Kessen haalt outletplan van stal PZC PZC Noordelijke Braakmanpolder op de schop voor nieuwe natuur Achtereindstraat in oude luister hersteld Nieuwe straatnamen Oostburg en Breskens Gentse randgemeente vreest verkeersdruk door komst tunnel 17 provinciebestuur staat niet te trappelen voor kwaliteitsstraat Hulst luist wil lekwerkje voor Beatrixboom lampioenschap V Jongeren vasten voor hongersnood Parkeerautomaten versleten Ook goed-hout-hamer voor Kessen Routeplanner schiet vaak mis Koffieochtend voor ouderen Paintball Literair café woensdag 19 maart 2003 ^rTnnny van Gremberghe JVLST - Burgemeester A. Kes han Hulst (economische za- ua) hoopt dat het nieuwe pro- jofbestuur de gemeente tó de mogelijkheden biedt e het plan voor een factory- „letcentnim weer van stal t halen. Hulst had drie jaar vir'den samen met project- atffikkelaar Trammel Crow ff plan ontwikkeld voor een ^nliteitsstraat' aan de rand na Hulst waarin tientallen jtrken hun fabrieksvoorra- 'a ie->en sterk gereduceer- prijzen aan de man zouden togen. [^provinciebestuur, dat in die E geconfronteerd werd met plannen van die strekking Sas van Gent. Terneuzen en Jstl. zette rigoureus een c?epdoor die initiatieven, om- ze alledrie een bedreiging ^den voor de regionale de- lel. Kessen gaat dat argu- :1? nu niet meer op. „De de- iihandel in heel de regio staat cderdruk Vooral in Hulst, om- üdaar ook het bankwezen op rtetermijn forse klappen kan rijgen. Willen we Hulst als nopstad overeind houden, dan moeten initiatieven ontwikkeld worden. Ik ben van mening dat we met het nieuwe provinciebe stuur om de tafel moeten gaan zitten om te bezien of we het fac tory outletplan - dat op zich goed doordacht was - nieuw le ven in te blazen. Over dat FOC- gedoe is veel te doen geweest, maar als we nu zien hoe dat out- letcentrum in Lelystad loopt, dan denk ik dat de tijd rijp is om alles nog eens te heroverwegen. Zo'n centrum zou Hulst - zeker in deze tijd - een eind op de goe de weg kunnen helpen." Kessen heeft de kwestie van het uitverkoopcentrum al in het college aan de orde gesteld. Daar werd, zo zei hij, redelijk positief op gereageerd. Slecht gesternte Zo ook op zijn pleidooi om ook weer eens opnieuw te kijken naar het BAM-plan, dat Hulst na tegenspel uit ondernemers kringen, zelf heeft laten schie ten. „Dat plan (winkels, appar tementen en een parkeergarage tussen Bierkaaistraat en 's-Gra- venhofplem) is destijds onder een slecht gesternte tot ontwik keling gekomen. De communi catie tussen de verschillende be langhebbenden had een stuk beter gekund, dat trekken we onszelf ook aan. Neemt niet weg dat in Hulst iets gebeuren moet. Ook met het BAM-plan hadden we een stap in de goede richting kunnen zetten. Ik vind persoon lijk dat we alsnog moeten kijken of we dit plan opnieuw kunnen oppakken. Al is het alleen maar om een schadeclaim van pak weg zeven ton van BAM van ta fel te krijgen, want daarmee zit ten we ook nog opgescheept", aldus Kessen Gedeputeerde A. Poppelaars, die momenteel druk bezig is een nieuw provinciebestuur te vor men, is niet genegen om het hele FOC-dossier weer op te rakelen „De argumentatie die destijds werd gebruikt, verstoring van de sector, geldt natuurlijk nog steeds. Het feit dat er minder ge meenten zijn doet daar niets aan af Aan een factory outletpro- ject zitten heel wat haken en ogen en Hulst zal toch met een behoorlijke argumentatie moe ten komen om deze kwestie weer bespreekbaar te maken. Wat de brief betreft, ik heb 'm nog niet gezien, maar ik heb in middels wel een gesprek gehad met de Hulster wethouder Pau wels over nieuwe economische impulsen voor Oost-Zeeuws- Vlaanderen. We willen daarmee helpen. Voorts, als Hulst geld wil