Actie Soes zet plan De Groene door -sëS Nieuwe aanplant voor Boomdijk Verlagen subsidie ontstemt Podium Reimerswaal Oren dicht voor de eerste paal Rover wil bushaltes terug in Hansweert 13 Twee straatjes te ver ietser ten val Ia vindt neven veer et te hoog Loslopende hond bijt man uneente vraagt provinciale commissie om oordeel Drankrijders voor de rechter Zij belt dag en nacht voor één voordelig tarief. T -Mobile zeeuwse almanak Opa's auto nrfinlf Bosboom Het omstreden plan rde invulling van kavel-De ene in Goes wordt opnieuw „gelegd aan de Provinciale lologische Commissie Q.Als die een positief ad- kan binnen afzienba- tennijn de bouwvergunning rfen verleend. Bbedrijf De Groene, dat nu de locatie aan de Anjelier- atisgevestigd, verhuist bin- iort naar bedrijventerrein ipoein. Er zijn al jaren plan- mm woningen en apparte- cienop de vrijkomende ka- te bouwen. Uit de buurt m echter een groot aantal vooral tegen de jite (deels drie, deels vier wlagen plus kap) van de ap- ten aan de kant van de tsingel. {ellediscussie bereikte vorig rnovember een climax. Tot Ot ongenoegen van de be- meegedeeld, zowel schriftelijk als mondeling. De gemeente heeft daarbij opnieuw toegege ven dat 'een betere communica tie van de kant van de gemeente wat irritaties had kunnen voor komen', zo staat in de brief. ,,Wij trekken ons dat aan." Ook de PPC had diverse kriti sche kanttekeningen bij het plan geplaatst, onder meer over de hoogte van de appartemen ten. Op dat punt houdt de ge meente dus voet bij stuk. Op andere onderdelen is het be stemmingsplan wat aangepast, aangevuld of verhelderd. De ge meente heeft het nu opnieuw voorgelegd aan die commissie. Als de PPC nu wel positief oor deelt, begint de gemeente de versnelde planologische proce dure. Dat betekent dat het plan ter inzage wordt gelegd, waar tegen bezwaren kunnen worden ingediend. Het college beslist vervolgens over het verlenen van de bouwvergunning. Be zwaarmakers hebben daarna de mogelijkheid om beroep in te stellen bij de rechtbank en later hoger beroep bij de Raad van State. De gemeente houdt er, gezien de voorgeschiedenis, re kening mee dat dat ook gebeurt. Op aandringen van de PPC wordt het plan ook nog voor ad vies voorgelegd aan de Rijks dienst voor de Monumenten zorg. Er loopt al enkele jaren een procedure om de Oostsingel aan te wijzen als beschermd stads gezicht. De kavel-De Groene is daar buiten gelaten, volgens be zwaarmakers ten onrechte. aarmakers ging een meerder de raadscommissie hed toen toch akkoord hTtplan. Het schrappen van rade laag werd niet als tselijkgezien, omdat dan een eenvormig bouwblok zou Kan. dat juist massaler zou [komen. ritaties :Goese college van B en W eftinmiddels definitief beslo- veider te gaan met het plan. ïiisde bezwaarmakers ook DUWERSHAVEN - Een 81- «e fietser uit de gemeente bmven-Duiveland is gister- Sdag rond vier uur gewond pakt. toen hij ten val kwam ■de Noorddijk in Brouwer- n. De man werd aangere- or een 69-jarige automo- jst uit Ouddorp die achteruit tó maar de fietser over het DDELBURG - De NMa stelt tnonderzoek in naar de tarie- nvanhet fiets-voetveer Vlis- jen-Breskens. De kartelpoli- neent dat een kaartje voor veer niet buitensporig duur Romend Statenlid H. Smits 1 had de NMa om een on- Eoekgevraagd. Ze wees erop leen jaarkaart voor het f iets- eer voetgangers 585 euro d. Voor overtochten met de geheven autoveerdienst van PSD waren voetgangers op Thasis 10 euro kwijt. NMa maakt een andere ver hang De kartelpolitie stelt :etfiets-voetveer een nieuw pÖ van vervoer is. Om te be- slen of sprake zou kunnen ivaneen buitensporig hoog fel heeft de NMa gekeken 2 de kosten van een jaar- aitvoor de fast ferry Rotter- n-Dordrecht. De tarieven ®beide veerdiensten zijn na- «oeg gelijk Niet dat ze niet blij zijn dat er een nieuw schoolgebouw komt in Hoedekenskerke; maar moet die paal nou zo luidruchtig de grond in? foto Willem Mieras door Patrick de Block HOEDEKENSKERKE - Onder het toe ziend oog van tientallen kinderen en ouders is de bouw van de brede school in Hoedekenskerke gisteren begonnen. Directeur C. Kouwijzer van basis school De Regenboog mocht de eerste paal voor de nieuwe school in de grond slaan. Over de komst van de brede school, die naast dorpshuis De Griend komt te staan, was in het begin veel te doen. Zo wilde het bestuur van de basisschool eerst een nieuw gebouw op de huidige plaats in de Vinningestraat. De ge meente Borsele zag daar niets in. Zij wilde een brede school met meer voor zieningen. Toen eenmaal was besloten dat de