I I I I I tegelijk PSV slaat beslissend gat *1 Bettini heeft mentaliteit van pitbull 17 M@DJ z G8 Ajax toont interesse in Harald Wapenaar Vierde hattrick voor Ruud van Nistelrooij 18 20 23 25 26 loemscenario dreigt voor Ajax na verlies (2-0) in Eindhoven «are blessure tor Bbgelund Zwaar hoofd PZC maandag 24 maart 2003 enoord is in ootse vorm Kloetinge op valreep naar winst Blamerend verlies Oostkapelle Van der Spil in mineur Weinig tegenstand voor Niels Koole PKC afgebluft in korfbalfinale Hoek kan titel vergeten yAndré Hoogeboom PHOVEN - PSV vierde gis- ,in de bleke topper tegen de triomf van de degel ij k- De Eindhovcnse formatie dankzij een 2-0-overwin- 'een beslissend gat van tien _met de regerend kampi- Dat is te veel om nog te uggen in de rest van de r!itie. Coach Guus Hid- Irond het toch nog te vroeg champagne te ontkurken, owe er een glaasje limo- :op drinken." g is wat er nog mis kan ...Eindhoven. Ajax heeft ïrs de handdoek al gegooid xht zich op het behoud van e plaats, rechtgevend kwalificatiewedstrijd ;deChampions League, idat wordt nog moeilijk ge- onderkende Ronald Koe- ,de situatie. De hete adem Feyenoord is voelbaar. In lis het verschil nog slechts punt, maar inmiddels be- de mentale weerbaarheid Ixsterdam af te breken. Ter- de Feyenoord-spitsen er jiop los scoren, ontstaat er insterdam toch enige zorg de staat van de voorhoede, can wordt voor het eerst zijnaantreden nu ruim een geleden geconfronteerd tegenslag. Het doemscena- igoedspelen in Europa maar land de boot missen, igtrealiteit te worden. Tegen risior en Vitesse lag er al een erkenbare matheid over het van de Amsterdammers, bleef schade uit. In Rome iieerde het Europese avon- nog tot heldendaden. Gis- in Eindhoven was de eiing in de ogen van de iden verdwenen. In plaats -.an een doffe berusting in «enschap dat er geen nieu- Vlelchers heeft Ie wind tegen iANREMO - Nederland- *meiden staan in het bui- «dand bekend als hndproof'. Zaterdag in fcPrimavera Rosa waai- fc de wind voor Mirjam Iflchers echter uit de beerde hoek. „Hij food heel vreemd, vanaf W land", ondervond de dnnares van vorig jaar. kzag dan ook geen kans kvrouweneditie van Mi- ^n-Sanremo naar haai end te zetten. ,,Ik heb ?oberen aan te vallen, alles zat tegen. Had i bovenop de C.ipressa een stel andere ren- 15 een gaatje, stond er de afdaling plots een wind tegen. Dat toot niet op. Op de Pog- gebeurde even later «zelfde.Melchers ^Khtte een jachtgroepje ttier de op de Cipressa «aapte Russin Zoulfia «birova te formeren. j-dat het peloton steeds ^aansloot bij de ach- l~"' ers, hield de voor wereldkampioene •for voorsprong van 45 ^nden vast. 7 de eerste en derde (Chantal Beltman) r-" vong jaar moest Ne- t and. dat met 23 vrou- *aaan de start stond, nu p°egen nemen met de •^tsen 11 (Melchers), 21 al Beltman) en 22 •erg). Ghita Belt- (31e), Loes Gunne- •tf(48e), Baukje Doedee ;;-)en Sharon van Essen verloren het contact peloton. GPD Pa9ba 26: vakantiegevoel in Italië we huldiging op het Leidseplein zal plaatsvinden dit jaar. Ajax is bezig de tol te betalen van de strijd op twee fronten. De frisse onbevangenheid is ver dwenen, zo werd duidelijk in de Eindhovense arena. Balbezit was er genoeg, maar de effecti viteit was minimaal. Zlatan Ibrahimovic was onzichtbaar, Rafael van der Vaart worstelde met zijn vorm, Steven Pienaar heeft te maken met een terug slag. De week competitiepauze biedt weinig soelaas. Bijna ie dereen heeft wel interland ver plichtingen. Een kleine pleister op de won den was dat PSV, de nieuwe landskampioen, nauwelijks méér recht op een overwinning kon claimen. Op een veld dat net zo slecht was als de spelers, be haalden slechts twee voetbal lers een voldoende en dat waren nog verdedigers