zien, zou Hulst er goed aan doen om een subsidioloog aan te stellen. Iemand die weet waar en voor welke projecten er steunmiddelen te vergaren zijn", aldus Poppelaars. ELST-Het dagelijks gemeen- Kbestuur van Hulst benadert «holen met het verzoek een «kwerkje te maken voor de fcatrixboom. fee boom staat op het 's Gra- aihofplein in de buurt van Houtenkwartier. In Hulst be- ra;nal langer plannen om deze ijzondere boom wat meer ca- het te geven. Aan de gemeente gevraagd rondom deze boom ten hekwerk te plaatsen. Het ollege vindt de prijs echter te wg. Daarom wordt aan scho- gevraagd door leerlingen enhekwerkje te laten maken. loorronde voorlezen HULST - In De Vlaschaard in Koewacht wordt donderdag de Rgionalc voorronde Oost- Zeeuws-Vlaanderen gehouden foor het nationale voorlees- bmpioenschap. b de voorronde nemen de rnnaars van de groepen 7 en 8 in dertien scholen deel. lechts één winnaar gaat door ar de provinciale ronde, die zaterdag 12 april in Middel lij plaatsvindt. De kampioe- «van alle provincies treffen daarop 14 mei in Muziekcen- iVredenburg in Utrecht tij- idelandelijke finale. Wethouder E. Dedeckere (links en J. Steijaert geven niet het leggen van een riooldeksel het startsein voor de reconstrucie van de Achtereindstraat in Graauw. foto Camile Schelstraete door Sheila van Doorsselaer GRAAUW - De Graauwenaren hebben er lang op moeten wachten, maar uitein delijk is het dan toch zover: de ingrijpen de reconstructie van de Achtereind straat. De opknapbeurt werd steeds vooruit geschoven maar mede door de vasthoudenheid van CDA-fractievoor- zitter (en Graauwenaar) J. Steijaert kon het Hulster college van burgemeester en wethouders niet onder de belofte uit. Aan Steijaert, geholpen door de Hulster wethouder E. de Deckere, dan ook de eer gisteren het startsein van de reconstruc tie te geven. De officiële handeling vond plaats op de kruising Achtereindstraat- /Rozenstraat. Met behulp van een Atlas manouvreerden Steijaert en De Deckere een sluitsteen van beton op een rioolput. Het wordt dan ook hoog tijd dat de riole ring wordt aangepakt Het stelsel in de straat is zo'n vijftig jaar oud en ook de be strating is nodig aan vervanging toe. De boel was verzakt zodat de weg vol putten lag en de riolering mankementen begon te vertonen. De gemeente voerde in de loop der jaren wel wat kleine repa- ratiewerken uit, maar dat was volgens Steijaert slechts „lapwerk Dweilen met de kraan open." Hij toonde zich gisteren duidelijk in zijn nopjes dat het oude straatje eindelijk wordt opgeknapt. De aanhouder wint. „Nut en noodzaak van de reconstructie heb ik meerdere keren ontegenzeggelijk aan de orde gesteld De asfaltverharding van de Achtereind straat is inmiddels al verwijderd en met de aanleg van de nieuwe riolering is be gonnen. Wanneer deze klus achter de rug is, krijgt de Achtereindstraat een mooi nieuw wegdek. De kruispunten aan de Rozenstraat en Tulpstraat worden licht verhoogd aangelegd en ze worden ge markeerd. Ook komen er meer parkeer- stroken in de Achtereindstraat en wor den alle lantaarnpalen vernieuwd zodat ze voldoen aan de huidige eisen. De re constructie is nog voor de bouwvak afge rond. Tot die tijd is de Achtereindstraat afgesloten voor alle verkeer en gelden omleidingsroute's. In totaal kost het opknappen van de Ach tereindstraat plus de aanleg van par keervoorzieningen op de Graauwsedijk de gemeenschap 622.000 euro. De werk zaamheden aan de Graauwsedijk zijn in middels klaar. Daar werden parkeerstro- ken en wegversmallingen aangelegd. Leerlingen van de plaatselijke basis school Sint Joseph gaan op Boomfeest dag (woensdag 26 maart) de dijk opfleu ren met bomen. ÖSTBURG - Gobiusstraat, Jtombestraat en