PZC Angstige tijden in Bruinisse WIK verovert beker na sudden death Sranang nog in race voor zaaltitel 19 Nieuwe degradatie dreigt voor Bruse Boys agenda uitslagen vrijdag 28 maart 2003 (espuntenduel (oor Duiveland gjRlKZEE - De maand april, fjarin de beslissingen om het unpioenschap en de degrada- de diverse voetbalcompe- Ï;s vallen, is bijna weer aan- roken. Dit weekeinde spelen chtclubs op Schouwen-Duive- 0d eerst nog een inhaalwed- rijd uit de tweede periode, uiveland kan thuis tegen FSV jede zaken doen. jt geldt dan alleen als Duive- md wint. Het gat in de derde i3sse B met de ploeg uit Fij- 2art bedraagt drie punten. Er sdus sprake van een heus zes- (jntenduel. Verliest Duiveland, i moet de ploeg zo langza- •hand vrezen voor de nacom- f itie. Bij winst echter spelen Oosterlanders zich zo goed liveilig De uitwedstrijd tegen SV werd door de ploeg van r. ainer Piet Roks met 1-0 verlo- »n )FS kent in de vierde klasse A auwelijks zorgen. De ploeg :chtzich op denacompetitie. In üigh-Haamstede ontvangt fS morgen Spui van wie eer- Er dit seizoen met 4-1 werd ge- mnen. Voor Brouwershaven aat, na het 6-1-verlies tegen Seuwland van vorige week, het slant van de competitie in het £en van 'lekker uitspelen'. iuw gaat op bezoek bij Cad- Hiuvven ade vierde klasse B moet SKN- opnieuw laten zien of de met het kampioenschap binnen handbereik, de ze len in bedwang kan houden, lerust komt naar Nieuwer- toe en zal gezien de erva- uit de heenwedstrijd, toen team met 5-0 klop kreeg, erin zeker geen open huis len. WIK'57 speelt in de le klasse voor de derde ach- ivolgende keer een thuis- Na de ongelukkige •nederlaag tegen [aartsdijk kunnen Jaap de Ier en consorten het treffen Halsteren toch met enig iuwen tegemoet zien ondag komen slechts Zierik- een Ouwerkerk in actie. Ou- erkerk maakt in de vijfde isse B een teleurstellend sei- e endoor. In de uitwedstrijd te- n n Vivoo gaat Ouwerkerk op dit naar de vierde seizoensze- Zierikzee speelt in de derde sse A de derby tegen RCS. door Klaas Verspoor BRUINISSE - Het lijkt erop dat de voetbalvereniging Bruse Boys haar status als toonaange vende zaterdagclub op Schou- wen-Duiveland definitief verliest. De trots van weleer ba lanceert op het randje van de gradatie naar de vierde klasse. De spelers zijn zich daar terdege van bewust, maar hebben de handdoek nog niet in de ring ge gooid. In het seizoen 1998-1999 speel den de Duivelanders onder lei ding van trainer Alexander van Keulen met ploegen als ASWH, Roda Boys en Rijsoord nog in de eerste klasse C: slechts één ni veau lager dan de absolute ama- teurtop van Nederland. Op 1 mei 1999 moest de ploeg, na een 4-0-nederlaag tegen Veere, met dertien punten, vier overwin ningen, één gelijkspel en zeven tien nederlagen de eerste klasse vaarwel zeggen. In het seizoen 2000-2001 degra deerden de Boys, met Ronald van Oeveren aan het roer. op nieuw. Wederom eindigde de formatie als laatste op de rang lijst en was het avontuur in de tweede klasse E voorbij. In het seizoen 2001-2002 kwam Bruse Boys in de derde klasse A niet tot aansprekende resultaten. Een vijfde plaats was het eindresul taat. De neerwaartse spiraal wordt dit seizoen doorgetrokken. Het Bruse imperium brokkelt ver der af. De ploeg, die onder lei ding staat van Olaf Filius, is hekkensluiter in de derde klasse B, en heeft nog vijf duels om daar iets aan te veranderen. Een