Raikkonen houdt hoofd koel Onervaren Fortuna bluft PKC af in finale Golfer Derksen weer in voorhoede Schalken blijft als enige over in Miami 25 \an Baaien laat zich zien in Den Bosch 1 IDH snelst op 50 vlinderslag Fin doorstaat de heetste race op aarde het best Justin Wilson valt uit met verlamde arm Australische cricketers oppermachtig in finale Tweede goud voor Björndalen Zeldzame nederlaag Freeman Wielrenster Koedooder tweede Keniaan wint marathon Rome Vrouwen Ravijn naar laatste vier Z-Korea wint derde Sudirman Cup Thorpe te snel voor Hackett maandag 24 maart 2003 0BOSCH - Ze kreeg dankzij [afwezigheid van Anky van jmisven, Arjen Teeuwissen, wnnelien Rothenberger, Ellen jpatje en haar moeder Coby ga Baaien, automatisch de fa- jjnetenrol opgedrongen van Nederlandse publiek. Bij ge- ^kaanbeter. Het scheelde niet ,(1 of Marlies van Baaien had ak daadwerkelijk de wereld- £erwedstrijd dressuur tijdens ^doorBrabant gewonnen. Kei miniem verschil eindigde ;22-jarige amazone uit Brakel üderde (74,16) achter de Duit- jeHeike Kemmer (74,74 pro- ieat) met Bonaparte en de Zweedse Kyra Kyrklund met jadiamoIVme (74.64). jei de dertienjarige Idocus is Baaien vooral een favoriet porde toekomst. De combina- gvan de jonge, talentvolle en gedreven ruiter en het arcl met veel mogelijkheden i uitstraling belooft veel jeds Zelfs van een mestpartij jdens de tonen van Yellow ibmarine raakte noch Van jalen noch Idocus van slag. fjiwas er tegen het einde van k proef enige onzekerheid bij epirouette. „Ik reed t weeën - Kalvepirouette. Terwijl ik bezig ras,dacht ik: Mag dat wel?" Het Acht. SanBaalen plaatste zich in Den Sosch voor haar eerste wereld- kekerfinale dressuur, volgend sekeinde in Gothenburg. Ze is is de nummer acht in de eind end van de wereldbekerkwa- £catie rechtstreeks geplaatst, jrder te hoeven profiteren van afvallen van Van Grunsven lijfde in de eindstand, been- zeok) en Monica Theodorescu sste, beenbreuk paard). En cdershad de amazone uit Bra- haltijdnog kunnen terugval- kop een wildcard. „Mijn doel winterseizoen was ervaring opdoen, niet plaatsing voor de inale." Ie internationale eer ging op fcdoor Brabant niet alleen naar Van Baaien, maar zeker ook sar Idocus. „Hij is gewoon een katje. Een hengst en dat iraalthij ook uit. Hij maakt een sppymdruk en dat vind ik heel dangnjk. Hij loopt de proeven ;alvloeiend, maar het kan nog aatletischer." GPD IORDRECHT - Pieter van den oogenband heeft tijdens de lerste dag van een Grand Prix- redstrijd in Dordrecht de 50 neter vlinderslag gewonnen, letweevoudig olympisch kam- ioen tikte op het voor hem min er bekende onderdeel aan na L80 seconden. a den Hoogenband dook in onirecht voor het eerst sinds (gelopen zomer in een 50-me- rbad. In het winterseizoen hij de wereldbekercyclus oiiebaan. te 24-jarige VDH keerde on tsmet de Nederlandse selec- ieterug van een trainingskamp p hoogte in de Amerikaanse laats Flagstaff. telOO vrije slag liet hij aan zich fflrbij gaan. Op deze afstand ran Holst in 51,38, voor Gijs lanen (51,46) en Martijn Wijdweg (51,56). Van den Hoo- i kwam gisteren niet serin actie. Dat bood Arnold sBavel de gelegenheid de 200 te winnen in een matige 102.40, net voor clubgenoot ~jdweg. Sprinter Mark Veens gevierde op de 50 vrij in 23,53. anen bleef ook binnen de 24 tonden. Ij de vrouwen werd Annabel ostenzaterdag derde op de 100 Ktervrijeslag. De uit Breskens Aomstige zwemster finishte in Pi.09. Gisteren pakte ze het zil- op de 50 meter vrije slag in Ü.