?zc ïoek is weergaloos of radeloos Wennemars stunt in ludieke race over 25 ronden Smit verdient prestatiebeker Paul Telussa belt vanuit Barcelona de opstelling door revelingen Cup ladert ontknoping foofdklassetrainers zien sleutelrol voor Human in topper tegen Quick Boys ;23 Quick Boys is toonaangevend Nieuwenhuize trainer Yerseke Demonstratie Wayne Mardle uitslagen zaterdag 22 maart 2003 [Frits Bakker en gander Hooft Keuzen - Een weergaloze „ng in Scheveningen (5-0 «n halfuur) werd vorige igevolgd door een kansloze i ferlaagbij Capelle (4-0). De I adem van Hoek in de nek i Quick Boys veranderde j (fdoor in een aangenaam £|je, maar vandaag kunnen Keuws-Vlaniingen de druk 1 jdpvoeren. De koploper van hoofdklasse A in het zater- j noetbal komt op bezoek in i Het belooft een zinderen- i mddag te worden. I jverbod op alcohol en vuur- [k en preventief fouilleren j etervoor zorgen dat de sfeer dhet veld rustig blijft, maar lende lijnen zullen de mes- iende treffen ssen Hoek Quick Boys JEK - Hoek en Quick Boys den vandaag voor de tiende [tegen elkaar op het hoogste iteurniveau van Nederland, balans van de voorgaande pi duels slaat door in het «deel van Quick Boys. sub uit Kat wij k won vij f van duels, Hoek won er e Één keer eindigde het on- fcnge treffen in een gelijk- Quick Boys heeft vooraf- d aan de topper van aag een positief doelsaldo :l9vooren 10 tegen. Hoek-Quick Boys 0-1 en ;Boys-Hoek 6-0. ft Hoek-Quick Boys 1-2 (doel- :Hoek. Mare de Kunder) en a Boys-Hoek 0-0 Hoek-Quick Boys 3-0 (doel- önHoek: Benedikt van de Wal- ;elo Nijskens, Michel Leon- en Quick Boys-Hoek 1-2 intenHoek: Geert de Poorter, sy Lambert) ft: Hoek-Quick Boys 3-2 (doel- ien Hoek: Angelo Nijskens, B de Poorter, Ad Gladdines) en i Boys-Hoek 3-0. ft Quick Boys-Hoek 4-1 (doel- iHoek: Leon van den Ouden). sen geslepen zijn. Want voor Hoek kan het wel eens de laatste kans zijn om de titel in het zicht te houden en de Katwijkers kunnen een belangrijke (en wel licht beslissende) slag slaan. Hoe hecht is het bolwerk dat Quick Boys heet en hoe groot is de veerkracht van Hoek? Dat is aan de vooravond van de topper de vraag aan Gert Aandewiel (trainer van Quick Boys) en drie andere trainers uit de hoofd klasse. Hoek is volgens deze kenners vooral afhankelijk van Arjan Human, speelt bij vlagen weer galoos, maar raakt bij een ach terstand de organisatie en de weg kwijt. Quick Boys, zo vin den de collega's van Hoek-trai- ner Cees Houtepen, heeft een geweldige voorhoede, is niet af hankelijk van één speler, maar laat in verdedigend opzicht ook nogal eens een steekje vallen. De topper van vandaag is een wedstrijd op zich. „Het wordt een bijzondere partij, want de belangen zijn groot", verwacht Gert Aandewiel.. „Hoek heeft een voortreffelijke ploeg, met goede spelers. Ze hebben even een mindere periode gehad en daar hebben wij van geprofi teerd. Twee weken geleden heb ben ze Scheveningen afge droogd, met indrukwekkend voetbal, maar een week later la ten ze het toch weer lelijk