Vaste strand vakken voor surfers Alleen deze week duizenden artikelen superlaag geprijsd PZC PZC Ad Petiet gaat terug in de tijd VANAF DINSDAG 25 MAART TOT EN MET ZATERDAG 29 MAART 15 gemeente Veere wijst plekken aan voor gevaarlijke strandhobby 's enise Marie nDesafinado [inderspullen lameskoor Maritieme ailbeurs Kledingactie stichting tegen kindermisbruik LPF wil 's avonds vergaderen Overleg over groenplan Griffioen Boete voor vernielen telefoon Dronken bestuurder bekeurd Beroep overlast zilvermeeuwen Dagverblijf AZC blijft dicht Extra Grabbel Voordeel Altijd prijs! Grabbel ook meteen tot 100% voordeel op je volgende aankoop. Verrassend...CM Let op 't speciale VVV actielabel woensdag 26 maart 2003 vrrMiriam van den Broek öMBURG - Kitesurfers, judsurfers, golfsurfers en vlie- krijgen vaste Ifkken aan de Veerse kust om in hobby uit te oefenen. Het oeentebestuur werkt aan een „passing van de Algemeen iastselijke Verordening zodat activiteiten worden toege- jehuidige APV staat dat vlie- lai, surfen en varen alleen is {gestaan op bepaalde plaat- Alle andere gevaarsporten aronder kitesurfen, zijn ver- den Het gemeentebestuur il de verordening aanpassen idat die meer aansluit bij de aktijk en de behoefte van de pndgebruikers. Om de veilig- ivan badgasten te garande- worden specifieke strand- [zeevakken aangewezen voor IDDELBURG - De uit New is afkomstige zangeres/ ;te Denise Marie geeft tensdageen concert in Desafi- oin Middelburg. Ze brengt mix van blues, swing, jazz Aanvang: 21 uur. Ol'DEKERKE - Peuterspeel- Ukkepuk in Koudekerke lt woensdag vanaf 14 uur beurs voor zomerkleding, rigoed, boxen en kinderbed- b. Ukkepuk is te vinden aan Kerkstraat 2. ÏSTKAPELLE - Het West- ippels Dameskoor geeft vrij den zaterdag 29 maarteen hoering in verenigingsge- m Herrijst aan de markt in etkapelle. Deze avonden mdt ook een toneelstuk ten boer gebracht. Zaterdag- rond is er na afloop bal. Beide inden beginnen om 19.30 uur. b be- agenda REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 ?ostbus 18 ^OAAVLISSINGEN lel (0118) 484000 bx: (0118) 470102 Email: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) ^adiaBerkelder =dith Ramakers ^riam van den Broek "onMagnée CENTRALE redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 «80AAVLISSINGEN Jel: (0118) 484000 is*:(0l18) 470102 -mail: redactie@pzc.nl WTERNET Jovwpzc.nl Email; web@pzc.nl de verschillende activiteiten. Waterscooters en jet-ski's blij ven in heel Veere verboden. Kitesurfen is een sport die sinds een paar jaar in Vrouwenpolder wordt beoefend en stilzwijgend gedoogd. „Het kitesurfen is spectaculair en kan zelfs ge vaarlijk zijn. Toch vinden we het niet juist dit overal te ver bieden", zeggen B en W. „Het brede strand bij Vrouwenpolder leent zich hier uitstekend voor." Het college wil het kitesurfen toestaan tussen de overgang van de Fort den Haakweg tot de grens met de gemeente Noord- Beveland. Het strandsurfen waarbij ge zeild wordt in een driewieler met een stuur en een rem, is net als kitesurfen risicovol door de hoge snelheid die behaald kan worden. Buiten het zomersei zoen is het geen bezwaar om dit toe te staan op bepaalde strand- vakken, meent het college. Daarom wordt voorgesteld om bij wijze van proef en onder ver schillende voorwaarden, een gedeelte van het strand bij Neel- tje Jans aan te wijzen voor deze sport. Onbegrip Ook vliegeren met twee lijnen bij Vrouwenpolder is momen teel verboden. Dat leidt tot veel onbegrip bij de strandbezoe- kers. B en W denken dat een ex tra vliegerlocatie verantwoord is vanaf vijftig meter ten noor den van de overgang Duinoord tot de gemeentegrens met Noord-Beveland. Windsurfen mag ook niet zo maar overal. Deze regel blijft bestaan. Wel wil het gemeente bestuur nu ook surfers toestaan voor de boulevard van Zoute- lande. Daarmee komt het aantal surf plekken op zes te staan. Want surfen is ook toegestaan tussen de Veerse Gatdam en het strandpaviljoen Pays-Bas in Vrouwenpolder en op honderd meter afstand van het bad- strand in Oostkapelle en Dom burg. Verder