ook: O'Brien van Ajax en Lee van PSV. Kez- man maakte alleen zijn faam als topschutter waar met twee doelpunten. Als voetballer was hij verder onopvallend. PSV-Ajax had alleen in de be ginfase de allure van topwed strijd. De ploeg uit Eindhoven zette een blok neer waartegen Ajax niet bestand was. De fel heid in de duels was overdonde rend voor de Amsterdammers. PSV profiteerde optimaal, ove rigens met dank aan Trabelsi. De Afrikaan maakte al in de be ginfase een fatale fout, die leid de tot een strafschop. Kezman benutte die en vervolgens was het beste er af bij PSV. Ajax richtte zich op, maar kon dat ook doen, omdat PSV zich niet zo druk meer maakte om het balbezit. Dat leidde tot weinig of niets en leverde daardoor een saai duel op. Koeman ziet na het verlies de concurrentie er beter voor staan. „Feyenoord is aanval lend de laatste tijd heel sterk. Het blijkt toch erg zwaar voor jongens van rond de twintig om twee keer per week scherp te zijn. De mentale en fysieke be lasting is groter dan ik had ver wacht." Nadat Chivu met een zwaar gestrafte rode kaart - hij gooi de een bal naar Van Bommel en kreeg zijn tweede gele prent - uit het veld was gestuurd, profi teerde PSV van de extra ruimte en Kezman mocht opnieuw een T 'i' 'li li 11 ÏDHOVEN - Voor Kaspar llund is het seizoen wellicht De rechtsback van PSV Igisteren in de wedstrijd te- Ajaxgeblesseerd uit. baits Cees-Rein van den igenband zei te vrezen dat id een scheur heeft in [binnenste knieband. „Dan :*ehem zes weken kwijt", clubarts. Bogelund: avoelt heel slecht aan. Ik ga ndag (vandaag) nog naar ziekenhuis, maar ik ben gdat het niet goed is." PSV'er Wilfred Bouma viel teseerd uit. De Helmonder ffitemet liesklachten. GPD Ajax-spits Zlatan Ibrahimovic wordt onderuitgehaald door Mark van Bommel. foto Robert Vos/ANP door Peter van Leeuwen SANREMO - Patrick Lefevere had er afgelopen najaar veel, zo niet alles voor over om Paolo Bettini in te lijven voor zijn nieuwe ploeg Quick-Step - Da- vitamon. In het succesteam dat de Belgische manager aan het smeden was, mocht de Italiaan niet ontbreken. Zaterdag liet Bettini met zijn winst in de ope- ningsklassieker Milaan-Sanre- mo eens te meer zien dat er in eendaagse koersen wellicht geen betere coureur is. „Hij is de beste van de wereld", jubelde Lefevere. Bettini was zaterdag de sterkste man in koers. Hij was mee op de Cipressa waar Mirko Celestino het vuur aanwakkerde, hij was mee op de Poggio waar Danilo Di Luca zijn verwachte aanval deed Tussendoor slaagde Mario Cipollini met zijn ploeg Domina Vacanze er in de eerste vlucht poging, met onder anderen Ra- bo-troef Oscar Freire, ongedaan te maken. Tegen de aanval van Di Luca, Bettini, opnieuw Ce lestino en Paolini was het trein tje van 'Cipo' niet opgewassen. De sprint was zoals verwacht voor Bettini „De beste van de wereld" is een bescheiden jongen gebleven. Ie mand bovendien die zichzelf blijkbaar soms nog onderschat. Na de eerste poging op de Ci pressa, geïnitieerd door Celesti no met Freire, de Kazak Vino- koerov en de Italiaan Rebellin als compagnons, liet hij zich te rugzakken tot halverwege het pelotonHet spel was uiter zou den andere aanvallers komen of Cipollini ging zijn tweede zege op rij in de Primavera boeken. Inboedel Ploeggenoot Luca Paolini, ook meegekomen uit de inboedel van Mapei, liet zich even zak ken. „Hij riep naar me: 'ze zijn allemaal moe, je hebt nog een kans' Ik ben daarop maar weer naar voren gereden." Di Luca sprintte de Poggio op, Bettini reed er in het wiel van Paolini naartoe. „Toen dacht ik: het zit wel goed." Lefevere, tot twee loop van zijn uitbundigste kant. we niet hebben kunnen winnen, jaar geleden teambaas van Bet- „In al die jaren met Mapei zijn er de Tour en Milaan-Sanremo. tini bij Mapei, toonde zich na af- maar twee koersen geweest die Het is jammer voor Squinzi treffer op zijn conto schrijven. PSV - Ajax 2-0 (1-0). 