PvdA wil één school Goese Polder PZC Waarom ik wel en hij niet Reimerswaal verbetert controle vergunningen iRaad Goes blij met lieuwe opzet van wijkgericht werken Waterschap vecht autorally rond Hulst voor rechter aan Tunnelbuis dicht voor inspectie 75.000 euro voor dorpsvernieuwing Nieuwe kastanjes op Markt Tholen Herstel Valckenisseweg jaar later laad reageert voorzichtig positief op initiatiefvoorstel 't Deep River Quartet speelt Fietspad langs Kapucijnenweg Oplichting in Kruiningen Goes belast ophalen grof vuil vrijdag 21 maart 2003 TERNEUZEN - Het verkeer door de Westerscheldetunnel wordt vanavond en morgenochtend geconfronteerd met een korte stremming van één van de tunnelbuizen in verband met controle en mogelijke (klein) onderhoud. Het gaat om een maatregel die maanden geleden al in een onderhoudsplan werd vastgelegd. Eens in de veertien dagen gaat één van de buizen dicht voor inspectie en eventuele onderhoudswerk zaamheden. Is het in de toekomst de bedoeling om de veertien dagen één buis te sluiten van acht uur vrijdagavond tot acht uur zater dagochtend (of zoveel korter als mogelijk is), nu beperkt de stremming zich tot tweemaal hooguit een half uur: van 22.00 tot 22.30 uur en van 8.00 tot 8.30 uur. Tunnelgebruikers worden met behulp van de matrixborden boven de weg door één tunnelbuis geleid Gedurende de stremming geldt in de ene toegankelij ke tunnelbuis een maxi mumsnelheid van 70 kilometer (onder normale omstandighe den in de beginfase 80 kilometer en daarna 100 kilometer) en is bovendien een inhaalverbod van kracht KRUININGEN - Het gemeentebestuur van Reimerswaal wil vanaf 2004 jaarlijks een extra bedrag van 75 000 euro uit trekken voor dorpsvernieuwing. Dat staat in de concept ka dernota 2004-2007 In Reimerswaal worden op dit moment verschillende dorps vernieuwingsprojecten uitgevoerd. Bijvoorbeeld in het buurtje De Schottes in Yerseke en het gebied rond de Lange- viele in Kruiningen. Omdat deze projecten vrijwel het hele beschikbare budget opslokken, wil de gemeente een potje voor eventuele nieuwe initiatieven aanleggen. Benadrukt wordt dat er de komende jaren veel aandacht moet worden besteed aan jongerenhuis vesting, vooral in de huursector. Burgemeester en wethouders willen voorkomen dat de jonge ren voor een betaalbare woning naar Bergen op Zoom of Goes moeten verhuizen. THOLEN - Maandag worden op de Markt in Tholen-stad vier nieuwe paardekastanjes geplant. Ze vervangen de twee paar- dekastanjes die vorige week werden verwijderd. Deze bomen waren ziek geworden door het zoute kwelwater dat tot voor kort onder de Markt omhoog kwam. Dit probleem is inmid dels opgelost door het aanleggen van een drainagesysteem dat het water afvoert. Behalve vier paardekastanjes worden op de Markt ook wat nieuwe bankjes geplaatst. Tevens zal op enkele plaatsen de bestrating worden aangepast. RILLAND - De gemeente Reimerswaal wil de reconstructie van de Valckenisseweg in Rilland een jaar uitstellen Het gaat om het stuk in de bebouwde kom vanaf de Vliedbergstraat richting de Westerschelde. De weg verkeert in een slechte toe stand, zodat een volledige reconstructie, inclusief een totaal nieuwe fundering, noodzakelijk is De gemeente wilde de werkzaamheden dit jaar uitvoeren, maar nu is gebleken dat het asfalt teerhoudend is en niet op nieuw kan worden gebruikt. Dat betekent dat het moet wor den afgevoerd, wat een hoop extra kosten met zich mee brengt. Dat geld is dit jaar niet voorhanden Het college wilde reconstructie daarom uitstellen tot volgend jaar. Er wordt 20.000 euro extra uitgetrokken. jgrHnjf Bosboom jnjSDe drie basisscholen in Goese Polder zouden op één ^ie moeten worden gehuis- -51 Daanoor pleit de PvdA- wtie, die gisteravond in dege- .