Terneuzen moet ién front vormen Freire is klaar voor Milaan-Sanremo Marianne Timmer in acute geldnood Winst voor badmintonploeg Champions League levert Ajax al ruim tien miljoen euro op 21 'elussa ziet genoeg mogelijkheden ennemars en mit schaatsers an het jaar Uur tennisles van Agassi en Graf kost 50.000 dollar in finale fgen Australië Snel verlies Krajicek in Miami Schumacher spreekt transfer tegen Rentree Jan Ullrich op 8 april Arsenal beticht fans van racisme Weinig kans Ajax bij bookmakers Klinsmann ambassadeur WK 2006 Ajax-supporters lopen in Rome steekwonden op r de \ag0T vrijdag 21 maart 2003 jOfffliGEN - Marianne Tim- in acutc Kcldn°üd ^betlangdufiR0 beslag dal IKlBtoach Wopke de Vegt op tegoeden heeft laten leg- schaatsster eiste vorige 5 in kort geding dat het be knorden opgeheven. De lbank in Groningen wees ordering gisteren echter af. r is dat De Vegt in af- wachting van de bodemproce dure, eveneens in Groningen, voorlopig een bedrag van 45.000 euro niet hoeft terug te betalen. Dat bedrag heeft hij eind 2001, in een eerder kort ge ding, als voorschot van Timmer toegewezen gekregen. Timmer kreeg begin dit jaar in hoger be roep voor elkaar dat het voor schot ten onrechte is toegewe zen. De Vegt heeft beslag laten leg gen op de genoemde 45.000 euro, de banktegoeden van Tim mer en de koopsom van de wo ning die ze op 15 februari heeft verkocht. Timmer kan zonder medewerking van De Vegt niet over de genoemde gelden be schikken. Die bedragen komen pas vrij als zij de door De Vegt aangespannen bodemprocedu re wint. Een tegenvaller voor Timmer, die onlangs een woon boerderij in Vries (Drenthe) heeft gekocht De Vegt eist in de bodemproce dure, die één tot meerdere jaren kan duren, een vordering van 195.000 euro. Ter verzekering van die vordering heeft De Vegt beslag laten leggen op Timmers eigendommen. De president van de rechtbank in Groningen wil de het beslag niet opheffen om dat de ondeugdelijkheid daar van niet is gebleken. Mr. P. Claassen, raadsman van Tim mer, noemde het vonnis gisteren volstrekt onbegrijpelijk en on acceptabel. De vordering van 195.000 euro is gebaseerd op een mondelinge overeenkomst die hij zegt te hebben gesloten om als schaatscoach bij het Team Timmer in dienst te treden. Het team werd in 2001 al na vier maanden ontbonden. GPD yRarryvari der Hooft i BSINGEN - Wat hij de afge- „vijf jaar had opgebouwd, ij hij de laatste maanden dsverder afbrokkelen. Paul gsahoefde dan ook niet lang ledenken, toen Terneuzen Dbenaderde om de ontslagen -f litri Mbuyu op te volgen. teravond was de 51-jarige lerweer terug op het veld, hij vanaf 1997 tot vorig rvooral successen boekte. v> situatie is nu echter heel an- Aan de horizon gloort deze jgeen titel, maar ligt degra- ienaar de eerste klasse op de [Telussa ziet echter nog mo- c: üjkheden en hij wil het water- zoals voorzitter Eddy jeir het afgelopen week chreef, proberen te benut- JSTERDAM - Het Neder- lfli idse schaatspubliek en een s|e! jury hebben gisteravond in sterdam Erben Wennemars Gretha Smit gekozen tot aatsers van het jaar. vakjury vond Natasja Bruin en Tim Roelofsen de talen van het jaar. Sponsor Bingo itenj werd gekozen tot beste kftaatsDloeg. ANP LAS VEGAS - Het echt paar Andre Agassi - Steffi Graf gaat een uur tennis les geven aan de Ameri kaanse honkbalspeler Bandy Johnson. De prijs bedraagt 50.000 dollar. Johnson won het voor recht tijdens een veiling in Las Vegas door de acteur Bobin Williams voor de bestrijding van de ziekte van Parkinson. Alle in komsten gaan naar dit goede doel. jin totaal haalde veiling- neester Williams 5,5 mil joen dollar op. Een diner iet hem leverde 120.000 dollar op. Een rondje golf iet de legendarische Jack Nicklaus en de bokshand- schoenen van Muhammad Aii waren goed voor 110 000 dollar. Een potje basketballen met de be