Üacht over onveilige bushaltes Tekort huurhuizen is uitdaging Lid! zonder voedsel alt slecht in wijk Fietsersbond wil groene fietsloper 13 ijdelijke stopplaats in Koudekerke verbaast omwonenden Werk aan de weg in Vlissingen Beschonken bromfietser op de bon Inrijverbod deel Hogezoom Ree dood door aanrijding Reeks inbraken in Z-Vlaanderen agenda lezers schrijven Kastanjes GroenLinks wil extra geld voor jeugdtheater dinsdag 25 maart 2003 VLISSINGEN - Op tal van plaatsen in de gemeente Vlissin gen wordt de komende periode onderhoud aan asfaltwegen verricht en worden wegen heringericht. Het groot onderhoud gaat de wijk Westerzicht aan Tegelij kertijd wordt gesproken over de aanleg van een 30-kilometer- zone en de inrichting van de woonwijk. Ook de Weyevlietweg, tussen de Sloeweg en Nieuwe Zuidweekseweg, krijgt een gro te opknapbeurt. Aan de Weyevlietweg, tussen de Nieuwe Zuidsbeekseweg en Kleiweg/Noordbeekseweg, wordt ook gewerkt. Het rijwielpad langs de Nieuwse Zuidbeekseweg wordt doorgetrokken van de Nieuwe Vlissingseweg tot aan Papegaaienburg. Bij het kruispunt Nieuwe Zuidbeekseweg en Weyevlietweg wordt voorgesteld om oversteekplaatsen voor fietsers en voetgangers te realiseren. Ook wordt een ver keersregelinstallatie voor verkeersdeelnemers aangelegd. Er worden ook oversteekvoorzieningen bij Bossenburg en Ster- kenburg gemaakt. Het is nog niet bekend wanneer er aan het werk wordt begonnen. ZIERIKZEE - Een 23-jarige bromfietser uit Zierikzee is gis terochtend rond vier uur op de Schuurbeque Boeijestraat in Zierikzee betrapt op rijden onder invloed. De man had drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol genuttigd. De Zierik- zeeënaar kreeg een rijverbod en een dagvaarding. RENESSE - Vooruitlopend op definitieve verkeersmaatrege len in het kader van landinrichtingsproject Schouwen-West stelt de gemeente Schouwen-Duiveland een tijdelijk inrijver bod in voor de Hogezoom tussen de aansluiting met de Pauw lijntjes weg en de Kooijmansweg. Doorgaand verkeer wordt geacht gebruik te maken van de reereatieverdeelweg, die nog in aanleg is. Het is de bedoeling dat het werk aan die reereatie verdeelweg voor 18 april wordt afgerond, NOORDWELLE - Een aanrijding op de Kuijerdamseweg hij Noordwelle heeft zondagavond het leven van een ree gekost Het dier stak plotseling de weg over waar net een auto, be stuurd dooreen 57-jarige inwoner van Schouwen-Duiveland, naderde. De automobilist kon het dier niet meer ontwijken en bij de botsing die volgde was de ree op slag dood. De schade aan de auto bleef beperkt tot een gedeukte bumper. TERNEUZEN - Op verschillende plaatsen in Zeeuws-Vlaan deren is de afgelopen dagen ingebroken Uit een vrachtauto aan de Haringkaker te Biervliet werd geluids- en zendappa ratuur ter waarde van een paar duizend euro gestolen Het zelfde gebeurde met een auto op een bedrijfsterrein aan de Industrieweg. In de nacht van zondag op maandag werd inge broken in een woning aan de Koepoortstraat. De bewoners missen onder meer een mobiele telefoon en een portemonnee. Bij een andere woning in dezelfde straat bleef het bij een in braakpoging doordat de hond van de bewoners begon te blaf fen. Diezelfde nacht werd aan de Populierenstraat te Vogel waarde ingebroken in een woning. Uit de woning werden twee mobiele telefoons en een geldbedrag van een paar hon derd euro weggenomen Ook een bedrijf aan de Westkade in Sas van Gent had bezoek van ongenode gasten. Voor zover be kend werden uit het pand geen goederen weggenomen. door Ron Magnée VLISSINGEN - De Fietsers bond wil aparte, groenkleurige paden voor fietsers in de bin nenstad van Vlissingen. Twee- wielers hebben steeds meer moeite de binnenstad te berei ken, zo betoogt de bond. Een aparte fietsstrook door voet gangersgebieden moet uitkomst bieden. taris J. Goedvolk van de Vlis- singse afdeling van de Fietsers bond uit. De bond ziet de loper bij voorkeur in een groene kleur uitgevoerd, omdat dat de kleur van het gemeentelogo van de stad is. Goedvolk verwacht dat na de Oude Markt ook andere straten voor een strook in aan merking kunnen komen. Het is een ontwikkeling die zich niet alleen in Vlissingen voor doet, zo betoogt