Ö2 .ANP door Frans Dreissen SEPANG - Kimi Raikkonen, ijs koud de beste. De koele Fin slaagde met lof voor de fitheids test in de Grote Prijs van Malei sië. In de braadpan van Sepang trakteerde de 23-jarige zichzelf op zijn allereerste Formule 1- zege ooit en zijn stal McLaren/ Mercedes al op de tweede hoofdprijs van dit nog prille sei zoen. In een wederom opwindende ra ce reden Barrichello (Ferrari) en de grieperige Alonso (Renault), de jongste coureur ooit op pole, naar podiumplaatsen twee en drie. Jos Verstappen overleefde de hellevaart pruttelend. De Mi- nardi-coureur eindigde als der tiende en was daarmee net als in Melbourne de laatste aan de meet. Niet de voorspelde weercaprio- len of de bandenpoker, maar Michael Schumacher zorgde voor de nodige turbulentie bij de start De soms roekeloze wereldkampioen koesterde 'moorddadige' gevoelens omdat hij achter de Renaults vanaf de tweede startrij moest vertrek ken. Dat resulteerde in de twee de bocht in een beschamende actie. Schumacher torpedeerde de achterkant van Trulli's wa gen. De touché moet hem een déja-vu gevoel hebben gegeven. Immers vorig jaar stootte Schu macher zijn neus al aan Mon- toya. Net als toen was hij ook ditmaal kansloos voor de zege, zeker nadat hij door de officials werd bekeurd met een extra rit door de pitstraat. Dat de Ferra- ri-piloot ondanks vier pitstops toch nog als zesde eindigde, mag niettemin opmerkelijk heten Jos Verstappen was na de eerste meters eveneens veroordeeld. De Limburger zag in zijn spie gels dat de Jaguar van Pizzonia zijn Minardi klauwde. De vleu gellamme Verstappen moest de pits in en mocht daarna bij puur gebrek aan motorvermogen al leen nog maar hopen op een fi nish. „Na het vervangen van de achtervleugel was het een gelo pen race. Die achterstand kon ik nooit meer goedmaken. De laat ste set banden was ook al niet al te best. Veel overstuur. Glibbe ren en glijden dus", aldus de uit wasemende Verstappen, die de Cosworth-motor wijselijk nooit tot het uiterste pijnigde. De thermometer gaf gisteren in SEPANG - Formule-l-coureur Justin Wilson viel gisteren in de Grote Prijs van Maleisië uit met een verlamde arm. De 24-jarige Brit, dit seizoen de buterend bij Minardi, moest het circuit van Se pang af omdat hij niet meer in staat was het stuur te draaien. Wilson is voor medisch onderzoeknaar het ziekenhuis gebracht. Volgens teambaas Paul Stoddart was de verlam ming het gevolg van een verkeerd geplaatste hoofd- en neksteun in de cockpit van de bolide. Daardoor zou een zenuw in zijn hals bekneld zijn geraakt. „Hij heeft helemaal geen gevoel meer in zijn arm", zei Stoddart. Veel coureurs hebben al geklaagd over de hoofd en neksteun, die dit seizoen voor het eerst ver plicht is gesteld. Onder andere Wilson zelf. die met zijn lange postuur moeilijk past in de racewa gen en voor wie het erg lastig bleek een passende steun te maken. ANP de schaduw 34 graden aan en was boodschapper van slecht nieuws. Motoren (Villeneuve), elektronica (Coulthard) en li chamen (Wilson en Pizzonia) raakten aan de kook in de 'hot test race on earth', zoals Sepang zich afficheert. Vuurvast was ei genlijk alleen Kimi Raikkonen. Exponent van een nieuwe gene ratie. De Fin, die in 2001 dankzij een superlicentie via de Formu le Renault zijn entree in de For mule 1 maakte, nam na de pitstop van Alonso (ronde 14) de leiding over en stond die niet meer af. „Gelukkig had ik zo'n grote voorsprong op Barrichel lo, dat ik de laatste twintig ron den wat gas kon terugnemen. Ik ben bevrijd, te meer omdat ik al een paar keer een overwinning