orgen nemen toe voor HW'24 Steen weerstaat aanvalsgolf iluiskil verspeelt ostbare punten koewacht neemt iet heft in handen 't Zand overtuigt tegen mat MZ i De Punder kampioen van hoofdklasse libre ondag-tweedeklasser lijdt vierde nederlaag op rij WBÜ ,21 PWG mist laatste kans op promotie De Wilde stapt nu al op bij Groede Thea de Blaeij verhuist naar Zultse Loonen pakt judogoud in leper Zeeuws Roparunteam op schema i maandag 24 maart 2003 ifPstervan Kouteren LSI - Met nog zes wedstrij- oor de boeg zijn in de twee- E voor H W'24 de zor- toegenomen. De Zeeuws- pogen verloren gisteren de vierde keer op rij en za- door de nederlaag tegen t2en (0-3) opnieuw een con- ,ent dichterbij komen. De natie van Eddy van der j(t staat weliswaar nog ids boven de fatale streep, irvoelt de adem van de ach- rolgers in de nek. id en SC Gastel verloren gis- beveneens, maar SCO (dat 2-0 van Gastel won) ver kleinde de marge tot HW'24 tot twee punten. Met nog vijf uit wedstrijden en slechts één thuiswedstrijd op het program ma rest HW'24 een loodzwaar programma. Een schrale troost daarbij is dat de ploeg lijfsbe houd nog steeds volledig in ei gen hand heeft, omdat onder meer nog confrontaties met de rechtstreekse concurrenten SCO, Noad en Unitas'30 op de rol staan. HW'24 kreeg in de eerste van twee opeenvolgende confronta ties met Dongen drie domme doelpunten tegen. De bezoekers profiteerden in de beginfase van de eerste helft van een fout van doelman Jean-Pierre de Keij- nr Peter Snelders KNEUZEN - Sluiskil maakt imoeilijke periode door in de [de klasse A van het zondag- dbal. De ploeg speelde giste- met2-2gelijk tegen SDO'63. K)'63 - Sluiskil 2-2: Sluiskil ;:de sterk en nam na een jrtier de leiding door Pascal dage. Nauwelijks een mi s' later was het 1-1 door een e trap vanaf twintig meter :Marty Poppe. Rond de der minuut werd een doel- van de thuisploeg afge- rc: ondanks het feit dat de ïdsrechter al naar het mid- had gewezen. Net na de ïzeliet Edwin Schakelaar uit icorner van Jordy van Troost noteren. Bij die stand dacht K)'63 op 3-1 te komen, maar daim dat de bal ruimschoots lijn was gepasseerd, werd gewuifd. Ver in blessuretijd orde Arno Verlinde de gelijk- !2uw - Terhole 1 -1Graauw ii kort voor de pauze op •prong door Edward Kips, letweede helft was de thuis- eg dicht bij de 2-0 toen Ro- yAector Dooms UPPINE - Koewacht be- ilde gisteren een dubbelslag it vijfde klasse A van het teurvoetbal. Zelf won de g van trainer/speler Carlo Grimberghe de topper te- Philippine met 3-2, terwijl icurrent Sluiskil tegen SDO «verder kwam dan een 2-2- üjkspel. Daardoor neemt wacht de koppositie over «Sluiskil. de overwinning van Koe- :htop het veld van Philippi- wl niets af te dingen. „We •ben terecht gewonnen. Al- sverdedigencl hebben we het Bdf lastig gemaakt. Daar- ckon Philippine terug in de fctnjdkomen, maar de beste b waren voor ons", vond iGnmberghe. Bso bij momenten te harde «strijd, met veel spelonder- ;en voor blessures, was wacht met name de eerste de betere ploeg. Philippine tin die fase geen vat krijgen de beweeglijke voetballers iKoewacht Vooral het spit- duoDanny Digneffe-Sander i Remortele was levensge- tdijk De aanvallers namen ede productie voor hun reke ls Op het middenveld schik- -arlovan Grimberghe zich in vrije rol. goed gesteund spelverdeler Dennis Aerts, ttvanNieulande en Reinbert ,.Als je de ruimte weg gaan Koewacht, weet je dat taoeilijk wordt", zei Philip- "-trainer Ritchie Bosma. zer, die ten onrechte zijn doel uitkwam en daarbij een eigen verdediger tegen de grond liep. De Brabander Alex Oomens schoot zijn ploeg al vroeg in de wedstrijd op voorsprong: 0-1. Genadeklap Nadat de bezoekers door een eigen doelpunt van Kieran O'Shea (hij beroerde een slechte vrije trap van Bas Brabers) de marge kort voor rust hadden verdubbeld, leek de thuisploeg goed uit de