen laten. De rechtbank doet 9 april uitspraak. ZIERIKZEE - Het was Neptunus zelf die gisteren de eerste Oosterscheldekreeft uit het water viste, ter opening van het kreeftenseizoen 2003. Kreeftenvisser Jolanda van Westen- brugge bood vervolgens de forse kreeft aan de staatssecreta ris van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, J. Odink, aan. Vanaf dinsdag prijkt de Oosterscheldekreeft weer op de me nukaarten van de restaurants en is hij volop te verkrijgen. Het leek er gisterochtend even op dat het de opening van het kreeftenseizoen niet mee zat. Een dichte mist sloot Schou wen-Duiveland af van de buitenwereld Maar rond tienen braken de eerste zonnestralen door. De kreeft liet zich vangen koken en goed smaken, evenals de wijn. De belangstelling van de (inter)nationale culinaire pers was groot. Het was voor de derde keer dat dit evenement werd georganiseerd en inmid dels heeft de opening enige reputatie opgebouwd. WESTDORPE - In de nacht van woensdag op donderdag vond op de Tractaatweg in Westdorpe een eenzijdig ongeval plaats. Een 20-jarige automobilist uit het Franse Rennes raakte van de weg af, ramde een ANWB-bord en een lan taarnpaal en sloeg over de kop. Ondanks de hoge snelheid, raakten de bestuurder en zijn twee inzittenden niet gewond Drie honden uit de auto zijn er van schrik vandoor gegaan. De auto had grote schade. HULST - Ondernemersvereniging Hulst Reynaertstad start in april met het activiteitenseizoen. Als eerste staat de bio- scoopbonnenactie op het programma. Van dinsdag 1 tot en met woensdag 30 april krijgen klanten bij winkels die zijn aangesloten bij de ondernemersclub na het besteden van vijf euro een coupon. Vier coupons geven in april recht op een tweede bioscoopkaartje gratis bij bioscoop De Koning van Engeland in Hulst. Ook krijgt men een coupon voor een twee de gratis consumptie bij een van de aangesloten horecazaken. Wie een aantal persoonlijke gegevens invult, maakt kans op een dinerbon. Paaszaterdag 19 april wordt De Dag van de Klant gehouden. De gemeente Hulst heft deze dag geen parkeergelden en de parkeermeters zijn allemaal afgeplakt. Bij elke winkelier die aangesloten is bij Hulst Reynaertstad ontvangen klanten een cadeautje. Dweilorkest 'Ut mag hin naom en' zorgt voor sfeer in de straten en paashazen delen chocolade-eieren uit aan het winkelend publiek. zaterdag 29 en zondag 30 maart CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Terneuzen, Hoek, Philippine. Sluiskil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Klooster- zande, Hulst, Koewacht, St. Jansteen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoe ken: Huisartsenpost De Honte, Wielin genlaan 2, Terneuzen in ziekenhuis De Honte), tel. 0115 643000, West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke. Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0117 455565 (ook voor dringende huis bezoeken). Tandartsen: West-Zeeuws-Vlaanderen: R. Apers, Sassenstraat 16, Aardenburg, tel (0117)491380. Spreekuur zat. en zon 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: R.J C. de Danschutter, Oostelijk Bolwerk 32 ('De Veste, Flat C), tel. (0115) 620885 Spreekuren zat. 10-10.30 en 18-18.30, zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steenbergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00 17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg en Zuidzande: Apotheek Oost burg, Burchstraat 16, tel (0117) 452170, zat 10-12.30 en 13-16.30, zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag- Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Ax el, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12 00 uur. Hulst en Hengstdijk: R. T. Versol en J.C, Versol-ten Hoopen, Hengstdijk, tel. (0114) 682365. Spreekuur 13-14 uur. Plevierstraat 18, Hengstdijk IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel (0117) 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuurzat. 