Kans op grote speeltuin per dorp Dienaar van de gemeentezang PZC Wegwijzer viert feest na verbouwing Nieuw onderkomen jrandweer aan Kaaiweg Borssele Kantonrechter buigt zich over oude zaken Goesenaar legt zich niet neer bij straf voor stalken agent b 17 gemeente Reimerswaal wil kinderen meer bieden dan verspreide terreintjes Goese stadskantoor te klein Vernielingen uit wraak bestraft r Hulde voor trouwe CNV-leden Man geslagen in Koudekerke Feestavond Kledingbeurs .vvRob Paardekam ÜUININGEN - De gemeente jflincrswaal denkt eraan om in dorp een grote centrale jeelluin te realiseren. Deze loden de kinderen meerte bie- Jbhebben dan de kleine speel pleinen die nu verspreid over fekernen liggen. y acht kernen van Reimers- nal hebben op dit moment sa- yn41 speeltuintjes. Veel meer Pn een schommel, een wipkip teen klimrek staat er vaak niet t dus hebben ze voor de wat r-dere kinderen weinig te bie- jB, Een grote centraal gelegen aeltuin zou voor meer vertier csnen zorgen. In dat geval tcdenvoor de allerkleinsten in fcvijk wat speel voorzieningen ingebracht kunnen worden, "«gemeente ziet zowel voor- als adelen aan de grote centraal plegen speeltuinen. Een voor as natuurlijk dat er meer te ien is en er grotere speeltoe- seüen kunnen worden ge matst. Aan de andere kant be- iient het opheffen van veel van huidige speeltuintjes kapi- aalvernietiging. Bovendien xnkt de gemeente dat sommige aderen buiten de boot zullen allen, omdat ze net te groot zijn ,.;orde beperkte speeltoestellen :de wijk, maar nog niet alleen aar de grote speeltuin mogen, in ander gevaar is dat de pu- jaeiide jeugd een grote speel- wellicht als hangplek gaat sbruiken. Ondat B en W niet echt weten at ze moeten doen, willen ze de zelf raadplegen. In het jeugddebat van dit jaar mogen de kinderen zeggen of ze een rote speeltuin willen of toch ever de kleine speelterreintjes ide wijken behouden. Rubbertegels Ondertussen zit de gemeente cok in haar maag met de onder ronden van de speeltuintjes. nkele jaren geleden werd ge- lozen voor rubbertegels, maar dat deze behoorlijk duur i, werd besloten ze fasege- trijsaan te leggen. De Keuringsdienst van Wa- zaterdag 22 maart 2003 ren, die de controle op speel terreinen uitvoert, is daar ech ter niet over te spreken. De dienst wil dat de speeltuinen zo snel mogelijk worden aange pakt en eist een plan van aan pak. Daarop is de gemeente op zoek gegaan naar goedkopere alter natieven voor de rubbertegels. Ze is uitgekomen op de schors van de Franse zeeden. Een na deel daarvan is wel dat het om los materiaal gaat, zodat de on derhoudskosten hoger zijn. Toch wil de gemeente een proef instellen. De speelterreintjes in de Jolstraat (Yerseke), de Lillo- straat (Bath), de Spiervliet- straat (Rilland), de Watervliet (Krabbendijke) en de Schaar- weg (Waarde) worden binnen kort van de schors voorzien. On der de schommels komen wel rubbertegels te liggen. HEINKENSZAND - Christelijke basisschool De Weg wijzer heeft een forse verbouwing achter de rug. De af gelopen tijd hebben zowel vaklui als vrijwilligers het interieur fors onder handen genomen, waardoor de groepen geregeld tijdelijk naar een ander lokaal moes ten verhuizen. Er werden plafonds vervangen, muren gewit en linoleum gelegd. Ook is er een nieuwe keu ken gekomen. De intensieve verbouwing werd gisteren feestelijk afgesloten. Burgemeester J. Gelok onthulde 's ochtends borden met het nieuwe logo van de school. Directeur H. Michielsen verrichtte daarna de officiële heropening. De hele dag waren er festiviteiten voor de leerlingen. Het festijn werd 's avonds afgesloten met een receptie voor alle ouders, kinderen en andere