rondje langs een aantal spelers leert dat hoop doet leven. Oud gediende Jacob van den Berge (39): „Alles is nog mogelijk. We krijgen Klundert, FSV, Drecht- streek, De Alblas en Zwaluwe nog. Als je twee keer wint doe je weer mee. Win je niet, dan wordt het moeilijker. Maar ja, als je al van de onderste verliest De spits maakte een deel van dit seizoen wegens een blessure niet mee. Toch scoorde hij alweer acht keer, waarvan de eerste treffer tegen Klundert, Bruse Boys' tegenstander van zater dag. „Toen wonnen we met 4-0, maar wel geflatteerd. Klundert kreeg voor rust vijf of zes goede kansen, maar Mark Giljam keepte heel erg goed." Van den Berge moet nog niet aan de vierde klasse denken „Het is één minuut voor twaalf." Over stoppen denkt de aanvaller wel na. „Als we naar de vierde klas se gaan, moet je stoppen. Dan moet je alle jeugd in het eerste zetten, al moet die jeugd er wel zijn." Positieve instelling Onder Ronald van Oeveren maakte een aantal A-junioren, onder wie Ricardo de Winter, de overstap naar de eerste selectie. De negentienjarige linkspoot heeft een positieve instelling. „Ik geloof er zelf nog wel in. We moeten nog vijf wedstrijden spelen en kunnen nog vijftien punten halen. En we moeten nog tegen een paar tegenstanders van wie we weten dat we in de eerste ronde van ze gewonnen hebben. Van Drechtstreek, FSV en Klundert hebben we gewon nen, tegen De Alblas speelden we gelijk en van Zwaluwe heb ben we net verloren Alles is dus mogelij k en ik vind dat we mini- maal nog voor de tiende plaats moeten gaan. Hoger dan de tiende zal erg lastig worden. We moeten nog wel vier keer uit." Daarmee raakt De Winter een teer punt. Ook Jacob Muller, die in de eerste, tweede en derde klasse nog als keeper actief was maar tegenwoordig veldspeler is, weet dat de statistieken in het nadeel van zijn team werken. „Ik kan moeilijk zeggen dat we het niet redden. Het gaat in ie der geval ontzettend moeilijk worden. We moeten eerst maar eens een uitwedstrijd zien te winnen." In zeven uitwedstrij den verloor Bruse Boys zes keer en werd er eenmaal gelijkge speeld. „Als we zaterdag niet winnen is het over", verwacht de 36-jarige Muller. „Je kunt wel gaan rekenen, als dit, als dat. maar we zullen het toch zelf moeten doen. De andere ploe gen gaan ook punten pakken. We moeten er met zijn allen kei hard voor blijven werken en ons vastklampen aan iedere stro halm. Het zou heel erg zijn: in vijf jaar tijd van de eerste naar de vierde klasse." Ook Johan Benard (28) maakt de teloorgang mee. „De vierde klasse.., dat zou ik heel erg vin den. Dan heb ik eerste, tweede, derde en vierde klasse gespeeld. Als we degraderen, zal ik een tik krijgen." Benards gedrag, afge lopen zaterdag na de verloren wedstrijd tegen Pelikaan, deed zoiets al vermoeden. Huilend stapte hij van het veld. „Dat is typerend voor mij. We hebben als ploeg echt alles gegeven maar door pech komt het er niet uitHet lijkt ook wel dat we geen zelfvertrouwen hebben en dat iedereen bang is om een fout te maken. En dan wordt iedere wedstrijd een moeilijke wed strijd. Als we zaterdag verliezen zie ik het niet meer goed ko men." Zonder de strijdbijl al te hebben begraven is de negentienjarige George Geluk minder hoopvol gestemd. „Ik denk eerlijk ge zegd niet dat we het nog redden Het gaat al een tijdje niet goed meer Tegen 's-Gravendeel uit, net na de winterstop, was