Hengelsport trekt steeds meer jeugd Rotterdam staat in teken van water W3 Visma Cirkel Fietsdag Speeltuin Hoep Amsterdam Pronkkamer -1 zaterdag 22 maart 2003 Vissen is cool. Dat is het the ma van de hengelsportbeurs Visma 2003. De tweede sport van Nederland, na het onver mijdelijke voetbal, beleeft een verjonging. Een slordige ander half miljoen Nederlanders is fervent hengelsporter en dus kandidaat-bezoeker van de 3 5ste Vismade grootste hengel- sportbeurs van Europa, van 26 tot en met 30 maart. Steeds meer jongeren blijken vissen 'vet, cool of gaaf' te vin den. zo blijkt uit NIPO-cijfers. „Eerst maakten we een stijging mee van het aantal vissende kinderen van 5 tot 15. In het na jaar volgde de leeftijdsgroep van 15 tot 24. Die groeide met de helft, van 12 tot 18 procent van alle sportvissers. Verjonging is zeker een trend. Dat blijkt uit meer signalen. Vorig jaar deed een winkelketen onderzoek naar wat in was. Vissen stond op de derde plaats. Verder zien we de gemiddelde leeftijd dalen van 41 naar 39 jaar. Het blijft een hobby voor jong en oud", meldt Onno Terlouw van de NWS, de Nederlandse Vereni ging voor de Sportvisserij. Wat trekt jongeren aan in de hengelsport? Het imago is ver anderdNiet meer in oude leger- kleding langs de waterkant naar een dobbertje turen, maar in een biwy (een kek tentje) bi vakkeren om te karpervissen bijvoorbeeld. „Het zijn nieuwe materialen en kledingscodes maar ook de veel actievere vor men van hengelsport zoals wa dend in een beek vliegvissen of kunstaasvissen, die jongeren aantrekken", verklaart Ter louw. Vissen is een 'outdoor-be- zigheid' geworden. Dat alles is terug te vinden op de Visma 2003. Elk jaar komen er 40 tot 45.000 bezoekers af op dit vijfdaagse evenement in Ahoy'. De beurs is drie voetbalvelden groot. Natuurlijk zijn er de nieuwste hengelstokken, mo lens en vislijnen uitgestald. In workshops kunnen de liefheb bers speciale vistechnieken le ren. Op de 'castingbaan' kan men een 'echte vis' aan de haak slaan. Bekende vissers laten de kneepjes van het vak zien. Da gelijks vinden er werp wedstrij den plaats. De Ahoy biedt een compleet pakket: van waterafstotende kleding en visstoeltjes tot sloe pen en cruisers. Meer scheeps werven dan ooit zijn vertegen woordigd. Ook neemt het aantal visvakanties toe. Het aantal be stemmingen in binnen- en bui tenland dijt gestaag uit. In het Vistheater horen de bezoekers inspirerende verhalen. Het Ac tiviteitenplein tot slot is de plek voor alle informatie over vis soorten in Nederland. Maarten van de Rakt Visma 2002, Ahoy, Rotterdam, 26 t/m 30 maart. Woensdag, donderdagen vrijdag, 11-17 uur en 19-22.30 uur. Zaterdagen zondag 10-17 uur. Toegangs prijs: volwassenen 8 euro, kin deren 4 euro. Zie ook www.rtb.nl/visma Een Visma-bezoeker bekijkt een hengel. Advertentie Vijf maanden lang staan in de Maasstad evenementen in het teken van water. De mani festatie Waterlife Rotterdam telt speelse en educatieve ele menten. Bijna twintig evene menten sluiten op de een of an dere manier aan op het thema water. Het gaat zowel om be staande, jaarlijks terugkerende als om nieuwe activiteiten. De Verenigde Naties hebben 2003 gedoopt als het Internatio nal year of fresh water. Het gaat de komende maanden dus niet alleen om plezier met water, maar ook om de zorg daarvoor. Bij enkele festiviteiten gaat een deel van de inkomsten naar Unicef of zal op een andere wij ze geld voor die organisatie worden ingezameld. De op brengst is voor waterprojecten in de sloppenwijken van Dhaka, de hoofdstad van Bangladesh. Er worden waterputten, latri nes en waterleidingen aange legd en pompen neergezet. De Stichting DOEN kan dank zij financiering van de Nationa le Postcodeloterij informatie over water geven, bij het scho lenproject het Waterkasteel en enkele tentoonstellingen. DOEN probeert mensen ervan te overtuigen verstandiger met water om te gaan. Een dag de kraan laten druppelen leidt al tot het verspillen van enkele li ters. De Stichting Reinwater nodigt geïnteresseerden uit voor een 'monstertocht' vanaf de Leuve- haven. Tijdens het varen wor den watermonsters getest op vervuiling. Waterlife Rotterdam is deze week begonnen en sluit af met de Wereldhavendagen op 5 tot en met 7 september Op 26 april is de première van een theater voorstelling van de groep Vis a Vis. Tot en met 24 mei speelt de groep op het eiland van Brie- nenoord de voorstelling Onder stroom (voor 12 jaar en ouder). Dat gebeurt in een dok dat ooit is gebruikt voor het bouwen van de elementen voor de metrotun nel. Het is een voorstelling met veel speciale effecten tegen de achtergrond van natuur, haven en water. Strand Rotterdammers hoeven in juni, juli en