Goes beknot schijnwerpers Bewoners wachten al jaren op antwoord Adviseur sceptisch over uitbreiding koelbedrijf Vogelaar Platanendak langs Middelburgse kade Officier eist Mweeënhalf jaar mor diefstallen Militaire decoratie oud-Goesenaar Inbraak in verenigingsgebouw Officier eist 2,5 jaar tegen dealer Rijverbod voor Souburgers Boetes bij verkeerscontrole Kanaal gestremd voor scheepvaart Familie verliest geding tweede bedrijfswoning Gemeente werkt aan regels voor verlichten markante gebouwen Hofman leest kinderen voor Aanhouding na bedreiging Excursie naar Meeuwenkolonie Hobbybeurs Bekladding agenda rte\a9et ■,inr Adri Klinkenberg HAAG - De familie De j;nge uit 's-Heer Abtskerke kan je bouw van een tweede be- jijfswoning aan de Sinouts- akseweg vergeten. u lit volgt uit een uitspraak van jRaad van State waarin het öndpunt van de gemeente c i g (fDDELBURG - Tegen een ll-jarige inwoner van Nieuw- fossemeer is gisteren bij de r Middelburgse rechtbank twee- ^halfjaar cel geëist voor inbra- K jen in caravans in Zeeuws- flaanderen en autokraken op 5. jchouwen-Duiveland. jeman woonde bij zijn moeder f Zaamslag toen hij vorig jaar jinovember en december op de 2 jeeuws-Vlaamse campings De j laakman (Hoek), Het Hellegat e. Zaamslag) en 't Mussennist Ossenisse) waardevolle spullen j 2:stacaravans wegnam. In het satste half jaar waren Renesse, Ij jniinisse, Scharendijke, it jurgh-Haamstede en Noord- ij relle het doelwit van autokra- |j jen, „Meneer is de weg kwijt ge- j. nest", zei officier van Justitie je i,Flikweert. „Hij heeft in zeer l arte tijd een aantal vermo- pisdelicten gepleegd en daar- f. yevoorveeloverlastgezorgd." q De officier zag het nut van een ioorwaardelijke straf met ver- j. jücht reclassei'ingscontact niet 3.omdat hij er geen vertrouwen •heeft dat de man zich aan de icorwaarden zal houden. Sinds :598 is de man op het dieven- pad. „U lijkt niet te stuiten", zei en van de rechters. Overdachte wilde de goederen vooral televisies, audio-appa- stuur en huishoudelijke arti- glen) doorverkopen om in zijn r. skverslaving te voorzien. Gis- isen zei hij het gokken nog r reeds niet te kunnen laten. En- ij iele gedupeerden hadden een i. schadeclaim ingediend tot circa j iweeduizend euro. De verdach- e. had eerder een bekentenis i rgelegd over alle feiten. Raads- r- an A. Sol zag wel een licht- i. juntje. „Ik denk dat mijn cliënt roldoende gemotiveerd is om de j. iraad van het leven op te pak- e- ken", zei e. Uitspraak 9 april. GOES - De in 1923 in Goes geboren Engel Corstanje is deze week onderscheiden met het Mobilisatie-Oorlogskruis Dat is een onderscheiding voor oud-militairen die in de Tweede We reldoorlog hebben gestreden tegen de Duitse bezetter. Cors tanje maakte gedurende de oorlog deel uit van de onder grondse. Hij hielp onder meer bij het redden van de Stenen Brug in Goes, toen de Duitsers die op wilden blazen. Na de be vrijding van Zeeland vertrok de Goesenaar naar Engeland, waar hij een opleiding bij de Royal Navy genoot om uiteinde lijk op een vliegdek geplaatst te worden. Sinds 1948 woont Corstanje in Portage, in de Amerikaanse staat Michigan Daar kreeg hij het oorlogskruis deze week opgespeld. SINT-MAARTENSDIJK - Onbekenden hebben in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken in een verenigings gebouw aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk. Ze namen enkele tientallen euro's mee. MIDDELBURG - Officier van Justitie G. Oosterveld heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 35-jarige inwoner van die stad voor dealen in harddrugs en wapenbezit tweeënhalf