Jpzc Plan brede school in Stromenwijk PZC Buurt blijft ongerust over jonge asielzoekers Vlissings bordeel gaat weer open Platanendak langs Loskade Vrouw ernstig gewond bij ongeval SGP dringt aan op betere behandeling bezwaarschriften beverburch en Cederhof onder één dak 15 Dj Galaga -in Fraggles Rommelmarkt Zeelandia Badkleding- en lingerieshow in Palazzoli Huis Velkomdienst lorgensterkerk iliddelburg Officier eist 2,5 jaar tegen dealer Rijverbod voor Souburgers Boetes bij verkeerscontrole Kanaal gestremd voor scheepvaart Militaire decoratie oud-Goesenaar agenda \a9et t>as vrijdag 28 maart 2003 tor Anita Janse jUDDELBURG - De gemeente Middelburg heeft plannen voor kd nieuwe 'brede school' in de Stromenwijk. Twee basisscho- fluit deze wijk, De Beverburch a Cederhof. zijn dringend toe un nieuwe panden. De ge- itente onderzoekt de moge lijkheid om de twee scholen on to jeréén dak te plaatsen. We groeien en we zullen blijven pieien zegt algemeen direc- i-c eutC. Kuyvenhoven van de Ar- üpelscholen op Walcheren. Sasisschool De Beverburch - ieeft te kampen met ruimtege- ;rek Op de school zitten aomenteel 190 leerlingen, ver- u «eld over elf groepen. Inmid- leis heeft de school zijn vierde noodlokaal in gebruik geno men. Ook basisschool Cederhof is toe aan een nieuwe locatie. De school dateert van de jaren zes tig en voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. De gemeente onderzoekt nu de mogelijkheden voor een nieuwe locatie. „Onze voorkeur gaat uit naar één nieuw complex voor beide scholen", zegt A. Boog aard, beleidsmedewerker On derwijs van de gemeente. „Ge streefd wordt naar een gebouw dat ook aan andere faciliteiten onderdak kan bieden, zoals kin deropvang en naschoolse op vang." Het plan zit nog in de onder zoeksfase. Gezocht wordt naar een geschikte locatie, die beide scholen genoeg ruimte kan bie den. Welke locaties daarvoor in beeld zijn, wilde of kon niemand gisteren vertellen. Maar de bouw begint naar verwachting in het schooljaar 2005/2006. De kosten van de nieuwbouw ko men voor rekening van de ge meente. Opknapbeurt De gemeente smeedt al sinds 1998 plannen om het centrum van de Stromenwijk te her structureren. Uit een steden bouwkundig en leefbaarheids- onderzoek bleek dat het centrum van de wijk aan een op knapbeurt toe was Enkele stra ten waaronder de Grevelingen- straat en de Volkerakstraat zijn inmiddels vernieuwd. De aanpak voor de rest van het centrum is uitgesteld omdat de situatie is veranderd door de Leerlingen van de Beverburch in een noodlokaal. plannen van de twee basisscho len om te komen tot een brede school. De gemeente wil beide plannen zo goed mogelijk op el kaar afstemmen of in één plan verwerken. Op die manier hoopt de gemeente de verbetering van de wijk in een keer goed aan te pakken. Volgende maand krij gen de bewoners de ruwe plan foto Ruben Oreel nen voor de herstructurering van de Stromenwijk voorge legd. Ze krijgen dan ook de mo gelijkheid hun mening daarover te geven. ÏUSSINGEN - Dj Galaga reedt vanavond op in Café toggles in Vlissingen. Achter de naam dj Galaga gaat ce persoon van Marco Leeuwis schuil. De platenvirtuoos tim mert al een paar jaar aan de weg. k De afgelopen jaren scoorde hij I ren aantal hits, waaronder Hhat do you say to the dj? en fie Game. t dit moment is in de hitlijsten vinden met zijn nummer It's you. Dj Galaga begint rond 30 uur. MIDDELBURG - W Zeelandia op sportpark De Veerse Poort loudt morgen een rommel- 3 aarkt in het nieuwe clubhuis, "an 9.00 tot 12.00 uur worden allerlei spullen te koop aange ef .oden. De opbrengst gaat naar «jeugdafdeling. ÏUSSINGEN - Het Palazzoli luis, het Zeeuws inloophuis ïoormensen met kanker, aan de Badhuisstraat in Vlissingen houdt dinsdag 15 april een pre statie van badkleding en lin gerie voor