Uitbreiding nu in drie fasen Smakelijke gerechten en smaakmakende keuken uiteraard van Ardi! r PZC Ad Petiet gaat terug in de tijd Paardrijden als hulpmiddel www. pzc. n I/recepten bl6[ Gemeente beperkt overlast in s-Heer Hendrikskinderen Toneelavond in Vijverzicht agenda Werkzaamheden aan wegen in gemeente Goes Gebedswake voor de vrede Epilepsie: 8 Gesmoorde kip met paprika r ARDI KEUKENS BV de voordeligste keukenspecialist reeds 1000e" tevreden klanten woensdag 26 maart 2003 door Rolf Bosboom 's-H HENDRIKSKINDEREN - Het uitbreidingsplan voor 's-Heer Hendrikskinderen wordt in drie fasen uitgevoerd. Op die manier hoopt de gemeen te Goes de overlast voor het dorp zo veel mogelijk te beper ken. s-Heer Hendrikskinderen krijgt de komende jaren een BORSSELE - Stichting Vijver- zicht houdt vrijdag een toneel avond in dorpshuis Vijverzicht in Borssele. Toneelvereniging Baarland speelt het stuk: Drie klepels in een hoenderhok. Het toneelstuk begint om 20.00 uur. STREEKACTIVITEITEN GOES Hollandsche Hoeve, 13.00 uur; Demonstratie oude ambachten, De Pit, 13 30-16 30 uur: Biljartclub De Pit com petitie; 14.00 uur: Activiteiten voor WAO-ers; Bibliotheek. 14.00 uur Voor lezen kinderen 4-8 jaar; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaarten voor ouderen, 14.00 uur: Sjoelen; KORTGENE - Gymzaal in de Bernhard- straat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE Gebouw Gerefor meerde Gemeente, 14.15 uur: Verkoping Vrouwenvereniging Weest een Zegen; De Meiboom, 14.00 uur; Bingo voor ou deren; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 9.30 uur; Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50- plussers; OUD-VOSSEMEER Vossenkuil, 14.00 uur Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN Wijkgebouw Zoekweg, 14.00-16,00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; WILHELMINADORP Wilhelminahuis, 13.30-15.00 uur; Kinderkleding- en speelgoedbeurs; YERSEKE Verenigingsgebouw Gerefor meerde Gemeente, 13 30 uur: Voorjaars verkoping; Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur Rondvaart Oosterschelde; De Zaete, 16-17 uur: Volksdansen 50-plussers; GOES - Binnen de gemeente Goes vinden binnenkort enkele werkzaamheden plaats. Giste ren is begonnen met de herbe strating van de Kapelseweg in Kloetinge. Het gaat om het gedeelte vanaf het asfalt bij de molen tot aan de verkeersgeleider bij de Patijn- weg. Tijdens de werkzaamhe den is het desbetreffende ge deelte van de Kapelseweg afgesloten voor autoverkeer. Gemotoriseerd verkeer kan ge bruik maken van de routes Ter- vatenseweg-Noordeinde en Ka- pelseweg-Braanjeweg. De werkzaamheden duren een week. In verband met het aanleggen van 30-kilometerzones wordt vandaag begonnen met de aan leg van twee verkeersplateaus op de Westhavendijk in Goes. Bij de afslag van het fietspad naar de I.G.J. van den Bosch straat komt een 30-kilometer- plateau. Verder komt tussen de roeivereniging en houthandel Katsman een 50-kilometerpla- teau. Tijdens de werkzaamhe den is de weg tijdelijk afgeslo ten voor autoverkeer. De bedrijven aan de Westhavendijk blijven vanaf de Ringbaan be reikbaar. De werkzaamheden duren anderhalve week. Op het kruispunt Westsingel/Tienden- dreef in Goes wordt maandag 31 maart begonnen met riolerings werkzaamheden. Het kruispunt wordt tijdens de werkzaamhe den afgesloten voor gemotori seerd verkeer. De Tiendendreef blijft voor autoverkeer bereik