zc jKNWK roeit de iete adem Toevalstreffer vloert WIK'57 Jeugdig Zierikzee verrast koploper Donkere wolken boven Bruinisse ZSC'62 put moed uit de vierde zege Dramatisch verlies voor Ouwerkerk FS doet z'n plicht ,2\ itrafschop eerpunt bij uiveland nrWim Broekhoven SSINGEN - Met de beslis- ijecompetitiefase in het ver blijft SKNWK punten rsen in de vierde klasse B. erdag kwam de Nieuwer- fce koploper niet tot scoren „et tot winst: 0-0. In de vier- klasse A hield DFS lijstaan- ïder Heinkenszand onder door een 3-2-uitzege op aeldinge. co kon niet de helpende hand dendoor Heinkenszand pun- iai te snoepen (0-3). Samen [Brouwershaven (6-1-ver- linNieuwland) staat de Zie- zeese zaterdagploeg onder- b de ranglijst. [Vo-Heinkenszand 0-3: Even- vorige week tegen DFS (0-2) iMevo één helft meekomen i de bezoekende topploeg. ar in de tweede helft werd de 5vervolgens geslagen. Na de mde52e minuut van Marijn tLiere bleek de Schouwse kensiuiter niet in staat aan- ad een vuist te maken. De van Nigel Holmes in de tógste minuut besliste de fetrijd. Gerben Menheere tikte er vlak voor tijd ook nog van. meldinge-DFS 2-3: Een iiesolo van Chris Kole lever- na twintig minuten 1-0 op, ar da Mousse Magazi kwa- n de bezoekers na een vlotte ■val nog voor rust op gelijke gte. Tien minuten na de thee mde diezelfde Magazi ook rl-2.Een vrije trap van Ma- oRouvv leverde een kwartier tijd zelfs 1-3 op. Wouter gevos kopte vijf minuten urtijdeen vrije trap van Kole :?n voor de 2-3, maar maandag 24 maart 2003 verder kwam de thuisclub niet. Nieuwland-Brouwershaven 6- 1: Brouwershaven kon de thuis ploeg in de eerste helft nog bij benen, maar in de tweede helft was het verzet gebroken. Car- sten Feleus tekende al na vier minuten voor 1-0. Richard Ja cobs maakte er halverwege de eerst helft 2-0 van, maar via Re- my Lievense werd het nog voor rust 2-1 Opnieuw Jacobs te kende tien minuten na rust voor 3-1, waarna de bezoekers hele maal wegzakten. Via Carsten Feleus, Wilco Kwekkeboom en Eddy de Vries werd het 6-1 Borssele-Cadzand 0-2 (0-0). Angelo Martlé 0-1, Michel Cillekes 0-2. SPS-Spui 2-3 (0-0). Mark Otterloo 0-1 (strafschop), Envin Feytel 1-1 (strafschop), Alex Meijer 1-2, Mark Ot terloo 1-3, Gilbert van Akkeren 2- 3. Wissenkerke-Colijnspl. Boys 1-2 (0-1). Koen Wisse 0-1, Marcel van Hekken 1-1, Bertus Zoetewey 1-2. Chrislandia-SKNWK 0-0: SKNWK incasseerde het derde gelijkspel in vier wedstrijden. De Schouwse koploper was wel de iets aanvallender ploeg, maar omdat ook zij vooral niet wilden verliezen, werd het prompt een gezapige wedstrijd zonder doelpunten. De Nieu- werkerkers hebben nog maar twee punten voorsprong op Wolfaartsdijk, dat begin april op bezoek komt bij SKNWK Halsteren-Hoedekenskerke 3-0 (0-0 Ronald van Rijswijk 1-0, Carlo de Rooy 2-0, Erhan Akcay 3-0. Stave- nisse-DVO'60 1-2 (1-0). Jeremy Gierman 1-0, Zacharias 1-1, Ruud van Doorn 1-2. Krabbendijke-Vre- derust 1 -0 (0-0). Ardjan Verburg 1-0. DSE-Smerdiek 2-5 (0-3). Erik van Haaf ten 0-1, Stefan de Jonge 0-2, Stefan de Jonge 0-3, William de Bie 0-4, Dennis Adema 1-4, Erik van Haaften 1-5, Stan Wijnen 2-5. Thomas Vos probeert de bal onder controle te krijgen tegen MoerseBoys. foto Marijke Folkertsma van onze sportredactie ZIERIKZEE - Een jeugdig Zie rikzee oogstte tegen koploper Moerse Boys de nodige compli menten. Werd de thuisploeg in de eerste helft nog onder de voet gelopen, na rust herstelde