Harde aanpak rommel en overlast PZC PZC Nog geen nieuwe invulling veerplein Miniatuurpark gaat Lange Jan exploiteren L Gentse randgemeente vreest verkeersdruk door tunnel Leefbaar Middelburg wil duidelijkheid over schade door sloop 17 'eere treedt strenger op tegen organisatoren van evenementen NMa vindt veer niet te duur Werkstraf voor stelen haarverf Drankrijdster krijgt boete Cel voor poging tot diefstal uit auto Seniorenraad Vlissingen opgericht Fietser gewond bij val Drankrijders voor de rechter agenda woensdag 19 maart 2003 ^rMiriam van den Broek HOMBURG - De gemeente Vee- beeft vorig jaar nog niet opge lden tegen organisatoren van c,{nementen die het terrein na ,/loop niet hebben schoonge maakt. Veere had zich voorge len dat wel te doen, maar iar kwam niks van terecht, pal blijkt uit de evaluatie van iet seizoen 2002. Dit jaar wil de ifnieente de organisatoren wel iarder aanpakken. i&lopen zomer waren er échten over het schoonmaken tinhet evenemententerrein. De -*s?e organisatoren schijnen 7"; met te doen. Vooral als een Ksviteit op zaterdag plaats- cdt.isdat vervelend, want de ifdeiing beheer en onderhoud re de gemeente maakt pas op mandag schoon. Si!probleem deed zich een jaar ederook al voor en is vermeld t de evaluatie van het seizoen 01. Toen nam de gemeente voor hierover betere af ten te maken met de orga- dtoren. kzezich niet aan de afspraak Iden, zou een rekening voor extra schoonmaakkosten de woordvoerster van jgemeente is dit het afgelopen jarnogniet gebeurd, omdat die fspraak niet in élle vergunnin- eo voor evenementen was op genomen. Dit jaar kunnen organisatoren d:eeen bende op het terrein ach- i, wel een nota verwach- Onacceptabel Domburg en Zoutelande had- denhet afgelopen zomerseizoen emaken met onacceptabel veel overlast van mensen die alcohol drenken op straat, urineerden opstraal, drugs dealden of ge- uidsoverlast veroorzaakten. Met de politie is afgesproken dalai in het voorseizoen veroor zakers van overlast gelijk op de bon worden geslingerd. Dat loet een duidelijk signaal zijn voorde rest van het seizoen, bals elk jaar werden veel stra- tijdens evenementen afge sloten voor het verkeer. Hoewel het aantal festiviteiten is toege nomen (198 in 2001 en 230 in 2002) bleef het aantal afgeslo ten straten gelijk. Volgens de brandweer kwam de veiligheid een paar keer in het geding om dat ook de hulpdiensten er niet door konden. De aanvragen voor evenemen ten zijn vorig jaar eerder bij de gemeente ingediend dan voor heen. Daarnaast hebben de lokale actiecommissies meer contact met elkaar en met de evenementenorganisatoren ge zocht. Daardoor was de sprei ding van de evenementen beter dan voorgaande jaren en wer den er ook in het naseizoen een paar grotere evenementen ge houden. De nieuwe evenementencoördi nator kan de spreiding nog ver der verbeteren. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Miniatuur Walcheren verzorgt vanaf ko mend seizoen de beklimmingen op de Lange Jan in Middelburg. Het attractiepark neemt die taak over van de WV. De ge meente Middelburg wil een deel van de taken van de VW bij an dere organisaties onderbren gen. De activiteiten van de VW kostte de gemeente jaarlijks 140.000 euro. Volgens wethou der P. Bruinooge kan de ge meente dat geld zelf beter beste den. Middelburg heeft dan ook niet meegedaan in de VW-fu- sie, waaruit de kust-VW Wal cheren is ontstaan. ..Een kust- VW is heel iets anders dan een stads-VW. Die houden zich veel meer bezig met het boeken van overnachtingen." De gemeente onderhandelt nog met de ANWB. Die zou de win kelfunctie van het VW moeten overnemen. Daar moet een ver goeding tegenover staan. „De ANWB verdient natuurlijk niets aan het uitdelen van gratis folders", aldus Bruinooge. Gidsendienst De gidsendienst, die