vrouwen met een itprothese. Twee modellen badkleding. De presenta- vindt plaats van 14.00 tot ""envan 19.00tot 20.30 uur. specialiseerde medewerkers apotheek Van de Sande zijn ïwezig voor advies. DDELBURG - In deMorgen- rkerk in Middelburg wordt ondag 6 april wordt een wel- mdienst gehouden. [Het thema van de dienst is 'kruis je borst of kruis op je rug?' De iek wordt verzorgd door een legenheidscombo. fanaf 18.45 uur is er samen- r-i|rang De officiële dienst begint 19 uur. REDACTIE WALCHEREN Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Ron Magnée MIDDELBURG - Zeventien platanen zijn de afgelopen dagen langs de Loskade in Middelburg geplant. Het gaat om zogeheten dakplatanen. Het is de bedoeling dat de bomen uiteindelijk een soort aaneengesloten dak vormen. Hiervoor worden de bomen een aantal malen per jaar gesnoeid. De platanen zijn allemaal rond de acht a tien jaar oud. De bomen zijn eenvoudig in onderhoud. Ze groeien snel en behoe ven maar weinig water. Onder de platanen moet een terras komen waar het zomers lekker toeven is. De afdeling groenbeheer plantte ook een abeel aan het einde van de Loskade. De werkzaamheden werden gisteren afgerond. De komende dagen zullen stratenmakers op één plek de klinkers terugleggen. foto Mechteld Jansen door Ron Magnée MIDDELBURG - De proble men met de ama-huizen in Mid delburg zijn naar tevredenheid opgelost. Dat schrijft burge meester J. Schouwenaar naar aanleiding van vragen van de LPF. De omwonenden van de panden zijn echter nog niet te vreden. De ama's veroorzaken weliswaar minder overlast, maar er is nog geen uitzicht op een structurele oplossing. Ruim een maand geleden trok ken buurtbewoners van de Mid delburgse wijken 't Zand en de Edelstenenbuurt aan de bel. In hun wijken wonen alleenstaan de minderjarige asielzoekers (ama's) praktisch zonder bege leiding in een huis. De jongeren veroorzaken veel overlast, meldden de buurtbewoners. De oorzaak is het gebrek aan toe zicht. Medewerkers van de stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ), de organisatie die is belast met de begeleiding van de ama's, bezoeken de pan den 's ochtends en 's middags. Maar 's avonds doet zich juist de meeste overlast voor. De bewoners van de laatste wijk hebben handtekeningen verza meld en aangeboden aan burge meester Schouwenaar Naar aanleiding van de kwestie vroeg de Zeeuwse LPF-lijsttrekker H. Smits de gemeente Middel burg om opheldering. Wijktafel Burgemeester J. Schouwenaar schreef deze week een brief te rug. Volgens hem is de kwestie inmiddels naar tevredenheid opgelost. De bewoners en de AZZ hebben gesprekken ge voerd. Afgesproken is dat AZZ voortaan deelneemt aan de wijktafel, mocht de aanwezig heid van de stichting gewenst zijn. Voorzitter R Blokpoel van de bewonerscommissie van 't Zand bevestigt dat er gesprekken zijn gevoerd. De overlast is volgens hem minder geworden, maar hij vreest dat dit effect maar tijde lijk is. „Op het ogenblik is het rustig, maar er is angst dat dat maar voor even is." Volgens Blokpoel zien de bewoners het liefst een structurele oplossing voor de ama's. In de woningen zitten door gaans vier tot vijf alleenstaande minderjarige asielzoekers. Alle jongens hebben een eigen radio die vooral 's avonds hard-tegen- hard gaan, zo klaagden de be woners. Het is Blokpoel nog steeds een raadsel waarom de ama's niet in het asielzoekerscentrum wor den opgenomen. Daarnaast steekt het Blokpoel dat niet 24 uur per dag kan worden ge klaagd. „Als er 's avonds over last is, moet ik iemand kunnen bereiken." Burgemeester Schouwenaar geeft toe dat inderdaad niet het hele etmaal door klachten kun nen worden ingediend. RILLAND - Bij een eenzijdig ongeval op de A58 nabij Rilland is gistermiddag om kwart over vijf een 36-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Ze