Gemeenten trekken samen op Borsele vervangt komende 21 jaar alle lichtmasten Kippen buiten onveilige zones mogen van stal Brede school Symfonie streeft naar harmonie GIVJTEIMY 15 verbouwings opruiming Flitsend optreden bevalt scholieren 3 halen 2 betalen WÊÊÊÊÊmÊÊÊÊÊmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊam Wordt dit jouw truck? Zaterdag 22 maart zeeuwse almanak Tafereel Vort Belle Bobu Gezamenlijke toekomstvisie voor de Bevelanden uit cafékas 'top cd's vanaf nu altijd 29,99 Goesenaar moet werken voor stelen BEVELANDEN/THOLEN zaterdag 22 maart 2003 door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De ge meente Borsele moet in de ko mende 21 jaar bijna drie miljoen euro steken in de openbare ver lichting. Het moet anders en be ter met de verlichting en in som mige gevallen ook heel snel, want anders vallen er lantaren palen om of de armaturen ko men naar beneden. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad een verlichtingsplan voor. waarmee gedurende 21 jaar in drie fasen de kwaliteit van de openbare verlichting kan worden opge schroefd Zo'n plan ontbrak in Borsele. De laatste keer dat er iets over uitgangspunten in de openbare verlichting werd op geschreven en vastgesteld, was in het midden van de jaren ze ventig. Het woord sociale vei ligheid bestond toen nog niet eens en over woonomgeving werd in de gemeenteraad nau welijks gesproken. Nu veilig heid een centraal thema is ge worden, bleek het hoog nodig om daar verandering in te bren gen. Een even dringende reden is de staat van veel Borselse lanta renpalen. Ze zijn nog neergezet door de oude gemeentebesturen van voor de herindeling van Beroving in Middelburg MIDDELBURG - Een twintig jarige man is donderdagmiddag rond drie uur op het Seisbol- werk met geweld van zijn porte monnee en gsm beroofd. De Middelburger moest onder bedreiging van een mes zijn spullen afstaan. In de porte monnee zaten enkele tientallen euro's en persoonlijke papieren. Van de dader ontbreekt elk spoor. 1970. Naar het zich laat aanzien deden die gemeenten dat alle maal tegelijk. Voor zover de masten niet in nieuwe straten staan of zijn vervangen voor de verkeersveiligheid of omdat ze zijn aangereden, zijn ze alle maal gaar. Bovendien zijn het ware stroom vreters van 80 Watt of meer. Een deel van de kosten kan dus worden bespaard met een lagere energierekening. De gemeente wil in drie fasen van elk zeven jaar vervangen en verbeteren. In de eerste fase ko men de masten aan de beurt die vanzelf al bijna uit elkaar vallen of die enorm veel stroom gebrui ken. In de tweede fase zijn het de gemiddelde gebruikers en in de derde fase de zuinigste en minst bejaarde verlichtings- punten. Dimbaar Dat is overigens niet het enige wat moet gebeuren. Om de vei ligheid op te krikken moeten in de meeste straten de lantaren palen dichter bij elkaar komen te staan. Dat vergt extra mas ten, aansluitkosten en het dure verleggen van aansluitpunten. Bovendien is het streven om dimbare verlichting in te voe ren. Een deel van de lantarens gaat dan niet meer 's nacht uit, zoals nu het geval is, maar brandt op halve kracht. Ook zullen in achterpaden oriënta- tie-verlichtingspunten worden aangelegd. In het plan wordt de toename van het aantal verlich- tingspunten op bijna duizend geschat. Van de 3200 bestaande punten moet een groot deel wor den vernieuwd. Om het plan uit te voeren moet de gemeente per jaar 110.000 euro extra uittrek ken. Het college stelt voor het plan bij de kadernota voor de komende vier jaar vast te stel len. Het verlichtingsplan komt aan de orde tijdens de raadsverga dering van donderdag 3 april, die om 20.00 uur begint in de raadszaal in Heinkenszand. door René van Stee BRESKENS - Dieren die gevoe- ligzijn voor klassieke