bijvoor beeld de rondleidingen door het stadhuis verzorgt, moet worden ondergebracht bij het Bureau voor Toerisme Zeeland. Ook daarover lopen nog onderhan delingen. „De backoffice, zeg maar het verzamelen van gege vens, kunnen we zelf", zegt de wethouder. „Dat kan onderdeel uitmaken van stadspromotie. Als je toch moet betalen, wil je ook bepalen." De gemeente Middelburg is op dit moment bezig om de stadspromotie op te zetten. Het geld dat eerst werd besteed aan de VW, kan daar voor worden gebruikt. Deeigenaar van Miniatuur Wal cheren, S. van Rijswijk, is en thousiast. „Het idee is om de be klimming van de Lange Jan te koppelen aan een bezoek aan Miniatuur Walcheren. We gaan het op een leuke manier aan pakken. De Lange Jan moet weer het middelpunt van de stad worden. Het is het belang rijkste gebouw van Middel burg." Van Rijswijk wil een beklimming van de toren aan trekkelijker maken. „We willen de geschiedenis van de toren op een wat leukere manier laten zien. Verder moet het mogelijk zijn om boven een kopje koffie te drinken. Het zijn toch tweehon derd treden naar boven, dan is het best lekker om even te zit ten." Ludieke acties Miniatuur Walcheren heeft een bijzondere band met de Lange Jan. In het park staat een kopie. Twee jaar geleden haalde het pretpark het nieuws toen de mi ni-Lange Jan tot de grond toe afbrandde. Vanaf de grote Lan ge Jan is Miniatuur Walcheren te zien, het echte Walcheren ziet er vanaf de toren weer uit als een miniatuur. Van Rijswijk, die be kend staat om zijn ludieke ac ties, heeft al wat plannen met de toren. „We willen een hardloop wedstrijd naar boven organise ren." Hij heeft heel stiekem al met de gedachte gespeeld om mensen te laten abseilen van de Lange Jan. „Maar daar moeten de gemeen te en monumentenzorg toestem ming voor geven." Bruinooge is duidelijk over dat proefballonnetje: „Het is een rijksmonument. Dat kan hij wel vergeten." doorKris Naudts GENT-De opening van de Wes- ttrscheldetunnel veroorzaakt «mist onder bewoners van de Gentse randgemeente Drongen. Zenezen dat met de ingebruik neming van de tunnel nog meer vrachtverkeer vanaf Zelzate via ie R4-West naar de autoweg EK) zal rijden en daarvoor de Deinsesteenweg (N466) door Drongen zal gebruiken. ^gemeente ligt langs de auto- *egE40 aan de westelijke kant jvaGent. Vrachtwagens die via feR4-West naar de E40 willen, swten de aansluiting van de R4 KdeE40 ter hoogte van Flan ks Expo nemen, zegt het actie- snitéLeefbaar Drongen, andag, op de eerste werkdag de opening van de tunnel, wdehet actiecomité tellingen -'aan de afrit van de R4 naar eDeinsesteenweg. De verent te buurtbewoners zullen de "'dingen om de maand herha- s. Mocht dat het geval zijn, ^konten er acties. '•gens de Gentse politie is het ter hoogte van de kruising van R4-West en Deinsesteenweg de eerste twee dagen na de tun nelopening niet drukker dan voorheen en is het te vroeg voor conclusies. Volgens de Vlaamse overheid is de vrees van de ge meenten in het Meetjesland on terecht. Ze stelt dat het altijd de bedoe ling is geweest de verkeersaf wikkelingvan en naar Vlaande ren via de Tractaatweg en de R4-Oost te laten verlopen. Van Rijswijk wil zijn een bezoek aan het attractiepark koppelen aan een beklimming van de Lange Jan. foto Lex de Meester REDACTIE WALCHEREN Postbus 18 I *380 AA VLISSINGEN Jel: (0118) 484000 10118) 470102 I E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edilh Ramakers Miriam van den Broek j RonMagnée J^ALE REDACTIE gouburgseweglO AA VLISSINGEN 1 Jel: I0118) 484000 *<0118)470102 I «nail: redactie@pzc.nl "VERNET *ww-Pic.nl ""ail:web@pzc.nl Terugkeer watertaxi zou gebied nieuwe impuls kunnen geven door Edith Ramakers VLISSINGEN - Speciaal voor de komst van de dubbeldek kers van de Provinciale Stoombootdiensten (PSD) werd in 1986 de Veerhavenweg in Vlissingen aangelegd. Een royale weg waar auto's zich op stelden voor een overtocht met het autoveer naar de overkant. Het PSD-veer is verdwenen en wat resteert is een fiets-voet- veer aan het eind van een lege haast onbestemde ruimte. Rijkswaterstaat wil af van de weg. De N58 heeft aan belang rijkheid ingeboet en wordt gratis van de hand gedaan aan andere overheidsinstanties. De gemeente Vlissingen en de Provincie Zeelandzijn in over leg. Vlissingen heeft nog géén vastomlijnde plannen voor nieuwe invulling. Ze lijkt de weg ook niet als cadeautje te zien. „Intern wordt er over na gedacht. Politiek hebben we nog geen standpunt ingeno men. We hebben wel allerlei fantasieën", zegt wethouder P. van der Maden van de ge meente Vlissingen. De gemeente overwoog eerder om de Veerhavenweg voor een deel als weg te blijven gebrui ken. Ter hoogte van de Prins Hendrikweg 'kan een nieuwe spoorwegovergang gemaakt worden'. „Daardoor ontstaat een snelle verbinding met de Prins Hendrikweg. De spoor wegovergang bi] het Edison- park komt dan te vervallen. Dat is goed voor de ontwikke ling van de kennisboulevard en het bedrijventerrein", vindt de wethouder. „Maar we zijn er nog niet echt mee bezig. Bel over een maand maar terug." Vlissingen gebruikt neemt zijn tijd, of, zoals ambtenaren het zeggen: er zijn zoveel plaatsen in de stad waar aandacht wordt gevraagd. De provincie De N58 en het veerplein zijn met het verdwijnen van de PSD nu van de gemeente Vlissingen. Die weet nog niet precies wat ze er mee aan moet. foto Ruben Oreel is intussen wel bezig met de uitwerking van de plannen. Vlakbij de toekomstige aan legsteiger voor het nieuwe fiets-voetveer wil de provincie 250 parkeerplaatsen inrich ten. Met de nieuwe fast ferry, die medio 2004 klaar is, kunnen ongeveer 150 passagiers mee. In het hoogseizoen zullen die parkeerplaatsen nodig zijn, is de verwachting. De steiger en de brug voor het fiets-voetveer worden aangelegd in de Bui tenhaven, naast de huidige ter minal van de PSD-boten. Afgelopen zondag nam een skeeleraar bezit van de gladde en lege weg en zondagnacht klonk het geluid van snel op trekkende motoren. Vlissingen denkt na over een bestemming, maar zal zeker geen racebaan overwegen. Wethouder H. de Haas zei onlangs hierover: „Daar moet ik niet aan denken. De gemeente zal dat. in elk ge val niet inbrengen." De gemeente zal wel iets moe ten inbrengen. Het NS-station komt door het vertrek van het autoveer nog meer geïsoleerd te liggen dan voorheen. Door een aansprekende bestemming kan het gebied een nieuwe im puls krijgen. Vlissingen wil bo vendien werken aan een autol- uwe binnenstad „Maak er een transferium van, vanwaaruit een bijzondere transfer naar de binnenstad wordt geregeld", werd deze week opgemerkt tij dens een informatiebijeen komst van de gemeente Vlis singen over de herinrichting van de binnenstad. Een busje kan bij de sluizen op passagiers wachten om tussen het Eiland en het centrum heen en weer te rijden. Ook kunnen reizigers bij het station over stappen op een watertaxi, die klaar ligt aan de Vlissingse Binnenhaven. Hooguit één ki lometer verderop legt de wa tertaxi aan midden in de bin nenstad aan het Dok van de Koninklijke Schelde Groep. Door het naderende vertrek van de werf van de binnenstad naar Vlissingen-Oost wordt het Dok 'openbaar bezit'. Tweeling De Siamese tweeling Cheng en Ang wordt op die manier nieuw leven ingeblazen. De twee vrijwel identieke pendel bootjes werden in 1884 door de Schelde opgeleverd. Tot 1910 onderhielden ze tussen het NS- station en de Dokhaven een snelle verbinding. De mailbo ten uit Engeland legden gere geld aan bij het station en passagiers wilden vervoerd worden naar de binnenstad. Ook personeel van de Schelde stapte