mogen surfers zich uitle ven in Domburg tussen grofweg het vierde Oosterstrand tot de overgangen Berkenbosch/Lage Duintjes en tussen het derde Westerstrand tot de voormalige gemeentegrens van Westkapel- le. De regels die voor het windsur fen gelden, gaan straks ook gel den voor golfsurfers. SÏREEKACTIVITEITEN Kaasboer Biggekerke, 12.00 uur: Tossen. Inschri|ving 9.00 uur; UfSKERKE - Het Dorpshuis, 14.00 :Koersballen en biljarten; WDEKERKE - Peuterspeelzaal Ukke- Kerkstraat 2, 14.00 - 15.30 uur: Kin- itledmgbeurs, Óns Huis, 13.30 uur: Bil len beiaardensoos; DDELBURG - Trefunt, Nassaulaan, 2.00 uur. Inloopochtend; ■SOUBURG Wijkcentrum De Re- rxog, 9.00 - 11.30 uur: Sina Idioma, feiten voor Antilliaanse vrouwen; SOOSKERKE - Zandput, 13.30 uur: biljarten en kaarten; Wijkcentrum Open Hof, I uur Soosmiddag voor 50-plus- ln en Uitloophuis, Van Goghlaan 1330-16.00 uur: Sociaal spreek- i.'tSpui, 14.00 15 00 uur: Voorlees- jkinderen 4-9 negen jaar; Theo v. irgcentrum, 19 15 uur: Blokfluit- «wrtdoor de Zeeuwse Muziekschool; üSSINGEN De internatio- ie vereniging van belangstel tden voor de sleepvaart, '<ko. ïoudt 29 maart haar arlijkse maritieme bijeen- ïst in wij kcentrum Open Hof de Alexander Gogelweg in iissingen. Dit keer staat de ïtieme ruilbeurs centraal, ïzaal is open vanaf 10.00 uur, ïvang 11.00 uur. Met zijn oude vrachtwagen levert Ad Petiet zijn rekwisieten af bij de filmset. door Anita Janse MIDDELBURG - Wie de op slagplaats van Ad Petiet bin nengaat, stapt jaren terug in de tijd. De Middelburger heeft zijn schuur tot de nok toe gevuld met allerhande oude prullen en voorwerpen. Petiet leent zijn materialen uit voor verschillen de speelfilms. „Dit is mijn le venswerk", zegt hij wijzend op de spullen in de schuur. Met een zwaar bromgeluid start Petiet de dieselmotor van zijn originele oude vrachtwagen. Dikke rookpluimen zetten de schuur in een grijze nevel. De wagen wordt gebruikt om re kwisieten af te leveren bij de filmset. Volgende week zater dag beginnen de opnames van de film Pietje Bell (deel twee). Petiet gaat weer een drukke tijd tegemoet. Verschillende onmis bare Pietje Bell-voorwerpen staan al klaar voor gebruik, zo als de kiosk en de peperbus. Zo moeten op de set verschillende winkeltjes in oude stijl aange kleed worden. De antieke hou ten kratjes van Heineken en Campina vormen daarvoor een fraai decor. Het begon allemaal een jaar of vijftien geleden met een verza meling van allerlei voorwerpen uit vroeger tijden. Petiet werd overgehaald wat spullen uit te lenen voor de film De Brug. „In die tijd had ik al een hele collec tie omdat ik spaarde voor de in richting van het museum over de watersnoodramp in Ouwer- kerk. Ik ben er als het ware van zelf in gerold. Het is een uit de hand gelopen hobby." Petiet le verde spullen uit zijn collectie voor onder meer Kruimeltje, Karakter, de Tweeling en Pietje Bell. Hij heeft een fulltime baan bij vervoersbedrijf Connexxion, maar hij is ieder vrij uurtje bezig met zijn rekwisieten. „Je moet VLISSINGEN - De Stichting Samen Sterk tegen Kindermis bruik houdt zaterdag in de ge meente Vlissingen een kleding- inzamelactie. Kleding en schoeisel kunnen vanaf negen uur 's morgens bui ten worden gezet. De stichting verleent hulp aan een groot aan tal instanties die zich bezig hou den met preventie, nazorg en begeleiding van kinderen. wel flexibel zijn om dit vol te kunnen houden. Producenten beschikken wel over een draai- schema, maar daar wordt vaak van afgeweken. Vroeger konden ze mij uit bed bellen als ze iets van me nodig hadden, inmid dels doe ik dat niet meer." ver telt Petiet. Af en toe verschijnt hij zelf op het doek, want wan neer hij kostbare spullen uit leent zoals zijn auto's of brom mers, rijdt hij daar het liefst zelf mee. Er is heel wat voor nodig om de spullen op een filmlocatie te krijgen. Alles moet worden uit gezocht en ingepakt. Alle uitge leende spullen worden geregi streerd. Sommige rekwisieten moeten goed worden nagekeken voor ze afgeleverd kunnen wor den. Fietsen moeten goede ban den en remmen