baar via de Westerstraat/'s- Heer Hendrikskinderenstraat. De 's-Heer Hendrikskinderen straat wordt dan tijdelijk twee richtingsverkeer. De woningen aan de Westsingel zijn bereik baar via de Westerstraat. GOES - De Raad van Ker ken Goes, Kloetinge en 's- Heer Hendrikskinderen houdt morgen een gebeds- wake voor de vrede. Dat gebeurt van 18.30 tot 19.00 uur bij het monu ment op de Grote Markt in Goes, voorafgaand aan de provinciale bijeenkomst in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg in verband met de oorlog in Irak. nieuw wijkje aan de oostkant, in het gebied achter de Jacoba van Beierenstraat en Zwanenburg. Er komen in totaal 29 huizen, waarvan 23 door aannemings bedrijf Fraanje uit Lewedorp worden ontwikkeld. De overige kavels geeft de gemeente uit aan particuliere bouwers. In het dorp bestaan niet zozeer bezwaren tegen het plan zelf, maar vooral tegen de periode waarin het moet worden uitge voerd. Bij elkaar zou dat negen jaar duren. Dat kwam vooral doordat er vanaf 2006 slechts twee huizen per jaar mocht wor den gebouwd, met als gevolg dat het laatste huis pas in 2012 zou den worden opgeleverd De Vereniging Dorpsbelangen had daar grote moeite mee en heeft daarom bij de gemeente 'met klem' op aangedrongen het hele plan in één keer uit te voe ren. Daarmee zou de overlast voor de omwonenden beperkt blijven en duurt de hinder van bijvoorbeeld bouwverkeer niet langer dan noodzakelijk. Een snelle afronding zou bovendien prettiger zijn voor de eerste be woners van de nieuwe huizen. De oproep van de dorpsvereni ging stelde het gemeentebe stuur voor een dilemma. Aan de ene kant kan het de gevoelens van de bewoners indenken. Aan de andere kant is het niet zo maar mogelijk het bouwtempo op te voeren; daarover bestaan afspraken met de provincie. Compromis Het college van B en W heeft daarom gekozen voor een com promis. De bouw wordt in drie delen ge knipt, met tussenpozen van twee jaar: dit en komend jaar worden vijftien huizen ge bouwd, in 2006/2007 tien woningen en in 2009/2010 de laatste vier. Daarmee wordt de overlast beperkt. De eerste jaren kunnen de mees te huizen worden gebouwd, om dat er voor 's-Heer Hendriks kinderen nog een inhaalslag moet worden gemaakt. Van de vrije kavels worden er drie in 2004 en drie in 2007 uitgegeven. De raadscommissie grondge bied, die eerder in grote lijnen het standpunt van de dorpsver eniging onderschreef, liet deze week weten zich te kunnen vin den in deze oplossing. Orthopedagoge Heike Markmann begeleidt Oscar op het paard Dorien. door René van Stee EEDE - Therapie met behulp van een paard bestaat al sinds de klassieke oudheid, maar is nog niet zo bekend dat er een gecertifi ceerde opleiding voor bestaat. Het Europese project Pegasus wil hierin verandering brengen. Het is de bedoeling in drie jaar een opleiding te ontwikkelen voor profesionals in de gezondheidszorg en het onderwijs, die hen in staat stelt om ontwikkelingsstoor nissen bij kinderen en volwassenen met be hulp van therapeutisch paardrijden te be handelen. Orthopedagoge Hei ke Markmann van boer derij De Biezen aan de Brieversweg in Eede is een van de negen deelnemers aan het pro ject dat zich uitstrekt over Nederland, Bel gië, Spanje, Slowakije en Engeland. Zij houdt zich inmiddels zes jaar bezig met the rapeutisch paardrijden, waarbij het accent ligt op kindertherapie Met behulp een paard of pony behandelt zij