Vijfkoppig college is genoeg PZC - Neerlands beste schoonrijdster Wethouder verdedigt ozb-heffïng nieuwe gemeente Terneuzen 1 Proef met nieuwe ontsluiting centrum Oostburg succesvol CDA schuift Van Waveren naar voren als gedeputeerde bij nader inzien agenda I weekenddiensten Lenteconcert Sint Cecilia Subsidie voor behoud van grafkelder in kerk Biervliet Thema-avond over vertelstof in de Vrije School Danscursus Fotoboek over veerboot Zelf ervaren» varkens voelei op tranport vrijdag 14 maart 2003 door Maurits Sep MIDDELBURG - Harry van Waveren uit Goes is door het CDA officieel naar voren ge schoven als tweede gedeputeer de, na Toine Poppelaars. Van Waveren maakte de afgelopen vier jaar al deel uit van de CDA- Statenfractie. Hij werkt bij de gemeente Reimerswaal. De nieuwe CDA-fractie heeft gisteren unaniem Poppelaars (43) en Van Waveren (35) aange wezen voor het dagelijks pro vinciebestuur. De derde kandi daat, Wies Saman (56), trok zich terug. Saman werkt voor de Brabants-Zeeuwse Werkge versvereniging (BZW). Hij werd beschouwd als gegadigde voor de portefeuille economie, maar wil zijn baan bij de BZW niet op het spel zetten voor een politie ke carrière. Het CDA zet bij de collegebesprekingen zwaar in op enkele van de vier kernporte feuilles financiën, economie, ruimtelijke ordening/ milieu/ water en verkeer/vervoer. Ove rigens zijn die twee laatste com binaties wat het CDA betreft niet ondeelbaar. Poppelaars heeft al eens laten doorschemeren in te zijn voor fi nanciën en ruimtelijke orde ning. Ook Van Waveren heeft belangstelling voor ruimtelijke ordening. Hij werkt nu op die afdeling bij de gemeente Rei merswaal. Maar ook cultuur heeft zijn interesse. Cees van Beveren (46) uit Mid delburg is aangewezen als frac tievoorzitter. Hij kwam in 2001 tussentijds in Provinciale Sta ten, als opvolger van Elvira Brus-Rensen, die emigreerde. Van Beveren wordt bij afwezig heid vervangen door Annemiek Koppejan-Elsen (36) uit Zoute- lande, de nummer twee van de lijst en een nieuwkomer. In het artikel Hageman (PvZ) en Heijning (VVD) met voorkeur gekozen (PZC, 13 maart 2003) is een verkeerde voornaam gemeld van PvZ-kandidaat L. Baarends. Hij wordt Lamber genoemd, maar heet Liber. Zeeland zou best een ge deputeerde kunnen mis sen. Toch zal het nieuwe provinciebestuur weer uit zes mannen bestaan. Er moet immers recht gedaan worden aan de verkie zingsuitslag. door Maurits Sep MIDDELBURG - De provincie wordt bestuurd door 47 mannen en vrouwen. Zij hebben het da gelijkse werk uitbesteed aan zes van hen. Afhankelijk van de verkiezingsuitslag heeft een partij meer of minder gedepu teerden. De afgelopen acht jaar hadden CDA, WD en PvdA er elk twee. Een zeskoppig college van Ge deputeerde Staten is aan de gro te kant voor een kleine en dun bevolkte provincie als Zeeland. Ter vergelijking: Zeeland heeft één gedeputeerde per 62.871 in woners, Zuid-Holland één per 425.179 inwoners. Natuurlijk brengt het besturen van een provincie een vaste hoe veelheid werk met zich mee. On geacht de oppervlakte en het in wonertal. De vergelijking van Zeeland met Zuid-Holland is dus niet helemaal eerlijk. Toch springt Zeeland er opvallend gunstig uit. Flevoland heeft net als Zeeland 47 Statenleden, maar slechts vier gedeputeerden. Groningen, Drenthe, Overijssel en Utrecht hebben 6 gedeputeerden, maar zijn ook aanmerkelijk dichter bevolkt dan Zeeland. Gelder land, Noord-Holland en Noord- Brabant - alle vijf a zes keer zo veel inwoners en 75 tot 79 Sta tenleden - hebben één gedepu teerde meer. Limburg heeft met Zuid-Holland de meeste gede puteerden: acht. Dit wil allemaal niet zeggen dat Zeeland in het verleden is be stuurd door luie heren en dames, die een deel van hun tijd in le digheid doorbrachten. Deson danks zou de provincie toe kun nen met vijf gedeputeerden. Met een herverdeling van taken, kunnen beleidsvelden die nu verdeeld zijn over twee gedepu teerden in één hand komen. Dat leidt tot een efficiënter bestuur Commissaris van de koningin W. van Gelder wil graag een meer inhoudelijke portefeuille. en