zit ten." Onrust Quick Boys blameerde zichzelf tegen datzelfde Scheveningen, hoewel het uiteindelijk toch nog won (2-1). „Het was een minde re dag, maar over het algemeen zijn we bezig aan een heel goed seizoen. Het is alleen nog een lange weg. Quick Boys is een club waar iedereen bovenop duikt, als we bovenaan staan. De media, supporters, iedereen gaat zich ermee bemoeien. Dat zorgt wel voor een beetje on rust. Ze zijn de laatste jaren ook niet veel gewend geweest. Vorig jaar rond deze tijd hadden we zelfs nog drie punten nodig om ons veilig te spelen. Dan geeft dit toch een prettiger ge voel." Scheveningen-trainer John Blok speelde de afgelopen twee weken met zijn ploeg achtereen volgens tegen Hoek (5-1-ver- lies) en Quick Boys (2-1-neder laag). De Zeeuws-Vlamingen maakten op hem de beste in druk. „Hoek had tegen ons een fantastische start en zette ons binnen een halfuur op een 5-0- achterstand", zegt Blok. „Dat had ik nog nooit meegemaakt, niet als voetballer en niet als trainer. Met Arjan Human en Rieno van Oost hebben ze twee levensgevaarlijke spitsen. Quick Boys vind ik achterin niet zo sterk, daar kan Hoek gebruik van maken. Aan de andere kant, bij Quick Boys is het sterkste punt ook de voorhoede. Tegen ons speelde Torken niet mee, maar dan hebben ze toch nog geweldige spitsen over. Ik zou eerlijk gezegd niet weten op wie van de twee ik mijn geld zou moeten zetten." Kopje koffie Volgens Ruud Bröring, trainer van FC Lisse, heeft de trainers wissel bij Hoek een positieve uitwerking gehad op de resulta ten. „In het begin van het sei zoen was ik onder de indruk van Hoek. De ploeg koppelde Bel gisch gogme aan strijdlust, maar dat gedonder met de ma nager en de trainer heeft voor onrust gezorgd. Ik heb ze vlak voor de wedstrijd tegen ons met zijn tweeën in de dug-out zien zitten, heel zielig was dat. Ik dacht nog: zal ik vragen of ze al lebei meegaan om een kopje koffie?" „Ik heb in dat stadium even ge dacht dat Hoek het wel kon schudden met de kansen op de titel. Ze hadden niet genoeg zelfbeheersing en pakten te veel kaarten. De discipline is nu weer terug, als ik het zo kan in schatten." Bröring ziet een duidelijk ver schil tussen Quick Boys en Hoek. „Quick Boys heeft voorin meer scorend vermogen met Torken, Van Beelen, Bak en Timmermans. Ze zijn niet zo af hankelijk van één speler. Hoek is dat wel, want als je Human uitschakelt, dan is de angel uit de ploeg. Quick Boys is in de breedte ook wat sterker, maar Hoek is weer meer een collec tief. Ze hebben vechtlust en veerkracht." Volgens Bröring is Hoek bij winst de morele winnaar en is de competitie dan weer helemaal open. „Want Quick Boys krijgt daarna nog vijf heel moeilijke potten „Ik vind Quick Boys als ploeg beter dan Hoek", zegt Katwijk trainer John Eelman. „Bij Hoek is de verhouding aanval/verde diging niet altijd even goed. Ze spelen misschien wel het beste voetbal van de twee, maar ze denken vaak alleen aanvallend. Het schort dan wel eens aan de organisatie." Te