reed over de afrit en raakte met haar voorwiel in de berm. Vervolgens verloor ze de macht over het stuur waarna de auto op de kop tot stilstand kwam. De traumahelikopter uit Brugge vervoer de de vrouw naar een ziekenhuis in Antwerpen. De A58 was enige tijd afgesloten. foto Willem Woznitza door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het bordeel aan de Prins Hendrikweg in Vlissin gen gaat spoedig weer open. Dat zegt F. Kuiper van de ge meente Vlissingen. Hetsekshuis werd vorig jaar op last van bur gemeester A. van Dok-van Weele gesloten, omdat er prosti- tuées werden aangetroffen die zonder werkvergunning in dienst waren. Ook waren er aan wijzingen van vrouwenhandel. Onlangs heeft zich een nieuwe exploitant gemeld bij de ge meente Vlissingen. Hij heeft in middels een vergunning aange vraagd. De voorschriften waaraan uit baters moeten voldoen, zijn niet MIDDELBURG - Officier van Justitie G. Oosterveld heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 35-jarige inwoner van die stad voor dealen in harddrugs en wapenbezit tweeënhalf jaar cel geëist. Daarnaast vorderde ze zes maan den rijontzegging, omdat de man begin vorig jaar onder in vloed van cocaïne had gereden. De verdachte erkende vorig jaar vanaf 1 april tot 16 december in Middelburg te hebben gehandeld in cocaïne en heroïne Bij het doorzoeken van zijn woning werd een pistool, zeventien gram harddrugs, xtc-pil- len en tweehonderd gram softdrugs gevonden. De man werd ook nog verweten een vrouw, met wie hij een relatie heeft ge had, te hebben verkracht, maar daarvoor vond de officier het bewijs niet overtuigend genoeg. De Middelburger is al vijftien jaar verslaafd aan drugs. De junk zei gisteren de dealerswinst nodig te hebben om in zijn eigen verslaving te kunnen voor zien. Rechtbankpresident R. Lameijer vroeg zich af wat hij met zijn toekomst wilt. „Als je nog iets van je leven wilt maken moet je opschieten", merkte Lameijer op. De verdachte hangt ook nog een ontnemingsvordering van 58.000 euro boven het hoofd. Dat bedragt zou hij volgens de officier hebben ver diend met de drugshandel. Uitspraak: 9 april. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag een 21-jarige automobilist uit Oost-Souburg aan gehouden voor rijden onder invloed De man reed op de Spui straat in Vlissingen. Uit een ademanalyse bleek dat hij te veel had gedronken. De Souburger kreeg een njverbod van zes uur en een proces-verbaal. Op de Jacoba van Beijerenweg werd om half één een 42-jarige Souburger aangehouden. Hij kreeg een rijverbod van drie uur. DOMBURG - Bij verkeerscontroles op diverse punten in de gemeente Veere heeft de politie gisteren twintig bekeuringen uitgedeeld. De meeste boetes gingen naar bestuurders die geen verlichting voerden tijdens de dichte mist Twee auto mobilisten kregen een boete, omdat zij geen geldige kente kenplaat hadden. VLISSINGEN - Alle bruggen over het Kanaal door Walche ren zijn van maandag 31 maart op dinsdag 1 april gestremd voor scheepvaartverkeer. De stremming duurt van maandag avond 19.30 uur tot dinsdagochtend 6.00 uur. In die tijd wordt nieuwe software voor de bediening van de bruggen afgesteld en ingeregeld. GOES - De in 1923 in Goes geboren Engel Corstanje is deze week onderscheiden met het Mobilisatie-Oorlogskruis. Dat is een onderscheiding voor oud-militairen die in de Tweede We reldoorlog hebben gestreden tegen de Duitse bezetter. Cors tanje maakte gedurende de oorlog deel uit van de onder grondse. Hij hielp onder meer bij het redden van de Stenen Brug in Goes, toen de Duitsers die op wilden blazen. Na de bevrijding van Zeeland vertrok de Goesenaar naar Engeland, waar hij een opleiding bij de Royal Navy genoot om uiteindelijk op een vliegdek geplaatst te worden. Sinds 1948 woont Corstanje in Portage, in de Amerikaanse staat Michigan. Daar kreeg hij het oorlogskruis deze week opgespeld. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De SGP-frac- tie in Middelburg vindt dat het gemeentebestuur bezwaar schriften correct en op tijd moet beantwoorden. De partij heeft de indruk dat een trage afhan deling van bezwaren vaak voor komt. Fractievoorzitter C. Dek ker heeft schriftelijke vragen gesteld over de kwestie. Aanleiding voor de vragen is een verzoek van de scriba van de Federatieve Wijkgemeente Centrum voor een parkeerver- gunning voor de koster. De aan vraag werd op 27 december 2001 ontvangen en is op dezelf de dag al teruggestuurd met de mededeling dat een parkeer ver gunning voor woon-werkver- keer alleen mogelijk is voor werknemers die buiten Middel burg wonen. Hoorzitting De Federatieve Wijkgemeente Centrum diende daarop op 12 maart 2002 een bezwaarschrift in. Pas anderhalve maand later kwam die brief binnen bij de Commissie voor Bezwaar- en beroepschriften. De wijkge meente kreeg daarvan geen ont vangstbevestiging, terwijl dat wel had gemoeten. Op 22 augus tus - nog eens drie maanden la ter - vond een hoorzitting plaats van de bewuste commissie en op 17 december verklaarde het col lege van B en W het bezwaar on gegrond. Waarom het zo lang duurde voor het bezwaarschrift in behande ling werd genomen, is onduide lijk. De klachtencoórdinator schrijft het toe aan de 'perso- neelssituatie', onder meer bij de sectie Parkeerbeheer. De ge meente heeft excuses aangebo den aan de Federatieve Wijkge meente Centrum. Tegelijkertijd heeft het college erkend dat de gemeente een aantal wettelijke termijnen niet in acht heeft ge nomen. De SGP-fractie wil weten hoe veel bezwaarschriften er vorig jaar bij de gemeente Middel burg zijn binnengekomen en voor hoeveel van deze bezwaar schriften een ontvangstbevesti ging is verzonden. Ook vraagt de partij in hoeveel gevallen binnen de wettelijke termijn een beslissing is genomen en hoe vaak een beslissing met maxi maal vier weken is verdaagd Ook vraagt Dekker naar de ge middelde behandelduur van de bezwaarschriften in 2002. De SGP is bang dat door de reorganisatie binnen het ambtelijk apparatuur en de ver huizing naar een nieuw stads kantoor de behandeling van be zwaarschriften in het geding komt „Gelet op eerder ontvan gen klachten van burgers over het laten liggen van gewone brieven nemen wij ook signalen van burgers serieus over trage afhandeling van bezwaren." Advertentie gering Bovendien moeten ze over zo'n drie vergunningen be schikken: een gebruikersver gunning, alcoholvergunning en toestemming om een seks-in- richting te draaien. Een van de voorwaarden is dat er een apart verblijf is, waar vrouwen zich kunnen terugtrekken. Verder staat beschreven hoe een veilig- seksbeleid eruit ziet en welke gezondheidsmaatregelen moe ten worden genomen.De vorige uitbater had ook een vergun ning aangevraagd „Toen we nagingen of hij een vergunning kon krijgen, stuitten we op overtredingen. De vergunning werd nooit verstrekt, terwijl de eigenaar wel doorging met de exploitatie." De gemeente sloot het bordeel toen. STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00 - 12 00 uur. Tossen. Inschrijving tussen 8.45 - 9.00 uur; MIDDELBURG Trefpunt, 20.00 22.30 uur. Disco; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur Badminton voor 50-plussers; OOST-SOUBURG Wijkcentrum De Re genboog, 10.00 11.00 uur: Yoga, SEROOSKERKE DeZandput, 20 00 uur Klucht toneelvereniging Serooskerke; VLISSINGEN - Het Bolwerk. 14.00 uur Koersbal; Café de Piek, 21 30 uur. DJ's DMK en Strategy; Café Fraggles. 22.30 uur: Dj Galaga; WESTKAPELLE Westkapelle Herrijst, 19.30 uur: Uitvoering van Westkappels Dameskoor;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 15