Advocaat houdt vast aan kern PZC Lance Armstrong maakt zich zorgen over zijn veiligheid Strijd is weer open tussen Van Hooijdonk en Kezman Driebandenteam van Ockenburgh ziet uit naar de bekerfinale Consequente bondscoach laat Overmars thuis voor EK-interlands Ruud Gullit als assistent naar EK KNVB verbiedt wedstrijd met nieuwe regels Coureur Wilson uit ziekenhuis Australische titel voor Thorpe Davenport breekt met coach Kuipers terug in waterpoloploeg Wissink recordinternational Schalken ronde verder in Miami oktober december Stand op 23 maart, nog 9 wedstrijden te spelen 5 september 9 j 9 november januari dinsdag 25 maart 2003 door Jaap van Essen ZEIST - Eén ding is zeker: Dick Advocaat is tot op heden een zeer consequente bondscoach wat betreft de spelers die hij se lecteert voor Oranje. De 21 spe lers die hij heeft opgeroepen voor het dubbele programma tegen Tsjechië (thuis) en Molda vië (uit) komen allemaal uit het selecte gezelschap van 23 spe lers die zich samen de 'harde kern van Advocaat' mogen noe men. Daar hoort Mare Over mars niet bij. Het Nederlands elftal speelt za terdag de eerste echt serieuze EK-kwalificatiewedstrijd te gen Tsjechië. Vier dagen later wacht Moldavië. Dick Advocaat toonde zich van ZEIST - Ruud Gullit gaat als as sistent van bondscoach Dick Advocaat van het Nederlands elftal naar het Europees kampi oenschap voetbal in Portugal, althans als Oranje zich plaatst. Volgens Advocaat is Gullit een uitstekende aanvulling op de staf, die verder bestaat uit Wim van Hanegem en Bert van Lin- gen. „Fantastisch", reageerde Pierre van Hooijdonk, „iemand met zijn ervaring en persoonlijkheid kan de groep alleen maar verrij ken." Bij het WK 1998 en EURO 2000 werkten de coaches Guus Hiddink en Frank RijKaard ook met een uitgebreide staf. In 1998 waren Ronald Koeman en Rijk aard zelf de assistenten, in 2000 voegde Rijkaard als hoofdcoach Ruud Krol en Johan Neeskens aan de staf toe. De voormalige vedette Ruud Gullit (40) treedt per 1 augustus in dienst bij de KNVB als coach van Oranje onder 19 jaar. Hij te kende een contract tot en met het jeugd-WK van 2005, dat in Nederland wordt gehouden Voor dat toernooi is de ploeg als gastland al geplaatst. ANP ENSCHEDE - Het voetbal is volgens Marco van Basten toe aan vernieuwing. Maar de KNVB weigert voorlopig mee te denken met de spits. Sterker nog, het duel dat het jubilerende Vicloria'28 uit Enschede vol gende week met de Twentse voetbalveteranen zou spelen in de geest van Van Basten is giste ren verboden. „Voetbalwedstrijden mogen al leen gespeeld worden volgens de officiële regels", zegt Jan Lam- mers van de KNVB district Oost. Van Basten is onder meer een voorstander van het afschaffen van buitenspel. Verder wil hij tweemaal 35 minuten zuivere speeltijd en tijdstraffen bij gele en rode kaarten. Victoria'28, dat met de wed strijd het 75-jarig jubileum kleur had willen geven, legt zich bij het verbod neer. Uit angst voor de toorn van de KNVB. ,,De KNVB liet doorschemeren dat voetballen met alternatieve spelregels consequenties kan hebben voor spelers en scheids rechter", zegt organisator Maarten Tip. De wedstrijd gaat op 2 april wel door. Echter niet in de geest van Marco van Basten, maar vol gens de richtlijnen van de KNVB. "GPD meet af aan niet bijzonder ge charmeerd van het experimen teren met nieuwe spelers in Oranje. Hij weerstond zelfs lan