Netjes begroten is louter ellende PZC Terneuzen staa weer op scherp 0 Vermoeiende strijd om Grevelingen Cup Vergouwen ook trainer van Zeeland Sport Gemeenteraad is vaste reddingsboei voor voetbalclub 10 AZ MJL m uitslagen S zaterdag 15 maart 2003 In de Achterhoek houdt men het graag simpel. Onlangs stelde De Graaf schap-voorzitter Derk Haank een eenvoudige vraag aan zijn collega Jos Vaessen van Vitesse. 'Jos, jullie inkomsten zijn precies hetzelfde als die van ons. Maar jullie geven wel tweemaal zoveel uit als wij. Dat kan toch hele maal niet?' In de voetballerij kan het dus wel. door Jaap van Essen NIJMEGEN - Begroten is in essentie heel simpel. Je rekent uit wat er zo on geveer allemaal binnen gaat komen en vervolgens weet je wat er uitgegeven kan worden. Ieder Nederlands huis houden rekent zich op die manier door het dagelijkse leven heen. Voetbalbe stuurders doen het allemaal anders. Zij bepalen eerst welk sportief succes zij het komende jaar willen nastreven. Is het doel bepaald, dan wordt uitgere kend wat dat gaat kosten. Staan de uit gaven eenmaal vast, dan gaat men eens kijken wat de inkomsten zijn. Steevast zit er een enorm gat tussen de ambities (die dus al zijn vastgelegd in de credit zijde van de balans) en de inkomsten. Dat gat wordt aan de debetzijde ver volgens afgedekt met inkomensposten als 'te verwachten transferopbreng sten' of 'leningen door derden'. Ook erg populair is de post 'televisie opbrengsten'. Hoe hoger je eindigt, hoe meer tv-geld er wordt uitgekeerd. En dus begroten ieder jaar een stuk of tien clubs dat ze minimaal vierde worden. Er staat geen enkele rem op de creatie ve boekhoudmethodes, want ook recet tes, sponsorinkomsten, en shirtreclame worden steevast te hoog ingeschaald. Het gevolg laat zich raden. Aan het ein de van ieder seizoen komen de bestuur ders met hetzelfde liedje aanzetten. De transferinkomsten zijn tegengevallen, de prestaties en dus de recettes en tv- inkomsten ook. Ook de uitgaven vallen altijd hoger uit, omdat men weer eens gedwongen was een extra aanvaller te kopen. Of zoiets. Kortom, er zijn altijd tegenvallers en dus zijn er altijd verlie zen. Het lijkt misschien een wel erg simpele voorstelling van zaken, maar zo gaat het er nu eenmaal aan toe in de voetbaleconomie. Zorgzame overheid Roda JC heeft doodleuk een begro tingstekort van 4,5 miljoen euro in de boeken staan. FC Utrecht eveneens 4.5 miljoen en Vitesse rekent op een verlies van maarliefst 10,1 miljoen euro. Voor de goede orde, dat zijn gaten van veer tig tot vij ftig en zelfs wel zestig procent van de totale begroting. Een normaal bedrijf zou na zo'n boekjaar op sprin gen staan. Maar voetbal-economie is geen gewone economie. Als puntje bij paaltje komt is er namelijk altijd nog de zorgzame overheid. De gemeenteraad is de vaste reddings boei voor elke voetbalclub. Tot dusver re is er nog geen gemeente geweest die keihard nee durfde te verkopen wan neer er weer een stelletje falende en dus schooiende voetbalbestuurders op de stoep stond. Ook al omdat de voorzitters en direc teuren van de noodlijdende clubs niet schromen de achterban te mobiliseren (clubs met veel stadionverboden onder de aanhang zijn in het voordeel) durft geen