&roen licht voor hissings college Antiek Vleerderheid voor steun dnderopvang bij azc 11 Ziekenhuis Goes ïorgt op afstand Omgeving school moet veiliger STEC brengt voorjaarsklucht Vaste klanten steunen frietboer in juridische strijd om uitbreiding dk)tie van afkeuring )66 haalt het niet Dé Beurs voor ^^AANBIEDING Hoofdkantoor PZC verhuist naar Goes laad moet wennen aan nieuwe rol zeeuwse almanak Kippenhok zc •nrEdith Ramakers USSINGEN - De Vlissingse inieenteraad heeft gisteren in- stemd met het collegepro- lunma voor de periode 2002- (6. De raad maakte wel het jorbehoud om het programma ijuni verder inhoudelijk te be- indelen, zodra de voorjaars- da wordt behandeld. 35 actiepunten kunnen dan gelijk op financiële haalbaar- jd worden getoetst. Het is de Kte keer dat zowel het college ide raad een eigen program- ihebben gemaakt Dat is het volg van het nieuwe duale steem. Zowel raad als college ijelde zich er onwennig onder. 1 collegeprogramma is een irantwoording van het colle- i.maar moet sporen met het adsprogramma. „Wat ons be en is dit een goed antwoord op unaniem vastgestelde raadsprogramma", zei C. Seij- bel van het CDA. Daarmee waren met name GroenLinks en de Lokale Partij Vlissingen het niet eens. Zij kwamen gezamenlijk met twaalf wijzigingsvoorstellen. Er werd besloten om deze amen dementen gisteravond niet in houdelijk te behandelen. Ze worden meegenomen naar de juniraad, wanneer de voor jaarsnota wordt behandeld. Een meerderheid vond dat het zin voller was om de discussie te voeren als ook de cijfers voor de komende regeerperiode bekend zijn. Technisch De behandeling van het agen dapunt mondde uit in een tech nisch verhaal. Bestuurders zoe ken hun weg in het duale sys teem. E. Walrave van de PvdA gaf dat ook ruiterlijk toe. „De keuze die wij hebben gemaakt voor een raads- en collegepro gramma is geen verplichte keu ze in dit nieuwe systeem. Die hebben we zelf gemaakt, in de wetenschap dat raad, college en organisatie nog niet volledige zijn toegerust voor het nieuwe stelsel." Volgens haar is het raadspro gramma een 'vreemde figuur in het nieuwe stelsel'. Hetdualismeisnamelijkookin- gevoerd om politieke tegenstel lingen tussen fracties helder te krijgen „Maar het raadspro gramma (dat medio vorig jaar al werd vastgesteld) is een verza meling van de wensen van alle fracties. Onze raad geeft er nau welijks een financiële vertaling bij en geeft geen prioriteiten aan." Het collegeprogramma, waarin het kader voor nieuw beleid wordt aangegeven, wordt uitge werkt in voorstellen bij de voor jaarsnota en de begroting. WALCHEREN vrijdag 28 maart 2003 borEdith Ramakers USSINGEN - Een meerder- •id van de gemeenteraad van fcsingen vindt dat er nog een t^ing gedaan moet worden om aderdagverblijf Pippeloentje redden. èdrie Walcherse gemeenten en Stichting Kinderopvang 'alcheren en het Centraal Or- ian Opvang Asielzoekers moe- i in staat zijn een kwalitatief olwaardige kinderopvang te klisoren )at stelde een meerderheid in de raadsvergadering gister avond. De fractie van GroenLinks diende gisteravond een motie in om het kinderdagverblijf in het asielzoekerscentrum in Middel burg te heropenen. De partij kreeg géén steun van het CDA. de WD en twee leden van de PvdA. Dat was een minderheid. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) verstrekte tot vorige maand subsidie. In Middelburg werd eerder deze week gesproken over de ophef fing van de sluiting. Daar werd een soortgelijke motie niet aan genomen, omdat de kinderop vang geen taak van de gemeente zou zijn. GroenLinks Vlissingen haalde aan dat het ministerie van Justitie heeft gesteld dat ge meenten geld uit mogen trekken voor asielzoekers, zolang de hulp gericht is op terugkeer naar het land van herkomst. Pippeloentje was een experi ment. De opvang is één jaar ge leden opengegaan en was be doeld voor bewoners van het asielzoekerscentrum. Het ROC Zeeland ontwikkelt een voor stel voor vervolgcursussen. Dan is weer kinderopvang nodig. STEC brengt dit voorjaar de klucht 'Ouwe jongens krentebrood'. foto Lex de Meester door Anita Janse OOST-SOUBURG - De Souburgse toneelvereni ging STEC is weer klaar voor haar voorjaarsuit voering. Dit jaar wordt een toneelstuk opgevoerd onder de naam 'Ouwe jongens krentebrood'. Een onvervalste klucht, met hilarische humor. De klucht gaat over twee inbrekers, Gerrit en John, die een inbraak plegen in de villa van de dokter. Het stuk is geschreven door Carl Slot boom, hij houdt zich sinds 1994 bezig met het schrijven van toneelstukken. Het stuk wordt uitgevoerd door tien leden van de vereniging. Regisseur is Ineke Verduijn. Zij heeft de leden een half jaar lang aangemoedigd in hun rol. De toneeluitvoeringen zijn morgen en op za terdag 5 april in De Zwaan te Oost-Souburg. De zaal gaat open om 19.30 uur, de uitvoeringen be ginnen om 20.00 uur.Op 5 april brengt het River side Trio live-muziek ten gehore en wordt de avond afgesloten met een bal. door Melita Lanting MIDDELBURG - Een kleine duizend handtekening hadden ze verzameld, de leden van het wijkteam Dauwendaele. De handtekeningen moesten de be stuursrechter er van overtuigen dat cafetaria het Frietuus voor de wijk van vitaal belang is. Ze hadden slechts één klein puntje over het hoofd gezien: de rechter wilde de handtekeningen niet in ontvangst nemen. Het wijkteam wilde de handte keningen gistermiddag over handigen in de rechtbank. Daar stonden P. van Waarde, eigenaar van het Frietuus, W. van Stave ren, eigenaar van de gelijkna mige garage en de gemeente Middelburg voor de bestuurs rechter. Inzet: opheffing van de schorsing van de bouwvergun ning voor de nieuwbouw van Het Frietuus. Woordvoerder R. Dreesens van het wijkteam: „Wij vinden het Frietuus belangrijk voor de wijk. Het is een punt waar we mekaar kunnen ontmoeten en een hapje eten. Het blijkt dat veel mensen het met ons eens zijn want we hebben de handte keningen in anderhalve week opgehaald." Eigenaar Van Waarde is blij met de handteke ningen. „Voor ons is het een enorme steun in de rug en dat doet ons goed. Onze klanten la ten ons niet in de steek." Creatief Nog voor de zitting begon werd al duidelijk dat overhandiging van het pak papier op proble men zou stuiten omdat het niet tevoren was aangekondigd. Snel overleg tussen het wijk team en de advokaat van het frietuus, K. Moeliker leverde een creatieve oplossing op Moeliker vertelde de rechter in zijn pleidooi dat de handteke ningen waren ingezameld en vroeg de rechter of hij de stapel nog wilde zien. Rechter T. Dam- steegt reageerde kort, maar hel der: „Dat geloof ik wel." Volgens advokaat Moeliker maakt het overigens niet uit dat de rechter de handtekeningen niet gezien heeft „Ik denk niet dat hij de handtekeningen zou hebben laten meewegen in zijn besluit omdat het voor de zaak niet van belang is." De zitting draaide om de vraag of het Frietuus kan beginnen met de nieuwbouw van de fri tuur aan de Meanderlaan in Middelburg. Van Waarde heeft daarvoor een