het nog goed. Tegen ploegen van ons niveau zit het tegen. Pelikaan was net zo'n soort ploeg als wij. Bij ons is het vaak een diepe bal van Mark Giljam, het doorkop pen van Jacob van den Berge en dan maar hopen dat er wat uit komt. Ik zie eigenlijk weinig kansen meer. Zaterdag was wel de nekslag." Geluk. „Ik had dit aan het begin van het seizoen niet verwacht Ik had geen idee waar we zou den eindigen, maar deze klasse is heel anders dan de Zeeuwse. Daarin waren we hoger geëin digd. De manier van spelen in deze klasse ligt ons niet." door Barry van der Hooft VLISSINGEN - De futsallers van Sranang herstelden zich deze week van de 5-0-neder- laag tegen Alwako. De Goese formatie versloeg het laagge klasseerde Brabantia met 11—6 en blijft daardoor mee doen om de titel in de hoofd klasse. In de eerste klasse won Schouwse Boys thuis met 10-6 van Matisse/Inter- sportDe nummer drie van de ranglijst maakt zich nu op voor twee beslissingswed strijden tegen Cafini/Van der Kleijn. De winnaar van die twee duels mag deelnemen aan de nacompetitie voor een plaats in de hoofdklasse. Morres/Controlec sloot de competitie op de zesde plaats af dooreen 3-3-gelijkspel te gen Eteha. FC Dauwendaele versloeg het gedegradeerde VC/Van Bergen met 9-4 Sranang-Brabantia 11-6: Sranang speelde geen beste wedstrijd, maar het had des ondanks weinig problemen met de nummer voorlaatst. Bij de rust leidde Sranang met 6-3 en die voorsprong werd in de tweede helft ver der uitgebouwd tot 11-4. In de slotfase scoorde Braban tia nog twee keer tegen. Cla rence Pahlad was met vier doelpunten topscorer bij Sranang. De overige treffers kwamen op naam van Gaza Ambiti (3x), Ramon Dahoe (2x) en Pearl Doesburg (2x). Schouwse Boys-Matisse/In- tersport 10-6: Voor de twee Zeeuwse ploegen stond er niets meer op het spel en daardoor werd het een open duel. Via Lesley Wolters (2x), Erwin Nelissen en Patrick Verkaart nam Schouwse Boys een 4-0-voorsprong, maar Matisse dichtte het gat bijna door doelpunten van Mischa Flore, Assem Elkhat- tabi en Eric Flore. Verkaart en Robin van Welt bepaalden de ruststand op 6-3 en na de 6-4 van Bud Aschman liep de thuisploeg via Van Welt, Ser ge Berrevoets (2x) en Verkaart opnieuw verder weg: 10-4. Aschman en Ron Brusket bepaalden de eind stand op 10-6 FC Dauwendaele-VC/Van Bergen 9-4: De Middelbur gers sloten de competitie af met een zege op het reeds ge degradeerde VC/Van Bergen en eindigde na een moeizaam seizoen nog op de zevende plaats. Na een 1-0-achter- stand leidde Dauwendaele bij de rust met 5-2 en in de tweede helft liep de thuis ploeg uit naar een vrij een voudige 9-4-zege. Freddie Melaard (3x), René de Nooij- er (2x), Ruud Stawny (2x), Maurice Steketee en Ricky Snoek verzorgden de pro ductie voor Dauwendaele. Morres/Controlec-Eteha 3-3: Morres kwam al snel op een 1-0-achterstand, maar Mevlud Eryiirük schoot de Zeeuws-Vlamingen kort daarna weer op gelijke hoog te. Eteha wist echter vlak voor de rust nog twee keer te scoren (1-3), waardoor Mor res in de tweede helft de druk moest opvoeren Het gecre- eerde overwicht leverde via Larry Vink en Ralph Zegers de 2-3 en 3-3 open daarna kregen beide ploegen nog voldoende kansen op de overwinning. Keeper Robbie Roctus bleek echter niet meer te passeren evenals zijn collega-doelman uit Papen- drecht. Sranang 2-BT/De Moriaan 2-4: Door de thuisnederlaag tegen BT/De Moriaan