roemde Shaquille O'Neal (TheShaq) bracht 30.000 dollar op. SID roblemen voor 'i rofwielerkoers ïVeenendaal INENDAAL - Het voorbe en van de profwielerkoers «oendaal-Veenendaal hangt ^een zijden draad. Maandag fd' beslist of de wedstrijd, °P 24 april verreden moet rden, doorgaat of niet. 8 %brek is e reden voor de fa £men' komende dagen «eert de organisatie nog ^j^hieters te vinden. Lukt met dan gaat de koers niet ^Gerne van Gerwen heeft ^o°r nog geen renners kun- contracteren. GPD - India heeft gisteren bot wereldkampioenschap ket in zui« ^bereikt. ten. „Want deze selectie heeft absoluut potentieel", weet Te lussa. „Meer zelfs dan waar ik de afgelopen jaren bij Terneu zen mee heb gewerkt." De inwoner van Oost-Souburg zag Terneuzen dit seizoen drie keer aan het werk en volgde de verrichtingen verder via de krant. Volgens Telussa valt er vooral op het mentale vlak nog winst te boeken. „Als je vijftien spelers hebt, die geen groep vor men, ben je weg. Dan wordt het moeilijk om te winnen en is het resultaat op de lange termijn ni hil. Maar we moeten vanaf nu één front vormen. Ik ga daarom proberen om de spelers het ver trouwen in eigen kunnen terug te geven. De spelers zullen het moeten doen, maar ik kan daar wel bij helpen." Tweede elftal De terugkeer van Telussa bete kent ook, dat de deur voor spe lers die onder Mbuyu geen deel meer uitmaakten van de eerste selectie weer openstaat. Jordy Bakker speelt bijvoorbeeld in het tweede elftal en een terug keer in het eerste team sluit Te lussa niet uit. „Ik ga alle moge lijke middelen aanwenden die binnen de vereniging voorhan den zijn. Dus als ik vind dat ik een speler uit het tweede of de A-junioren kan gebruiken, zal ik dat doen. Wat er met die spe lers onder Mbuyu is gebeurd, is niet mijn zaak. Daar moet ik ge bruik van maken." Telussa betreurt de gang van za ken rond Dimitri Mbuyu. „Ik vind het voor hem jammer dat het allemaal zo is gelopen. Ik weet inmiddels dat het bestuur een paar gesprekken met hem heeft gehad en daarin liet hij steeds blijken er nog vertrou wen in te hebben. Daar moet ik het bestuur van Terneuzen ook voor prijzen, want ze zijn achter de trainer blijven staan. Maar toen ik maandag de krant las, dacht ik: wat zegt-ie nou? Als bestuur kun je dan geen andere houding meer aannemen. En dat Terneuzen dan vervolgens bij mij terecht is gekomen is volgens mij logisch. Ik was vrij, ken de club en bij Terneuzen we ten ze wat ze aan me hebben." Indien Terneuzen hem twee maanden geleden had bena derd, was Telussa er naar eigen zeggen niet ingestapt. „Ik heb me de afgelopen tijd weinig met voetbal bemoeid. Ik heb Ter neuzen drie keer zien spelen en ben een paar keer naar Jong Ambon geweest. Ik zag Terneu zen wel steeds verder wegzak ken. De voorzitter en ik hebben de afgelopen jaren een goede band opgebouwd. En vrienden helpen elkaar in nood." Aanstaande zondag bij het duel met Vinkenslag zit Telussa nog niet op de bank, omdat hij gis teravond voor een lang week einde naar Barcelona vertrok. De oefenmeester maakt daar door zijn rentree in de uitwed strijd tegen Deurne. EINDHOVEN - De Nederlandse badmintonploeg speelt vandaag op het WK voor landenteams tegen Japan om plaats negen in de eindrangschikking. Nederland won gisteren het laatste groepsduel met Duitsland met 4-1, maar dat was niet toereikend voor het recht op een promotiewedstrijd. Karina de Wit, hier in actie, won haar partij tegen Juliane Schenk. foto Michael Kooren/ANP Milaan-Sanremo opent morgen traditiegetrouw de strijd om de wereldbeker. Daar lonken voor al de spurters naar de zege op de Via Roma in Sanremo. Voor het eerst heeft Rabobank zo'n rappe man in de gelederenOscar Frei re. De Spanjaard wil er deuren openen die tot dusverre gesloten bleven voor de Nederlandse for matie én voor de meeste van zijn landgenoten. door