ge tijd de roep om Rafael van der- Vaart. Sinds de vierde interland onder Advocaat, de uitbeurt bij Noorwegen in augustus vorig jaar, staat zijn favoriete groep wel zo'n beetje vast. Revolutionair Het zijn de 21 spelers die nu de selectie vormen, plus de mo menteel geblesseerde Edwin van der Sar en Phillip Cocu. Pas wanneer spelers uit deze kern geblesseerd zijn, is er blijkbaar weer plaats voor anderen, waarbij Advocaat ook niet be paald revolutionair te werk gaat. Hofland, Paauwe, Boateng, Si- kora, Melchiot on Bouma zijn jongens van de reservelijst, die het totaal op een reservoir van 29 spelers brengen. Mare Over mars kan de lijst van potentiële internationals op een totaal van dertig laten uitkomen, maar de aanvaller van Barcelona ver keert vooralsnog in het tweede echelon. Hij hoort in elk geval niet bij de eerste 23. Vreemd, want Overmars is sinds zijn debuut (Nederland-Turkije 3-1 in 1993. bondscoach was toen Dick Advocaat!) altijd een vaste waarde geweest. Ook toen Advocaat terugkeerde als bondscoach, behoorde Over mars tot de groep. In de eerste twee interlands tegen Engeland en Spanje stond hij ook in de ba sis, waarna hij geblesseerd raakte. Inmiddels is Overmars al lang weer fit, maar Advocaat negeert hem opzichtig. Ook de twee doelpunten tegen Racing Santander van afgelopen week einde brachten de bondscoach niet op andere gedachten. Overmars liet voorafgaand aan de wedstrijd tegen Argentinië al weten verbaasd te zijn en vroeg Advocaat tekst en uitleg. Dat het telefoontje van de Barcelo- na-speler uitlekte, vond Advo caat vreemd. Misschien daarom dat Overmars gisteren niet wil de reageren op de nieuwe teleur stelling. ..Laat ik maar niets zeggen." Terwijl Overmars thuis moet blijven, bevat de selectie enkele spelers die bepaald niet in vorm zijn. Zo is Rafael van der Vaart terug, terwijl zijn eigen trainer Ronald Koeman na afloop van PSV-Ajax nog zei: „Rafael is duidelijk nog lang niet dezelfde als voor zijn blessure." Andy van der Meyde, de tweede Aja- cied in de selectie, presteert ook wisselvallig. Tegen PSV raakte van onze sportredactie LLORET DE MAR - Zolang de Amerikaanse aanval op Irak voortduurt, maakt Lance Arm strong zich zorgen over zijn vei ligheid. Dat zei de viervoudig Tourwinnaar gisteren voor de start van de Catalaanse Week in Lloret de Mar. „Ik ben wel eens bang omdat ik Amerikaan ben", zei Arm strong „Dat ga ik niet ontken nen." De renner van US Postal ziet vooral op tegen de berg etappes waar supporters vaak dicht bij de coureurs komen. „Dat is een van de grootste ver schillen met sporten als Formu le 1 en voetbal. Fans komen in contact met wielrenners, maar niet met voetballers of cou reurs." Tijdens de Catalaanse Week staat voor donderdag een berg rit gepland. Armstrong hoopt dat de supporters geen rare acties uithalen. „De mensen moeten sport en politiek goed kunnen scheiden. Ik hoop dat wielerfans dat doen." Erik Zabel heeft gisteren de eer ste etappe in de Catalaanse Week op zijn naam gebracht. De Duitser was de rapste in de sprint na de 146,7 kilometer rond Lloret de Mar. Zabe! had een straatlengte voorsprong op de Wit-Rus Oesov en de Pool Wrolich. Joost Posthuma won gisteren de proloog van de Ronde van Nor- mandië. De belofte van Rabo bank legde het 5,6 kilometer lange parkoers rond Mondevil- le, in de buurt van Caen, af in 6 minuten en 53 seconden. Daar mee