ein digde het tweede team van Sranang op de tiende plaats in de competitie. Toch blijft de ploeg behouden voor de eerste klasse. Sranang 2 ken de tegen BT/De Moriaan een sterke start, maar deson danks openden de Braban ders de score. Mohamed Aza- gari maakte gelijk en na de rust zette Sranang 2 de be zoekers onder druk. BT/De Moriaan kwam echter op 1-2, Weng Tran maakte di rect daarna weer 2-2. Toch ging de winst door twee scherpe counters in de laat ste vier minuten naar de Bra bantse formatie: 2-4. .vnjdag Basketbal ouwen. Eerste klasse: Dynamo"70- beldesport (19.45 uur), Voorwaarts- uathon (20.30 uur). Mannen. Tweede Pendragon-EBBC 3. Tweede Dynamo'70-Scheldesport 2 145 Voorwaarts-Mevo'80 (20.30 f),Volharding 2-Marathon (21.15 uur), 'Souburg 2-BC Vlissingen 2 (21,30 uur Biljarten itionale erfinale driebanden voor Locatie: Hotel Zuiderduin, Eg- ondaan Zee. Aanvang: 13.15 uur. noonlijk kampioenschap bandstoten «de klasse, district Schouwen Dui- ind Organisatie: DOS. Locatie: Café Meebaal, Nieuwerkerk. Aanvang: Paardensport .»ifonaal springconcours vetera- »Aanvang: 14.00 uur. Locatie: mane- DeEendracht Vrouwenpolder. Waterpolo i. Derde klasse bond: De Schel- seidon (20.00 uurTerneuzen). .zaterdag Atletiek iöometer van Hulst. Aanvang: 13 45 leugd (800 meter). 14.00 uur: 3, 6, Üen 25 kilometer. Inschrijven vanaf LOuur in het clubgebouw van RKHAV ide Willem Alexanderstraat. Basketbal Promotiedivisie: Sharklets- ïierdam, JRC Boxtel-Cangeroes, Wcats-Orca's, Black Eagles-The Jum- «.Akrides-Landslake Lions. Derde di- BV Souburg-Springfield (18.45 uur Agathos-Eastwood Tigers, Vossen- <g-Tenderfeet, Schijndel-Jumping lbs, High Five 2-Pendragon, Barons 2- Vlissingen 2. «nen. Tweede divisie: Barons-High ï.SVH-PSV 2. Derde divisie: Spring- «-BV Rooi, JRC Boxtel-E BBC 4, Eastw- «ers2-Migliore, High Five 2-Barons 2, -l:us 2-Volharding. Eerste klasse: "«tor-Pendragon 2, Vossenberg- ivWit, ABC-Scheldesport, BV Sou- Smokkelhoek (20.30 uur). Tweede Scheldesport 2-Dynamo'70 •uur) •junioren Hoofdklasse: BC Vlis •Virtus (17.00 uur). Biljarten e bekerfinale driebanden voor i. Locatie Hotel Zuiderduin, Eg- WaanZee. Aanvang: 11.45 uur. Fina l's 15 uur onlijk kampioenschap bandstoten se, district Schouwen Duiveland. satie: DOS. Locatie: Café De Mee- Nieuwerkerk. Aanvang: 13.00 uur 19.00 uur. sen kampioenschap driebanden "sapbasis Zeeuws-Vlaamse Bil- I. Locatie: PV Ontmoetingscen pDow te Terneuzen. Aanvang: 13.00 WHouwer en Jos Dobbelaar Bokaal it. Locatie: Het Houtenkwartier bist. Aanvang 13.00 uur. Judo ionaal judotoernooi. Organisa dovereniging Breskens-Eede. Lo- [fesporthal de Eenhoorn in Oostburg. 10.00 uur. Korfbal schappelijk: Swift A1-Fortis A1 Paardensport ■jpkenszand. Dressuurwedstrijd aan- .FWnnen mennen Paarden en pony's. Klasse B tot en met ZZ. Enkel- en dubbel span. Locatie: Manege Vermue. Aan vang: 13.00 uur. Dressuur paarden LR en PC Walcheren. 9.00 uur: klasse B. 11.48 uur: klasse L2. 12.40 uur: klasse M1. 15.15 uur: klasse M2 15.50uur klasse LI. 17.45 uur: klasse Z1.18.55 uur: klasse Z2. Locatie: manege Stal de Kroo Nieuw en Sint Joosland. Dressuur LR en PC De Zwinruiters. 9 00 uur: pony's klasse B. 9.45 uur: pony's klasse L1. 10.15 buur: pony's klasse L2. 10.45 uur: paarden klasse B. 12.15 uur: paarden klasse M1.13.37 uur: pny's klas se M2, 14.00 uur: paarden klasse M2. 15.15 uur: paarden klasse Z1. 