labiel De speelwijze van de nummers één en twee ligt volgens Eelman niet ver uit elkaar „Quick Boys speelt net als Hoek ook met twee centrale spitsen", weet de trai ner, die de offensieve tactiek van het Belgisch getinte Hoek best verrassend vindt. „Maar in vergelijking met Quick Boys vind ik Hoek te labiel." Franky Standaert (r) wordt de voet dwars gezet door een speler van Quick Boys tijdens de wedstrijd in Katwijk. S3 foto Hylke Kuipers door Jan Dagevos VLISSINGEN - Paul Telussa zit morgen in de uitwedstrijd tegen IVS dan nog wel niet op de bank, zijn hand zal wel zichtbaar zijn. „We zullen aanvallender spelen dan de laatste weken", zegt ma nager Fons Baart van Terneu- zen. „We moeten winnen, aan een gelijkspel hebben we niets." Terneuzen heeft een roerige week achter de rug. Na het 3-0- verlies in het duel met Pannin- gen stelde Dimitn Mbuyu zijn positie bij Terneuzen ter discus sie Het bestuur besloot daarop de Belgische trainer te ontslaan. Als vervanger werd Paul Telus sa aangesteldeen man die in het verleden vele triomfen vierde bij de Zeeuws-Vlaamse club. Telussa kan er morgen echter nog niet bij zijn. Lang voordat hij werd aangesteld, had hij al een reisje naar Barcelona ge boekt. Manager Fons Baart en keeperstrainer John But nemen voor één keer de coaching op zich. „Paul Telussa maakt van uit Barcelona de opstelling", zegt Baart. „Hij belt en dan ne men we het door. We blijven wel 4-4-2 spelen, maar zullen veel meer vooruit voetballenprecies zoals we het in het verleden on der Telussa ook deden. Terneuzen vecht tegen IVS voor één van zijn laatste kansen in de hoofdklasse B. De Zeeuws-Vla mingen bivakkeren op de laat ste plaats met 12 punten uit 19 duels, IVS staat één plaats hoger (18 punten uit 18 wedstrijden) Bij Terneuzen staat achter het meespelen van Mike But (buik spierblessure), Benoit Moukoko (enkelkwetsuur) en Nico van der Meer (ontsteking scheen been) een vraagteken. Hoek Als Hoek de kampioensstrijd in de hoofdklasse A van het zater dagvoetbal nog spannend wil maken, moet vandaag in huis gewonnen worden van koploper Quick Boys. Bij een zege wordt de achterstand op de Katwijkse formatie teruggebracht tot twee punten. „Ik heb er vertrouwen in", stelt interim-trainer Cees Houtepen. De oefenmeester zegt dat de se lectie hersteld is van de klap, die Capelle vorige week uitdeelde (4-0) Houtepen. „We hadden een complete offday. We weten allemaal dat we een 'foute' wed strijd hebben gespeeld en zijn nu uit op revanche." Kloetinge Bij Kloetinge maakt Jaap Pij nenburg zijn zoveelste rentree. De doelman vervangt Merlijn Swennen, die vorige week bij een duel een schop tegen zijn hoofd kreeg. De keeper wist zich na de wedstrijd niets meer te herinneren. „Hij is nog steeds niet fit", zegt interim-trainer Joost Folmer. „We nemen geen, enkel risico met hem." Vandaar dat Pijnenburg, nor maliter de tweede keeper, in de uitwedstrijd tegen Rijnsburgse Boys weer plaats neemt onder de lat. Vorig jaar, na de winter stop, fungeerde