augustus hun stad niet meer uit om naar het strand te gaan. Naast de Erasmusbrug verschijnt een 150 meterlangen 10 meter breed strandcompleet met paviljoen, strandstoelen, parasols en palmbomen. Er worden verscheidene strandsporten georganiseerd. Op 31 mei gaat het strand open met een concert van Blof Zwemmen is er niet bijdaar is het water van de Maas te vuil en gevaarlijk voor. Enkele andere nieuwe festivi teiten zijn: de Watermijl van Rotterdam, een 1609 meter (een landmijl!) lange stratenloop op 15 juni, dancehappenings onder de Erasmusbrug (7 juni en 16 augustus) en op schepen (18 en 19 juli) en comedy cruises met stand-up comedians (juli en au gustus). Vaste evenementen die een watertintje meekrijgen zijn onder meer het Bevrijdingsfes tival op 5 mei, de Kubussop (drakenbootraces en kanopolo- wedstrijden op 21 en 22 juni) en de Heineken Dance Parade (9 augustus). Aardig voor kinderen is op 3 en 4 mei het Waterorkest. Vijftig kinderen kunnen tegelijk op twintig instrumenten spelen, zoals een splashpiano, bubble bubber fluit, waterorgel en fles- sensaxofoon. Willem Uilenbroek Een overzicht van alle evene menten wordt bijgehouden op de website www.waterlife-Rot- terdani.nl. Daarop is ook infor matie te vinden over reserverin gen. Een artist impressie van het strand in hartje Rotterdam. Bij De Gouden Cirkeleen sa menwerkingsverband van toeristische organisaties uit stadjes rond de voormalige Zui derzee, verscheen het magazine Rond het IJsselmeer Het blad geeft sfeerbeschrijvin gen van het natte hart van Ne derland, maar verschaft ook tal van tips voor zowel dagjes uit als meerdaagse vakantie-ar rangementen waaronderzeil-, fiets- en wandelreizen. Het gratis blad is verkrijgbaar bij alle VW-kantoren in het gebied en kan worden opge vraagd bij VVV-Vakanties tele foon (015).251.23.23 en/of in ternet www.goudencirkel.nl De Landelijke Fietsdag, die dit jaar op 10 mei wordt ge houden, krijgt een ander karak ter. Was het evenement - dat zijn 30e editie beleeft - tot nu toe be doeld voor recreatieve fietsers die een traject aflegden van hoogstens een kilometer of 35; dit keer worden ook routes uit gezet voor mountainbikers (cir ca 25 kilometer), kinderen (15 kilometer) en lange-afstands- fietsers (60 tot 100 kilometer). De Fietsdag krijgt dit jaar als thema culinair genieten van de regio. Routebeschrijvingen ad 3 euro zijn vanaf 26 april bij de deelne mende VW-kantoren verkrijg baar en op 10 mei bij de start punten. Meer informatie: www.landelijkefietsdag.nl. In Duinrell (Wassenaar) wordt op 12 april een overdekte speeltuin (met veel luchtkus sens) in gebruik genomen. De officiële opening van Rick's Fun Factory, zoals de attractie heet, wordt op 23 april verricht door actrice Mariska van Kolck, wel licht beter bekend als Mamalou. Duinrell introduceert deze lente ook een zogeheten Rope Challenge, een touwbrugpar- koers dat op zes meter hoogte tussen de bomen loopt en dat wordt afgesloten met een abs- eilafdaling. Meer informatie: www.duinrell.nl. Het in het Noord-Hollands Duinreservaat gelegen Be zoekerscentrum De Hoep van het Provinciaal Waterleiding bedrijf PWN (Johannisweg 2, Castricum) heropent na een flinke verbouwing eind maart de deuren Vooral de filmzaal kreeg een grote beurt. Verder werd het aparte, onder een kunstduin lig gende gebouw geschikt ge maakt voor kleine congressen. Wie meer wil weten over activiteiten die er de komen de maanden worden gehou den, kan terecht op website www.pwn.nl. Bij de Tourist Board Amster dam, de VW van de hoofd stad, verscheen de activiteiten kalender 2003. Voor elke datum wordt op de kalender een sug gestie gegeven. Is het niet voor een bezoek aan een bijzondere winkel dan is het wel de tip een rondleiding te maken in het Pa leis op de Dam. De in een oplage van 100 .000 exemplaren gedrukte agenda, waarvan de tekst ook is te vin den op www.wereldstad.nl, is gratis verknjgbaar bij de kan toren van de Tourist Board Am sterdam en alle andere grote VW-bureau's in Nederland. Hij kan ook worden aangevraagd op telefoon 0900.400 40.40 (55 eurocent per minuut) Sfeervol logeren en dineren op het Groningse en Friese land. Dat kan in de ruim dertig bij De Pronkkamer aangesloten logementen die zonder proble men alle onder de noemer ka rakteristiek kunnen worden ge rangschikt. Daaronder zowel betrekkelijk eenvoudige bed breakfasts als grote, verbouwde boerderijen. Alle aangesloten bedrijven staan met hun gegevens en aan biedingen in een boekje dat kan worden opgevraagd via tele foon (0595).48 16.32 en/of e-mail media@pronkkamer.nl. foto GPD Steeds meer jongeren blijken vissen 'vet, cool of gaaf' te vinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35