jaar cel geëist. Daarnaast vorderde ze zes maan den rijontzegging, omdat de man begin vorig jaar onder in vloed van cocaïne had gereden. De verdachte erkende vorig jaar vanaf 1 april tot 16 december in Middelburg te hebben gehandeld in cocaïne en heroïne. Bij het doorzoeken van zijn woning werd een pistool, zeventien gram harddrugs, xtc-pil- len en tweehonderd gram softdrugs gevonden De man werd ook nog verweten een vrouw, met wie hij een relatie heeft ge had, te hebben verkracht, maar daarvoor vond de officier het bewijs niet overtuigend genoeg. De Middelburger is al vi j ftien jaar verslaafd aan drugs. De junk zei gisteren de dealerswinst nodig te hebben om in zijn eigen verslaving te kunnen voor zien. Rechtbankpresident R. Lameijer vroeg zich af wat hij met zijn toekomst wiltAls je nog iets van je leven wilt maken moet je opschieten." De verdachte hangt ook nog een ontne mingsvordering van 58.000 euro boven het hoofd. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag een 21 -jarige automobilist uit Oost-Souburg aan gehouden voor rijden onder invloed. De man reed op de Spui straat in Vlissingen. Uit een ademanalyse bleek dat hij te veel had gedronken. De Souburger kreeg een rijverbod van zes uur en een proces-verbaal. DOMBURG - Bij verkeerscontroles op diverse punten in de gemeente Veere heeft de politie gisteren twintig bekeuringen uitgedeeld. De meeste boetes gingen naar bestuurders die geen verlichting voerden tijdens de dichte mist. Twee auto mobilisten kregen een boete, omdat zij geen geldige kente kenplaat hadden. VLISSINGEN - Alle bruggen over het Kanaal door Walche ren zijn van maandag 31 maart op dinsdag 1 april gestremd voor scheepvaartverkeer. vrijdag 28 maart 2003 Borsele wordt onderschreven. De Jonge heeft aan de Sinouts- kerkseweg met zijn ouders en broer een agrarisch bedrijf en een kraanverhuurbedrijf. Er is één bestaande woning. Volgens De Jonge zijn er twee afzonderlijke bedrijven. Dan moeten er ook twee woningen zijn, vindt hij. De Jonge rede neert dat de bestaande woning bij het kraanverhuurbedrijf hoort, want dat is het grootste. Het bestemmingsplan laat toe dat een volwaardig agrarisch bedrijf een eigen woning krijgt. De gemeente Borsele kan in de visie van De Jonge dan ook niet anders dan toestemming te ge ven voor de bouw van een extra woning. Toen Borsele zijn verzoek af wees, wendde de ondernemer zich tot de Raad van State. Dit hoogste bestuursrechtecollege schrijft in zijn uitspraak dat het De Jonge met zijn verhaal niet kan volgen. In het bestem mingsplan staat namelijk uit drukkelijk dat alleen agrarische bedrijven een bedrijfswoning mogen hebben. Er is kans op een tweede woning, maar dan moet de agrariër aantonen dat er twee gezinnen afhankelijk zijn van het boerenbedrijf. Dat is bij De Jonge niet het geval, want het akkerbouwbedrijf wordt door één man bestierd. Over het kraanbedrijf rept Raad van State niet, want dat speelt geen rol in de kwestie over de tweede woning. door Rolf Bosboom GOES - Goes staat voorlopig niet toe dat nog meer gebouwen in de gemeente worden verlicht. Het is de bedoeling pas op de plaats te maken en in de wel standsnota, die nog moet wor den opgesteld, tot een afweging proberen te komen. Goes kent al bouwwerken die in de avonduren met sterke lam pen worden verlicht. Bekendste voorbeelden zijn de televisieto ren en de watertoren, die van veraf zichtbaar zijn. Ook het stadhuis aan de Grote Markt en de Stenen Brug zijn geregeld verlicht. In Goes is zelfs een aparte stichting actief, Sticht- Licht, die ervoor ijvert markan te gebouwen in de