pzc Van der Spil verspeelt EK Olympia vloert aangeslagen Vlissingen Limieten en records Zeeuwse zwemmers 23 Huizinga is ^radbraakt rentree )e Schelde egende in peedo Meet Dutch Open eindigt in deceptie voor Goese judoka Dubbele winst Rinus van de Ven Tennistitel Van den Hoff en Visser Van Hartingsveldt uitgeschakeld Smit wint atletiekcircuit Koole in toptien Haarlemmermeer MTV springt naar bokaal in Zierikzee maandag 24 maart 2003 OlTERDAM - Na een langdu- blessureperiode keerden borah Gravenstijn (tien inden) en Mark Huizinga nf maanden) zaterdag gelijk- Sglerug op de judomat. Gra- ctijnwon brons op het Dutch KD in Rotterdam, Huizinga tihetzelfde op de open Itali- kampioenschappen in irenstijn (28) en Huizinga i). allebei eerste luitenant bij Koninklijke Luchtmacht, eren opgelucht. Met hun m,op weg naar het EK in mei bet WK in september, zit het 1 goed. Gravenstijn, tweede het laatste WK in de klasse 57 kilogram: „Ik heb nu sal spierpijn, ik mis nog de [dstrijdhardheid.En Hui- ga „Ik ben geradbraakt, al- doet me pijn." doorgaans nuchtere Huizin- olvmpisch kampioen in de gsetot 90 kilogram, erkende 3 dat hij na het winnen van brons tegen David Alarza Spanje 'emotioneel' was ge rest. In oktober brak hij zijn isvinger in de finale van het [in Amsterdam. Zijn loop- anliep gevaar. „Ikhebserieu- twijfels gehad of ik het nog bredden." judoka uit Vlaardingen won teen verzwakte linkerhand, ordat hij in de halve finale rd gestuit door de Cubaan svaneDespaigne, tot zijn ver- ig van de Franse wereld pioen Frederique Demont- ïon. „Ik ben verder dan ik zelf had ingeschat. Met trai nen wat handigheidjes kan iüeen maar beter worden. De e schijnt weer een beetje in uhoofd." th Bosch (tot 70 Kilogram) eft niet te kampen met fysieke lakken, zoals Gravenstijn ir ex-vriend Huizinga. Na successen in Parijs (goud) en iniburg (brons) prolongeerde gisteren haar titel in Rotter- 3i Bosch versloeg, na een ze- op Kate Howey, in de finale Britse Amanda Costello. anisvan der Geest won bij de aargewichten voor de derde in zijn loopbaan het toer- KavanRome. De Haarlemmer et een verwurging (ippon) caeCubaan Breison. GPD ENEUZEN - Het jeugdige van De Schelde uit Ter- razen is zaterdag negende ge- den bij de nationale Speedo zbMeet in het Eindhovense embad De Tongelreep. De itnmbiaan uit Voorhout was afstand de beste van de kttien deelnemende ploegen prolongeerde daarmee de na- loale titel. Zeeuws-Vlaamse zwemmers Jsden af naar Eindhoven met sdoel een plaats in de midden- rot. Trainer Theo de Jong: 0) alle ploegen mogen de ïmmers en zwemsters maxi- driemaal aan de start ver fijnen. Met name bij de oud- deeftijdsgroepen, minioren 5 i betekent dit dat je toch 5 minstens twee erg goede Ramers moet beschikken wil de topvijf van Nederland digen.Als je echt in de top het klassement mee wilt i, moet een team een paar ®imers in de gelederen heb- iidie hoog genoteerd staan in landelijke ranglijsten." s meeste punten behaalde het meuzense Speedo-team via van Hou welingen, die bij de «oren 5 op de individuele ®mers twee podiumplaatsen faalde. Op de 100 meter vrije flikte Van Hou welingen aan •ar persoonlijk record van «18, dat goed was voor een plaats en de volle winst zijnteam. Op de 100 meter efslag zwom hij naar de zdeplek in opnieuw een per- ^jk record van 1 22,04. Zijn •hgffloot Dennis Wolfert ^dertiende in 1.28,20. ^dar behaalden de Terneu- ^minioren 3,4,5 en 6 op de kfettenummers goede resul- 'ten. Op de schoolslagestafette tandden Mitchell Kappetein, Dooms en Loi-enzo van planet naast het podium. Op togslagestafette behaalden ?khell Kappetein, Dennis fat en Edwin de Jong een !®alde derde plaats. Zij kre- de jury echter een B-tijd ~*deeld. die een vierde betekende. Mitchell ;V?