kleedkamer te ko men. Een onverwachte uitval maakte al vroeg aan alle illusies een eind. Een splijtende pass doorkliefde twee minuten na de hervatting de HW-verdedi- ging, waarna John Mouthaan Dongen op 0-3 zette. Dat was de genadeklap voor de Zeeuws- Vlamingen. die geen vuist kon den maken en kwaliteit ont beerden om het de titelkandi daat lastig te maken. Het was een juiste afspiegeling van de krachtsverhoudingen, omdat HW'24 onmachtig was en Dongen eigenlijk niet meer aandrong. De Brabanders speelden met de handrem op en kwamen zelden in gevaar.Doel- man Mare Verhagen moest pas een kwartier voor tijd op een in zet van Johnny Lensen voor het eerst gestrekt naar de hoek. De keeper redde ten koste van een hoekschop en kwam later met de schrik vrij, toen Lensen een prachtige kans om zeep hielp De spits van HW'24 stond plot seling oog in oog met de goalie, maar wekte de indruk niet te willen scoren, draaide terug en schoot meters naast. Het was de enige keer dat Don gen door het oog van de naald kroop en een gevolg van het hautaine spel dat de bezoekers na de vroege goal na rust eta leerden Illustratief voor de Brabantse arrogantie was de manier waarop een in de slotse conden van het duel toegekende strafschop werd genomen. Hans Brouwers tikte de bal met een stiftje recht in de handen van doelman Jean-Pierre de Keij- nald Vael tegen de paal schoot. Uit de direct daarop volgende tegenaanval scoorde Terhole 1- 1 via Mark Broekhoven. Biervliet - Vogelwaarde 1-3: Biervliet verzuimde in het eer ste halfuur een beslissende voorsprong te nemen. Tot over maat van ramp moest de ploeg net voor rust een tegentreffer in - casseren na een defensieve blunder. Dat doelpunt werd ge scoord door Björn Vermeerssen. In de tweede helft lag opnieuw een verdedigingsfout aan de ba sis van de 0-2 van Michel Nieu- welin kToen B j orn Vermeerssen even later 0-3 liet aantekenen, was het pleit beslecht. William Faes scoorde nog tegen uit een strafschop. In de slotminuten miste Michel Nieuwelink vanaf elf meter voor de bezoekers. Sluis - Corn Boys 0-1: Het enige doelpunt viel in de negentiende minuut en werd gemaakt door Martijn van den Boom Schoondijke - Hoofdplaat 0-0: Qua kansen mocht Hoofdplaat het meeste aanspraak op de overwinning maken. De ploeg trof zowel voor als na rust het houtwerk. Alex Oomens (1) schiet de 0-1 langs H W-keeper Jean-Pierre de Keijzer. zet strandde van dichtbij op doelman Daniël Schieman. Phi lippine had aan twee zwakke momenten van de Koewacht verdediging voldoende om de situatie recht te zetten. Eerst werd een lange bal van Stijn Geilliet verkeerd beoordeeld door de weifelende Koewachtse verdediging, waarna Marnix Schieman de stuiterende bal over doelman Johnny Jansen tilde: 1-2. Jansen is de derde doelman van Koewacht. Hij was zondagmor gen teruggekomen van vakan tie. Vijf minuten na het doelpunt van Philippine ging Jansen in de fout door een verdwaalde bal van Maikel Clippelaar verkeerd te beoordelen. De bal ging via het hoofd van invaller Ostar Di- eleman tegen het net: 2-2. Plot seling kon het duel weer alle kanten opDe onzekerheid bleef in de Koewacht-verdediging. „De blessure van Björn den Ha mer was achteraf de bottleneck. Na de vijf minuten dat het spel hiervoor stillag, heeft Koe wacht zich kunnen herpakken", meende Ritchie Bosma. Ongeschonden Tien minuten voor tijd deelde Van Remortele de genadeklap uit. De bal werd uit een afgesla gen hoekschop van Digneffe door de uitblinker snoeihard achter de kansloze doelman Da niël Schieman geschoten. 2-3. Daarna haalde Jim de Jongh voor Philippine nog een kopbal van Wouter Swagemakers van de doellijn. Een slotoffensief van de thuisclub bleef uit, zodat Koewacht ongeschonden het einde haalde. Philippine - Koewacht 2-3 (0-2). 