Uitstel betaald parkeren Domburg PZC Het is er niet beter op geworden Gezonken sleepschip boven water Middelburgse jeugd krijgt nieuw, breder jongerencentrum Vrouw tilt computerzaken Goes en Middelburg voor duizenden euro's 11 Gemeente neemt jaar de tijd om plannen nog eens goed te overdenken Ylissingsestraat klaagt over café De Schuur Open Tafel Bidden tegen oorlog in Irak Vrijspraak in mishandelingszaak Leerlingen maken kunstwerken Mishandeling bestraft Rijontzegging voor drankrijder Rijverbod voor Vlissingers DOMBURG - Het betaald en j- «rgunningparkeren in Dom- |„g wordt een jaar uitgesteld, la Qj| heeft het gemeentebestuur 3 - besloten naar aanleiding van de (ommissievergadering vorige nek maandag. Zowel de com- pissieleden als de tweehonderd BensCn op de publieke tribune Geten weten dat het parkeer- jlan nog niet rijp is voor uitvoe- K 3e bewoners van Domburg •oesten volgens het plan een S parkeervergunning aanschaf- 15om te mogen parkeren in de tj jem. Bezoekers die in het cen- m pi wilden parkeren, konden S #nparkeerkaartje uit de auto- maat halen. In de winkelstraat W ainhetcentrum van Domburg zou zo'n kaartje vier of vijf euro per uur kosten. De gemeente ÓoorAector Doorns dinsdag 18 maart 2003 ^rMiriam van den Broek hoopte dat bezoekers door dit hoge tarief een goedkopere par keerplaats aan de rand van de kern zullen zoeken. Inwoners van de badplaats zei den vorige week dat toeristen zich niet laten wegsturen door hoge parkeertarieven, zodat de bewoners ondanks de vergun ning geen parkeerplek kunnen vinden. De leden van de com missie Ruimtelijke Ontwikke ling vinden dat er eerst goede parkeerplaatsen aan de rand van Domburg moeten komen, voordat het vergunningparke- ren wordt ingevoerd. „Binnen de kern Domburg is er draagvlak voor het invoeren van een ander systeem voor het parkeren", reageren B en W. „Wel zijn de nodige kritische kanttekeningen geplaatst bij het voorgestelde systeem. Wij nemen dat ter harte en hebben daarom besloten om het vergun- JDDDELBURG - Computerbe drijven uit Goes en Middelburg rijn vorig jaar voor enkele tien- duizenden euro's getild door een B-jarige vrouw zonder vaste in- of verblijfplaats. Dat •kgisteren op de zitting van ^Middelburgse politierechter. )e verdachte werd voor de fles sentrekkerij conform de eis itroordeeld tot twintig weken cd laarnaast kreeg ze nog eens drie maanden gevangenisstraf opgelegd, omdat ze in een proef- P lijd zat van een eerdere veroor- i: leling voor verduistering. Delta Automatisering en AAC "nbach uit Goes dienden gis- ;n schadeclaims in van res- tievelijk 10.923 en 7616 eu- maar volgens officier van istitie J. Groen was de kans loorRonMagnée ÖDDELBURG - Omwonen den van café De Schuur in Mid delburg hebben bij de gemeente geklaagd over geluidshinder en nndalisme. Volgens de buurt is wel van de overlast in de buurt Vomstig van het café. De eige- iresse van de kroeg is zich ech- lervangeen kwaad bewust. 'e brief naar de gemeente Mid delburg is ondertekend door eeertien buurtbewoners, voor gelijk afkomstig uit de Vlis- KngsestraatDe omwonenden klagen over geluidshinder en tidalisme. Zo schrijven ze dat muziek van het café aan de ftrkensmarkt regelmatig bui- te is te horen. De herrie is het Brdst °P het tijdstip dat buurt bewoners naar bed willen gaan, 0staat er in de brief, 's Zomers tordter bovendien te lang bui- tegesehonken. Daarnaast blij- cafébezoekers na sluitings- 'l" nog lang rondom het café hngen, betogen de buurtbewo ners. igenerasse S. Tienpond van REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweq 10 Postbus 18 ^aa vlissingen Tel: (0118)484000 Eax: (0118) 470102 Email: redwalch@pzc nl tovan der Sluis (chef) Idith Ramakers Miriam van den Broek "on Magnée toen de Vries (sport) centrale REDACTIE Postbus 18 1380 aa vlissingen (0118) 484000 *10118)470102 redactie@pzc.nl ningensysteem voor Domburg met één jaar uit te stellen." De komende periode gaat het college praten met verschillen de belanghebbenden om ondui delijkheden weg te nemen en knelpunten op te lossen. Het ge meentebestuur kijkt in hoeverre het mogelijk is gronden te ver werven of te gebruiken als groot parkeerterrein aan de rand van de kern. Het college beraadt zich ook verder over het instel