*tein, Bas van Houwelin- Lorenzo van Poele leken j. w vlinderslagestafette re- ^acht naar goud te zwem- maar kwamen in de laatste •ars tekort en eindigden op J^erde plaats door Euqène de Kok ROTTERDAM - Het Dutch Open-toernooi in Rotterdam is voor de Goese judoka Jessica van der Spil uitgelopen op een deceptie. Ze verloor in de eerste ronde van de Italiaanse Barbara Andolina. Ook in de herkansing vloog ze er direct uit in de klasse boven 78 kilogram. Door dat slechte resultaat kan Van der Spil een uitzending naar het Europees kampioen schap in Düsseldorf zo goed als zeker vergeten. De Zeeuwse judoka had in Rotterdam ten minste bij de eerste drie moeten eindigen om nog een kans te ma ken. Bovendien had haar con currente voor de plaats op het EK, Frangoise Harteveld, slecht moeten presteren. Het omge keerde was gisteren het geval. Waar de illusies van Van der Spil al in de eerste ronde aan diggelen vielen, won Harteveld het toernooi op overtuigende wijze. Na afloop droop de teleurstel lingbij Van der Spil van haar ge zicht af. Zelf kon de judoka niet zeggen waar het aan had gele gen. „Op de een of andere ma nier mis ik de laatste tijd ge woon iets. Ik weet niet hoe dat komt. Het is heel erg moeilijk om dat uit te leggen. Sinds haar uitstekende tweede plaats op het sterke Super A- toernooi in Hamburg in februari gaat het allemaal iets minder bi] Van der Spil. Tijdens een toer nooi in Praag, vorige week, lag ze er in de eerste ronde al binnen twintig seconden uit tegen de Bulgaarse Bozhilova via een ip pon. Voor die nederlaag had ze gisteren revanche willen ne men, maar het wilde niet luk ken. Ondanks dat in Rotterdam kwalificatie voor het EK op het spel stond, was ze niet ner veus geweest. „Ik had geen ze nuwen. Wel een gezonde wed strijdspanning. Ik beschouwde dit als een gewoon toernooi waar ik lekker moest gaan ju doën." Lekker judoën deed Van der Spil in haar eerste partij tegen Andolina echter alles behalve. Een maand geleden had ze de Italiaanse op het toernooi in Hamburg nog verslagen. Giste ren kon ze in Rotterdam echter geen vuist maken. Van der Spil begon de partij erg afwachtend en kon nauwelijks druk uitoefe nen op de judoka uit Italië. „Niet wachten, zelf judoën", riep haar trainer Jur Raatjes meerdere malen. Het ge schreeuw en de wilde gebaren van de coach mochten niet ba ten. Na de reguliere vijf minuten wees de scheidsrechter de Itali aanse terecht als winnaar aan. In de herkansing tegen de Belgi sche Veys was het exact hetzelf de verhaal. Hoewel ze tegen het einde van de partij iets feller ging judoën, kon ze ook deze wedstrijd niet in haar voordeel beslissen. De desillusie bij Van der Spil was compleet. Trainer Jur Raatjes zocht de oorzaak voor de tegenvallen de prestaties van zijn pupil vooral op het mentale vlak. „Jessica had vandaag drie te genstanders: Jessica, haar zelf en de tegenstandster op de mat." Tijdens de voorbereiding had Raatjes nog hoop op een goede afloop gehad. „Tijdens de war- ming-up ging het allemaal pri ma. Toen stond ze lekker allerlei dingen te doen, maar in de wed strijd moet het gebeuren. En op het moment krijgt ze dat ge woon niet voor elkaar." Deelname aan het EK in Düssel dorf heeft de trainer na gisteren uit zijn hoofd gezet. „Dat kun nen we wel vergeten," Ook Van der Spil heeft haar hoop laten varen, hoewel ze nog een klein kansje ziet. „Misschien dat ik nog mee kan doen in 'alle cate gorieën', maar daar is de finan ciële situatie bij de bond niet echt naai'. Als ik mee zou gaan, moet er toch ook weer een extra trainer mee." Capriolen Franfoise Harteveld stelde haar EK-deelname gisteren veilig