de formatie van trainer John de Frel zich op wonderbaarlijke wijze. Met tien man, nadat Per ry Lukus uit het veld werd ge stuurd, kwam Zierikzee terug van een 1-0-achterstand en sleepte daarmee een 1-1-gelijk- spel uit het vuur. Zierikzee bewees zich gister middag in de derde klasse A een zeer goede dienst. Zelf pakte de ploeg een punt en de drie ploe gen onder Zierikzee (Domburg, Grenswachters en Hontenisse) verloren hun eigen duel. Inmid dels heeft Zierikzee een marge van zes punten met Grenswach ters en drie met Domburg opge bouwd en dus heeft Zierikzee met nog vijf competitiewed strijden een reëel uitzicht op het ontlopen van de nacompetitie. In het eerste wedstrijddeel te gen Moerse Boys leek het daar echter niet naar uit te zien. De fysiek sterke ploeg uit Zundert leek korte metten te maken met Zierikzee. Al in de negende mi nuut opende Bas Schrauwen de score en daarna kreeg de koplo per legio mogelijkheden om de voorsprong uit te bouwen Voor al het Zierikzeese middenveld werd overtroefd en dat leidde onder andere tot een kopbal van Barry Hage op de eigen lat en tot een Brabantse inzet die Zierik- zee-keeper Jaco van der Schee op de lat uiteen zag spattenZie rikzee kreeg via de lichtgewich ten Michiel Tamerus en Thomas Vos ook enige kansjes. In de tweede helft verzuimde Moerse Boys druk te zetten op de Zierikzeese opbouw. De Bra banders startten nog wel goed, kregen in de eerste tien minuten twee kansjes, en kwamen daar na tegen tien Zierikzee-spelers te staan. Perry Lukus, die voor rust om een onbenulligheidje een eerste gele kaart kreeg, liep tegen zijn tweede prent op De kaart leek bij Zierikzee te werken als een rode lap op een stier De jonge ploeg werd feller en ging steeds meer duels win nen met als gevolg dat het duel in Zierikzees voordeel kantelde. Ruim een kwartier voor tijd was Thomas Vos al dicht bij de ge lijkmaker, maar zijn schot ver dween net over de goal. Korte tijd later weerhield de doelman van Moerse Boys Michiel Ta merus van een treffer. Zes minu ten voor tijd kreeg Zierikzee waar het recht op had. Ben Ver west zette op links een actie in. Waar alle verdedigers, inclusief de doelman, een voorzet ver wachtten, knalde Verwest de door Klaas Verspoor SCHARENDIJKE - „Dit geeft weer een klein beetje moed", vond ZSC-trainer Ton van der Spaan na afloop van de wed strijd ZSC'62 tegen Kruiningen. Het duel in de derde klasse A werd met 3-2 een prooi voor de ploeg uit Scharendijke. Daar mee boekte ZSC'62 de vierde overwinning van het seizoen. Met de nacompetitie in zicht had Van der Spaan de ploeg om gegooid. „We speelden weer in de oude variant met de oudere spelers. Routine hebben we in deze wedstrijden nodig om duels te winnen. Daarom zaten Michiel van de Hoek en Gerard Verhoek op de bank.De van va kantie teruggekeerde Werner Klaassen startte, evenals Edwin van Oeveren, sinds lange tijd weer eens in de basis. Kruiningen, dat beter opende dan de thuisploeg, kwam na een kwartier op voorsprong toen Edwin van Houte scoorde. Daarna kwam ZSC'62 via Mar tin Kiesenberg, op aangeven van John van der Have, op 1-1 Vlak voor rust kwam ZSC'62 op voorsprong. ,,De mooiste goal die ik dit seizoen heb gezien", keek Van der Spaan terug. De trainer zag Jan-Willem Dorre man voorzetten waarna Niels van de Moezel met een zweef- duik de bal achter de Kruinin- gen-keeper kopte. Na rust ontpopte zich een gelijk opgaande strijd. Op aangeven van Van de Moezel besliste Kie senberg een kwartier voor tijd het duel. In de slotfase kon Ewout Dek nog wel voor 3-2 zorgen. ZSC'62 - Kruiningen 3-2 (2-1). 