len van betaald parkeren voor het parkeerterrein aan de Tra verse, het aangrenzende over- loopterrein en het terrein bij de molen. Het parkeersysteem zou don derdag besproken worden in een extra raadsvergadering. Met het uitstellen van het be taald parkeren wordt ook deze vergadering geschrapt. Het in stellen van vergunningparkeren op de Kaai in Veere komt vol gende keer in een reguliere raadsvergadering aan de orde. klein dat de slachtoffers hun schades nog vergoed zullen krij - gen. „Ze heeft geen eurocent te besteden. Ze zit diep in de schul den. Al haar rekeningen zijn ge blokkeerd." De vrouw bestelde in de periode tussen 15 april en 14 mei computers, beeldscher men, laptops en modules bij de Goese leveranciers en bij Réco Computer BV in Middelburg. De goederen werden afgeleverd of door haar opgehaald, maar niet betaald. Vervolgens pro beerde ze de 'gekochte' spullen via internet door te verkopen aan klanten. Politierechter R. Reinarz putte uit het dossier. „Volgens mensen uit haar omge ving heeft ze een rijke fantasie. Frappant is verder dat ze de schuld bij haar partner legt. "De man moet zich later voor de po litierechter verantwoorden voor zijn aandeel in de flessen trekkerij. door Ben Jansen TERNEUZEN - Sinds ruim een maand geleden het startsein is gegeven voor het laatste deel van de wrakkenruiming in de Westerschelde, zijn al drie obstakels verwij derd. De dubbele bok Rambiz van de Com binatie Wrakkenruiming Westerschelde (CWW) is nu bezig in de Pas van Terneuzen. even ten oosten van de monding van het ka naal Gent-Terneuzen. De bok haalt bij stuk ken en beetjes de restanten van een sleepschip boven water. Bij het bureau Wrakopruiming Wester schelde van Rijkswaterstaat Zeeland zijn geen gegevens over het wrak bekend, anders dan de gepeilde afmetingen: 55 nieter lang en 7 meter breed. Over naam en datum van vergaan is geen informatie gevonden. Aan genomen wordt dat het schip geen lading vervoerde. Het bureau Wrakopruiming ver wacht dat de verwijdering van het vierde wrak in de loop van deze week zal zijn vol tooid. In totaal moeten in twee jaar tijd 38 wrakken, ladingresten en andere obstakels op de drempels in de vaargeul en in noodan- kergebieden worden opgeruimd. Dat gebeurt in verband met de enkele jaren gele den uitgevoerde verdieping van de Wester schelde. luchtfoto Aerolin café De Schuur vind de protest actie overtrokken. „Ik heb on langs nog met mijn directe buur gesproken. Die zegt nergens last van te hebben." Volgens haar is de actie het initiatief van één omwonende die er zelf nauwe lijks last van heeft, maar wel de rest van de buurt opstookt. Tienpond geeft toe dat er af en toe sprake is van geluidsover last. „Maar negen van de tien keer betreft het dan de vrijdag- of zaterdagavond." Een ander heikel punt is de klei ne criminaliteit in de buurt, stellen de schrijvers. Bloembak ken worden omgegooid, planten vernield en fietsen kapot ge maakt. In de brief wordt met na me de nacht van 18 op 19 januari aangehaald waarin de buurt het moest ontgelden Volgens Tienpond is het nauwe lijks denkbaar dat de schuldi gen uit haar etablissement af komstig zijn. „Bij ons komen de oudere types, vanaf een jaar of dertig. Die zijn de wilde haren wel kwijt." Daarnaast ligt het café aan een doorgaande route. „Alles wat er vanaf de Markt naar Dauwendaele gaat, komt bij ons door de straat. Daar komt veel overlast van." Vandaag gaat de eigenaresse met de gemeente Middelburg praten over de klachten. MELISKERKE - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren houdt vrijdag 21 maart een Open Tafel voor ou deren in Meliskerke. Bij vol doende belangstelling zal daar na iedere maand een Open Tafel gehouden worden op elke derde vrijdag van de maand. De bij drage voor de maaltijd, die om 11.45 uur begint, is vijf euro. Vooraf aanmelden is noodzake lijk, telefoon 0118-562473. MIDDELBURG - In de Petrus Pauluskerk van Middelburg wordt tot Pasen iedere donder dagavond gebeden voor vrede in het Midden-Oosten. De kerk is open van 19.00 tot 20.00 uur. Tot 19.15 uur is er een gezamenlijk gebed, vervolgens kunnen men sen zelf stil zijn of bidden. Deze avonden worden ook gebruikt om handtekeningen in te zame len tegen de oorlog in Irak. foto Lex