Landschapsproject N-Beveland PZC PZC Euterpe viert verjaardag met muziek Zuil in Kapelle wijst ïardrijders op fout Bleekveld taboe voor vergunninghouders Raad Kapelle woest over toestemming uitbreiding school 17 Specialisten buigen zich over ideeën van burgers tiZaak rond erntransport ertraagd Fietser en scooter botsen Werkstraf voor stelen haarverf Cel voor poging tot diefstal uit auto Inbreker op heterdaad betrapt Twee weken cel voor winkeldiefstal Seniorenraad Vlissingen begint Fietser gewond bij val agenda woensdag 19 maart 2003 I0BTGENE - De Sociëteit tod-Beveland gaat meedoen wn het Countryside Exchange joject. Dit is een internatio- s, Ealproject waarin verbetering on landbouw en landschaps- „ken centraal staat. Burgers m N'oord-Beveland worden ^agd probleemstellingen -ad deze thema's aan te dra den team van specialisten at hier in september een week «aan het werk. - )e sociëteit nodigt de Noord- l jevelanders uit om morgen- rondom acht uur in de Koren- *ursin Kortgene te zijn. Het is l Ie bedoeling dat hier verder yordt ingegaan op de land ouw- en landschapsproblema- fc'ü tek. fe sociëteit heeft al wel een rove' vraagstelling geformu- erd Dit gaat in op de vraag «van de landbouwsector op ioord-Beveland weer een flo- erende sector kan worden ge- iosakt Daarnaast is de vraag bede toeristische sector de om- s; si kan verdubbelen. Daarbij is Bk nog het doel dat het Mid den Kleinbedrijf (MKB) en ij ^dienstverlening in stand blij- De landschapsidentiteit- or de sociëteit gekenmerkt open, rustig en ruimtelijk - ca* daarbij niet worden opge- l 5erd fel project loopt al enige jaren Amerika, Canada en Enge- ad. In Nederland heeft het in- m ovatiecentrum van het minis- trie van Landbouw vorig jaar iet project geïntroduceerd. In- tellingen die zich met land- chapszaken bezighouden kon- en reageren voor deelname. Stemde lijk koos het ministerie e Sociëteit Noord-Beveland ie i; Zoet water jij Het kan bijvoorbeeld om vra- e gaan als: wat ontbreekt er a voor een soort keten voor de jij (zet van bepaalde landbouw- m roducten? Óf het zijn vraag- m lukken op het gebied van de eiE oetwaterproblematiek. Het ka anin principe van alles zijn", ;eii ÏEDIERSWAAL - De zaak te- je! ra de 22 demonstranten die op 02 mei 2001 bij Reimerswaal een a:< lokkade op vierpen over een foorweg, is uitgesteld omdat i politieagent als getuige et worden gehoord, diender was gisteren opge- pen om bij het hof in Den hag te verschijnen, maar vamniet opdagen Ie demonstranten wilden op 9 demonstreren tegen een lemtransport en werden opge- 22! pakt, De politierechter in Mid- •op; dburg sprak de demonstran- a vrij, maar de officier van ,oc stitieging in hoger beroep. De 'Lgaat op 13 mei verder. legt Aly Wisse van de sociëteit uit. „Vervolgens zoekt het mi nisterie specialisten bij de on derwerpen. Deze gaan zich in de tweede week van september een week lang met de problematiek bezighouden. Aan het einde van de week komen ze met een rap port van aanbevelingen en daar moeten wij op Noord-Beveland mee aan de slag." Blanco De specialisten worden bij de onderwerpen gezocht. Er wordt gezocht in Amerika, Engeland, Canada, Schotland en in Neder land. De reden om specialisten uit het buitenland te halen, is dat deze niet bevooroordeeld zijn en volledig blanco naar de specifieke problematiek op Noord-Beveland kunnen kij ken. Daarnaast heeft iedere specialist vanuit zijn of haar land een eigen kijk op de zaken. Er zijn ook Nederlan ders aanwezig voor een goede communicatie en enige voor kennis. Wisse: „We hopen dat