PZC PZC Nieuw Ter Valcke wordt zichtbaar Vrijheid is sleutel tot lol in Speelstad Actiecomité vindt Drieweg Nisse nog niet veilig 11 lissingse asserij delweis ailliet gemeente Goes maakt extra ruimte mogelijk in bestemmingsplan agenda dinsdag 22 juli 2003 holen op zoek aar boer voor uatuurcamping Vriezers Werkgelegenheid Goedkope oppas Middelburger aangehouden Rijverbod voor Leidenaar Forse buit bij inbraak Man zeult met Amsterdammertje Boulevard dicht voor verkeer Polyester kar in brand Cheque voor gehandicaptensport Staatscircus Moskou in Hansweert Standwerkers strijden om eer in Goes in? J Bakkerij Boer mag uitbreiden ifRnlf Bosboom L OETINGE - Uitbreiding van jterij Boer op de huidige lo- i.|je is aanvaardbaar. Boven in is extra ruimte dringend Ldzakelijk om het bedrijf ["ereind te houden en aan de Ltelijke eisen te laten vol- [LISSINGEN - Wasserij Edel- eis BV uit Vlissingen is failliet rklaard. De dertien perso- itelsleden hebben zaterdag hun itslagbrief gekregen. i De directie van Edelweis heeft pü fcgenover curator E. Sandijck terklaard dat de zaken in de (asserij slecht gingen door een iog ziekteverzuim onder het :rsoneel in combinatie met een e ïruglopende markt. Ie curator is 'niet erg optimis- asch' over de mogelijkheid van aidoorstart. „Ik bekijk die op- Ie wel, maar tot nu toe heeft iemand met interesse voor een jemame zich aangediend. iaak melden geïnteresseerden ich al op de eerste dag van een ssement. Ik zie een door- lart dus niet zo snel gebeuren." iet bedrijf was gespecialiseerd nde verhuur en verzorging van gesteven tafellinnen. Ook Aor de scheepvaart, verzor- ingshuizen en andere bedrij- ren heeft de wasserij het was- joed verzorgd. iet bedrijf kreeg bijna tien jaar jeleden een grote tegenslag loor het stopzetten van de pas- igiersveerdienst Olau-line in llissingen, vlak nadat de was- - erij grote investeringen had ge- laan in wasmachines. Toen rerdeenaantalvande28mede- ferkers ontslagen. Na die tijd is ïdelweis een paar keer overge- in andere handen. HOLEN - Tholen zoekt een ge gadigde voor een tweede land- ihapscamping in de gemeente. ouders van een agrarisch be- lijf kunnen in aanmerking ko len voor het openen van het impeerterrein. Hun land- auwgrond wordt hiervoor om zet in natuurgebied. Op het irein mogen tijdens het sei- oen maximaal zestig kampeer- liddelen staan en minimaal 24. Ruimte voor natuur is hierbij slangrijk", zegt H. Kievit van egemeente Tholen. „Bij twee ectare camping bijvoorbeeld lathet om vijf hectare natuur. Ie locatie voor de nieuwe cam ps ten zuiden van de N286 issen Tholen en Gorishoek. egemeente is vier weken gele en begonnen met het zoeken sar een belangstellende. De rovincie heeft toestemming egeven voor twee van deze ropings in Tholen. Een daar- i is in juni 2000 geopend in oortvliet. redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315670 Fax: (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Pax: (0113) 315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; 2aterdagstot 12.00 uur doen. Zo schiet de hygiëne mo menteel noodgedwongen te kort. Dat staat in het bestemmings plan dat de gemeente Goes voor de uitbreiding heeft laten op stellen. De gemeente wilde aan vankelijk de uitbreiding via een versnelde planologische proce dure toestaan. Een aantal om wonenden, die zich fel verzetten tegen de plannen, kreeg echter gelijk bij de bestuursrechter. Die vond de noodzaak om zo veel haast te maken niet aange toond. De uitbreiding, die al in gang was gezet, moest daarom worden stilgelegd. De uitspraak van de rechter dwong de gemeente ertoe het huidige bestemmingsplan, dat al ruim dertig jaar oud is, te her zien. Het resultaat is nu gereed en gaat binnenkort de inspraak procedure in. Ook wordt het voorgelegd aan de provincie. Het nieuwe bestemmingsplan gaat deels uit van een rapport dat Beko Advies, een adviesbu reau voor de brood- en banket bakkerij, heeft opgesteld. Het bureau concludeert dat de uit breiding noodzakelijk is om de toekomst van het bedrijf veilig te stellen. De huidige ruimte maakt een efficiënt productie proces en een goede bedrijfsvoe ring onmogelijk, met als gevolg een zorgelijke financiële situa tie. Omdat het assortiment in de broodbakkerij bijvoorbeeld steeds groter is geworden, waardoor het ondoenlijk is alle producten elke dag te maken, is het noodzakelijk over voldoen de