15.55 uur: paarden klasse Z2. 16.30 uur: paarden klasse L2. 17.45 uur: paarden klasse LI Locatie: Paardensportcentrum Nieuw- vliet. Internationaal springconcours vetera nen. Aanvang: 10.00 uur. Locatie, mane ge De Eendracht Vrouwenpolder. Schaken Zeeuws kampioenschap snelschaken clubteams. Locatie: Schaakklub Sou burg, De Deckerestraat 1 te Oost-Sou burg. Aanvang: 10.30 uur. Taekwondo Open Zeeuws kampioenschap taekwon do. Aanvang jeugd' 10.00 uur. Junioren en senioren: 13.00 uur. Locatie: sporthal de Kruitmolen in Middelburg Veldkorfbal Derde klasse A: All Ready-BKC (16.00), De Voltreffers-DVS, VKschaar B-Olym pia S, Spirit-ACKC. Derde klasse B: Or .Nassau-DSO, Stormvogels-Good Luck (17.00), NIO-Ondo (16 00), Reeuwijk-Kor- bis. Vierde klasse A: Korbatjo-Vios N, Ze- venbergen-Olympia W (12.45), Luctor- Seolto (16.15), Volharding-Thor (16.15). Vierde klasse B: Gemini-Blauw Wit (16.00), 'tCapproen-Atlas (15.30), Nikan- tes-Argento, Zaamslag-Togo (16.00). Jeugd. Fortis-Snel (12.30), PKC 2-Tjoba (10.30). Voetbal Zaterdagvoetbal Hoofdklasse A. Volendam-Noordwijk, Lisse-Kloetinge, Kozakken Boys-Kat wijk, Quick Boys-Rijnsburgse Boys (15.00), Hoek-Excelsior M., Schevenin- gen-Ter Leede, Capelle-Marken. Eerste klasse C: Altena-Roda Boys, Oostkapel- le-Wilhelmina'26, GJS-Schelluinen (15.00), Kogelvangers-Rijsoord, Groote Lindt-Oranje Wit. Tweede klasse E Zaamslag-Arnemuiden (15.00), AZ W-Dinteloord, FC Dauwendaele-Tho- lense Boys. Derde klasse A: Apoll- o'69-VCK, Kruiningen-Nieuwdorp, Yerseke-MZVC. Derde klasse B: WHS-Sliedrecht. Duiveland-FSV, Klun- dert-Bruse Boys, VVC'68-De Alblas. Zwaluwe-Drechtstreek. Vierde klasse A. DFS-Spui, Cadzand-Brouwershaven. Wissenkerke-SPS. Vierde klasse B: Smerdiek-Hoedekenskerke, SKNWK- -Vrederust, Chrislandia-SC Stavenisse. WIK'57-Halsteren, DSE-Krabbendijke (15.00). Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Juniorenvoetbal A-junioren, derde divisie D: Zeelandia Middelburg-Halsteren, WSC-Wilhelmi- na, OJC Rosmalen-Baronie, Sarto- -VOAB, BSC-Papendrecht (14.45), Don gen-Internos. B-junioren, derde divisie E: Theole-Bra- bantia, Internos-BSC (13.00), VOAB-Terneuzen, WVVZ-OJC Rosma len, Longa-WSC, RCS-Nuenen. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Vrouwenvoetbal Eerste klasse C Rijsoord-KFC, Alkmani- a-Zwart Wit'28, Nootdorp-Oostkapelle (12.00), TYBB-Ter Leede 2, RVVH-ODC. Tweede klasse A: Jodan Boys-Kloetinge (14.30), De Meeuwen-Wieldrecht (12.00 RKDEO-Spijkenisse,Tricht-Stedoco2, Wit Rood Wit-Berkel. Derde klasse: Rijs oord 2-ZSC62 (10.30), GW'63-Sleeu- wijk, GJS-WIK'57 (11.00), Nieuwdor- p-Oostkapelle 2 (11.15). Peursum-Smerdiek. Volleybal Vrouwen, tweede divisie C: Morres/Hul st-Mikro Electro/Roosendaal (Den Dullaert, 17.00 uur), Dimplex/Ekspalvo- Spivo, Taurus-De Schalmers, Volley/ Meerkerk'95-Alcom/Capelle, Vrevok 2- Rijnmond 2. Derde divisie; Kwiek-Mikro Electro/Roosendaal 2 (De Vanger 18.00 uur), Fusion-Wik/Univé, Sliedrecht Sport 2-VOY, Timmers/Volley Zuid-O- dulphus, Rowido/DDL-Sarto, De Burgst Vollido. Eerste klasse C: Morres/Hulst 2-Mikro Electro Roosendaal 3. Sic Pug- no-Zuvo, Dynamo"70-VVS'92, Rijn mond 3-Cometo, Ardito-Sarto 2. Twee de klasse A: Fusion 4-Futora, Kwiek 2-Rowido/DDL 2, Intermezzo-Spivo, Bernisse-DVO 2, Blijdorp'95-Timmers/Volley Zuid 3, MV- C-Volley/A Tweede klasse E: BOK-Sic Pugno, CVC-üdenhout 2, Rowi-De Burgst 2, Zuvo 