regelmatig in de bootjes. Uit de overlevering blijkt dat de firma G Alberts Czn uit Middelburg tevreden was over de exploitatie. Het bedrijf on derhield tegelijkertijd een ver binding over water tussen 7 Vlissingen en Middelburg. In 1910 luidde de komst van de tram het einde van Cheng en Ang in. „Door het goed te organiseren, kan een pendeldienst lucratief worden", reageert W. Dijkhui zen van rederij en rondvaarten Dijkhuizen in Vlissingen. „Er zal een marktonderzoek ver richt moeten worden. We moe ten in ons achterhoofd houden dat we géén Rotterdam zijn." Volgens Dijkhuizen kan een watertaxi functioneren als er veel bezoekers naar één trans ferium toe worden geleid. „Zo dra er legio parkeermogelijk- heden komen in de stad, krijg je versnippering en is de dienst moeilijker rendabel te maken. Daar moet dus bij de inrichting van de stad over nagedacht worden." MIDDELBURG - De NMa stelt geen onderzoek in naar de ta rieven van het fiets-voetveer Vlissingen-Breskens. De kartel - politie meent dat een kaartje voor dit veer niet buitensporig duur is. Aankomend Statenlid H. Smits (LPF) had de NMa om een onderzoek gevraagd. Ze wees erop dat een jaarkaart voor het fiets-voetveer voet gangers 585 euro kost. Voor overtochten met de opgeheven autoveerdienst van de PSD waren voetgangers op jaarbasis 10 euro kwijt. De NMa maakt een andere vergelijking. De kartelpolitie stelt dat het fiets-voetveer een nieuw middel van vervoer is. Om te beoordelen of sprake zou kunnen zijn van een buitensporig hoog tarief, heeft de NMa gekeken naar de kosten van een jaarkaart voor de fast ferry Rotterdam-Dordrecht. De tarie ven van beide veerdiensten zijn nagenoeg gelijk. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een twintigjarige vrouw uit Goes voor een winkeldiefstal veroordeeld tot twintig uur taakstraf. De verdachte nam op 27 januari dit jaar bij Kruidvat in Goes een verpakking haar- kleuring weg. Bij het passeren van de kassa ging het alarm af. MIDDELBURG - Na een verjaardagsfeestje wilde een 59-ja- rige vrouw uit Middelburg toch in haar auto naar huis rijden. Dat was twee straatjes verder. Die dag, 26 januari dit jaar. hield de politie een landelijke alcoholactie. De vrouw liep te gen de lamp. PolitierechterR. Lameijerweesde Middelburgse op de score van 725 microgram uit de blaastest, waarmee ze ver boven de limiet zat. Hij veroordeelde de verdachte tot zes maanden rijontzegging, waarvan twee maanden voorwaar delijk en 1000 euro boete MIDDE LBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een 40-jarige man uit Vlissingen wegens poging tot dief stal conform de eis veroordeeld tot drie weken cel. De Vlissin- ger wist op 10 januari dit jaar in zijn woonplaats het portier van een auto, die niet op slot zat, te openen. De junk doorzocht het dashboardkastje op zoek naar spullen van zijn gading, maar werd tijdens zijn handelingen gestoord door de bestuur ster van de auto. Die sloot de auto af en belde de politie. VLISSINGEN - De seniorenadviesraad van Vlissingen wordt maandag 24 maart officieel actief. Om 14.30 uur komen de le den en wethouder L. Poppe-de Looff bijeen in het Muzeeum aan de Nieuwendijk te Vlissingen om het convenant te onder tekenen De seniorenadviesraad is een onafhankelijk orgaan van ouderen dat de gemeente adviseert op alle terreinen die de belangen van senioren raken. OOST-SOUBURG - Een inwoner van Oost-Souburg is gisterochtend met onbekend letsel overgebracht naar het zie kenhuis in Vlissingen, nadat hij op de Kanaalstraat in zijn woonplaats tegen een geopend autoportier was gereden. Een 49-jarige automobilist uit Vlissingen stond stil naast de stoep. Op het moment dat hij zijn deur opende, passeerde de fietser omgeving van de schouwburg een tekort ontstaat aan par keerplaatsen. Uit