vogelpest, zoals kippen, kalkoenen en een den, hoeven niet meer in heel Nederland te worden opgehokt. Die verplichting geldt alleen nog in ingesloten gebieden als de Gelderse Vallei en Breskens, met een veiligheidszone van zo'n tien kilometer. In de Gelderse Vallei is het nog steeds onrustig In Breskens vie len de eerste snelle testen op de aanwezigheid van vogelpest ne gatief uit, maar het wachten is op de uitslagen van de officiële tests die door Brussel zijn voor geschreven. Zolang het bedrijf van pluimveehouder Lako niet vrij is verklaard, blijft de tien- kilometerzone gehandhaafd, inclusief de daaraan verbonden verboden. De uitslagen worden dinsdag verwacht. Pluimveehouder F. de Maat uit Waterlandkerkje hoopt dat de uitslagen een dag eerder bekend zijn, waardoor hij de 45.000 kip pen op zijn bedrijf dinsdag naai de slachter kan afvoeren. „Elke dag telt, omdat de situatie steeds nijpender wordt", aldus De Maat. Buiten de ingesloten gebieden is het weer mogelijk om lege ver voersmiddelen te vervoeren. Daarvoor gelden wel strikte voorwaarden, zoals grondige reiniging en ontsmetting. De lege vervoersmiddelen in de ingesloten gebieden mogen on der dezelfde voorwaarden een malig uit het gebied worden ge bracht. Broedeieren mogen buiten de ingesloten gebieden weer naar broederijen worden vervoerd en oude leghennen mogen naar slachthuizen worden afgevoerd en vervangen door jonge hen nen. Advertentie Test 'm tijdens de Actros Drivers Concept Tour. - wÊtnÊUsp Van Oeveren-Vervaet Goes Ook aan de kinderen is gedacht! Plezierig verward bezagen eerder deze week passanten op de Middelburgse Markt het tafereel dat zich voor hun oog ontrolde. Wat moest dat met dat deftig geüniformeer de paardenvolk en dat open rijtuig? Viel de 'derde dinsdag' deze keer in maart en niet in de re sidentie maar in de provin ciestad? Of waren tante Trix en nicht Margarita wellicht op ver zoeningstournee? Niemand die het kon zeggen. Behalve de duizend agenten van het Zeeuwse korps. Die konden melden dat het ere- escorte van Prinsjesdag was geleend om de hoogste baas van de politieregio feestelijk in te halen. Het was een schoon gezicht. Jammer van dat ene paard dat zich overdadig aan wild- plassen te buiten ging. Maar gelukkig keken duizend dienders net even de andere kant op. BOUWKUNDIGEN EN CIVIELTECHNICI Op zoek naar een topbaan? www.continu.nl of bei 076 - 515 67 04 www.carvillage.nl (Advertentie) DOMBURG heet Palazzo Shoes van harte welkom |nog verrassender winkelen in Domburg iedere zondag open! (Advertentie) OOSTBURG - Opticien Eyewish Groeneveld in Oostburg is in de nacht van w oensdag op donder dag volledig'leeggeroofd. De daders gingen niet al leen aan de haal met vijf honderd brilmonturen en driehonderd j zonnebril len. Ook namen de dieven de oogmeetapparatuur en slijpautomatèn die in de zaak aan de Burchtstraat- stonden mee. i.Wij hebben nog nooit zoiets meege maakt en dan sta je wel even raar te kijken", aldus Miriam Caniere van Eye wish Groeneveld. De vol ledig leeggeroofde winkel was de afgelopen twee da gen noodgedwongen ge sloten, maar opent van daag wellicht weer de deuren. De schade be draagt naar schatting tus sen de 200.000 en 250.000 Advertentie boby t paelooliaah Advertentie 'jjnnrRolf Bosboom GOES - De vijf Bevelandse ge- peenten stellen een gezamenlij- btoekomstvisie op het gebied ruimtelijke ordening op. Deze 'regionale structuur- ifhets' moet het eerste concrete jeultaat worden van de samen- tèrking die enkele jaren gele- jwiin gang is gezet. vincie heeft pas recent de visie vertaald in een gedeeltelijke streekplanuitwerking, die mo menteel de inspraakprocedure doorloopt. Het Bestuurlijk Platform denkt dat de regionale structuur schets een bredere opzet moet kennen dan