wethouder de portemonnee dicht te houden. Zeg als gemeentebestuurder maar eens 'eigen schuld, dikke bult', en roep maar 'dat je geen cent uitkeert' al zou de club daarmee ophouden te be staan, terwijl er een paar honderd hooligans op de publieke tribune zit ten. De gemeenten dienen dus als schaam lap voor het wanbeleid van de clubbe stuurders. Die hebben derhalve hele maal mets te vrezen, want ook de KNVB kijkt feitelijk heel stilletjes toe. Directeur Kesler heft wel eens het vin gertje, maar hij heeft geen enkel instru ment om iets af te dwingen. Het licen tiereglement is een wassen neus, totaal ongeschikt om clubs tot de orde te roe pen. En aan andere maatregelen durft men in Zeist niet eens te denken. Een supporter krijgt bij het minste ver grijp een stadionverbod. Karei Aalbers heeft, nadat hij Vitesse had opge scheept met een schuld van 60 miljoen gulden, nog steeds een seizoenkaart voor het leven op de eretribune. Nog nooit heeft de KNVB een bestuurslid geroyeerd wegens wanbeleid. Ook de persoonlijke aansprakelijkheid van clubofficials lijkt niet te bestaan. Heeft ex-directeur Oltmans van NAC al een dagvaarding in huis? Het bewust bedonderen van de licen tiecommissie levert bestuurders dus geen enkele straf op. Bij iedere inter land liggen de gratis toegangskaarten voor alle verantwoordelijke clubbe stuurders weer keurig klaar. In de hui dige situatie wordt wanbeleid nog steeds beloond en voorzichtigheid be straft. RKC (3,5 miljoen euro), Roda JC (4,5 miljoen), NEC (1,6 miljoen), FC Utrecht (21 miljoen) en NAC (5,3 mil joen) werken dit seizoen met enorme gaten in hun begroting. De gemeen schap draait er voor op, maar als aan het einde van dit seizoen een Uefa Cup plaats wordt afgedwongen gaan de be stuurders van genoemde clubs toch op de schouders. En de KNVB feliciteert de heren van harte, met de complimen ten voor het uitstekende seizoen Aan de andere kant van de medaille staat dat De Graafschap degradatie boven het hoofd hangt. Als de Doetin- chemmers met hun voorbeeldige boek houding en begroting naar de eerste di visie afdalen, zijn de rapen gaar. De gradatie betekent immers een enorm inkomensverlies, terwijl vrijwel alle kosten op eredivisieniveau blijven. De spelerscontracten zijn nu eenmaal niet te ontbinden, en het stadion moet ook afbetaald worden. Netjes begroten be tekent degraderen en vervolgens als nog enorme gaten in je begroting. Bij de huidige eerstedivisieclubs is het zelfde beeld te zien. De verenigingen die meedoen om de titel en de periode- titels zijn in het algemeen ook degenen met de grootste schulden en tekorten. Onderin staan de clubs die geen waan zinnig dure nieuwe stadions hebben Financieel Rapport Betaald Voetbal 2002-2003 eredivisie 1. PSV Relatief gezond, maar - stevent toch af op een tekort van 5 miljoen euro omdat de tweede ronde van de Champions League niet werd bereikt en transferinkomsten ook dit jaar uitblijven. Directeur van Eijden beloofde aandeelhouders dat het huidige seizoen zonder nieuwe tekorten zou worden afgesloten, na het dramatische verlies (25,8 miljoen euro) van het voorbije jaar. In begroting wordt echter geen rekening gehouden met naheffing van de belastingen (wellicht 10 miljoen) en het tekort van dochter GB Antwerpen, ongeveer 1,5 mil|oen euro. 3. Feyenoord De Rotterdammers maakten vorig seizoen een bescheiden winstje van bijna 300.000 euro Feyenoord verwacht dit jaar quitte te draaien. 