bleef hij de Fransman Finot twee seconden voor. Posthuma's ploeggenoot Jens Mouris werd derde op drie tellen. De profwielerkoers Veenen- daal-Veenendaal gaat dit jaar gewoon door, maar wordt op 24 april waarschijnlijk voor het laatst in zijn huidige opzet ver reden. Voor volgend jaar over weegt de organisatie de start van de geplaagde koers naar een andere stad te verleggen. Bovendien hoopt de organise rende stichting dat de interna tionale wielrenunie UCI wil hel pen zoeken naar een betere datum op de kalender. De orga nisatie besloot pas gisteren dat de achttiende editie daadwer kelijk verreden kan worden op donderdag 24 april. De afgelo pen weken had de zoektocht naar sponsors onvoldoende houvast geboden om zonder vrees voor een bankroet renners aan te trekken. Nu er genoeg ga- hij geen bal goed. Maar Dick Advocaat is tot dusverre zeer consequent en misschien is dat ook wel de beste weg. Zijn voor ganger Louis van Gaal experi menteerde er lustig op los en dat leidde nergens toe. Monsters Vooralsnog is Advocaat overi gens ook nog nergens in de EK- kwalificatie. Op weg naar Por tugal werden pas twee inter lands gespeeld, tegen Wit-Rus- land en Oostenrijk. De twee zeges zijn echter monsters zon der waarde, aangezien alleen de twee wedstrijden tegen Tsjechië er echt toe doen. Dat is tenslotte de enige concurrent voor de eer ste plaats in het kwalificatie toernooi. Een nederlaag tegen de Tsje chen zet Oranje meteen op een bijna hopeloze achterstand in de race voor rechtstreekse kwa lificatie. De recordreeks van zeven opeenvolgende overwin ningen (waarvan vijf in vriend schappelijke potjes) onder Ad vocaat is aardig, maar ook niet meer dan dat. De kwalificatie voor het EK van 2004 in Portu gal begint zaterdag pas echt. De selectie. Doel: Waterreus (PSV), Westerveld (Real Sociedad). Verde diging: Frank de Boer (Barcelona), Van Bronckhorst (Arsenal), Ooijer (PSV), Reiziger BarcelonaRick- sen (Glasgow Rangers), Stam (Lazio Roma). Middenveld: Van Bommel (PSV), Bosvelt (Feyenoord), Davids (Juventus), Seedorf (AC Milan), Van der Vaart (Ajax). Aanval: Ronald de Boer (Glasgow Rangers), Hassel- baink (Chelsea), Van Hooijdonk (Feyenoord), Kluivert (Barcelona), Makaay (Deportivo la Coruiia), Van der Meyde (Ajax), Van Nistelrooij (Manchester United), Zenden (Chel sea). GPD ranti.es zijn, worden zestien teams gecontracteerd voor de 1.2-koers. „We moeten attrac tiever worden. Een groter bud get, betere renners, meer publi citeit", zegt bestuurslid Jan IJspeert „Ons is gebleken dat we, als elk product, moeten in noveren. Anders zijn we ten do de opgeschreven Daarbij heb ben we wel de hulp van de UCI nodig, want we willen op een andere dag koersen." Al jarenlang zit de wedstrijd in geklemd tussen de Waalse Pijl op woensdag en een zondagse wereldbekerklassieker, sinds vorig jaar Luik-Bastenaken- Luik. „Voorheen deerde dat niet. Maar de renners bouwen tegenwoordig meer rust in." De organiserende stichting denkt verder aan een start in Ede, Utrecht, Arnhem of Nijme gen. ANP/AFP/RTR/GPD KUALA LUMPUR - Formule 1 -coureur Justin Wilson,pw genoot van Jos Verstappen bij Minardiheeft gisterenhft^ kenhuis in Kuala Lumpur verlaten. De Brit moest een ter observatie blijven nadat hij zondag bij de Grand Maleisië was uitgevallen met verlammingsverschijnsel^ zijn arm. „Een scan heeft uitgewezen dat ervan blijvend kj geen sprake