Rechter stelt bouw windpark uit -4 nd 14iuü Met vakantie? YOUR CULT GUIDE Vlissings bordeel gaat weer open Hoofdkantoor PZC verhuist naar Goes Platanendak langs Loskade Belgische Raad van State haalt streep door plannen Vlakte van Raan Verras een ander met uw krant... Jouw CJP verdien je in no-time terug! Sluit je aan via www.cjp.nl of. bel Q900-CJPINF0 [kantooruren] Help het geluk 'n handje: collecteer voor Kinderhulp! collecteweek 2003 20 t/m 26 april Het Nationaal Fonds Kinderhulp zoekt collectanten voor de landelijke collecteweek in het voorjaar. Helpt u mee? Bel 0570 611899. vrijdag 28 maart 2003 VAKANTIESERVICE-ANTWOORDFORMULIER Naam Straat Postcode Woonplaats Telefoon E-mail maakt gebruik van één van de onderstaande aan te krui sen vakantieservicemogelijkheden in de periode (mini maal 1 week) datumt/m datum J ander bezorgadres in verspreidingsgebied (gratis) J waardebonnen voor krant op vakantieadres in Zeeland (gratis) J postverzending Nederland 0,50 per dag) J restitutie abonnementsgeld 5,00 in rekening) Tijdelijk bezorg- of vakantieadres Naam Naam hotel, camping, park Straat Postcode Woonplaats Op nevenstaande bon kunt u als abonnee aangeven wat u met de krant wilt doen gedurende uw af wezigheid. Bezorgen bij de buren of familie in uw omgeving, per post opsturen naar het vakantie adres (binnen Nederland) of waar debonnen voor losse nummers. De bon kunt u in een gefrankeer de envelop sturen naar 'PZC, AfÖëimg'Lezersservice', Postbus 3225, 4800 MB Breda. U kunt pok het formulier op de .website Hvullen www.pzc.nl - kopje'abonneren'. De bon dient uiterlijk 2 weken vóór de ingangsdatum binnen te zijn. Alleen volledig ingevulde bonnen kunnen worden verwerkt Wilt u meeV informatie, bel de afdeling Lezersservice: "Y 0800-0231231 (gratis). Ter voorkoming van onjuiste adressering, kunnen opdrachten per telefoon NIET in behandeling worden genomen. door Ernst Jan Rozendaal VLISSINGEN - Het hoofdkan toor van de PZC verhuist vrij wel zeker naar het Stationspark in Goes. Dat betekent dat wordt afgezien van een overstap naar het voormalige PZEM-gebouw aan de Edisonweg in Vlissingen. Omdat de PZC niet tijdig de ga rantie heeft gekregen dat het bedrijf Syntens daaruit zou zijn verdwenen, is Goes als vesti- gingsplek opnieuw in beeld ge komen. Per 1 juli moet de PZC weg zijn uit het huidige gebouw aan de Oostsouburgseweg in Vlissingen, dat is overgenomen door het Regionaal Opleidingen Centrum Zeeland. PZEM-gebouw De PZC sloot vorige maand met Maljaars Beheer een principe overeenkomst voor huur van het voormalige PZEM-gebouw. Voorwaarde was een schriftelij ke garantie dat Syntens plaats zou maken. Toen die afgelopen vrijdag nog steeds niet kon wor den gegeven, heeft de PZC het gesprek heropend met Time- walk BV, eigenaar van een gloednieuw, leegstaand kan toorpand aan het Stationspark in Goes. „We zaten in een tijdsklem", verklaart directeur A. Verrest van Wegener Uitgeverij Zuid west Nederland, waarvan de PZC deel uitmaakt. „Prioriteit heeft voor ons dat de PZC onbe lemmerd kan blijven verschij nen. Maljaars en de gemeente Vlissingen hebben zich buiten gewoon ingespannen alles tijdig voor elkaar te krijgen, maar het is niet gelukt. De eigenaar van het pand in Goes kon wel in een paar dagen duidelijkheid scheppen." Regioredactie Medio juni verhuist de PZC. In Goes zijn 120 werkplekken be schikbaar voor de redactie en de