14. Edwin van Houte 0-1, 31. Martin Kiesenberg 1-1, 40. Niels van de Moezel 2-1, 76. Martin Kiesenberg 3-1, 90. Eivoul Dek 3-2. Scheids rechter: R.S. Kenson (Kloetinge). Gele kaart: Joh n va n der Ha ve, Niels van de Moezel. Martin Kiesenberg (ZSC). Aantal toeschouwers. 124 ZSC'62: Leon Weeda. Marco de Jon ge, Jaco Heijboer, Werner Klaassen en Thomas Petiet: Wouter Fioole, Edwin van Oeveren (60. Michielvan den Hoek), John van der Have en Jan-Willem Dorreman (70. Gerard Verhoek); Martin Kiesenberg (85. John Dorreman) en Niels van de Moezel. bal met zijn linkerbuitenkant verrassend in de korte hoek. Zelfs daarna kreeg de thuis ploeg nog twee kansen Bijna vanaf de aftrap van Moerse Boys veroverde Zierikzee de bal en kwam Verwest net te laat om de assist van Lee Mol glans te geven. In blessuretijd dreef rechtsback Colin van Oeve ren een actie in het vijandelij ke strafschopgebied te ver door. Zierikzee - Moerse Bovs 1-1 (0-1). 9 Bas Schrauwen 0-1,84. Ben Verwest 1-1. Rode kaart (2x geel): 56. Perry Lukus (Zierikzee). Scheidsrechter: P. W.A. Rokx(Standdaarbuilen). Ge le kaart: Niek Bastiaanse en Rudi Gommers (beide Moerse Boys) Aan tal toeschouwers: 150. Zierikzee: Jaco van der Schee, Colin van Oeveren, Barry Hage, Jamo Vermeulen en Remco van der Wek ken. Robin van Welt (72. Martin Kie senberg), Lee Mol, Perry Lukus en Ben Verioest; Thomas Vos en Michiel Tamerus door Jos van Belzen VLISSINGEN - De Schouwen- Duivelandse clubs hadden gis teren een zwarte dag in de vijfde klasse B. De 4-0-nederlaag van Dreischor tegen titelkandidaat Luctor'88 was geen grootse ver rassing. De 5-0-thuisnederlaag van Ouwerkerk tegen Kwaden- damme was dat des te meer. Ouwerkerk-Kwadendamme 0- 5: De thuisploeg begon welis waar voortvarend, maar werd toch na een kwartier op achter stand gezet door Jacco Zuidhof: 0-1. Dezelfde speler bepaalde met een rake kopbal de stand halverwege op 0-2. Na rust werd eerst van beide ploegen een doelpunt afgekeurd, waarna Kwadendamme nog driemaal toesloeg via Ronnie van Hoepen (strafschop). Henry Beulens en opnieuw Jacco Zuidhof. Luctor'88-Dreischor 4-0: On danks de snelle treffer van Leon van Zaltbommel in de tweede minuut ging het in aanvallend opzicht wat moeizaam bij de thuisclub. Dreischor kon ook echter geen vuist maken, zodat de rust met 1-0 werd bereikt. Halverwege de tweede helft ver dubbelde Maurice Huiskens de ze voorsprong, waarna Marco Utermark en Serge de Blaeij zorgden voor de 4-0-eindstand. FC Bergen-Robur 3-2 (1-1). Ronald Scheepers 1-0, Dennis Weijers 1-1, Patrick Nuijten 2-1, Sezar Yeral 3-1, Dennis Weijers 3-2 Hansweertse Boys-Lewedorpso Boys 2-1 (1-0). Robin Scholten 1-i), Jacky Ka ijser 2- 0, Marcel Rooze 2-1 yKlaas Verspoor KDERT - In de derde klas- BhadDuiveland ruim een uur ig uitzicht op een gelijkspel. Oosterlanders heersten en er tgeen vuiltje aan de lucht, thbleef Duiveland na afloop lege handen, want na een mite strafschop en een tref- in de laatste minuut won Èploegen degradatiekandi- »t Klundert met 2-0. Iwas duidelijk even slikken b Duiveland dat zich lange itevreden toonde met de 0-0- Knstand. „Wij hadden de islrijd in handen en contro- de wedstrijd", keek ÈerPiet Roks terug, t' rast kreeg Barry Steen de