Pijnenburg ook al als stand-in. Hij verving toen Mark Smeding, die vanwege zijn werk en studie niet meer op timaal kon trainen Kloetinge kijkt na de 2-1-zege op Katwijk van vorige week niet meer naar onderen. De Beve- landse hoofdklasser waant zich veilig en durft zelfs hardop te dromen van een mooie klasse ring in de subtop. „Wij doen niet onder voor ploegen als Rijns burgse Boys en Noordwijk", zegt Folmer. „We willen heel graag in dat linkerrijtje eindi gen. Dat zijn we trouwens ook verplicht ten opzichte van Die- derik Hiensch." Erwin van der Woerdt ontbreekt vandaag in de opstelling bij Kloetinge. De Brabander liep vorige week tegen zijn derde ge le kaart op en is voor één wed strijd geschorst. Zijn vervanger is John Bentschap Knook. Hij vormt samen met Jeffrey Frij- ters het centrum van de defen sie. Ronald Zuijdwegt is her steld van een griepje en neemt zijn plaats als linksbuiten weer in. Joël Manusama, de vervan ger van Zuijdwegt vorige week, zit op de reservebank. HOEK - Quick Boys is één van de vijf Nederlandse clubs die ands de invoering van de eerste klasse in 1970 (vanaf 1996 de ioofdklasse) op het hoogste niveau heeft gespeeld. De vier andere clubs zijn IJsselm eervogels, Noordwijk, Dovo cSpakenburg. Die ploegen voeren de zaterdag-ranglijst al- iertijdenook aan. Hoek, dat in 1989 debuteerde op het hoog- aeniveau, is inmiddels aan zijn twaalfde seizoen bij de crème la crème van het zaterdagvoetbal bezig en staat op de 35e lats. Quick Boys veroverde in 1992 tegen Rheden het alge- leamateurkampioenschap; een jaar eerder verloor het inde kale nog van De Treffers. Tien keer werd de club zaterdag- ampioen, maar het gros van die tien hoofdprijzen werd be- bald in de tijd dat het zaterdagvoetbal nog een ondergescho- fflkindje was. üterdag nglijst aller tijden Ulsselmeervogels 827 430 202 195 1492 1529- 919 INoordwijk 828 390 228 210 1398 1427- 986 IQuick Boys 828 389 220 219 1387 1513-1012 IDovo 827 386 210 231 1368 1535-1140 ^Spakenburg 827 374 241 212 1363 1429-1039 SHoek 306 128 63 114 447 488- 509 BKIoetinge 176 67 43 66 244 328- 312 Qvanden Oudenhoven ÖE8LAND - De poulewed- N van het biljarttoernooi fe Grevelingen Cup voor zitten erop. Vandaag in café Ne ff en D'eule de gehouden met de zes ^bleven ploegen. DOS uit Jwerkerk is in de meerder- ifflet twee teams. te finalisten zullen er een te® strijd van maken. Ie- teUs gebrand op een plaats ^hijd tegen de winnaar van *&hoek Cup (De Wig) om «nouwen-Duiveland Tro- o dat te bereiken is het 'van de Grevelingen Cup fcste vereiste. •eerdere plaatsing voor de •van 't Klusje, DOS en De abeurs 2 volgden deze m 2, SIR 2 en De Poedel Afbeeld. Voor DOS 2 zorg- •te1 Koopman, Folly Hor- Arjan Dorreman voor ®®gen poulezege met Gerard Oele, Sjaak teen Wim Hage in de gele- te plaatste zich ten koste IdDutch door in de beslis- partij tegen de naaste Steent één partij zege te «n De Poedel vocht met -Buiten een verbeten strijd een finaleplaats. De •Signet naar de ploeg uit ■Jhaniis. Ook hier was één in het onderlinge duel beslissend voor een finale plaats. Cees Vis liet Dick van de Berg struikelen en bezorgde zijn team een plek in de eindstrijd. Vandaag wordt om 10.00 uur begonnen met de broederstrijd DOS 1-DOS 2. De finale is om 19.00 uur. YERSEKE - André Nieuwen huize traint met ingang van vol gend seizoen de eerste selectie van voetbalvereniging Yerseke. Hij volgt Marco Doornekamp op, die op zijn beurt eerder dit seizoen de opgestapte John Vet te verving. André Nieuwenhui ze is een echte Yerseke-man. Hij is oud-speler van de zaterdag derdeklasser, die hij in het ver leden ook al eens als trainer leidde. Dit seizoen begeleidt hij de A-junioren van Yerseke. VLISSINGEN - De darter Way ne Mardle geeft morgen een de monstratie in Vlissingen. De Engelsman is te gast in café 't Is elke dag anders in Vlissingen. Mardle begint zijn demonstra tie om 21.00 uur. Afgelopen donderdag was Andy Fordham al actief in het café. door René Banierink HEERENVEEN - Wie na giste ren nog durft te beweren dat sprinters maar mietjes zijn, krijgt met Erben Wennemars te maken. De wereldkampioen op de 1000 en 1500 meter reed zijn eerste ('en laatste') 10 kilometer in een onwaarwaarschijnlijke tijd van 14.04,53 minuten. Het was een opmerkelijk halfuurtje op het ijs van Thialf. Zijn voorbereiding deze week? „1\vee keer tien rondjes schaat sen en verder veel rusten en veel feesten." Erben Wennemars zit voor de laatste keer dit seizoen op zijn fiets warm te draaien voor een schaatswedstrijd, waarin hij 25 ronden lang gaat bewijzen dat 'die 10 kilometer niet veel voorstelt, dat het saai is en dat het een afstand is voor mislukte sprinters'. Dat is namelijk wat hij heeft ge roepen tegen ploeggenoten Gianni Romme en Mark Tuitert Het duo zou hem krijgen. Ze re gelden een baan en een tegen stander en dan zou hij er wel achter komen. Zijn tegenstander weet hij pas sinds een paar minuten. „Mijn broer Dennis", lacht Wenne mars. „Die kan wel een stukje schaatsen, hoor Hij is net ge promoveerd van de B- naar de A-rijders op de marathon." Tien minuten voor de race loopt hij naar de baan. Daar bestu deert hij met coach Floor van Leeuwen nog even het boekje met rondetijden en bespreekt de tactiek. „Niet overeind komen, denk erom, dan is het over", zegt Van Leeuwen. Op welk schema Wennemars gaat rijden? Van Leeuwen: „Geen idee, ik weet alleen welke tijd hij in zijn kop heeft. Maar of dat kan?" Motivatie De tijd die in zijn kop zit is 14.28, het persoonlijk record van vijfvoudig olympisch kam pioen Eric Heiden. Die lachte afgelopen weekeinde Wenne mars in zijn gezicht uit toen de sprinter dat als richttijd noem de en zette er 100 euro op dat hij het niet zou redden. En een bete re motivatie had hij Wennemars niet kunnen geven. Als de race na een valse start van Dennis eenmaal op gang is, ziet die alleen de rug van zijn broer nog maar. Langs de baan vallen steeds meer monden open, die van collega's als Annamarie Thomas en Gianni Romme voorop. Wennemars