belang stellenden. foto Willem Mieras doorMieke van der Jagt BORSSELE - De gemeente Bor- xlewil op het bedrijventerrein Qtóstenburg aan de Kaaiweg bij Borssele grond kopen voor de van een nieuwe brand- «rerkazerne. De oude Borsselse brandweerkazerne is, nu de telerscheldetunnel in gebruik s genomen, veel te klein voor ^materieel dat de groep Bors- «lenodig heeft. ro eventuele rampen en onge- iken in de tunnel te bestrij en, moeten de groepen •vezande en Borssele van de Sorselse brandweer met extra billenen extra mensen worden iigerust. De meeste spullen al aangeschaft en kunnen *kworden ingezet bij hulpver- aing in het Sloegebied. Bors- en Ovezande zitten het ïhtst bij de tunnelingang en ^nen er dus bi] ongelukken «eerste zijn. Omdat ook het veengebied moet worden be diend, is het het verstandigst de beroepsmensen die bij de brandweer worden gestatio neerd, in Borssele te huisvesten. Daarvoor zijn werk- en ver- blijfsruimten, extra sanitaire voorzieningen en een veel grote re garage nodig dan Borssele op dit moment heeft. Uitbreiding van de huidige ga rage in het dorp is niet mogelijk, zodat een nieuwe plaats moest worden gezocht. Die is gevon den op het bedrijventerrein Quistenburg, waar 3000 vier kante meter te koop is, voldoen de voor een kazerne met par keerplaats. Quistenburg is een goede plek omdat het niet te ver van het dorp is, zodat de vrijwil lige brandweerlieden, op wie het toch nog dikwijls aan zal ko men, snel bi] de kazerne kunnen zijn. door Rob Paardekam THOLEN - Kantonrechter A. Melens kreeg gisteren in Tho- len behoorlijk belegen zaken voorgelegd. Het was zo erg dat hij zich afvroeg of ze in Middel burg misschien de oude kasten hadden leeggeruimd. Een paar keer per jaar verlaat de kantonrechter het justitiege- bouw in Middelburg om naar Tholen-stad af te reizen. In het oude stadhuis behandelt hij de Thoolse zaken. Een 20-jarige man uit Poortvliet kwam voor omdat hij op 27 mei 2001 in be schonken toestand samen met vier vrienden een bootje had meegenomen in de jachthaven van Sint-Annaland. Het vaar tuig liep daarbij flinke schade op- De rechter constateerde dat de jongen al eerder is veroordeeld wegens baldadigheid en wilde weten of hij misschien een mooie carrière bij justitie aan het opbouwen was. Dat ontken de de man. Hij zei sinds het be wuste incident niets meer op zijn kerfstok te hebben. Officier van justitie J. Zondervan eiste een boete van 75 euro. De rech ter haalde daar 25 euro af. Een maat van de veroordeelde, die niet kwam opdagen, kreeg de zelfde straf. Belachelijk Een 64-jarige man uit Eist werd bestraft omdat hij op de Provin ciale Weg bij Oud-Vossemeer 130 kilometer per uur had gere den, dat is vijftig kilometer te hard. De man zelf deed er non chalant over, maar de officier sprak van een belachelijke snel heid. Hij eiste een boete van 350 euro en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor vier maanden. „Als u één kilometer harder had gere den, was dat zelfs een onvoor waardelijke rijontzegging ge weest", zei hij De rechter nam de straf over. In de resterende zaken ging het twee keer om onverzekerd auto- rij den en nog een snelheidsover treding. Er werden boetes van 310, 420 en 140 euro gegeven. Dat is lager dan eigenlijk zou moeten, maar de rechter hield rekening met het feit dat de overtredingen al lang geleden zijn begaan. Twee zaken dateer den uit 2001 en één zelfs uit maart 2000. GOES - Het stadskantoor van de gemeente Goes barst uit zijn voegen. Weliswaar zijn de plannen voor nieuwbouw bij de MA. de Ruyterlaan in een vergevorderd stadium, maar de op levering daarvan duurt nog zo'n twee jaar. Het