bouwvergunning aangevraagd en de gemeente heeft die vergunning verleend. Van Staveren heeft achter de frituur een showroom voor au to's. Hij vreest dat potentiële klanten zijn auto's vanaf de weg niet meer kunnen zien als het nieuwe, grotere gebouw er staat. Daarom heeft van Stave ren de rechtbank gevraagd de bouwvergunning te schorsen en hij kreeg gelijk. De gemeente Middelburg had in de procedure wat fouten gemaakt, maar die zijn inmiddels door de gemeente rechtgezet. Voor Van Waarde en zijn advocaat reden op de rech ter te vragen de schorsing op te heffen zodat er gebouwd kan worden. Van Staveren is het hier niet mee eens en liet dat via zijn advocaat weten. Hij stelt dat hij door de gemeente Middelburg benadeeld wordt omdat het zicht vanaf de weg op zijn gara ge wel degelijk minder zal zijn De rechter doet vandaag uit spraak. Advertentie DOMBURG zon zee verrassend leuk winkelen gezellige terrassen iedere zondag open! USSINGEN - Het college van lenW van Vlissingen overleef- k gisteravond met gemak de Mtie van afkeuring die D66 ingediend voor de schen- van 340.000 euro aan het britiem Muzeeum. -Im vond dat het college on- fchtmatig had gehandeld. Het Jlid de donatie niet mogen ge- a, zonder vooraf de gemeen- ^ad te informeren. Alleen de okale Partij Vlissingen en één adslid van GroenLinks, A. oplantila, schaarden zich ach- Erdie opvatting. De andere partijen hadden geen goed woord over voor de 'actie van N. Peters van D66'. Partijen distantieerden zich ervan. Bij de opening van het Muzeeum in het najaar vorig jaar, maakte wet houder L. Poppe-de Looff be kend dat het museum op een royale gift kon rekenen. Raads leden waren het oneens met die handelwijze. Zij hadden vooraf geraadpleegd willen worden. Er is inmiddels besloten dat er in een nota wordt aangegeven hoe het college moet optreden bij giften van een hoog bedrag. rMarcel Modde 1ERIKZEE - De ziekenhuizen iZierikzee en Goes worden jj1 «gelijk met elkaar verbonden neen computersysteem. Dat !»ft specialisten de mogelijk- 1 tidom op afstand diagnoses te tellen. Minister De Geus La Mksgezondheid) heeft giste- atijdens een gesprek met een p eeuwse delegatie in Den Haag Mgekondigd zo'n experiment "te streven. ^maatregel zou een belangrij- Stitbreidingzijn van demoge- fcheden in het Zierikzeese zie- ahuis. Via de iet-verbinding innen specialisten in Goes 1 ^kijken naar de aard van de J swonding en zo consult geven «r de juiste behandeling. Dat torkomt onnodig vervoer van ïtiënten van Schouwen-Dui- ^and en betekent een verbete- ngvan de spoedeisende hulp. stra werk zenlijk aspect van het zieken zorgplan voor Zierikzee dat de brede Zeeuwse initiatiefgroep ruim een jaar geleden indiende bij toenmalig minister Borst. „En daar hecht iedereen nog steeds heel sterk aan", bena drukte De Kok. De gedeputeerde is vooral ook blij met de toezegging van de bewindsman dat hij zijn collega van Verkeer en Waterstaat ach ter de broek zal zitten voor een snelle aanleg van de zogeheten selectieve afslag voor ambulan ces op de A58. Hoopgevend is volgens De Kok de 'nadrukke lijke uitnodiging' van de minis ter om in het kader van het lan delijk spreidingsplan voor am bulances, waarmee het ministe rie binnenkort komt, te pleiten voor uitbreiding van het aantal posten. „Ik ga er dan ook vanuit dat we die extra ambulancepost voor de kop van Schouwen kun nen binnenhalen." Advertentie 128,29 en 30 maart Grote Kerk - Goes Vrijdag 17.00 tol 21.00 uur Zaterdag 11.00 tot 18.00 uur Zondag 13.00 tot 18.00 uur Organisatie: Reijmerink Wethouder A. de Vries (met rode das) bekijkt de situatie rond de school. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De verkeers veiligheid rond de brede school in de Middelburgse Magistraat- wijk wordt op korte termijn ver beterd. Dat beloofde wethouder A. de Vries gisteren na afloop van een wandeling rond de school met de schooldirecteuren en enkele ouders. De situatie rond het complex aan de Rentmeesterlaan is voor de zevenhonderd kinderen op de Cypressenhof en de Leeuwen- burch gevaarlijk. De pas begon nen bouw van het nieuwe win kelcentrum bij de school, maakt het geheel nog ernstiger omdat er voortdurend bouwverkeer rijdt. De directeuren van de scholen en de medezeggen schapsraad kaartten de kwestie begin deze maand aan bij de ge meente Daarop is besloten de situatie ter plaatse te bekijken. Leden van de medezeggen schapsraad van de Leeuwen- burch legden uit dat veel ouders kun kinderen met de auto naai school brengen. Zij stoppen vaak in de smalle Rentmeester laan, naast de daar geparkeerde auto's en blokkeren de weg. De kinderen die te voet of met de fiets naar school gaan, moeten tussen die auto's slalommen om bij de school te komen. De wet houder nam de suggestie over om daar zogenoemde 'kiss and ride'- borden te plaatsen. Die wijzen ouders erop dat ze hun kinderen snel moeten afzetten. Een ander punt van zorg is het fietspad in de J C. Mathias- straat Het pad komt uit op het kruispunt met de Rentmeester laan. De fietsende kinderen moeten daar rekening houden met het verkeer uit vier richtin gen voordat ze kunnen overste ken. Door het fietspad door te trekken en aan te sluiten op het nieuwe fietspad voor de Cypres senhof, wordt een groot deel van het gevaar weggenomen De Vries zei daar wel mogelijkhe den voor te zien. Aan de andere kant van de Ma- thiasstraat, bij de Statenlaan, zorgt datzelfde fietspad even eens voor onduidelijkheid. Ko mende vanuit de richting van de brede school, liggen er links van de kruising Mathiasstraat/Sta- tenlaan een zebrapad en een vluchtheuvel. Maar het fietspad in de Mathiasstraat ligt aan de rechterkant van de wegVolgens De Vries moet het geen pro- Advertentie JACKS PARKA'S DIVERSE SERIES €20.- KORTING PULLOVERS DIVERSE SERIES 69,95 voor 59,95 WALSTRAAT 199 VLISSINGEN bleem zijn om met wegdekverf het fietspad optisch door te trekken over de Statenlaan. Verkeersbrigadier De wethouder merkte op dat ook ouders zich moeten inspan nen voor de veiligheid van kin deren. „Als zij dit zo belangrijk vinden, waarom worden ze dan geen verkeersbrigadier?" De di recteuren H. Barth van de Cy pressenhof en R. Sinke van de Leeuwenburch legden uit dat het heel moeilijk is om ouders zover te krijgen. „Dat geldt trouwens voor meer dingen zei Barth. „Zo wijzen we de ouders er elke keer weer op dat ze hun kinderen zo min mogelijk met de auto naar school moeten brengen. Wat dat betreft probe ren we niet alleen de kinderen op te voeden, maar ook hun ou ders. Dat gaat erg moeizaam. De twee directeuren waren na afloop erg tevreden over de uit komsten van de ontmoeting en de beloofde maatregelen. G. De- del, een van de leden van de me dezeggenschapsraad van de Leeuwenburch, was iets minder enthousiast. „Het was heel con structief. Maar eerst zien, dan geloven Bovendien is het van de gekke dat wij als ouders, het ge meentebestuur moeten wijzen op de veiligheid. Daar hadden ze zelf aan moeten denken." door Ernst Jan Rozendaal