«nteraad een initiatiefvoor- «loet die strekking indiende. Oud-wethouder Perdonk (verleden iHEERENHOEK - In een ver ghuis in Goes is woensdag j52-jarige leeftijd C. Verdonk (verleden. Verdonk was in de ja- 0 Ze$tig raadslid en wethou- voor de KVP in de gemeente ifleer Arendskerke. was na de «seentelijke herindeling van j;0 der jaar wethouder in |»rsele en vanaf 1950 meer dan S jaar lid van Provinciale Sta lt fedonk verdiende de kost als odbouwer maar deed na zijn Be verjaardag veel voor de jstholieke Bond van Ouderen izijn woonplaats 's Heeren- jeken in de gemeente Borsele. Provinciale Staten beheerde edonk uiteenlopende porte- -ileszoals landbouw en ener gievoorziening. Hij maakte est deel uit van de aandeel- wdersvergadering van de |nnciale Zeeuwse Energie Uatschappij (PZEM) en nam der zitting in de Raad van Be- Eur van die voorganger van Itlta Voor zijn bestuurlijke in- tt werd Verdonk beloond met a benoeming tot Ridder in de ftdevan Oranje Nassau. Zijn jerk in de katholieke kerk en in jeKBO leidde tot een benoe- anginde Orde van Sint Sylve rren tot een pauselijke onder- ieiding: Pro Ecclesia et ontifice. 1 Verdonk wordt zaterdag be- raven in zijn geboorteplaats 's ieerenhoek. De Uitvaartdienst Egintom 10.30 uur in de paro- hiekerk van de H. Willibrordus fsHeerenhoek. Tijdens de jongste jaarwisseling werden de Holtkampschool en 't Noorderlicht samen met wijk- gebouw De Spinne door een grote brand verwoest. Er waren op dat moment vergevorderde plannen om op die locatie een brede school voor de wijk te rea liseren, waarbij de beide scho len worden gecombineerd met allerlei wijkvoorzieningen. De derde school in de Goese Pol der, de Tweemaster, zou in dat scenario aan de Kuyperlaan blijven. Nu de plannen voor een brede school door de brand in een ander licht zijn komen te staan, beschouwt de PvdA- fractie de situatie als een unieke kans om alle drie scholen te huisvesten op de locatie van De Spinne, liefst in combinatie met kinderopvang en peuterspeel zalen. De sociaal-democraten geven de voorkeur aan een complex met drie eenheden: voor de jongste kinderen, de midden bouw en de bovenbouw. De drie delen zouden elk moeten wor den gebouwd rond een grote open ruimte, zodat er mogelijk heden ontstaan voor sport en spel. Allerlei 'wijkgebonden' activi teiten zoals verenigingen wil de PvdA een plaats geven aan de Kuyperlaan, waar nu de Twee master, de wijkinfowinkel en de peuterspeelzalen zijn gehuis vest. Daarvoor zouden wel wat 'bouwkundige aanpassingen' nodig zijn. De gemeenteraad reageerde gis teren voorzichtig positief op het initiatiefvoorstel. De meeste partijen hebben nog wel veel vragen die zij beantwoord wil len zien, voordat wat hen betreft de haalbaarheid van het plan kan worden onderzocht. Daar om wordt er dinsdag 25 maart verder over gepraat in de raads commissie maatschappelijke ontwikkeling. De PvdA-fractie geeft dan een toelichting op haar voorstel. Noodlokalen Sinds de brand zijn de leerlin gen van de Holtkampschool en 't Noorderlicht voorlopig ge huisvest bij het Sint Willibrord- door Rob Paardekam KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal wil de handhaving van bouw- en milieuvergunnin gen verder professionaliseren. Daartoe wordt waarschijnlijk een nieuwe medewerker aange trokken. Om de professionalisering te kunnen uitvoeren, wil het colle ge naast de clusters bouwen en milieu een cluster handhaving introduceren. Aan een uitbrei ding van het personeelsbestand valt in dat geval niet te ontko men. B en W denken voorals nog aan één nieuwe medewer ker. Het plan om de handhaving te verbeteren, komt niet helemaal van de