5. Roda JC De Limburgers komen dit seizoen 4,5 miljoen te kort op een begroting van 13 miljoen. Dat was vorig jaar ook al zo. Tot op heden teert de club in op het eigen vermogen, maar de begroting gaat de komende drie jaar terug naar iets minder dan 10 miljoen. 4. RKC 'Het wonder van Waal- wijk', geschiedt op de pof. *r' De sportieve successen komen tot stand dankzij een begrotingstekort van 3,5 miljoen euro op een begroting van ongeveer 9 miljoen. 6. NEC De Nijmegenaren gelden plotseling als gezond, maar dat komt louter omdat de gemeente het stadion voor 12 miljoen kocht waardoor de club bijna alle schulden kon aflossen. NEC kampt al jaren met begrotingstekorten, dit seizoen 1,6 miljoen euro. 7. FC Utrecht Een van de grootste zorgenkindjes. De 'Challenger' heeft zijn hand overspeeld en zit nu met 14 miljoen euro schuld. Bovendien is er ook een ongedekte post van 7 miljoen euro voor het nieuwe stadion. Het begrotingstekort over dit seizoen is 4,5 mil|oen. 8. NAC Nog een club die gokte en bijna alles verloor. De jaarlijkse tekorten stapelden zich op. Afgelopen winter vielen alle lijken uit de kast en vormden een berg van 17,4 miljoen euro aan schulden. Het tekort over dit jaar bedraagt 5,3 miljoen De gemeente sprong uiteindelijk bij en kocht het stadion voor 15,7 miljoen euro. NAC kan weerverder. 9. Willem II Jarenlang een lichtend voorbeeld van defensief 5 financieel beleid. Helaas, de Tilburgers komen dit seizoen ook 3,5 miljoen euro te kort. Sterker, de club wil ook dat de gemeente Tilburg 10 miljoen aan leningen overneemt. De club lijkt gezond, maar dat is schone schijn. De jaarlijkse miljoenentekorten worden middels leningen aangezuiverd door Frisia- financieringen van voorzitter Scheringa. Dit jaar komt het gat in de begroting op 6,5 miljoen euro, waardoor de teller op een schuld van 40 miljoen euro bij Frisia komt te staan. 11. SC Heerenveen Een van de gezondste clubs van Nederland. De Friezen maken geen bokkesprongen en verdient al jaren geld door het kundig aan- en verkopen van spelers. Toch maakt zelfs Heerenveen dit jaar een klein verlies. 12. FC Twente De matig presterende xi.1 Tukkers horen bij de top-drie van zorgenkinderen met een totale schuldenlast van 11,3 miljoen euro, waarvan 4 miljoen bij de belastingen. Dit seizoen levert een tekort van 2 miljoen euro op. Een reddingsplan is nog met geboren. 13. RBC De club denkt dit jaar met een positief begrotingsresultaat af te sluiten Bovendien verwacht RBC per 1 juli een postief eigen vermogen te hebben. 14. Vitesse De eeuwige patiënt in het fS betaalde voetbal. Ook na i het vertrek van Keizer Karei en de kwijtschelding van de miljoenenschuld doorNuon, is Vitesse nooit van de beademing geweest Dit seizoen loopt het tekort op naar ruim 10 miljoen euro. De al bestaande schuldenlast is ook nog eens 9,5 miljoen. Een oplossing dan wel aflossing lijkt ver weg. 15. FC Groningen De club kampte de voor- bije jaren veelal met tekorten. Om de haverklap moest de gemeente bijspringen. De verkoop van Jordi Hoogstrate leverde vorig seizoen genoeg op voor een kleine winst. Dit jaar stevent de club echter af op een tekort van 800.000 euro. 16. Excelsior De kleinste club uit \^W- Rotterdam zette altijd de tering naar de nering, desnoods door oud papier in te zamelen. Tegenwoordig speelt grote broer Feyenoord suikeroom door geld en spelers ter beschikking te stellen. Excelsior lijkt derhalve gezond. 