>zc 't Zand overtuigt tegen mat MZ Patrijzen vindt 2-2 voldoende lasketbalsters BC Vlissingen in slotfase onderuit Jong Ambon boekt ruime overwinning EMM ziet af van promotieduels Driebanders Rilland verliezen onnodig 21 'inale Nederlands kampioenschap tafeltennis in zicht voor A-jeugd Van 't Westende weer sterk Zeeuws Roparunteam op schema Middelburgse schakers zegevieren Thea de Blaeij naar Zultse Stefan Hage twee keer derde wb maandag 24 maart 2003 r>vim Kakebeeke ^RINGEN - De handbal en EMM hebben gisteren .punt gezet achter het sei- (D Er was een onverwacht ftfS. EMM eindigde door de 1 winst met 21-23 bij Van de Jrt/Quintus 3 op de tweede (j. pe Middelburgers hebben jrdoor recht op promotie- jh.De regioklasser ziet daar yjjp beraad toch vanaf. „Er is dit jaar best wat neergezet. Jammer dat het geen vervolg krijgt", aldus de trainer Rob de Groot. De beslissing komt niet als een verrassing. Er is op dit moment te veel onzekerheid bij EMM. Ten eerste houdt De Groot het na vier seizoenen bij de Middel burgers voor gezien. „De deur is niet helemaal dicht", liet De Groot gisteren doorschemeren. „De tijd dat ik beschikbaar ben, wil ik best de helpende hand toesteken. Coachen doe ik abso luut niet meer. Dat heb ik na vier jaar wel gezien. Het kost me te veel tijd en energie." Ten tweede is er gisteren ook af scheid genomen van drie spe lers. Arno Wouters, Ronald Guillet en Sjoerd Jongepier stoppen. Er is nog geen zicht op versterking. „De basis om ho gerop te gaan is daardoor niet groot genoeg", vervolgt De Groot. EMM zou daarnaast ook nog in de Limburgse poule te rechtkomen. Dat stuit op be zwaren. „We spelen met mensen die in ploegendiensten werken en er zijn spelers bij met een ei gen zaak, het zou dus te veel tijd kosten. Op deze manier is ieder een tevreden. We hebben een leuk seizoen gehad en de groep staat unaniem achter de beslis sing." Scores: Tijs de Vos 7, Vincent van der Meijden 6, Ronald Guillet, EricDin- gemanse, Ben Benoit Alexander, Jurgen Vermaat en Jean-Marie Tou- biana 2. De Hollandiaan-Olyinpus 17- 15; Het debuut in de tweede klasse is Olympus niet tegenge vallen, al werden er slechts ne gen puntjes vergaard. DDELBURG - De jongens a i Zand kunnen zich gaan naken voor de finale van het öerlands kampioenschap ta- itnnis. In de eerste wedstrijd idehalve finale werd MZ za- jagzo overtuigend verslagen jj dat in Middelburg-Zuid aihoop meer bestaat op een n wonder in de landelijke competitie. week eerder had MZ zich gzeer verrassend geplaatst tor de play-offs. De 8-2-over- iamng op The Victory leverde ide laatste speeldag de vierde jyts op in de competitie, ïarmee was de doelstelling n?ikt De stadsderby tegen 't ad. dat als eerste was geëin- jd, was echter te hoog gegre- svoor het wisselvallige MZ. ter Boon, coördinator van de ederlandse tafeltennisbond trainer van zowel 't Zand als MZ-spelers Groenewoud en erling, zag hoe het beeld van competitie werd bevestigd in Middelburgse tweestrijd, ,,'t ad is constanter, MZ is af- mkelijk van uitschieters. Ze innen van The Victory en heb- mmindere dagen tegen zwak- je ploegen." ed mindere dag had MZ zeker, tl zwakkere ploeg trof het al- rminst. Arjan Jonkman, swim Yu en Wesley Wegman kenden onverstoorbaar af met thuisspelers Thomas Groe- Eïoud. Michael Zwemer en ichel Sperling, die een matte crak maakten