PZC Hulst schaft Hoop VOOr lokale omroep tuinpremies af ThuisZorg Ut MNMTjESM Schoondijkse buurt ziet betere plaatsen voor woonwagens Commissie Terneuzen overweegt subsidie toch flink te verhogen Wandelroute van Sluis naar Valkenswaard is gewijzigd Wegwerken tussen G roede en Oostburg Soms is een tweede huis geen luxe ..als u iemand nodig heeft om alles verder te regelen. Monuta W Zeeuws-Vlaanderen 0 Geef om vrijheid zaterdag 15 maart 2003 door Theo Calkoen SCHOONDUKE - Binnen de kern Schoondijke zijn er veel betere locaties om een woonwa gencentrum te stichten dan aan de YVillemsweg, waar de ge meente er nu één heeft gepland. Met deze boodschap stond D. Kik van de ZLTO vrijdag voor de Raad van State in Den Haag. Hij zei de gevoelens van 22 Schoondijkenaren te ver woorden. De situatie op het huidige woonwagencentrum aan de Sasputsestraat is volgens het gemeentebestuur niet meer van deze tijd. De woonwagenbewo ners huizen er naast een vuilnis belt Daarom is besloten het centrum te verplaatsen naar de Willemsweg. Om deze verhuizing mogelijk te maken, is een nieuw bestem mingsplan opgesteld. Dat plan stond gisteren ter discussie bij de Raad van State. Volgens omwonenden is de be oogde locatie totaal ongeschikt voor het project. Bewoners van de Willemsweg, die nu van een vrij uitzicht genieten, kijken dan in de toekomst aan tegen een aarden wal, die om het woonwagencentrum wordt aangelegd. Volgens de gemeente moet deze wal er komen om de woonwagenbewoners te be schermen tegen verkeersla waai. De omwonenden vrezen echter dat de wal voor hen het tegenovergestelde effect heeft, doordat het verkeersgeraas er door weerkaatst wordt. Woordvoerder Kik noemde de Margrietwijk, de Bernhard- straat en het voormalig sport terrein aan de Buys Ballotstraat als alternatieve vestigings plaatsen voor het nieuwe woon wagencentrum. Die locaties zouden veel beter zijn omdat ze meer ingesloten liggen tussen de bestaande bebouwing. Kik vroeg de Raad van State namens de omwonenden om een streep te halen door het bestemmings plan dat de komst van het woon wagencentrum naar de Willem straat regelt. Over een week of zes is een uit spraak van de Raad van State te verwachten. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Een dag na de tik die de commissie Samenle ving uitdeelde, krabbelden voorzitter en hoofdredacteur van de Stichting Omroep Ter neuzen donderdag weer voor zichtig overeind. Liet een groot deel van de commissie Samenle ving nog weten weinig heil te zien in een subsidie van 40.000 euro, de commissie Bestuur en Middelen was een dag later aan merkelijk positiever. TERNEUZEN - Het landelijk wandelplatform heeft de route van het Grenslandpad, de lan- ge-afstands wandelroute 11 van Sluis naar Valkenswaard, ver- legd. De wijziging is het gevolg van het verdwijnen van de veer dienst Perkpolder-Kruimngen. Wandelaars moeten voortaan vanaf Boekhoute in België langs de Braakmankreek naar het busstation voor de Westerschel- detunnel bij Terneuzen lopen. Vandaar kunnen ze verder met de bus naar 's-Heerenhoek. Daarvandaan een nieuw tracé is uitgezet door de Zak van Zuid- Beveland via Nisse en 's-Gra- venpolder naar de oude route bij Kruiningen. Het landelijk wandelplatform is bepaald niet rouwig om de rou tewijziging, omdat de Zak van Zuid-Beveland een mooi wan delgebied is. Het nieuwe pad zal waar moge lijk met de bekende witrode markeringstekens worden aan gegeven. Het gaat een tijdelijke wijziging van de route. Eind dit jaar komt er een definitieve