volgt tot aan de zes kilometer een strak schema van 33'ers en duikt er daarna zelfs nog iets onder als hij zijn broer voor de tweede keer dubbelt. De uiteindelijke 14.04,53 is een vooreen sprinter onwaarschijnlijke tijd. Ter ver gelijking: marathonman Henk Angenent schaatste drie weken eerder op dezelfde baan een tijd van 13.50. Wennemars komt ogenschijn lijk in redelijke staat over de fi nish. Maar als hij driekwart ronde verder van de baan gaat, stort hij ter aarde Leeg, uitge woond, kapot. Gianni Romme snelt toe om hem van zijn schaatsen te ontdoen. „Nou, was het ver of niet?", vraagt de Brabander lachend. Hij krijgt geen antwoord. Het duurt nog vijf minuten voordat Wenne mars tegen de omstanders tri omfantelijk een langgerekt 'zo! uitstoot. Met andere woorden: nu hebben jullie het gezienHei den kan over de brug komen. En Mark Tuitert, op weg naar zijn vakantie-adres in Frankrijk, schreeuwt hij door de mobiele telefoon toe: „Niet gedacht hè jochie?" Wennemars' aanstaande vrouw Renate van der Zalm en zoontje Joep zijn ook vol bewondering. Van der Zalm: „Ik dacht, die gaat neer als hij over de streep komt. Maar dat viel mee. Ik heb nog wel even aan Gianni en An namarie moeten vragen wat die tijd nou helemaal voorstelt. Maar ik heb begrepen dat het heel goed is." Wat heet: Wenne mars komt ermee vanuit het niets op de vijftiende plaats van de Adelaars-kalender, de eeu wige ranglijst. Meisje Een klein meisje is sinds gister middag in het bezit van een unieke handtekening: die van Erben Wennemars direct na diens eerste tien kilometer. En de laatste. Romme en de rest kunnen gerust zijn. Wennemars: „Dit was eens en nooit weer." GPD Autosport door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Eddie Smit heeft gisteravond de prestatie beker ontvangen van atletiek vereniging Delta Sport. De at leet uit Kerkwerve kreeg de onderscheiding voor zijn tal loze overwinningen en ere plaatsen het afgelopen seizoen bij zowel de weg- als baan- wedstrijden. De blikvangers op zijn palma res zijn de twee zilveren me dailles op het Nederlands baankampioenschap voor ve teranen op de 1500 en 5000 meter en de bronzen medaille op het nationale kampioen schap op de weg. Daarnaast reeg hij, zoals pr-man Hans Bevelander het verwoordde, 'een onnoemelijke waslijst' aan andere overwinningen aaneen. Leen van Kral ingen droeg gis teravond tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering in het clubhuis op sportpark Bannink de voorzittershamer over aan Nico de Danschutter uit Bruinisse. Van Krahngen heeft zich zes jaar lang ingezet voor de Zierikzeese vereni ging. Henny Krakeel werd verrast met de penning van verdien ste. Daarmee werd de Zierik zeese gelauwerd vanwege haar jarenlange inzet als 'juco', een afkorting voor jurycoördina- tor. Ook kregen 31 andere le den van Delta Sport een speld van de Nederlandse atletiek- unie (KNAU), omdat ze tien jaar of langer als jurylid actief zijn. Eddie Smit (1) en Henny Kra keel werden in het zonnetje