gemeente zelf. Een aan tal instanties, waaronder het ministerie van Vrom, de Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten en de Unie van Waterschap pen hebben afspraken gemaakt om vóór 2005 te komen tot een verdere professionalisering van de milieuhandhaving. Eén van die afspraken is dat het verlenen van vergunningen en het naleven daarvan strikt ge scheiden moet plaatsvinden. Dat dient tot uiting te komen in de personele organisatie en ook dient er een eigen budget voor handhaving te komen. Dat is in Reimerswaal nog niet het ge val. De gemeente heeft er juist altijd voor gekozen om haar mede werkers breed in te zetten en zo wel taken op het gebied van ver gunningverlening als controle te laten uitoefenen. B en W stel len voor om in de begroting voor 2004 al een post handhaving te introduceren. college en in het voormalige pand van de Prinses Beatrix- school. Binnenkort krijgen zij, in afwachting van nieuwbouw, tijdelijk onderdak in de Goese Polder zelf. 't Noorderlicht gaat naar noodlokalen bij het ZLM- pand. De Holtkampschool krijgt de komende jaren een plaats op het voetbalveldje bij de Marshall straat Omwonenden hebben daar bezwaar tegen aangete kend. Zij vinden het grasveld naast de huidige dependance van de school aan De Spinne een betere locatie. Het gemeen tebestuur besloot deze week het bezwaar ongegrond te verkla ren. Als er in de Goese Polder toch een nieuw gebouw wordt neergezet voor de basisscholen 't Noorderlicht en de Holtkampschool, kan de derde school in de wijk, de Tweemaster, daar ook wel in worden ondergebracht, vindt de PvdA. foto Willem M ieras )rRolf Bosboom I0ES - De Goese gemeente- lad heeft grote waardering oor de nieuwe opzet van het ijkgericht werken. De fracties i ervan uit dat het daarmee Iwerkelijk lukt burgers r te betrekken bij het ge- sentebestuur. aeen kende de gemeente ae loese Wijkaanpak om het con- cttussen burger en bestuur te ïbeteren. Dat project voldeed cfcter niet aan de verwachtin- 1 Zo'n twee j aar is er gewerkt p een betere opzet, onder Jtr in samenspraak met de en dorpsverenigingen at leidt nu tot een 'doorstart' c de Goese Wijkaanpak. Zo ordt duidelijker vastgelegd at de verantwoordelijkheden 'bevoegdheden van de wijk- 'dorpsorganisaties zijn, ko ffer, er jaarplannen per wijk en pordtde jaarlijkse praatavond REDACTIE bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 *460 AA GOES Tet (0113) 273000 fa*: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom togridHuibers Viekevander Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat jntrale redactie Oostsouburgseweq 10 Postbus 18 4380aavlissingen Jet: (0118) 484000 fax:10118) 470102 Email: redactie@pzc.nl 'MTERNET Ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl bij wijze van experiment ver vangen door een 'wijkschouw', waarbij op locatie knelpunten kunnen worden besproken. De ze rondwandelingen worden ge volgd door een inloopbijeen komst. De fracties in de gemeenteraad lieten gisteravond weten ver trouwen te hebben in de nieuwe opzet. Wel wezen G. de Kok (CDA) en M. van Heugten (PvdA erop dat de mening van wijkor- ganisaties niet altijd overeen komt met die van het gemeente bestuur. ,,Hoe vaak kunnen we afwijken van de mening van de burger?", vroeg Van Heugten zich af. „Dat betekent soms spitsroeden lopen. We moeten uitkijken dat de gemeenteraad niet in een onmogelijke positie terechtkomt." Wethouder C. Linssen zegde toe 'de verantwoordelijkheid van de raad' goed in de gaten te hou den. Verder nam hij namens zijn ambtenaren dankbaar de com plimenten in ontvangst. Hij er kende tegelijkertijd dat de ge meente een forse taak wacht. „Overal in de organisatie moet een knopje