door het toernooi in Rotterdam opvallend gemakkelijk te win nen. Haar eerste tegenstand ster, Beatriz Martin uit Spanje, werd binnen twintig seconden met een ippon van de mat ge stuurd. De Belgische Brigitte Olivier werd eveneens via een ippon naar de herkansing ver wezen. In de halve finale ver sloeg zwaargewicht Harteveld knap de Cubaanse Ibis Duenas Alonzo met twee yuko's. De hui dige Nederlands kampioene won de eindstrijd doordat haar beweeglijke tegenstander Si- mone Callender te vaak werd bestraft voor haar capriolen op de judomat. Goede periode Harteveld zit in een goede pe riode. In februari werd ze op het toptoernooi in Parijs vijfde. Die prestatie herhaalde ze in Praag. „Het gaat de laatste tijd erg lek ker. Maar ik had elke keer pech dat ik niet die medaille haalde." Door haar winst in Rotterdam bracht ze daar verandering in. Het duel met Van der Spil om een plek op het Europees kam pioenschap besliste ze met haar zege ook in haar voordeel. de meisjes pakte Milou de nodige punten bij de ®jjoren 6 met haar 1.11,12 op •WO meter vrije slag. door Peter Snelders TERNEUZEN - Olympia uit Terneuzen zorgden gisteren voor een grote verrassing in de vierde klasse D van de hockey- competitie door het hoogge- klasseerde Vlissingen met 3-2 te verslaan. Rapide maakte een florissante herstart na de win terstop en won met forse cijfers (0-6) van Middelburg. Het duel tussen Made en Goes ging niet door, omdat Made zich teruggetrokken heeft uit de competitie. In de derde klasse D bij de vrou wen zette Vlissingen een ver dienstelijk resultaat neer tegen Tilburg, de nummer twee van de ranglijst. Op basis van veel inzet speelde Vlissingen gelijk: 1-1. Rapide was vrij. Vlissingen - Tilburg 1-1 (1-1): Vlissingen leverde heel veel strijd. Daardoor kon de thuis ploeg goed tegenstand bieden aan het hooggeklasseerde Til burg. Het duel werd geken merkt door aanvallend spel en kansen voor beide teams. Uit een strafcorner nam Tilburg na twintig minuten de leiding. Nog voor de doelwisseling had Vesta Kroon voor 1-1 gezorgd. De wedstrijd bleef spannend tot de slotseconden, maar gescoord werd er niet meer. Olympia - Vlissingen 3-2 (1-2): Vlissingen-coach Chris Jiskoot was na afloop woedend op scheidsrechter Van der Peijl. „Die man heeft de wedstrijd verziekt Iedereen kan een fout maken, maar hij floot werkelijk zo consequent in ons nadeel dat het de spuigaten uitliep Dat stond in schril contrast tot de andere arbiter, De Heus, die wel voortreffelijk leidde. Maar Van der Peijl heeft ons bestolen. Hoewel in de vierde klasse ploe gen bij uitwedstrijden wel vaker klagen over de niet geheel on- Duel op afstand tussen hockeyers van Olympia (witte broek) en Vlissingen. partijdige leiding van de club- scheidsrechters, mocht Vlissin gen in dit geval ook enigszins de hand in eigen boezem steken. In de eerste helft domineerde het team nadrukkelijk, maar liet het legio scoringskansen onbe nut om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen Het werd na een kwartier 0-1 door Joost Jiskoot. Daarna zorgde Gijs Schueler met een verwoestend schot van de kop van de cirkel voor 1-1 Net voor de doelwisseling na men de bezoekers weer de lei ding door Pieter Liezenga. Na de rust kwamen de Terneuzena- ren beter in de wedstrijd. De ge lijkmaker werd ingeleid door een fout van de Vlissingse doel man, die door Paul Schueler werd afgestraft. Kort voor tijd werd het zelfs 3-2. Een inzet van Gijs Schueler, die via de doel man in het doel leek te rollen, werd in laatste instantie door Jan Kruysse over de lijn getikt. Middelburg - Rapide 0-6 (0-2): Rapide domineerde de gehele wedstrijd en Middelburg kon slechts sporadisch gevaar stich