ge zet door atletiekvereniging Delta Sport. foto Dirk-Jan Gjeltema j Sepang. Formule 1 Grote Prijs Maleisië, eerste kwalificatietraining. Eindstand 1. Schumacher (Dui) Ferrari 1 34,980, 2 Barricheilo (Bra) Ferrari 1.35.681, 3 Montoya (Col) Williams 1.35,939,4. Raik kónen (Fin) McLaren 1.36,038, 5. Coul- thard (GBr) McLaren 1.36,297, 6. Trulli (Ita) Renault 1.36.301, 7. Heidfeld (Dui) Sauber 1 36,407, 8. Frentzen (Dui) Sau- ber 1 36,615, 9 Button (GBr) BAR 1 36,632, 10 Alonso (Spa) Renault 1 36,693, 18 Verstappen (Ned) Minardi 1.38,904, 19. Wilson (GBr) Minardi 1.39,354, 20. Pizzonia (Bra) Jaguar niet gestart. Badminton Eindhoven WK landenteams. Om 9e plaats: Japan Nederland 3-0. Masud- a/Nakayama - Lens/Audina 119 11-5, Yonekura - Meulendijks 13-12 11-9, Ya mada-Pang 15-13 15-13 Dammen Futsal Recreatieve competitie Zierikzee Eerste klasse: v.Oeveren/WIK-Rest. Even Buiten 5-7, Neffen 'd Eule Deurloo Sport 6-8, De Banjaard moToren Boys 1-2. v.d.Cingel/Deurloo Sport-Markt- zicht9-2. VdCingel 19 16 2 1 50 103-45 moToren Boys 19 13 2 4 41 75-47 de Banjaard 19 10 3 6 33 66-53 v Oeveren/WIK 19 9 2 8 29 77-69 Even Buiten 19 8 1 10 25 67-81 Deurloo Sport 19 6 1 12 19 48-72 Neffen d'Eule 19 5 0 14 15 68-97 Marktzicht 19 3 1 15 10 49-73 Tweede klasse: FC Kerkwerve-Café't Vis- slop 3-6, Mainbalance SV Dreischor 4- 11, Garage Slager AWRvO 6-2, Braber Groenv. Stella Boys 6-1 Visslop 17 12 1 4 37 125-66 Braber Gr.v 16 11 1 4 34 55-34 Kerkwerve 16 8 6 2 30 72-40 Gar. Slager 17 7 2 8 23 66-59 AWRvO 17 7 1 9 22 69-74 Dreischor 16 6 1 9 19 55-64 Stella Boys 17 4 4 9 16 46-84 Mainbal. 16 3 0 21 9 41-95 Paardensport Den Bosch Indoor Brabant Springen Internationaal 1,40 m, twee fasen 1 Voorn (Ned) Tinello Corona 0-24,08, 2. Markus Fuchs (Zwi) Frontline 0-24.09, 3. Pessoa (Bra) Bianca 0-24,29, 4. Baryard (Zwe) Tamina 0-25,08, 5. Van Dijck (Bel) Krisia 0-25,23,6. Wylde (VSt) Mania Joly 0-25,41. Schaatsen Warschau. WK shorttrack Mannen, 1500m. Kwartfinales. Ie heat: 4 Ver steeg 2.37,447 6e heat: 4. Juffermans 2.35,488. Finale: 1. Hyun-Soo Ahn (ZKo) 2.25.271, 2 Suk-Woo Song (ZKo) 2.25,326, 3. Seung-Jae Lee (ZKol 2.25,390 Vrouwen, 1500m. Series, 6e heat: 3. Lootsma 2.43,392.8e heat: 5. Me lanie de Lange 2.47,502. Finale: 1. Eun Kyung Choi (ZKo) 2 24,866, 2. Min-Jee Kim (ZKo) 2.24,942,3. Yang Yang A (Chn) 2.25,147. Schaken Roquebrune. Amber-toernooi. Zesde ronde: Topalov - Van Wely (Ned) 1 1/2- 1/2, Anand (Ina) - Kramnik (Rus) 1-1, Shi rov (Spa) - Morozevitsj (Rus) 2-0, Ljuboje vie (Joe) - Barejev (Rus) 0-2, Gelfand (Isr) - Almasi (Hon) 2-0, Leko (Hon) Ivantsjoek (Oek) 1 1/2-1/2. Stand: 1. Anand, Leko 8,3. Gelfand, Kramnik 7 1/2, 5. Barejev, Morozevitsj, Topalov 6 1/2, 8. Ivantsjoek 5 1/2, 9 Almasi. Van Wely 5, 11. Sjirov4 1/2,12. Ljubojevic 1 1/2. Sportprijsvragen Lucky Day. 14-16-21-22-23-24-26-30-42 48 49 51 52 55 59-66 71-75-78-80. (on der voorbehoud) Amsterdam. NK mannen. Zesde ronde Jansen - De Vries 3-0, Prosman - Winkel 0-3, Wiering - Van den Akker 0-3, Messe maker - Heusdens 1-1, Van Dusseldorp - Scholma 1-1,Thijssen - Clerc 1-1, Dolfing Mathijsen 3-0 Stand: 1 Jansen, Thijs- sen 12, 3. Heusdens 10,4 Scholma, Van den Akker, Winkel 8,7. Dolfing. Van Dus seldorp, Wiering 7, 10 Clerc 6. 