route met de verschijning van een nieuwe gids voor het Grenslandpaddat 294 kilometer lang is. Weliswaar liet slechts een min derheid (GroenLinks, TOP, LPF, D66) al onverbloemd we ten dat de omroep dit jaar aanspraak kan maken op het gevraagde bedrag. Maar de ver tegenwoordigers van de overige partijen waren een stuk positie ver dan een dag eerder. PvdA, GBK en ChristenUnie wilden toch nog meer informatie alvo rens een besluit te nemen. Zij worstelen vooral met de forse verhoging van de subsidie: van ruim 19.000 naar 40.000 euro, meer dan een verdubbeling. Maar net als de andere partijen waren ze onder de indruk van landelijke cijfers die P. Clijsen (GroenLinks) op tafel legde. Een gemeente van meer dan vijftigduizend inwoners, zoals het huidige Terneuzen. is aan een 'volwaardige' lokale om roep jaarlijks meer dan twee ton kwijt, volgens de landelijke be rekeningen. De met het college overeengekomen bijdrage van 40.000 euro voor dit jaar is dus slechts 'peanuts', wilde Clijsen maar zeggen. Veertig mille voor dit jaar geeft de omroep, die zelf i nschat j aarlij ks 54000 euro no- dig te hebben, de kans zich ge durende dit jaar te bewijzen. Het geld is ook nodig om het be reik te vergroten - de lokale zen der is nu niet in alle uithoeken van de nieuwe gemeente te ont vangen - en te investeren in een noodzakelijke verhuizing. CDA De grootste partij, het CDA, liet nog niet het achterste van de tong zien, maar zorgde er in elk geval voor dat het subsidievoor- stel deze maand in de gemeente raad wordt besproken. Mede werkers en bestuurders van de omroep mogen daardoor de hoop koesteren dat ze over twee weken daadwerkelijk aan de slag kunnen. De gemeenteraad neemt donderdag 27 maart (aanvang 19.30 uur) een besluit. Wethouder J. Baart (rechts) opende op 1 mei vorig jaar Ra dio Terneuzen door live in de uitzending balonnen op te laten. foto Peter Nicolai door Frank van Cooten HULST - Het dagelijks gemeen tebestuur van Hulst wil de tuin- premie met ingang van 1 april afschaffen. Deze premie is in 1988 door het gemeentebestuur van de voormalige gemeente Hontenisse in het leven geroe pen als lokkertje voor toekom stige bewoners. B en W van Hulst menen echter dat mensen nu zelf veel geld over hebben voor de aanleg van een mooie siertuin. Zo'n vijftien jaar geleden werd de aanleg van een tuin door huizenbezitters nog niet zo belangrijk gevon den. De tuin was vaak een rest- post. Het gevolg was een niet fraaie aanblik van de omgeving rondom het huis Dat was in 1988 het toenmalige gemeentebestuur van Honte nisse een doorn in het oog. Daarom werd besloten een tuin- premie beschikbaar te stellen. Achterliggende gedachte was ook de pittige prijs van bouw grond in die tijd en het wervend karakter voor de gemeente. Bouwgronden moesten zo snel worden verkocht. De tuinpre- mie werd in het leven geroepen naar aanleiding van de nieuw te ontwikkelen woningbouwloca tie Oosthof IVoor Oosthof werd de tuinpremie vastgesteld op 908 euro. Anno 2003 is de situatie volgens het college van Hulst anders. De prijs van de bouwgrond is in de loop der jaren weliswaar aan zienlijk gestegen, maar volgens het college is er, gelet op de eco nomische ontwikkeling en koopkrachtstijging, geen spra ke van stagnatie in de verkoop. Daarnaast is de aanleg van een tuin in de ogen van B en W al lang geen restpost meer. Verder is er inmiddels voldoende vraag naar bouwgrond zodat een lok kertje als een tuinpremie niet meer nodig is om aspirant-ko pers over de streep te