499 Gemeente wil banen en bedrijven lSeïgeSïg Verrassing onder meelpakhuizen 119 Toost op permanente Beach Club Trio krijgt cel voor overval Zij belt dag en nacht voor één voordelig tarief. Get more. zeeuwse almanak Opa's auto \chouwen-Duiveland brengt eenheid in sociaal-economisch beleid Vluchtelingenwerk in Fietser botst tegen autodeur Auto botst Advertentie Safari Luna üverse ^aken, 1JS 275 ml prijs per liter 4 33 Hamburgers kilo 6 99 MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren drie mannen uit Amsterdam en Rotterdam voor het plegen van een ge welddadige overval op een taxichauffeur conform de eis veroor deeld tot gevangenisstraffen. De taxichauffeur werd op de A58 naar Vlissingen onder bedreiging van een pistool gedwongen te stoppen, waarna zijn portemonnee met 200 euro en gsm werden afgenomen. Hij kreeg een klap en moest in de kofferbak plaatsnemen. De overvallers gingen ervandoor. De chauffeur kon twee uur later worden bevrijd Bij T-Mobile bel je 24 uur per dag voor één voordelig tarief. Zeven dagen per week, binnen én buiten de regio Wil je meer weten, kijk dan op www.t-mobile.nl of bel 0800-7123. Deze komt van een krasse grijsaard uit Ellewoutsdijk, rijk gezegend met kleinkin deren. Laatst had hij er vijf van op bezoek: vijf jongens uit het gezin van z'n dochter „En ik weet nu ook waarover ze praten, als ze onder elkaar zijn", vertelde hij ons. Dank zij de jongste. Vijf jaar oud is die nog maar En als hij bij opa is, vindt hij alles even mooi: het huis, de tuin, de kaai, het strqnd en niet te vergeten opa's mooie rode auto. Veel mooier dan die van z'n vader. Dzis het joch rijdt graag een stukje met opa mee. Op de terugweg zat-ie al het moois om zich heen aan dachtig te bekijken. Toen op eens vanaf de achterbank z'n stemmetje klonk: „Opa, als jullie onder de zoden liggen, krijgen wij dit dan alle maal..." Dat is gewoon Edah Het 'slaan' van de eerste paal voor Beach Club Perry's, het derde permanente strandpaviljoen op Schouwen-Duiveland, ging gisteren niet zonder problemen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Famke van Loon SCHARENDIJKE - Met een lange pijp wordt water in het gat gepompt. Om de harde ondergrond zacht te maken. De funderingspalen moeten deze keer aan zienlijk dieper het strand in. Van de ge bruikelijke 'schepdiepte' van tachtig centimeter moeten de palen voor Beach Club Perry's nu drie meter de grond in. Het nieuwe paviljoen moet immers zo mer en winter blijven staan. „Dat het na twintig jaar ploeteren zo ver heeft mogen komen dat hier de pa len geslagen worden voor een blijvend paviljoen", verzucht Johan van Baarle. Jarenlang heeft hij op deze plek - aan de Noordzeekant van de damaanzet van de Brouwersdam - het seizoenspavil joen Duin en Strand gerund. Inmiddels heeft Perry den Broeder van Beach Club Perry's verderop op de Brouwers- dam dat stokje overgenomen. De twee paviljoenen verwisselen nu van plaats: Duin en Strand verhuist naar de dam, zodat de Beach Club op zijn plek opge bouwd kan worden als permanente strandtent. Loopbrug En dat is wat anders dan een paviljoen voor de zomer neerzetten, weet Den Broeder De nieuwe fundering en de vloer zijn beter berekend op het storm achtige winterweer. De kozijnen van de strandtent zijn nu van hardhout. Het paviljoen zelf wordt wat verder uit de duinen en meer richting de branding opgebouwd. Aan de zijkant wordt een lange loopbrug gemaakt; het paviljoen blijft zo ook bij de hogere waterstanden in de winter goed bereikbaar. Niet alleen de opbouw van het pavil joen is anders. Ook het bedrijf zelf zal een andere koers gaan varen. In het toe ristenseizoen zelf zal de Beach Club overdag een echte strandtent zijn, die in de avonduren met een uitgebreide kaart verandert