'ost-Souburg wil toerist lokken Beetje techniek en beetje geluk 13 EIMTEIMY 3 halen 2 betalen Fietsersbond pleit voor stalling onder Oude Markt Goes betaalt twee miljoen voor Zeelandhallen j(rhuur waterfietsen, meer terrassen en dorpsagent op wensenlijst dorpsraad 'arkeren bij strand wrdt niet duurder VOORDELIG KAMPEREN IN HET LAAGSEIZOEN MET CAMPING CHEQUE ML m Noord-Beveland wil dat traumahelikopter ook 's nachts vliegt VERB0UWINGS OPRUIMING alle top cd's vanaf nu altijd 29,99 Veilige fietsweg naar Dishoek eind april klaar zeeuwse almanak Nooit gedacht Advertentie Calvé- 3AM«* »AU» "3 LENTEBOK \yANWB WALCHEREN vrijdag 21 maart 2003 re. De aankoop van de Zee- ahallen kost de gemeente 6 ,wee miljoen euro. Dat tt uit het voorstel dat het gf van B en W voorlegt aan «meenteraad. Die moet vol- fjemaand de transactie offi- ,el goedkeuren. Weken geleden werd be- «j dat Goes van plan is de Zeelandhallen over te nemen Daarmee wil de gemeente voor komen dat het evenementen complex uit de stad vertrekt. Er was sprake van dat het naar Middelburg zou gaan. Het is de bedoeling dat de gemeente het complex en de gronden over neemt en voor maximaal twee jaar terugverhuurt aan de hui dige eigenaar en exploitant, In- ter Expo. Gemeente en bedrijf gaan samen op zoek naar een nieuwe exploitant, die bereid is het complex ingrijpend op te knappen en uit te breiden, bij voorbeeld met een bioscoop. Het bedrag dat gemoeid is met de overname, werd aanvanke lijk niet bekendgemaakt, omdat de raadsfracties daarvan nog niet op de hoogte waren. Uit het voorstel dat naar de gemeente raad is verstuurd, blijkt dat het om twee miljoen euro gaat. Het gemeentebestuur verwacht die investering terug te verdienen als het complex over twee jaar kan worden verkocht. De gemeente, zo staat in het voorstel, wil zelf het braaklig gende terrein naast de Zeeland hallen ontwikkelen. Het gaat om het gebied van ongeveer vier hectare vóór het bedrijf Gévier Dat moet een parkeerterrein worden dat de toekomstige eigenaar kan huren van de gemeente. Het gebruik als transferium, dat nu ook bij de Zeelandhallen is gevestigd, blijft mogelijk. De aankoop wordt maandag 24 maart besproken door de raads commissie grondgebied. Deze openbare bijeenkomst wordt gehouden in het stadhuis aan de Grote Markt in Goes en begint om 19.30 uur. ^rj-riith Ramakers OST-SOüBURG - Het Dorps- atform van Oost-Souburg wil j)gemeentelijk loket waar in pers voor kleine diensten te- tilt kunnen. Ook verwacht het Inform baat te hebben bij een «n 'dorpsveldwachter'. Bij «Kanaal door Walcheren kan Hi steiger voor pleziervaart ko- en is er plek voor verhuur (waterfietsen en (roei)boten. lil zijn enkele notities uit het Kerjarendorpsplan. den van het dorpsplatform ebben voor de uitwerking van iplan de mening van Oost- jubuigers gepeild en oude no- fs gebruikt. Het plan is een handvat voor regelmatig over leg met de gemeenteraad van Vlissingen. Het dorpsplatform stelt dat Oost-Souburg op recreatief ge bied met het gebied bij het Ka naal door Walcheren en de Karolingische Burg goud in handen heeft. Met die kwalitei ten moet wel iets gedaan wor den. Verplaatsbare chaletjes kunnen in het hoogseizoen neergezet worden op de kanaal dijk. In de Burg zouden viking tenten en -hutten op zijn plaats zijn. De omgeving bij het kanaal kan verlevendigd worden met een eetcafé en terrassen. De wandelroute langs het kanaal kan doorgetrokken worden tot aan Abeele. Het dorpsplatform vindt dat het Oranjeplein zijn centrumfunc tie moet behouden. Er is nog ruimte voor enkele horecagele genheden Het plein, dat op de schop gaat, moet de plaats blij ven waar allerlei dorpsactivi teiten plaatsvinden. De inrich ting