in de eigen jgiwaert. sciaal voor het verdere ver loop van de wedstrijd was de ne derlaag die MZ-kopman Zwemer in de tweede partij leed tegen Wegman, 't Zand leidde toen al door winst van Yu op Groenewoud. Zwemer opende met 11-9-gamewinst, maar had daarna onvoldoende antwoord op Wegmans forehand; 4-11 5-11 9-11. Nadat Sperling in vier games verloor van Jonk man, werd duidelijk dat MZ een enorme afstraffing tegemoet ging- In het dubbelspel verspeelden Groenewoud en Zwemer in de eerste game een vroege voor sprong aan Jonkman en Yu. Het jeugdige koppel van 't Zand won met 8-11 en kwam in de tweede game met 2-6 voor. Heel even leken Groenewoud en Zwemer voor de overwinning te willen vechten, want het werd nog 6-6. Daarna liepen Jonk man en Yu voorgoed weg; 9-11 6-11. Ook de daaropvolgende partij en leverden regelmatige Zand- zeges op. Yu won in drie games van Zwemer, Jonkman in vier van Groenewoud. Typerend voor het gebrek aan spanning was het geringe aantal vijf- gamers. Slechts één werd er ge speeld en wel tussen Sperling en Wegman, die in de laatste game steeds leidde: 0-2, 2-4, 4-6, 4-8, 5-10,7-10,7-11. Prijzenkast Terwijl een nieuwsgierige toe schouwer zich na een blik op de prijzenkast weer herinnerde dat MZ in het seizoen '73/'74 als laatste Zeeuwse club kampioen van Nederland bij de jongens was geworden, deed de huidige generatie er achter de tafel alles aan om een nieuwe triomf te voorkomen. De nederlagen van Zwemer tegen Jonkman en Sperling tegen Yu leidden tot een achterstand van 0-9 en maakten Thomas Groenewoud zo wanhopig dat hij uit balda digheid alvast de eindstand op het bord hing; 1-9. De verdediger zette zichzelf op die manier onder druk voor zijn slotpartij tegen Wegman, die hij nog won ook. Het ene punt kon de teleurstelling niet wegne men. Het tweede duel wordt op woensdagavond 2 april ge speeld in de Zandkuil. Dat lijkt niet meer te zijn dan een forma liteit, want van de 37 gespeelde games won MZ er slechts negen. Met een prima presterende kop man (Jonkman) en twee zich snel ontwikkelende talenten van dertien jaar (Yu en Wegman) kan 't Zand zich vol vertrouwen voorbereiden op de finale. „De kracht van dit Zand is de team sfeer", oordeelde Peter Boon. Dat die uitstekend is, bleek ge lijk na de wedstrijd. Terwijl het MZ-team aan het bier ging, speelden Arjan, Kawun en Wes ley gedrieën een potje darts. MZ - 't Zand 1-9: Groenewoud-Yu 6-11 7-11 12-14, Zwemer-Wegman 11-9 4-11 5-11 9-11, Sperling-Jonk man 12-10 9-11 9-11 9-11, Groene woud/Zwemer- Jonkman/Yu 8-11 9-11 6-11, Zwemer - Yu 8-11 7-11 5- 11, Groenewoud-Jonkman 10-12 4- 11 11-6 5-11, Sperling- Wegman 5-11 11-8 8-11 11-8 7-11, Zwemer- Jonkman 9-11 4-11 7-11, Sperling- Yu 2-11 11-7 9-11 2-11. Groene- woud-Wegman 11-3 11-7 10-12 11-6. MZ-speler Michel Sperling. foto Ruben Oreel ZAANDAM - Op het internationale judotoernooi Hikari in Zaandam is judoka Sam van 't Westende van sportschool Geelhoed als eerste geëindigd in zijn klasse. De nummer twee van het NK voor vijftienjarigen won al zijn partijen met ip- pon. Ook zijn zusje, Tess van 't Westende, werd kampioen in haar klasse. Randy van der Broek behaalde een tweede plaats. CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Met een overwinning in dees- tafette van Capelle aan den IJssel naar Port Zelande over 105 kilometer heeft het