de regiovisie. Dat is nodig zodat Goes, Borsele en Kapelle er ook het nut en de meerwaarde van inzien. De structuurschets kan uiteinde lijk worden opgenomen in het nieuwe streekplan dat de pro vincie binnen enkele jaren ge reed moet hebben. De Bevelandse gemeenten stel len de structuurschets niet zelf op, maar schakelen daarvoor externe adviseurs in. De voort gang is daarmee het meest ver zekerd, zo is de verwachting. De voorkeur gaat uit naar een com binatie van de bureaus Rothui zen van Doorn 't Hooft, die ook de regiovisie verzorgde, en RBOI. Het is ook de bedoeling de raadsleden uit de vijf gemeen ten zo veel mogelijk te betrek ken bij de totstandkoming van de structuurschets. Voor hen wordt medio mei een startbijeenkomst gehouden. Goes, Kapelle, Borsele, Rei- •erswaal en Noord-Beveland ïebben eind 2000 het Bestuur- Platform De Bevelanden «gericht. Daarin zitten verte- piwoordigers van de gemeen tebesturen He: platform is bedoeld als crerlegorgaan op het gebied 3 economische zaken en rhmtelijke ordening. Om de mogelijkheden voor be stuurlijke samenwerking in beeld te krijgen, liet het plat- srmeen rapport opstellen door sngroep prominente Zeeuwen. Die°kwamen begin vorig jaar onder meer tot de conclusie dat op termijn de vorming van één Bevelandse gemeente onvermi j- felijkis. Die bevinding zorgde voor veel opschudding bij de gemeenten, légen samenwerking bestaat leen bezwaar, maar een fusie is éoorhen onbespreekbaar. Door oettumult dat ontstond, was er nauwelijks nog aandacht voor ceandere conclusies uit het rap- port. Ku die storm is geluwd, wordt Srobeerd toch serieus invul- j te geven aan de beoogde samenwerking. Het eerste product daarvan wordt een re gionale structuurschets, een toekomstvisie op het ruimtelijk beleid van de Bevelanden. Daarin worden onder meer lo caties voor wonen, bedrijvig heid, verkeer, natuur en voor zieningen vastgelegd. Uitgangspunt daarvoor is de re giovisie die Goes, Borsele en Kapelle eind jaren negentig ge zamenlijk hebben opgesteld. Om diverse redenen heeft die noggeen formele status. De pro- Alles voor uw baby vindt u nu in Vlissingen. Aanbiedingen: Wandelwagen Urban Jungle Campingbedjes Ledikantjes Buggy's enz. Pres. Rooseveltlaan 772 Tel: 0118 449098 De leerlingen van de verschillende scholen kijken in spanning toe als wethouder M. 't Hart de naam van de brede school in de Goese wijk Ouverture onthult. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - Symfonie, zo gaat de nieuwe brede school in de Goese wijk Ouverture heten. Wethou der M. 't Hart (onderwijs) maak te de naam gistermiddag be kend bij de officiële opening van de school, die vorig jaar oktober al in gebruik werd genomen. De brede school is het gezamen lijke onderkomen van de basis scholen De Zuidwesthoek en de Prinses Beatrixschool en van de Stichting Kinderopvang De Be velanden Door met z'n allen on der één dak te gaan zitten, wordt niet alleen de beschikbare ruim te efficiënt benut, maar moet ook de onderlinge samenwer king worden bevorderd Om de nieuwbouw in te wijden, waren er de hele week al allerlei activiteiten voor de kinderen. Voorafgaand aan de onthulling, waarbij vele ouders en belang stellenden aanwezig waren, lie pen de kinderen gistermiddag onder aanvoering van dweil band Euphonia rond het com plex aan de Elvis Presleylaan. „Symfonie betekent letterlijk: samen welluidend", verklaarde directeur F. Reyerse van De Zuidwesthoek, daarmee ver wijzend naar de samenwerking die wordt nagestreefd De naam sluit bovendien aan bij die van de nieuwbouwwijk waar de bre de school staat. De organisaties zeggen zeer te spreken te zijn over de eerste maanden in het nieuwe gebouw „Het is met vallen en opstaan tot stand gekomen, maar we voelen ons er vanaf het eerste