op individuele basis ontwikkelingsstoornissen zoals gedrags-, leer- en motivatieproblemen, ADHD en visuele, geestelijke of lichamelij ke handicaps. „Behalve in Duitsland, Oostenrijk en Zwit serland bestaan er nog geen georganiseerde opleidingen. Daarom is het project in Euro pees verband zo belangrijk. Het doel is de uitwisseling van kennis te vergemakkelij ken, een Europees netwerk te ontwikkelen en op den duur een algemene standaard te bereiken. De opleiding zal studenten in staat stellen op een gekwalificeerde manier therapeutische hulp te verlenen met het paard als assistent, legt de uit Duitsland af komstige Markmann uit. Schommeling Deelname aan Pegasus staat open voor be roepsgroepen als psychologen, orthopeda gogen, leraren, artsen en fysiotherapeuten die ervaring met paarden moeten hebben. Het basisprincipe dat ten grondslag ligt aan therapeutisch paardrijden, is deschomme- ling van de paardenrug. Deze beweging wordt overgedragen op de heup- en bekken foto Peter Nicolai gewrichten en de wervelkolom van de rui ter. Doordat de lichaamstemperatuur van het paard een graad hoger is dan van een mens, worden de spieren van de ruiter soe peler en meer ontspannen. „Behalve de motoriek, worden ook alle zin- tuigelijke systemen geactiveerd. Bij het rij den worden zoveel zenuwen aangesproken dat deze effecten de motorische systemen ver overstijgen. Zo kunnen geestesstoornis sen, zintuigelijke gebreken, waarnemings stoornissen, psychische problemen en ge drags- en spraakproblemen positief worden beïnvloed", aldus Markmann. Zij bena drukt dat therapeutisch paardrijden geen wondermiddel is dat ontwikkelingsstoor nissen per definitie verhelpt. „Het is vaak een opstapmiddel of hulpmiddel bij andere therapieën, zeg maar een 'eyeopener' voor tal van andere zaken." Pegasus wordt eind 2005 afgesloten met een internationale conferentie in Gent. Daarna is het de bedoeling de opleiding op diverse hogescholen - of mogelijk universiteiten - in Europa te introduceren. door Anita Janse MIDDELBURG - Wie de op slagplaats van Ad Petiet bin nengaat, stapt jaren terug in de tijd. De Middelburger heeft zijn schuur tot de nok toe gevuld met allerhande oude prullen en voorwerpen. Petiet leent zijn materialen uit voor verschillen de speelfilms. „Dit is mijn le venswerk", zegt hij wijzend op de spullen in de schuur. Met een zwaar bromgeluid start Petiet de dieselmotor van zijn originele oude vrachtwagen. Dikke rookpluimen zetten de schuur in een grijze nevel. De wagen wordt gebruikt om re kwisieten af te leveren bij de filmset. Volgende week zater dag beginnen de opnames van de film Pietje Bell (deel twee). Petiet gaat weer een drukke tijd tegemoet. Verschillende onmis bare Pietje Bell-voorwerpen staan al klaar voor gebruik, zo als de kiosk en de peperbus. Zo moeten op de set verschillende winkeltjes in oude stijl aange kleed worden. De antieke hou ten kratjes van Heineken en Campina vormen daarvoor een fraai decor. Het begon allemaal een jaar of vijftien geleden met een verza meling van allerlei voorwerpen uit vroeger tijden. Petiet werd overgehaald wat spullen uit te lenen voor de film De Brug. „In die tijd had ik al een hele collec tie omdat ik spaarde voor de in richting van het museum over de watersnoodramp in Ouwer- 1 kerk. Ik ben er als het ware van- Met zijn oude vrachtwagen levert Ad Petiet zijn rekwisieten af bij de filmset. foto Ruben Oreel