Appartementen in Gat van Malta artikelen superlaag geprijsd PZC PZC meerlingen bouwen eigen Kijkdijken Greenpeace betaalt voor actie bij Dow VANAF DINSDAG 25 MAART TOT EN MET ZATERDAG 29 MAART 15 Volgend jaar sloop portiekwoningen aan de De Jongestraat Reformatorisch kontact Straat op zomeravonden afgesloten Reconstructie kruispunt duurder LPF wil 's avonds vergaderen Dagverblijf bij AZC blijft dicht Beroep overlast zilvermeeuwen Expositie schilderclub Perspectief Oud papier Grabbel ook meteen tot 100% voordeel op je volgende aankoop. Verrassend. ..C&A Let op 't speciale VVV actielabel woensdag 26 maart 2003 irnrMarcel Modde erkzee Woningbouw- jtniging Zeeuwland wil nog r de zomervakantie begin niet de bouw van een appar- itntenconiplex aan De Huij- Btstraat en De Brauwstraat in ifrikzee. Daarmee komt een 'aan de periode van braak- ng van deze plek in hartje Tpta In 2005 is het laatste blok juderde portiekwoningen De Jongestraat aan de beurt rsloop en nieuwbouw, aldus jofd technisch beheer P. Bam- Jtvan de corporatie. etnieuwbouwprogramma van jeuwland kwam in het ge- ang door de werkachterstand j de gemeente Schouwen- Uiveland. Bij elkaar heeft het jaar langer geduurd om de Hgunningprocedure te door pen. Het gevolg van die ach- irstand betekent voor Zeeuw- cd een inkomstenderving, [jnneer de vertraging voorzien igeweest, zegt Bambelt, had corporatie gewacht met de oop van het oude gebouw en zo bi jaar langer de huur kunnen oen van de bewoners. Zeeuw - ndziet desond anks geen reden oor een schadeclaim. ,,Daar jan wij onze goede verhouding et de gemeente niet aan verlie- nnemer deputeerde Staten gaven gis sen een verklaring van geen Ewaar af voor de bouw van zeventien appartementen op de hoek van De Huijbertstraat en De Brauwstraat. Bambelt ver wacht nu binnen enkele weken te kunnen beschikken over de bouwvergunning van de ge meente, zodat de opdracht naar de aannemer uit kan gaan. Zit het mee, dan wordt eind mei met de bouw begonnen, of anders di rect na de zomervakantie. De bouwtijd wordt geschat op één jaar. Het complex is in hoofdzaak be stemd voor huisvesting van se nioren. Het gaat om zogeheten levensloopbestendige wonin gen. Volgens Bambelt is de vraag naar gelijkvloerse huur- appartementen van dit type (430 euro per maand) in Zierik- zee groot. „Wanneer ik kijk naar het complex dat we in de Kaer- semakerstraat hebben neerge zet, dat hadden we makkelijk twee keer kunnen verhuren." Het gebouw wordt twee verdie pingen hoog, vergelijkbaar met het gesloopte pand. De voorge vel komt grotendeels aan De Huijbertstraat te staan en loopt in een hoek door naar De Brauwstraat. Omwonenden De omwonenden zijn september vorig jaar geïnformeerd. Het aantal parkplaatsen in de direc te omgeving blijft gehandhaafd. Met de gemeente wordt nog ge sproken over de aanleg van een parkeerhaven voor taxi's of la den- en lossen, zodat er in de smalle straat geen overlast on- staat voor het overig verkeer. De omvang van de speeltuin aan de achterkant van het te bouwen complex, blijft ongewijzigd, al dus Bambelt. Het dagverblijf van de speeltuinvereniging wordt gelijktijdig vervangen door een nieuw onderkomen. Het laatste (en grootste) van de drie complexen uit het vernieu wingsprogramma van Zeeuw- land in Malta betreft de portiek woningen aan De Jongestraat. Volgens Bambelt gaan die in 2005 tegen de vlakte en wordt aansluitend met nieuwbouw begonnen. Aanvankelijk stond dat project voor dit jaar op de rol. De bewoners hebben inmid dels een brief gekregen waarin het uitstel wordt aangekondigd. Het nieuwe gebouw is bestemd voor senioren én jongeren en gaat ook een aantal voorzienin gen herbergen. Daarbij gaat het om het kinderdagverblijf, dat nu nog huist in het oude kantoor van Zeeuwland aan de Caland- weg, en een 'koffiecorner' als centrale ontmoetingsplek voor dat gedeelte van de wijk. BUANSLAND - Het Refor- tonsch Contact Schouwen- niveland houdt donderdag de atste contactavond tijdens dit iterseizoen. Predikant J. ;ppe houdt een inleiding met Is onderwerp 'Wedergeboorte, leloof