dat scheelt tijd. De laatste ja ren was het waterbeheer bij voorbeeld in handen van twee CDA'ers. T. Poppelaars hield zich bezig met waterhuishou ding en waterkeringen, L. Cop- poolse was de coördinatie voor de Deltwateren toevertrouwd. Coppoolse was tevens verant woordelijk voor jeugdzorg en sociale vraagstukken, terwijl PvdA-collega G. de Kok zich bemoeide met volksgezondheid en ouderenbeleid. Daar komt bij dat commissaris van de koningin W. van Gelder tot nu toe alleen de hem door de wet opgedragen taken behar tigt: openbare orde, veiligheid en rampenbestrijding. De rest van zijn tijd vult hij met het ver tegenwoordigen van Zeeland bij officiële gelegenheden en met nevenfuncties. Van Gelder heeft er nimmer een geheim van gemaakt wel wat meer verant woordelijkheid te willen dra gen. Hij heeft ervaring opge daan als gedeputeerde in Noord-Holland. Het moment is rijp om een in krimping van hel college van GS te overwegen. De verkiezin- analyse gen zijn geweest, de onderhan delingen over een nieuw provin ciebestuur beginnen vandaag Daarin worden vragen beant woord als: wie gaat de komende vier jaren wat doen? Bovendien hangt de provincie een miljoenenbezuiniging bo ven het hoofd. CDA, SGP en WD lieten in de campagne we ten dat eerst de stofkam door het beleid moet, voordat grote posten worden geschrapt. Begin jaren negentig, toen ook bezui nigd moest worden, is het amb tenarenapparaat al flink uitge dund. Het schrappen van een gedeputeerde zou een aardige structurele bezuiniging zijn. Behalve diens salaris van ruim 90.000 euro bruto per jaar (in clusief onkostentoelage) ver vallen ook de extra kosten voor ondersteuning en declaraties. Binnen zes weken zal de nieuwe ploeg aantreden. Dan zal blij ken dat die toch weer uit zes mannen bestaat: twee christen democraten, twee sociaal-de mocraten, een liberaal en een staatkundig gereformeerde. Dan is, zoals CDA-voorman T Poppelaars op de verkiezings avond al aankondigde, recht ge daan zijn aan de verkiezingsuit slag. CDA werd de grootste met der tien zetels, op lichte afstand ge volgd door de PvdA met tienZij foto Mechteld Jansen claimen beide twee zetels. Geen van de andere partijen kan aan spraak maken op twee zetels. Het is op basis van de cijfers ook niet mogelijk er maar één partij bij te halen. WD en SGP zijn samen the best of the rest, met respectievelijk zeven en zes ze tels. Dat onderlinge verschil is zo minimaal dat een keuze voor één van beide nauwelijks is uit te leggen. Tenzij de SGP op in houdelijke gronden niet binnen de coalitie past. Maar die partij heeft al jaren laten zien en horen dat zij afgezien van principiële standpunten over zondagsrust en culturele uitingen het colle- gebeleid van CDA, PvdA en WD steunt. De verkiezingsuitslag leidt nu vanzelfsprekend tot het behoud van zes gedeputeerden. Over vier jaar zal blijken of een in krimping van het provinciebe stuur alsnog mogelijk is. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum 13.30 uur: Bil jarten Kanaalzone; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten, creatief handwerken; 16.00 uur; Zitgym- nastiek; 20,00 uur: Theater Chantant; Trefpunt, 9,30 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Bingo; BIERVLIET - Hotel de Gentse poort, 19.30 uur: Zeeuwse boerenavond met verha len, muziek en zang, BRESKENS De Uitkomst, 20.00 uur: To neelvorstelling 'Privé voor twee' van Thalia, CLINGE - Malpertuus. 13.30 uur. Kaarten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koersbal; 13 30 uur- ANBO bingo; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.45 uur Koersbal; HEIKANT Zaal Maton, 20.00 uur: Free Country Dancers gevorderden; 20.30 uur: Free Country Dancers beginners; 't Heike, 13.00 uur: Biljarten en pieren; Café du Commerce, 20.00 uur Kaarten; HENGSTDIJK Horecacentrum de Vogel, 19.30 uur: Kaarten, HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en volksdansen; 19.30 uur: Gezelschapsdansen, HULST Kantine voetbalverening HVV'24, 20 00 uur: Kaarten; De Lieve, 9 00 uur: Fysio gym en Engels; 9.30 uur: Bloemschikken; 13.00 uur: Bil jarten Kanaalzone; 14.00 uur: Bridge en vergadering KBO; KLOOSTERZANDE Hotel van Leuven, 19.30 uur: Kaarten de Troefslag; KOEWACHT De Vlaschaard, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; OOSTBURG Tienercentrum Time Out, 15.00 18.00 uur; Soos voor tieners vanaf 12 jaar, Zwincollege, 20.00 uur: Bonte avond; RK Parochiehuis, 19 30 uur: Postzegel- vereninging Land van Cadzand, maan delijkse bijeenkomst; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30 uur: Modelbouw; SAS VAN GENT - De Speye, 19.00 uur: Grutmoole volksdansen; 19 00 uur: Dansclub Lencor; 19 00 uur: Muziek school leerlingen showband Sas van Gent, SLUISKIL Het Meulengat, 13 30 uur SWOS gym en volksdansen, kaarten, ca nasta, biljarten heren; 19.30 uur: Toneel voorstelling 'bezuinigingsmaatregelen' door PJZ afdeling Oost-Zeeuws-Vlaan deren. SPUI De Drie Gehughten, 21.00 uur: Open huis; ST.JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; ST KRUIS Dorpshuis, 19.30 uur To neeluitvoering 'Sjongejongejonge' van toneelclub St. Kruis; TERNEUZEN - De Veste, 13 30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljar ten en klaverjassen; Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; Scheldetheater, 20.00 uur: Robert Long theaterprogramma 'Brand'; ZAAMSLAG Dorpshuis, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; PHILIPPINE - Muziekvereni ging Sint Cecilia uit Philippine geeft zondag het jaarlijkse len teconcert in gemeenschapscen trum De Kaaie. Aanvang 14.30 uur. Traditioneel is er een gastoptre den, dit maal van de Dow-bla- zers.Vast onderdeel van het lenteconcert is ook de huldiging van jubilarissen. Dat zijn er dit keer vier. Ook speelt de leerlin- gengroep van Sint Cecilia onder leiding van George Claauws. zaterdag 15 en zondag 16 maart 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Terneuzen, Hoek, Philippine. Sluiskil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Klooster- zande. Hulst, Koewacht, St Jansteen en Clinge), vr. 17.00-ma 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoe ken: Huisartsenpost De Honte, Wielin genlaan 2, Terneuzen in ziekenhuis De Honte), tel. 0115 643000. West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg. Zuidzande. Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0117 455565 (ook voor dringende huis bezoeken) Tandartsen: Geheel Zeeuws-Vlaanderen. F, A.J. Hamann, Leeuwenlaan 58,Ter neuzen, tel.(0115)612320. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18-18.30, zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar Apotheek Hulst. Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00 17.00 uur Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg en Zuidzande: Apotheek Oost burg, Burchstraat 16, tel (0117) 452170, zat 10-12 30 en 13-16 30, zon. 11,30- 12.30 en 17.30 en 18 30 uur Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag Dierenkliniek J Kop, Bastionstraat 3. Ax el, tel. 0115-561488 Spreekuur, zat 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: J. J. L. M. Kop, Axel, tel. (0115) 561488. Spreekuur, zat. 11-12 uur, Bastionstraat 2, Axel. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117) 348424. Spreekuurzat. 13enzon. 12uurindedie- renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuurzat. van 12.30- 14.00 uur Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen, Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115(696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', G A M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117 454484. Oostburg: J. P.J.v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. (0117)452103. Sas van Gent: E O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St Jansteen e.o A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Kapel- lebrug, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00- 12 00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer (0115) 442161. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaande ren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar. West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0117) 456500, Ka naalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Tele foonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zee land, kraamcentrum Zeeuws-Vlaande ren, dag en nacht bereikbaar via tel. (0113)224022. Pastorale dienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: Bereikbaar via mobielnummer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen, 10 00-13.00 en 16.00-19 00 uur: Bereikbaar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereikbaar via mobiel nummer 06 53997850. TERNEUZEN - „Als er maar niet meer lijken uit de kast ko men, ben ik best bereid nog eens een extra steentje bij te dragen aan het hchoud van cultuurhis torie in de gemeente Terneu zen." Fractievoorzitter J. Baart van de Terneuzense Onafhanke lijke Partij (TOP) weet wel hoe hij de collega-raadsleden en de publieke tribune moet bespelen. Baart liet op ludieke wijze we ten dat zijn partij akkoord gaat met het verlenen van een subsi die van 10.000 euro voor het conserveren van een grafkelder in de hervormde kerk van Bier vliet. Daar werd onlangs een ze- ventiende-eeuwse grafkelder gevonden.De provincie wil tien mille bijdragen, op voorwaarde dat de gemeente eenzelfde be drag bijpast. De leden van de commissie Bestuur en Middelen wilden gisteren vanwege het 'unieke karakter' van de vondst akkoord gaan met die bijdrage. F. van Hulle (Gemeentebelan gen Kanaalzone) kapittelde voormalig cultuurwethouder Baart nog even. Hij houdt er ook niet van op het laatste moment subsidieverzoeken te krijgen die een groot beroep doen op het sentiment. Maar hij vond wel dat de raad archeologen niet mag 'afschrikken'. Als ze prach tige cultuurhistorische vond sten doen, moeten de raadsle den telkens beoordelen of het gevondene zo uniek is dat het niet aan belangstellenden ont houden mag worden. door Steffan ter Maat KAMPERLAND - Het schaats seizoen voor de hardrijders is bijna ten einde. Ook bij de ande re schaatsvarianten liggen de meeste ijzers al weer in het vet. Eén van de varianten is het schoonrijden. Dit werd vorige week dinsdag afgesloten met het Nederlands kampioen schap. Voor de 56-jarige Kam- perlandse Catrien Sandee werd het een mooi seizoenseinde, ze werd Nederlands kampioen in de hoofdklasse dames. „Ik twijfelde of ik wel had ge wonnen. Ik heb al eens eerder meegemaakt dat ik dacht dat ik zou winnen, maar dat liep toen anders. Het wordt door een jury beoordeeld, dus je weet het maar nooit", vertelt Sandee. Volgens haar man reed ze tij dens het kampioenschap in Utrecht echter dusdanig goed, dat er geen enkele twijfel over eerste plaats bestond. Het schoonrijden kan niet ver geleken worden met het kunst rijden. De schaatsers rijden in dividueel of in paren over een baan van honderd meter lang, draaien vervolgens en schaat sen het stuk weer terug. De li chaamshouding moet hierbij zo recht mogelijk zijn. De bewe gingen die de rijders moeten maken zijn het beste te vergelij ken met de beweging van de slinger van een klok. Deze schaatsvorm wordt ook veel in klederdracht gedaan, maar dat is niet in wedstrijdverband. Avondje uit Om te kunnen oefenen moet Sandee iedere week tijdens het seizoen, dat van oktober tot en met maart duurt, naar een ijs- hockeybaan in Dordrecht: „Maar dat is voor ons vooral eén leuk avondje samen uit. Ik oefen hier namelijk met mijn man, want we rijden ook als paar. We zijn bij het kampioenschap vo rige week ook nog vierde gewor den bij het paarrijden." Het avondje samen uit was één van de redenen om zestien jaar Catrien Sandee: „Ik ben altijd blij als het schaatsseizoen weer be gint." foto Willem Mieras geleden met het schoonrijden te beginnen: „We hadden een de monstratie gezien van een aan tal rijders op het Veerse Meer. We vonden dit erg mooi en we reden ook allebei al op kunst schaatsen. In combinatie met het sportieve aspect ervan leek het ons heel leuk om dit samen te gaan doen", legt de rijdster uit. Sandee begon in de laagste klas se. Al snel promoveerde ze enke le malen, om uiteindelijk in