zelf in gerold. Het is een uit de hand gelopen hobby." Petiet le verde spullen uit zijn collectie voor onder meer Kruimeltje, Karakter, de Tweeling en Pietje Bell. Hij heeft een fulltime baan bij vervoersbedrijf Connexxion, maar hij is ieder vrij uurtje bezig met zijn rekwisieten. „Je moet wel flexibel zijn om dit vol te kunnen houden. Producenten beschikken wel over een draai- schema, maar daar wordt vaak van afgeweken. Vroeger konden ze mij uit bed bellen als ze iets van me nodig hadden, inmid dels doe ik dat met meer." ver telt Petiet. Af en toe verschijnt hij zelf op het doek, want wan neer hij kostbare spullen uit leent zoals zijn auto's of brom mers, rijdt hij daar het liefst zelf mee. Goede naam Er is heel wat voor nodig om de spullen op een filmlocatie te krijgen. Alles moet worden uit gezocht en ingepakt. Alle uitge leende spullen worden geregi streerd. Sommige rekwisieten moeten goed worden nagekeken voor ze afgeleverd kunnen wor den. Fietsen moeten goede ban den en remmen hebben, on danks het feit dat ze misschien vijftig jaar oud zijn. Petiet heeft inmiddels een goede naam in de filmwereld. Dat zorgt ervoor dat ze hem steeds weer weten te vinden. Zijn collectie blijft groeien, want af en toe koopt hij alle rekwisieten op na afloop van een filmopname. Petiet: „Tsja, ik heb altijd een voorlief de voor oud spul gehad en dat zal wel altijd zo blijven." soms ben je er even niet bij Nationaal Epilepsie Fonds De Macht van hctfca, Word donateur giro 222111 1 op de 150 mensen heeft epilepsie. Soms zijn zij er even Er vallen gaten in hun teven. Het Nationaal Epilepsie Fonds hete deze mensen. Helpt u mee? Er is nog zoveel te doen. Vragen over epilepsie? 0900-8212411 <«o,io p»r mm. www.epilepsie.nl Postbus 270 3990 GB Houten Ingrediënten; 2 paprika 's, rode 2 paprika's, gele 7 ui 500 gr. kipfilet 0.1 I kippenbouillon 4 el. olijfolie, extra vergme 2 el basilicum, verse, fi/ngehakte 2 teent/es knoflook Zout Peper Bereidingswijze: Maak de paprika's schoon en snijd ze in dunne reepjes. Hak de ui en knoflook fijn. Verhit de olie in een hap/espan en fruit de ui en knoflook even aan. Sni/d de kipfilet in grove stukken. Bak de stukken kip in dezelfde pan rondom bruin Schep de paprikareepjes erdoor en voeg de bouillon en zout en peper naar smaak toe. Smoor de kip er paprika met de deksel op de pan in circa 20 minuten zachtjes gaar Schep op het laatste moment de basilicum erdoor. Lekker met pasta. De voordeligste keukenspecialist1 Ceciliaweg 4 - Sint-Annaland - Tel. 0166-653448 XvZ Afbeeldingen kunnen afweken. Pnjv en zetfouten onder voorbehoud. Prijzen exclusie! yerw^deringsbijdrase Maxi-line hoekkeuken met een maximum aan bergruimte in de onderkasten en ergonomische werkhoogte Compleet met korvenkast, carrouselkast, glaskast. afwasautomaat, combimagnetron, koelkast, keramische kookplaat, 90 cm schouw en multiplex werkblad met spoelbak en kraan Praktische keuken van alle gemakken voorzien Leverbaar in vele kleurcombinaties. Compleet met ladenkast. combimagnetron, afwasautomaat, kookplaat, schouw, koelkast en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Royale hoekopstelling met hoge hangkasten, glaskast en brede korvenkast Compleet met 90 cm schouw, combimagnetron, koelkast, keramische kookplaat, geïntegreerde afwasautomaat en multiplex werkblad met spoelbak en kraan I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 36