17. De Graafschap De club had vorig seizoen een positief resultaat van 500.000 euro. Dit seizoen wordt juist 500.000 euro verloren. Voorzitter Haank laat echter doorlopend weten dat De Graafschap geen grote schulden heeft en kerngezond eerste divisie 1. ADO De koploper verwacht een redelijk sluitende begroting. 2. Emmen Vaste klant bij de gemeente. heeft naar verluidt 5 miljoen euro schuld. 3. Heracles (JS^ De club uit Almelo draait met een vlakke begroting. 4. Volendam De Noord-Hollanders trokken de broekriem enkele jaren geleden al stevig aan en draaien nu quitte. 18 FC Zwolle Er zijn wat tekorten, onder meer doordat de club leningen uit het verleden moet aflossen. Maar verontrustende gaten op de begroting zijn er niet. Voorzover bekend dan. 5. Helmond Sport Dit seizoen 400.000 euro tekort, inmiddels afgedekt met een lening waarvoor de gemeente garant staat 6. FC Den Bosch Tiffin Vaste klant op stadhuis. Gemeenteraad buigt zich over alweer een lening van 700.000 euro voorde noodlijdende club. 7. Go Ahead Eagles De Adelaars werden deze week gered met een gemeentelijke lening van in totaal 1,85 miljoen euro. 8. Cambuur De laatse jaren een vaste rfc* klant bij de gemeente, bezui- ,BI, nigde vorig seizoen al flink. Er zijn schulden, maar dit begrotingsjaar wordt redelijk vlak afgesloten. 9. TOP Oss Bezuinigde de voorbije jgJ] zomer al heel fors. Begroting wordt dit seizoen aardig gehaald, maar voor komend seizoen moet nog een gat van 200.000 euro worden gestopt 12. Sparta ffi)) Er is een reddingsplan in de %n%/ maak om de club die 12 miljoen euro schuld heeft, te redden. 13. BV Veendam g||:f Vorig seizoen een tekort, dit jaar alweer. Het gat in het lopende voetbaljaar zou ongeveer 300.000 euro zijn. 14. Haarlem Deed nooit gek, ook niet in jaar na oprichting Sport7. Speelt nog steeds in een oud stadion, maar met een minimale begroting geen grote zorgen en een klein overschot. 15. MW MVV Kan de salarissen niet meer betalen en heeft gevraagd of de tv- gelden vooruit betaald kunnen worden. Komt 500.000 euro tekort dit seizoen. 16. WV |gï De begroting wordt, na jaren van tekorten, dit jaar gehaald. WV wacht met smart op een nieuw stadion. 17. FC Dordrecht De club lijdt net als vorig seizoen verlies. Komend jaar wordt er twintig tot dertig procent gesneden in de salarissen. 