is", liet Wilson opgelucht weten. „Ik voelmeri delijk goed. Ik heb een paar pijnstillende injecties gekrece en mij is opgedragen om het de komende dagen rustig aante doen.Volgens teambaas Paul Stoddart was de tijdelijkever I lamming het gevolg van een verkeerd geplaatste hoofd- neksteun in de cockpit van de bol ide. Daardoor zou eert zem in zijn hals bekneld zijn geraakt. RTR/ANP SYDNEY - Ian Thorpe heeft gisteren zijn Australische®?!, de 200 meter vrije slag geprolongeerd. In het olympisch^ van Sydney tikte hij in de finale aan na 1.45,35, ruim eens conde boven zijn wereldrecord. Grant Hackett werdtw«. in 1.46,19 en Nick Sprenger derdein 1.49.41. Op deeersled van de Australische zwemkampioenschappen verov® Thorpe zijn zesde nationale titel door de 400 meter te wisa in 3.42,41. Op die afstand leek de olympisch kampioen.,* sinds de wereldkampioenschappen van 1998 in Perth en» slagen is op deze middenafstand, tot 300 meter op wegna een verbetering van zijn wereldrecord (3.40,08). In de slotfa kon het 20-jarige idool het tempo niet volhouden, RTR/A\ MIAMI - Lindsay Davenport heeft haar coach Rick Leach ontslagen. De twee werkten pas drie maanden samen. ,,H? klikte niet", verklaarde de 26-jarige tennisspeelster gistel in Miamiwaar ze in de achtste finale tegen de Fran^aisehh rion Bartoli geblesseerd opgaf. „Privé kunnen we uitsteken} met elkaar opschieten. Maar op de baan heb ik een sterken persoonlijkheid nodig.Het was een moeilijke beslissingvoo Davenport, want Leach is haar aanstaande zwager. RTR NIJVERDAL - Karin Kuipers gaat vanaf deze weekmeera nen met de selectie van de nationale vrouwenwaterpoloph De 30-jarige speelster van Lumio Het Ravijn is doorbori coach Pual Metz gevraagd terug te keren in Oranje. Zijnph mist ervaring. „Ik word stukje bij beetje ingepast. Ikzah meer trainingsuren moeten maken." Kuipers stopte na olympisch toernooi in Sydney. Daar ging de Nederlaas vrouwenploeg voor goud, maar eindigde op de vierde pk: Het olympisch toernooi in Athene lonkt voor de routinier.® ongeveer tweehonderd interlands voor Oranje speelde.AVI ZEIST - Marleen Wissink wordt morgen gehuldigd voorhd recordaantal interlands dat zij heeft gespeeld voor het Neda lands vrouwenteam. Voorafgaand aan de EK-kwalificalii wedstrijd tegen Spanje in Zwolle staan bondsbestuursü Fred Habold en FC Zwolle-doelman Johan van der WerffS bij de 105e interland die de keepster in februari tegen Frani rijk speelde. Wissink streefde dankzij dat duel Sarina Fia man 104 interlands) voorbijDe speelster is geen recording national van alle nationale voetbalselecties. Wissink, die's doel verdedigt van FFC Frankfurt, moet Hank Leatemiara zich dulden met 112 duels voor het nationale futsalteam. A\' mêêêêeêêbêêbêêêieêêêêêêiêêêêêêêêê Lance Armstrong voor de start van de Catal; Mar. aanse Week in Lloret de foto Toni Garriga/EFE door Joop van den Oudenhoven GOES - Het driebandenteam van Brasserie Ockenburgh is van woensdag tot en met zater dag één van de acht deelnemers aan de nationale bekerfinale in Egmond aan Zee. Dit toernooi is één van de meest prestigieuze en lucratieve evenementen die in Nederland op de biljartkalen der staan. Meer dan tweehonderd teams hebben deelgenomen aan de voorrondes van het bekertoer nooi. Slechts acht doen de ko mende dagen mee aan de finale. Die teams gaan elkaar te lijf in twee poules. In poule A zijn dat