een recent on derzoek van het gemeentebe stuur kwam naar voren dat er helemaal geen tekort aan par keerplaatsen is te verwachten. De gemeente heeft bijvoorbeeld een tienjarig contract afgeslo ten met het Gasthuis voor 75 parkeerplaatsen Leefbaar Middelburg vraagt hoe dat zich verhoudt tot het ouderenbeleid, zorg en beschikbare voorzienin gen, zoals parkeerplaatsen. Bagijnhof De fractie verwacht dat door de nieuwe functie van het Bagijn- hof, waarin studenten van de Roosevelt Academy worden ge huisvest, de verkeersdruk bij het nieuwe theater zal toene men. De partij vraagt hoe de te verwachten overlast beperkt kan worden voor omwonenden. Ook wil de fractie antwoord op de vraag hoe het staat met par keervoorzieningen voor moto ren, scooters, brommers en fiet sen. Naar de opvatting van Leefbaar Middelburg is het slecht gesteld met de communicatie tussen het college van B en W en de omwo nenden. „Reacties op inspraak worden wel beloofd, maar niet of onvoldoende gegeven. Proce dure en planning worden steeds bijgesteld zonder dat omwo nenden daarover worden ingelicht. Over de maquette, fietsparkeren, toekomstige ver keersoverlast, hoogtemetingen en bouten in voorgevels worden omwonenden volstrekt onvol doende geïnformeerd." door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De fractie van Leefbaar Middelburg wil dui delijkheid over de sloop van de kazerne aan de Zuidsingel. Het gebouw maakt plaats voor een nieuw theater. De partij vraagt onder meer of het juist is dat er door de sloop schade is veroor zaakt aan huizen in de Korte Noordstraat, Molenwater en Herengracht. Leefbaar Middel burg heeft gisteren schriftelijke vragen gesteld. De fractie wil ook antwoord op de vraag of het juist is dat de mo gelijke schade niet gedekt is en of het correct is dat niet volgens gedane toezeggingen is ge sloopt. „Is het juist dat het colle ge de asbestvrij-verklaringen niet of althans niet uit vrije wil aan de omwonenden ter inzage wenst te geven?" Als het college daarop bevestigend antwoordt, dan wil Leefbaar Middelburg weten waarom dat niet is ge beurd. De fractie is - met de buurtbe woners - bang dat in de directe MIDDELBURG - Een 31-jarige drankrijder uit Goes is gisteren in Middelburg veroordeeld tot negen maanden rijontzegging, twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en duizend eu ro boete. De Goesenaar werd 25 januari dit jaar in zijn woonplaats door de politie betrapt met een alco holpercentage van 815 micro gram, ruim drie keer zoveel als toegestaan. Een 38-jarige stadsgenoot kreeg van de poli tierechter zes maanden rijont zegging, waarvan twee maan den voorwaardelijk en 1000 euro boete opgelegd. De man was 25 januari dit jaar in Goes achter het stuur in slaap geval len en vervolgens tegen een bus hokje gebotst. Uit de blaastest volgde een score van 615 micro gram, bijna twee keer zoveel als toegestaan. De politierechter kwam de Goesenaar enigszins tegemoet in de rijontzegging, met betrekking tot het behoud van het rijbewijs noodzakelijk voor zijn werk. STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Kaasboer Biggekerke 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tus sen 8.45-9.00 uur, GRIJPSKERKE Het Dorpshuis, 14.00 uur: Koersballen en biljarten; MELISKERKE - Ons Huis, 13.30 uur: Bil jart en bejaardensoos; MIDDELBURG Trefpunt, Nassaulaan, 9.00-12 00 uur: Inloopochtend; OOST-SOUBURG Wijkcentrum De Re genboog, 9.00 11.30 uur: Sina Idioma, activiteiten voor Antilliaanse vrouwen; SEROOSKERKE - Zandput, 13.30 uui Koersbal, biljarten en kaarten; VLISSINGEN - Wijkcentrum Open Hof, 13.30 uur: Soosmiddag voor vijftigplus sers; In en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 13.30-16.00 uur: Sociaal spreekuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17