Ad Pertijs MILAAN - „Hij zal nog wel bel len", zegt Oscar Freire. Die 'hij' is Miguel Poblet. De afgelopen week 75 jaar geworden Span jaard won Milaan-Sanremo in 1957 (voor Fred Debruyne) en 1959 (voor Rik van Steenberg en). Veertig jaar lang keek Po blet vergeefs uit naar een moger lijke opvolger. Tot in 1999 de dan vrijwel onbekende Oscar Freire Gomez in Verona naar de wereldtitel fietste. „Mijn grote ambitie is om de op volger te worden van Miguel Po blet", sprak de kleine Freire daar in Verona. In het land waar alleen ronderenners in tel zijn, kende Freire van jongs af zijn held. Na Poblet heeft geen enke le Spanjaard meer een grote klassieker en/of wereldbeker wedstrijd gewonnen. „Ze zijn bij ons alleen geïnteresseerd in het rondewerk", zegt Freire. ,Toen ik wereldkampioen werd, was mijn keuze dan ook snel ge maakt. Eindelijk kon ik naar een ploeg waarbij wedstrijden als 'mijn' Milaan-Sanremo wél heel erg belangrijk waren." Hij koos destijds voor Mapei, de Italiaanse sterrenformatie van de klassiekers. De winter na zijn wereldtitel hielden velen Freire nog voor een eendagsvlieg, maar nadat hij in het voorjaar in korte tijd etappes had gewon nen in Mallorca, Valencia en Tirreno-Adriatico, ging vooral het hart van Mapei-manager Patrick Lefevere plots sneller kloppen. Nooit had zijn dure formatie Milaan-Sanremo ge wonnen. „Oscar kan nu onze droom in vervulling laten gaan." Oscar Freire weet wat hem te doen staat in Milaan-Sanremo. Ervaring .1neemt ^et zondag in de 1 ~^tnjd op tegen titelverdedi- ,.j Jp1'ralic. In de halve eind- was het team van de voor- l." batsmen Ganguly ,j ^Tendulkar (83) te sterk Kenia. India won met 91 AjXP wt Het werd het net niet, op die weer zonnige zaterdag aan de boorden van de Italiaanse bloe- menriviera. Derde achter Zabel en Baldato. „Ik kreeg Bramati mee als de man die de hele dag bij me moest blijven. Op de Ci- pressa loste hij en vanaf dat mo ment was alle steun van de ploeg weg." Hij probeert zijn schou ders op te halen bij het falen van het machtige Mapei-blok toen. „Zo zat dat team in elkaar Ik was nieuw en in een koers als Milaan-Sanremo reden al die kopmannen en Italianen het liefst voor zichzelf. Daarnaast moet ik eerlijk zeggen dat ik op dat moment de nodige ervaring tekortkwam om het af te maken. Ik weet nu meer dan toen waar het op aankomt in deze wed strijd. Je moet de hele dag ge concentreerd blijven rijden. Een moment van onoplettendheid kan je de wedstrijd kosten. En je hebt een ploeg nodig die je door de koers heen loodst. In vergelij king met 2000 zou deze Rabo- bank-ploeg wel eens hét ver schil kunnen zijn." Oscar Freire rijdt immers sinds dit seizoen bij de Nederlandse topformatie. Mapei hield er mee op en de inmiddels tweevoudige wereldkampioen (na Verona 1999 deed hij het twee jaar later in Lissabon dunnetjes over) zocht andermaal een ploeg die gepokt en gemazeld is in de klassiekers. Ploegleider Theo de Rooy belde hem en hield de Spanjaard voor dat hij bij Rabo bank de Ronde van Vlaanderen kan winnen. „Ik denk dat vooral die uitdaging hem aansprak", zegt De Rooy. Het eerste jaar Rabobank is tot dusverre een kopie van zijn en tree bij Mapei. Etappezeges in de Ruta del Sol en de Tirreno- Adriatico, waarin hij woensdag in de slotrit Mario Cipollini ver raste. Winstkansen Na Patrick Lefevere, klopt nu het hart van Theo de Rooy een stukje sneller. „Onze winstkan sen zijn nog nooit zo groot ge weest", denkt de ploegleider Hij baseert dat optimisme op basis van de logische optelsom der factoren die er in Milaan- Sanremo toe doen. „Zonder echte sprinter ga je deze wed strijd wezenlijk anders in. In het verleden moesten we plannen smeden rond renners als Dekker en Sörensen. Met hen kon of kun je slechts hopen dat er zich een situatie aandient, waar van daan je een poging kunt wagen de wedstrijd te winnen. Een kopgroep, een moment dat het even stil valt. een breukje in de afdaling van de Poggio. Je mag er trouwens ook weer niet als eerste van af komen. Demarre ren van kop af heeft geen zin. Kortom, ergens moet alles zo sa menvallen, dat je een kans krijgt de sprint te ontlopen." „Met Oscar in de ploeg is het heel anders Met hem er bij heb je tot op de meet een kans. In trinsiek is hij immers net zo snel als Cipollini. 