we mor gen het een en ander goed kun nen bespreken en dat er een nut tige inbreng van de burgers komt. Wij zijn in elk geval heel enthousiast over het project. Dat komt mede omdat de 99 projecten die tot nu toe al zijn uitgevoerd erg zinvol blijken en goed draaien." Euterpe tijdens een oefening met zangers in 1991 in het eigen oefenlokaal; de fanfare bestond toen 99 jaar. door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De muziekvereni ging Euterpe in Heinkenszand werkt tot oktober een jubileumprogramma af. De fanfare bestaat 110 jaar en viert dat consequent met eigen concerten en optredens door anderen. Zaterdag komt het muziekkorps van de Konink lijke Landmacht een avondvullend programma brengen in de Stenge in Heinkenszand: één van de hoogtepun ten in het jubileumjaar. Secretaris Theo van Geijsel zou niet weten waarom Euterpe indertijd is op gericht, Zomaar, vermoedt hij, omdat muziek zo leuk is. „Feit is wel dat de vereniging altijd zeer actief en gezond is gebleven. Ook nu nog. We hebben voldoende jonge leden. We zorgen zelf voor de aanwas door de hele kleintjes in een blokfluitensemble les te geven, waarna de leerlingen met een gede gen ondergrond naar de muziekschool kunnen. Jammer is het wel dat leden die naar elders gaan voor hoger onder wijs noodgedwongen moeten afha ken. Zuinigheid met vlijt is het credo in Eu terpe. Van Geijsel: „We hebben altijd geïnvesteerd in goede instrumenten maar we zijn er ook heel zuinig op. Het zelfde geldt voor de uniformen, midden jaren zeventig aangeschaft, maar nog steeds in gebru i kEr komt wel eens wat creativiteit bij kijken, maar dat hebben de leden ervoor over." Euterpe, dat moet erbij gezegd, zit in een bevoorrechte positie. De oefen ruimte hoeft de fanfare met niemand te delen want die is van de muziekvereni ging zelf. Jaren geleden kon Euterpe het voormalige kerkje aan de Dorps straat in Heinkenszand kopen. Af en toe wordt het wel verhuurd aan een volksdansvereniging, maar de muziek kan er zelf te allen tijde oefenen. „Zo hebben we ook plek voor een goede drumband en een dweilorkestje: de Zandlopers. Als je daar telkens oefen ruimte voor moet huren terwijl je je in strumenten ook nog moet versjouwen, wordt het al moeilijker. Wij hebben de ruimte en we gebruiken hem inten sief." Banden De Heinkenszandse fanfare heeft in de loop der jaren een traditie opgebouwd als het erom gaat banden te smeden met andere kunstvormen. Zo werkte het or kest al samen met koren, met zangers en foto Willem Mieras onlangs nog met de dansers van de stichting Dansz. „We hebben ook jaren achtereen een bigbandfestival gehou den, maar daarvoor is de belangstelling verminderd. We werken nu aan de orga nisatie van een taptoe, liefst nog in dit jubileumjaar", aldus Van Geijsel Het concert van zaterdag wordt gehouden dankzij de contacten die Euterpe legde tijdens het Oranjeconcert in Goes, ter gelegenheid van het huwelijk van Wil- lem-Alexander en Maxima. „Het or kest van de Landmacht speelde zo feno menaal en succesrijk, dat we ze meteen hebben gevraagd. Het programma be staat uit licht klassiek voor de pauze en wat meer swing erna." Kaarten zijn in de voorverkoop bij de Stenge verkrijgbaar, maar ook zater dag aan de zaal. Het concert begint om 20.00 uur. APELLE - De gemeente Ka mplaatst binnenkort een zo- Ie snelheidsinformatie- REDACTIE bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 ^60 AA GOES Tel: (0113) 273000 J* (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl loom 'n9dd Huibers Weke van der Jagt RobPaardekam Sleffan