vriezers en koelingen te be schikken. De Keuringsdienst van Waren heeft vastgesteld dat de bakke rij niet aan de eisen voldoet. Een 'hygiënische behandeling en be reiding van eet- en drinkwaren en goed schoonmaken of desin fecteren is momenteel niet mo gelijk', zo staat in het bestem mingsplan. „Deze ongewenste situatie dient zo spoedig moge lijk te worden opgeheven. De onderneming voldoet evenmin aan de eisen die aan de arbeids omstandigheden voor de mede werkers worden gesteld. Omwonenden zijn van oordeel dat de 'broodfabriek' niet lan ger thuishoort in een woonge bied, maar op een bedrijventer rein. Het rapport van Beko stelt dat het niet mogelijk is de bak kerij los te koppelen van de win kel en bijbehorende super markt. Dat zou leiden tot een 'economisch onhaalbare situa tie'. Dat zou ook het einde bete kenen van de winkel, die juist van belang is voor de leefbaar heid van Kloetinge. Bovendien gaat het, met twaalf volledige banen, om een belangrijk aan deel in de werkgelegenheid. De hinder voor de omgeving neemt door de uitbreiding niet toe, meldt het bestemmings plan. Er komt geen extra ver keer en het bedrijf neemt juist een reeks maatregelen om de geur en het geluid te beperken. Bovendien gaat het alleen om een fysieke uitbreiding, aange zien de bakkersactiviteiten op zich niet toenemen. De eerste fase van de nieuwbouw van verpleeghuis Ter Valcke in Goes krijgt langzamerhand vorm. door Rolf Bosboom GOES - Het begin van de nieuwbouw van verpleeghuis Ter Valcke in Goes is er. Het is de eerste fase van een even grootscheeps als ingewikkeld bouw proces, dat nog zeker tot eind 2006 duurt. De eerste paal werd in maart van dit jaar geslagen. Het pand van Ter Valcke voldoet niet meer aan de eisen die aan de heden daagse verpleeghuiszorg worden ge steld. Om de bewoners zo min mogelijk overlast te bezorgen, wordt de bouw in drie fasen gedaan. Het eerste gedeelte komt op de plaats waar vroeger de tuin van Ter Valcke was, in de hoek van de Valckeslotlaan (links op de foto) en de Louise de Colignylaan (rechts). Deze vleugel, die uiteindelijk drie bouwla gen hoog wordt met een inspringende vierde laag, bevat appartementen voor mensen met lichamelijke problemen en gedeelten voor 'reactivering' en ster vensbegeleiding. Ook de dagbehande ling en de algemene kantoren worden er gevestigd. Er wordt momenteel gewerkt aan de ruwbouw van de eerste bouwlaag. Als de totale vleugel gereed is, verhuizen de betrokken bewoners erheen. Daarna kan een gedeelte van het huidige com plex worden gesloopt om plaats te maken voor zeven woonhuizen voor psychogeriatrische bewoners en een centraal gebouw met onder meer het restaurant, de keuken, ruimtes voor verenigingen, het verpleegkundig ma gazijn en de technische dienst. Als die fase is afgerond, gaat het reste rende gedeelte van het oude Ter Valcke tegen de vlakte en worden er nog eens zes huizen voor psychogeriatrische be woners gebouwd. Het nieuwe complex luchtfoto Willem Mieras krijgt de hoofdingang aan de Louise de Colignylaan, waar ook een groot par keerterrein wordt aangelegd. Aan de kant van de Valckeslotlaan is een twee de ingang met ook wat parkeerruimte. Het begin van de bouw werd onder meer vertraagd door de archeologische waarde van het gebied, waar een vlied berg heeft gestaan. Op de plaats waar nu wordt gebouwd, is de bodem al uit voerig onderzocht. Zodra een gedeelte van he.t bestaande verpleeghuis is ge sloopt, krijgen archeologen de gelegen heid onderzoek te doen op het vrijgeko men terrein. door Melita Lanting VLISSINGEN - Al achttien jaar helpt ze als vrijwilliger mee bij Speelstad Vlissingen. Rian Krul is ook dit jaar weer van de partij bij het speelfestijn. Op 4 augus tus gaat Speelstad Vlissingen weer van start op het bunkerter rein aan de Lange Leenweg. Het thema is dit jaar de oertijd. „Ik doe van alles in de organisa tie. Momenteel houd ik me voor al bezig met de publiciteit maar ik heb ook in de werkgroep Speelstad gezeten. Tijdens de Speelstad-week ben ik altijd te vinden bij de handenarbeid." Volgens Krul is er niet veel ver anderd in de afgelopen achttien jaar. „De opzet is nog steeds het zelfde. Nog steeds vinden de kinderen het prachtig om een hut in elkaar te timmeren." Het succes zit 'm volgens Krul in de vrijheid die de kinderen krijgen. „De kinderen moeten niets, ze mogen welWij bieden ze de mo gelijkheid