heb weggegeven. Dit belooft nog wat. We rijden immers nog steeds in een oud model McLa ren. Als de nieuwe auto er is. gaat het nog een stukje harder." GPD ^[Norbert Kleinherenbrink door Roeland van Vliet ROTTERDAM - In sneltrein vaart is Fortuna opgeklommen naar de top van het Nederlandse korfbal. Nog maar twee jaar ge leden was de Delftse korfbal club een kleine broeder binnen de hoofdklasse, maar nu is het landskampioen. Zaterdag gaf Fortuna het gelouterde PKC in de landelijke korfbalfinale in Ahoy' een heuse oorwassing: 23-17. Bij PKC speelt een aantal vedet ten. Met name de broers Simons (Erik, André en Leon) en Mady Tims hebben al heel wat prijzen gepakt in de afgelopen zeven jaar Zes keer stond PKC in deze periode in Ahoy' (waarvan vier keer winst), drie keer won de ploeg de Europacup, diverse malen werden PKC'ers verko zen tot korfballer van het jaar en ook het Nederlandse team kon (en kan) niet zonder Papen- drechtse inbreng. Maar hier komt langzaamaan verandering in. Vorig jaar ver loor PKC ook al de finale, toen van Die Haghe. Dit jaar mocht Fortuna, dat juist uit jonge, on ervaren spelers bestaat, de prij- zenpakker naar de slachtbank leiden. PKC is, zo liet de ploeg zaterdag zelf zien. over zijn hoogtepunt heen. Het speelde flets en afwachtend. Fortuna speelde daarentegen met veel flair en gaf PKC in de tweede helft korfballes. Van 'shock and awe' - zoals op een PKC-span- doek te lezen viel - was bij de Pa- pendrechtse ploeg zeker geen sprake. Voor rust (7-5) kwam het er ook bij de Delftenaren nog niet uit. „De zenuwen speelden mee en PKC verdedigde heel sterk", zo verklaarde Fortuna-trainer Hans Heemskerk. „Daarnaast kwamen we in de aanval een aantal afspraken niet na. Het ene vak had ik na een kwartier op orde, maar het andere vak heeft me een time-out en de rust gekost. Ik moest dat viertal wat tot rust brengen. Met name Marloes Preuninger en Dennis Vreugdenhil hebben dan zo veel adrenaline in hun lichaam dat ze alles te gehaast doen. Als dat er eenmaal uit is, gaat het lopen Dat was in de tweede helft wel te zien." Na rust werd de score flink op gevoerd. Fortuna en PKC, in de reguliere competitie goed voor 346 en 289 doelpunten, maakten er een doelpuntrijke finale van. Niet eerder werden er binnen de reguliere speeltijd 40 doelpunten gemaakt. Het re cord stond tot zaterdag op de editie van 1999 (PKC-Nic./VCD 25-14). PKC moest het in de score voor namelijk hebben van Leon Si mons. De jongste van de drie broers maakte er negen. Fortu na dreef op meerdere topschut ters. Aanvoerder Joost Preunin ger, die tegen de niet geheel fitte Erik Simons speelde, stal met zeven treffers de show, maar in zijn schaduw werkten Marloes Preuninger, Wim Scholtmeijer en Dennis Vreugdenhil net zo hard mee aan de afstraffing van PKC Tekenend voor hoe Fortuna PKC te kijk zette, was de 13-10 van Scholtmeijer. Anouk Brandt, met Deetos al vier keer landskampioen, stond in de aangeef en passte de bal met een stuit naar Scholtmeijer die on der de korf in de afvang stond. Hij verschalkte vervolgens Le on Simons door de bal met één hand door de korf te gooien Minstens zo mooi was de blok- actie van Barry Schep tegen An dré Simons. Op dat moment was Fortuna nog geheel niet zeker van de eindzege, maar het zelf vertrouwen droop van de spe lers af. De rood-witten speelden met ons-kan-niets-gebeuren- mentaliteit. Dweilorkest Een kleine tien minuten voor het einde van de wedstrijd had Fortuna zijn grootste voor sprong: 21-13. Daarna was het een kwestie van