in een restaurant. Ook feesten en partijen als afscheidsborrels en trouwerijen moeten straks zomer en winter aan de voet van de Brouwers- dam terecht kunnen. Voordat de permanente Beach Club zijn deuren kan openzetten, moet eerst nog het nodige werk verzet worden. Giste renmorgen werden onder een aarzelen de zonnetje de eerste palen het strand ingetrild. Van Baarle, die de eer had de eerste paal 'te slaan', kruipt gretig ach ter de bedieningspoken. Hij blijkt wat té enthousiast: wanneer de paal een eind de grond is ingegaan wordt de druk te groot. Met een ferme knars scheurt het hout. 'Verdriet moet je ver drinken', stelt Den Broeder. Hij laat zich hierdoor niet uit het veld slaan en vult de glazen van familie, vrienden en collega's snel met champagne. De paal wordt gespalkt en Van Baarle en Den Broeder toosten op de mijlpaal. waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND woensdag 19 maart 2003 prPietKleemans EEBIKZEE - Meer banen en drijven op Schouwen-Duive- pic staan bovenaan de jiriteitenlijst in het gemeen- jociaal-economisch be lton. 0ok w'' de gemeente korte termijn werk maken eten plan van aanpak voor ^tie en toerisme. t n0ta Sociaal Economisch fel werd in juni 2002 opge- &met als belangrijkste doel ^samenhang te creeren tus- de bestaande beleidsplan nen 'het beleidsveld Beano s' De gemeente heeft in de rtevijf jaar heel wat plannen Makt, maar aan samenhang eft het tot dusverre steeds •.broken. een concreet actieprogram- iheeft de gemeente op een rij- tszet wat er in de toekomst ét gebeuren om tot een gede- 3sociaal-economisch beleid komen. De Sociaal Economi- i? Raad van Schouwen-Dui- üad heeft haar licht over de ieidsnota laten schijnen en eje op basis van dat advies eft de gemeen te nu een priori- üenlijstgemaakt van een aan- zaken die op korte termijn ceten worden aangepakt. rbeidsmarkt bge prionteit wil het college ren aan het arbeidsmarktbe- jd Langdurige werkloosheid d bestreden te worden. De neente moet vanaf 1 januari W de financiële risico's van I Bijstandswet zelf dragen en erisico's willen burgemeester iwethouders zo klein mogelijk aden. De economie van het uwel een opkikkertje gebrui ken mag daarbij niet belem- ad worden door gebrek aan beidskrachten. enW willen ook haast maken it het ontwikkelen van een vi- eop de bedrijventerreinen, s effectief acquisitiebeleid tathoog op het verlanglijstje, moeten meer bedrijven naar teiland gelokt worden en er procedeerde asielzoekers zoe ken hun heil in de buurt van treinstations, bushaltes en openbare semi-bedekte ruim tes. In politieke kringen heet dit de oplossing van de straat", al dus motiveert Op 't Hof de keuze om de ruimte rondom de halte van de buurtbus onder De Beuze te gebruiken als locatie. De actie wordt donderdag tus sen tien uur 's morgens en vijf uur 's middags gehouden. Vluchtelingenwerk hoopt dat veel mensen hun solidariteit be tonen met de familie Nuredini door op deze dag een broodje of hapje op deze picknickplaats voor uitgeprocedeerden te nut tigen. „Neem uw eigen picknick mee. U zult ervaren dat eten on der de Schouwse hemel toch raar is", luidt de oproep van WN. De organisatie kan in elk geval rekenen op de steun van het Schouwse Acht Maartteam dat op dezelfde dag de actie 'Houd Anfe van de straat' lanceert. Dit team wil geld inzamelen voor een tijdelijke noodopvang van de familie en heeft voor giften het gironummer 8071923 ten name van 'Vrouwen schrijven geschiedenis' geopend. Ook So ciaal Cultureel Werk De Licht boei en de directie van de school voor speciaal onderwijs De Meie in Zierikzee steunen de actie. OOST-SOUBURG - Een inwo ner van Oost-Souburg is gisterochtend gewond geraakt bij een ongeluk op de Kanaal straat in zijn woonplaats. Op het moment