2-VVR. Derde klasse F: Groene Ster 2-Sic Pugno 3, AVC'87-De Burgst 3, Diomedon-Voko 4, Cometo 2-Gavok, Zuvo 4-Rowi 3. Mannen, tweede divisie C: Tonegido Voorburg 2-Wea/Mevo'80, Ekspalvo 2-Shot, Rijnmond 2-Fikszo/Krimpen, Spivo-Alcom/Capelle 2, Taurus-Slie- drecht Sport 2, Derde divisie Morres/Hulst-Jola/Olympus (Den Dul laert, 17 00 uur), Fusion-Voko, Rowi- Mikro Electro/Roosendaal 2, Atak'55-Go irle, Voko-Rowi Eerste klasse C; Hout boetiek/Astrea-De Sterre, Sic Pugno-Spirit, Mytilus-Zuvo, Dy- namo'70-VVS'92, Fusion 3-Timmers Volley/Zuid, De Burgst-Rijnmond 5. Een speler van Van de Cingel haalt uit vooreen schot in de finale tegen WIK. foto Marijke Folkertsma van onze sportredactie ZIERIKZEE - Het futsalteam van WIK'57 heeft de beker ge wonnen in Zierikzee. In een bloedstollende finale was de ploeg uit Kerkwerve compcti- tiekampioen Van de Cingel met 4-3 de baas. De beslissing viel pas in de sudden death. WIK'57 kwam in de gehele wed strijd niet op achterstand. El- mar Verhage opende de score, maar Leon de Bruine maakte gelijk. Verhage bracht WIK'57 vervolgens opnieuw op voor sprong, maar weer maakte Leon de Bruine gelijk. Richard Verha ge leek matchwinnaar te wor den bij 3-2, maar vlak voor tijd dwong Christiaan van Vossen nog een verlenging af In die sudden death knalde Leon de Bruine op de paal en in de tegen stoot besliste Richard Stouten de wedstrijd in het voordeel van WIK'57. Beide ploegen mogen niettemin naar het Zeeuws kampioen schap Van de Cingel als kampioen van de reguliere competitie en WIK'57 als bekerwinnaar Tweede klasse A Fusion 4-Futora, Kwiek-Vovero, Intermezzo-Holy, Yum -Rijnmond 6, Rowido/DDL 2-Timmers Volley/Zuid 2, Volley Voorne-Volley/A Tweede klasse E. SDC-Spivo 2, Kwiek- -De Zeba's, Apollo'72-Mikro Electro/R oosendaal 3, De Burgst 2-Volley/A 2. Tweede klasse F: Morres/Hulst 2-De Kik kers, Mytilus 2-Ardito, Dynamo'70 2-VVS'92 2, Mikro Electro/Roosendaal 4-Cometo, Morres/Hulst 3-YVC. Biljarten Waterpolo Biljarten Egmond aan Zee. Nationale bekerfinale teams. Poule A: Twentevisie - Zutex 2-2: Rudolph - Arnouts 3-0, Koorevaar - De Kleine 1-2, Zanetti - Merckx 1-2, Velthuis - Broeders 3-0 Poule B: Crystal Kelly Brasserie Ockenburg 2-2: Caudron - Forthomme 3-0, Van Kuyk - Schumann 3- 0, Ceulemans - Tijssens 0-3, Burgman - Spoormans 1-2. Mannen. Bond tweede klasse: De Rijn -Stormvogel. Derde klasse. De Schelde- -Devel (21.15 uur Terneuzen). District: eerste klasse: Merlet 2-Stormvogel 2. Derde klasse: Scheldestroom-OZC'57 (17.15 uur Terneuzen); Zuidwesthoek- Bruinvis. Mannenjeugd: De Schelde-D- ZT (19.45 uur Terneuzen). Junioren: Stormvogel-PSV (15.30 uur Vlissingen); De Schelde-Vennen (19.00 uur Terneu zen). Vrouwen. District eerste klasse* De Schelde-HZPC 2 (20.30 uurTerneuzen). Derde klasse. SWNZ3-Ganze. zondag_ Dammen Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie. BC Vlissin- gen-BV Lely (16 15 uur). Mannen. Twee de divisie. BC Vlissingen-Den Dungk (18 00 uur), WSC-Black Eagles (19.45 uur). Amsterdam. NK dammen mannen. Elfde ronde: De Vries - Dolfing 1 -1Clerc - Win kel 1-1, Scholma - Van den Akker 0-3, Heusdens -Wiering 1-1, Mathijsen - Pros man 0-3, Messemaker - Jansen 3-0, Van Dusseldorp Thijssen 0-3. Stand: 1 Thijssen 21, 2 Clerc en Heusdens 17, 4 Jansen 16, 5. Scholma 14, 6. Dolfing, Prosman, Van den Akker en Winkel 13, 10. Messemaker 12, 11 Wiering 11, 