ten. Bij rust leidden de bezoe kers uit Hulst met 0-2 door twee ARKEL - Motorcrosser Rinus van de Ven sloeg zaterdag een dubbelslag bij de tweede voorwedstrijd van het NK in Arkel. In de 85cc won hij beide manches, maar grote tevredenheid ontbrak in het kamp van de Vlissinger. Natuurlijk niet over de winst, maar wél over de weg daamaartoe. Beide manches werd Van de Vens motor immers gekweld door technische mankementen. Tussen de twee manches door moest bijna het hele onderstel van de motor vernieuwd wor den en nóg liep het toen niet optimaal. In de eerste manche reed Van de Ven van start tot finish op kop, in de tweede man che startte hij als derde en kwam pas na een paar rondjes aan de leiding. Een valpartij van één van zijn concurrenten speel de hem daarbij in de kaart. Over zeven weken rijdt Van de Ven zijn eerste EK-race in Mi laan. Hij prees zich gelukkig dat de mechanische problemen nu ruim op tijd zijn onderkend. GOES - Erik van den Hoff en Tim Visser hebben de D-poule gewonnen van het Janvier Dancemasters-jeugdtenniscircuit in Goes. Van den Hoff en Visser gingen de slotdag in met een kleine voorsprong van twee punten op Job Erentreich en Rocco Blank Terwijl de koplopers de volle zes punten pakten tegen Van Deijk en Stevense, kwamen de achtervolgers niet verder dan een 3-3-gelijkspel tegen P. en L. van Hoeve. Van den Hoff en Visser sloten de competitie zo af met 38 punten, Erentreich en Blank met 33. In de B-poule bij de meisjes maakten twee Brabantse koppels de dienst uit. Lianne Korsmit en Amanda Weijts eindigden met 35 punten, Kimberley Dekker en Adeline Vos met 34. AMIENS - Suzanne van Hartingsveldt is uitgeschakeld in de tweede ronde van het met 10.000 euro gedoteerde ITF-toer- nooi in Amiens. De Goese tennisster verloor de eerste set van de Duitse Syna Schmidle met 6-2 en gaf daarna op. Een ande re Nederlandse, Kim Kilsdonk, verging het beter. De onge plaatste speelster bereikte verrassend de finale. OOSTVOORNE - Atleet Eddie Smit uit Kerkwerve heeft, zonder te lopen in de laatste wedstrijd in Oostvoorne, het Van Marion Van Buuren-runningcircuit bij de mannen H50 op zijn naam geschreven. Smit won de wedstrijden in Hellevoet- sluis, Middelharnis. Brielle en de eerste race in Oostvoorne, waardoor hij met de maximale score van 1200 punten onbe reikbaar was geworden voorde concurrentie. Smit won zater dag nog de 10 kilometer in Vlissingen bij de mannen H50. HAARLEMMERMEER - Wielrenner Rob Koole is zaterdag negende geworden in de Ronde van de Haarlemmermeer, de eerste wedstrijd van de clubcompetitie. De Goese coureur, die uitkomt voor Willebrord Wil Vooruit, finishte met 45 secon den achterstand op Jurgen van Pelt, die won voor Alain van Katwijk. Koole's ploeggenoot Frangois Franse werd zeven tiende op ruim drie minuten. Willebrord Wil Vooruit heeft na de openingskoers acht punten voorsprong op Groenewoud: 88 om 80. De Zeeuwse verenigingen zijn nog zonder punten. De tweede wedstrijd van de clubcompetitie is de Omloop van de Braakman op 5 april. foto Charles Strijd verzilverde strafcorners van Jo- chem Beaart, die na de pauze ook tekende voor 0-3. Mario Bosch nam de vierde treffer voor zijn rekening, waarna Koen Totté en Jean-Yves d'Aubioul de eindstand op 0-6 bepaalden. Door de nederlaag van Vlissin gen heeft Rapide weer zicht op de tweede plaats, die recht geeft op de naco iipetitie. door Nora van Bambost VLISSINGEN - De laatste wed strijd in de Zeeuwse hoofdklas se van de zwemcompetitie le verde gisteren in het Vlissingse sportfondsenbad een aantal NK-limieten en Zeeuwse re cords op. Een hoofdrol was weggelegd voor Koewacht-zwemmer Niek de Ridder. Op de 400 meter wis selslag was de