Raadslid uit kritiek op begroting PZC dopt a granny Kloortje doet weer goede zaken Onderscheiding voor trouwe vrijwilliger op ehbo-manifestatie Partij wil overzicht totale kosten voor Roosevelt Academy Geef om vrijheid Hulst zet zwaar in op binnenstad ■M Presentatie Gebiedsplan Familieberichten Familieberichten Dorcas Hulp Soms is een tweede huis geen luxe YfMtMUmU Familieberichten maandag 24 maart 2003 door Frank van Cooten HULST - Het dagelijks gemeen tebestuur van Hulst zet eigen lijk te zwaar in op de ontwikke lingen in Hulst-Zuid en de bin nenstad. Heel veel andere pro jecten dreigen voorlopig de ko mende jaren in de ijskast terecht te komen. Raadslid J. van Eek (CDA) con stateert dit na het doorlopen van de begroting 2003. Hij doelt bijvoorbeeld op de reconstruc tie van de Julianastraat in Hei kant, dat zelfs geen wens meer is. Ook de klus aan de Hoofd- straat/Martje van Wardje/He- melstraat in Sint Jansteen, Ti- voliweg en bustraject Dullaert in Hulst en de Molenstraat in Clinge wordt op de lange baan geschoven. Van Eek pleit met name voor het naar voren schuiven van de re constructie van de Roskam- straat in Sint Jansteen. Deze weg is verkeersonveilig. Er zijn geen stoepen en er ligt geen fietspad. Ook de aanleg van een fietspad achter de Clingedijk mag in de ogen van Van Eek uit toeristisch oogpunt eerder be ginnen. Naast investeringen in het weg dek vindt het CDA de bouw van huurwoningen, met name voor starters, belangrijk. De fractie pleit voor een overleg met de woningbouwverenigingen om te komen tot afstemming van bouwen voor senioren en met name ook huurwoningen voor starters. Ouderen Behalve het bouwen van vol doende woningen voor senio ren, pleit de CDA-fractie ook voor het instellen van een ad viescommissie voor het oude renbeleid. Op deze manier kun nen ouderen meer invloed uitoe fenen op beleidszaken zoals ou derenhuisvesting, toeganke lijkheid van gebouwen, alarme ring en veiligheid. De Stichting Welzijn Ouderen en de ouderen bonden hebben hierin volgens het CDA een belangrijke func tie. Het CDA komt in de loop van dit jaar met een initiatief voorstel. Het instellen van een vast tele foonnummer voor het doorge ven van klachten is ook een wens van het CDA. „Tijdig on derhoud van groen en wegen en het voorkomen van zwerfvuil en het zorgen voor schone stoepen vergroten de leefbaarheid van onze gemeente", meent Van Eek. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De fractie van Leefbaar Middelburg wil een volledig overzicht van de finan ciële gevolgen voor de gemeente van de komst van de Roosevelt Academy. De partij maakt zich vooral zorgen over de kosten voor de verbouwing van het stadhuis. De gemeenteraad trok afgelo pen najaar bijna 1,4 miljoen eu ro uit voor de nieuwe Zeeuwse universiteit. Ook toen al wees Leefbaar Middelburg op de fi nanciële risico's. De partij was samen met de SP tegen de inves tering. Leefbaar Middelburg heeft het college van B en W nu schriftelijke vragen gesteld. De partij benadrukt dat ze in prin cipe positief staat tegenover de komst van de Academy. De fractie wil weten wat de kos ten zijn van de verbouwing van het oude stadhuis en welk deel daarvan de gemeente voor haar rekening neemt. Het college wordt herinnerd aan de reden om een nieuw stadskantoor te bouwen: de hoge kosten die een verbouwing van het oude stad