KWL- ut Als het aan het college burgemeester en wethou- sinde gemeente Sluis ligt, wdeze straatnamen binnen REDACTIE 5EUWS-VLAANDEREN ^lemAlexanderlaan 45 Postbus 145 <80 AC TERNEUZEN Te';(0115) 645769 rac (0115) 645742 '■mail: redtern@pzc.nl Eonny van Gremberghe tthöf) jtout Ba reman Raymond de Frel J61» Hoonhorst M van Stee "itsBakker (sport) Baudeloo 16 Röstbus62 *560 AB HULST lel: (0114) 372776 wc (0114)372771 mail: redhulst@pzc.nl Sbeüa van Doorsselaer CENTRALE redactie gouburgseweglO J380 AA VLISSINGEIM Jel: (0118) 484000 e* (0118)470102 m8'!:redactie@pzc "6ERNET ^•pzc.nl "Wil: web@pzc.nl ,nl afzienbare tijd op de platte grond van Oostburg. Het oude belastingkantoor in Oostburg wordt verbouwd tot een appartementen- en winkel complex met de naam Osborch. In overleg met de Heemkundige Kring werd voor de straat aan de zuidelijke kant de naam Go biusstraat bedacht. De noorde lijke straat gaat, als het aan het college ligt, Destombestraat he ten. De krijgsheren Gobius en Destombe stonden kolonel Le- del bij in zijn strijd tegen de Bel gen om West-Zeeuws-Vlaande- ren - voor de Nederlanders te behouden. De straat binnen het gebied van het voormalige Koningin Wil- helmina Lyceum (KWL) aan de Bredestraat in Oostburg krijgt de voor de hand liggende naam KWL-straat. Het KWL wordt verbouwd tot een appartemen tencomplex met zorgvoorzie ningen voor senioren Ook wor den er twee-aan-een-woningen, vrijstaande huizen en patiowo ningen gebouwd. Het pad tus sen de KWL-straat en de Tragelweg krijgt de naam Slic- ken burgschans. De toekomstige rondweg bij Breskens, die naar verwachting in 2005 in gebruik wordt geno men, krijgt de naam Sterre- boschweg. Deze aanduiding vindt zijn oorsprong in het bos dat rond 1900 gelegen was in de Buizenpolder. De rondweg loopt door deze polder. Naast de rondweg wordt naar de wijk Ghistelkerke een voet/fietspad aangelegd. Naam: Roofackpad De raad beslist op donderdag 27 maart over deze collegevoor stellen. door Eugène Verstraeten HOEK - Het noordelijk deel van de Braakmanpolder wordt uit gebreid met flink wat nieuwe natuur en bos. De provincie en de Dienst Landelijk Gebied (DLG) hebben voor het gebied ten noorden van Rijksweg 61 een Bos- en Natuurontwikke lingsplan opgesteld. Het is een integraal inrichtings plan, waarin de nieuwe functies bos, natuur en recreatie uitge werkt worden. Het gaat om de inrichting van ongeveer 90 hec tare nieuwe natuur, 175 hectare nieuw bos en de kwaliteitsver betering van het bestaande bos- en natuurgebied. Na de inrichting wordt het ge bied overgedragen aan Staats bosbeheer. Het is de bedoe ling dat het systeem van kre ken, oeverwallen en hogere op wassen, zoals dat er was na het ontstaan van de polder in 1952, weer zichtbaar wordt ge maakt. Variatie Het gebied zal zich, in vergelij king met de omliggende agrari sche polders, ontwikkelen tot een natuurlandschap dat een totaal nieuw aanzicht krijgt. De noordelijke Braakman vormt een grootschalige eenheid van dichte bossen met een brede zoombegroeiing, die overgaat in droge en vochtige graslanden, rietmoerassen en open water. Verschillen in hoogteligging, bodemsoort en vochttoestand resulteren in een grote variatie 4S&v'V;>\;A - - mg De Noordelijke Braakmanpolder wordt opnieuw ingericht, waardoor verdwenen ecosystemen worden hersteld. foto Peter Nicolai aan planten- en dierenleven. In middels is begonnen met de in richting van het eerste deel van het gebied. Het gebied tussen de Braak mankreek en de Westgeul wordt nu voor natuur en bos ingericht. Op de oeverlanden van de Braakmankreek kunnen ver schillende typen vochtig en droog grasland tot ontwikke ling komen, door de huidige ontwatering van het gebied