om. Iedereen moet klantgericht gaan denken. Een van de zwaarste opgaven daar bij is dat we ook steeds doen wat we hebben beloofd." WISSEKERKE - The Deep Ri ver Quartet houdt vrijdag 28 maart een muzikale avond in dorpshuis Onder de Toren in Wissekerke. Het concert begint om 20.00 uur. RILLAND - De gemeente Rei merswaal gaat de Kapucijnen- weg in Rilland reconstrueren. Er komt tevens een vrijliggend fietspad. Deze maatregelen zijn nodig, omdat de smalle weg in de toe komst veel gebruikt zal worden door fietsers en voetganger die naar de nieuwe wijk de Werf- kampen gaan. De reconstructie staat gepland voor 2004 en kost zo'n 500 000 euro. De gemeente rekent op een bijdrage van de provincie. Klasgenoten van Erdogan, achter de kaars, protesteren onder De Beuze in Zierikzee tegen de dreigende uitzetting van het gezin Nuredini. foto Marijke Folkertsma door Marcel Modde ZIERIKZEE - Ze kan het alle maal niet meer bevatten. Ge laten laat Arife Nuredini (38) de gebeurtenissen over zich heenkomen. Tranen wellen op in haar donkere ogen en meer dere malen haalt ze uit pure onmacht de schouders op. „Ik weet het allemaal niet meer." Arife en haar zoons Erdogan (14) en Ferdi (17) waren giste ren het middelpunt van een protestactie van Vluchtelin genwerk Schouwen-Duive- land en het 8 Maartteam onder De Beuze in Zierikzee. De or ganisaties vroegen aandacht voor het 'mensonterende vluchtelingenbeleid' in Ne derland en de dreigende uit zetting van de van oorsprong Albanese Macedoniërs. Omdat het gezin al bijna tien jaar in asielzoekerscentra ver blijft, heeft het z'n hoop geves tigd op het aangekondigde generaal pardon van minister Nawijn. Tussentijds moet de actie voorkomen dat Arife en haar kinderen op straat wor den gezet. Want dat kan, zo heeft ook wethouder A. van der Wouden begrepen, ieder moment gebeuren nu de rech ter in een kort geding het Cen traal Orgaan Asielzoekers (COA) in het gelijk heeft ge steld. Het COA wil tot de uit zetting van de Nuredinis uit het azc Burgh-Haamstede overgaan, omdat hun asiel aanvraag definitief is afgewe zen. Jute zakken Het tafereel op de zwart-wit geblokte vloer van De Beuze ademt de gespannen sfeer die rond een schaakveld heerst. Jute zakken, matrassen en de kens zijn neergelegd om pas santen te confronteren met de dreigende toekomst van de 38- jarige vrouw en haar kinderen. Arife kan nauwelijks nog uit haar woorden komen wanneer van verschillende kanten wordt gevraagd hoe het met haar is. Dat een straatactie moet worden gevoerd om on derdak te houden, doet Arife de armen vertwij feld spreiden „Dit had ik nooit verwacht, niet in Nederland Ik hoop dat het nog helpt. Ik weet niks meer, heb heel veel stress. De kinderen moesten huilen toen ze hoorden dat we niet mogen blijven. Rond het middaguur ploffen Erdogan en zijn klasgenoten van de Noordzelke neer op de matrassen voor een protest picknick. De scholieren betui gen zo hun solidariteit. „Ik snap er niks van dat hij nu op eens weg moet", zegt de vijf tienjarige Sergio. „Hij woont nu bijna tien jaar hier, dan stuur je hem toch niet zomaar terug." Sergio - Liljewl voor zijn vrienden - vluchtte zelf zeven jaar geleden met zijn ou ders uit Angola. Zij hebben in middels wél een verblijfsver gunning. „Waarom ik wel en hij niet?" Erdogan gedraagt zich tegen over zijn klasgenoten vooral cool Maar ik ben écht niet blij. Daar kennen wij nie mand. Onze familie is ge vlucht, woont in Nederland. Mijn vrienden zijn hier. Ik ben hier opgegroeid, spreek bijna geen Macedonisch Ik ga echt niet weg! Hoe, weet ik nog niet Deze dagen denk ik heel veel na over wat mijn toe komst wordt." Onherbergzaam Verschillende sprekers geven van achter een microfoon