een aantal kansjes om •ploeg, die speelde zonder de "isseerde Ronald Zwager, tce leiding te brengen, maar sherpte ontbrak. Klundert. Hink gehavend was en veel sspelers miste, creëerde ook ïsansen. ütSteenpoorte in de tweede -tbij een doelpoging nog de braakte kwam de thuisploeg te tijd later op voorsprong. «nMeijboom ging tussen de Mand-spelers Jasper van lenkerk Mamïx van der •fnaar de grond. Scheids ter Uitterhoeve blies voor strafschop. Protesten aan 'Mandse kant deden er niet toe. Leon Hollemans tit „Toen raakten we de pop de wedstrijd kwijt", wRoks. i hard werkend Klundert tistand en kwam in de laat- tehnuut zelfs aan de tweede ter, toen opnieuw Leon Hol- 'f& de bal achter Bernard testra, hij verving opnieuw geblesseerde eerste keus ksCapelle, prikte. is zo'n zonde. Onderin alles eer naar elkaar gaf Roks een waarschu- ^airichting spelers. - Duiveland 2-0 (0-0). 65 "Miemans 1-0 (strafschop), rf*1 Hollemans 2-0 Scheids- 1H Uitterhoeve ('s-Gra- Wer). Gele kaart: Leon Holle- 'Klundert), Erik Fierens en Zttqng (beiden Duiveland). Jbeschouwers75 "and: Bernard Zweistra, Jas- Almenkerk, Mark Uzelen- Burgers (46. Erik Fierens) ."toean der Hulle; Jan IJze- W3. Marcel de Bruine), Jaco Mne, Lex Zwang en Dennie le f'' Barry Steenpoorte en Wil- KndeSande door Ko de Ridder BRUINISSE - Na de 2-1 -neder laag tegen concurrent Pelikaan uit Zwijndrecht heerst bij Bruse Boys niet bepaald dat heerlijke gevoel van een nieuwe lente. Maar ja, waar alles groeit en bloeit, wordt het knollenveld van de mannen van Bru met de week slechter bespeelbaar. Technisch verzorgd spel is er on mogelijk en dat speelt precies in de kaart van een team als Peli kaan. Beide oefenmeesters hadden gekozen voor een 4-4-2-speel- wijze, waarbij Bruse Boys-trai ner Olaf Filius meer de nadruk op de aanvallende mogelijkhe den had gelegd. Interim-Peli- kaan-trainer Robert van Po- peringen had de nadruk meer op het verdedigende aspect gelegd. De eerste kans kwam dan ook voor de paarse thuisclub, nadat Tonnie van den Berge vanaf rechts een comer nam, maar neef Jacob van den Berge zijn poging geremd zag door de drukte in het doelgebied van Pe likaan. Een minuut later kwam de diep tebal recht voor het Bruse doel bij Michel Romijn en die ver zuimde niet door de 0-1 aan te tekenen. In de veertiende mi nuut werd een goede poging van Bru-speler George Geluk tot corner verwerkt. In de twintig ste minuut kwam de bal bij Peli kaan-aanvoerder Mart ij n VI ie- genthart die uithaalde, maar de bal kreeg zoveel effect dat hij compleet afzwaaide. Tot ieders verbazing kwam de bal aan de rechterkant bij Tim de Boer, die diagonaal uithaalde en prompt 0-2 maakte Bruse Boys was aangeslagen, maar niet verslagen. In dezelfde minuut knalde aanvaller Geor ge Geluk een bal uit de afge slagen aanval alsnog langs doel man Gerard van de Borst knal de: 1-2. Op slag van rust spatte een goed schot van Si mon Boogaard van Bruse Boys uiteen op de rechter-doel- paal. Rendement Beide teams kwamen na rust ongewijzigd uit de kleedka mers. Trainer Filus: „Ik heb het team laten staan, maar ben overgeschakeld op een 4-3-3- systeem om nog meer druk te kunnen uitoefenen." Dat sor teerde enig effect. In de derde minuut werd de bal op fraaie wijze koppend door Jacob van den Berge aangegeven naar Jó- han Benard, die er echter geen verder rendement kon uithalen. Twee minuten later weer een goede gezamenlijke