aterschap vecht bij •echter autorally aan zeeland fwee locaties voor maritiem museum 13 SIVITeiMY verbouwings opruiming Hulst verlaagt de reinigingsrechten 3 halen 2 betalen nlijk gebruik van wegen en te onveilig Doel geschrapt als woonkern Nieuwe nachtscène in bezoekerscentrum Plan voor wooncomplex op terrein Ter Schorre NIEUWE LENTE, FRISSERE SMAAK V- VOORDELIG KAMPEREN IN HET LAAGSEIZOEN MET CAMPING CHEQUE wmÉsmM zeeuwse almanak Nooit gedacht DOMBURG zon zee verrassend leuk winkelen gezellige terrassen vrijdag 21 maart 2003 SjfjanJansen IPfEl'ZEN - Het water- Zeeuvvs-Vlaanderen wil je rechter een verbod af- van de autorally in het het waterschap niet aan te pas. „Ze hebben het ook al twaalf jaar lang toegestaan. Nee, wij zien een rechtszaak met ver- ad van Hulst op zaterdag 26 -ril Het schap vindt dat de ge ënte Hulst ten onrechte een jotheffing heeft verleend voor jfdertiende editie van het eve- Koent Oneigenlijk gebruik van onze rten en te onveilig", zo ver gil het waterschap de gang de rechter. Die is volgens bestuur onvermijdelijk ge- arden nu overleg met de ge ënte niks heeft opgeleverd, fist blijft erbij dat de autoral- "eëflgrote promotionele waar- tbeeft. iet waterschap erkent de auto- ifly al jaren gedoogd te heb- 2 „Maar dat was voor het jdelijk ongeluk vorig jaar bij knswaarde", zegt een woord- psrster Het ongeluk bracht het gtuur op andere gedachten Het toestaan van de rally staat ehaaks op ons verkeersbeleid, fcdoen mee aan projecten als airzaam Veilig en voeren 60 ometer in op polderwegen. le vele bezwaren van omwo nden tegen de rally sterken et schap in de overtuiging dat ia gang naar de rechter nodig [essen mgemeester A. Kessen van list betreurt die stap maar ikt dat de gemeente 'valide jumenten' heeft om de ont- ifing te verlenen. De promotie ïnHulst is er een van. „Mid- snstand en horeca vragen ons iet voor niets ermee door te ïan" lessen voert daarnaast aan dat gemeente 'de primaire ver- anningverlener' is, daar komt trouwen tegemoet." De burge meester is wel onaangenaam ge troffen door de manoeuvre van het waterschap. „Ik had het niet verwacht. Eigenlijk dacht ik dat overheden in Zeeuws-Vlaande ren anders met elkaar zouden omgaan." DOEL - Het door de Ant werpse haven bedreigde Scheldedorp Doel is door de provincie Oost-Vlaanderen officieel als woonkern van de landkaart geschrapt. Dat is deze week gebeurd bij de vaststelling van het voor ontwerp ruimtelijk struc tuurplan van de provincie. Het langer vasthouden aan Doel als woonkern zou in houden dat er nog ruimte is voor woningbouw of uitbrei ding. Dat heeft volgens de meerderheid in het provin ciebestuur van liberalen, christen-democraten en so cialisten geen zin meer, om dat de bevolking van Doel de laatste jaren al ruimschoots is gehalveerd. Het actiecomi té Doel 2020 is van plan om namens 107 dorpsbewoners het provinciebestuur in ge breke te stellen, omdat het de oren te veel laat hangen naar de plannen van de Antwerp se havenautoriteiten. Advertentie ZEEUWS-VLAANDEREN iedere zondag open! Kleding gestolen ÏUSSINGEN - Uit een tuin bij n woning in Blikkenburg in telgen is gisterochtend een taslijn leeggeroofd Ie dieven hebben voor meer an duizend euro aan kleding Kgenomen door Sheila van Doorsselaer EMMADORP - Bezoekerscentrum Saef- tinge in Emmadorp opent dinsdag 1 april weer de deuren. In de wintermaanden is gewerkt aan een nieuwe nachthoek, met veel informatie over nachtdieren in het Verdronken Land en de geluiden die ze maken, om de bezoekers dit