de Meester Een minibusje stopt voor de HZ, waar studenten wachten op de bus naar het station. Minibusjes Connexxion bevallen Walchenaren slecht door Edith Ramakers VLISSINGEN - De nieuwe busdienstregeling is géén ver betering. Die conclusie trek ken enkele Walcherse klanten nadat ze gisteren hun vuur doop hebben beleefd. Algeme ne klacht is dat er vaak moet worden overgestapt, de af stand tot de bushaltes groter is geworden en de reistijd langer. In de spits is er op enkele lijnen te weinig ruimte in de minibus. „Ik ben genoodzaakt om een brommertje aan te schaffen", zegt een meisje dat regelmatig van Oostkapelle naar Middel burg gaat. Haar reistijd is ver dubbeld. „Ik kon vroeger met lijn 53 in een keer van Middel burg naar Oostkapelle. Ik was er in 25 minuten. Nu moet ik van het station eerst met de stadsbus naar Hof van Tange. Daar pak ik de bus tot Seroos- kerke, stap daar over op lijn 53 naar Oostkapelle. Seroosker- ke en Oostkapelle liggen vier kilometer uit elkaar. Ik moet in Seroos een kwartier wachten. Al met al ben ik meer dan een uur kwijt." Een ander negatief geluid komt vanuit de Bloemenbuurt in Vlissingen. Rond half negen 's ochtends zit het busje met acht personen vol. De chauf feur stopt toch om twee jon gens mee te nemen. Het is tegen zijn aard om klanten te laten staan en het gaat maar om een paar honderd meter. „Die jongens willen toch ook op tijd op school zijn?" Verwensingen Een buschauffeur van een mi nibusje had het gisterochtend in Vlissingen niet gemakke lijk. Enkele klanten keken hem erop aan dat de busdienst was gewijzigd. „Ik heb ze doorverwezen naar mijn baas. Ik zal maar niet herhalen wat een mevrouw mij toewenste." „Misschien is het de onwen nigheid", reageert F. Slager van de gemeente Vlissingen, „maar ik vrees het ergste." De gemeente Vlissingen verza melt alle klachten. Binnenkort plaatst de gemeente een op roep in de Blauw Geruite Kiel. „De knelpunten worden ge meld bij de verantwoordelijke organisaties." Bij de gemeente zijn telefoon tjes binnengekomen van 'rede lijk radeloze inwoners'. „Wat ons betreft komt de oude bus dienstregeling terug", merkt Slager op Bewoners uit de Vlissingse Chopinlaan deden hun beklag. „Voor hun deur werd ineens een haltepaal de grond ingeslagen. Dat kan niet zomaar. Dat moet in elk geval in overleg gebeuren", vindt Slager. Vlissingen wilde dat de be reikbaarheid van het nieuwe stadsgewestelijke zwembad in Vrijburg gewaarborgd zou worden. „Dat is geregeld." J. Hoogstrate van de gemeente Middelburg is daarover min der tevreden. „Vanuit Middel burg stopt de bus op de Nieuwe Vlissingseweg. Als je met een kinderschare over moet ste ken, sta je niet prettig langs die drukke weg." Een vol minibusje stopte bij de Hogeschool Zeeland in Vlis singen. Hij kwam uit de rich ting van het Vlissingse cen trum, met bestemming station Middelburg. Drie passagiers stappen bepakt en bezakt uit. Ze willen naar het Vlissingse station, ongeveer een kilome ter verderop. „Dit is verve lend. We zijn er bijna, maar moeten er uit en weer wachten Wat een gedoe." Service In Koudekerke zijn de bushal tes aan het Dorpsplein en de Ruyterstraat opgeheven. Aan de Beatrixlaan is een nieuwe bushalte geopend. Volgens de Koudekerkse afdeling van de Anbo voor vijftigplussers, is de service sterk verminderd. De provincie toetst de komen de tijd hoe de verandering uit pakt. „Soms is het mijl op ze ven", erkent K. Lindenberg van de Provincie Zeeland.We overleggen daarna met Con nexxion over de knelpunten. De vervoerder is ervan uit ge gaan dat mensen niet meer dan 500 meter hoeven te lopen voor een halte." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. Nomes heeft gisteren een 22-jarige inwoner van Goes vrijgesproken van mishandeling. Vast stond dat er 22 september vorig jaar op de Markt in Goes een klap was uitgedeeld. Dat had ook een agent gezien, maar hij herkende m het opstootje temidden van een groep mensen de dader niet. Getuigen hadden de verdachte aangewezen, maar officier van justitie J. Groen hechtte er te weinig waarde aan. „Zij hadden allemaal stevig gedronken", merkte hij op. Hij vond het bewijs te dunDe politierechter volgde de officier en sprak de Goesenaar vrij. GOES - Het Goese Lyceum en het Groen College gaan hun vmbo-leerlingen stimuleren om mee te doen aan de Kunst bende. Het thema daarvan is dit jaar 'kunstwerken voor de toekomst'. Om tot zo'n kunstwerk te komen, volgen de leer lingen de komende weken allerlei projecten. Zo staat een lees- café op het programma. Daarin kunnen scholieren praten met auteur Karei Eykman, die veel gedichten over het thema toe komst schreef. Met medewerkers van het Boom Kollektief Goes buigen de jongeren zich over de vraag hoe de toekomst op het gebied van onderwijs, wonen, samenleven en verkeer eruit gaat zien. MIDDELBURG - Een 21-jarige inwoner van Naarden werd ervan beschuldigd zijn vriendin en haar moeder meermalen te hebben mishandeld en bedreigd. De Middelburgse politie rechter RReinarz vond gisteren ook de rol van de slachtoffers ter discussie staan. „Zij hebben veel incidenten uitgelokt.De politierechter achtte het inrijden op de moeder en het aan de haren trekken van zijn vriendin bewezen. Zij veroordeelde hem daarvoor tot een maand voorwaardelijke gevangenis straf. De incidenten vonden twee jaar geleden plaats in Mid delburg, waar hij evenals de slachtoffers in het asielzoekers centrum verbleef. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. Nomes heeft gisteren een 43-jarige inwoner van Brouwershaven voor dronken rijden veroordeeld tot negen maanden rijontzegging en duizend euro boete voorwaardelijk. In de straf werd mee genomen dat de man op 5 juni vorig jaar in Westenschouwen was doorgereden na het veroorzaken van een verkeersonge val. De verdachte was gevlucht naar een vriend. Daar werd hij aangehouden. Uit de blaastest bleek een score van 970 micro gram, ruim vier keer zoveel als toegestaan. De politierechter hield rekening met het feit dat hij nog alcohol had genuttigd bij zijn vriend, voordat de ademtest was afgenomen. Door het ongeluk is de man arbeidsongeschikt geraakt. Strafpleitster S. Köller vroeg dan ook rekening te houden met de beperkte financiële middelen van haar cliënt. Aan dat verzoek werd door de politierechter gehoor gegeven. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 46-jarige Vlissinger aangehouden op de Sloe- weg in zijn woonplaats voor rijden onder invloed. Uit een blaastest bleek dat hij 2,5 maal de toegestane hoeveelheid drank had gedronken De man kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van vijf uur. door Melita Lantinq MIDDELBURG - Het nieuwe jongerencentrum van Middel burg moet breed worden opge zet. De consequentie is dat de naam Midgard zal verdwijnen. Dat zegt wethouder A. de Vries van Middelburg. De gemeente wil een nieuw jongerencentrum onderbrengen in de voormalige discotheek The Nighttrain. „De beeldvorming van Midgard is nogal eenzijdig", zegt De Vries „De huidige bezoekers vertegenwoordigen maar een beperkte doelgroep. Wij willen met een aanmerkelijk betere voorziening ook grotere groe pen jongeren bereiken." De wethouder overlegt in de komende maanden met verte genwoordigers van alle ver schillende groepen jongeren in Middelburg. „We hebben niet alleen te maken met verschil lende muziekstijlen, maar ook met verschillende culturen en leeftijdsgroepen. Wij willen van het nieuwe centrum een ont moetingsplaats maken waar al le jongeren terecht kunnen en daarom praat ik met iedereen. Ik heb bijvoorbeeld gesproken met de mensen die hebben deel genomen aan het Jongeren La gerhuis-debat. Dan blijkt dat die heel andere eisen hebben dan de huidige bezoekers van Midgard. Maar ik praat ook met de Molukse en Turkse jongeren en de huidige gebruikers van Midgard." De wethouder wil over twee maanden een plan klaar heb ben. Dan wordt ook duidelijk hoe de organisatiestructuur er uit gaat zien en wie het centrum gaat exploiteren. Advertentie Uitnodiging Grote Markt 11-13 4461 AH Goes telefoon: 0113 227607 www.delscher.nl Wij nodigen u uit tijdens onze open 'DELSCHER' dagen van dinsdag 18 maart t/m zaterdag 22 maart. De voorjaars/zomer- collectie 2003 is binnen en dat willen wij laten zien ook!! U wordt ontvangen door een enthousiast 'modeteam'. Bent u geslaagd? Dan ligt er een leuke verrassing voor u klaar! Met andere woorden: Wij maken er een modefeestje van. Ad en Marieke Deïst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11