uitspelen. In het veld vierden de Delftenaren zelfs al een feestje. Het vak dat even stilstond, deinde mee op de muziek van het dweilorkest. PKC knabbelde nog wel twee punten van het verschil af, maar een opleving mocht dat toch niet heten. Na het laatste fluit signaal, bij 23-17. vierde Fortu na (nu drievoudig landskampi oen) een groots feest. En Marloes Preuninger huilde vreugdetranen, waar haar vriend Erik Simons een bittere pil slikte. „Een paar jaar geleden zijn we met z'n allen op nul begonnen. In het eerste seizoen in de hoofd klasse begonnen we gelijk slecht, we verloren de eerste zes wedstrijden. Maar daarna ver loren we niet meer. We hadden een enorme achterstand op de rest en dus knokten we tegen de gradatie. maar toen al dienden we ons aan", zei Joost Preunin ger. „En daarna ging het snel. Vorig jaar kwamen gelijk in de kruisfinales en dit jaar zelfs in de finale. We mogen dan alle maal onervaren korfballers zijn, we hadden onszelf wel een doel gesteld: we wilden Ahoy' halen. En ik moet eerlijk zeggen dat ik denk dat we nog wel een tijdje in de top van Nederland zullen blijven. Dit is een team dat nog meer prijzen gaat pak ken." WlAWESBURC - Het :ric-- wieani van Australië heeft op •perieure wijze de wereldtitel prolongeerd. De ploeg van plain Ricky Ponting verplet- ^fdeIndia gisteren in de finale •Johannesburg. Na een re- ®rdscore van 359 runs voor het "tics van twee wickets, Podde de Aziatische formatie f224 all out. ongeslagen Australië is het pio land dat de wereldtitel ?-r de derde keer veroverde, itote favoriet liet aan bat ïtwijfel bestaan over de uit- van de finale. Captain kioggaf het goede voorbeeld -leen prachtige score van 140 out- In 121 ballen produ ce hij zes keer een zes. ^ee brak hij het WK-re- cord. Met ploeggenoot Damien Martyn, die met een gebroken vinger speelde, bouwde Ponting aan een partnership van maar liefst 234 runs voor het derde wicket. Martyn eindigde op 88 not out. Gilchrist (57) en Hay- den (37) legden als openings- batsmen een goede basis voor de hoogste score in een WK-fi- nale. India had aan bat geen schijn van kans, zeker niet nadat de beste batsman van de wereld, Sachin Tendulkar, al in de eer ste over zijn wicket inleverde bij bowler Glenn McGrath. Op 234 m de veertigste over viel het laatste wicket Daarmee was voor Darren Lehmann de cirkel rond. Vier jaar geleden maakte hij de winnende runs in de WK-finale tegen Pakistan, gisteren pakte hij de laatste vang. RTR/ANP De Australische aanvoerder Ricky Ponting slaat de bal tijdens de WK-finale uit het veld. foto Jon Hrusa/AP door Norbert Kleinherenbrink SANTO DA SERRA - Twee we ken na zijn indrukwekkende triomf bij de Desert Classic in Dubai is golfer Robert-Jan Derksen opnieuw in de hoogste regionen geëindigd. De 29-jarige Nijmegenaar kwam gisteren bij het Madeira Open op de zesde plaats uit. Die klassering was goed voor een winstpremie van 21 000 euro. Daarmee staat de teller in 2003 voor Derksen al op 315.000 eu ro. De Nederlandse topspeler her stelde zich in het weekeinde uit stekend van een desastreuze tweede ronde, die hij zaterdag ochtend in liefst 79 slagen vol tooide (+7). Regen en storm hin derden Derksen veel. Mentaal kwam hij echter ijzersterk te rug. Met een rondje van 68 klom Derksen zaterdag in de namid dag naar de gedeelde twaalfde positie. Gisteren verrichtte hij een vrij wel identieke prestatie. Op nieuw liet Derksen vier keer een birdie noteren en speelde hij de andere veertien holes op par. Met zijn stabiele optreden stel de hij de