seizoen weer iets nieuws te bieden. Vorig jaar werd al een cultuurhistorische hoek gebouwd en is een informatieve Scheldewand ontworpen waarbij ook Emmadorp en Emmahaven de nodige aandacht krijgen. De wisselende ten toonstellingen voor komend seizoen staan al vast. Elke twee maanden is op de bovenverdieping een nieuwe expositie te zien. Dit jaar zijn dat een vlinderten toonstelling, gebruiksvoorwerpen uit de Middeleeuwen en een expositie over de handhaving van de milieuwetgeving In de filmzaal draait continu een film, maar de zaal kan ook gebruikt worden voor lezingen. Voor groepen is er een spe ciaal pakket. Eerst volgt, onder begelei ding van een gids, een wandeling over het zogenaamde plankierspad in Saeftinge, daarna wordt het bezoekerscentrum be zocht en volgt een lezing of de film 'Het Verdronken Land van Saeftinge'. Wie geen lange excursie in het natuurgebied wil doen, kan de zintuigenwandeling in het Speelmansgat meemaken waarbij veel informatie over Saeftinge wordt ge geven, gecombineerd met aandacht voor Minkundige kringen kijken naar oud gemeentehuis Sas en Tunnelcentrum fcorWout Bareman ÜSVANGENT - De heemkun dekringen van Terneuzen, Sas na Gent en Philippine wedden ^'weepaarden. Ze lopen al ge- "Jmetijd rond met plannen om ^ens in de Kanaalzone een •intiem museum in te richten, taag is waar dat museum on- jtfdak moet vinden. De heem- radigen hebben twee locaties ♦p het oog: het voormalige ge- *«ntehuis aan de Westkade in &van Gent en het Tunnelcen- van de Westerscheldetun- i de Nieuw-Neuzenpolder Terneuzen. •'"gjaar augustus al staken de *®nkundigen van Sas van «®l en Terneuzen de koppen bij elkaar. Onderwerp van ge sprek was toen de mogelijkheid een maritiem museum in het ou de gemeentehuis te combineren met ligplaatsen voor de 'bruine vloot' (platbodems en dergelij ke) in de huidige jachthaven aan de Oostkade. Ook de 'museum- sluis' werd bij dat project be trokken. De Heemkundige Vereniging Terneuzen koesterde al langer plannen voor een maritiem mu seum. In de aanvankelijke opzet werd gedacht aan een drijvend museum, ondergebracht in het ruim van een oud binnenvaart schip. Plannenmaker W. Broek- huysen van de Terneuzense heemkundigen was echter al snel helemaal gewonnen voor het Sasse plan. Maar tegelijker tijd ging de belangstelling uit naar het Tunnelcentrum, dat vandaag na bijna vijf jaar de deuren sluit. De NV Wester- scheldetunnel zoekt er een nieu we bestemming voor. Broekhuysen: „Oók een optie voor het geval de locatie West- kade Sas van Gent onverhoopt toch nog verloren zou gaan." Hij heeft bij de NV geïnformeerd naar de vraagprijs voor het cen trum, dat sowieso op de huidige plaats moet verdwijnen; het land krijgt opnieuw een agrari sche bestemming Informatiecentrum Ook de gemeente Terneuzen heeft zich als kandidaat-koper gemeld bij de tunnelexploitant. Naar verluidt speelt de gemeen te met de gedachte het centrum te verplaatsen naar een locatie bij het sluizencomplex, waar het onder meer dienst zou kun nen doen als informatiecentrum van het Portaal van Vlaanderen. Het Portaal ontvangt jaarlijks duizenden toeristen, die worden geïnformeerd over de haven van Terneuzende slu izen en het Ka naal Gent-Terneuzen. Een taxateur van de gemeente is al bij het centrum geweest. Broekhuysen: „Een combinatie Advertentie "'BID in binnenkort SILLY KMO SHOP WALSTR96. Vlissingeo winkel CD's en DVD'S alle top cd's vanaf nu altijd 29,99 niet geldig b|) bestellingen verbouu>l ngs ACTIE tot en met 5 apri 12003 door Frank van