school naast het dorpshuis kwam te liggen, diende het volgende probleem zich aan. De gemeente wilde een mo dern gebouw, maar daar wilde het schoolbestuur niet over praten. Dat koos voor een traditioneler ontwerp van architectenbureau Wisse Tuinhof Slemmer (WTS), maar daar kon de ge meente zich weer niet in vinden. WTS ging opnieuw aan de slag met de wen sen van beide partijen, Dit resulteerde in een modern gebouw met veel glas. In het nieuwe gebouw komen drie lesloka len, een centrale hal, een personeels- en directiekamer en twee kamers voor leerlingenbegeleiding. Leefbaarheid In de nieuwe school moeten naast onderwijs ook andere instanties zoals kinderopvang en een peuterspeelzaal komen. Wethouder Van Opdorp bena drukte dat de school belangrijk is voor Hoedekenskerke. „In het kader van de leefbaarheid was de komst van de brede school nodig. De school heeft vele mo gelijkheden en is een uitkomst voor de gemeenschap van Hoedekenskerke. Zo kan de muziekvereniging daar 's avonds oefenen." De school is te berei ken vanuit de Oostendestraat en via het paadje langs De Griend. In het dorps huis, dat met een gang wordt gekoppeld aan de nieuwe school, worden enkele kleine verbouwingen verricht. Zo wordt er een ruimte aangepast in ver band met de digitalisering van het dorpshuis, de binnen- en buitenkant worden geschilderd en de ventilatie en elektriciteit worden verbeterd. De nieuwe school wordt waarschijnlijk nog eind dit jaar opgeleverd. Met de kerst wil De Regenboog verhuizen naar het nieuwe pand. WOLPHAARTSDIJK - Een los lopende hond heeft gistermid dag rond half twee op de Water sportweg in Wolphaarstdijk een 24-jarige inwoner uit de ge meente Goes in zijn been gebe ten. (Advertentie door Rob Paardekam HANS WEERT - Reizigersorga nisatie Rover vindt het onac ceptabel dat vervoersbedrijf Connexxion de bushaltes in de kern van Hansweert heeft opge heven. Volgens M. Lootens moet de provincie het probleem op lossen. Sinds maandag kunnen inwo ners van Hansweert alleen nog opstappen bij een halte buiten de bebouwde kom. Dat komt door de problemen rond lijn 27 tussen Goes en station Kruinin- gen-Yerseke. Connexxion wilde die lijn opheffen en vervangen door een dienst die zou gaan rij- den tussen Wemeldinge en Ril land. Na veel protesten besloot de provincie met geld over de brug te komen, zodat lijn 27 be houden kon blijven. Het pro bleem was wel dat het dorp Kruiningen nu zonder bus zat. Connexxion bedacht een oplos sing: lijn 28 moet voortaan de kern Kruiningen aandoen voor dat hij naar het station gaat. Om de tijd die door die omweg ver loren gaat terug te winnen, wer den de haltes aan de Boomdijk in Hansweert geschrapt. Woordvoerster M. Lootens van Rover Zeeland zegt begrip te hebben voor de beslissing van Connexxion. Het bedrijf moet rekening houden met aanslui tingen op de trein en andere buslijnen. Toch vindt ze de situ atie in Hansweert niet accepta bel. „Een halte die zo ver buiten het dorp ligt, stimuleert mensen niet om de bus te nemen. Vooral ouderen zijn de dupe van deze maatregel." Volgens Lootens moet de provincie nog maar eens aan het werk om ook dit probleem op te lossen. Natuurlijk zijn ook de meeste politieke partijen uit Reimers- waal bezorgd over de ontstane situatie. De Partij van de Arbeid overweegt tijdens de raadsver gadering van volgende week een motie in te dienen waarin Con nexxion wordt opgeroepen het besluit terug te draaien. Burge meester en wethouders van Rei- merswaal laten ondertussen weten in gesprek te zijn met de dorpsraad van Hansweert en Connexxion. Een oplossing zou in het verschiet liggen. Hamburgers kilo geldig 1 23 maart Duopak soep of maaltijdmix diverse soorten, pakje U» Dat is gewoon Edah door Rolf Bosboom KATS - De Boomdijk doet haar naam weer een beetje eer aan. Na de kaalslag van vorige maand, toen noodgedwongen ruim vierhonderd zieke bomen werden gerooid, worden mo menteel jonge bomen terugge- plant. Het gaat in totaal om 477 populieren. Tuincentrum San- dee uit Kamperland voert het werk uit. Het bedrijf levert de bomen, plant de helft ervan zelf en graaft de gaten voor de overi ge populieren. Die worden ver volgens neergezet door vrijwil ligers van natuurvereniging Akkerleven. De vernieuwing van de wegbe- planting is onderdeel van het landschapsbeleidsplan dat de gemeente Noord-Beveland in 1998 heeft laten opstellen. De uitvoering ervan loopt sinds 1999. Een van de doelen van het plan is het verbeteren van het bomenbestand op de dijken. Dat loopt nog tot 2005. foto Willem Mieras