12. VanDusseldorpenDeVries9,14 Mathij sen 8. Oefa (Rus) WK-tweekamp vrouwen Derde set. derde partij: Zoja Golubjeva (Let) - Tamara Tansykkoezhina (Rus) 0-2 Tansykkoezhina wint derde set met 5-1, tweekamp met 2-1 en blijft wereldkampi Futsal Algemeen kampioenschap driebanden op handicapbasis Zeeuws-Vlaamse Bil jartbond. Locatie: PV Ontmoetingscen trum Dow te Terneuzen. Aanvang: 12 30 uur Finale: ca. 15.30 uur. Daniël Houwer en Jos Dobbelaar Bokaal bandstoten. Locatie: Het Houtenkwartier te Hulst. Aanvang 13.00 uur. Finale: ca. 16.00 uur Hockey Derde klasse D vrouwen; Rapide-Hilva- renbeek (sportpark Grote Kreekweg Hulst), Prinsenbeek-Vlissingen. Aan vang: 12.45 uur. Vierde klasse D mannen: Oudenbosch Olympia, Vlissingen-Mistral (Sportpark Bonedijke Vlissingen), DDHC-Middel- burg. Aanvang' 14 30 uur. Voetbal Eerste divisie. Den Bosch-ADO Den Haag Zondagvoetbal Hoofdklasse B TOP-JVC Cuijk. Deurne -Terneuzen, Schijndel-Panningen, OJC Rosmalen-Vinkenslag, IVS-Gemert, UNA-Meerssen, UDI'19-TEC. Tweede klasse E: SVW-DFC (14.00), SC Gastel-SCO, Oosterhout-Unitas'30, Dongen-HW'24. Derde klasse A: Zierik zee—RCS, Zeeland ia/Middel burg-Dom burg, Grenswachters-Hontenisse, Patrijzen-Steen Vierde klasse A. Hul steroo-Ria W„ Axel-Zeeland Sport, Oostburg-Vlissingen. Vijfde klasse A Corn Boys-Koewacht, Schoondijke-Phi lippine, Sluis-Biervlïet, SDO- '63-Graauw. Groede-Terhole, Sluiskil Vogelwaarde. Vijfde klasse B Vivoo-Ouwerkerk, Jong Ambon-Volharding, Robur-FC Bergen- ,Kwadendamme-Luctor'88 (restant 35 min ./stand 1 -3). Vijfde klasse C: Cluzon- a-Kaaise Boys, Rimboe-FC Moerstra ten, NVS-Vosmeer, SC Welberg-DSE, VES'35-Val Aan. Indien met anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Vrouwenvoetbal Eerste klasse C Buitenveldert 2-KFC71 Derde klasse: Kaaise Boys-Internos, SC Olympus-Madese Boys, Terneuzen- -DIA (10.30). Wielrennen 6- Bert van Gils Jeugdtoernooi. Locatie: Le- lyplein, Sluiskil 11 00-13.00 uur: catego rieën 1 tot en met 4. Vanaf 13.30 uur- ove rige categorieën. Organisatie: De Sluiskilse Wielervrienden. Eerste klasse: Schouwse Boys-Matis se/lntersport 10-6, Morres/Controlec-Eteha 3-3, Sranang 2-BT/De Moriaan 2-4, FC Dauwendae le-VC/Van Bergen 9-4, Tupamaros-Cafini/Van der Kleijn 2-1. Eindstand: 1 ZVB Tupamaros 20-58; 2 Cafini/Vanderkleijn 20-47, 3. Schouwse Boys 20-46; 4. Matisse/lntersport 20-32, 5. BT/De Moriaan 20-29, 6. Morres/Con trolec 20-21; 7 FC Dauwendaele 20-19; 8. Eteha 20-19; 9. ADL/Bunga Melati 3 20-19; 10. FM Sranang 2 20-15; 11 VC/Van Bergen 20-6. Handbal Wunsiedel Vrouwen, internationaal toernooi. Nederland - Slowakije 23-23 (12-11). Topscoorsters Nederland: Pucic 6, Roukema 6, Roelofsen 5. Schaken Roquebrune. Amber-toernooi. Elfde ronde: Sjirov (Spa) - Van Wely (Ned) 1 1/2-1/2. Anand(lna)-Topalov (Bul) 1 1/2- 1/2, Morozevitsj (Rus) - Almasi (Hon) 1 1/2-1/2, Ivantsjoek (Oek) - Barejev (Rus) 1-1, Leko (Hon) - Gelfand (Isr) 1-1, Krarn- nik (Rus) - Ljubojevic (Joe) 1 1/2-1/2. Eindstand: 1. Anand 14 1/2, 2 Leko, Morozevitsj 13 1/2, 4. Kramnik, Topalov 13.6. Gelfand 12,7. Sjirov 11 1/2,8 Bare jev 11, 9. Almasi 9 1/2, 10. Ivantsjoek 9. 11. Van Wely 8.12. Ljubojevic 3 1/2. Sportprijsvragen Lucky Day 9-10-11-12-13-14-15-23-24-25-29-32-40- 55-66-68-70-73-74-80. (onder voorbehoud) Tennis Miami Masters Series Mannen. 