38. Danny Digneffe 0-1, 43. Danny Digneffe 0-2, 66. Marnix Schieman 1-2, 72. Ostar Dieleman 2-2, 80. Sander van Remortele 2-3. Scheids rechter: D. Luyckx (Clinge). Gele kaart Maarten de Groene, Maikel Clippelaar (Philippine), Djanco de Vlieger, Reinbert Broos (Koewacht). Aantal toeschouwers: 100. Philippine: Daniël Schieman, Mai kel Clippelaar, Ivo Mohnen, Edwin Eggebeen, Niek de Poorter; Stijn Guilliet, Jim de Jongh. Edwald Mar lijn (73 Marc Floors), Björn den Ha mer (7 5. Stephan Epskamp), Marnix Schieman, Maarten de Groene (60 Ostar Dieleman). Koewacht: Johnny Jansen, Giovan ni la Heijne, Djanco de Vlieger, Bart van Remoortele, Peter de Caluwé, Jack van Nieulande (67 Peter van Gremberghe), Dennis Aerts, Carlo van Grimberghe (72. Wouter Swage makers), Reinbert Broos; Danny Digneffe, Sander van Remortele Een Steen-speler (1) probeert een schot van één van de Patrijzen te blokken. in foto Wim Kooyman door Wim de Vos SINT JANSTEEN - Beide trainers vonden na afloop dat ze meer verdiend hadden dan het ene punt. De topper tussen Steen en Pa trijzen, de nummers twee en drie uit de der de klasse van het zondagvoetbal, eindigde in 2-2, maar Ardian Lekaj (Steen) vond dat zijn ploeg verdiend had te winnen „omdat Steen beter voetbalde dan Patrijzen" en ook Kees van der Sluis (Patrijzen) meende recht te hebben op drie punten „want als we de mogelijkheden tegen elkaar wegstrepen, dan blijven wij toch in de meerderheid." Kees van der Sluis mocht na de wedstrijd het meest teleurgesteld zijn. Zijn ploeg cre- eerde, met name in de eerste helft, een groot aantal mogelijkheden waardoor Patrijzen halverwege al de beslissende kloof had moeten slaan. De Bevelanders gingen toen echter 'slechts' met 1-2 aan de leiding na een treffer in de eerste minuut en één na een halfuur. De 0-1 kwam tot stand via Peter de Jong, die scoorde uit een strafschop nadat Michel van de Bosch de bal met beide vuisten uit het doel sloeg. Hij mocht van geluk spreken dat hij slechts geel kreeg. Patrijzens tweede doelpunt ontstond toen doelman Danny Oppeneer van Steen bij een corner onder de bal door ging en Arjan Verburg binnen kop te. Tussendoor had Werner Bisschop na mens Steen gescoord na een fraaie steek pass van Gino van de Broeke. Organisatie Patrijzen liet veel mogelijkheden onbenut Arjan Verburg (zijn inzet stuitte via de on derkant van de lat al dan niet achter de doel lijn terug in het veld), Wilfred van de Dries en Peter de Jong zorgden ervoor dat Steen in de wedstrijd kon blijven. Met die druk bleek Patrijzen problemen te hebben „Misschien wel, maar wij hebben ook in de tweede helft amper kansen weggegeven. Ja, alleen die ene toen de organisatie even helemaal weg was achterin. Verder hebben we geen pro blemen gekend", oordeelde Van der Sluis. Dat 'ene moment' was wel van grote beteke nis voor de eindstand. Met nog zo'n tien mi nuten op de klok kregen de Steen-aanval lers plotseling een zee van ruimte. Werner Bisschop was het eindpunt en voor doelman Sjimmie Kikkert was er geen houden meer aan: 2-2. zer, die niet voor een hoek koos, maar pas reageerde nadat was gemikt. HW'24 - Dongen 0-3 (0-2). 7. Alex Oomens 0-1, 38. Bas Brabers 0-2, 47. John Mouthaan 0-3. Scheids rechter. DJ M van Sanbeeck (Eer- selGele kaart: O'Shea, Van den Berg, Vlassenrood (HW'24). Aantal toeschouwers: 200 HW'24: Jean-Pierre de Keijzer Davy van den Berg (65. Kees Duite- meijer), Norbert Baart, Harald Ver schuren, Hans Goethals; Percy Ver- linden, (65. Maarten Scheerders), Danny Vlassenrood, Kieran O'Shea (65. Evert van DammeDimitri Ver- linde, Hans van Damme; Johnny Lensen. -"v;,*:r foto Wim Kooyman DE LIER - Nog nooit waren de dammers van PWG 's-Graven- poider zo dicht bij de ereklasse als zaterdag, De beslissings wedstrijd tegen Tomahaök/Westland in De Lier eindigde in een 12- 12-gelijkspel. Een klein kwartier nadat de laatste par- - tij was beëindigdmoesten de spelers opnieuw aantreden voor een