advertentieafdeling. Het ge bouw is voor vijf jaar gehuurd, met een optie voor nog vijf jaar. De PZC houdt een regioredactie op Walcheren. Volgens Verrest is het kantoor in Goes mooier dan het voormalige PZEM-gebouw. Op termijn is de Goese vestiging wel duurder, omdat het merendeel van PZC-werknemers op Walchj woont, waardoor de reiskt oplopen. Directeur B. Maljaars vanMi. jaars Beheer noemt de beslij sing van de PZC een grot; teleurstelling. Volgens hec hebben de onderhandeling f met Syntens te lang geduunl Net toen we eruit leken, hadds PZC zijn oog weer op Goes late vallen." Ook de Vlissingse wethoujj P. van der Maden is 'bijzondü tn teleurgesteld' dat de PZC ig Vlissingen verdwijnt. Hij beu. drukt dat alle partijen in go® harmonie hebben onderhaj. J deld, maar dat de tijd net tekcc L, was. De kenniswerf die Vlissa. gen rond de Edisonweg vc& ogen heeft, is volgens Van c? Maden niet van de baan. „E; was een goede opsteker genu als we met de PZC een b€£ l hadden gemaakt. Nu hebbent l. een slag verloren, maar nietct oorlog." 1 Postkantoren BV geeft toelichting op beleid SCHARENDIJKE - Het Schon wen-Duivelandse college heefi Postkantoren BV uitgenwH voor een gesprek. Dienstver!* ning en assortiment van Pog. .'l kantoren BV in de kleine ken» op het eiland geven vaak aantó- J ding tot kritiek. Voor het dagelijks gemeentel*, u stuur is dat aanleiding dit b* ,e drijf te vragen ter plekke ee toelichting op het gevoerdeb* leid te komen geven voor be- stuurders van de dorpsraden, leden van de gemeentelijk commissie Samenleving en Be- _r stuur en voor het college vanB en W. H. Elyzen van Postkant* ,j ren BV heeft toegezegd op do* derdagavond 3 april gedachte y te komen wisselen over dienstverlening en het assort ment nu en in de toekomst Schouwen-Duiveland. De bijeenkomst wordt gehos den in De Putmeet in Schai® dijke en begint om 20.00 uur door Wout Bareman KNOKKE-HEIST - De bouw van een windmolenpark op de Vlakte van Raan in de monding van de Westerscheldegaat voor lopig niet door. De Belgische Raad van State houdt de houw tegen omdat er procedurefouten zijn gemaakt bij de afgifte van de exploitatie- en bouwvergun ning. De provincie Zeeland en de kustgemeenten Vlissingen, Vee- re, Sluis en Knokke-Heist had den bezwaar aangetekend tegen de komst van het park zo'n twaalf kilometer voor de kust van Knokke-Heist. Vorig najaar trok de gemeente Veere zich als bezwaarmaker te rug. Volgens B en W had de Bel gische minister van Leefmilieu voldoende garanties ingebouwd om overlast van het park te voorkomen. Nadat de Belgische regering een voorstel van het Nederlandse ministerie van Verkeer en Waterstaat om het windmolenpark te verhuizen naar een alternatieve locatie (de Thorntonbank, 27 kilometer uit de kust) had afgewezen, zetten de overige bezwaarmakers door. Met succes. Optimistisch Gedeputeerde L. Coppoolse gistermiddag: „Hoewel we de argumenten van de Raad van State nog niet kennen, stemt de uitspraak natuurlijk optimis tisch. Voor zover we hebben kunnen achterhalen, moeten de vergunningprocedures worden overgedaan. Dat kost tijd en in die tussentijd komen de initia tiefnemers hopelijk tot andere inzichten, bijvoorbeeld op het gebied van de veiligheid voor de scheepvaart. Wij staan nog steeds op het standpunt dat zo'n windmolenpark invloed kan hebben op de werking van de Schelderadarketen met alle mogelijke gevolgen van