Cooten HULST - De gemeente Hulst verlaagt de reinigingsrechten met twintig euro per aanslui ting. Het college geeft hiermee gehoor aan het pleidooi van de meeste politieke partijen om de belastingdruk te verlagen. Wethouder P. Weemaes (finan ciën) presenteert donderdag in de gementeraadsvergade- ring het voorstel om de afval stoffenheffing te verlagen Tijdens deze vergadering wordt de begroting 2003 vast gesteld. Volgens Weemaes komt de belastingdruk voor een gemiddeld gezin met twee kinderen en een eigen woning door deze verlaging neer op zeshonderd euro per jaar. Hulst loopt met dit tarief niet uit de pas met overige Zeeuwse gemeenten. F de Vries van Progressief Hulst hield de leden van de raadscommissie Middelen woensdagavond nog voor dat de Reynaertstad met een ge middelde lastendruk van 765 euro per huishouden een van de duurdere gemeenten van Zeeland is. Weemaes weet niet hoe De Vries aan deze bereke ning komt. „Ik heb in ieder ge val nog nooit iemand zo'n blunder zien maken Hij slaat de plank finaal mis." Eigen berekening De Vries reageerde fel. „De be rekening van de wethouder slaat anders ook nergens op." Feit is wel dat de belasting druk van zeshonderd euro niet klopt met de eigen berekening op het stadskantoor. Uit het overzicht van de gemeente blijkt immers dat een gemid deld gezin met een eigen wo ning 74 7,62 euro moet betalen Het gaat om de onroerende zaakbelasting (ozb), afval stoffenheffing en rioolrecht. Weemaes heeft daar een ver klaring voor. „Uit onze ozb- berekening van een gemiddeld gezin gaan we uit van een WOZ-waarde van 175 000 eu ro voor een woning We hebben echter besloten de lijn van de provincie te volgen voor de sa menstelling van onze basista rieven. De provincie gaat uit van een WOZ-waarde van 127.000 euro." Weemaes maakt vervolgens een rekensommetje. Driehon derd euro aan ozb, 266 euro aan afvalstoffenheffingen 117 euro aan rioolrecht. Daar gaat vervolgens de Zalmsnip (45,38 euro) en de dividendteruggave van Delta (18 euro) vanaf. „Dan komen we uit op een las tendruk voor een gemiddeld gezin van 620 euro. Daar gaat nog eens twintig euro vanaf omdat we de reinigingsrech ten verlagen. Blijft dus zes honderd euro over." De verlaging van de reini gingsrechten wordt betaald uit de uitkering van OLAZ Deze gemeenschappelijke re geling keert 1,8 miljoen euro uit. Het college wilde het tota le bedrag eerst in het te vor men economisch stimule ringsfonds stoppen Op advies van de meerderheid van de po litieke partijen gaat echter een half miljoen euro naar de re serve reiningsrechten door René Hoonhorst TERNEUZEN - Op de plaats van het huidige verpleeghuis Ter Schorre verrijzen in de na bije toekomst waarschijnlijk drie of vier flats. Op de parkeer plaats van het verpleeghuis, in de 'put' bij het uitwaterings kanaal, is ruimte voor een woonzorgcomplex voor zo'n vijftig zorgbehoevende oude- Het stedenbouwkundig bureau Kuiper en Compagnons werkt in opdracht van de gemeente Terneuzen en de Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ), waaronder Ter Schorre valt, aan een integrale visie voor invulling van het Schorreter- rein. Een eind jaren negentig door het bureau opgesteld plan werd door omwonenden met de grond gelijk gemaakt. De ge meente besloot daarna het plan in breder perspectief te bekij ken. In eerste instantie gold al leen de voorwaarde dat de te bouwen appartementencom plexen niet hoger werden dan de bestaande flats aan de Chur- chilllaan. Voor de skyline van Terneuzen zou het daarnaast