dat een 49-jari- ge automobilist uit Vlissingen met zijn wagen stil stond naast de stoep en de deur opende, pas seerde de fietser en reed tegen het autoportier. Het slachtoffer is met onbekend letsel overge bracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. Duopak soep of maaltijdmix diverse soorten, pakje L69 door Marcel Modde ZIERIKZEE - Waarschijnlijk hebben er een paar flinke woon huizen gestaan, maar een blokje dichte bebouwing van meerdere kleinere panden is ook niet on mogelijk, denkt archeoloog J. Jongepier. Hij dateert de uit kloostermoppen opgetrokken fundering onder de meelpak huizen in Zierikzee in ieder ge val op dertiende- of veertiende- eeuws. Zeker driehonderd jaar ouder dan de fundamenten van het historische gebouw zelf. Echt spraakmakend is de vondst van de laat-middel- eeuwse muren onder de meel pakhuizen m één van de oudste stukjes Zierikzee niet, vindt de archeologisch medewerker van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland zelf. „Maar aardig is het natuurlijk altijd. Niemand weet precies wat daar heeft ge staan voordat de meelpakhui zen in de zeventiende eeuw op die plek werden gebouwd." Medewerkers van de provincia le dienst begeleiden de verbou wing van de monumentale meelpakhuizen tot apparte menten voor verstandelijk ge handicapten. Tijdens die werk zaamheden stuitten ze op de aanmerkelijk oudere fundering en keldertjes onder de gebou wen en het binnenplaatsje aan de achterkant. Deze muren zijn opgetrokken uit kloostermop pen. Uit het formaat van deze stenen leidt Jongepier af dat ze dateren uit de veertiende eeuw. Omdat ook naast de huidige be bouwing oude fundamenten zijn gevonden, gaat hij ervan uit dat op de plek van de meelpak huizen vroeger meerdere wo ningen hebben gestaan. Gezien Een werknemer van aannemersbedrijf Dostra veegt de oude funde ring onder de meelpakhuizen in Zierikzee schoon. Op de voorgrond gevonden scherven. foto Dirk-Jan Gjeltema de afmetingen en het zo op het oog doorlopende patroon van de muren denkt de archeoloog aan een paar grote huizen. Een an dere mogelijkheid is volgens hem een blok van dicht opeen gebouwde kleinere woningen. Dat laatste lijkt archivaris H. Uil van de gemeente Schou wen-Duiveland het meest waarschijnlijke. Zierikzee is rond de tiende eeuw ontstaan De eerste bebouwing in die hoek bevond zich, aldus Uil, rond de Nieuwe Kerk en heeft zich in oostelijke richting naar de ha ven uitgebreid. Gezien de per ceelsbreedte uit die tijd liggen grote huizen volgens hem op die plek niet voor de hand Ander zijds sluit hij niet uit dat er diepe panden hebben gestaan. Uli houdt het er op dat de huizen bewoond zijn geweest door de gegoede burgerij. Hij legt in die zin een verband met de aanwe zigheid van het veertiende eeuwse stadhuis aan de over kant van de straat. „Je mag daar geen arbeidersbuurt vermoe den, hoewel het best kan zijn dat een dergelijk soort huisjes op houten fundering er nog voor de periode van de kloostermoppen heeft gestaan. De bouw van een stadhuis betekende een zekere opwaardering, die ongetwijfeld een uitstraling heeft gehad op de omgeving." Beerput Het is niet de bedoeling de fun damenten uit te graven, geeft Jongepier aan, tenzij de aanne mer met heien precies op die plek moet zijn en de overblijfse len dus in hun voortbestaan worden bedreigd. „Maar als het even kan brengen we de vond sten in kaart voor het nage slacht en kan er weer zand over heen." Aangezien de meeste graafwerkzaamheden achter de rug zijn, verwacht Jongepier daar verder geen opzienbarende ontdekkingen meer. „Misschien nog een beerput. Het afval in de beerput zegt vaak iets over de welstand van de bewoners en maakt een wat exactere date ring mogelijk. dienen duidelijke regels te ko