'Cipo' is de man in vorm. 'Cipo' straalt ook aan alle kanten uit dat hij in zijn regen boogtrui Milaan-Sanremo wil winnen. Vaak was de Poggio of Cipressa er voor hem te veel aan in de finale, maar sinds zijn winst van vorig jaar, weet hij dat die koers binnen zijn bereik ligt." Stiekem hoopt men bij Rabo bank dat Cipollini toch weer achterblijft op de Cipressa. Vo rig jaar gebeurde dat ook, maar toen kon hij terugkomen. „Met alle ongeoorloofde midde- MIAMI - Richard Krajicek is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Miami. De 31-jarige speler uit Muiderberg verloor met 6-4 6-3 van de Amerikaan Taylor Dent. Krajicek kreeg aanvankelijk een wildcard voor het toernooi dat hij in 1999 won, maar kwam het evenement uit eindelijk op zijn ranking binnen. Tegen de zoon van voorma lig topspeler Phil Dent, net als hij een servicekanon, was hij op de openingsdag niet opgewassen. ANP SEPANG - Michael Schumacher, vijfvoudig wereldkampi oen in de formule-1-autosport, heeft gisteren salarisverla ging en een mogelijke transfer naar een andere renstal dan Ferrari met klem tegengesproken. De Duitser gaf een pers conferentie in Sepang, waar zondag de Grote Prijs van Malei sië plaatsheeft. „Ik zie geen enkel ander team waarvoor ik zou willen rijden", verklaarde Schumacher, die jaarlijks een sala ris ontvangt van 30 miljoen euro. „Ik weet niets van salaris verlaging Mijn contract loopt tot eind 2004 Dat is de situa tie." RTR BERLIJN - Jan Ullrich keert op 8 april terug in het peloton. De 29-jarige Duitse wielrenner, in 1997 winnaar van de Tour de France, start dan in de Franse etappekoers Circuit de la Sarthe De schorsing van een half jaar wegens gebruik van amphetamines loopt op 23 maart af. Zijn nieuwe ploeg Team Coast mag ook weer in competitie uitkomen. Ullrich is per soonlijk ook fit voor de competitie. De knieblessure waarmee hij kampte is genezen. ANP LONDEN - Valencia wordt mogelijk gestraft door de Europe se voetbalunie Uefa Arsenal, woensdagavond door de Spaanse club uitgeschakeld, heeft aangifte gedaan van racis me door de aanhangers van Valencia. Vooral de donkere spe lers Patrick Vieira en Thierry Henry waren mikpunt van scheldpartijen. John Carew, de donkere Noorse spits van Va lencia, maakte tijdens de wedstrijd bij Vieira excuses voor het gedrag van de fans. „Het spijt mij erg voor mijn collega's. Ik ben door de wandaden gefrustreerd. Het probleem is alleen, wat valt er tegen te doen." ANP LONDEN - De Engelse bookmakers geven Ajax weinig kans op de eindzege in de Champions League. Bij William Hill staat de Amsterdamse club, die woensdag met een gelijkspel tegen AS Roma de kwartfinales haalde, met 16 tegen 1 genoteerd. Titelverdediger Real Madrid is de grote favoriet. De Spaanse formatie, die door een nipte zege op Lokomotiv Moskou ver der ging, heeft een quote van 3 -1SID FRANKFURT - Jürgen Klinsmann is donderdagavond in Frankfurt voorgesteld als ambassadeur voor het wereldkam pioenschap van 2006 in Duitsland. De oud-international verkeerde in het gezelschap van zijn collega's Karl-Heinz Rummenigge en Oliver Bierhoff. „Ik ben blij dat we persoon lijkheden van dit kaliber in onze organisatie hebben kunnen opnemen", zei voorzitter Franz Beckenbauer. DPA door Peter van Duyl ROME - Het schip met geld voer jarenlang aan de Arena voorbij, maar nu het er eenmaal is aan gemeerd, zijn ze bij Ajax