actie van Johan Benard en Jacob van den Berge, maar nu werd Benard ge stopt door een dubieus fluitsig naal voor buitenspel. Bruse Boys bleef het proberen. Een fraaie achterwaartse kop bal van Jacob van den Berge ging net over de lat. Een corner van links door George Geluk werd over de achterlijn gewerkt door een Pelikaan-verdediger. Een nieuwe corner werd echter niet toegekend. Nieuwe doel punten vielen ook niet te note ren. Bruse Boys zakte door de neder laag naar de laatste plaats in de derde klasse B De ploeg weigert echter de handdoek in de ring te gooien Olaf Filius: „We zijn vandaag strijdend ten onder ge gaan. Maar het wordt met de week moeilijker Volgende week is daar ook de rode kaart van Ar jan Stoutjesdijk (één wedstrijd naar aanleiding van de wed strijd tegen WHS)." Bruse Boys-speler Johan Be nard (geeft altijd meer dan hon derd procent) zat er helemaal doorheen. Als laatste verliet hij ondersteund door verzorgster Diana Ruitenbeek het veld. Niet geblesseerd, maar om even zijn waterlanders de vrije loop te ge ven. Pelikaan-trainer Van Po- peringen: „Geen beste wed strijd, een gelukkige uitslag, maar wel blij met de drie pun ten." Pelikaan is volgende week vrij en Bruse Boys reist naar weer een mede-degradatiekandi daat" Klundert. Een week daar na gaat het bij nog een andere concurrent op bezoek: FSV. Twee uiters belangrijke zater dagen. Ervaltdaar niets meer te verliezen, alleen maar te win nen. Bruse Boys - Pelikaan 1-2 (1-2). 10. Michel Romijn 0-1, 20. Tim de Boer 0-2, 21. George Geluk 1-2 Scheids rechter G.G.A. Daems (Gilze). Gele kaart: Johan Benard en Wilko Han zen (beiden Bruse Boys), Richard Maaskant. Martin Hoorweg, Tim de Boer (allen Pelikaan). Aantal toe schouwers: 120 Bruse Boys: Mare Giljam, Alex An- deweg (70. Ruben van de Berg), Ar jan Stoutjesdijk, Wilko Hanzen, Ralph van den Ouden, Simon Boog aard, Johan Benard, Ricardo de Winter (80. Eric Bleiji), Jacob van den Berge, Tonnie van den Berge, George Geluk. Wolfaartsdijk steelt de punten in Kerkwerve: 0-1 door Klaas Verspoor KERKWERVE - Achttien tel len voor het verstrijken van de officiële speeltijd gebeurde dan toch wat er niet meer in leek te zitten. Waar de ene doelman (Wolfaartsdijk-doel- man Philip Westveer) met een aantal saves de held van de middag werd, eiste de andere de rol van schlemiel op. WIK- keeper Ronnie Janson ging in de fout, waardoor Wolfaarts dijk in Kerkwerve toch nog WIK'57 met 0-1 klopte. Het duel in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal was boeiend. Deinzet was voor bei de teams het koploperschap in de derde periode, maar voor Wolfaartsdijk vooral ook om de aansluiting behouden met koploper SKNWK. ..Deze wedstrijd is van cruciaal be lang", meldde Wolf aartsdijk- trainer Peter Groenewegen vooraf. Achteraf gezien mocht hij zijn handjes dichtknijpen. WIK'57 had minimaal een punt verdiend en kreeg zelfs kansen op meer. „We winnen hier gewoon een typische 0-0- wedstrijd. Maar het was wel een bar slechte wedstrijd. Ik heb één uitblinker gezien bij WIK, die nummer negen (Leon Hendrikse). Ja, en onze keeper. Maar wij mogen hier zeker niet mopperen", concludeerde Groenewegen. WIK-trainer Jaap de Ridder toonde zich ongelukkig. „De tweede helft hebben wij op de eerste tien minuten na niks meer weggegeven. Hun keeper pakte twee keer een lekkere bal. Je moet je meerdere kun nen erkennen in een tegenstan der. Die