3,1 mil joen euro Vierde ronde: Agassi (VSt/2) Philippoussis (Aus) 4-6 6-3 6-2, Costa (Spa/9) - Coria (Arg/26) 7-5 3-6 6-3. Kwartfinales: Moya (Spa/5) - Ginepri (VSt) 6-7 6-3 7-6, Srichaphan (Tha/13) - Martin (VSt) 6-3 6-7 7-5. Vrouwen, 2,9 miljoen euro Kwartfina les: Clijsters (Bel/3) - Dokic(Joe/9) 6-2 6-0, Capriati (VSt/6) - Shaughnessy (VSt/23) 4-6 7-6 6-4, Rubin (VSt/12) - Henin-Har- denne (Bel/4) 6-3 6-2. Halve finales. Sere na Williams (VSt/1) - Clijsters (Bel/3) 6-4 '2. Voetbal Krusevac Vriendschappelijke wed strijd Servie-Montenegro - Bulgarije 1-2 (1-1) 14. Petrov 0-1, 29. Kovacevic 1-1, 56. Todorov 1-2. San Diego Oefeninterland. Mexico - Pa raguay 1-1 (0-0). 72. Patino 1-0, 74. Car- dozo 1-1. Wielrennen Coll de Pal. Catalaanse Week. Vierde etappe, Parets del Vallés - Coll de Pal: 1 Frigo (Ita) 144 km in 4.08.02, 2. Jufre (Spa 0.09,3. Latasa (Spa) 0.13,4. Piepoli (Ita), 5. Mayo (Spa) 0.23, 6. Perez (Spa) 0.25, 21. Leipheimer(VSt) 0.58, 24. Armstrong (VSt) 11128. Beat Zberg (Zwi) 2.20, 34. Wielinga 3.01, 55. Engels 5.51, 93. Mut saars 19.28,117. Dekker Algemeen klas sement: 1. Frigo 15.44.58,2. Jufre0.09,3 Latasa 0.13, 4. Piepoli, 5. Mayo 0.23, 6 Perez 0.25,19. Leipheimer 0.58,23. Arm strong 1.11,51. Engels 5.51,70 Wielinga 14.14, 86. Mutsaars 25.31, 110. Dekker 38.05 Faenza Internationale Wielerweek Cop- pi-Bartali Tweede etappe, Riccione - Faenza 1 Kolobnev (Rus) 247 km in 6 36 30, 2 Celestino (Ita) 3. Pellizotti (Ita 4 Casagrande (Ita), 5. Popovitsj (Oek). Algemeen klassement 1 Celestino 8.39.13, 2. Casagrande 0.04, 3 Popovitsj 0.08.4. Kolobnev, 5 Pellizotti 0.12. Ronde van Normandië Derde etappe. El- beuf en Fiers: 1. Vasilev (Bul) 208 km in 4.38.29, 2. Moerajev iKaz) 0.17, 3. Du- moulm (Fra) 0.25,4. Joekov (Rus). 5. Thé- bault (Fra) 0.29. Algemeen klassement 1. Moerajev 12.23.43, 2. Vasilev 0 07. 3 Dumoulin 0.14,4. Thebault 0.21,5. Joek ov 022 Ronde van Castilla y Leon, vrouwen T weede etappe, Cantalejo - Cantalejo 1 Zabirova (Rus) 92 km in 2.35.12, 2. Stahoerskaja (WRu) 0.47, 3. Ljungskog (Zwe), 4 Cooke (GBr), 5 Boebnenkova (Rus), 6. Pucinskaite (Lit), 11 Melchers, 21. Ghita Beltman 2 23. 23. Visser, 25 Grimberg, 33. Doedee, 41. Van Essen 2.56. Algemeen klassement 1 Stahoerskaja 5.07.48,2. Boebnenkova, 3 Ljungskog, 4. Melchers, 5. Arndt (Dui), 6 Cooke, 17. Visser 1.36, 19. Doedee, 29 Ghita Beltman 2.29, 37. Grimberg 4.48, 48. Van Essen 5.21. Jong Ambon uit bekertoernooi HOEVEN - De opmars van Jong Ambon in het bekertoernooi is gestuit. Zondag-vierdeklasser Hoeven bleek gisteravond in de zesde ronde te sterk: 2-1. Jong Ambon kende een sterke start en nam in de 20e minuut een voorsprong via Eldridge Pentury. Nog voor rust boog de thuisploeg die achterstand om in een voorsprong. Jurgen No ten zorgde met een kopbal voor 1-1 en even later liet diezelfde speler met een hard schot de 2-1 aantekenen. Na de pauze was Jong Ambon de betere ploeg. De Middelburgse vijfdeklasser kreeg ook kansen, maar de gelijkmaker wilde er niet in. Het duel werd op het oefenveld van Hoeven afgewerkt. De Bra bantse formatie beschikt im mers niet over een lichtinstalla tie rond het hoofdveld. Het oefenterrein was 's middags nog wel wat geëgaliseerd, maar ver keerde toch in een slechte staat. Van goed voetbal kon nauwe lijks sprake zijn. ituse lloy Jevgft Ricardo de Winter (links) en George Geluk strijden met Bruse Boys tegen degradatie. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37