mag 'geen dertien in het dozijn worden'. Het karakter van Souburg mag verder géén geweld worden aangedaan. Dat betekent dat kleinschaligheid nagestreefd moet worden. Een aantrekkelijk dorp heeft ook middenstand nodig Daar voor is een gevarieerd aanbod van winkels nodig en moet de gemeente Vlissingen particulier initiatief stimuleren Soubur gers zijn tegen betaald parke ren. Loket In Oost-Souburg wonen rond de 10.600 mensen. Dat aantal rechtvaardigt de opening van een loket, 'al dan niet mobiel', waar inwoners paspoorten, rij bewijzen, verhuizingen en ge- boorteafgiften kunnen regelen Regelmatig zijn er exposities in de Watertoren waar veel pu bliek op afkomt. Het platform vindt dat de entree aantrekke lijker moet worden. De bestra ting verdient een opknapbeurt, er is te weinig parkeerruimte bij de Watertoren en ook de beweg wijzering moet duidelijker. De roep om een eigen 'dorps veldwachter' klinkt omdat het aantal inbraken groot is. Een politiepost in het dorp verdient ook aanbeveling. „Dan kan een einde gemaakt worden aan het onverantwoordelijke, gevaar lijke en hinderlijke gedrag van een aantal jongeren", meldt de nota. De extreem hoge grondwater stand in Oost-Souburg leidt tot wateroverlast in parken en op paden. Kruipruimtes en kelders lopen regelmatig onder. Goed watermanagement is nodig. 'Gegarandeerd een luxe kwaliteitscamfuhg Vaste lage prns van €13, per nacht, voor Ltwec personen inch standplaats en dêcjfri rdeel tot wel 60% 1 campings in 17 landen Nieüw: zit! ook natnrisroicjmpfogS v Meer weten? Kom langs bij één van de ANWB-verkooppunten j(M gratis 0800-0503 afkijk op anwb.nl 10ES - Waterschap Zeeuwse ilanden verhoogt dit jaar zijn irkcertarieven niet. Dat bete- mtdat een dagkaartje drie eu- iblijft kosten. foor een middagkaartje (vanaf S.OO uur) op de Walcherse ter men (Randduin en De Vier oogten bij Oostkapelle, Oran- enBreezand bij Vrouwen- Galgewegen Strandweg Koudekerke en Valkenisse- bij Biggekerke) moet twee worden betaald. Op de Veerse Dam en de Banjaardweg geldt een uurtarief van vijftig eurocent. Het betaald parkeren geldt vanaf 1 april tot eind okto ber. Voor Galgeweg, Strandweg, Valkenisseweg en Breezand loopt de periode van 1 mei tot eind september. Voor de terrei nen langs de Veerse Dam en de Banjaardweg is het ook moge lijk een parkeerkaart te kopen a 45 euro Deze is verkrijgbaar bij de VW's in Vrouwenpolder en Wissenkerke en bij het water schapskantoor in Goes. Haal de zon in huis! Voel de zon met de nieuwe en verrassende Calvé Sambasaus. Heerlijke zoete, romige saus met een pittige nasmaak Regelrecht een hit op kip, hamburgers, saucijzen en BBQ-worst. totto het zonnetje buiten nog niet schijnen maak dan een pitabroodje kip met Sambasaus. Snij kipfilet in kleine stukjes en bak ze in de pan. Leg de pitabroodjes nde oven en snijdt ze open als ze klaar zijn l Schep de gesneden ijsbergsla en ■Mstukjes kip in het pitabroodje en maal ft het af met Calvé Sambasaus. Calve «nieuwe Grolsch Lentebok is een stevig ■Iris bier, volblond van kleur en met een ■ngename, zoetiqe smaak. Natuurlijk ■tt vakmanschap qebrouwen. fcotf de lente in Grolsch Lentebok. K* ook op www.proefdenieuwelente.nl. J door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Burgemees ter en wethouders van Noord- Beveland dringen er in een brief aan het ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport op aan de traumahelikopter vanuit Rotterdam nadrukkelijk ook in de avond- en nachtelijke uren beschikbaar te houden. Burge meester C. van Liere van Noord- Beveland heeft tot zijn ontstel tenis vernomen dat de helikop ter na zeven uur 's avonds niet meer vliegt. Volgens Van Liere is de inzet van de traumahelikopter