en Bekering'. Na de in- iding is er gelegenheid voor iscussie. De bijeenkomst pordt gehouden in de grote zaal inde kerk in Sirjansland, aan- mg 19.45 uur. Het appartementencomplex aan de De Jongestraat in Zierikzee wordt in 2005 vervangen dooreen modern gebouw met centrale wijkvoorzieningen. foto Marijke Folkertsma SCHARENDIJKE - De Dorpsstraat in Scharendijke wordt van 15 mei tot en met 15 september 's avonds afgesloten voor alle verkeer. Tussen 19.00 en 3.00 uur is de straat verboden terrein voor auto's, motoren en brommers. De gemeente Schouwen-Duiveland neemt de verkeersmaatregel op ver zoek van de dorpsraad. De Dorpsstraat heeft de afgelopen jaren steeds meer een verblijfsfunctie gekregen en door de af sluiting hoopt men de terrasjes aan de straat nog aantrekke lijker te kunnen maken. ZIERIKZEE - Het alternatieve plan voor de reconstructie van het kruispunt Laan van Saint Hilaire/N59 wordt bijna 200.000 euro duurder dan de aanvankelijk voorgestelde aan leg van een rotonde. De extra kosten voor de gemeente bedra gen ruim 65 .000 euro. Het dagelijks gemeentebestuur stelt de raad voor dit extra bedrag te voteren. Het omvangrijke com mentaar op de fietsoversteekplaats over de N59 in het plan van de rotonde was aanleiding voor Rijkswaterstaat met een alternatief te komen. Het nieuwe plan voorziet nu in het plaatsen van een nieuwe verkeersregelinstallatie, vernieu wen van het wegdek, aanbrengen van middengeleiders en verplaatsen van de oversteek voor fietsers naar de westkant van het kruispunt De eerdere bezwaarmakers kunnen volle dig instemmen met het alternatieve plan MIDDELBURG - LPF Zeeland vindt dat de provincie voort aan in de avonduren moet vergaderen. Zowel commissiever gaderingen als Statenvergaderingen vinden nu overdag plaats. LPF-Statenlid H. Smits pleit ervoor de commissiever gaderingen naar de avond te verplaatsen, zodat meer mensen die kunnen bijwonen. Zij vindt het niet juist dat mensen een vrije dag moeten opnemen om een openbare vergadering bij te wonen of wanneer zij in zo'n vergadering willen inspreken Smits pleit er ook voor om vaker op locatie te vergaderen Als het over jongeren gaat, zou de commissie bijeen kunnen ko men op een school, of in een bejaardenhuis als het over oude ren gaat, oppert zij. MIDDELBURG - Het kinderdagverblijf in het asielzoekers centrum in Middelburg gaat niet meer open De gemeente raad heeft het voorstel van GroenLinks om subsidie te ver strekken, afgewezen. MIDDELBURG - De provincie gaat bij de Raad van State in beroep tegen een uitspraak van de Middelburgse rechtbank over het bestrijden van zilvermeeuwen door potgrondprodu cent ASB Greenworld in Nieuwdorp. De rechtbank vindt dat het bedrijf de gevraagde vergunning moet krijgen om zilver meeuwen weg te jagente vangen of te doden door het inzetten van jachtvogels. De zilvermeeuwen zijn een risico voor de volksgezondheid, vindt ASB Greenworld, omdat ze in het af val van het OLAZ pikken en daardoor bacteriën kunnen ver spreiden. Die kunnen in de potgrond terecht komen die het bedrijf, 150 meter bij OLAZ vandaan, maakt. Zilvermeeuwen behoren bovendien tot de beschermde inheemse diersoorten. De Middelburgse rechtbank vindt daarentegen dat de ver gunning gegeven moet worden om te voorkomen dat een ge vaar voor de volksgezondheid kan ontstaan. oorAli Pankow BDDELHARNIS - Kijkdijken idf titel van een bijzondere ex- itie die in het kader van de irdenking van de watersnood- wordt gehouden in het Katcrschapshuis in Middelhar- 'i. Basisschoolleerlingen heb- voor deze tentoonstelling ieehonderd kijkdozen in de van dijken gemaakt. «basismateriaal van Kijkdij- is een doos in de vorm van dijk met een lespakket voor «basisonderwijs en de brug- bssenin het voortgezet onder- De thematiek richt zich sast de herdenking van de wa- ïsnoodramp ook in brede zin de verhouding tussen men en water, oftewel water als riend of als vijand. De jaartal- 1953, 2003 en 2053 gelden rode draad. Terugblikkend 'de gebeurtenissen in het ver worden de leerlingen ge- Unuleerd zich