schijnwer pers te zetten. De dorpsvereniging van Wol- phaartsdijk heeft samen met StichtLicht het idee opgevat de plaatselijke molen te verlichten. Het plan kreeg echter geen goedkeuring van de gemeente. De monumenten- en welstands commissie was van mening dat de molen daarmee 'te geïso leerd' in het landschap zou ko men te staan. Ook werd gerept over horizonvervuiling. Geen beleid De commissie heeft er verder op gewezen dat de gemeente geen beleid kent als het gaat om ver lichte gebouwen. Daardoor is het ook lastig om nieuwe aan vragen te toetsen. Het beleid komt er wel als onderdeel van de nieuwe welstandsnota, waar voor de procedure momenteel in gang wordt gezet. Die nota wordt naar verwachting medio volgend jaar van kracht. Het gemeentebestuur besloot deze week in afwachting daar van verlichtingsverzoeken af te wijzen. Dat betekent bijvoor beeld dat de dorpsvereniging van Wolphaartsdijk, die erop aandringt het molenplan toch door te laten gaan, in elk geval geduld moet hebben tot de wel standsnota volgend jaar gereed is. Willekeurig De nota moet in het algemeen meer duidelijkheid bieden op welstandsgebied. Nu zijn indie ners van bouwaanvragen vaak overgeleverd aan het oordeel van de welstandscommissie, dat geregeld als willekeurig wordt ervaren. Het is de bedoeling zo veel mogelijk algemene richtlij nen op te stellen, zodat plannen sneller en objectiever kunnen worden getoetst. Ook wordt ge keken in hoeverre het beleid per gebied zou moeten verschillen, waarbij de mogelijkheid van welstandsvrije delen in beeld komt. Voor het opstellen van de nota is een projectgroep gevormd waarin ambtenaren van de gemeente, leden van de wel standscommissie, een monu- mentendeskundige, de stadsar chitect en medewerkers van een extern bureau zitting hebben De eerste versie van de nota is naar verwachting eind dit jaar klaar, waarna deze aan betrok kenen en gemeenteraad wordt voorgelegd. Ook is het de bedoe ling informatieavonden te hou den. De televisietoren is dankzij de verlichting van veraf zichtbaar. foto Willem Mieras MIDDELBURG - De Zeeuwse onderboekenschrijver- en illu strator Wim Hofman leest roensdag 9 april voor uit eigen wrk. Hij doet dat voor kinde ra van negen tot en met twaalf aar in het Zeeuws Archief in Middelburg. Het thema van de liddag Vater en Redding' leeft alles te maken met de wa- 'rsnoodtentoonstelling die nog Seeds in het Zeeuws Archief te den is. De voorlees- en tekenmiddag jegint om 13.00 uur met de aeurroute 'Reis door het ver bal van 1953'. Ouders en kinderen maken sa- Een die tocht langs de tentoon stelling. Vervolgens leest Wim Hofman mor uit eigen werk. Het is de be uling dat de ouders hier niet lij zijn. Diekunnen een film bekijken en ra rondleiding maken door het Van de Perrehuis. Ouders en kinderen die willen seedoen aan deze themamid dag, moeten zich voor 8 april «geven bij het Zeeuws Archief, fc bijeenkomst is omstreeks 15.15 uur afgelopen. door Rolf Bosboom GOES - Bewoners van 'De Drie hoek' bij Goes-West zijn het beu. Naar eigen zeggen vragen zij al jaren om afdoende ver keersmaatregelen in hun buurt, maar die komen er maar niet. De buurt heeft daarom besloten voortaan elke gelegenheid aan te grijpen om haar ongenoegen te uiten. Deze week gebeurde dat voor het eerst in de raads commissie grondgebied. De Driehoek is het gebied dat wordt omsloten door de West singel, de Middelburgsestraat en de 's-Heer Hendrikskinde- rendijk. Het verkeer is er jaren lang een bron van zorg. Het gaat dan vooral om sluipverkeer, de busjes van het taxibedrijf dat in het gebied is gevestigd en de ve