gemeentebestuur vindt het niet verantwoord daarop te wachten en brengt daarom een deel van de ambtenaren voor lopig elders onder. Er worden dependances geopend in het pand A Joachimikade 1 (naast het stadskantoor) en aan het Geldeloozepad, waar'de afdeling stadsbeheer voorheenwas gehuisvest. In totaal ontstaat daardoor ruimte voor twaalf tot zestien me dewerkers. De maatregel vergt een investering van in totaal ruim 100.000 euro. De gemeente kent, vanwege het ruimtege brek, al enige tijd een nevenvestiging in het Landbouwcen trum aan de Westsingel. De afdeling stadsbeheer is gevestigd aan de Troelstralaan. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Doore- waard Boekhout heeft gisteren een 37-jarige inwoner van Vlissingen wegens vernielingen veroordeeld tot veertig uur werkstraf De man had 5 november vorig jaar uit wraak auto's van drie buurtbewoners bekrast en ingedeukt. De verdachte zei zich bedreigd te voelen door jongens uit de straat. Hij had zich al eens eerder schuldig gemaakt aan vernielingen. De po litierechter nam het hem kwalijk dat hi] voor eigen rechter wildespelen, „Actieroept reactie op. Kijk maar naar de Israë liërs en de Palestijnen." Doorewaard Boekhout vroeg hem hoe het met zijn drugsver slaving zit. Uit het dossier bleek dat de man al verschillende keren had geprobeerd om af te kicken, maar telkens met een terugval kampte. Zijn raadsman E. Smit zei dat zijn cliënt er aan werkt om van zijn verslaving af te komen „Het wordt de hoogste tijd als ik naar uw leeftijd kijk U zult moeten afkic ken als u nog van Drees wilt trekken", aldus de politierechter. De verdachte riep uit tegen het vonnis hoger beroep aan te te kenen. KAMPERLAND - Het CNV Noord-Beveland heeft gisteren 24 leden gehuldigd voor een lidmaatschap van 25,40,50 of 70 jaar. In het De Casembroothuis in Kamperland kregen zij een CNV-insigne opgespeld die vergezeld ging van een oorkonde. De jubilaris die het meest opviel, ondanks zijn afwezigheid, was A Zwemer. Deze 86-jarige inwoner van zorgcentrum Cleijenborgh in Colijnsplaat werd 70 jaar geleden lid van de Landarbeidersbond NCLB. Na de inrichting van het Veerse Meer stapte hij over naar de Koninklijke Nederlandse Heide Maatschappij om te werken in de groenvoorziening. Zwemer. die een zeer actief lid was en het bestuurders knap lastig kon maken, is nu lid van de Hout- en Bouwbond CNV. Wegens zijn gezondheidstoestand was het voor Zwemer, die in mei 1933 lid werd, onmogelijk om de huldiging bij te wonen. Zijn speld je en oorkonde worden hem thuis uitgereikt. KOUDEKERKE - Een 64-jarige man uit de gemeente Veere is gistermiddag rond kwart over vier op de Groeneweg in Kou dekerke in het gezicht geslagen. Hij fietste met zijn vrouw over de Groeneweg. Toen een onbekend gebleven fietser het echtpaar tegemoet kwam, week de man uit naar rechts. Toen de fietser de 64-jarige man passeerde gaf hij hem zonder aan leiding een klap in het gezicht. Het slachtoffer kwam hierdoor ten val. Aan de klap hield hij zwellingen in het gezicht over. Ontwerp REDACTIE bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 ^60 AA GOES kl'10113) 273000 P®*: (0113) 273030 "nail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom ^rid Huibers Miekevan der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat SNTRAIE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 *380 AA VLISSINGEN J«I:(0118) 484000 a*:(0l18) 470102 "nail: redactie@pzc.nl VERNET J^pzc.nl ""ail: web@pzc.nl Het Borselse college van B en W vraagt de raad 210.000 euro be schikbaar te stellen voor de grondaankoop en een ontwerp voor de kazerne. Dat geld heeft de gemeente niet liggen maar