juist bij ongelukken in een gemeente als Noord-Beveland van levensbe lang. Het alternatief is het ver voer van specialisten naar de plek des onheils, maar dat duurt vanwege de lange aanrijtijden veel te lang. Enkele keren per jaar gebeurt er op Noord-Beveland een ernstig ongeluk waarbij al verschillen de keren de traumahelikopter het verschil tussen leven en dood heeft betekend. Vorig jaar mocht de helikop ter al niet meer na zevenen 's avonds worden ingezet, omdat omwonende last zouden hebben van de herrie. Tot grote opluch ting van Van Liere werd die re geling veranderd. De minister van VWS bepaalde per 1 februa ri dat de helikopter te allen tijde kan worden gebruikt als dat nodig is. Provinciale of gemeen telijke voorschriften met be trekking tot geluidsoverlast vervallen op het moment dat snelle medische hulp noodzake lijk is. Dat was een pak van het hart van het Noord-Bevelandse col lege, maar nu is gebleken dat de helikopter 's avonds en 's nachts nog steeds niet vliegt. Rotterdam Het Noord-Bevelandse college dringt er bij het ministerie op aan de inzet van de helikopter, die in Rotterdam bij de acade mische ziekenhuizen is gesta tioneerd, zo te organiseren dat die dag en nacht beschikbaar is. Volgens Van Liere hebben onge lukken niet in het minst de nei ging om zich aan tijden van be schikbaarheid te houden Van Liere was in zijn vorige baan, burgemeester van Sluis, nauw betrokken bij de organi satie van de traumahulp in Zeeuws-Vlaanderen, waar de helikopter vanuit de Belgische academische ziekenhuizen dag en nacht kon aanvliegen. Advertentie CD DVD en binnenkort SILLY KADO SHOP1 WALSTR. 96. Vlissingen winKei CD s en DVD'S niet geldig b|) bestellingen verbouuilngs ACTIE tot en met 5 april 2003 De gemeente Vlissingen moet particulier initiatief stimuleren om een gevarieerd winkelbestand in Oost-Souburg op peil te houden. foto Ruben Oreel DISHOEK - Waterschap Zeeuwse Eilanden is deze week begonnen met de aanleg van een fietsweg tussen Dishoek en ho tel Westduin. Door de huidige weg in te rich ten als fietsweg wordt de route veiliger voor fietsers, aldus het waterschap. Een fietsweg bestaat uit twee rijbanen die van elkaar geschei den worden door een lichte ver- hoging in het midden. Als een automobilist fietsers wil inha len moet hij de verhoging oprij den. Daardoor gaat de snelheid automatisch omlaag en krijgen de fietsers meer de ruimte. Op deze manier wordt voorkomen dat fietsers in de berm geduwd worden met mogelijke valpar tijen als gevolg. De verhoging in het midden van de weg wordt ongeveer 6 centimeter hoog. Om de gebruikers snel aan de nieuwe weg te laten wennen is een folder geschreven die wordt verspreid via VW, campings en hotel Westduin. De fietsweg bij Dishoek is niet de eerste in Zeeland. De Stelle- weg bij Heinkenszand is ook al ingericht als fietsweg. Die weg loopt van een camping naar het zwembad. De ervaringen daar zijn volgens het waterschap po sitief. De fietsweg bij Dishoek wordt 850 meter lang en moet eind april klaar zijn. door Anita Janse KOUDEKERKE - Sportzaal de Couburg in Koudekerke was gisteren het strijdtoneel van fer vente koersbalspelers. De zaal werd gevuld door senioren die met elkaar streden om een eer ste plaats in de Walcherse titel strijd. Gezelligheid stond echter voor veel spelers voorop. „We hebben ontzettend veel lol samen." Teunes Rijneveld is en thousiast over het balspel. Hij springt op van zijn stoel om een teamgenote te helpen met gooi en. „Ja, deze vrouw heeft een hersenbloeding gehad, maar we helpen haar gewoon. Het gaat toch vooral om de gezellig heid." Maar van veel gezichten is de concentratie af te lezen. Met een beheerste armzwaai laat