zesde plaats veilig, slechts twee slagen achter de drie nummers twee, Fredrik An- dersson uit Zweden, en de Brit ten Brian Davis en Andrew Marshall. De Welshman Bradley Dredge was in het weekeinde een klasse apart. De 29-jarige speler nam zaterdag een optie op de eindze ge, goed voor 100.000 euro, met een verbluffende ronde van 60 slagen. ANP KHANTY MANSIJSK - Ole Einar Björndalen heeft de we reldkampioenschappen biatlon afgesloten met zijn tweede goud. De Noorse superster won gisteren in Khanty Mansijsk in Siberië het slotnummer, de 15 kilometer met massastart. De vijfvoudig olympisch kampioen was de enige van de dertig deelnemers die geen schot miste. AFP SYDNEY - Het Australische atletiekidool Kathy Freeman heeft voor het eerst in vijf jaar een race over 400 meter verlo ren De dertigjarige olympisch kampioene van Sydney, die na de Spelen anderhalf jaar vrijaf nam, moest bij een Grand Prix-wedstrijd in eigen land haar meerdere erkennen in haar veel jongere landgenote Jana Pittmann. De 20-jarige Pitt- mann, die vorig jaar bij de Commonwealth Games goud won op de 400 meter horden, finishte zaterdag na 50,43 seconden. Haar voorbeeld Freeman, Australiës prominentste aborigi nal sporter, kwam niet verder dan 51,81. Daarmee haalde ze slechts de B-limiet voor de wereldkampioenschappen. RTR AGUASCALIENTES - Vera Koedooder is bij de wereldbe kerwedstrijden op de baan in de Noord-Mexicaanse plaats Aguascalientes tweede geworden op de puntenkoers. De Ne derlandse wielrenster werd na de race als derde gehuldigd, maar na een protest van België werd de uitslag van de negende sprint herzien. De Mexicaanse Belem Guerrero moest haar punten inleveren waardoor Koedooder opschoof in het klas sement. ANP ROME - De Keniaanse atleet Federick Cherono heeft gisteren de marathon van Rome op zijn naam geschreven. Cherono liep de klassieke afstand in 2 uur, 8 minuten en 47 seconden. Twee seconden later ging zijn landgenoot Noah Bor als twee de over de streep. De derde plaats was voor de Italiaan Alberi- co di Cecco in 2.08.53. Bij de vrouwen won de Italiaanse Glo ria Marconi in 2.29.35. AFP ATHENE - De waterpolosters van Lumio/Het Ravijn hebben de laatste vier bereikt van de Len Trophy, de voormalige Eu ropa Cup n. Het Ravijn bleef in de tweede ronde in Athene on geslagen. Het behaalde overwinningen op Skif Moskou (8-5), Nireas Halandriou (6-4) en Mediterrani Barcelona (12-7). De wedstrijden van de laatste vier worden in het paasweek einde van 19,20 en 21 april gespeeld. De Europese zwembond LEN moet de organisatie nog toewijzen. Zeker is wel dat Het Ravijn in de kruisfinale tegenover de Hongaarsen van Szen- tesi komt te staan. ANP EINDHOVEN - De badmintonploeg van Zuïd-Korea heeft gisteren in Eindhoven voor de derde keer het wereldkampi oenschap voor gemengde landenteams gewonnen. In de finale van het toernooi om de zogeheten Sudirman Cup versloegen de Zuid-Koreanen China met 3-1. De Chinezen hadden de af gelopen vier edities van het toernooi gewonnen. Korea won het tweejaarlijkse toernooi eerder in 1991en 1993. Nederland sloot het toernooi vrijdag af op de tiende plaats. ANP Barbara Schouls, Arline Preuninger, Marloes Preuninger en Barry Schep (vlnr) tonen de Fortuna-supporters de beker. De Delftenaren waren zaterdag met 23-17 te sterk voor PKC in de landelijke zaalkorfbalfinale. foto Koen Suyk/ANP door Cilya van der Kooy MIAMI - De Nederlandse af vaardiging bij het tweede toer nooi om de Masters-Series in Miami is gereduceerd tot één. Sjeng Schalken bereikte na een