Safety Holland Verzekeringen, Twentevisie, Zutex en Service Pack/'t Tapperijke. In poule B komen Van Wan rooi j Bouwbe drijf, Crystal Kelly, Mike's Club en Brasserie Ockenburgh uit. Deze acht teams verdelen aan het eind van het toernooi 30.000 euro aan prijzengeld. De win naar wint 9000 euro, nummer twee ontvangt 5000, de num mers drie en vier 3000 en vijf tot en met acht nog altijd 2500 euro. Voor de biljarter die een set van vijftien in zijn eerste beurt uit speelt, is er een auto ter waarde van 15.000 euro te verdienen. Problemen „Even heeft het er naar uitge zien dat de organisatie in de problemen zou komen toen (ex-) hoofdsponsor KENM failliet ging", vertelt organisator Dirk Snip van de Stichting Biljart- promotion. „We zijn er in ge slaagd om met behulp van de enkele nieuwe sponsoren het ontstane gat te dichten. We heb ben nu ook een stevige basis ge legd voor de toekomst, doordat we niet meer afhankelijk zijn van één grote geldgever." Voor Raymond Nicodem, team leider van Ockenburgh, is de be kerfinale één van de hoogtepun ten van het biljartseizoen. „Het is geweldig als je daar bij mag zijn. Het is te vergelijken met de Engelse FA Cup in het voetbal. Die sfeer, de volle tribunes en het prijzengeld, fantastisch." Ockenburgh doet voor de derde keer mee aan het toernooi. Het Goese team heeft één keer de halve finale bereikt. De kans op herhaling lijkt gering. Verras singen zijn echter niet uitgeslo ten. Martin Spoormans, tweede man bij Ockenburgh, bewees af gelopen week nog in topvorm! zijn. Hij behaalde zijn honden! vijftigste overwinning in i hoogste klasse van de Belgisd competitie, waarin hij voorïS Merode uitkomt. Dat feesj kreeg nog een extra tintje,® dat hij juist Raymond Cetè mans versloeg met het respect bele gemiddelde van 2.55! Spoormans gelooft in de kans van zijn team: „We hebbeno Forthomme, Tijssens en Scb mann aanvallende spelers, is in een setsysteem een voa deel. Korte explosieve opdrad ten liggen hen wel. Mijnkrac is meer gebaseerd op langdurif concentratie en zekerheid." De bescheiden Belg wacht komende dagen een zwaar pm gramma. Sanchez, Burgmam Van der Smissen zijn niet d minsten. Spoormans: „Op pier zijn ze alle drie sterken ik. Maar ik ben nog niet geklo Ik denk maar aan vier jaarge den, toen stonden we in de hal» finale. Zoiets kan nu ookgebea- ren. We hebben een ploeg Jean Paul de Bruijn is met zij team Service Pack ook van partij in de bekerfinale D Bruijn krijgt als tegenstand Tonny Carlsen van Safety Hi land, Anno de Kleine vanZutc en Ad Koorevaar van Twentai sie. De Bruijn verloor van laatste in de finale van de Ma ters twee keer. Dit wordt dusee ultieme kans op revanche de man uit Hulst„Ik hoopenn ken er op dat de spanning bit nen het team uit de lucht isn mijn aangekondigde vertra naar Ockenburgh en dat w weer aan presteren kunnend® ken. We moeten ouderwetskut nen vlammen. Ik hoop datn met een positief resultaat ai scheid kan nemen van mijnhui dige team. Dan kan ik meinafl rust gaan voorbereiden op ®!J entree bij Ockenburgh.'' MIAMI - TenriisscrSjwigStU ken heeft gisteren de vierder®- de van het toernooi in Miami®- reikt. De als veertiende SeP^ Limburger versloeg bij het vip de Grand Slam de Argenüj! Franco Squillari in twee sets 4 7-5. ANP door Peter van Duyl DEN HAAG - Mateja Kezman leek maandenlang onbedreigd op weg naar de topscorerstitel van Nederland, maar