de hoogste klasse uit te komen waarin ze nu al jaren zit. In 1992 werd ze ook al eens Nederlands kampioen. „Het leuke van het schoonrijden vind ik ook dat dat nog op mijn leeftijd kan. Het is geen hele zware belasting, maar anderzijds geeft het wel heel veel beweging en dat is natuur lijk erg gezond", vertelt Sandee. Maandag is de laatste training van het seizoen voor het paar. Daarna gaan de schaatsen de kast in en komen de skeelers te voorschijn. Sandee: „In de zo mer skeeleren we met z'n twee- en. Maar ik ben altijd blij als het schaatsseizoen weer begint. We blijven voorlopig dan ook nog wel even schoonrijden, tot we het echt niet meer kunnen. TERNEUZEN - De Zonne- school in Terneuzen houdt maandag 17 maart een thema avond over het onderwerp 'De vertelstof in de Vrije School'. De bijeekomst wordt gehouden in de school aan de Handellaan 5 in Terneuzen en begint om 20.00 uur. Binnen de Vrije School vormt de vertelstof een belangrijk onderdeel van het lesrooster. Behalve dat leren luisteren erg belangrijk is, wordt de fantasie van het kind geprikkeld door de vertelstof. Daardoor worden leerprocessen in het kind gestimuleerd, zo is het uitgangspunt De verstelstof wordt afgestemd op de leeftijdsfase van het kind. Zo worden tot het zevende jaar sprookjes verteld, daarna ko men fabels aan de beurt, vervol gens het Oude Testament en de Edda en in de hoogste klas de Grieken en Romeinen. Na een uiteenzetting door een van de leerkrachten wordt een verhaal verteld. Aan de hand daarvan gaan de aanwezigen aan de slag met boetseerklei door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het heeft geen zin om te berekenen hoe hoog de onroerend- zaakbelasting (ozb) in de voormalige gemeenten Axel, Sas van Gent en Terneu zen zou zijn geweest als er geen herindeling was geweest. Burgemeester en wethouders hebben de drie voormalige hef fingssystemen op de meest ge schikte wijze in een nieuw be lastingstelsel geharmoniseerd. Met de opbrengsten van die be lastingen moet het nieuwe Ter neuzen haar gemeentelijke ta ken, waaronder het onderhoud van het rioleringsstelsel, uit kunnen voeren. Wethouder J. van Schaik (fi nanciën) liet zich niet verleiden tot bespiegelingen over hoe mooi het had kunnen zijn. Hij gaf volmondig toe dat de inwo ners van de voormalige gemeen te Axel maar liefst 26 procent meer aan ozb betalen dan vorig jaar. Maar hij 'vergat' de leden van de commissie Bestuur en Middelen te vertellen dat het bestuur van Axel bij het zelfstandig voort bestaan ook heel moeilijk voor bij had kunnen gaan aan invoe ring van rioolbelasting of sterke verhoging van de ozb, zoals wethouder Van Waes eind 2001 al voorspelde. De wethouder re lativeerde de verhoging van de ozb wel enigszins door uit te leg gen dat de sterkste schouders de meeste lasten dragen. „Iemand die een goedkoop huis bezit en honderd euro ozb betaalde, moet nu dus 26 euro meer beta- HULST - Belangstellenden kunnen dinsdag 18 maart in Hulst kennismaken met een cursus primitieve expressie. Dat is een dansvorm die is geïn spireerd op traditionele dansen en rituelen, natuur en cultuur. Muziek, ritme, beweging en zang zijn daarbij essentiële ele menten. De kennismakings avond is dinsdag 18 maart vanaf 20 uur in het Houtenkwartier in Hulst. len. Een bedrag van vijft». cent per week, daar J|' waarschijnlijk niet boodschappen door kunne len. Iemand met eengroteji die 500 euro ozb betaal^ 130 euro meer betalen. zijn dus volgens een principe verdeeld", te wethouder uit. Zalmsnip De meeste commissieledtf den met die uitleg te maakten meer problem^ de Zalmsnip. Net alsdevr^ lige gemeente Axel wil he3 ge 25 procent van die 45# (honderd gulden) aanes, minimabeleid besteden Freeke (LPF) vond dat omdat de gemeente al ee stekend kwijtschelding kent. „Of jenoueenaansj; 7 5 euro of een van hondei kwijt wordt gescholden* niet uit. Ik blijf dan «ij uitreiking van die Zalmscw iedereen." Ook J Baar. fz wilde niet in de snip kLa Hij vindt dat het college eens moet kijken of deber van tweede woningen uit? ten kunnen worden