mooi zijn als de gebouwen hoger zijn dan de appartementen aan de Basaltpromenade. „De bebouwing op het terrein van Ter Schorre moet een logi sche relatie krijgen met de hele omgeving. Niet alleen met de nieuwe wijken in Othene, maar ook met de oostkant van de wijk Serlippens. Het stedenbouw kundig bureau zal bij het op stellen van de visie rekening houden met wensen van buurt bewoners en zorgen voor een zorgvuldige ruimtelijke onder bouwing. Die werkwijze moet ook meer draagvlak bij de be volking opleveren", legt ge meentewoordvoerder D. Tim- mers uit. Per opbod De stedenbouwkundige visie, die naar Timmers' verwachting tegen de zomer gepresenteerd kan worden, moet de richting aangeven voor bouwplannen van geïnteresseerde projectont wikkelaars. Het verpleeghuis en de bijbehorende grond worden per opbod verkocht, verklaart SVRZ-directeur T. van Bakel. „De opbrengst vloeit terug in de kassen van het Rijk. Een bouwer moet voor invulling van het ter rein toestemming van de ge meente en de provincie hebben Dus is het goed als nu in overleg al een integrale ruimtelijke visie wordt neergelegd waaraan bouwwerken moeten voldoen", betoogt Van Bakel. De bouw van een woonzorg complex moet in elk geval bij te verwezenlijken bouwprojecten worden meegenomen, stelt de SVRZ-directeur. Een nieuw le- vensbestendig appartementen complex met een aantal voor zieningen is goed voor verdere vervolmaking van de zorginfra- structuur in Terneuzen en om geving. Advertentie Het bezoekerscentrum in het Verdronken Land van Saeftinge heeft een nieuwe attractie, een nachthoek, met informatie over nachtdieren in het gebied en de geluiden die ze maken. foto Camile Schelatraete alle zintuigen. Dit programma is ook ge schikt voor kinderen. In het bezoekerscentrum kunnen kinde ren ook hun verjaardagspartijtje hou den, of kunnen hele schoolklassen te recht. Ze kunnen meedoen aan diverse speelse en leerzame activiteiten. Ook verzorgt het bezoekerscentrum lezingen op andere locaties Het bezoekerscen trum is dit seizoen elke dag (behalve op maandagen) geopend van 13 tot 17 uur. De nieuwe Grolsch LenteboK is een steviq en fris bier, volblond van Kleur en met een aangename, zoetlqe smaak. Natuurlijk met vakmanschap gebrouwen. Proef de lente in Grolsch Lentebok. Kijk ook op www.proefdenieuwelente.nl. www.proefdenieuwelente.nl van het Portaal met een mari tiem museumzoals ons dat voor ogen staat, is natuurlijk ook een prima idee. We wedden nu dus op twee paarden en ik ga onze besturen binnenkort voorstel len beide opties met de gemeen te door te spreken. In ieder geval zijn onze museumplannen con creter dan ooit. Nü zijn er moge lijkheden en dus moeten we nü snel spij kers met koppen slaan jp* Gegarandeerd een luxe kwalitcitscamping jt^. Vaste lage prijs van €13,-per ji twee personen incl. standplaats Voordeel tot wel 60% 331 campings in 17 landen. Nieuw: j\u ook naturistcikamp, GOEÓpÏR&pAAfIVB Meer wetenKom langs hij één van de A NWH-verkoopputitcn of bel gratis 0800-0503 of kijk op anwh.nl Voor, tijdens en na de ope ning zorgde de Westerschel- detunnel voor de nodige commotie Positieve én negatieve re acties: ieder heeft zijn me ning. Die van een ietwat oudere boer uit West-Zeeuws- Vlaanderen mogen we u niet onthouden: Maar dat ik dat nog mag meemaken in mijn leven - dat er op een dag né- genduuzend mensen drie eu ro betalen om vijf minuten in een betonnepuupe te kunnen rieën...Dat had ik nóóit zelf kunnen bedenken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 45