gretig aan het lossen geslagen. Voor het bereiken van de kwartfina les van de Champions League mag algemeen directeur Arie van Eijden 2,7 miljoen euro in het spaarpotje van de club stor ten. Aan bonussen en premies alleen al, verdiende Ajax dit sei zoen meer dan tien miljoen. Voordat er dit voetbaljaar in Europa ook maar één bal was getrapt, wist Ajax zich al zeker van 3,7 miljoen euro. De Am sterdammers kregen een start- premie van 1,7 miljoen plus een gegarandeerd bedrag van 340.000 euro voor elk van de zes poulewedstrijden in de eerste ronde (zo'n twee miljoen totaal). In die eerste groepsfase speelde de ploeg van Ronald Koeman nog eens een miljoen euro aan wedstrijdpremies bij elkaar. In de Champions League levert el- foto Toussaint Kluiters/ANP len desnoods zullen ze hem proberen over de Cipressa en de Poggio te sleuren", denkt De Rooy. Op een pact tegen de snelle Itali aan hoeft niemand te rekenen. Als Cipollini lost worden de krachten wat dat betreft niet gebundeld. Erik Zabel slaagde er ook al in zonder een enkele ploegmaat in de finale de wed strijd te winnen. De tactiek van Milaan-Sanremo, is nog onbe- rekenend ouderwets. De Rooy: „Ze willen allemaal te graag zelf winnen. Er kunnen er ook veel winnen, Als er iemand demarreert op de Poggio, kijken ze heus niet naar Zabel om het gat dicht te rijden. Nee, ze gaan zelf wel. Freire is ook een renner die zich in z'n eentje in zo'n fina le weet te redden. De hulp van de ploeg zit hem in de fase ervoor. Alles en iedereen rijdt in zijn dienst. Hij krijgt iemand mee, die hem de hele dag uit de wind houdt en naar voren rijdt. Jan Boven waarschijnlijk. Ook de rest moet zo lang mogelijk bij hem blijven." GPD ROME - Rond de Champions League-wedstrijd AS Roma - Ajax hebben vijf supporters van de Amsterdamse club steek wonden opgelopen. Zij werden onder meer in hun been en arm getroffen, maar hoefden niet in bet ziekenhuis te worden opge nomen. De politie heeft een on bekend aantal mensen aange houden. Voor de wedstrijd braken er voor het Olympisch stadion ern stige rellen uit. waarbij aanhan gers van de Italiaanse club met honkbalknuppels, flessen en messen groepen Ajax-fans be laagden. Rob Mooij, als Amsterdamse politieagent met supportersbe geleiding belast, bevestigde dat de fans zijn gestoken. „De sup porters konden er niets aan doen. Zij werden opgewacht en meteen gestoken." De Italiaanse spoorwegpolitie heeft ook twee supporters van Ajax aangehouden op verden king van brandstichting in een trein. ANP ke overwinning 340.000 euro op. Een gelijkspel is goed voor de helft van dat bedrag. In de tweede ronde 'verdiende' Ajax met vijf gelijke spelen en een winstpartij nog eens 1,2 mil joen gulden aan premies. Met de extra bonus voor het bereiken van de kwartfinales groeiden de Amsterdamse inkomsten uit het Europese avontuur tot 10,6 mil joen euro. Overigens zullen de werkelijke inkomsten bij Ajax nog hoger uitvallen. In het bedrag van 10,6 miljoen zijn de recettes van zes uitverkochte thuiswedstrijden niet meegerekend. Ook de tele- visiegelden moeten nog worden uitgekeerd. Dat laatste gebeurt volgens een verdeelsleutel, waarvan de grote voetballan den het meest profiterenOmdat de tv-rechten van clubs uit lan den als Engeland, Italië en Spanje nu eenmaal meer op brengen dan die van Ajax, krij gen zij aan het einde van de rit ook meer uitgekeerd. Tegenover de inkomsten staan natuurlijk ook extra uitgaven, vooral de premies aan spelers. Lucratief Mocht Ajax erin slagen in april ook de volgende fase van het kampioenenbal te overleven, dan slaat de teller pas echt op hol. De bonus voor het bereiken van de halve finales is ongeveer 3,5 miljoen. De winnaar van de Champions League krijgt nog eens een kleine zeven miljoen euro uitgekeerd. GPD Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21