VLISSINGEN - Het hoofdkan toor van de PZC verhuist vrij wel zeker naar het Stationspark in Goes. Dat betekent dat wordt afgezien van een overstap naar het voormalige PZEM-gebouw aan de Edison weg in Vlissingen. Omdat de PZC niet tijdig de ga rantie heeft gekregen dat het bedrijf Syntens daaruit zou zijn verdwenen, is Goes als vesti- gingsplek opnieuw in beeld ge komen. Per 1 juli moet de PZC weg zijn uit het huidige gebouw aan de Oostsouburgseweg in Vlissingen, dat is overgenomen door het Regionaal Opleidingen Centrum Zeeland. De PZC sloot vorige maand met Maljaars Beheer een principe overeenkomst voor huur van het voormalige PZEM-gebouw. Voorwaarde was een schriftelij ke garantie dat Syntens plaats zou maken. Toen die afgelopen vrijdag nog steeds niet kon wor den gegeven, heeft de PZC het gesprek heropend met Time- walk BV, eigenaar van een gloednieuw, leegstaand kan toorpand aan het Stationspark in Goes. „We zaten in een tijdsklem", verklaart directeur A. Verrest van Wegener Uitgeverij Zuid west Nederland, waarvan de PZC deel uitmaakt. „Prioriteit heeft voor ons dat de PZC onbe lemmerd kan blijven verschij nen. Maljaars en de gemeente Vlissingen hebben zich buiten gewoon ingespannen alles tijdig voor elkaar te krijgen, maar het is niet gelukt. De eigenaar van het pand in Goes kon wel in een paar dagen duidelijkheid scheppen." Medio juni verhuist de PZC. In Goes zijn 120 werkplekken be schikbaar voor de redactie en de advertentieafdeling. Het ge bouw is voor vijf jaar gehuurd, met een optie voor nog vijf jaar. De PZC houdt een regioredactie op Walcheren Volgens Verrest is het kantoor in Goes mooier dan het voormalige PZEM-gebouw Op termijn is de Goese vestiging wel duurder, omdat het meren deel van de PZC-werknemers op Walcheren woont, waardoor de reiskosten oplopen. Directeur B, Maljaars van Mal jaars Beheer noemt de beslis sing van de PZC een grote teleurstelling. Volgens hem hebben de onderhandelingen met Syntens te lang geduurd. „Net toen we emit leken, had de PZC zijn oog weer op Goes laten vallen." Kenniswerf Ook de Vlissingse wethouder P. van der Maden is 'bijzonder teleurgesteld' dat de PZC uit Vlissingen verdwijnt. Hij bena drukt dat alle partijen in goede harmonie hebben onderhan deld maar dat de tijd net te kort was. De kenniswerf die Vlissin gen rond de Edisonweg voor ogen heeft, is volgens Van der Maden niet van de baan „Het was een goede opsteker geweest als we met de PZC een begin hadden gemaakt. Nu hebben we een slag verloren, maar niet de oorlog." Het stond er een beetje ver scholen in de wekelijkse ge meentelijke annonces om trent bouwvergunningen. Tussen omvangrijke projec ten als een tweede brug bij Bruinisse en een verbeterde toegang tol de sporthal in Zierikzee. De eigen aanvraag van de gemeente Schouwen- Duiveland voor de bouw van een kippenhok in Ouwerkerk wekte dan ook enige be vreemding. Nu is bekend dal raadsleden in het openbaar graag met elkaar bekvech ten. Sommigen zijn daarbij snel in hun kuif gepikt en weer anderen vertonen niet zelden typisch haantjesge drag. Zou het gebutste titani um bolwerk aan de rand van Zierikzee soms niet meer vol doen? Of is het bedoeld uit voorzorg voor een uitbraak van vogelpest? Navraag bij een ambtenaar bracht snel uitkomst: het gaat om een uitbreiding van het gemeen telijk hertenkamp. Kunnen ze ons tenminste niet kwalijk nemen dat we als een kip zon der kop een aankondiging hebben overgenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11