huis met zich mee zouden bren gen. Vei'der vraagt de partij of er nog meer gebouwen moeten worden verbouwd om ze ge schikt te maken voor onderwijs. Het gerucht gaat dat de Klove niersdoelen worden verbouwd tot een mensa, een studenten restaurant. In een folder van de Roosevelt Academy wordt op die mogelijkheid gewezen. Leefbaar Middelburg vindt dat het historische gebouw een pu blieke functie moet blijven heb ben. De fractie vraagt het colle ge om dat toe te zeggen. KLOOSTERZANDE - Showband Kloortje hield het afgelopen weekeinde voor de der tigste keer haar jaarlijkse rommelmarkt. Het was weer ouderwets druk. Vooral zater dagochtend verdrongen de kooplustigen zich in het clubgebouw en de twee daarbij geplaatste tenten. Om twaalf uur was er al een flinke bres geslagen in de gevarieerde berg handelwaar, die door de leden van de showband waren bijeengebracht. Zater dagavond was er een goed bezochte bingo avond. Gistermiddag waren er op speciale uitnodiging enkele oud-leden van de laatste jaren naar het clubgebouw gekomen om nog eens mee te proeven van de rommelmarkt sfeer. Om 19.00 uur werd het succesvol ver lopen evenement afgesloten met de bekend making van de uitslag van de grote loterij. De opbrengst is bedoeld om de verschillen de geledingen van de showband draaiende te houden. foto Wim Kooyman door Marian Hemelaar SAS VAN GENT - Het Zeeuwse Ehbo-district hield afgelopen zaterdag een ehbo-manifestatie in cultureel centrum De Speye in Sas van Gent. Hoewel de ma nifestatie bedoeld was om een breed publiek te interesseren voor ehbo, was de belangstel ling matig. Acht verenigingen uit Zeeland hadden zich ingeschreven voor de provinciale ehbo-kwalifica- tie wedstrijden. Philippine, Sint Jansteen, Nieuw-Namen, Yer- seke, IJzendijke en Sas van Gent. Koewacht en Terneuzen met twee teams. Onze Zuider buren waren door de Rode Kruisafdeling uit Zelzate verte genwoordigd. Teams van drie ehbo'ers behandelden telkens twee slachtoffers die gewond waren geraakt bij verschillende gefingeerde ongelukken. De vaardigheden werden beoor deeld door een vakjury. De grijze Rode Kruis-tent uit Zelzate was eerder sober inge richt. Volgens de vertegenwoor diger, omdat het Rode Kruis in België, in tegenstelling tot Ne derland, zelfbedruipend is. Zijn de ehbo-handelingen hetzelfde, de structuren van leiding daar entegen totaal verschillend. Hij benadrukte nog eens, heel blij te zijn met de grensoverschrijden de uitnodiging. Lintje Voor vrijwilliger Tinus van Ros- sum werd het een feestelijke manifestatie: zijn inzet voor on der meer de Sasse ehbo-vereni- ging werd beloond met een ko ninklijke onderscheiding. Waarnemend burgemeester van Terneuzen R. Barbé speldde hem de versierselen van Lid in de Orde van Oranje Nassau. Van Rossum is sinds 1982 kader instructeur van diverse ehbo- verenigingen in Zeeuws-Vlaan- deren. Naast deelnemer aan wedstrijdploegen van landelij ke ehbo-wedstrijden, was hij jurylid bij examens van de jeugdafdeling. Verder geeft hij al 21 jaar les. Verder heeft hij 'vuistregels' gedoceerd aan Be- T. van Rossum. drijfs Hulp Verleningsc sen (BHV) en zorgde dat matie een onderdeel werd de herhalingslessen. Nietes dat overigens zelf een bijzo re prestatie vond, bleek uit beduusde reactie: „Ik heb koninklijke onderscheidt kregen voor mijn hobby' De aangekondigde Hiüsait praktijk (HAP) De Honte Terneuzen was overigens aanwezig op de manifestat* Luchtmacht uit Eini evenmin. Deze laatste vanwege de oorlog in Irak kazerne niet verlaten Uilslag: Teams: 1. Koewaeh! Philippine; 3 Nieuw-Namen. Commandantenprijs: 1. Kots 2; 2. Philippine; 3. Sas van Ge De eerste twee winnaars «s uitgezonden naar de lanè wedstrijd van de Nationale Bi Oldenzaal op 5 april. SLUIS - De Zeeuwse gei teerde G. de Kok press woensdag het Ontwerp Gei splan West-Zeeuws-Vlaz ren in het gemeentehuisinO burg. De presentatie is om! Zomaar even Zomaar even ben ik gebleven Zomaar even hebben jullie al je liefde gegeven. Zomaar even mocht ik leven. Het duurde allemaal zomaar even. Na 29 weken zwangerschap is ons zoontje geboren, hij mocht maar een dag bij ons zijn LARS Gent, 20 maart 2003 t Gent, 21 maart 2003 Axel: Francis en Dagmar de Jonge Singelweg 18,4571 KD Axel De crematieplechtigheid zal in besloten kring plaatsvinden. Dit zomaar even, blijft bij ons heel ons leven. Dag lieve LARS Nel en Krijn Annebel en Jeroen Dankbaar voor wat hij voor ons is geweest, hebben wij plotseling afscheid moeten nemen van onze broer, schoonbroer en oom JOHANNES BERNARDUS VANHIJFTE (Johan) 5 april 1937 t 21 maart 2003 Sluiskil: P. E. T. Vanhijfte t Terneuzen: Th. P. E. Vanhijfte Sluiskil: H. E. Vanhijfte C. Vanhijfte-D'hert Sluiskil: A. R. Vanhijfte T. Vanhijfte-Vermandel Sluiskil: M. F. Vanhijfte Sluiskil: M. E. C. de Rocker-Vanhijfte F. P. de Rocker t Neven en nichten Sluiskil. 21 maart 2003 Correspondentieadres: Canisvlietstraat 20, 4541 BE Sluiskil. De uitvaartdienst waarvoor u wordt uitgenodigd zal worden gehouden op woensdag 26 maart om 10.30 uur in de kerk van de H. Antonius van Padua, Elisa- bethparochie te Sluiskil. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de R.-K. begraafplaats te Sluiskil. Alleen schriftelijke condoleance. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Dag ma, Het is maar moeilijk te bevatten dat jij er niet meer bent. Toch was ik bij je tot aan je laatste zucht. Ie keek ons nog even aan en liet een traan. Nooit zal ik weten wat er door je gedachten is gegaan. Je was een lieve moeder met een hart van goud, dat is ook de reden dat iederéén van je houdt. Ook nu je er niet meer bent is het fijn om zo'n goed mens als jou te hebben gekend. Bedroefd, maar ook dankbaar dat haar verdere pijn bespaard is gebleven, geven wij U kennis, dat na een kortstondig ziekbed van ons is heengegaan, on ze lieve moeder, schoonmoeder en oma. ALMA VERLEIJE weduwe van Medardus de Guesquière 4 oktober 1926 te Sluis t 21 maart 2003 te Sluis Sluis: Christianne Aers-dc Guesquière Johan Aers Sluis: Denise Dijkers-de Guesquière Johny Dijkers Biervliet: Cindy Dijkers Marco de Pré Sluis, 21 maart 2003 St. Pieterstraat 4 4524 AG Sluis Gelegenheid tot afscheid nemen op maandag 24 maart 2003 van 19.00 tot 20.00 uur in het mortu arium van het Antonius ziekenhuis te Oostburg. Bij deze nodigen wij U uit voor de uitvaartdienst die zal plaatsvinden op woensdag 26 maart 2003 om 10.00 uur in de Parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Sluis. Na de dienst is er gelegenheid tot condoleren in de kerk. Aansluitend volgt de crematie in het crematorium 'Blauwe Toren' te Brugge. Samenkomst bij de kerk. Mochten wij iemand vergeten zijn. gelieve dan deze advertentie als kennisgeving te