Zeeuwse Cegelec-runningteam zich za terdag meteen kandidaat gesteld voor een plaats in de toptien in de klassieke Roparun. Deze wedstrijd van Rotterdam naar Parijs (530 kilometer) wordt eind mei gelopen Met een gemiddelde van 17,7 kilometerper uur bleef het team dat bestaat uit Ron le Roy, Rene Vader, Al win Vermeulen. Bram Theune, Harold Hiel, Arnold Boonman en Marco Geld of net onder de zes uur. Het team van AV Flakkee, dat favoriet was voor de overwinning, ging de fout in door een verkeerde afslag te nemen. Hierdoor was het team een halfuur 'kwijt'. Later vonden ze de goede weg weer terug. VLISSINGEN - Het Middelburgse Schaak Kroegenteam De Droogkloten heeft zaterdag het negende Schaak Kroegen- toernooi in Vlissingen op zijn naam geschreven. Het team (Ewoud van Hecke. Willem-Jan Pannekoek, TYcho Burger - hoff en Henrik Porte) behaalde 24,5 punt uit acht wedstrij den. Eindstand: 1. De Droogkloten 24,5 punten. 2. De natte mannen 23,5. 3. De Leute is op! 20, 4. TJAM16. 5. De vier hangpionnen 15,5, 6. De eijckels zijn terug, Mannen op de rand van een zenuwinzinking 15, 8. Cheese Boys 10, 9. Nijntje schaakt onder Brabants protest 3,5 HOEK - Thea de Blaeij speelt volgend seizoen voor het Belgi sche Zultse. De aanvalster van Oostkapelle gaat na de zomer in Gent studeren en heeft daarom besloten de overstap naai de koploper in de tweede klasse nationaal te maken. Als alles meezit met haar toekomstige ploeg, speelt de negentienjarige inwoonster van Hoek volgend seizoen met Zultse op het hoog ste niveau in België. VLISSINGEN - Motorcrosser Stefan Hage uit Borssele is za terdag op de derde plaats geëindigd in een wedstrijd om Ne derlands kampioenschap voor junioren in Arkel In de eerste manche was Hage goed vertrokken De eerste ron den kwam hij steeds als eerste door. De Letlander Robert Just volgde in zijn wiel. In de laatste ronde kwam de motorcrosser uit Borssele door achterblijvers ten val. Daarop verloor hij zijn koppositie. Hage eindigde als vierde. Robert Just won de manche, de Belg Jens Getteman finishte op de tweede plek. In de tweede manche was het Stefan Hage die aan het langste eind trok. De Letlander Just probeerde in de laatste rondes van de race nog aan te klampen, maar het lukte hem niet om Hage in te halen. Door zijn vierde plaats in de eerste manche werd Hage in het eindklassement derde. Gisteren reed de Zeeuwse motorcrosser een districtswed strijd van de KNMV in Alphen. In de eerste manche eindigde hij op de tweede plaats. In de tweede race finishte Hage als vierde, waardoor hij totaal als derde eindigde. Kor Jeremy Deug USSINGEN - De basketbal- suwen van BC Vlissingen wrden in de slotminuten niet, liardoor ze teleurstellend ver ton van Jugglers. De mannen Vlissingen wonnen na een terke start en strijden nog tods om de tweede plek te be- Miden. igglers - BC Vlissingen 88-81: CVlissingen begon flitsend en fpal snel uit naar 4-15, maar ploeg kon de voorsprong niet inhouden. De marge werd skleind tot twee punten bij ■k42-44. Na de pauze scoorde :?!oeg van vervangend coach bJoziasse tien punten op rij, iarweer kwam de thuisploeg rog. In de sl ot m i nuten schoten Hasten vanaf de vrije worp- jd^stand op 88-81. es BC Vlissingen: Nanon Doe- «631, Astrid Franke 16, Yolanda «se 13, Linda de Meij 10, Cindy 5, Jessica Verhage 4 en Marjo- inden Bosse 2. Vlissingen 