trekken. De tuinpremie geldt overigens nog wel voor de kopers van de 27 kavels van het bestemmings plan Zoutedijk in Kloosterzan- de. Dit is de eerste fase van dit bestemmingsplan. In december vorig jaar zijn zestien kavels verkocht. De tuinpreraifa. ling was op dat momemnS kracht. B en W vinden eerlijk tegen de kopers vaj negen resterende kavelste» ten zeggen dat de tuinpZ voor hen niet meer van to** sing is. Daarom geldt voori uitgifte van de 27 kavelsn3 overgangsregeling Deze sen krijgen dus nog geldv*J gemeente als bijdrageindei, ten voor de aanleg vandeta OOSTBURG - Walfra Zeeuws-Vlaanderen beging gende week met de ultvoen van verbeteringswerkzaad den aan de weg Scherpbkj. aan een deel van de Mad tussen Oostburg en Groede, De bestaande verharding^ vanaf de aansluiting rr,e Krabbedijk tot honderd g voorbij de aansluiting rr." Tweede Hogendijk verwijj Daarna wordt een sleuf tl graven waarin de verhaij wordt gelegd. Om berasca te voorkomen worden a weerszijden van de we( ten doorgroeistenen go werkzaamheden duren met 11 april. Verkeer ta Oostburg en Groede wordt; durende die periode omgé Woningen, bedrijven en len blijven bereikbaar. Toeristische markt IJzendijki IJZENDIJKE - De Zeeuws-Vlaanderen b donderdag 27 maart vanaf 111 uur in het Mauritshof in IJm dijke de Toeristische Markin Zeeuws-Vlaanderen. Op deze bijeenkomst info.t ren vertegenwoordigers vat' toeristische trekkers streek over de mogelijkheó die zij bieden. Ook de Diens voor Toerisme in Oost-en Via Vlaanderen en Zeeland were mee. Stationsstraat 5 4571 LA Axel Tel: 0115-561414 Fax: 0115-564491 a info@notarishendrikse.nl EXECUTORIALE VERKOOP WOONHUIS TE SAS VAN GENT Mr. G.W.J.M. Hendrikse. notaris met plaats van vesti ging de gemeente Terneuzen, in collegiale samenwerking met Mr. E.M. Slurkenboom, Jansc de Jonge van Wouwe Notarissen te Vlissingen, is voornemens om op woensdag 16 april 2003 om 14.00 uur in Cultureel Centrum De Halle aan de Rooseveltlaan la te Axel. krachtens artikel openbaar, bij opbod en afslag, te verkopen: het woonhuis met berging, erf en tuin, plaatselijk bekend Tramstraat 7 te 4551 EH Sas van Gent, ka dastraal bekend gemeente Sas van Gent, sectie C, nummer 2822, groot negenennegentig centiare. Veilingvoorwaarden Op de veiling zijn van toepassing, voorzover daarvan in de veilingakte niet uitdrukkelijk is afgeweken, de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993, welke ter inzage liggen ten kantore van genoemde notaris Hendrikse Aflevering De aflevering van het registergoed vindt plaats op de dag dat de koopsom en het verder verschuldigde wordt betaald. Gebruik Voor zover bekend is het registergoed in gebruik bij de ei genaar en de zijnen. Indien hel registergoed niet vrij van gebruik door de eige naar en de zijnen wordt afgeleverd, kan de koper de ont ruiming bewerkstelligen uit kracht van de grossc(n) van de daartoe benodigde akte(n). Betaling Alle kosten dienen binnen acht dagen en de koopsom dient binnen zes weken na de gunning te worden betaald. Bij de betaling van de kooppenningen dient gelijktijdig door de koper te worden voldaan een bedrag aan rente be rekend over de koopsom op basis van de wettelijke rente over de periode welke verstrijkt tussen de datum van toe wijzing en de dag van betaling. Onderhands bod Tot en met 1 april 2003 17.00 uur kan een onderhands bod worden uitgebracht bij een aan genoemde notaris Hendrikse gerichte brief. Bezichtiging in overleg met het notariskantoor. Gegadigden dienen zich desgevraagd, conform artikel 14 van de algemene veilingvoorwaarden. te legitimeren, als mede hun financiële gegoedheid aan te tonen. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen ten kantore van ge noemd notariskantoor aan de Stationsstraat 5 te Axel (dhr A. Goethals Tel: 0115-567153). S e i j d Terneuzen Hulst EXECUTIE-VEILING (krachtens artikel 3:268 Burgerlijk Wetboek) Mrs. Seijdlitz, Loof en Segers, notarissen te 4532 BB Terneuzen, Claushof 2 (Postbus 20 te 4530 AA Terneuzen), telefoon: 0115-617977, fax: 0115- 630216 (e-mail. j.loof@notarissen-temeuzen.nl), zijn voornemens om op donderdag 17 april 2003 om 16.00 uur in Café Du Commerce, Markt 2, 4531 EP Terneuzen, in het openbaar in één zitting bij opbod en afmijning te verkopen: het huis met schuurtje, tuin en verder aan- behoren, staande en gelegen te 4532 EL Terneuzen, Willem Kloosstraat 15, kada straal bekend gemeente Terneuzen, sectie E nummer 3879, groot een are vierenveertig centiare. De veiling geschiedt met toepassing van de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993 (AWE). (Voorzover daarvan bij de bijzondere veiling voorwaarden niet wordt afgeweken). Aanvaarding Na betaling van koopsom en kosten. Betaling Een bedrag van 10% van de koopsom binnen acht dagen na gunning. De koopsom uiterlijk 6 weken na de gunning. Onderhandse biedingen Bij een aan de veilingnotaris gericht schrijven kan tot 14 dagen voor de dag van de veiling derhalve tot en met 2 april aanstaande onderhands worden geboden. Bieders Deze dienen zich te legitimeren en een bewijs van financiële gegoedheid aan te bieden. Bezichtiging In overleg met bovengenoemd notariskantoor. De veilingvoorwaarden Met bijbehorende informatie zullen uiterlijk 8 dagen voor, alsmede op de verkoopdag, ter inzage liggen bij genoemd notariskantoor, alwaar verdere inlichtingen terzake worden verstrekt door mr. J.P. Loof. Wie zorgt voor een kind als de ouders dat even niet kunnen? Dan is het geweldig dat mensen als u die zorg overnemen. Wilt u meer weten over zo'n tijdelijke ouderrol? Kijk dan op www.pleegzorg.nl of bel 0800 - 022 34 32. 1 v.pleegzorg nl Bij een overlijden wilt u niet komen te zitten met het vele regelwerk. Daarom is er, heel dichtbij, een uitvaartspecialist die u kent. Gelukkig maar, want bij een overlijden heeft u al zorgen genoeg. Informeer naar ons totaalpakket voor uitvaartzorg en -verzekeringen en bel gratis 0800 - 0033 of kijk op www.monuta.nl Uitvaartzorg en verzekeringen We kennen elkaar Uitvaartcentrum: Terneuzen, Monuta, Rooseveltlaan 6, Tel: (0115) 61 28 81 Wijziging telefoonnummer spreekuur 0uder-en kindzorg Oostburg Vanaf maandag 17 maart wijzigt het telefoonnum mer van de Ouder-en Kindzorg (consultatiebureau) in Oostburg. Ouders en verzorgers van jonge kinderen kunnen de verpleegkundige voortaan dagelijks tus sen 12.45 en 13.45 uur bereiken via telefoonnum mer 0117 - 459150. Het bezoekadres van het con sultatiebureau blijft ongewijzigd. Eigenlijk weet je wel hoe mijn leven eruit ziet. Als je 80 cent per dag kunt missen, kun je mijn leven veranderen. o 99 world vision, amersfoort bel 0900 025S (10 ctpm) of surf naar www.worldvision.nl WAT U DRINKT aiVMI Mtv iwf. MMI VIJF ommm mmiu wil. zfc. m tm JIJ... IS VIJF IIR 01 llll AVM Vffl? Wat u drinkt test u zelf. Doe nu de alcoholdrinktest op Nationaal Instituut 'voor Gezondheidsbevordering en Ziektepreventie 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000 Support our right lat*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 66