13enzon. 12uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat van 12.30 14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiénten na telefonische afspraak, tel 0115(696425). Breskens. Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', G.A.M de Bruijckere en E.G. van Bru- inessen-Kapsenberg. Afspraken via tele foonnr 0117 454484. Oostburg: J. P. J. v d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. (0117)452103. Sas van Gent: E. O, M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuurzat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Kapel lebrug, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer (0115) 442161. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaande ren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen Telefoonnummer (0117) 456500, Ka naalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Tele foonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zee land, kraamcentrum Zeeuws-Vlaande ren, dag en nacht bereikbaar via tel (0113)224022. Pastorale dienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: Bereikbaar via mobielnummer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen, 10.00-13.00 en 16 00-19.00 uur. Bereikbaar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereikbaar via mobiel nummer 06 53997850. l STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum 13.30 uur: Bil jarten. De Halle, 14 00 uur: Kaarten en bil jarten, creatief handwerken; 16.00 uur. Zitgymnastiek; T refpunt, 9.30 uur: Koers bal; 13 00 uur: Kaarten en biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koersbal; GRAAUW - Dorpshuis, 14.00 uur: KBO spelmiddag; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: Biljarten en pieren; Café Du Commerce, 20.00 uur: Kaarten. HENGSTDIJK - Horecacentrum de Vogel 19 30 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en volksdansen, 19.30 uur Gezelschapsdansen; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Fysio gym. 9.30 uur: Bloemschikken; 13.00 uur: Bil jarten; 13.30 uur: Bingo en bridge; Den Dullaert, 20.00 uur: Toneel José, Joske en Josefien door Transfiguratie; Baudeloo, 19.00 uur: Trance dance; Reynaertcollege, 20.00 uur: 'Erotische dromen van Albert" door de Intriganten; KLOOSTERZANDE - 't Rozenhof, 13.30 uur: KBO kaarten; 't Laantje, 19.30 uur Jeugdsoos Disco Adventure; KOEWACHT De Vlaschaard, 10.00 uui Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; OOSTBURG Tienercentrum Time Out 15-18 uur: Soos tieners vanaf 12 jaar, PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur Modelbouw. SAS VAN GENT - De Speye, 19.00 uur Grutmoole volksdansen; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur SWOS gym en volksdansen, kaarten, ca nasta, biljarten heren, 19.30 uur: Voor stelling BAC; ST.JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten, De Warande, 13.30 uur KBO biljarten; TERHOLE - Kantine voetbalvereniging Terhole, 20.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 13 30 uur: Soos voor mindervalidert Ons Verzetje, biliar ten en klaverjassen; Sporthal 't Zwaan tje, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpenhoekje. 20.00 uur Bingo;Goede Herderkerk, 13.3017.00uur Rommelmarkt Hervorm de Gemeente; ZAAMSLAG Dorpshuis, 13.00 uur Kaarten en biljarten. De collecte voor het Reumafonds heeft in de stad Terneuzen 6107,02 euro opge bracht. door Wout Bareman KRUIBEKE - De aanleg van hel grootste overstromingsge bied van West-Europa, in de Vlaamse Scheldegemeente Kruibeke, is een week na het begin van de werken stilge- legd- Burgemeester A. Denert van Kruibeke, die zich vorige week nog uit protest voor de wielen van een graafmachine wierp, gaf aannemer Dredging Inter national gisteren opdracht de werkzaamheden direct te sta ken. Medewerkers van Dredging waren juist begonnen met het rooien van bomen in het pol dergebied tussen Kruibeke en de Schelde. Denert oordeelde dat dit in strijd was met