le taxi's die de leerlingen van de scholen aan de Tiendendreef KRUININGEN - Een 34-jarige inwoner van de gemeente Rei- merswaal is deze week aange houden in Kruiningen. De man had op 17 maart in Hans weert een buschauffeur bedreigd en verwond. Verder had hij vernie lingen aan de bus aangericht. N EELT JE JANS - Het Zeeuwse Landschap en de Vereniging Natuurmonumenten houden zondagmiddag 6 april een ex cursie naar de Meeuwenkolonie op Neeltje Jans. De deelnemers krijgen tijdens deze tocht een goed beeld van de verschillende soorten meeu wen. De excursie begint om 14.00 uur bij het naambord van Natuurmonumenten en Het Zeeuws Landschap aan de Oos- terscheldekant van de parkeer plaats Waterland Neeltje Jans. KAPELLE - In gemeenschap centrum De Vroone in Kapelle is morgen een hobby- en creatief- beurs. Op de beurs zijn, naast de nieuwste hobbymaterialen, de monstraties en workshops te zien. De beurs begint om 10.30 uur. GOES - In de Lange Vorststraat en de Keizersdijk in Goes zijn in de nacht van woensdag op don derdag diverse bedrijfs- en win kelpanden met graffiti bespo ten. De daders zijn ontkomen, REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Adri Klinkenberg KRABBENDIJKE - Koelbe drijf Vogelaar Vredehof bv en het gemeentebestuur van Rei- merswaal hebben in een rechts zaak bij de Raad van State aangedrongen op een forse uit breiding van het fruitopslagbe- drijf aan de Oude Rijksweg. Maar een belangrijke adviseur van de Raad van State, de Stich ting advisering bestuursrecht spraak (Stab), twijfelt eraan of het bijbouwen en vernieuwen van koelhuizen wel zo verstan dig is. Gisteren voerden zowel Voge laar Vredehof als de gemeente bij de Raad van State een rechtszaak tegen de provincie. Inzet is het bestemmingsplan Kom Krabbendijke dat door het provinciebestuur is afgekeurd. Volgens de Stab, de enige in stantie die de rechters van de Raad van State van feitelijke in formatie voorziet, is de bedrijfs- uitbreiding die de gemeente in het bestemmingsplan regelde niet goed doordacht, Vrijwel ze ker verslechtert het woon- en leefklimaat door overlast van koelmotoren, aldus de mede werker van de Stab die in no vember Krabbendijke bezocht. Eén omwonende, bewoner van de Dorpsstraat, kaartte de zaak aan bij de provincie. Zijn be zwaren waren voor Gedepu teerde Staten voldoende om het bestemmingsplan af te schieten Van de gemeente mocht Voge laar Vredehof met 8.300 vier kante meter uitbreiden. Een woordvoerder van de pro vincie verduidelijkte gisteren dat de gemeente de gevolgen van de bedrijfsuitbreiding 'niet goed heeft doordacht'. Ook heeft Reimerswaal het bedrijf een 'te ruimhartige bestemming gegeven'. Het is vooral de te ver wachten geluidsoverlast voor de woningen aan de zuidkant van het bedrijf die de provincie deed besluiten om het bestem mingsplan Kom Krabbendijke af te keuren Op slot De Raad van State wees er op dat de provincie een bedrijf als Vogelaar niet zomaar op slot mag doen. „Je móet wat uitbrei ding bieden", zei staatsraad J. Vis. De woordvoerder van het pro vinciebestuur was het eens met Vis, maar zei ook dat voor be drijven als Vogelaar twee bo venlokale bedrijventerrein be staan in Rilland en Kruiningen. De Raad van State doet over zes weken uitspraak. (De Kring en De Vliedberg) ha len en brengen. Buurtbewoners hebben zich enkele jaren ver enigd om een oplossing te vin den. Dat heeft geleid tot een pakket maatregelen, waarbij de West singel aan één kant werd afgesloten en het eenrichtings verkeer op de 's-Heer Hendriks- kinderendijk en op de parallel weg van de Middelburgsestraat wordt