ter Maat ^BALE redactie ^stsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLiSSINGEN ITel: (0118) 484000 fax: (0118) 470102 "TWI: redactie@pzc.nl wternet i^pzc.nl b-mail: web@pzc.nl zuil. De infozuil moet ervoor zorgen dat het aantal ongeval len binnen de gemeente wordt teruggedrongen. De meeste van deze ongevallen gebeuren door te hard rijden. Elke maand vinden er in de ge meente Kapelle tien ongevallen plaats. Per jaar komt dat neer op honderdtwintig ongevallen. Eenderde van deze ongevallen gebeurt binnen de bebouwde kom. De gemeente Kapelle heeft daarom besloten om, naast de maatregelen die zij al neemt in het kader van Duurzaam Veilig Verkeer zoals verkeersdrempels en 30-kilometerzones, een snel- heidsinformatiezuil te plaatsen. Doel van deze mobiele zuil is de snelheid van automobilisten te rug te dringen zodat het aantal ongevallen binnen de bebouw de kom structureel afneemt. De snelheidsinfozuil is een appa raat dat digitaal aangeeft hoe hard een auto rijdt. De automo bilist kan dan aflezen wat zijn snelheid is en zijn rijsnelheid terugbrengen naar de maxi mumsnelheid die op die plaats geldt. Ongelukken Het instrument komt op plaat sen in Kapelle te staan waar veel ongelukken plaatsvinden Een voordeel van het apparaat is dat je het op verschillende plaatsen kunt neerzetten. Auto mobilisten kunnen dan niet an ticiperen op het instrument. Eventuele sancties in de vorm van bekeuringen blijven bij de zuil uit. door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes wil mensen met een parkeervergun- ning voortaan weren van het Bleekveld. Daarmee moet de huidige, verwarrende situatie op het terrein worden opgehe- Het Bleekveld is bedoeld voor zowel vergunninghouders als bezoekers van de binnenstad. Door de bouw van de schouw burg is een deel van de parkeer ruimte verloren gegaan. Daar om is het gedeelte voor vergunninghouders gewijzigd. Het gevolg is dat er minder ruimte is voor bezoekers van de stad. Bovendien worden sinds dien opvallend veel parkeer boetes uitgedeeld, omdat de af bakening van de gebieden met voor iedereen duidelijk is. De gemeente beschouwt dit als 'een weinig bevredigende situa tie die voor verbetering vatbaar is'. Een mogelijke oplossing zou kunnen zijn het mengen van vergunning- en betaald parke ren, zoals op het Molenplein en het Hollandiaplein. De gemeen te vreest echter in het geval van het Bleekveld dat er dan veel meer vergunninghouders ge bruik van maken, zodat er wei nig ruimte overblijft voor be zoekers van de binnenstad. Daarom wordt ervoor gekozen de vergunninghouders naar el ders te laten uitwijken, zodat het Bleekveld volledig beschik baar is voor bezoekers. De ge meente loopt daarmee ook vooruit op de toekomst Als de plannen zijn verwezenlijkt om een parkeergarage te bouwen op de plaats van het arbeidsbu- De huidige situatie op het Goese Bleekveld, betaald en met een vergunning parkeren door elkaar, ver oorzaakt volgens de gemeente te veel verwarring. foto Willem Mieras reau, zou het Bleekveld toch al geen functie meer vervullen voor vergunninghouders. Nadelig Het gemeentebestuur beseft dat er een nadelige situatie ontstaat voor mensen met een parkeer- vergunning. Binnen de cen trumzone kunnen zij dan slechts nog terecht op het Mo lenplein, de A Joachimikade, de Oude Singel en het Hollan diaplein. Zij kunnen ook kiezen voor een kaart voor een andere zone, waar ze zowel op plaatsen voor vergunninghouders als voor betaald parkeren mogen staan. Dat betekent wel verder lopen. Het voorstel wordt maandag 24 maart besproken