men voor werk aan huis. Ook wil het college snel duidelijk heid scheppen over de locaties waar wel of niet bedrijven kun nen neerstrijken en wil het ko men met een du idel i j k gronduit- giftebeleid. De communicatie tussen de gemeente, het be drijfsleven en de burgers is voor verbetering vatbaar. Verder wil de gemeente op korte termijn een plan van aanpak voor recre atie en toerisme het levenslicht laten zien. Wat betreft het Landbouw Ontwikkeling Plan (LOP) moet gekeken worden welke ideeën haalbaar zijn en welke mogelijkheden er zijn voor het ontwikkelen van Nieu we Economische Dragers. Mede op aandringen van de Schouwse SER wordt tijdens al deze pro cessen continu gekeken of deze naar wens verlopen of dat bij stelling nodig is. B en W vraagt de gemeenteraad in april een oordeel over het sociaal-econo misch ontwikkelingsplan. Als dat besluit er ligt, volgt een door het dagelijks gemeentebestuur op te stellen actieplan. Dat plan gaat dan de inspraak in, waarna het door het gemeentebestuur kan worden vastgesteld door Ali Pankow ZIERIKZEE - Vluchtelingen werk Schouwen-Duiveland voert morgen onder De Beuze in Zierikzee actie tegen het dum pen van uitgeprocedeerde asiel zoekers op straat. Directie aanleiding voor deze actie is de uitspraak van rechter H. Witsierin Middelburg gister middag dat het gezin Nuredini uit het azc in Burgh-Haamstede mag worden gezet. Dit gezin be staande uit moeder Arife (38) en twee zoons Ferdi (17) en Erdo- gan (14) heeft bijna tien jaar in asielzoekerscentra in Neder land doorgebracht. De familie wacht nog op afhan deling van het verzoek dat Vluchtelingenwerk in februari richtte tot minister Nawijn. Op grond van schrijnende omstan digheden van humanitaire aard is de minister gewaagd zijn dis- cretionaire bevoegdheid te ge bruiken en alsnog een vergun ning tot verblijf te verlenen „Na een circus van toezeggin gen, intrekkingen en beloftes vindt Vluchtelingenwerk het hoogtijd dat Nawijn geconfron teerd wordt met de effecten van zijn uitspraken op de betrokke nen", zegt coördinator P. op 'tHof Inspiratiebron Om in breder verband aandacht te vragen voor de humanitaire noodsituaties van families zoals Nuredini zal Vluchtelingen werk morgen een 'picknick plaats voor uitgeprocedeerden' inrichten. De organisatie bena drukt daarmee een schril contrast tussen ambitieuze cre atieve projecten op Schouwen- Duiveland en inhumane ge beurtenissen ten gevolge van het vluchtelingenbeleid. Inspi ratiebron voor deze actie is het kunstzinnige Picknickplekpro- ject van Jaap Verseput. In te genstelling tot dit project, kiest Vluchtelingenwerk niet voor een picknickplaats in een lan delijke omgeving. „De uitge- irankri jders oor de rechter DDELBURG - Een 31-jarige akrijder uit Goes is gisteren Middelburg veroordeeld tot tn maanden rijontzegging, tt weken voorwaardelijke ingenisstraf en duizend eu- boete. Goesenaar werd 25 januari jaar in zijn woonplaats door politie betrapt met een alco- percentage van 815 micro- is, ruim drie keer zoveel als tgestaan. i38-jarige stadsgenoot kreeg maanden rijontzegging, uvan twee maanden voor gelijk en 1000 euro boete [degd. De man was 25 janua- <Üt jaar in Goes achter het r in slaap gevallen en ver tas tegen een bushokje ge- Uit de blaastest volgde score van 615 microgram, aatwee keer zoveel als toege- politierechter kwam de Goe- aar enigszins tegemoet in rijontzegging, met betrek- [tot het behoud van het rij- rijs noodzakelijk voor zijn ARNEMUIDEN - Een 92-jarige inwoner van Arnemuiden heeft gisterochtend zijn auto geheel vernield bij een botsing met een verkeerszuil. De man reed op de Spoorstraat rechtdoor bij een wegversmalling. Hij kwam zelf met de schrik vrij. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39