de spits van PSV voelt inmiddels de he te adem van Pierre van Hooijd onk in de nek. Twaalf goals in de laatste zes duels hebben de aanvalsleider van Feyenoord tot op vier doelpunten van Kezman gebracht. Met nog ne gen wedstrijden te gaan is de strijd weer volledig open: Kez man 25 - Van Hooijdonk 21. Behalve de eer is ervoor de bes te prijsschutter van ons land niets te verdienen, maar toch is de titel van topscorer bij alle aanvallers erg in trek. Het is een bevestiging van een goed seizoen en de naam van de top scorer gaat voor altijd in de boeken. In de openbaarheid zullen spitsen altijd de mening verkondigen dat het ploegbe- lang voorop staat, maar onder tussen houden ze de productie van zichzelf en de directe con currenten haarscherp in de ga ten. Mateja Kezman voerde zondag tegen Ajax zijn doelpuntento- taal op van 23 tot 25. Hoewel de Joegoslaaf zijn best deed, kon hij niet verbloemen dat hij blij was met zijn antwoord op Van Hooijdonk, die zaterdag drie maal doel trof tegen Heeren veen. In de schaduw van de ranglijst voeren Kezman en Van Hooijdonk hun eigen strijd. „Topscorer worden is niet het allerbelangrijkste", probeerde Kezman nog, om vervolgens lachend het exacte verschil tussen hem en de Fey- enoorder op te dreunen. „Hij staat nu op 21. het verschil is vier goals." Het is een verrassing dat de strijd om de topschuttersprijs toch nog spannend is gewor den. Halverwege de competitie was Kezman nog de ongenaak bare aanvoerder van het spit- senklassement Vooral door een extreem productieve sep tembermaand (negen goals) scoorde hij in de eerste helft van het seizoen achttien doel punten. Er werd zelfs gespecu leerd over de magische grens van veertig treffers, Op stoom Van Hooijdonk komt pas de laatste weken echt op stoom. Op 1 februari stond de Feye- noorder (toen negen treffers) nog precies tien doelpunten achter op Kezman. Maar een gemiddelde van twee goals in de laatste zes wedstrijden heeft Van Hooijdonk toch weer kansrijk gemaakt. Overigens miste de Rotterdamse spits voor de winterstop zes duels door een blessure. Kezman moest er slechts één laten schieten, door een schorsing. Beiden nemen de strafschop pen voor hun club. Zowel Kezman als Van Hooij donk was al eens topschutter van Nederland. De Joegoslaaf was in 2001, na zijn eerste jaar in Nederland, de beste met 24 goals. Van Hooijdonk schopte en kopte vorig seizoen exact hetzelfde totaal bij elkaar. Daarmee werd hij topscorer In bijna drie seizoenen PSV scoorde Kezman 64 doelpun ten. Van Hooijdonk was in een kleine twee jaar Feyenoord goed voor 45 goals. De Braban der schoot eerder in dienst van NAC en Vitesse al zestig eredi visietreffers bijeen. 30 doelpunten Nog negen wedstrijden duurt het voetbalseizoen 2002-2003. De grens van veertig doelpun ten zal normaal gesproken op nieuw buiten bereik blijven, maar het moet wel heel raar lo pen als de barrière van dertig doelpunten niet wordt ge slecht. Zo vanzelfsprekend is dat in Nederland niet. In de laatste 25 jaar scoorden alleen Kees Kist (2x), Wim Kieft, Pe ter Houtman, Marco van Bas ten (2x), Ronaldo, Nikos Machlas en Ruud van Nistel- rooy dertig doelpunten of meer in één voetbaljaar. Het eredivi sierecord aller tijden staat nog altijd op naam van PSV'er Coen Dillen, die in het seizoen 1956-1957 liefst 43 doelpunten kon vieren. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34