om te timmeren, te knutselen of bijvoorbeeld bij de waterglijbaan te spelen. Ze mo gen zelf kiezen en dat vind ik heel belangrijk." Krul vindt het heerlijk om elk jaar weer van de partij te zijn. „Achttien jaar geleden ben ik daarmee begonnen omdat ik in Vlissingen kwam wonen en mensen wilde leren kennen. In middels zijn we een heel hechte club vrijwilligers; dat is volgens mij ook de reden waarom Speel stad Vlissingen nog steeds be staat." Ze vertelt dat de creati viteit van kinderen in de loop van de jaren wel minder is ge worden. „Vroeger gaf je ze een paar wc-rollen en ze maakten de mooiste dingen. Tegenwoordig moet het panklaar worden aan geleverd en moet het vooral snel klaar zijn. Een vlag schilderen kan nog wel maar we hebben ook eens een stagiair gehad die een mobiel wilde maken. Dat lukt dus niet: ze hebben er het geduld niet meer voor." Het is stevig aanpoten voor de vrijwilligers. Een week van te voren worden de decors opge bouwd en het terrein ingericht. Na afloop van de speelweek moet alles weer opgeruimd. „Het zijn lange dagen, vooral tijdens de opbouw en het afbre ken. We beginnen 's ochtends om acht uur en stoppen rond een uur of tien 's avonds. Dat is heel vermoeiend." Krul ergert zich wel wat aan de houding van ouders tegenwoor dig. „Het gebeurt dat ouders om acht uur voor de poort stoppen en hun kinderen afzetten terwijl we pas om negen uur open gaan. Als je daar dan iets van zegt, zeggen ze gewoon dat ze moeten werken. We zijn dan een soort goedkope oppas. Het ergste wat ik heb meegemaakt is een jonge tje dat door zijn moeder bij de handenarbeid werd neergezet met de mededeling dat hij daar de rest van de dag moest blijven zitten. Het kind had het 's mid dags helemaal niet meer naar zijn zin dus ik zeg tegen hem dat we zijn moeder bellen. Zegt dat kind dat hij zijn moeder niet mag bellen! Dat kan natuurlijk niet." Ze hamert er op de ouders een briefje aan de kinderen meege ven waar een telefoonnummer op staat. „Kinderen weten zelf vaak het telefoonnummer niet en dan kunnen we ze niet berei ken als er iets is gebeurd. En ze moeten niet vergeten een petje en zonnecrème mee te geven. De vrijwilligers smeren heel wat privé potten leeg op de kinder- armen." Speelstad Vlissingen wordt dit jaar gehouden van 4 tot en met 9 augustus en is bedoeld voor kin deren van zes tot en met twaalf jaar. Opgeven hoeft niet, kaart jes kunnen bij de ingang worden gekocht. In bibliotheek 't Spui is vanaf vandaag een fototen- MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 20-jarige Middelburger aangehouden op de Vlasmarkt voor het vernielen van een politieauto. De man gedroeg zich agressief, waarop hij meemoest naar het bureau. WESTKAPELLE - Bij een alcoholcontrole op de Schelpweg in Westkapelle is in de nacht van zondag op maandag een 27- jarige automobilist uit Leiden betrapt op rijden onder in vloed. De man kreeg een rijverbod van zes uur en een proces verbaal. WESTKAPELLE - Bij een inbraak in een woning aan de Huijgensstraat in Westkapelle is in de nacht van zondag op maandag foto- en video-apparatuur gestolen. De totale waarde bedraagt enkele honderden euro's. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 43-jarige Vlissinger aangehouden in de Tulpen laan in Vlissingen. De man liep met een Amsterdammertje te zeulen. De Vlissinger bleek onder invloed van alcohol. VLISSINGEN - In verband met de boulevardloop van atle tiekvereniging Dynamica is de Vlissingse boulevard volgende week woensdag gesloten voor al het verkeer. De stremming duurt van 18.00 tot 21.00 uur. De boulevardloop bestaat uit een prestatieloop en een wed strijdloop. Start en finish zijn hij restaurant Raymondo. De prestatieloop begint om 19.00 uur, de wedstrijdloop een uur later. DREISCHOR - De brandweer in Dreischor werd gistermid dag rond 13.00 uur gealarmeerd wegens een in brand staande kar van polyester bij een agrarisch bedrijf aan de Gaanderse- weg in Dreischor. „Door het polyester ontstond er grote rook ontwikkeling, maar de brand was binnen een kwartier ge blust", zegt woordvoerder L. Vermeer van de regionale brandweer De oorzaak van de brand is niet bekend. ZONNEMAIRE - Het voetbalkamp voor jeugdleden van de W Zonnemaire en ASV Brouwershaven heeft het afgelopen weekend naast veel plezier voor de deelnemers ook een be drag van 450 euro opgebracht voor de Sportclub