te gen te gaan. De ontwikkeling van het grote bos- en natuurgebied fungeert als tegenpool voorde oprukken de industriële ontwikkelingen, zoals de bouw van het Logistiek Park. Langs de begrenzing van het Logistiek Park komt een dijk met beplanting te liggen. Een deel van deze dijk kan met de grond die vrijkomt bij de in richting van het gebied worden aangelegd. De mogelijkheden voor recreatief medegebruik worden voor het hele gebied uit gewerkt. Daarbij wordt een zo nering aangebracht om kwets bare delen te ontzien. Met de voorbereidingen voor de inrichting van de rest van de Braakmanpolder-noord wordt in de loop van dit jaar ge start. TERNEUZEN - Ook jongeren uit Zeeuws-Vlaanderen doen op 9 en 10 april mee aan de jongerenactie Zip Your Lip van de hulporganisatie World Vision. De actie, waarbij jongeren 24 uur niet eten, wordt voor de twaalfde keer gehouden. Met het geld dat ze hiervoor van door henzelf gezochte sponsors krij gen, helpen de deelnemers slachtoffers van hongersnood in Zuidelijk Afrika en Guatemala. De actie wordt gehouden op 150 middelbare scholen, verspreid over heel Nederland. In Zeeuws-Vlaanderen doen de scholengemeenschap de Schans en het Zeldenrust Steelantcollege uit Terneuzen en het Zwin college uit Oostburg mee. World Vision is een van de grootste christelijke hulporganisaties in de wereld. De organisatie richt zich vooral op kinderen en werkt onder meer samen met Unicef. Jongeren die ook mee willen doen aan Zip Your Lip kunnen zioch nog opgeven via www.zipyourlip.nl. CADZAND-BAD - Het college van burgemeester en wethou ders in de gemeente Sluis wil vijftigduizend euro beschikbaar stellen voor de vervanging van zes parkeerautomaten m Cad- zand-Bad. De automaten dateren van 1989 en vertonen de laatste jaren regelmatig mankementen. Ook de bebording voldoet sinds de herindeling van de gemeenten Sluis-Aarden - burg en Oostburg niet meer aan de eisen. Bij het plannen voor vervanging en aanpassing is gekozen voor uniformiteit in de gemeente Sluis. De in de kern Sluis gehanteerde lay-out wordt daarbij als voorbeeld genomen. De raad beslist donderdag 27 maart over het collegevoorstel. De vergadering begint om 19.30 uurin het gemeentehuis in Oostburg. HULST - Ook de Hulster burgemeester A. Kessen krijgt een zogenoemde FSC-voorzittershamer Hij krijgt deze hamer van 'goed hout' (met FSC-keurmerk) op woensdag 26 maart, op dezelfde dag dat ook alle andere burgemeesters in Neder land het vergadergereedschap in ontvangst nemen. De over handiging is de start van de Forest Stewardship Council (FSC)-campagne van het Wereld Natuur Fonds met als doel de ontbossing te stoppen. Jaarlijks verdwijnt globaal een ge bied dat vier keer zo groot is als Nederland aan (oer)bos. Het FSC-keurmerk garandeert dat het hout uit goed beheerde bossen afkomstig is. Kessen krijgt zijn hamer om 14 uur, de overhandiging vindt plaats op de Grote Markt, voor het stadhuis. TERNEUZEN - Het ontbreken van de Westerscheldetunnel op internet-routeplanners is niet het enige euvel waarmee de ze computerprogramma's in Zeeuws-Vlaanderen de mist in gaan. Voorzitter P. Apers van de 3VO-afdeling Sas van Gent- Axel wijst er op dat bijvoorbeeld de AN WB-routeplanner wel vaker de plank mis slaat. „Moet je ook een proberen op die zelfde planner van Koewacht (postcode 4576AR) in bijvoor beeld de Dommelstraat (4535HB) in Terneuzen te komen", stelt Apers. „Je wordt nog steeds, zowel via de kortste als de snelste route, over een al jaren geleden gewijzigde verkeers- route geleid waarlangs je onmogelijk je doel kunt bereiken." Apers wijst er op dat de 'normale' en veiligste route (Koe wacht, Axel, Langeweg, Tractaatweg) blijkbaar niet in de