2-Springfield •17: Het tweede van BC 'ingen behaalde een mon- toege op Springfield. De f*eg uit Berlicum had geen itwoord op de verdediging van ^thuisploeg. Vele onderschep pen leverden eenvoudige op. De afstandsschoten deVlissingers waren uitste- Pd verzorgd, waardoor de ere snel opliep. Na een 46-6- KstanS stopte de teller op BC Vlissingen 2: Charlotte Jtofcc33, Ilse Bos 14, Marjolein de Elisa Kuipers 14, Romana bidder 12, Linda de Paauw Hen Warm Pattinama 2. hdtrfcel - BV Souburg 21-74: wiburg begon sterk in de sfeer- en donkere sporthal en "tod door een felle verdediging J «t eerste kwart met 0-26 Souburg besloot na deze gestart toch een andere ver- te proberen. Dit pakte - helemaal goed uit, maar 'buig ging toch de rust in met ••46. Het derde kwart was het "ptepunt van de wedstrijd. <*x veel gemopper werd er gebasketbald. Dankzij sterke verdediging in het d,-ste kwart won Souburg -"•unmet 24-74 BV Souburg: Esther Vendrik 22. Nicotine Croste 13, Gitta Krayo 12, Ilse Rijnberg 12, Wendy Kasan- der 8, Judy Slager 5 en Jacqueline Kooistra 2. High Five-BC Vlissingen 53-68: Vlissingen begon fel in Tilburg. Met name Niels Wisse verrichtte aanvallend en verdedigend veel werk onder de borden. High Fi ve veranderde in het tweede kwart van verdedigingsstrate gie. De druk kwam vooral onder het bord, maar op dat moment stal scherpschutter Danny Kas- ander de show met vijftien pun ten. Na rust liep Vlissingen ver der uit door geconcentreerd en gedisciplineerd basketbal. Vlis singen hield in het laatste kwart de voorsprong en won met 53- 68. Scores BC Vlissingen: Danny Kas- ander 23, Jeroen Nieuwkamp 17, Sander Klap 9, Arno Franke 8. Niels Wisse 8, Stefan Schrier 2 en Wilfred Klap 1. Barons 2 - Volharding 67-53: De mannen uit Goes begonnen goed en namen een kleine voor sprong, ondanks het gemis van vier man. Barons kwam beter in de wedstrijd en het werd een ge lijk opgaand duel tot aan het be gin van het laatste kwart. Het afstandsschot liet Volharding volledig in de steek op het mo ment dat het bij Barons begon te lopen. Volharding keek tegen een ruime achterstand aan die niet meer goed gemaakt kon worden. Scores Volharding: Louis Pikardl3, Ralph Ranshuysen 13, Michael Schoonen 8, Jacco Barth 7, Rim Ranshuijsen 6, Dave van Maurik 4 en Frank Vermeulen 2. BC Vlissingen - WSC 68-66: De Vlissingse jongensjunioren be gonnen matig aan de wedstrijd en hadden moeite met de verde diging van de tegenstanders. Hierdoor stond Vlissingen snel met 2-17 achter. BC Vlissingen kwam langzaam terug en zette de ruststand op 27-35. Na rust zette Vlissingen aan met maar liefst vier driepunters op rij en boog de achterstand om in een voorsprong van tien punten hal verwege het derde kwart De ploeg uit Waalwijk kwam in de laatste minuut terug tot 68-66. Scores BC Vlissingen: Radjkumar Poet ai 15, Timothy Paulissen 12, Robin de Jonge 11, Wilfred Klap 10, Michel Bosters 9, Jeremy Deug 6, Souverein van de Gaag 3 en Tom van de Kooi 2. Een Steen-speler (links) probeert een schot van één van de Patrijzen te blokken. foto Wim Kooyman door Wim de Vos SINT JANSTEEN - Beide trainers vonden na afloop dat ze meer verdiend hadden dan het ene punt. De topper tussen Steen en Pa trijzen, de nummers twee en drie uit de der de klasse van het zondagvoetbal, eindigde in 2-2, maar Ardian Lekaj (Steen) vond