18. Fortuna Sittard De club lijdt een minimaal RJ,i bestaan na het dreigende faillisement van vorig seizoen. Het winnen van een 500.000 euro in de staatloterij was het beste nieuws in jaren. infographic De Gelderlander door Joop van den Oudenhoven OOSTERLAND - In drie van de zes poules van hef biljarttoer- nooi om de Grevelingen Cup zijn de beslissingen gevallen. Voor de finale plaatsten zich 't Klusje uit Melissant, DOS 2 uit Nieuwerkerk en De Graanbeurs 2 uit Zierikzee. De strijd in het toernooi om de Grevelingen Cup is hevig en vermoeiend. Vermoeiend is het vooral omdat de spelers in elke poule een hele competitie af werken, wat betekent dat de strijd soms doorgaat tot in de kleine uurtjes. In poule 2 liep de spanning hoog op en moest het percentage de doorslag geven Uiteindelijk mocht 't Klusje uit Melissant door naar de finale. Het team van Martin Roos, John Sloot weg en Jan Doornheim greep de eerste plaats met 18 punten en 90.84%. Even Buiten 2 kwam eveneens tot 18 punten, maar had een percentage van 87.86%. In poule 1 ging de overwinning naar DOS 2. Meest opvallende prestatie was hier van Piet Ver- schuredieinzijnpartij tegenJo- han Koppelman van De Poedel een serie van 83 produceerde en met een gemiddelde van 16.66 afsloot. SIR legde beslag op de tweede plaats. De winst in poule 3 ging naar De Graanbeurs 2. Theo Kramer behaalde in de laatste partij tegen Henk de Bonte twee punten, waardoor er in deze poule niet meer gere kend moest worden Nu plaatste de ploeg uit Zierikzee zich met 20 punten voor de finale. WRW uit Ooltgensplaat werd met 16 punten tweede. De finale van de Westhoek Cup wordt vandaag vanaf 11.00 uur gespeeld in Hotel Bom in Burgh-Haamstede Dit jaar staan slechts vier teams op de deelnemerslijst: het organise rende Witte van Haemstede, de Wig, Onder Vrienden en West- hoekladies. De winnaar komt uit tegen de winnaar van de Grevelingen Cup. Dit duel wordt wel het officieuze kampi oenschap van Schouwen-Dui- veland voor teams genoemd. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Karl Vergou wen krijgt het de komende we ken druk. De voetbaltrainer van Oostkapelle gaat ook aan de slag bij zondag-vierdeklasser Zeeland Sport. „Ik doe dit echt uit clubliefde", zegt de Vlissin- ger. Zeeland Sport stond dit seizoen lange tijd onder leiding van Ab- doe ben Khedda. Hij trad echter als trainer terug, toen duidelijk werd dat hij niet tegelijkertijd als speler actief mocht zijn voor Zeeland Sport. Volgens de re glementen van de KNVB is dat verboden. Vervolgens werden de leiders John van Geersdaele en Frank van den Hoek verant woordelijk voor het eerste elf tal. Het bestuur van de Vlissingse club vond dat zeven wedstrij den voor het einde van de com petitie niet langer een ideale si tuatie, waarna Karl Vergouwen werd gepolst voor het trainer schap. ,,Ik ga op zondag vaak kijken naar het eerste", legt hij uit. „Zeeland Sport is mijn club. Het is een club waar ik graag wat hand- en spandiensten voor wil verrichten." Vergouwen voetbalt ook nog altijd in het vierde bij Zeeland Sport. De leiding van zaterdag-eerste klasser Oostkapelle heeft Ver gouwen toestemming verleend om tijdelijk bij Zeeland Sport aan de slag te gaan. Gisteravond nam Vergouwen de eerste selec tie van Zeeland Sport al onder handen. Morgen zit hij op de bank bij de thuiswedstrijd tegen Clinge. Zeeland Sport vecht voor lijfsbehoud in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. Vanaf komend seizoen is Karl Vergouwen werkzaam bij hoofdklasser Kloetinge. V doorJan gebouwd (Haarlem, Telstar, WV, Dor drecht) en de clubs die vrij recent zijn gedegradeerd zoals Fortuna, MW en Sparta. Het is natuurlijk te gek voor