de Fietsers bond. Steeds vaker worden winkelcentra in Nederland in gericht als voetgangersgebied. Hierdoor moeten fietsers vaak afstappen en lang lopen voordat ze bij de plek van bestemming zijn. Deze ontwikkeling dreigt ook in de binnenstad van Vlisingen. De Fietsersbond is bang dat met de herinrichting van de Oude Markt de Vlissingse binnenstad een stuk lastiger te bereiken is Ook andere gebieden zoals het Bellamypark. de Nieuwendijk en de Boulevard kunnen in de toekomst wel eens moeilijker bereikbaar voor fietsers wor den, zo vreest de bond. Met de aanleg van een fietsloper door het voetgangersgebied moet het probleem verholpen zijn. Deze aparte strook van 3,5 meter breed is voorzien van een afwijkende kleur en structuur. „In Middelburg wordt een der gelijke strook al toegepast op de Lange Viele. En in België is op de boulevard van Knokke een fietsloper gemaakt", legt secre- STREEKACTIVITEITEN OOST -SOUBURG - Ginkelstraat 4,19.30 -20.30 uur: Kinderkledingbeurs; MIDDELBURG - Home-Start, Kinderdijk 72,10.00 -16.00 uur. Open Dag; AAGTEKERKE - Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 uur: Koersbal en biljart; BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen, GRIJPSKERKE - Het Dorpshuis, 14.00 uur. Ouderensoos met scrabble, sjoelen, biljarten, MIDDELBURG - Turnhal De Zandput, Breeweg, 9.00 uur: Wandeltocht voor se nioren, VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 10.00 uur: Peu termorgen en 13.30 uur: Koersbal; In en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30 12.00 uur Koffie contactochtend en 14.00 uur. Sjoelclub, WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00 uur Soos voor 60-plussers en koersbal; Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op in de PZC verschenen redactionele berich ten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. Zo langzamerhand begin ik mij af te vragen wie met het brevet van onvermogen in Middelburg tekeergaat. In het kader van de herinrichting van de binnen stad weet de rechterhand niet wat de linker doet. Mijn woor den zijn nog niet koud over de kerngezonde berken in het Hof je onder den Toren, drie stuks, waarop mijn bezorgheid uitgaat naar de kastanjes op het Koor kerkplein. Staan die soms ook in de weg? Mijn bezorgdheid werd wegewuifd. Nee hoor, geen zor gen Ja dus, ze zijn ook ver moord, omdat er zonodig bank jes rond de bomen moesten komen. Beton met een handje granito erdoor gemengd. Nog voordat iemand er gebuik van heeft gemaakt, zijn er al stuk ken af. Stop er maar mee, de bomen zijn ten dode opgeschre ven. Banken zijn niet meer no dig. Middenburg wil meedingen naar de titel Groenste stad van Nederland. Waar haalt men die pretentie vandaan. In drie maanden tijd liggen er zes kern gezonde bomen om. nog geen vijftig meter uit elkaar. Men moet zich diep schamen. Hang maar een zwarte doek voor de prijzenkast. L. Laven Goese Korenmarkt 7 Middelburg wrEllen De Vriend USSINGEN - „Ze hebben er Éemaal geen eten", zegt een sdere dame verbaasd terwijl jde Lidl-winkel in de Vlis- ipe Dreesstraat uit loopt, irtalleen zij, maar vrijwel al- wijkbewoners zijn niet erg lokkig met de vorige week •pende buurtwinkel, die s ion-/ood-winkel blijkt te P nel de gemeente Vlissingen fc de projectontwikkelaar aiervanuit dat in het nieuwe fflkelcentrum Paauwenhof deen 'gewone' Lidl komt. [wijkbewoners zijn het erover osdatde winkel zonder etens- jien een teleurstelling is. Sen winkel met speelgoed, ikers, klapstoeltjes en ande gebruiksartikelen hebben we Paauwenburg niet nodig", buurtbewoner A. Smit. dgens W. Crusio van de afde- Jg ontwikkeling van de ge- ffflte Vlissingen ïsdegemeen- «kverrast door het feit dat er Jnon-food-Lidl in Paauwen- ÏDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 <380 AA VLISSINGEN 10118)484000 «j Hx (0118) 470102 Email; redwalch@pzc.nl Gander Sluis (chef) rj tadïa Berkelder 'cl "Mi Ramakers Miriam van den Broek Ion Magnée centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 <380 AA VLISSINGEN lel: (0118) 484000 10118) 470102 ïfliail: redactie@pzc.nl Hl wternet fww.pzc.nl t-mail: web@pzc.nl burg opende. „Wij dachten dat de supermarktketen maar één formule had." De