moment thuis", zei Reyerse. „Het heeft een optimale vormgeving om de brede-schoolgedachte gestalte te geven." Ook directeur E. Brand memoreerde de moeiza me totstandkoming van de bre de school. De nieuwe opzet en de vele betrokken partijen vergden veel inspanning en overleg. Vooral de gemeente Goes heeft er volgens haar voor gezorgd dat de ambities ook zijn waarge maakt. „Dit gebouw was er nooit gekomen zonder bestuur lijke visie en politieke wil." De komende tijd moet de sa menwerking geleidelijk meer inhoud krijgen. „De stenen staan er, maar nu gaat het om de inhoud", aldus Brand. Er wordt onder meer gewerkt aan een peutervolgsysteem, zodat de ontwikkeling van kinderen con sequent wordt bijgehouden en eventuele problemen en achter standen snel kunnen worden ontdekt. „We spelen nu nog alle maal onze eigen partij, maar met een goede dirigent moet het lukken er een mooie symfonie van te maken." MIDDELBURG - Een 21-jarige man uit Goes heeft als barmede- werker in een periode van vijf tien maanden 14.000 euro uit de kas van een café achteroverge drukt. Dat bedrag heeft hij in middels aan de eigenaren van de Goese horecagelegenheid ver goed, maar gisteren moest er in Middelburg nog strafrechtelijk worden afgerekend. Politierechter B. Doorewaard Boekhout legde de verdachte voor verduistering tachtig uur werkstraf op. „Berouw komt na de zonde. U heeft met het ver goeden van de schade gepro beerd de sporen uit te wissen, maar de slechte kant is dat u eerst met uw vingers in de kas heeft gezeten", motiveerde de politierechter zijn beslissing. De benadeelde cafébazen had den eerst aangifte van de ver duistering gedaan, maar wilden na de schikking de aangifte in trekken. „Dat kon niet", zei offi cier van justitie L. Boogert. Hij stelde vast dat er tussen 1 au gustus 2001 en 4 november vo rig jaar een behoorlijk bedrag was verduisterd. „Het is een schatting. Hij heeft keer op keer geld in zijn eigen zak gestoken." De officier trok een parallel met bijstandsfraude. „Hij heeft het vertrouwen geschaad. Hiervoor staat twaalf weken gevangenis straf." Boogert zag meer heil in een taakstraf van tachtig uur. Raadsman D. Olie vond dat zijn cliënt de werkgever en zichzelf schade had berokkend. Hij wees er op dat de man een lening had moeten afsluiten om het geld te rug te betalen. Een gokversla ving zou ten grondslag hebben gelegen aan de verduistering. door Mieke van der Jagt GOES - Ish heten ze, ze komen uit Amsterdam en ze brengen een mengeling van breakdance, streetdance, stuntskaten, tapdansen en acrobatie, voorzover dat op zichzelf al geen mengelingen zijn. Dat alles onder scrat chende begeleiding van een verdienstelijke DJ, liefst voor een publiek van jongeren. Twee groepen van De Vliedberg voor voortgezet speci aal onderwijs en een groep van het Groen College in Goes, hadden vrijdag het voorrecht om Ish in een schoolvoorstelling bezig te zien. 't Beest verzorgt op de Bevelanden de schoolvoorstellingen en Ish bleek een gouden greep. De voorstelling was snel en herkenbaar, de acts duurden te kort om het beu te raken en de arties ten leken zo van de straat geplukt: gemakkelijk om je mee te identificeren. Ish onderscheidt zich van de gewo ne streetdancegroepjes door het naspelen van compu terspelletjes als bitchfight en een tapdans-act op skates en rolschaatsen. Daarmee vervallen de scheidslijnen tussen dans, theater en muziek, wat bij de leerlingen, die schoolvoorstellingen dikwijls maar saai vinden, in de smaak viel. foto Willem Mieras Advertentie MDen binnenkort SILLY KAOO WALSTR.96. Vlissingen winKei CD's en DVD's niet getdig bij bestedingen verbouwings ACTIE tot en roet 5 april 2003 Opticien staat raar te kijken na diefstal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 55