barrage met sneldampartijen en ook die eindigde in een gelijkspel: 13-13. Toch promoveert PWG niet naar de ereklas se. Volgens de regels van de dambond is in een dergelijk geval namelijk de hoogste overwinning in de reguliere wedstrijd beslissend. Omdat de jonge Niek Kuijvenhoven aan het derde bord namens zijn ploeg knap won tegen Aart Walraven, blijft de ploeg uit Zuid-Holland op het hoogste niveau acteren. De sneldambarrage verliep dramatisch voor de Zeeuwen. Aan de lagere borden scoorde PWG dankzij overwinningen van Johnny de Leeuw, Jan van de Weteringh en Ronnie Gun-> ter zeer goed, maar in de overige partijen liep het als op vier kante wielen. Zo kwam er voor het tiental van PWG een dra-, matisch slot aan een veelbewogen seizoen, waarin de ploeg het op cruciale momenten liet afweten. GROEDE - Jos de Wilde is opgestapt als trainer van zondag- vijfdeklasser Groede. Hij is met onmiddellijke ingang opge volgd door Rudy Veraart uit IJzendijke. „In goede harmonie", aldus Groede-voorzitter Lau Traas. De Wilde kon doorveran dering van werk onvoldoende tijd meer vrijmaken voor het eerste elftal. Veraart, die al een akkoord had bereikt met Groede voor het volgende seizoen, werd bereid gevonden om de competitie af te maken. De Wilde was aan zijn vierde jaar bezig in Groede, dat na zestien duels nog altijd puntloos is. HOEK - Thea de Blaeij speelt volgend seizoen voor het Belgi sche Zultse. De aanvalster van Oostkapelle gaat na de zomer in Gent studeren en heeft daarom besloten de overstap naar de koploper in de tweede klasse nationaal te maken. Als alles meezit, speelt de negentienjarige voetbalster uit Hoek vol gend seizoen met Zultse op het hoogste niveau in België. IEPER - Martijn Loonen van judovereniging Breskens-Eede heeft het judotoernooi van leper gewonnen. Loonen kwam in leper uit voor de Belgische club van Patrick de Poorter uit Eeklo. Tijdens de finale om het goud in de klasse boven 100 ki logram moest Loonen het opnemen tegen de 125 kilo zware Peter Ballegeer. Loonen scoorde een vol punt (ïppon) door met een beenhaak zijn tegenstander tegen de grond te werken. C APELLE AAN DEN IJSSEL - Met een overwinning in de es tafette van Capelle aan den IJssel naar Port Zélande over 105 kilometer heeft het Zeeuwse Cegelec-runningteam zich za terdag meteen kandidaat gesteld voor een plaats in de toptien in de klassieke Roparun. Deze wedstrijd van Rotterdam naar Parijs (530 kilometer) wordt eind mei gelopen Met een ge middelde van 17,7 kilometer per uur bleef het team, dat be staat uit Ron le Roy, Rene Vader, Al win Vermeulen, Bram Theune, Harold Hiel, Arnold Boonman en Marco Geldof, net onder de zes uur Het team van AV Flakkee, dat favoriet was voor de overwinning, ging in de fout door een verkeerde afslag te nemen. Hierdoor verloor het team een halfuur. Later von den ze de goede weg terug. door Peter Snelders SAS VAN GENT - Johan de Punder van DOS Ovezande is in Sas van Gent via een knappe slotserie van 95 caramboles kampioen hoofdklasse libre van het gewest Zuid-Nederland ge worden. In café Reseda in Sas van Gent waren de uitgangsposities bij aanvang van de slotronde nog niet geheel duidelijk Als Johan de Punder zijn slotpartij won te gen Cor Eikenaar uit Bergen op Zoom, was de kans groot dat hij kampioen werd. Bij dat resul taat kon het alleen nog misgaan als op het andere biljart de re gionale favoriet, Jo Boogaert, in een zeer klein aantal beurten van Marinus van Nispen won. Boogaert trof het echter voor de tweede keer slecht in dit kampi oenschap, want Van Nispen was juist tegen hem uitstekend op dreef. In slechts tien beurten maakte hij de 180 caramboles vol. In dat geweld strandde de Zeeuws-Vlaming op 82. De eerste keer dat Boogaert het slecht trof was in de openings ronde. Hij ontmoeette toen een ontketende Cor Eikenaar. Die zette direct de kortste