hebben, on danks het feit dat ze misschien vijftig jaar oud zijn. Petiet heeft inmiddels een goede naam in de foto Ruben Oreel filmwereld. Dat zorgt ervoor dat ze hem steeds weer weten te vinden. Zijn collectie blijft groeien, want af en toe koopt hij alle rekwisieten op na afloop van een filmopname. Petiet: „Tsja, ik heb altijd een voorlief de voor oud spul gehad en dat zal wel altijd zo blijven." MIDDELBURG - LPF Zeeland vindt dat de provincie voort aan in de avonduren moet vergaderen. Zowel commissiever gaderingen als Statenvergaderingen vinden nu overdag plaats. LPF-StatenlidH. Smits pleit ervoor de commissiever gaderingen naar de avond te verplaatsen, zodat meer mensen die kunnen bijwonen. Zij vindt het niet juist dat mensen een vrije dag moeten opnemen om een openbare vergadering bij te wonen of wanneer zij in zo'n vergadering willen inspreken. Smits pleit er ook voor om vaker op locatie te vergaderen. Als het over jongeren gaat, zou de commissie bijeen kunnen ko men op een school, of in een bejaardenhuis als het over oude ren gaat, oppert zij. MIDDELBURG - De gemeente Middelburg gaat overleggen met de bewoners van de wijk de Griffioen over de plannen om het groen in de buurt op te knappenDe gemeente presenteer de het plan vorige maand. De bewoners kwamen vervolgens in actie. Zij vinden dat het plan weinig overlaat van het groe ne karakter van de Griffioen. Verder maken ze bezwaar tegen het plan om de doorgangen vanuit de tuinen naar de plantsoe nen te sluiten. Ook het voornemen om stukjes grond die in de loop der jaren bij tuinen zijn gevoegd terug te vorderen stuit op weerstand. Wethouder L. Luitwieler heeft beloofd de re sultaten van de uitvoering tussentijds met de bewoners te be spreken. MIDDELBURG - Een 22-jarige man uit Hoofddorp is giste ren door de Middelburgse politierechter voor vernieling van een telefoontoestel veroordeeld tot 180 euro boete. De man reageerde vorig jaar 5 april zijn boosheid af op de telefoon van de gemeentelijke sociale dienst in Middelburg. VLISSINGEN - Een 43-jarige automobilist uit Vlissingen is dinsdagmorgen aangehouden wegens rijden onder invloed De man reed over de Bloemenlaan en werd door de politie van de weg gehaald. De automobilist had bijna twee keer zoveel gedronken als is toegestaan. Hij kreeg een rijverbod van drie uur en een proces-verbaal. MIDDELBURG - De provincie gaat bij de Raad van State in beroep tegen een uitspraak van de Middelburgse rechtbank over het bestrijden van zilvermeeuwen door potgrondprodu cent ASB Green world in Nieuwdorp De rechtbank vindt dat het bedrijf de gevraagde vergunning moet krijgen om zilvermeeuwen weg te jagen, te vangen of te doden door het inzetten van jachtvogels. De zilvermeeuwen zijn een risico voor de volksgezondheid, vindt ASB Green- world, omdat ze in het afval van het OLAZ pikken en daar door bacteriën kunnen verspreiden. Die kunnen in de pot grond terecht komen die het bedrijf, 150 meter bij OLAZ vandaan, maakt. Volgens de provincie is een besmetting nog niet voorgekomen Ook kan het bedrijf eventueel vervuilde zakken potgrond rei nigen voordat ze worden verkocht. Zilvermeeuwen behoren bovendien tot de beschermde inheemse diersoorten. De Middelburgse rechtbank vindt daarentegen dat een ver gunning moet worden verleend om te voorkomen dat een ge vaar voor de volksgezondheid kan ontstaan MIDDELBURG - Het kinder dagverblijf in het asielzoekers centrum in Middelburg gaat niet meer open. De gemeenteraad wijst het voorstel van GroenLinks om subsidie te verstrekken af. Vol gens wethouder A. de Vries is kinderopvang geen taak van de gemeente. „Het Rijk probeert steeds vaker dingen op het bordje van gemeenten te schui ven." Kinderdagverblijf Pippe- loentje was een experiment Het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers verstrekte tot vorige maand subsidie In andere asiel zoekerscentra zijn wel kinder dagverblijven, maar die werken met vrijwilligers Advertentie VerrassendVoordfiÊ IBTvijfdaagse (ijk OA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 15