dat zijn ploeg verdiend had te winnen. En ook Kees van der Sluis (Patrijzen) meende recht te hebben op drie punten „want als we de mogelijkheden tegen elkaar wegstrepen, dan blijven wij toch in de meerderheid." Kees van der Sluis mocht na de wedstrijd het meest teleurgesteld zijn. Zijn ploeg cre- eerde, met name in de eerste helft, een groot aantal mogelijkheden waardoor Patrijzen halverwege al de beslissende kloof had moeten slaan. De Bevelanders gingen toen echter 'slechts' met 1-2 aan de leiding. De 0-1 kwam tot stand via Peter de Jong, die scoorde uit een strafschop nadat Michel van de Bosch de bal met beide vuisten uit het doel sloeg. Hij mocht van geluk spreken dat hij slechts geel kreeg. Patrijzens tweede doelpunt ontstond toen doelman Danny Oppeneer van Steen bij een corner onder de bal door ging en Arjan Verburg binnen kop te, Tussendoor had Werner Bisschop na mens Steen gescoord na een fraaie steek pass van Gino van de Broeke. Organisatie Patrijzen liet veel mogelijkheden onbenut, Arjan Verburg (zijn inzet stuitte via de on derkant van de lat al dan niet achter de doel lijn terug in het veld), Wilfred van de Dries en Peter de Jong zorgden ervoor dat Steen in de wedstrijd kon blijven. Met die druk bleek Patrijzen problemen te hebben ..Misschien wel, maar wij hebben ook in de tweede helft amper kansen weggegeven. Ja, alleen die ene toen de organisatie even helemaal weg was achterin Verder hebben we geen pro blemen gekend", oordeelde Van der Sluis. Dat 'ene moment' was wel van grote beteke nis voor de eindstand. Met nog zo'n tien mi nuten op de klok kregen de Steen-aanval lers plotseling een zee van ruimte. Werner Bisschop was het eindpunt en voor doelman Sjimmie Kikkert was er geen houden meer aan: 2-2. Het gel ij kspel was voor Patrijzen voldoende om mee te blijven doen om het kampioen schap Lijstaanvoerder Moerse Boys kwam tegen Zierikzee evenmin niet verder dan een punt. Is Patrijzen rijp voor promotie naar de tweede klasse? „Ik denk het welvond Van der Sluis. „Als ik zie dat HVV'24 daar ook zijn partijtje mee blaast, moeten wij dat toch ook kunnen. Het verschil tussen top derde klasse en tweede rijtje tweede klasse is niet zo gek groot. Bovendien zijn we ten opzichte van vorig seizoen (toen Patrijzen ook als tweede eindigde) verder gegroeid. Ja, het moet kunnen." Steen - Patrijzen 2-2 (1-2). 1 Peter de Jong 0-1, 10. Werner Bisschop 1-1, 28. Arjan Verburg 1-2. 80. Werner Bisschop 2-2. Scheidsrechter A J. Hesselmans (Esbeek). Gele kaart: Michel van de Bosch. Werner Bisschop (Steen), Wilfred van de Dries. Ilubèr Rentmeester, Arjan Verburg, Ca- miel Rentmeester PatrijzenAantal toeschou wers: 200. Patrijzen: Sjimmie Kikkert: Camiel Rentmeester, André Smulder, Peter de Jong, William Sallet, Geoffrey Geldof (86. Marco Mulder), Guido Moi- son, Mark van I-Ianeghem (76. Peter Hekkens), Arjan VerburgWilfred van de Dries (60. Sander Nieuwdorp), Hubèr Rentmeester door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - De driebanders van 3BSD hebben in eigen huis met 6-2 gewonnen van Nissan Cas Lamens uit Berkel en Ro denrijs. Hoondert/de Waard liet in Barendrecht de zege aan Café De Uitspanning 3: 2-6. 