woorden dat wanbeleid nooit of te nimmer wordt bestraft, zelfs wordt beloond, terwijl netjes begroten louter ellende oplevert. Het is vragen om nog meer ga ten in de begrotingen. Eigen ambities Het meest trieste is nog wel dat alle voetbalbestuurders zich de ellende he lemaal zelf aandoen. Niemand ver plicht hen de tot waanzinnige hoogten gestegen salarissen te betalen. De he ren gaan louter af op hun eigen ambi ties. De Challenger (Utrecht), de 'Vier de Topclub' (Vitesse), de 'Trots van het Oosten' (Twente), 'FC Limburg' (Roda en de 'Parel van het Zuiden' (NAC) deden het helemaal zelf. Ze wilden al lemaal de nummer vier van Nederland worden, ze wilden allemaal Europa in. Topclubje spelen en dan in de eigen ge meenschap de grote held uithangen, dat is wat de mensen uit de clubleiding nastreefden En het had zo mooi kunnen zijn. Want feitelijk was er geen enkele reden te be denken waarom het nu slecht zou gaan met het betaalde voetbal. De inkom sten zijn de laatste jaren namelijk on gekend gestegen. Halverwege de jaren negentig incasseerden clubs als NEC, FC Utrecht, FC Twente en Willem II ge middeld twee tot drie miljoen euro. Te genwoordig halen ze negen tot tien mil joen euro binnen. Dat zou toch genoeg moeten zijn voor een leuk elftal. GPD 10. Stormvogels/Telstar Maakte nooit bokken- yjÉ sprongen, heeft nog steeds geen nieuw stadion en geen noemenswaardige schulden. 11. FC Eindhoven De club stevent af op een vC&X tekort tussen de 100.000 en 200.000 euro. Gaat volgend seizoen terug naar vijftien contractspelers. VLISSINGEN - Niet voor het eerst dit seizoen heeft Terneu zen de koppen bij elkaar gesto ken. De hoofdklasser, die vecht voor lijfsbehoud, was na het zo veelste verlies in last en dus moest er weer eens gepraat wor den. „De nederlaag tegen UDI was een koude douche en dan wil je toch weten hoe de groep erover denkt", zegt trainer Di- mitri Mbuyu. Of het groepsgesprek veel ge holpen heeft, moet morgen blij ken als Terneuzen concurrent Panningen op bezoek krijgt. „Het antwoord is aan de spe lers", vindt Mbuyu. „Er is in elk geval heel goed getraind. Ieder een was enthousiast en scherp. Ik hoop dat de angst nu eens weg is in de groep. We hebben im mers niks meer te verliezen. We moeten de ballast weggooien en niet te veel nadenken." Dodelijk Verlies is morgen dodelijk. De achterstand van Terneuzen op Panningen wordt dan zes pun ten. Terneuzen heeft nu twaalf punten uit achttien duels, Pan ningen heeft in zeventien duels vijftien punten bij elkaar ge sprokkeld. „Ik ga er vanuit dat we morgen winnen", zegt Mbuyu. „Bij elk ander resultaat wordt het moeilijk om in die hoofdklasse te blijven. Dat zou eeuwig zonde zijn. Er is zo hard geknokt om op dit niveau te ko men. Vooral de laatste weken vreet het aan me. Kijk, als het aan de taktiek zou liggen, zou ik me daar bij kunnen neerleggen, maar dat is niet het geval. Het heeft met andere factoren te maken. Het venijn en de concen tratie ontbreken soms. Verder zijn we veel te braaf. De leiders zetten de spelers die fouten ma ken te weinig op hun plaats." Mbuyu kan morgen op oorlogs sterkte aantreden tegen Pan ningen. Hoek Hoek mist vandaag in de uit wedstrijd tegen Capelle Wesley de Smet. De