Gehandi capten Beveland (SGB). Dat geld werd bijeengebracht met het inzamelen van lege statiegeldflessen. Na een weekend vol voetbalactiviteiten en een vossenjacht werd het geld in de vorm van een cheque overhandigd aan de afgevaardigden van de SGB. De club zal de gift besteden aan het team voor elek trisch rolstoelhockey. W Zonnemaire en ASV Brouwershaven hielden hun jeugd kamp onder het motto 'Wij een te gek weekend en we doen iets te geks voor een ander'. door Marjolein Verbruqqen i NISSE - Het Borselse PvdA- raadslidP. Vollaard en het actie- 1 comité dat zich inzet voor een veilige fietsroute zijn niet tevre den over de veiligheid van de Drieweg in Nisse. Zij vinden de maatregelen die de gemeente heeft genomen niet doeltreffend genoeg. Op de Drieweg is de snelheid voor auto's op de kruising met de Zuidweg beperkt tot 50 kilo meter per uur. Een bord geeft aan dat daar fietsers kunnen rij den. Verder houdt de politie meer toezicht op de weg. De maatregelen waren nodig omdat de verkeerssituatie in Nisse drukker en onveiliger is geworden door wegwerkzaam heden in Ovezande. „Voor fiet sers was het al onveilig omdat een fietspad ontbreekt", vindt Vollaard. Begin mei is op de weg een fietser verongelukt. R. de Dreu van het actiecomité: „Ik blijf de gemeente achter de broek aanzitten totdat er fiets- suggestiestroken zijn aangege ven op de weg, als tijdelijke op lossing." De Dreu en Vollaard zeggen beiden pas echt tevreden STREEKA CTIVITEITEN Rian Krul, al achttien jaar vrijwilliger bij Speelstad Vlissingen: „Nog steeds vinden de kinderen het prachtig om een hut in elkaar te timmeren." foto Ruben Oreel toonstelling over dertig jaar Speelstad te zien. Tijdens de speelweek rijdt een speciale speelstadbus van Sou burg naar het speelterrein. Nadere informatie op http: //communities.zeelandnet.nl/ data/speelstad/. BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monu menten; GOES - Hollandsche Hoeve, 13.00-17.00 uur: Demonstratie ambachten; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor oude ren, buurtwerk Goese Polder; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga; Revalidatiecentrum De Lin- denhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patiënten; KAPELLE Trinnety, 9.30-11.30 uur: Computerinloopochtend voor ouderen; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaar ten voor ouderen; 14.00 uur: Welfare- werk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6,7,en 8: KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; 13.3016.30 uur vrouwenclub senioren: Sporthal, 19.30-20.30 uur: Conditietrai ning bij Omni-Sport Reimerswaal; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljarten; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE - Gymzaal aan de Ericalaan, 09.00-10.00 uur: Conditietraining voor 50-plus bij Omni-sport Reimerswaal. te zijn als de gemeente zo snel mogelijk een fietspad realiseert van Nisse naar de Zwaakse Weel. „Dat is de enige manier om de situatie veilig te krijgen", vindt Vollaard. Volgens het college van burge meester en wethouders heeft de provincie toegezegd in 2005 met een plan te komen voor dit fiets pad. Het college vraagt bij de provincie een schriftelijke be vestiging van deze toezegging en het heeft Vollaard laten we ten dat zij naar een snelle aanleg van het fietspad streeft. HANSWEERT - Het staatscir cus van Moskou-Holiday slaat de tenten op in Hansweert op zaterdag 26 en zondag 27 juli. Het circus brengt dit keer onder meer tijgers, clowns, even wichtskunstenaars, jongleurs en kozakkenruiters. Hoog in de nok vertoont spiderwoman haar kunsten. De artiesten krijgen muzikale begeleiding van het circusorkest onder leiding van de Poolse dirigent G. Kamini- eczki. In de voorverkoop zijn kaartjes te krijgen bij de VW's in Goes, Sint Maartensdijk en Yerseke, bij Bakkerije de Gang maker in Kruiningen en Siga- rettenmagazijn De Pauw in Hansweert. GOES - Standwerkers uit heel Nederland komen op dinsdag 29 juli naar Goes voor het jaar lijkse standwerkersconcours. Het concours wordt gehouden op de reguliere weekmarkt in het centrum van de stad. De standwerkers worden door een jury beoordeeld op verkoop- kunde, uitstraling en originali teit. De winnaar krijgt de wis selbeker van de gemeente Goes. Het concours begint om 90 0 uur en duurt tot 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 25