var' vangst van het douceurtje die meevaller zou de minm ook flink gespekt kunnen: den, veronderstelt Baart, HULST - Als herinnerinr de veerdiensten die gedu honderden jaren over de terschelde zijn onderhooi een fraai fotoboek s— steld. Dit kijk- en leesboek Aj: van de boot is van de hé Gré Dieleman. Het boek* in ruim 150 foto's, voorte rendeel uit de archievenn PSD, de verhalen vand»j de mensen en de veert: door de jaren heen Het 96 pagina's dikkebotr verbaar in drie verser, uitvoeringen en te besteü boekhandel van Geyt a Steenstraat in Hulst. Inta is mogelijk tot 1 mei, door René van Stee OOSTBURG - Ondernemers en het winkelend publiek willen dat de Brouwerijstraat in de richting van de Markt in Oost- burg open blijft. Bijna drie maanden geleden is de straat op initiatief van de winkeliersver eniging bij wijze van proef op nieuw gedeeltelijk opengegaan, om de zogenaamde badkuip route langs het heringerichte winkelcentrum te ontlasten. De ondernemers drongen sinds de herinirchting, twee jaar gele den, sterk aan op verandering van de situatie, omdat ze het centrum van de kern zeer slecht bereikbaar vonden en in de ver drukking vreesden te komen. „Tot nu toe is het een groot suc ces. Het centrum is weer goed bereikbaar en dat was voor ons de belangrijkste doelstelling. Ook de bestrating heeft er niet onder geleden, omdat zware vrachtwagens worden ge weerd", verklaart A. Jansen van de gelijknamige fietsenzaak aan de Brouwerijstraat. Volgens Jansen moeten nog en kele knelpunten worden opge lost om de proef definitief te doen slagen. Als voorbeelden noemt hij het gevaar van voor- bijrazende scooters en brom fietsen, de verbetering van de bewegwijzering en het opfleu ren van de Markt,extra parkeer plaatsen aan weerszijden van de weg en de creatie van terrassen. Voor P. Verduin van Van der Plas Modes in de Brouwerijstraat is dat laatste niet direct nodig. Hij noemt het van het grootste be lang dat de verkeersveiligheid in de kern is verbeterd en de cen trumfunctie van het Oostburgse winkelapparaat weer enigszins in ere is hersteld. Dat vindt ook bewoonster S. Francke. Zij wijst ook op praktische proble men die de oude situatie met zich meebracht. „Een toerist op een fatsoenlijke manier van de watertoren naar de apotheek sturen, was onmogelijk." Bedrijvigheid Ook F. Vasseur van café Vier Emmers aan de Markt is vol lof over de maatregel. „Mensen die Oostburg binnenrijden, zien nu weer bedrijvigheid en hebben eerder reden om uit te stappen. Dat ze even verderop op het Le- delplein moeten parkeren, ne men ze dan op de koop toe." Woordvoerder A. Dierifa de gemeente verklaart a proefperiode op 1 april a Vanaf dat moment vindt» evaluatie plaats en valt definitief besluit overdts van de tijdelijke opeisi „Hierop kunnen we ai vooruitlopen. Wel is het a doeling om de proef oê aandacht van het puba brengen. Iedereen krijgt door gelegenheid te röf Die reacties worden metf gen in het uiteindelijke!)® VLISSINGEN - De a» Midden- en Noord-Zeetó de Dierenbescherming mensen morgen aan denl:j> varen hoe het is om als tl op transport te wordenp Bezoekers aan de Vaarwel! Dag in Vlissingen worden daagd een virtual-real^ op te zetten. De Dierenb^ ming belooft een Ischott ervaring', omdat de diers dagen achtereen op elto propt staan, zonder fi drinken in overvollewi?- De Dierenbescherming* de actie in Vlissingenhü" pagne tegen veetra# voort. De beelden dieted in de helm, tonen aand# mis is met het dierenwj dens internationale porten. j De actie tegen de tras? begon met het aanbied 'een witboek' aan toenmM nister Brinkhorst van bouw. De DierenbescW pleitte in het boek onderi voor een maximale W? tijd van acht uur. Tot nut* men situaties voor waaft ren soms meer dan achter elkaar onderweg!? Het publiek kan zate# halve de helm opzetten protesthandtekening P tussen 10 en 1? Uljr wordt door medewerkt* Dierenbescherming ad» riaal uitgedeeld, zoae- en stickers De actie»» houden op de Prinses die aangemeerd ligt*< PSD-kantooraandePr- drikweg in Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 40