middenvelder moet aan zijn buikspieren worden ge opereerd en kan de rest van het Atletiek Birmingham. WK indoor. Mannen, fina les. 60 m: 1. Gatlin (VSt) 6,46, 2. Collins (StK) 6,53, 3. Gardener (GBr) 6,55, 4. Le wis-Francis (GBr) 6,57, 5. Dobos (Hon) 6.64.6. Eyana (Fra) 6,64,7. Poyhönen (Fin 6,65, 8. Aliu (Nig) 6,72. Kogel: 1. Martinez (Spa) 21,24,2. Godina (VSt) 21,23,3. Bilonog (Oek) 21,13,4. Har- ju (Fin) 20,96, 5. Anlezark (Aus) 20,65, 6. Reinikainen (Fin) 20,59,7. Haborak (Slw) 20,21, 8. Olsen (Den) 20,12. Uitgescha keld in kwalificatie: 10.Smith (Ned) 19,59. Kwalificaties. 200 m, series (eerste twee naar halve finale), vierde serie: 1. Osov- nikar (Slv) 20,77, 2. Van Balkom (Ned) 20,91. Halve finales, eerste serie (eerste twee naar finale): 1. Crawford (VSt) 20,50, 2. Demeritte (Bah) 20,67, 5. Van Balkom (Ned) 21,26. 800 m, series (eerste twee en vier snelste verliezers naar halve finales). Eerste se rie: 1. Kipketer (Den) 1.48,47,2. Krumme- nacker (VSt) 1.48,66, 3. Okken (Ned) 1.48,96. Tweede serie; 1. Mutua (Ken) 1.48,26, 2. Som (Ned) 1.48,40. Som en Okken naar halve finale. 3000 m, eerste serie (eerste vier naar fi nale): 1. Gebrselassi (Eth) 7.51,43,2 Lie- fers (Ned) 7.51,95, 3. Espana (Spa) 7.52,59,4. Mayock (GBr) 7.52,59. Polshoog: Blom (Ned) 5,65, Gorsjkov (Rus) 5,65, Lobinger (Dui) 5,65, Mesnil (Fra) 5,65, Gibilisco (Ita) 5,65, Miles (VSt) 5,65, Stolle (Dui) 5,65, Christiakov (Aus) 5,60. Vrouwen. 60 m: 1Block (Oek) 7,04,2. An gela Williams (VSt) 7,16,3. Edwards (VSt 7,17, 4, Ottey (Slv) 7,20, 5. Mayr (Oos) 7,23, 6, Kislova (Rus) 7,26, 7. Maduaka (GBr) 7,34. Vijfkamp: 1 Klüft (Zwe) 4933 (100 mh 8,19 - hoog 1,89 - kogel 14,48 - ver 6,61 - 800 m 2.15,58), 2. Sasanovitsj (WRu) 4715 (8,29 -1,83 -15,17 - 6,50 - 2.25,04), 3 Collonville (Fra) 4644 (8,56 -1,86 -12,87 - 6,40 - 2.15,06), 4. Kesselschlager (Dui) 4498,5. Gomes (Por) 4476,6. Keiler (Dui) 4430.7. Brezgina (Oek) 4313 Bowling Renesse. Woensdagleague: Vof de Keij- zer-Boomkwekerij Haamstede 3-1, Goudsmid J.P.Staal-Pizzeria Buon Cuore 3-1, Rest. De Steenbok-Bungalowver- huur De Kam 3-1, Overbeeke Verhuur- Simar 2 4-0. Stand: 1. Schildersbedrijf V/d Ham 45,5; 2. Pizzeria Buon Cuore 39; 3. Goudsmid J.P.Staal 38,5; 4 Schilders bedrijf De Meij 36; 5. Rest De Steenbok 36; 6. Vof De Keijzer34; 7 Boomkwekerij Haamstede 27,5, 8. Bungalowverhuur De Kam 25; 9. Overbeeke Verhuur 20; 10. Simar 2 10,5 Donderdagleague: Simar 1 -Rest. Casa Salsa 2-2, Top Caravans-Ca - fé-Bar De Stulp 1-3, Pizzeria La Piazza Verseput Bouw 3-1, Schildersbedrijf Plandsoen-Bakkerij De Jonge 4-0. Stand. 1 Top Caravans 41,2. Bakkerij De Jonge 39; 3. Rest De Zeelandbrug 37,5,4 Schil dersbedrijf Plandsoen 35. 5. Cafe-Bar De Stulp 33; 6. Rest Casa Salsa 29; 7 Pizzeria La Piazza 26; 8 Verseput Bouw 24; 9 Simar 1 23,5. Schaatsen Oostkapelle-trainer Karl Vergouwen heeft tot het einde van het seizoen ook de eerste selectie van Zee land Sport onder zijn hoede. foto Lex de Meester Berlijn. WK afstanden. Mannen, eerste 500 m: 1. Wotherspoon (Can) 35,12, 2. Shimizu (Jap) 35,19, 3. Wennemars(Ned) 35,53,4. Lobkov (Rus) 35,63,5. Van Velde (Ned) 35,67,6 Ireland (Can), Cheek (VSt) 35,68, 8. Bos (Ned) 35,69. Tweede 500 m: 