routeplanner voorkomt. „De geadviseerde routes gaan over polder-sluipwegen en door de kern Axel Er lijkt me voor de ANWB nog een hoop werk aan de winkel." door Kris Naudts GENT - De opening van de Wes terscheldetunnel veroorzaakt onrust onder bewoners van de Gentse randgemeente Drongen. Ze vrezen dat met de ingebruik neming van de tunnel nog meer vrachtverkeer vanaf Zelzate via de R4-West naar de autoweg E40 zal rijden en daarvoor de Deinsesteenweg (N466) door Drongen zal gebruiken. De gemeente ligt langs de auto weg E40 aan de westelijke kant van Gent. Vrachtwagens die via de R4-West naar de E40 willen, moeten de aansluiting van de R4 met de E40 ter hoogte van Flan ders Expo nemen, zegt het actie comité Leefbaar Drongen. „Daar wordt niemand gehin derd. De Deinsesteenweg moet afgestemd blijven op lokaal ver keer en niet op doorgaand nter- nationaal verkeer", aldus de be woners. Tellingen Maandag, op de eerste werkdag na de opening van de tunnel, voerde het actiecomité tellingen uit aan de afrit van de R4 naar de Deinsesteenweg. Tussen 14 en 17 uur telden ze 380 vracht auto's die de R4 verlieten of op reden. De verontruste buurtbe woners zullen de tellingen om de maand herhalen om te zien of het vrachtverkeer daadwer- HULST - In activiteitencen trum De Lieve houdt de Stich ting Welzijn voor Ouderen (SWO) in Hulst woensdag 26 maart een koffieochtend voor ouderen. Vrijwilligers van de SWO berei den deze ochtend voor en als de koffie en thee geserveerd zijn, leest Ivonne Vermandei een ver haal voor. Zij heeft net een suc cesvol optreden als presentatri ce van het Buutreednersfestival achter de rug en is momenteel te zien zijn in het toneelstuk dat De Transfiguratie op de plan ken zet. De ochtend is gratis toe gankelijk en begint om 10.00 uur Er worden deze keer ook enkele vrijkaarten verloot voor het halfjaarlijkse diner op de koffieochtend in juni. kelijk toeneemt Mocht dat het geval zijn, dan komen er ac ties. Met blokkades willen de actievoerders vrachtrijders op andere gedachten bren gen. Volgens de Gentse politie is het ter hoogte van de kruising van R4-West en Deinsesteenweg de eerste twee dagen na de tun nelopening niet drukker dan voorheen en is het te vroeg voor conclusies Eerder vorige week trok burgemeester E Matthijs van Eeklo aan de alarmbel Hij vreest dat de Vlaamse gemeen ten in het grensgebied extra sluipverkeer te slikken krijgen in het beschermde Krekenge- bied tussen Assenede en Eeklo. Matthijs stelde vast dat route planners zoals Planet Internet en Routenet.nl tunnelverkeer richting Eeklo loodsen. Volgens de Vlaamse overheid is de vrees van de gemeenten in het Meetjesland onterecht. Ze stelt dat het altijd de bedoeling is ge weest de verkeersafwikkeling van en naar Vlaanderen via de Tractaatweg en de R4-Oost te laten verlopen. OOSTBURG - De Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaande- ren gaat op zaterdag 5 april naar de Nationale Paintball Games in Merchtem (B). Paintball wordt daar gespeeld in een oude brouwerij. Deelna me staat open voor maximaal dertig jongens en meisjes van 12 (minstens brugklas) tot en met 17 jaar Het vertrek is vanaf het station in Knokke De speeltijd is twee uur. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de Stichting Welzijn West- Zeeuws-Vlaanderen in Oost- burg. OOSTBURG - In de Openbare Bibliotheek in Oostburg wordt donderdag 27 maart vanaf 19.00 uur een literair café gehouden. De bijeenkomst is voorbereid door leerlingen uit havo 4 en vwo 5 van het Zwincollege. Gas te is schrijfster Pauline Slot die vertelt over haar eigen werk. Daarnaast zal een leerlingenpa nel haar met vragen bestoken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 49