vijftienjarige De Ridder een klasse apart. Hij zet te de klok stil op 5.00.28, ruim zestien seconden onder de NK- limiet, en verbeterde zijn eigen Zeeuwse beste jaargangpresta tie met twee seconden Ook op de zware 200 meter vlin derslag won De Ridder verras send. In een spannende strijd met de twintigjarige Luctor et Emergo-zwemmer Charles Po- tin leverde De Ridders eind spurt een tijd op van 2.24,67. Die prestatie gaf De Ridder recht op nog een startbewijs voor het NK junioren, dat in juni in Drachten wordt gehouden. Bovendien brak hij het Zeeuws record bij de vijftienjarigen. Blessure Stefan de Die van De Schelde uit Terneuzen bewees terug te zijn na een blessure. Op de 100 meter rugslag en de 100 meter vrije slag bleef zeventienjarige De Die ruim onder de vereiste li miet van de jongensjeugd 1 voor het NK in april in Amsterdam Bij de sprintafstanden bleef Rick Visser van De Stormvogel uit Vlissingen op de 50 meter vlinderslag onder de sprintli miet bij de jongensjunioren Hij zette een tijd neer van 28,40. Bij de meisjes kwam Niek de Ridders tweelingzus Carmen op de 200 meter vrije slag eveneens tot een prima prestatie. Ze zwom 2.13,82, goed voor een startbewijs op deze afstand bij het NK in Amsterdam Op de 400 meter wisselslag zwom de dertienjarige Terneu- zense Shanyra van Bambost van De Schelde een B-limiet voor het NK junioren in Drachten. 5.47,06. Koewacht-zwemster Stephanie Rombout behaalde op de 100 meter wisselslag de B- limiet bij de meisjesjeugd. Een andere B-limiet werd ge haald door het junioren-esta fetteteam van De Stormvogel. Robbert Jan Zwijnenberg, Ro bert Stroo, Yair Klazen en Rick Visser zwommen de 4x50 meter wisselslag in 1.51,72. Scheldes- troom-zwemsters Ellen van de Velde en Ryan Verplanke kwali ficeerden zich op de 50 meter schoolslag voor het NK sprint voor senioren in Amsterdam. Verplanke zwom bovendien op de 50 meter rugslag de Zeeuwse beste jaargangprestatie bij de vrouwen 25+. Dordrecht Robbert Jan Zwijnenberg heeft op de 100 meter vrije slag de li miet gehaald voor de Neder landse jeugdkampioenschap pen in Drachten. De zwemmer van De Stormvogel deed dat tij dens de tweede ronde van hét KNZB Grand Prix-circuit in Dordrecht. Zwijnenberg kwam in de series tot een tijd van 1.01.49 minuten, elf honderd sten van een seconde onder de li miet. Koewacht-zwemster Car men de Ridder dook op de 100 meter vrije slag een honderdste onder de limiet in een 50-meter- bassin. Ze tikte aan in 1.03,39. ZIERIKZEE - De springgroep van de Middelburgse turnver eniging MTV'69 heeft voor de vierde keer op rij de Van Mijns- bergenbokaal gewonnen tijdens het regionale springtoernooi in Zierikzee. De Middelburgse club behaalde de hoogste dags core in het A-niveau op de mini- trampoline. MTV'69 grossierde in medailles in Zierikzee De springers deden mee aan vijftien onderdelen, waarvan ze er elf wonnen. Op drie onderdelen promoveerden de B-springers uit Middelburg bovendien naar het landelijke A-niveau. De vrouwen van springgroep THOR uit Sas van Gent wonnen de bokaal op het B/C-niveau door 13,15 punten te verzame len op de minitramp. Op de kast promoveerden ze naar het A-ni- veau. Forza Gymnastica uit Goes nam deel met de jeugdploeg. Op dé minitrampoline in het C-niveau promoveerden zij naar het B-ni veau. Ook Atlas uit Heinkens- zand en Olympia Tholen vielen in de prijzen. Op B-niveau pro moveerde de Thoolse club op de minitramp met 12,80. Atlas deed hetzelfde met een totaal van 11,45. Fran^oise Harteveld, de rivale van Jessica van der Spil in de klasse boven 78 kilogram, vecht voor finalewinst tegen Simone Callender. fotoToussaintKluiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23