de Eu ropese Habitatrichtlijn, die bepaalt dat het verboden is diersoorten te storen in hun na tuurlijk leefgebied in periode van voortplanting, overwinte ring en trek. Volgens de burgemeester, die zich sinds jaar en dag verzet te gen de aanleg van de zoge noemde potpolder van 600 hec tare, mogen in het gebied daarom tussen 1 maart en 1 no vember geen werken worden uitgevoerd. De polder van Kruibeke wordt als habitatrichtlijngebied aan geduid ter compensatie van de polders en schorren op de lin- ker-Scheldeoever bij Doel, die verdwijnen door de aanleg van de omstreden containerhaven Het Deurganckdok. De opdrachtgever van de aan leg van het overstromingsge bied, de afdeling Zeeschelde van het ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, legde zich bij het besluit van Denert neer Deskundigen van het mi nisterie zoeken de komende weken naar een tussenoplos sing. De aanleg van een 1,6 kilome ter lange ringdijk om de pot polder (kosten 2,5 miljoen euro is voorlopig opgeschort. Het overstromingsgebied vormt een belangrijk onderdeel van het Sigmaplan, de tegenhanger van het Deltaplan. Het moet het overstromingsgevaar te rugdringen. IL - De theaterzaal van cul- :1 centrum De Halle in Axel imde gisteravond vol voor jaarlijkse uitvoering van de ises Marijkeschool. Iers, opa's, oma's, andere fa- ieleden en belangstellenden !gen een gevarieerd program- i voorgeschoteld, waarbij alle ihonderd kinderen van de looi hun artistieke talenten iden tonen. De bonte avond een spannend tintje, om- at aan het begin van de voor stelling schooldirecteur Rien de Regt werd ontvoerd. Een stel -l-erroristen' hield de zaal onder it, stopte de bovenmeester een grote doos en voerde hem 'met onbekende bestemming, illeen door samen te werken iden de kinderen het gekid- apte schoolhoofd weer uit landen van de ontvoerders krij gen. Samenwerking en respect roor elkaar vormden ook de ro- !e draad die door alle optredens :ep. De voorstelling leverde aan S fl ^t eind een daverend applaus lp I Vanavond wordt de uitvoering tog een keer op de planken ge tracht in De Halle. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Directeur Ed van den Bergen van openbare basisschool De Reynaert trakteert op broodjes kroket en een ijs je. foto Wim Kooyman door Sheila van Doorsselaer HULST - Huub Mangnus (40) wordt de nieuwe directeur van openbare basis school De Reynaert in Hulst. Hij volgt Ed van den Bergen op, die sinds de op richting 21 jaar geleden hoofdonder wijzer is van de Reynaertschool. Van den Bergen nam gisteren afscheid van zijn leerlingen en het personeel. Mangnus is momenteel leraar op basis school Inghelosenberghe in Sint Jan steen. Hij geeft daar nu twee jaar les aan groep acht. In totaal heeft hij zo'n tien jaar ervaring in het onderwijs. Hij begon zijn onderwijscarrière op basis school De Eikelaar in Koewacht, waar hij woont. Na acht jaar maakte hij de ommezwaai naar het bedrijfsleven; hij ging werken bij chemiegigant Dow. Het onderwijs bleef lonken en zo maakte hij twee jaar geleden zijn rentrée. 'Meester Huub' begint per 1 juni aan zijn nieuwe baan. „Ik heb nog geen vastomlijnde plannen met de Reynaertschool. Het eerste jaar zal ik gebruiken om me te oriënteren. Het is voor mij immers ook allemaal nieuw. Daarna kan ik gaan werken aan mijn eigen inbreng." Van den Bergen heeft 21 jaar lang zijn stempel gedrukt op de Reynaertschool. Het was de eerste openbare basisschool van Hulst. Het initiatief tot oprichting werd genomen door een groep ouders die voor hun kinderen een andere on derwijsvorm zochten dan katholiek of protestants-christelijk. Van den Ber gen, voorheen werkzaam op een school in Spijkenisse, solliciteerde en kreeg de baan. Gisteren werd Van den Bergens af scheidsfeest gevierd. Tussen de middag aten leerlingen en docenten broodjes kroket en ijsjes op het schoolplein, lek ker in de zon. Daarna werd de viering binnen voortgezet. „Ik werd