BEVELANDEN/THOLEN woensdag 19 maart 2003 door Rob Paardekam RILLAND - Podium Reimers waal is boos over het voornemen van de gemeente om de subsidie met vierduizend euro te verla gen. Dat laat de werkgroep we ten in een brief aan de gemeen teraad. Podium Reimerswaal. de voor malige werkgroep Kulturele Evenementen Reimerswaal, houdt zich bezig met het organi seren van culturele evenemen ten en optredens in de gemeente. Dat doet ze met veel succes. Be kende artiesten als Youp van 't Hek, Herman Finkers, Wibi Soerjadi, Bert Visscher, Urba- nus, Marc-Marie Huijbregts en MIDDELBURG - Een 31-jarige drankrijder uit Goes is gisteren in Middelburg veroordeeld tot negen maanden rijontzegging, twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en 1000 euro boete. De Goesenaar werd 25 januari dit jaar in zijn woonplaats door de politie betrapt met een alco holgehalte van 815 microgram, ruim drie keer zoveel als toege staan. Een 38-jarige stadsge noot kreeg van de politierechter zes maanden rijontzegging, waarvan twee maanden voor waardelijk en 1000 euro boete opgelegd. De man was 25 janua ri dit jaar in Goes achter het stuur in slaap gevallen en ver volgens tegen een bushokje ge botst. Uit de blaastest volgde een score van 615 microgram, bijna twee keer zoveel als toege staan. De politierechter kwam de Goesenaar enigszins tege moet in de rijontzegging, omdat die het rijbewijs nodig heeft voor zijn werk. Herman van Veen hebben de af gelopen jaren optredens ver zorgd in de diverse Reimers- waalse dorpshuizen. Om dat alles mogelijk te maken, krijgt de werkgroep een subsi die van de gemeente. Die dreigt drastisch te worden verlaagd, omdat een meerderheid van de gemeenteraad vorig jaar, toen er bezuinigingsposten moesten worden gevonden, besloot het budget voor culturele evene menten te verlagen. Podium Reimerswaal moet het zodoen de met vierduizend euro per jaar minder doen. Dat is een kwart van het budget. Complimenten De werkgroep is daar niet over te spreken. In een brief aan de gemeenteraad zegt coördinator Jacques Boonman dat Podium Reimerswaal de afgelopen jaren zijn stinkende best heeft gedaan om iets toe te voegen aan de leef baarheid van de dorpen. Met een vrijwel gelijk blijvende sub sidie van de gemeente is het aantal voorstellingen gegroeid van 15 naar 25 per jaar. De com plimenten die vanuit de ge meente aan Podium Reimers waal werden gegeven, vallen volgens de stichting niet te rij men met de korting die nu is aangekondigd. Er is overigens nog hoop voor Podium Reimerswaal. De mees te oppositiepartijen zijn altijd tegen de verlaging van de subsi die geweest en in haar wensen- lijstje voor de kadernota zegt nu ook de BBR dat aantasting van het budget niet wenselijk is. Waarschijnlijk wordt het on derwerp de komende maanden opnieuw een punt van discussie. Burgemeester en wethouders hebben de brief van Podium Reimerswaal voorgelegd aan de onlangs ingestelde externe bezwarencommissie van de gemeente. Die zal, na alle par tijen gehoord te hebben, een voorstel doen aan de gemeente raad. MIDDELBURG - Na een verjaardagsfeestje op 26 januari dit jaar wilde een 59-jarige vrouw uit Middelburg toch in haar auto naar huis rijden. Dat was twee straatjes verder. Die dag hield de politie een landelijke alcoholactie en de wouw liep tegen de lamp. Politie rechter R. Lameijer wees de Middelburgse gisteren op de score die uit de blaastest was gekomen: met 725 microgram zat ze ver boven de limiet. Lameijer veroordeelde haar tot zes maanden rijverbod, waarvan twee maanden voorwaardelijk en 1000 euro boete Advertentie Bi| T-Mobile bel ie 24 uur per dag voor één voordelig tarief. Zeven dagen per week. binnen én buiten de regio. Wil je meer weten, kijk dan op www.t-mobile.nl of bel 0800-7123. Deze komt van een krasse grijsaard uit Ellewoutsdijk, rijk gezegend met kleinkin deren. Laatst had hij er vijf van op bezoek: vijf jongens uit het gezin van z'n dochter. „En ik iveet nu ook waarover ze praten, als ze onder elkaar zijn", vertelde hij ons. Dank zij de jongste. Vijf jaar oud is die nog maar En als hij bij opa is, vindt hij alles even mooi: het huis, de tuin, de kaai, het strand en niet te vergeten opa's mooie rode auto. Veel mooier dan die van z'n vader. Dus het joch rijdt graag een stukje met opa mee. Op de terugweg zat-ie al het moois om zich heen aan dachtig te bekijken. Toen op eens vanaf de achterbank z'n stemmetje klonk: „Opa, als jullie onder de zoden liggen, krijgen wij dit dan alle maal..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33