mannen voetbalden best goed en bleven wachten op dat ene kansje. Een schitte rende prestatie met zo'n jong team", roemde De Ridder col lega Groenewegen. Daarmee deed De Ridder zijn eigen ploeg wel iets tekort, want WIK'57 maakte het de nummer twee van de ranglijst meer dan lastig. Zelf verzuim de de ploeg uit Kerkwerve ech ter te scoren en daardoor was WIK's nederlaag zeker niet volledig toe te schrijven aan doelman Ronnie Janson die in de negentigste minuut opzich tig in de fout ging. „Ik zag de bal niet komen. Hij kwam ach ter een paar spelers vandaan WIK-spits Elmar Verhage stuit op de uitblinkende Wolfaartsdijk-goalie Philip Westveer. en ik raakte hem nog wel met mijn vingertoppen. Als je ziet hoeveel kansen wij gehad heb ben! En als je die mist, dan roep je het onheil over je af." Aansluiting Aan de andere kant stond de twintigjarige Philip Westveer tussen de palen. De keeper on derscheidde zich met enkele fraaie reddingen. „Daar sta ik ook voor", reageerde hij nuch ter. „Dit is een hele belangrijke overwinning, want nu houden wij de aansluiting. En we lig gen goed op koers voor de pe- riodetitel."DatdeO-l nog in de boeken kwam, daar had ook Westveer geen rekening meer mee gehouden. „Nee, zekér niet De ploegen gingen aardig gelijk op." In het eerste kwartier van de eerste helft kreeg WIK'57 via Leon Hendrikse en Elmar Ver hage een aantal mogelijkhe den. De ploeg, die nog steeds geen opvolger heeft gevonden voor de vertrekkende Jaap de Ridder (WIK-voorzitter Mar cel Passenier: „Patrick de Broekert wordt het zeker niet. Maar ik vind het ongelooflijk dat wij zoveel moeite moeten doen om een trainer te vinden zag Wolfaartsdijk ook een aantal keer voor de goal van Janson verschijnen. Tweemaal hield Janson Arnold van Ge- merden van een treffer af en daarna miste Harm Fluijt een aardige kans. In de 33e minuut had Elmar Verhage WIK'57 op voorsprong moeten zetten, maar keeper Westveer red de ten koste van een corner. In de tweede helft kreeg Groe- newegens ploeg twee kansen op een vlotte openingstreffer. Eerst schoot Fluijt van dichtbij over en kort daarna schoot Van Gemerden in vrije positie te ge haast in. Daarna ontpopte zich een gelijkwaardig schouwspel waarbij beide teams nauwe lijks kansen kregen Pas in de 66e minuut diende Philip Westveer weer eens in actie te komen. Met een prima kee persactie weerhield hij Marco Ganzeman van een treffer. Ze ven minuten later was West- veers redding zo mogelijk nog fraaier. Gestrekt ging hij naai de hoek en met een uiterste krachtsinspanning ontnam hij Elmar Verhage een bijna zeke re treffer. Collega Janson liet foto Marijke Folkertsma zich aan de andere kant ook nog gelden op een vrije trap van Leon Tavenier. Daarna le ken beide ploegen af te steve nen op een doelpuntloos ge lijkspel. Totdat Wolfaartsdijk- aanvoerder Jarno Waterham in een alles-of-nietspoging van ruim twintig meter raak- schoot. WIK'57 - Wolfaartsdijk 0-1 (0-0). 90. Jarno Waterham 0-1. Scheids rechter: F. van de Water (Ovezande Gele kaartFerrie Berrevoets en Richard Verhage (beiden WIK'57). Aantal toeschouivers: 95. WIK'57: Ronnie Janson, Maurice de Vlieger, Richard Verhage, Fer rie Berrevoets en Gert-Jan Broere. Erik de Vlieger, Elmar de Kok, El mar Verhage en Marco Ganzeman (88. Bram Blakenburg); Leon Hen drikse en Dominique van Doorn (67 Richard Stouten).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31