partij en de hoogste serie van het kampi oenschap neer. In slechts acht beurten en gesteund door een serie van 126 caramboles liet Ei kenaar hem kansloos: 180-18. Daarmee waren volgens Jo Boogaert zijn titelkansen al di-> reet verkeken. „Ik kan het nu wel vergeten Doordat er twee deelnemers afgemeld hebben en we met zes spelers maar vijf par tijen moeten afwerken, is zo'n verliespartij dodelijk Ik speel de laatste tijd door allerlei be slommeringen van organisato rische aard toch al niet goed." Zijn negatief verwachtingspa troon werd later in het kampi oenschap gelogenstraft. Hij kwam door drie winstpartijen op rij toch nog in beeld voor de titel. Daarna had hij de pech dat een sterke Van Nispen hem dwarsboomde. Hoe anders kan het zijn. Boog aert werd in de openingsronde in slechts acht beurten verplet terd, terwijl op het biljart naast hem de latere kampioen Johan de Punder maar liefst 27 beur ten kreeg tegen George Mahu uit Lamswaarde Mahu startte aardig in die partij, maar raakte door nervositeit zijn vertrou wen en de controle over het spel kwijt. Johan de Punder kon evenmin overtuigen. Die had echter wel het voordeel de ma rathonpartij winnend af te slui ten. Naar later bleek een zeer belangrijke winst. Mahu her stelde zich na zijn eerste partij behoorlijk en maakte vooral in de slotronde een goede indruk door in slechts elf beurten van De Regt te winnen. Het gelijke spel was voor Patrijzen voldoen de om mee te blijven doen om het kampioen schap. Lijstaanvoerder Moerse Boys kwam tegen Z ieri kzee evenmin niet verder dan een punt Is Patrijzen rijp voor promotie naar de tweede klasse? „Ik denk het wel", vond Van der Sluis. „Als ik zie dat HVV'24 daar ook zijn partijtje mee blaast, moeten wij dat toch ook kunnen. Het verschil tussen top derde klasse en tweede rijtje tweede klasse is niet zo gek groot. Bovendien zijn we ten opzichte van vorig seizoen (toen Patrijzen ook als tweede eindigde) verder gegroeid. Ja, het moet kunnen." Steen - Patrijzen 2-2 (1-2). 1 Peter de Jong 0-1, 10 Werner Bisschop 1-1, 28. Arjan Verburg 1-2, 80. Werner Bisschop 2-2 Scheidsrechter: A.J. Hesselmans (Esbeek). Gele kaart: Michel van de Bosch, Werner Bisschop (Steen), Wilfred van de Dries. Hubèr Rentmeester, Arjan Verburg, Ca- miel Rentmeester (Patrijzen). Aantal toeschou wers: 200. Steen: Danny Oppeneer, Michel van de Bosch, Michiel Vink, Eddy van de Bosch, Rudy Govaert, Eric-Jan Naudts, Marco Ottjes (90 Alex de Klerk), Gino Vink (67. Serge Merckx), Gino van de Broeke (67. Stijn Dobbelaer); Wouter de Neijs, Werner Bisschop. door Sven Remijnsen MIDDELBURG - De jongens van 't Zand kunnen zich gaan opmaken voor de finale van het Nederlands kampioenschap ta feltennis. In de eerste wedstrijd van de halve finale werd MZ za terdag zo overtuigend verslagen (1-9) dat in Middelburg-Zuid geen hoop meer bestaat op een nieuw wonder in de landelijke A-competitie. Een week eerder had MZ zich nog zeer verrassend geplaatst voor de play-offs. De 8-2-over- winning op The Victory leverde op de laatste speeldag de vierde plaats op in de competitie. Daarmee was de doelstelling bereikt. De stadsderby tegen 't Zand, dat als eerste was geëin digd, was echter te hoog gegre pen voor het wisselvallige MZ. Arjan Jonkman, Kawun Yu en Wesley Wegman rekenden on verstoorbaar af met de thuis- spelers Thomas Groenewoud, Michael Zwemer en Michel Sperling, die een matte indruk maakten in de eigen Slaghvaert Het tweede duel wordt op woensdagavond 2 april ge speeld in de Zandkuil. Dat lijkt niet meer te zijn dan een forma liteit, want van de 37 gespeelde games won MZ er slechts negen. Met een prima presterende kop man (Jonkman) en twee zich snel ontwikkelende talenten van dertien jaar Yu en Wegman) kan 't Zand zich vol vertrouwen voorbereiden op de finale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37