in de raads commissie grondgebied. Deze openbare vergadering vindt plaats in het stadhuis aan de Grote Markt in Goes en begint om 19.30 uur. De commissie be spreekt dan ook het idee om het gebruik van het algemeen abon nement uit te breiden. Dat kan nu alleen op plaatsen voor be taald parkeren worden ge bruikt, overal in de stad met uitzondering van de Grote Markt. Het is de bedoeling dat te verruimen met plaatsen voor vergunninghouders. De prijs blijft gelijk: 1400 euro per jaar. THOLEN - Op de Nieuwe Postweg in Tholen kwamen gister middag een veertienjarige fietser en een zestienjarig meisje op een scooter frontaal met elkaar in botsing. Dat gebeurde toen de jongen op het fietspad moest uitwijken op het moment dat het meisje met haar scooter uit de tegenovergestelde rich ting kwam. De verwondingen van beiden vielen mee MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een twintigjarige vrouw uit Goes voor een winkeldiefstal veroordeeld tot twintig uur taakstraf. De verdachte nam op 27 januari dit jaar bij Kruidvat in Goes een verpakking haar- kleuringweg. Bij het passeren van de kassa ging het alarm af. MIDDELBURG-De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 40-jarige man uit Vlissingen wegens poging tot dief stal conform de eis veroordeeld tot drie weken celDe Vlissin- ger wist op 10 januari dit jaar in zijn woonplaats het portier van een auto, die niet op slot zat, te openen. De junk doorzocht het dashboardkastje op zoek naar spullen van zijn gading, maar werd tijdens zijn handelingen gestoord door de bestuur ster van de auto. Die sloot de auto af en belde de politie. BIEZELINGE - De bewoonster van een huis aan de Juffers- weg in Biezelinge heeft in de nacht van maandag op dinsdag een inbreker betrapt De vrouw werd rond twee uur wakker, nadat ze gestommel in de woonkamer had gehoord. Toen ze naar beneden liep, zag ze een man het huis uitvluchten. Hij nam een laptop en twee mobiele telefoons mee MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 26-jarige inwoner van VI issingen voor het plegen van een winkeldiefstal twee weken gevangenisstraf opgelegd. Dc man werd op 20 januari dit jaar bij Hebu Sport in Vlissingen betrapt bij het stelen van een trainingsbroek en een sport - shirt. VLISSINGEN - De seniorenadviesraad van Vlissingen wordt maandag 24 maart officieel actief. Om 14.30 uur komen de le den en wethouder L. Poppe-de Looff bijeen in het Muzeeum aan de Nieuwendijk te Vlissingen om het convenant te onder tekenen. De seniorenadviesraad is een onafhankelijk orgaan van ou deren dat de gemeente adviseert op alle terreinen die de be langen van senioren raken. OOST-SOUBURG - Een inwoner van Oost-Souburg is gisterochtend met onbekend letsel overgebracht naar het zie kenhuis in Vlissingen, nadat hij op de Kanaalstraat in zijn woonplaats tegen een geopend autoportier was gereden. Een 49-jarige automobilist uit Vlissingen stond stil naast de stoep. Op het moment dat hij zijn deur opende, passeerde de fietser. door Mieke van der Jagt KAPELLE - De reformatori sche Juliana vanStolbergschool in Kapelle heeft van het Kapelse college van burgemeester en wethouders toestemming ge kregen om nu eindelijk met de bouw voor een uitbreiding te beginnen. Wethouder J. Herselman deelde dat gisteravond mee aan de raad, waarop enkele fracties zeer verbolgen reageerden. De fractie van PvdA en Gemeente belang vonden de gronden waarop het college heeft beslist en de manier van mededelen on behoorlijk en schokkend Een maand geleden ging de meerderheid van de raad