er is wel een bijdrage van Zeeland Seaports voor de verbetering van de veiligheid in het haven gebied. Die levert Borsele, uit gesmeerd over vier jaar, 272.000 euro op Het college stelt voor dat geld voor de aankoop te ge bruiken. Wat de exploitatie van de kazer ne gaat kosten is nog niet duide- lijk Het hangt af van de bouw prijs en de opbrengst van de huidige kazerne. Het college wil de dekking van de structurele last, met de natte vinger geschat op drie ton, in de Kadernota voor de komende vier jaar vin den. De raadsvergadering waarin het voorstel wordt be handeld, wordt gehouden op donderdag 3 april in de raads zaal in Heinkenszand. Aanvang 20.00 uur. SINT-MAARTENSDIJK - Par tyscentrum Haestinge en J&E's partytime houden vrijdag 18 april een feestavond. In de sporthal van Sint-Maar tensdijk treden dj Sammy featuring Do en Eric Dikeb op. Het evenement begint om 20.00 uur en is toegankelijk voor alle leeftijden. door Rolf Bosboom RILLAND - Het is 'een uit de hand gelopen hobby', zegt hij zelf. Eind 1972 solliciteerde A. Kurvink met succes op de functie van kerkorganist in de Geerteskerk in Kloetinge. In 1996 stapte hij over naar De Le vensbron, het gebouw van de Samen op Weg-gemeente in Ril land, waar hij ook woont. Mor gen wordt hij geëerd vanwege zijn dertigjarig jubileum als kerkorganist. „Het wordt een uitstervend ras", stelt hij vast. Kurvink mag met recht plichts getrouw worden genoemd, want hij laat zelden verstek gaan. „Dit jaar heb ik nog geen enkele dienst gemist. Vorig jaar had ik slechts drie vrije dagen, waar van ik er nog twee ergens anders heb gespeeld." De functie van kerkorganist dien je met toewij ding te vervullen, luidt zijn op vatting. „Als je zo'n taak op je neemt, moet je dat ook goed doen. Als je er niet bent, laat je de mensen toch een beetje in de steek. Ik vind dat dat met kan." In Kloetinge ging het nog om twee diensten per zondag; in Rilland is dat er één. In totaal 63 diensten per jaar, met als druk ste periode de Stille Week voor Pasen, als hij dagelijks achter het orgel kruipt Daarnaast is' hij al jarenlang begeleider van het interkerkelijk koor Vox Ma- ris uit Yerseke. Grondig Zijn voorbereiding is altijd grondig. „Je wil soms wat an ders dan het geijkte. Dus ik volg wel eens een cursus, verdiep me goed in de liturgie en probeer nieuwe muziekstukken.Vooral het materiaal vooraf en nader hand kiest hij met zorg uit. „Om Organist A. Kurvink: Het ultieme is de mensen bij het uitgaan van de kerk iets mee te geven. foto Willem Mieras de mensen bij het uitgaan iets mee te geven, dat is voor mij het ultieme, al lukt het niet altijd." De begeleiding van de gezongen liederen is een voortdurend sa menspel tussen organist en kerkgangers, zegt Kurvink. „Je bent dienaar van de gemeente zang. Het is niet zo dat jij speelt en dat de rest maar moet volgen. Natuurlijk probeer je het wel een beetje te kneden, maar als de gemeente het niet wil, lukt het ook niet. Toch blijft er altijd een eigen ifibreng. Het gaat er om hoe je het als organist over brengt. Als jè alleen maar de ka le noten speelt, is het ook zo koud." Alle orgelbriefjes uit de afgelo pen drie decennia, met daarop de stukken die hij heeft ge speeld, heeft hij keurig be- waard. Wat hij ook stelselmatig doet, is het tellen van het aantar kerkgangers. „Dan kun je zo leuk het gemiddelde trekken aan het eind van het jaar. Jam mer genoeg zie je toch dat het verloopt. Voor de kerkenraad is dat bruikbare informatie. Daar kunnen ze wat mee. Als ik eens een vrije zondag heb, vraag ik altijd aan degene die dan speelt: tel even de kopjes." Tijdens de dienst van morgen wordt de Rillandse