11 De Vries 5, 12. Mathijsen. Prosman 4, 14. Messemaker 3. Ufa (Rus). WK-tweekamp mannen, der de set, derde partij: Georgiev (Rus) Ts)izjov(Rus) 1-1. Eindstand derde set 3- 3. Volgt barrage, Georgiev leidt in sets met 2-0. WK-tweekamp vrouwen, tweede set, derde partij: Tansikoezjina (Rus) - Go loebjeva (Let) 0-2 Stand in tweede set Goloebjeva - Tansikoezjina 4-2. Tansi koezjina leidt in sets met 1-0. Squash Las Vegas Vrouwen, internationaal toernooi. Eerste ronde: Atkinson (Ned/2) Allison (GBr) 9-5 9-0 9-2, Petera (NZe) Naude(Ned/4) 9-5 10-9 9-2 Tennis Miami. Masters. 6 miljoen euro. Mannen, eerste ronde Dupuis (Fra) Sluiter (Ned) 6-3 6-4. Verkerk (Ned) Sargsian (Arm) 5-7 7-57-6, Mantilla (Spa) - Burgmuller (Dui) 6-3 6-1, Clavet (Spa) - Voltsjkov (WRu) 6-0 3-0 opgave, Verdas- co (Spa) - Kucera (Slw) 6-2 4-0 opgave, Vi cente(Spa) - Stoliarov(Rus)6 4 7-5, Mas su (Chl) - Carlsen (Den) 6-4 6-3, Spadea (VSt) - Christophe Rochus (Bel) 6-3 6-4, Saulnier (Fra) - Ljubicic (Kro) 7-6 6-4, Bjorkman (Zwe) - Sa (Bra) 3-6 6 4 6 4, Lis- nard (Fra) - Gasquet (Fra) 3-6 6-1 2-1 op gave. Clement (Fra) - Luczak (Aus) 6-4 6- 4. Enqvist (Zwe) - Llodra (Fra) 6-4 6-7 6-3, Philippoussis (Aus) - Lopez (Spa) 7-6 6-4. Chang (VSt) - Kiefer (Dui) 6-2 6-2, Callen (Arg) - Sanchez (Spa) 6-1 6-4. Vrouwen, eerste ronde: Gullickson (VSt) - Kruger (ZAf) 2-6 6-3 6-2, Jidkova (Rus) Barna (Dui) 7-5 6-3, Poetsjek (WRu) Grande (Ita) 6-2 1-6 6-3, Tu (VSt) - Mattek (VSt) 6-1 6-7 7-6, Gagliardi (Zwi) - Razza no (Fra) 6-4 6-0, Chladkova (Tsj) - Zvona reva (Rus) 6-4 6-4, Rodionova (Rus) - Be nesova (Tsj) 6-4 7-6, Weingartner (Dui) Muller (Dui) 6-2 7-5, Marrero (Spa) - Kou kalova (Tsj) 4-6 7-5 6-0, Taylor (VSt) Washington (VSt) 5-7 6-4 6-0, Doesjevina (Rus) - Wartush (Oos) 6-06-3. Safïna (Rus - Koernikova (Rus) 6-1 6-4, Craybas (VSt - Svensson (Zwe) 4-6 7-6 2-0 opgave Voetbal Eredivisie. Excelsior FC Zwolle 0-1 Stand onderaan: Groningen 24-21, Vi tesse 24-20, FC Zwolle 25-20, Excelsior 25-19, Graafschap 24-17. Eerste divisie: Cambuur MW 4-1, Haar lem - Veendam 2-2. Helmond Sport Eindhoven 1-1, Heracles - ADO Den Haag 1-1.TOPOss - FortunaS. 3-2, GA Eagles WV 2-0, Emmen - Dordrecht 3-2. ADO Den Haag 24 19 3 2 60 56-14 Emmen 25 18 4 3 58 52-25 Heracles 25 14 4 7 46 56-36 Volendam 24 14 3 7 45 46-33 Helmond Sport 25 13 6 6 45 55-36 GA Eagles 25 13 5 7 44 51-38 Den Bosch 23 13 4 6 43 41-23 Cambuur 25 11 2 12 35 46-50 TOP 25 10 4 11 34 37-50 Eindhoven 25 8 6 11 30 29-34 Stormvogels 24 9 2 13 29 25 33 Sparta 24 8 4 12 28 38-47 Haarlem 25 7 5 13 26 24-48 Veendam 25 6 6 13 24 31-47 MW 25 6 5 14 23 24-39 WV 25 5 5 15 20 28-49 Dordrecht 25 5 5 15 20 26-47 FortunaS. 25 3 7 15 16 26-42

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 67