beschouwen. Met veel verdriet hebben wij afscheid moeten ne men van onze geliefde zuster, schoonzuster en tante ALMA VERLEIJE echtgenote van Medardus de Guesquière Sluis: C. Verleije t M. Verleije-Lampo t Heist (B.): A. Verleije E. Verleije-Robesin Moerkerke (B.): M. De Love-Verleije G. De Love t Sluis: A. Koster-Verleije P. Koster Sluis: F. Bassie-Verleije P. Bassie Neven en nichten Sluis, 21 maart 2003 Blijven. Wat zou ik moeten, als mijn weten bij het sterven overlijdt. Als persoon niet meer gespleten en mijn lichaam eeuwig kwijt. Ga ik dolen als een wilde, zoekend naar een eeuwig doel. Zal het vuur nog net zo branden kent de ziel ook dat ge\'oel. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons betekend heeft, voorzien van de H. Sacramen ten der Zieken, geven wij u kennis van het heen gaan van mijn lieve vrouw, ons mam en oma HELENE GESINA GERHARDINA MICHORIUS echtgenote van Ben de Smit Bocholt. 29 november 1919 t Terneuzen, 22 maart 2003 Terneuzen: B. de Smit Terneuzen: Marianne en André Robbie en Els Patrick en Cora Arnhem: Annemarie Ooltgensplaat: Jaco en Carla Mark Loek Wij zijn het personeel van "Ter Schorre" dankbaar voor de goede verzorging. Rodenbachstraat 29, 4532 CX Terneuzen. Mam is opgebaard in het rouwcentrum "Terneu zen", Roosevcltlaan 6 te Terneuzen. Er is gelegenheid om afscheid van haar te nemen op woensdag 26 maart van 13.00 tot 13.30 uur. De uitvaartdienst zal plaatsvinden op woensdag om 14.00 uur in de Emmaüsparochiekerk, Alb. Thijm- straat te Terneuzen. waarna de crematieplechtigheid volgt in het crematorium "Terneuzen", Bellamy- straat 28c. Na afloop van de crematieplechtigheid is er gelegen heid tot condoleren in de hal van het crematorium. Wilt U, indien U geen kennisgeving heeft ontvan gen, deze aankondiging als zodanig beschouwen. Familieberichten adoptagranny.nl of 0228 592824 111 HIStSUHD Een nieuwe hulpvorm Een kind met een handicap verdient alle zorg en aandacht. Maar niet altijd zijn de ouders in staat om die te geven. Dan is het een uitkomst als mensen zoals u die zorg overnemen. Wij zoeken pleegouders voor kinderen met een handicap. Wilt u meer weten over zo'n tijdelijke ouderrol? Of heeft u interesse in een andere vorm van pleegzorg? Kijk dan www.pleegzorg.nl of bel 0800 - 022 34 32. www.pleegzorg.nl ELjctó*8"* Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, By verloving, huwelijk, jubileum, examen, gïy-'enz. Ook voor mededelingen over huisdierenV Alleen voor particulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Vlissingen. Tarief: prijs per millimeter over I kolom: 0.54 Een regel met een grote letter is verplicht Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog, over I of 2 kolom. Support our fight for human rights Ja, ik steun Amnesty International We hopen op een bijdrage van 4,50 per maand, al td worden vanaf 10,00 per jaar Als W wetfi u ga» geïnformeerd over het werk van Amnesty ik machtig Amnesty International per maand/anders, nl per maand/jaar* af te schrijven vantrfr rekeningnummer I I I iL_Lj Naam/voorletters Straat Postcoder- yy.ppnplaats Geboortedatum Handtekening •Doorhalen wat ni Stuur deze bon in een envelop naar: Amnesty International, Antwoordnummer '0340- 1000 RA Amsterdam, (postzegel mag, Of bel (020) 626 44 36 of kijk op www.amnert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 36