bye in de eerste schifting ten koste van de Fransman Jean Re- né Lisnard de derde ronde. Mar tin Verkerk verloor in zijn tweede partij van de Argentijn Juan Ignacio Chela, 6-7 6-3 4-6. Raemon Sluiter en Richard Krajicek waren al uitgescha keld. Schalken ondervond in zijn par tij tegen Lisnard niet alleen hin der van zijn tegenstander. De temperatuur op de baan liep in de volle zon op tot dik boven de dertig graden. De Limburger hoefde tegen de jonge kleine Fransman echter niet tot het uiterste te gaan Met zijn snelle slagen kon Schalken hem aftroeven. „Lisnard stond ver achter de baseline, daar kon ik mijn voordeel uithalen. In de eerste set had hij aan één breek voldoendeIn het tweede set liep de beste Nederlander op de we reldranglijst snel uit naar 4-1, maar moest daarna zelf zijn op slag inleveren. Hoewel Schal ken moest uitserveren tegen de wind in, besliste hij de partij toch met 6-4. Schalken treft in de derde ronde de Argentijn Franco Squillari De Zuid-Amerikaan won van Tommy Robredo, die Schalken in de tweede ronde in Indian Wells uitschakelde. „Een oude bekende", aldus Schalken over Squillari „We hebben al vele malen tegen elkaar gespeeld." Het laatste duel dateert van 2000. Toen versloeg Schalken hem in Doha. Servicekanon Verkerk gaf Squillari's landge noot Juan Ignacio Chela goed partij Het servicekanon uit Al phen aan den Rijn kon er na het verlies van de tiebreak in de eer ste set nog een derde uitslepen. Hij moest daarin echter met 6-4 buigen. Andre Agassi maakte in Miami zijn rentree na een schouder blessure waarmee hij zich voor Indian Wells moest terugtrek ken. De vijfvoudig winnaar van het evenement, die zijn Austra lische concurrent Lleyton He witt van de Spaanse qualifier Clavet zag verliezen, had weinig moeite met de oud-gediende Michael Chang: 6-4 6-2. Chang speelde zijn laatste partij in Flo rida. Na de US Open beëindigt de Amerikaan zijn loopbaan. Marat Safin struikelde met 9-11 en 5-7 over de Italiaan Davide Sanguinetti. Ook Gustavo Kuerten verdween uit het toer nooi De verliezend finalist in Indian Wells was niet opgewas sen tegen de Zweed Thomas En- qvist (3-6 4-6). Bij de vrouwen had Venus Wil liams een goede start. Ze gunde de Japanse Shinobu Asagoe slechts vier games- 6-3 6-1. De Amerikaanse Sarah Taylor be leefde één van haar grootste successen uit haar loopbaan. De 21-jarige speelster die met een wildcard was toegelaten won met 7-5 6-4 van Anastasia Misk- ina, de nummer elf van de we reld. ANP SYDNEY - Ian Thorpe heeft op de openingsdag van de Australische zwemkampioenschappen op de 400 nieter vrije slag opnieuw zijn grote rivaal Grant Hackett afge troefd. De olympisch kampioen, die sinds de wereldkampioenschap pen van 1998 in Perth on geslagen is op deze mid- denafstand, tikte aan na 3.42,41. Hackett gaf ruim een halve seconde toe. Het was Thorpes zesde nationale titel op rij. Over zijn tijd was hij minder te spreken Tot 300 me ter leek een verbetering van zijn wereldrecord (3.40,08) er in te zitten In de slotfase kon het hij het tempo niet volhouden. „Terwijl het toch goed aanvoelde", zei Thorpe. „Ik zwom zo lekker dat ik in de veronderstelling verkeerde dat ik veel snel ler was." De Australiër is komende zomer bij de WK in Barce lona, waar hij zeven keer aan de start wil komen, opnieuw de grote favoriet op de 400 vrij Op de halve afstand verdedigt hij zijn titel van Fukuoka tegen Pieter van den Hoogen band, de winnaar van het olympisch goud in Syd ney. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 25