blijk van hun verontwaardiging over het huidige Nederlandse asielbeleid „Zierikzee her bergt ons vandaag", begint Arien van Westen van Vluch telingenwerk, „maar in ge dachten staan we in een onher bergzaam landschap op de grens van onze beschaving. Aan de ene kant een berg ver driet, aan de andere kant een berg papieren. En daartussen, een kloof." door Jan Jansen TERNEUZEN - Het water schap Zeeuws-Vlaanderen wil via de rechter een verbod af dwingen van de autorally in het Land van Hulst op zaterdag 26 april. Het schap vindt dat de ge meente Hulst ten onrechte een ontheffing heeft verleend voor de dertiende editie van het eve nement. „Oneigenlijk gebruik van onze wegen en te onveilig", zo ver klaart het waterschap de gang naar de rechter. Die is volgens het bestuur onvermijdelijk ge worden nu overleg met de ge meente niks heeft opgeleverd. Hulst blijft erbij dat de autoral ly een grote promotionele waar de heeft. Het waterschap erkent de auto rally al jaren gedoogd te heb ben. „Maar dat was voor het dodelijk ongeluk vorig jaar bij Lamswaarde", zegt een woord voerster Het ongeluk bracht het bestuur op andere gedachten. „Het toestaan van de rally staat nu haaks op ons verkeersbeleid. We doen mee aan projecten als Duurzaam Veilig en voeren 60 kilometer in op polderwegen." De vele bezwaren van omwo nenden tegen de rally sterken het schap in de overtuiging dat een gang naar de rechter nodig is. Burgemeester A. Kessen van Hulst betreurt die stap maar KRUININGEN - De politie Zee land heeft deze week verschil lende meldingen gekregen van oplichting in Kruiningen. Oudere mensen worden aan de deur benaderd door (meestal) een man die met een smoes pro beert goederen (voornamelijk kleden) tegen een 'aanbiedings- prijs' te verkopen. De man heeft de goederen niet bij zich maar mensen moeten wel vooraf be talen. Tot nu toe hebben drie mensen hiervan melding gedaan (twee van hen hebben de man betaald Het gaat om een man van on geveer veertig jaar met donker steil haar en een rond gezicht. De man is ongeveer 1.80 meter lang. denkt dat de gemeente 'valide argumenten' heeft om de ont heffing te verlenen. De promotie van Hulst is er een van. „Mid denstand en horeca vragen ons niet voor niets ermee door te gaan." Kessen voert daarnaast aan dat de gemeente 'de primaire ver gunningverlener' is, daar komt het waterschap niet aan te pas. „Ze hebben het ook al twaalf jaar lang toegestaan. Nee, wij zien een rechtszaak met ver trouwen tegemoet." De burge meester is wel onaangenaam ge troffen door de manoeuvre van het waterschap. „Ik had het niet verwacht. Eigenlijk dacht ik dat overheden in Zeeuws-Vlaande ren anders met elkaar zouden omgaan." GOES - Het ophalen van grof vuil is vanaf 1 mei in de gemeen te Goes niet meer gratis. Voor de eerste kubieke meter moet 25 euro worden betaald, voor de tweede 15 euro. De gemeenteraad nam het voor stel gisteren met dertien tegen elf stemmen aan Tegenstanders zijn SGP/ChristenUnie, PvdA en Groen Links. Zij vinden het onterecht dat mensen die niet zelf hun grof vuil (gratis) naar de milieustraat kunnen bren gen, moeten betalen. Vorige maand staakten de stemmen, door afwezigheid van raadsle den van CDA en D66. Behalve voor het ophalen van grof vuil moet vanaf 1 mei ook worden betaald voor het laten thuisbezorgen van een afval container en voor het bestellen van extra containers. De inza meling van klein chemisch afval was al op 1 januari afgeschaft, maar gisteren werd daartoe of ficieel besloten. Advertentie Intercultureelfeest bij Intratuin Koudekerke ...ontmoet de Wereldwinkel ...Vrijdag en Zaterdag U.00-17.00 uur Banenmarict

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35