een beeld te vor- hoe de verhouding land en to er in de toekomst zou turnen uitzien. redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 <\b zierikzee lel: (0111)454647 Pax: (0111 >454657 Email: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans amke van Loon Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 *380aavlissingen 'el (0118) 484000 [ax: (0118) 470102 E mail: redactie@pzc.nl internet Jjww.pzc.nl Email web@pzc.nl Het project is ontwikkeld door het Kunstgebouw Zuid-Hol land in opdracht van de Stich ting Podium Goeree-Overflak- kee. De tweehonderd kijkdozen van de scholieren geven tot 10 april in het Waterschapshuis een boeiend beeld van de relatie tussen Goeree-Overflakkee en het water. Internetproject Tijdens de expositie is ook het internetproject On'wijs Nat'53 te zien. Dat is een project van de stichting On'wijs Goeree- Overflakkee met als doel het computergebruik in het basis onderwijs te stimuleren. On 'wijs Nat'53 bevat veel lokale en regionale informatie over de ramp en de ontwikkelingen die daarop volgden. Met bijdragen vanuit de deelnemende scholen is een internetsite ingericht De commissaris van de konin gin in Zuid-Holland, J. Frans- sen, opent de expositie woens dag 2 april om 13.00 uur. Die openingshandeling bestaat uit het instuderen en uitvoeren van de Canon 1953-2003-2053 uit het lespakket. De medewerkers van het waterschap Goeree- Overflakkee verzorgen de in strumentale ondersteuning. ZIERIKZEE - Schilderclub Perspectief maakt deze maan den gebruik van de beschikbare ruimte in galerie Beddeweeg in Zierikzee nu galeriehouder Ro bert Cöhrs wegens drukke werkzaamheden in het buiten land geen tijd heeft zelf exposi ties in te richten. Bij toerbeurt staan elke drie we ken specifiek het werk van vier leden van Perspectief centraal Tot en met zaterdag 12 april zijn dat schilderijen van Ria de Ruij- ter, Cora Bouw, Elly Schrijer en Trix Houser. NIEUWERKERK - De zen dingscommissie van de Gere formeerde Gemeente in Nieu- werkerk houdt zaterdag 29 maart een inzameling van oud papier ten behoeve van de zen ding. Het oud papier kan tussen 9.30 en 11.00 uur worden ingele verd bij gebouw Salem aan de Molenstraat in Nieuwerkerk. door Aector Dooms MIDDELBURG - Greenpeace heeft aan het Openbaar Minis terie in Middelburg een boete van 4725 euro betaald voor de protestactie bij Dow Chemical in Terneuzen, waar 21 milieuac tivisten het bevel van de politie hadden genegeerd om het be drijfsterrein te verlaten. De actievoerders uit Amster dam, Nijmegen, Leiden, Den Haag en Groningen werden 7 ja nuari door leden van de Mobiele Eenheid opgepakt toen ze gif vaten voor de ingang van het hoofdkantoor van het chemie bedrijf wilden neerzetten en weigerden te vertrekken. De af- valvaten waren afkomstig van de giframp in het Indiase Bhopal, achttien jaar geleden. Greenpeace stelt de chemiegi- gant aansprakelijk voor de ge volgen van de giframp in de voormalige bestnjdingsmidde- lenfabriek van Union Carbide; het bedrijf werd twee jaar gele den door Dow overgenomen De actievoerders kozen Dow Terneuzen als doelwit, omdat ze ervan overtuigd zijn dat de grootste buitenlandse vestiging druk kan uitoefenen op het hoofdkantoor in Amerika, ow vindt echter dat het geen enkele juridische, financiële of morele verplichting heeft om de giftige grond in Bhopal te saneren en medische hulp te bieden aan de omwonenden, die nog steeds de gevolgen van de giframp onder vinden Het bedrijf wil alleen op 'humanitaire basis' helpen De actie van Greenpeace begon met het vervoeren van 250 kilo giftig afval van de ramp in Bhopal over de Westerschelde naar het Terneuzense chemie bedrijf. Twee schepen van de waterpoli- tie belemmerden dat het actie schip in de haven bij Dow aan legde. De tonnen gif werden vervolgens met busjes van de oude veerhaven naar het Dow- hoofdkantoor gereden. Daar greep de politie in en kregen de actievoerders en dagvaarding mee De verdachten betaalden elk 225 euro boete. Advertentie OA v.-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41