getrak teerd op hartverscheurende liedjes", zegt Van den Bergen. „Ik ben een mooie herinnering rijker. Van den Bergens opvolger, heeft lesge geven op twee katholieke scholen, maar dat is volgens Van den Bergen geen be letsel. „Wij hebben Mangnus goed on dervraagd naar zijn motieven, en dat zit goed. Het gaat erom dat het school hoofd respect heeft voor alle levens overtuigingen en zijn achtergrond speelt dan geen rol." Van den Bergen begint per 1 april aan zijn nieuwe baan als hoofdonderwijzer van basisschool De Meerpaal in Ter neuzen. door Raymond de Frel OOSTBURG - Wethouder L. Wille van de gemeente Sluis heeft 'aanwijzingen' dat in de toekomst honderd kilometer per uur mag worden gereden op de rijksweg N61. Dit zei hij gis teravond tijdens de raadsverga dering van de gemeente Sluis. Nu geldt op de N61 een maxi mumsnelheid van tachtig kilo meter. Wille, die deel uitmaakt van het bestuurlijk overleg Duurzaam Veilig Verkeer West- Zeeuws-Vlaanderen, deed de uitlating na een opmerking van L. Flikweert (CDA). Zij had ge- luiden opgevangen dat met na me het zwaar verkeer op de N61 tussen Terneuzen en Schoondij ke sinds de opening van de Westerscheldetunnel fors was toegenomen, vooral in de nach telijke uren. „Ik schaam mij dat we de N61 niet in een eerder sta dium hebben aangepast", zei Flikweert. Wille deelde haar zorg. „De eerste week na de ope ning van de tunnel zijn er metin gen gedaan. Tussen Schoondij ke en IJzendijke is het verkeer slechts met één procent toege nomen. De verkeerstoename is dus gering, maar er bestaat in derdaad wel de indruk dat het zwaar verkeer is toegenomen." In het vragenhalfuurtje, dat niet voor de eerste keer uitliep tot een waar vragen(v)uur, vroeg PvdA'er J. Wielakker of er al nieuws was te melden over de tarieven voor het fiets-voetveer „Ik heb overleg gehad met de exploitant over een apart kaar- tensysteem voor inwoners van de gemeente Sluis. Of dat tech nisch haalbaar is moet worden bekeken. Er wordt in ieder geval hard aan gewerkt", aldus Wille C. Bolijn-Hertzberger (Dorps belangen Toerisme) wilde van wethouder J. Provoost ophelde ring over het in Breskens circu lerende verhaal dat de gemeente Sluis voor de herinrichtings plannen m Breskens niet mag afwijken van de visie van ste denbouwkundige Bhalotra, tenzij daarvoor flink in de bui del wordt getast. Zelf wist ze het antwoord al („Onzin, wij zijn gerechtigd af te wijken"), maar ze wilde het nog eens van het college horen Provoost meldde dat er vooruitgang wordt ge boekt. „Er is inmiddels een ma quette van het Spuiplein gearri veerd en een tekening van het Oranjeplein wordt nader uitge werkt." Advertentie door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Met een nipte meerderheid heeft de gemeente raad van Terneuzen gisteravond besloten de lokale radio-om roep extra geld toe te stoppen. De acht stemmen van de groot ste raadsfractie, die van het CDA, gaven na een raadsdebat van ruim anderhalf uur uitein delijk de doorslag. De op een na grootste geleding in de raad, de PvdA-fractie, ver klaarde zich direct al tegen het voorstel om Omroep Terneuzen eenmalig twee keer zoveel geld toe te stoppen dan de 20.000 eu ro die de omroep van de oude ge meente Terneuzen kreeg. Door schaalvergroting (na de herindeling), het streven om professioneler te werken en een noodgedwongen verhuizing, moest het bestuur van de om roep elf maanden na de eerste uitzending al bij de gemeente aankloppen om extra geld. De tegenstanders in de gemeen teraad twijfelen aan het be staansrecht en de ambities die de omroep heeft. Dat weegt voor hen zwaarder dan het argument dat het voortbestaan van de om roep op de tocht staat zonder het gevraagde extra geld. „We mis sen een meerjarenplanning en een duidelijke begroting", zei D. Oggel namens de ChristenUnie. Deze partij vond dat de vraag wat de meerwaarde van omroep Terneuzen is ten opzichte van de provinciale radiozender