Piet Boone uit Koudekerke zijn bal over de mat rollen. Het is de be doeling dat de grote bal zo dicht mogelijk bij het kleine balletje tot stilstand komt. „Dat is niet echt makkelijk", vertelt Boone Hij legt uit dat de bal aan een kant is verzwaard en daardoor snel afwijkt van zijn koers. „Het is echt een kunst om de bal zo te werpen dat hij de goede kant op draait. Maar je moet ook geluk hebben, hoor. Je kunt nog zo goed gooien, maar als een ander je op het laatst nog raakt, kan het weer verpest zijn." Boone is een fanatiekeling. Met zijn 88 jaar is hij een van de oud ste deelnemers aan het toernooi. De man is vanaf half tien met Teunes Rijneveld assisteert zijn teamgenote bij haar worp. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Fietsers bond afdeling Vlissingen vindt dat er onder de Oude Markt een bewaakte fietsenstalling moet komen. De Oude Markt en om geving gaan binnenkort op de schop. Onder de Oude Markt komen een supermarkt en par keerkelder voor ongeveer 380 auto's. De bond vindt dat er te gelijkertijd een bewaakte fiet senstalling gebouwd kan wor den. De fietsersbond verwacht dat Vlissingen aantrekkelijker wordt door de ingreep bij de Ou de Markt, Lange Zelke en Spui straat. Daardoor zouden veel Vlissingers en toeristen het nieuwe stadshart gaan bezoe ken „En veel mensen komen met de fiets", schrijft de fiet sersbond. Intiem De sloop van de winkels en ap partementen op de hoek van de Lange Zelke en Spuistraat is aanstaande. De Oude Markt verliest haar parkeerfunctie Daar moet een intiem stedelijk pleintje ontstaan. De Hema schuift op richting Spuistraat. Er komen twee la gen voor winkels en 'commerci ële ruimte'. Het hoofdgebouw aan de Spuistraat wordt groen en telt vijf verdiepingen Het aanpalende gebouw is bruin rood ingekleurd. Er is ruimte in voor circa 55 appartemen ten. Volgens de fietsersbond hebben ondergrondse stallingen in an dere steden al hun succes bewe zen. In Tilburg bijvoorbeeld stallen veel mensen hun fiets onder de grond. „Het voordeel is dat de fietsen uit het zicht zijn. En bovendien kan de be waking op een centraal punt ge beuren." De fietsersbond vindt dat een fietsparking een prima middel is tegen fietsendiefstallen. Het afgelopen jaar werden in Ne derland circa 800.000 fietsen gestolen Uit een enquête van vorig jaar van de fietsersbond zou blijken dat ook veel Vlissingers te ma ken hebben gehad met fietsen diefstallen. Registratiesysteem De fietsersbond heeft haar oor te luisteren gelegd bij de ge meente Harderwijk, waar een gedegen registratiesysteem van gestolen fietsen heeft geleid tot 'een spectaculaire daling van fietsendiefstallen'. De Harderwijkse politie draagt lijsten met registratiegegevens van gestolen fietsen over aan stadswachten. Die bekijken verdachte fietsen en onderne men actie als een fiets gestolen blijkt. Advertentie DOMBURG zon zee verrassend leuk winkelen gezellige terrassen iedere zondag open! ballen aan het gooien, maar is nog lang niet moe. Na een spannende dag mochten de spelers van het team 'Wal cheren' zich de winnaars noe men. 'Biggekerke 1' eindigde op foto Ruben Oreel de tweede plaats en het team 'de Woelige Werf' uit Middelburg op de derde plaats. Voor, tijdens en na de ope ning zorgde de Westerschel- detunnel voor de nodige commotie. Positieve én negatieve reac ties: ieder heeft zijn mening. Die van een ietwat oudere boer uit West-Zeeuws- Vlaanderen mogen we u niet onthouden: „Maar dat ik dat nog mag meemaken in mijn leven - dat er op een dag négenduuzend mensen drie euro betalen om vijf minuten in een betonne puu- pe te kunnen rieén...Dat had ik nóóit zelf kunnen beden ken!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13