dien." Zeeland en de kustgemeenten protesteerden in juni vorig jaar ook tegen afgifte van de vergun ningen op grond van de milieu- effectrapprtage en de langeter- mijnvisie voor het Schelde- estuarium. Die visie merkt de Vlakte van de Raan aan als een belangrijk fourageer- en rustge bied voor trekvogels en een even belangrijk paaigebied voor de vissen. Het mondingsgebied moet bovendien 'open, natuur lijken dynamisch' blijven. Cop poolse.. „De visie is destijds me de ondertekend door de Belgen dus was de vergunmngverstrek- king in strijd met het door hen ondersteunde beleid." De uitspraak van de Raad van State is voor toekomstig exploitant Seanergy (een samenwerkingsverband van energieconcern Electrabel en baggerbedrijf Jan De Nul) een lelijke streep door de rekening. Electrabel had er vast op gere kend dat de Raad van State de bezwaren zou afwijzen. Seaner gy wilde in mei beginnen met de bouw van de eerste fase van het windmolenpark: tien windtur bines van elk twee megawatt. De turbines waren al besteld. Het park zou uiteindelijk vijftig molens gaan tellen met een ge zamenlijke capaciteit van hon derd megawatt, op te leveren in 2004. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het bordeel aan de Prins Hendrikweg in Vlissin gen gaat spoedig weer open. Die verwachting spreekt F. Kuiper van de gemeente Vlissingen uit. Het sekshuis werd vorig jaar op last van burgemeester A. van Dok-van Weele gesloten omdat er prostituées werden aange troffen die zonder werkvergun ning in dienst waren. Ook waren er aanwijzingen van vrouwen handel. Onlangs heeft zich een nieuwe exploitant gemeld bij de ge meente Vlissingen. Hij heeft een vergunning aangevraagd. Sinds de opheffing in 2000 van het bordeelverbod zijn bordelen niet meer illegaal. Uitbaters moeten dan wel een vergunning krijgen. Als de vergunning aan het voormalige bordeel Nightli fe wordt verstrekt, zou dit het eerste legale bordeel van Vlis singen zijn De voorschriften waaraan uit baters moeten voldoen, zijn niet gering. Bovendien moeten ze over drie vergunningen be schikken: een gebruikersver- gunning, alcoholvergunning en toestemming om een seks-in- richting te draaien. Een van de voorwaarden is dat er een apart verblijf is, waar vrouwen zich kunnen terugtrekken. Verder staat beschreven hoe een vei li g- seksbeleid eruit ziet en welke gezondheidsmaatregelen moe ten worden genomen. „Op de naleving wordt toegezien. Het uitgangspunt is dat de werksi tuatie voor de vrouwen opti maal moet zijn. De nieuwe ex ploitant is hard aan het werk om de ruimte geschikt te maken." door Ron Magnée MIDDELBURG - Zeventien platanen zijn de afgelopen dagen langs de Loskade in Middelburg geplant. Het gaat om zogeheten dakplatanen. Het is de bedoeling dat de bo men uiteindelijk een soort aaneengesloten dak vormen. Hiervoor worden de bomen een aantal malen per jaar gesnoeid. De platanen zijn allemaal rond de acht a tien jaar oud. De bomen zijn eenvoudig in onderhoud. Ze groeien snel en behoeven maar weinig wa ter. Onder de platanen moet een terras komen waar het zomers lekker toeven is. De afde ling groenbeheer plantte ook een abeel aan het einde van de Loskade. De werkzaamheden werden gisteren afge rond. De komende dagen zullen stratenma kers op één plek de klinkers terugleggen. foto Mechteld Jansen KORTING INFORMATIE AANBIEDINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34