Om roep Zeeland, niet is beant woord. De PvdA vond dat burgemees ter en wethouders de verkeerde weg bewandelen door eerst ex tra geld beschikbaar te willen stellen en pas daarna een luis teronderzoek te houden J. Jonkman liet namens de fractie weten ook weinig vertrouwen te hebben in de uitkomst van zo'n onderzoek. „Wij zijn dan ook te gen." De CDA-fractie liet zich aan vankelijk nog niet uit over voor of tegen. De christen-democra ten stelden wethouder J. Luijcks (cultuur) eerst nog en kele vragenCde Mol zei dat het CDA een duidelijk toekomst plan mist. Maar uiteindelijk gaf het CD A de omroep het voordeel van de twijfel, mede door de op merking van de wethouder, dat 'omroep Terneuzen duidelijk te kennen heeft gegeven niet ver der te kunnen zonder extra geld'. „Wij willen de omroep de kans geven om dit jaar in leven te blijven", sprak De Mol. Tot grote opluchting van bestuurs voorzitter J. Snelders en hoofd redacteur J. Robesin, die in de raadszaal aanwezig waren. Snelders op de publieke tribu ne, Robesin aan de perstafel, omdat de raadsvergadering voor het eerst live werd uitge zonden. Robesin toonde zich na de stem ming (zestien voor en veertien tegen) tevreden. „Het vertrou wen van de oude gemeenteraad in omroep Terneuzen, is beves tigd. Maar ik weet zeker dat er meer voorstemmers waren ge weest, als men vooraf beter was geïnformeerd." ,óa9S'«.,3\£><*e.,3Ü8,0rt lorRené Hoonhorst JDDELBURG - Eind vorig jr vierden toenmalig wethou- jerK. van der Hoofd en een aan- al ambtenaren van de gemeen- 33 |f Terneuzen de overwinning al nel het consumeren van een ge- rakie. Nadat de Raad van State kzwaren van omwonenden terwierp zou de verhuizing van c; koffieshop Checkpoint - en r'f jaarmee de fraaie invulling van )et Theaterplein - definitief kannen beginnen. ien verzoek om voorlopige roorziening bij de Middelburg- e bestuursrechter van enkele vjurtbewoners kan echter op- iieuw voor fikse vertraging torgen, bleek gisteren. Be- jtuursrechter G. van Unnik liet duidelijk doorschemeren dat hij :er' uoeite heeft met de door de ge- 'f!' aeente gevolgde procedure. De poging van advocaat C.IJdema, y, -aadsman van de gemeente, om enkele onlogische en onjuiste paragrafen in de door GS afge- geven verklaring van geen be- fi, jwaar recht te praten, vielen bij Van Unnik niet direct in goede arde. '7 De rechter kon niet anders dan ;re de raadsman van drie omwo- v,v jenden, advocaat J. Wouters, gelijk geven. Wouters consta- :srde dat in de bouwtekenin- gen ruim 434 vierkante meter doeroppervlak is voorzien voor ce nieuwe koffieshop annex boeg. GS hebben een verkla- nng van geen bezwaar afgege- i ten voor een nieuw horecapand aan de Westkolkstraat met een AA vloeroppervlak van maximaal honderd vierkante meter. Van Unnik was het met IJdema eens dat er onvolkomenheden en aantoonbare fouten in de ver klaring en andere plannen en aanvragen zijn terug te vinden. De interpretatie van IJdema was voor Van Unnik net zoveel waard als elke andere vrije in terpretatie van de officiële pa pieren. De rechter sprak van een 'gewaagde veronderstelling' zonder praktische betekenis. Van Unnik wees IJdema er op dat hij dient uit te gaan van de feiten zoals ze op papier staan. Dat de tekst in de verklaring van geen bezwaar niet klopt, staat ook voor de bestuursrech ter vast. Maar hoe de tekst moet worden geïnterpreteerd, is niet aan de rechter. Van Unnik bleef met een dilem ma zitten. Hij moet de belangen van gedupeerde ondernemers, onder wie de eigenaren van Checkpoint en het Scheldethea- ter, en die van de drie bezwaar- makende omwonenden tegen elkaar afwegen en daarbij ook volgens de letter der wet hande len. De bestuursrechter ver zuchtte aan het eind van de zit ting dan ook tegenover IJdema: „Ik blijf er mooi mee zitten zo, terwijl u zo lekker naar huis gaat De Middelburgse bestuursrech ter doet 1 april uitspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 43