1. Wotherspoon (Can) 34,85, 2. Wennemars (Ned) 35,01, 3 Shi mizu (Jap) 35,17, 4 Kobayashi 35,37, 5 Van Velde (Ned) 35,38, 6. Bos (Ned) 35,50, 7. Cheek (VSt) 35,54, 8. Carpenter (VSt) 35,59. Eindstand: 1 Wotherspoon 69,970 pun ten, 2. Shimizu 70,360, 3. Wennemars 70,540, 4. Van Velde 71,050, 5. Bos 71,190. Mannen, 5000 m: 1, Uytdehaage (Ned) 6.25,29 (baanrecord), 2. De Jong (Ned) 6.25,76, 3. Verheijen (Ned) 6.30,46, 4 Zygmunt (Pol) 6.33,77, 5. Hedrick (VSt) seizoen niet meer ia men. Bij Hoek is het zelfoti groot na de 5-1-oventj Schevenmgen. Aard® stigheid was dat 'j Quick Boys twee pg speelde, waardoor der gloort „We moeten^ dat het vertrouwen. ni?i overschatting leidt"." rim-trainer Cees „Daar hebben we he: ij week dus overgehad.' Houtepen heeft zich uitgebreid laten ft over de tegenstander een stugge ploeg pen. „Capelle heeft c. vier keer gewonnene gelijk gespeeld, datze Bovendien hebben ze minst gepasseerde y gen. We weten watt ten staat." Kloetinge Kloetinge richt zich zeven resterende wedss het linkerrijtje indeh se A. De Bevelandse kan in dat opzicht vi belangrijke slag slaan, ge stuit in eigen hui wijk. De Zuid-Holla matie heeft één puntn Kloetinge en staat één ger gerangschikt. J is erg groot", zegt inte ner Joost Folmer. Ten van het thuisduel mg (1-1) heeft Joost Föhn wijzigingen doorgevt Pieter de Munnik op zijn oude vertro) (rechtsback) spelea ten koste van Michal Folmer: „Micha heel voorbije twee wedsl stekend gedaan. Het ook geen makkelijke! maar Pieter heeft opd net iets meer. Pieter i lend wat sterker e sneller." Op het middenveld kei Dorst terug ten faveure ter de Graaff. Rechtsbu co de Valk is hersteld blessure. Ronald ontbreekt vanwege zi vervanger is Joel J die twee weken geletL buut maakte in de hodj van Kloetinge. 6.35,19. Vrouwen, 1500 m: 1. Fries 1.57,43, 2. Tabata (Jap) 1.59, guez (VSt) 1.59,31, 4. De, 1.59,60, 5. Ishino (Jap) 2.00,3 newold (Ned) 2.00,68,17 The 2.03,79. Sportprijsvragen Lucky Day 3047. 1-7-16-1713 26-30-34-37-39-40-50-55-57S (onder voorbehoud) Toto 13. Winnende rijtje:3-IJ 1-3-3-1-2. Tennis Indian Weils. Masters manna joen euro. Derde ronde: Kuerten (Bral 6-4 7-6, Spadea (VSt) - (Bel) 6-4 4-6 6-2, Roddick jean (Fra/11)7-6 2-67-6 Kwartfinales: Spadea -Vt 6-2. Indian Wells. Vrouwen,2rr Kwartfinales: Martinez (Sps (ZAf/16) 6-2 6-1. Salinas (Ecu). Challenger,25! Tweede ronde: Prieto(Arg)-'< (Ned/2) 6-4 7-5. P Voetbal Gouden Gids Divisie: MW-He ADO Den Haag-Stormv. it! Sparta 1-2, Den Bosch-Emr drecht-Helmond Sport 11 TOP 4-0. Haarlem-GA Eagte Volendam 2-2, Fortuna S.0 5-2. Stand aan kop'ADODed Emmen 24-55. Heracles 2W dam 24-45. Helmond Spot! Bosch 23-43. Uefa Cup. Kwartfinales.he Lazio Roma (Ita) - Besiktasi'. 56. Simone Inzaghi 1 0. Söe Gonzales (Spa). GelekaartCf Yildirim, Beserier, Guiaro Celtic (Sch) - Liverpool (Ei Larsson 1-0, 17. Heskey U rechter: Hauge (Noo).Gelett Guppy (Celtic). Malaga (Spa) - Boavista (Pc 18. Dely Valdes 1-0. Schedsi lina (Ita) Gele kaart: Ron»® laga), Pedrosa, Rui Oscar, vista). Porto (Por) - PanathinaikosiO" 77. Olisadebe 0-1 Scheidsfi sina (Ita). Gele kaart Cosrt ms. 3» Wielrennen Tirreno-Adriatico. Tweede- i:1.Pozz«

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 62