ambtenaar weet ook niet waarom Lidl hiervoor heeft ge kozen. Feit is dat de gemeente Vlissingen niks met deze beslis sing te maken heeft gehad. Ook projectontwikkelaar T. Bergs- ma van Ultimo Vastgoed zegt dat de keuze voor een non-food- winkel een beslissing is van de Duitse prijsvechter. De discounter is een tijdelijke vestiging. Als het nieuwe win kelcentrum Paauwenhof aan de Alexander Gogelweg in de wijk is gebouwd, moet de Lidl aan de Dreesstraat sluiten. De Duitse supermarktreus vestigt zich dan in het pand waar nu de Golff-supermarkt zit. „De Lidl in winkelcentrum Paauwenhof wordt een normale Lidl, dus in clusief voedingsmiddelen", be looft Bergsma. VLISSINGEN - De Vlissingse fractie van GroenLinks wil het budget van de Raad voor Kunst en Cultuur Vlissingen (RvKCV) uitbreiden met 10.000 euro om theater voor jongeren te stimu leren. De fractie vindt dat de theater programmering voor jongeren, buiten de schoolvoorstellingen om, onvoldoende uit de verf komt. De partij wil dat jongeren na schooltijd meer mogelijkhe den krijgen om aan theater te doen. Daarvoor zou de financië le injectie dienen. Want, vindt GroenLinks, de Vlissingse jeugd wordt op het gebied van theater niet goed bediend. De partij stipt aan dat er in het raads- en collegeprogramma nadruk wordt gelegd op een sa menhangend jeugdbeleid op het gebied van welzijn, cultuur, on derwijs en recreatie. De RvKCV heeft volgens GroenLinks zelf aangegeven niet voldoende aandacht aan de jongeren te kunnen besteden. Donderdag dient GroenLinks in de Vlis singse gemeenteraadsvergade ring een amendement in om het culturele budget met 10.000 eu ro uit te breidenDaarvoor moe ten ten minste tien jeugd- en j ongerentheatervoorstell i ng per jaar geregeld kunnen wor den. door Miriam van den Broek rAnita Janse ÖÜDEKERKE - De nieuwe jjbaltes bij de rotonde aan de jtrixlaan in Koudekerke ver ken onveilige verkeerssi- s. Dat vinden enkele menden. Ze hebben in- ■Is een klacht bij de ge- je Veere ingediend. De gen stoppen er sinds een Daarvóór was het Dorps in Koudekerke de vaste ilteplaats. (14 maart zagen omwonen- Dvan de Beatrixlaan plotse- ,j bushaltes aan de weg ver- pn. Sindsdien stromen de schten bij de gemeente bin- ibussen beschikken niet over reigen haltehaven en moeten ijerijbaan stoppen. Dat ver haakt regelmatig verkeers- gioppingen, vooral rond de 'ïi zitten met gekruiste vin- sop de bank sinds die bus te hier staan", vertelt M. :;ers. Ze vervolgt: „Een paar geleden veroorzaakte de ;een flinke file. Ik zag de auffeur gebaren naar auto- bilisten dat ze de bus konden seren. Een auto haalde in, jrwerd verrast door een ver- srsheuvel Daardoor moest ijderotonde linksom nemen." luiproute lens het oversteken van de fflixlaan lopen fietsers en adelaars meer risico. De esteekplaats is door de druk- Êieontstaat rond de stilstaan- bussen niet meer overzichte- t Verschillende ouders hun kinderen al via een j naar school. Buurtbe- mers vertellen dat veel auto- ibilisten inmiddels gebruik to van een sluiproute via de inderrijke nieuwbouwwijk nenhorst'. nwonenden hebben geza- mlijk een brief naar de ge ënte gestuurd en om in- praak in de haltekwestie raagd. „De bushalte zou al stuk beter liggen aan de igsestraat. Daar is de etn breder en is er meer ruimte De bussen moeten op de rijbaan stoppen in de Beatrixlaan in Koudekerke, omdat er geen haltehaven is. foto Ruben Oreel voor een haltehaven. Bovendien zou een halte daar minder dicht op de rotonde liggen", aldus Meijers. Volgens P. Wisse, hoofd civiele techn iek van de gemeente Veere, is de bushalte slechts een tijde lijke oplossing. „Wij werden twee weken van tevoren door vervoerder Connexxion op de hoogte gebracht van de nieuwe routes. Dat is te kort dag om voor goede voorzieningen te zorgen. Wel is er nog snel be strating aangelegd bij de hal te, zodat reizigers niet in de berm hoeven uit te stappen." Inmiddels heeft Connexxion zijn chauffeurs gewaarschuwd niet langer stil te staan dan noodzakelijk. Op die manier hoopt het busbe drijf te voorkomen dat wach tende automobilisten de bussen passeren met alle risico's van dien. Momenteel kijkt de gemeente naar de mogelijkheden voor