omgedraaid. De ingrepen hebben wel deels effect gehad, maar nog lang niet voldoende. Volgens woordvoer der R. Simonse van de bewo nersvereniging gaat het om de len van oplossingen. Bovendien, zo zegt hij, is destijds met de ge meente afgesproken dat de maatregelen na een half jaar zouden worden geëvalueerd en waar nodig aangevuld. „We zijn nu vier jaar verder en er is nog steeds niets gebeurd." Toezeggingen Simonse constateert bijvoor beeld dat gemiddeld veertig be stuurders per dag het eenrich- tingsgebod op de 's-Heer Hendrikskinderendijk negeren. Daarom zijn fysieke maatrege len aan de kant van de Wester straat nodig. Ook zouden er ver keersremmers zijn toegezegd die er niet zijn gekomen, waar door er nog te vaak te hard wordt gereden. „Taxi's rijden soms zestig, zeventig kilometer per uur, terwijl ze daar maar dertig mogen. Eén keer hebben we zelfs iemand met 104 kilo meter per uur geklokt." De bewoners dringen er verder op aan dat de Tiendendreef wordt afgesloten voor het ver keer. Deze straat is slechts 2,70 meter breed, maar er mag wel van beide kanten in worden ge reden, terwijl daar de scholen zich bevinden. Simonse: „De gemeente heeft gezegd dat als we de Tienden dreef afgesloten willen hebben, dat we dan maar een handteke ningenactie onder de bewoners moeten houden. Maar daar woont niemand!" Fietspad Ook zou de 's-Heer Hendriks kinderendijk opnieuw moeten worden ingericht, met onder meer een trottoir en een fiets pad. „Dat is al in 1979 beloofd", zegt Simonse. De buurt heeft de afgelopen jaren talloze brieven richting stadskantoor gestuurd, maar zonder het gewenste re sultaat. „Kennelijk vindt men andere wijken en dorpen inte ressanter." door Ron Magnée MIDDELBURG - Zeventien platanen zijn de afgelopen dagen langs de Loskade in Middelburg geplant. Het gaat om zogeheten dakpla tanen. Het is de bedoeling dat de bomen uiteindelijk een soort aan eengesloten dak vormen. Hiervoor worden de bomen een aantal malen per jaar gesnoeid. De platanen zijn allemaal rond de acht a tien jaar oud. De bomen zijn eenvoudig in onderhoud. Ze groeien snel en behoeven maar weinig water. Onder de platanen moet een terras komen waar het zomers lekker toeven is. De afdeling groen- beheer plantte ook een abeel aan het einde van de Loskade. De w erkzaamheden werden gisteren afgerond. De komende dagen zul len stratenmakers op één plek de klinkers terugleggen. foto Mechteld Jansen STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - COC-Café, 22.00 uur: Vrijdagavondcafé; BORSSELE - Dorpshuis Vijverzicht, 20 00 uur: 'Drie klepels in een hoenderhok' door Toneelclub Baarland; GOES Leger des Heils. 9.00-12 00 uur' Verkoop kleding en meubelen; Grote Kerk, 17.00-21.00 uur: Antiekbeurs; HANSWEERT Zaal Zeelandia, 20.00uur Bingo; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 9.30 uur. Jeu de boules; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 20.00 uur: Niet Schieten, Cabaret; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17 00 uur. Biljartclub senioren. Sporthal. 19.30-20.30 uur: Conditietrai ning; Johanneskerk, 19.30 uur: Concert Eendracht Maakt Machten harmonie Oe fening uit Standdaarbuiten. RILLAND - Vliedberg, 14.00 uur: Bingo voor 55-plus; Voormalige brandweerka zerne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- gers, groep 1; THOLEN Hal Ambachtweg 13c, 09 00-11.30 uur. Zomerkinderkleding- en speelgoedbeurs; WISSENKERKE 20.00 uur: The Deep Ri ver Quartet; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Rondvaart Oosterschelde t>»s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29