Geweld in penbaar eemt toe a STAP MAAR IN DE GROOTSTE AUTOKRANT VAN NEDERLAND PZC PZC r in i Iien procent meer aangiften 13 Weinig bonnen tijdens milieucontrole Wen-snelheid tunnel geldt tot 1 mei Pluimveehouder is kippen kwijt Ruiming laatste restjes olie Eis 1,5 jaar voor poging doodslag m i STAP MAAR IN DE GROOTSTE AUTOKRANT VAN Vandaag de primeur en voortaan als nieuwe wekelijkse bijlage. door Ben Jansen MIDDELBURG - Het geweld op ([raat neemt toe in Zeeland. Vo rig jaar heeft de politie 10 pro- rent meer aangiften opgenomen int in 2001 (2259 tegen 2062). Van deze gevallen van geweld ip straat is in 2002 65 procent iq jpgehelderd. Dat is een kwart aeer dan een jaar eerder. Een en ia inder blijkt uit het jaarverslag a *002 van de politie Zeeland. De projecten voor de aanpak ran geweld op straat in de uit- gansgebieden en in het zomer- _i ïjzoen zijn voortgezet. Nieuw bi jaarbij is de introductie van de s genoemde biketeams. liervoor zijn 23 agenten opge- Hi fed tot biker. Ze zijn uitgerust jet een mountainbike en een bij •«gets en functie passende uit- üi Bonstering. eia Deteams zijn ingezet in Vlissin- 4 jen, Middelburg en Goes. De jolitie beschouwt ze als een toe rt iceging op de herkenbaarheid 'nï en de aanspraakbaarheid in het ■03- politietoezicht. 'a Het aantal aangiften van over vallen en straatroven bedroeg in 1002 113. Daarvan zijn er 35 op gehelderd. Dat is een oplos singspercentage van 30. In 2001 I rad op een totaal van 110 over vallen en straatroven 36 procent gelost. Verdachten )e politie Zeeland verhoorde rig jaar 58 verdachten van fstal van motorvoertuigen, tzijn er 9 meer dan in 2001, 22 meer dan in 1999. Het ntal diefstallen van motor- tuigen steeg vorig jaar vrijdag 28 maart 2003 weer, na een forse daling in 2001. De aantallen over de laat ste vier jaar zijn: 346, 338, 228 en 269. Onderzoeken in zedenzaken ne men een belangrijk deel van de totale onderzoekscapaciteit van de politie in beslag. Vorig jaar zijn 194 aangiften van mis drijven in deze categorie opge nomen, 11 minder dan in 2001. Van de zaken die ter kennis van de politie werden gebracht, konden er 155 worden opgehel derd, 11 meer dan een jaar eer der. Er zijn 123 verdachten ge hoord en dat waren er 12 meer dan in 2001. Valse aangiften De politie heeft gesignaleerd dat vorig jaar sprake was van een toename van het aantal val se aangiften in zedenzaken. Be sloten is in bewijsbare gevallen de indiener niet alleen wegens het doen van valse aangifte te vervolgen, maar ook - via de ci viele rechter - voor het onder zoek gemaakte kosten te laten vergoeden. Vorig jaar ontmantelde de poli tie 55 illegale hennepkwekerij en, waarbij 17.500 planten in beslag werden genomen en ver nietigd. Het aantal woninginbraken steeg vorig jaar fors: van 1142 in 2001 tot 1395. Daarmee kwam een einde aan de dalende ten dens die zich sinds 1999 afte kende. De toename in 2002 deed zich voor een belangrijk deel in het laatste kwartaal voor in de Zeeuws-Vlaamse grensstreek. Het oplossingspecentage bij de woningbraken bedroeg 13. De Stadsbakkerij in Zierikzee kreeg in het holst van de nacht bezoek van de milieucontroleurs Coos van Dalen en Lilvana Sunarto. foto Marijke Folkertsma een illegale afvalverbranding. De daarop gealarmeerde brandweer bluste de brand. Tegen de afvalverbranders werd proces verbaal opgemaakt. In Kapelle werd een boete uitgeschreven wegens het illegaal uit rijden en niet direct onderwerken van mest. Verder werden honderden adviezen gege ven voor kleine verbeteringen. Bij veertig bedrijven komt nog een nacontrole. Vrachtwagens Ook op het parkeerterrein langs de Sloeweg in Heinkenszand werd massaal gecontro leerd. Vrachtwagens die naar Vlissingen- Oost reden, werden van de weg gehaald en op de parkeerplaats gecontroleerd op vrachtpapieren en lading. „Het is een con trole die te maken heeft met de Europese Verordening inzake Overbrengen van Af valstoffen (EVOA)", aldus politiewoord voerder J. van Mourick. ,,Dat is het Euro pees beleid dat is bedoeld om toezicht te houden op afvalstromen." Tijdens de con troles aan de Sloeweg werden geen proces sen-verbaal uitgedeeld. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Eén bekeuring voor het ille gaal verbranden van afval, een andere voor onwettig uitrijden van mest, een bon we gens onverantwoord bewaren van gevaar lijke stoffen en honderden adviezen aan bedrijven en instellingen voor kleine verbe teringen. Dat is de oogst van de milieuesta fette in Zeeland. In 24 uur tijd werden 170 mensuren geïnvesteerd in ruim 240 contro les. Milieugedeputeerde Poppelaars is te vreden over het resultaat. De controleurs bezochten onder meer hore cabedrijven, kassencomplexen, agrarische bedrijven, havens en natuurgebieden. Op Schouwen-Duiveland werden diverse bak kerijen met een nachtelijk bezoek vereerd. De Stadsbakkerij van G. Droppers was gis terochtend omstreeks half drie als eerste aan de beurt. Het commentaar bleef beperkt tot wat kleinigheidjes. Droppers: ,,Zo stonden er wat verpakkings materialen te dicht bij de ketel van de cen trale verwarming en werd één van de brand blussers min of meer afgedekt door een machine. Maar voor de rest was alles in or de." Droppers voegt daar aan toe dat je je als bakker ook niet kunt veroorloven de hand te lichten met milieuvoorschriften. ,,Je ovens en koelmachines moeten goed schoonge- houden en onderhouden worden. Je laat het echt wel uit je hoofd om dat te laten verslof fen. Daar zijn die machines véél te duur voor." In een jachthaven op het grondgebied van de gemeente Schouwen-Duiveland werd proces-verbaal opgemaakt wegens het on verantwoord opslaan bewaren van gevaar lijke stoffen en accu's en het niet hebben van een vloeistofdichte vloer in een werkplaats. In Goes werd een bedrijf bekeurd voor het tegen de regels in buiten opslaan van oude beeldbuizen. Een ander Goes' bedrijf ging op de bon wegens het illegaal buiten bewa ren van vaten met oplosmiddelen. Tijdens één van de vijf milieuvluchten door de provincie, Rijkswaterstaat en de politie- luchtvaartdienst stuitten de controleurs op BORSSELE - De maximumsnelheid in de Westerscheldetun- nel gaat op 1 mei omhoog van 80 tot 100 kilometer per uur. De exploitatiemaatschappij van de tunnel veronderstelt dat de min of meer regelmatige klanten tegen die tijd voldoende zijn gewend aan het rijden door de vaste verbinding tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland. De NV Westerschel- detunnel is niet van plan de maximum snelheid eerder op 100 kilometer per uur te brengen. Vanuit de transportsector is daar om gevraagd. Veel personenauto's rijden nu langzamer dan de thans geldende maximumsnelheid van 80 kilometer per uur Vrachtauto's die achter zo'n bedaard voortgaande auto rijden, mogen in de tunnel niet inhalen. Daarom hebben ze te weinig snelheid om de helling bij de uitritten van de tun nel vlot te nemen. Ze komen daardoor soms met maar 40 kilo meter per uur de tunnel uit. Volgens de transportsector levert dat gevaarlijke situaties op. WATERLANDKERKJE - Pluimveehouder F.de Maat uit Wa terlandkerkje heeft een slachterij in Amsterdam gevonden voor zijn 45.000 kippen. Gisteren werden zo'n 23.000 kippen van zijn terrein afgevoerd, vandaag volgt de rest. De Maats vleeskippen moesten vanwege het vervoersverbod twee we ken in de stallen blijven. Zijn kippen wogen inmiddels ruim drie kilo per stuk. „Gelukkig hebben we nu een slachter ge vonden Die vraagt ons wel om de kippen per tien stuks in kratjes te zetten, in plaats van in containers", aldus De Maat. MIDDELBURG - Rijkswaterstaat gaat de Zeeuwse stranden opnieuw schoonmaken. Uit onderzoek is gebleken dat de stranden van Neeltje Jans tot aan de Belgische grens nog steeds vervuild zijn met restjes olie uit de Tricolor. Het gaat om kleine bolletjes, ter grootte van een speldenknopje tot for maat pepernoot. Hoewel de bolletjes klein zijn is de hoeveel heid te groot om te laten liggen. Als straks de temperaturen hoger zijn, smelten de bolletjes en dat geeft overlast voor de strandbezoekers MIDDELBURG - De gevolgen van een steekpartij waren gis teren in Middelburg voor officier van justitie G. Oosterveld aanleiding om tegen een 32-jarige vrouw uit Vlissingen bij de rechtbank anderhalf jaar gevangenisstraf te eisen. De officier achtte poging tot doodslag bewezen. De vrouw had 14 decem ber vorig jaar haar man met een keukenmes in zijn rug, rech terzij en onderarm gestoken. Voorafgaand aan de steekpartij had verdachte haar man met een fles geslagen. Ze kende in Vlissingen een ongelukkige tijd, omdat ze sinds haar komst vorig jaar maart van Cuba naar Nederland problemen onder vond. Haar man had een relatie met een andere vrouw en dat zorgde voor veel spanning binnen het huwelijk. De bewuste avond voelde ze zich machteloos, omdat haar man weer niet over de problemen wilde praten. Terwijl hij in bed lag te sla pen, sloeg ze hem met de fles in het gezicht Daarna ging ze te rug naar beneden om het mes te halen. Volgens de psychiater en de psycholoog was zij verminderd toerekeningsvatbaar geweest. Nadat haar man medische hulp had gezocht, had ze zelfmoord willen plegen. Ze zit nu drieënhalve maand in voorarrest. Raadsvrouw S. Köller vond dat haar cliënte met het voorarrest al voldoende was gestraft. Uitspraak 9 april. Advertentie Ji- Auto PROVIHCIfllF 2FFUWSF CDUR/IMI rking met Q AutoTrack.nl in samenwer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41