een andere bushalte. Toch komt die waarschijnlijk in de buurt van de huidige halte te liggen. De gemeente onderzoekt of er een nieuw verkeersbesluit moet worden genomen. Dat zou bete kenen dat het plan voor een nieuwe bushalte moet worden gepubliceerd en burgers be zwaar kunnen maken. In dat ge val kan het nog wel even duren voordat de nieuwe halte er is. KOUDEKERKE - De Woning stichting Walcheren in Koude kerke heeft sinds een half jaar een nieuwe directeur. Ed Pa- lar, voormalig directeur van de ING-bank in Vlissingen, volgde Piet Bakker op, die vo rig jaar onverwacht overleed. Nu Palar zich een half jaar heeft kunnen inwerken, geeft hij zijn visie op zijn werk en op de sociale volkshuisvesting op Walcheren. „Eigenlijk wilde ik leraar Ne derlands worden", vertelt de in Helmond geboren Palar. „Per toeval belandde ik bij de ABNAmro. Ik begon onderaan de ladder en kon me opwer ken." In 1990 maakt hij voor het eerst echt kennis met Zee land. Hij werd directeur van de ING-bank in Vlissingen en vestigde zich daar. Hij was ge lijk verkocht. „Die rust, die ruimte en die no-nonsense mentaliteit. Daar hou ik van." Vanuit zijn werk bij de bank kwam hij in contact met de woningcorporatie en in 1994 werd hij lid van de Raad van Toezicht van de WSW. „In eer ste instantie kwam ik daarbij als dé financiële man. Maar ik werd nieuwsgierig naar het bedrijf. Die nieuwsgierigheid ging over in belangstelling, in teresse en vervolgens in be trokkenheid Bovendien vond ik sociale volkshuisvesting al tijd al boeiend, omdat wonen een eerste levensbehoefte voor iedereen is." In het afgelopen half jaar is Palar ingewerkt, volgde hij cursussen en liep hij stage. „Dit bedrijf is voor mij in alle opzichten tot leven gekomen. Het spreekt voor zich dat het plotselinge overlijden van Bakker van invloed is geweest op het functioneren van de WSW. Zoiets zet je op een ach terstand die niet zomaar is weg te werken. Dat zaken deson danks in goede banen zijn ge leid, is te danken aan de mede werkers en Lou Machielse, die de zaken waarnam toen Piet Bakker overleed." Draagvlak Palar staat nu met de WSW voor een belangrijk jaar. De grote lijnen voor de toekomst worden momenteel uitgezet. Er wordt gewerkt aan diverse plannen voor wonen en zorg, zoals woonzorgcentra. De af gelopen zes maanden is ver- Ed Palar, directeur van Woningstichting Walcheren: „Twee jaar geleden riep iedereen dat het einde van de sociale volkshuisvesting in beeld kwam. Nu hebben we een groot tekort." foto Ruben Oreel der de band met de huurders vereniging versterkt en is be gonnen met een structureel overleg met de gemeenten, zorginstellingen en andere groepen. „Ik ben van mening dat er meer en op tijd met el kaar moet worden overlegd. Voor de ontwikkeling van plannen is het heel belangrijk dat je een breed draagvlak hebt." DeWSWbezit 1800 woningen, waarvan 1100 in de gemeente Veere en 700 in de gemeente Vlissingen staan. „Dat zijn er veel te weinig. Twee jaar gele den riep iedereen dat het einde van de sociale volkshuisves ting in beeld kwam. Huurhui zen werden gesloopt of ver kocht Nu hebben we een groot tekort. De behoefte aan goed kope huurwoningen neemt toe en er is weinig doorstroming. Op huizen waar twee jaar gele den nog twintig mensen rea geerden, hebben we nu tot soms 153 aanmeldingen. Dat is heel vervelend, maar ik zie dit als een uitdaging. Je moet cre atief worden." Grondprijzen En dan zijn er nog de proble men van gestegen grondprij zen en bouwkosten en steeds langer wordende procedures, waardoor het moeilijker is ge worden om op korte termijn meer woningen te bouwen. „Het zou helpen als de regelge ving wordt aangepast en er, zoals de gemeente Veere doet, geld uit een ontwikkelings fonds ter beschikking komt om de sociale woningbouw mogelijk te maken." Voor de toekomst hoopt Palar dat er regels kunnen komen om de doorstroming te bevor deren. „Er zitten mensen met een relatief hoog inkomen in een relatief goedkope huurwo ning. Als dat zo blijft, komen er onvoldoende goedkope wo ningen beschikbaar voor de mensen die daarop zijn aange wezen. Nu kunnen we daar he laas niets aan doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13