achter een motie staan waarin de school de benodigde beschik king voor de uitbreiding zou worden geweigerd. De raad wil de eerst een onderzoek afwach ten naar de huisvesting van alle scholen in Kapelle, zodat de op lossing wellicht zou kunnen worden gevonden in een drie- hoeksruil of in samenhang met de uitbreiding van het gemeen tehuis. Het college maakte toen al dui delijk dat het zich van die motie niets zou aantrekken, als mocht blijken dat de zaak geen uitstel verdraagt. Volgens Herselman kan dat uitstel ook niet meer. De school heeft zelf, in afwachting van beleid, de plannen al uitge steld en uit een snelle beschou wing van de nieuwste prognoses is gebleken dat de scholen in Kapelle op hun eigen plek ver der kunnen, Initiatief Tijdens een schorsing werd ook nog het idee geopperd om een initiatiefvoorstel dat de SGP vorige maand lanceerde, op nieuw in te dienen Dat voorstel voorzag in nieuwbouw voor de school en gebruik van een deel van het oude gebouw door de gemeente Het haalde het niet omdat SGP- raadlid L. Kosten niet mee mocht stemmen wegens betrok kenheid. Nu hij het voorzitter schap van het schoolbestuur heeft neergelegd, zou het voor stel het wel hebben gehaald, maar de SGP-fractie weigerde om het oude initiatiefvoorstel nog te steunen. Dat zou alleen maar meer uitstel betekenen voor de school en dat kan echt niet meer. De raad ging gisteravond ook akkoord met het bestemmings plan Overtieringe, inclusief de exploitatieovereenkomt. De fractie Gemeentebelang vond de grondprijzen veel te hoog en beklaagde zich erover dat een woning zelfs voor tweeverdie ners nauwelijks nog bereikbaar is. Wethouder G. Burger legde uit dat Kapelle marktconforme prijzen moet vragen omdat an ders bouwers grove winst gaan maken op een kavel in Kapelle. „Wij kunnen dat geld beter zelf verdienen om er zinvolle dingen mee te doen voor de Kapellena- ren. Een projectontwikkelaar steekt het niet in speeltuintjes maar in zijn eigen zak STREEKACTIVITEITEN BIEZELINGE Waardekenstraat47.20.00 uur' Schrijfactiviteiten Amnesty Interna lional; BORSSELE Gymzaal Troyeweg, 13.30 uur: Basra speelt: Circus Kolderiek; GOES Oosterkerk, 9.30 uur: Bijeen komst Woman's Aglow; De Spinne, 13.00-16.45 uur Senioren biljart compe titie; 13.30-16.30 uur: Koersbal senioren; Hollandsche Hoeve, 13.00 uur: Demon stratie oude ambachten; De Pit, 13.30-16 30 uur: Biljartclub De Pit com petitie; 14.00 uur: Activiteiten voor WAO-ers; 14.00 uur: Contact/ken nisma kingsmiddag voor mensen met Coeliakie en/of glutenvrij dieet, Bibliotheek. 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen 4-8 jaar; HEINKENSZAND Gebouw Scouting aan 't Dijkje, 9.30-15 00 uur: Kinderkle dingbeurs; KAPELLE Sportgebouw Molenvate 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Sjoelen; KORTGENE Gymzaal in de Bernhard straat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50 plussers, 14.00 uur: Koersbal voor 50- plussers; OUD-VOSSEMEER Vossenkuil, 14.00 uur Koersballen ANBO. SCHORE Dorpshuis. 13 15 uur: Volks dansen. THOLEN Wijkgebouw Zoekweg 14 00-16 00 uur: Jeugdsoos; Kerkge bouw NPB. 19 30 uur Oecumenisch avondgebed; WAARDE - Dorpshuis, 14.30 uur: Oude renmiddag; WEMELDINGE Dorpscentrum De We mei, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; YERSEKE Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Rondvaart Oosterschelde; 't Tref punt, 13.00 uur: Activiteitenmiddag; De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor 50-plussers; :-r gunninghouders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35