3BSD - Nissan Cas Lamens 6-2: Johan Flikweert was op dreef en versloeg Hendriks met 30-18 na 37 beurten. Hij had hiermee een gemiddelde van 0.810. Peter van Hou welingen had meer pro blemen met Rotmans. De team captain bleef aan de goede kant van de score met 30-28 na 57 beurten. Peter Flikweert schud de Van Eyk eenvoudig af: 25-18 na 58 beurten. Martin Capelle was de enige die niet won voor 3BSD. De winst ging met 22-25 in 51 beurten naar Van de Baard Café De Uitspanning 3 - Hoon dert/de Waard 6-2: Hoondert De Waard verloor onnodig van het laaggeplaatste De Uitspan ning. Sjaan van Kuyk speelde in een slechte partij gelijk tegen Van Dijk: 30-30 na 70 beurten. Gerrit Blom liet het ook al afwe ten tegen Schmidt. Met 30-23 na 63 beurten bleef de winst in Ba rendrecht. Johan Visser zorgde nog voor enige opluchting door in een goede partij Weber te ver slaan; 19-25 na 43 beurten. Ed die der Weduwe slaagde er niet in nog een puntje voor zijn team te pakken. De winst ging in 45 beurten naar Van Vliet: 25-20. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Koploper Hansweertse Boys speelde in de vijfde klasse B geen sterke wed strijd tegen Lewedorpse Boys, maar won wel met 2-1. Nummer twee op de ranglijst, Jong Am- bon, boekte een ruime 6-0-zege bij hekkensluiter Volharding. FC Bergen-Robur 3-2: Ronald Scheepers opende de score na mens de thuisploeg. Kort hierna kreeg FC Bergen-speler Patrick Franken een rode kaart en leek Robur via een doelpunt van Dennis Weijers te profiteren: 1- 1Na rust liep de thuisploeg on danks de ondertalsituatie door Patrick Nuijten en Sezar Yeral uit naar 3-1, waarna Dennis Weijers in blessuretijd nog maals scoorde:3-2. Ouwerkerk-Kwadendamme 0-5: De thuisploeg begon goed, maar werd toch na een kwartier op achterstand gezet door Jacco Zuidhof: 0-1. Dezelfde speler bepaalde met een kopbal de stand op 0-2 Na rust werd eerst van beide ploegen een doelpunt afgekeurd, waarna Kwaden- damme nog driemaal toesloeg via Ronnie van Hoepen (straf schop), Henry Beulens en op nieuw Jacco Zuidhof. Hansweertse Boys-Lewedorpse Boys 2-1: De beste kansen wa ren in het voor rust gelijk op gaande duel voor de thuisploeg, die via Robin Scholten na een halfuur de score opende: 1-0. Jacky Kaijser tekende twintig minuten voor het einde voor de 2-0. Lebo kwam kort voor tijd via Marcel Rooze weliswaar nog terug tot 2-1. Volharding-Jong Ambon 0-6: Volharding bood alleen in de eerste twintig minuten redelijk tegenstand Jong Ambon liep na de openingstreffer van Paulo da Silva Gomes nog voor rust uit tot 0-5 via Nus Taniwel (straf schop), Martin Waisapy, Rivel- linho Pentury en nogmaals Pau lo da Silva Gomes Hiermee was de wedstrijd halverwege al be slist, waarna Eldridge Pentury in de tweede helft het halve do zijn volmaakte: 0-6. Luctor'88-Dreischor 4-0: On danks de snelle treffer van Lepn van Zaltbommel in de tweede minuut ging het in aanvallend opzicht moeizaam bij de thuis club. Dreischor kon echter geen vuist maken, zodat de rust met 1-0 werd bereikt. Maurice Huis- kens verdubbelde halverwege de tweede helft deze voor sprong, waarna Marco Uter- mark en Serge de Blaeij zorgden vooreen 4-0-eindstand. Vosmeer-Rimboe 0-5: De be zoekers leidden halverwege met 3-0 via doelpunten van Gijs Goossens, Sopec Sophal en Ma- rinus Knoops (strafschop). In de laatste tien minuten liep Rim boe via Jurgen Deckers en Je roen van Nispen uit naar een 5-0-overwinning. STOFFELS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21