10. Kezman (strafschop) 1-0, 88 Kezman 2-0. Scheidsrechter; Wegereef. Rode kaart70. Chivu (Ajax/2 x geel). Ge le kaart: Van Bommel (PSV). Tra belsi (Ajax). Toeschouwers: 35.000. PSV: Waterreus; Bogelund (34. Fa- ber), Ooijer, Bouma (61. Hemtze) en Lee; Rommedahl, Van Bommel, Vo gel en Robben; Vennegoor of Hesse- link (46. Leandro) en Kezman. Ajax: Lobont; Trabelsi, Pasanen, Chivu en O'Brien; Pienaar, Gala- sek. Van der Vaart en Maxwell (76 Sneijder), Ibrahimovic (71Boukha- ri) en Van der Meyde (87. Van Dam me). GPD A an de wedstrijd tegen mijn oude club heb ik een lekker gevoel overgehouden. En een zwaar hoofd, want de elleboogstoot van Sibon kwam hard aan. Ik vond het een smerige klap en dat heb ik 'm ook even gezegd. Hij raakte me vol op m'n slaap en ik wist even niet waar ik teas. Maar na behandeling met het wondermiddel water ging het al ivat beter. Wat dat be treft had ik geluk dat het lek ker weer was. Als dit me in de winter was overkomen, was m'n hele hoofd bevroren ge weest. Het was wel apart om tegen Heerenveen te spelen. Zo 'n drie maanden geleden zat ik op de tribune toen Heeren veen van Feyenoord toon en nu stond ik als Feyenoorder tegenover mijn oude ploeg genoten. De afgelopen week versche nen er weerver halen in de media over mijn ver trek bij Heeren veen. Iede re keer komt. het verhaal te rug, dat ik daar zo on geveer ben weggestuurd. Ik ga er niet op in, want ik heb geen zin om oude koeien uit de sloot te halen. Maar het speelde toch ivel mee in mijn achterhoofd. De ze wedstrijd wilde ik abso luut niet verliezen. Ik was net zo gemotiveerd als voor iede re andere wedstrijd, maar ik had toch ook wel bepaalde revanchegevoélens En vlak voor de wedstrijd sprak ik nog even met Tieme Klompe. Hij zit nu in dezelf de situatie als waar ik een paar maanden geleden in zat. Tieme was ook een steunpi laar, maar na zijn blessure heeft hij geen eerlijke kans gehad. Dat zegt misschien al genoeg. Het resultaat mocht er na tuurlijk zijn tegen Heeren veen en als we nog iets scher per waren geweest, hadden we misschien wel acht of ne gen keer gescoord. Door de winst op Heeren veen hielden we de druk op Ajax en na gisteren is het verschil nog maar één punt. Ik vind dat. we dat toch knap hebben gedaan na de winterstop, want we stonden eerst zeven punten achter PSV-Ajax was eigenlijk al leen op papier een topper. De wedstrijd zelf stelde niet veel voor. Ik heb gistermiddag lekker in het zonnetje naar de radio zitten luisteren en dan maken ze het vaak mooier dan het is. De overwinning van PSV kwam ons natuur lijk goed uit, want Ajax voelt de hete adem van ons in de nek. Voor mij volgen nu best een paar span nende dagen. Ik heb morgen een gesprek met de clublei ding en dan hoor ik of ik mag blijven of niet. Ik hoop na tuurlijk dat ik nog een jaar bij Feyenoord kan spelen. En eerlijk gezegd zou het een grote teleurstelling zijn als de optie na negen basisplaat sen niet wordt gelicht. Als ze de optie lichten zal de vol doening voor mij alleen nog maar groter zijnZeker na de wedstrijd tegen Heerenveen. Want daar heb ik gewoon een heerlijk gevoel aan overge houden. Gérard de Nooijer eA o- k\ (Mapei-baas, aanwezig in San- remo) dat het nu pas lukt. Volgens Lefevere heeft Bettini de mentaliteit van een pittbull „Een kleintje misschien, maar ook kleine honden kunnen heel hard bijten. Bovendien is hij ie mand die zich enorm op een koers kan fixeren. Aan tafel heeft hij de rest van de ploeg ge- inspireerd. Dat heeft vandaag tot dit resultaat geleidDe win naar zelf liet