organist in het zonnetje gezet. Hij ontvangt een oorkonde en een draagin- signe van het College van Kerkrentmeesters. In 1996, bij zijn afscheid van de Geertes kerk, kreeg hij al een legpla- quette vanwege 'bijzondere ver diensten' Uitstervend ras Kurvink beschouwt zichzelf als onderdeel van een uitstervend ras. Ondanks dat steeds meer kerken sluiten, wordt het moei lijker om aan een vaste organist te komen. „Er zijn wel mensen die een keer willen spelen, maar niet als verplichting elke week. Dat vind ik toch een gebrek van daag de dag." door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 50-jarige inwoner uit Goes is gisteren in Middelburg wegens het stalken van een politieman veroordeeld tot drie maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf. De Goe senaar gaat in hoger beroep bij het gerechtshof in Den Haag. omdat hij naast zijn straf dui zend euro smartengeld moet be talen aan het slachtoffer. Politierechter B. Doorewaard Boekhout verbood de man ver der de politie lastig te vallen met hinderlijke telefoontjes. De verdachte maakte de agent en zijn gezin een aantal jaren het leven zuur. Hij hield zich voort durend op in de buurt van hun woning, nam foto's van het ge zin en stuurde kwetsende brie ven naar de agent en zijn colle ga's. Verder tastte hij de goede naam van het slachtoffer aan door geruchten te verspreiden: de politieman zou zeer onhan dig omgaan met zijn pistool en zou dingen via de verkeerde weg naar de rechtbank doorspelen. Aan een andere agent vertelde hij dat het slachtoffer zich be zighoudt met zaken die geen zuivere koffie zijn. Hoewel het stalken de laatste maanden niet meer was voorge komen, kon de Goesenaar het gisteren op de zitting niet nala ten zijn grieven tegen de politie in een gedicht met bijtende spot kenbaar te maken. Volgens offi cier van justitie L. Boogert zei het gedicht alles over de teneur waarmee de verdachte zijn pro bleem denkt duidelijk te kun nen maken. „Het is huivering wekkend. Dit gedrag gaat alle perken te buiten.", stelde Boo gert. Hij achtte belaging en smaad bewezen en eiste hon derd uur werkstraf en vier maanden voorwaardelij ke ge vangenisstraf plus het toeken nen van de schadevergoeding. Raadsman E. Smit verzette zich scherp tegen de vordering van de officier. Hij stelde dat het be lagen op het grijze verleden van zijn cliënt wijst en niet op de pe riode van augustus 2000 tot 15 mei vorig jaar die hem ten laste is gelegd. „De echte ellende heeft zich daarvoor afge speeld." De Goesenaar voelde zich het recht van vrije me ningsuiting ontnomen toen hij na de echtscheiding niet meer mocht omgaan met zijn kinde ren. De politie, met name het slachtoffer, zou hem hebben dwarsgezeten, zodat hij zijn kinderen niet meer zag. „Mijn cliënt heeft er moeite mee dat h ij door zijn problemen in het .ver leden zijn naam niet meer kan zuiveren Maar belangrijk is dat het ophoudt", vond Smit. De strafpleiter stelde een voor waardelijke straf voor. De politierechter concludeerde dat de verdachte zich ten op zichte van het slachtoffer bui tengewoon vervelend heeft ge dragen. Hij willigde het verzoek van de raadsman in, maar zegde ook de duizend euro immaterië le schadevergoeding aan de agent toe. Dat was voor de Goe senaar de reden om hoger be roep aan te tekenen. GOES - De werkgroep bijzon dere activiteiten houdt woens dag 2 april een kinderkleding- speelgoedbeurs in buurthuis De Pit in Goes-Zuid. De beurs be gint om 13.00 uur. Inname van kleding vindt dinsdag 1 april tussen 13.00 en 14.30 uurplaats. Advertentie LANGE DELFT 59 MIDDELBURG 0118-674748

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 57