het niet na ook zijn Nederlandse ploeggenoot Bram Tankink te complimenteren „Ook hij heeft geweldig hard gewerkt Gelatenheid Bij Rabobank overheerste gela tenheid na de eerste wereldbe- kerkoers van het seizoen. De ploeg had met Oscar Freire een topfavoriet in huis, die zich op de Cipressa niet kon bedwingen „Maar hij ging mee in de aanval met de latere winnaar, ik vond niet dat we Oscar iets kunnen verwijten", meende ploegleider Theo de Rooy In zijn ideale strijdplan voorzag de Spanjaard vooraf een schif ting op de Cipressa die Cipollini de kop moest kosten. Daarna zou Freire geduldig wachten op een eindsprint. Het liep dus anders. „Bettini ging en ik had gezien dat hij misschien wel de beste man in koers was. Toen we werden teruggepakt heb ik op de Poggio gegokt op een massa sprint." Die sprint kwam er niet, Cipol lini strandde als vierde op elf se conden van Bettini, Freire werd zevende Nu eens waren nietalle ogen in Italië gericht op 'Mooie Mario", die nog wat ruziede met de Australiër Cooke maar vrede kon hebben met winnaar Betti ni,Ik heb veel respect voor Bet tini, zeker sinds het WK in Zol der waar hij me enorm geholpen heeft. Dit is een mooie winnaaar van een mooie koers." ANP Paolo Bettini (links) maakte het karwei in Milaan-Sanremo vakkundig af. foto Gero Breloer/DPA van onze sportredactie UTRECHT - Dat doelman Ha rald Wapenaar zou vertrekken bij FC Utrecht stond al voor de winterstop vast. Maar waar naartoe bleef lang vaag. De uit komst komt echter steeds dich terbij. Gisteren bevestigde technisch directeur Leo Beenhakker van Ajax zijn interesse voor Wape naar De keeper voelt zich ge vleid, maar zegt nog meer ijzers in het vuur te hebben. „Dichter bij een transfer is VfL Wolfsburg uit Duitsland", aldus Harald Wapenaar. „Dat zou binnen tien dagen afgerond kunnen zijn Ook Club Brugge (onbedreigd koploper in België) heeft belangstelling. Mogelijk dat alles in een stroomversnel ling komt nu Ajax zich heeft ge meld." Wapenaar heeft nog niet met Ajax gesproken. GPD Ruud van Nistelrooy is opgetogen na zijn tweede goal. foto Ian Hodgson door Hans Koenekoop LONDEN - Ruud van Nistel rooij maakte zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Fulham alle doelpunten voor Man chester United: 3-0. De Ne derlandse topschutter scoor de zijn eerste vlak voor rust uit een strafschop. In de tweede helft trof de 26-jarige spits nog twee keer doel, waarvan de laatste in de slot minuut. Zijn tweede doel punt was van grote schoon heid; hij pikte de bal op eigen helft op. passeerde drie te genstanders en schoot in. „Op een zaterdag als deze, met een geweldige atmos feer, het mooie weer en het uitstekende veld, was het ab soluut fantastisch om te voetballen", zei de succes volle schutter na zijn vierde hattrick voor Manchester United Hij staat inmiddels op vijftien competitietref fers. Arsenal boekte gisteren een moeizame 2-1-zege op E verton en behoudt daar door de koppositie in de En gelse voetbalcompetitie. Manchester United blijft tweede met twee punten ach terstand. Patrick Vieira werd matchwinner voor Arsenal, dat het bepaald niet makke lijk had tegen Everton. Jerrel Hasselbaink maakte zaterdag het eerste doelpunt voor Chelsea dat met 5-0 van Manchester City won. Sun Jihai, de Chinese verdediger van City, kreeg in de laatste minuut de rode kaart. Liver pool hield dooreen 3 -1-winst op Leeds United zicht op de begeerde vierde plaats, die recht geeft op kwalificatie wedstrijden voor de Cham pions League. De 'reds' staan twee punten achter Chelsea, dat nu die vierde plaats bezet. Michael Owen zette Liverpool na twaalf minuten op voorsprong met zijn 22e goal van het seizoen. RTR/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17