Vijfkoppig college is genoeg PZC PZC Middelburgs theater maanden later open Kinderen met hersenletsel -J Huiskamerproject junks houdt zich niet aan afspraak Giro 860 SS CDA schuift Van Waveren naar voren als gedeputeerde bij nader inzien weekenddiensten Stomdronken automobilist is rijbewijs kwijl huisartsen en neurologen verwijzen te weinig door Elk jaar komen zo'n 1.000 kinde-j Hersenstichting Nederland Bekendmaking WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORCERS (M/V) IN NOORD-BEVELAND (AUTOROUTE) 0 vrijdag 14 maart 2003 door Maurits Sep MIDDELBURG - Harry van Waveren uit Goes is door het CDA officieel naar voren ge schoven als tweede gedeputeer de, na Toine Poppelaars. Van Waveren maakte de afgelopen vier jaar al deel uit van de CD A- Statenfraetie. Hij werkt bij de gemeente Reimerswaal. De nieuwe CDA-fractie heeft gisteren unaniem Poppelaars (43) en Van Waveren (35) aange wezen voor het dagelijks pro vinciebestuur. De derde kandi daat, Wies Saman (56), trok zich terug. Saman werkt voor de Brabants-Zeeuwse Werkge versvereniging (BZW). Hij werd beschouwd als gegadigde voor de portefeuille economie, maar wil zijn baan bij de BZW niet op het spel zetten voor een politie ke carrière. Het CDA zet bij de collegebesprekingen zwaar in op enkele van de vier kernporte feuilles financiën, economie, ruimtelijke ordening/ milieu/ water en verkeer/vervoer. Ove rigens zijn die twee laatste com binaties wat het CDA betreft niet ondeelbaar. Poppelaars heeft al eens laten doorschemeren in te zijn voor fi nanciën en ruimtelijke orde ning. Ook Van Waveren heeft belangstelling voor ruimtelijke ordening. Hij werkt nu op die afdeling bij de gemeente Rei merswaal. Maar ook cultuur heeft zijn interesse. Cees van Beveren (46) uit Mid delburg is aangewezen als frac tievoorzitter. Hij kwam in 2001 tussentijds in Provinciale Sta ten, als opvolger van Elvira Brus-Rensen, die emigreerde. Van Beveren wordt bij afwezig heid vervangen door Annemiek Koppejan-Elsen (36) uit Zoute- lande, de nummer twee van de lijst en een nieuwkomer. In het artikel Hageman (PvZ) en Heijning (VVD) met voorkeur gekozen (PZC, 13 maart 2003) is een verkeerde voornaam gemeld van PvZ-kandidaat L. Baarends. Hij wordt Lamber genoemd, maar heet Liber. Zeeland zou best een ge deputeerde kunnen mis sen. Toch zal het nieuwe provinciebestuur weer uit zes mannen bestaan. Er moet immers recht gedaan worden aan de verkie zingsuitslag. door Maurits Sep MIDDELBURG - De provincie wordt bestuurd door 47 mannen en vrouwen. Zij hebben het da gelijkse werk uitbesteed aan zes van hen. Afhankelijk van de verkiezingsuitslag heeft een partij meer of minder gedepu teerden. De afgelopen acht jaar hadden CDA, VVD en PvdA er elk twee. Een zeskoppig college van Ge deputeerde Staten is aan de gro te kant voor een kleine en dun bevolkte provincie als Zeeland Ter vergelijking: Zeeland heeft één gedeputeerde per 62.871 in woners, Zuid-Holland één per 425.179 inwoners. Natuurlijk brengt het besturen van een provincie een vaste hoe veelheid werk met zich mee. On geacht de oppervlakte en het in wonertal. De vergelijking van Zeeland met Zuid-Holland is dus niet helemaal eerlijk. Toch springt Zeeland er opvallend gunstig uit. Flevoland heeft net als Zeeland 47 Statenleden, maar slechts vier gedeputeerden. Groningen, Drenthe, Overijssel en Utrecht hebben 6 gedeputeerden, maar zijn ook aanmerkelijk dichter bevolkt dan Zeeland. Gelder land, Noord-Holland en Noord- Brabant - alle vijf zes keer zo veel inwoners en 75 tot 79 Sta tenleden - hebben één gedepu teerde meer. Limburg heeft met Zuid-Holland de meeste gede puteerden: acht. Dit wil allemaal niet zeggen dat Zeeland in het verleden is be stuurd door luie heren en dames, die een deel van hun tijd in le digheid doorbrachten Deson danks zou de provincie toe kun nen met vijf gedeputeerden. Met een herverdeling van taken, kunnen beleidsvelden die nu verdeeld zijn over twee gedepu teerden in één hand komen. Dat leidt tot een efficiënter bestuur Commissaris van de koningin W. van Gelder wil graag een meer inhoudelijke portefeuille. en dat scheelt tijd. De laatste ja ren was het waterbeheer bij voorbeeld in handen van twee CDA'ers. T. Poppelaars hield zich bezig met waterhuishou ding en waterkeringen, L. Cop- poolse was de coördinatie voor de Deltwateren toevertrouwd. Coppoolse was tevens verant woordelijk voor jeugdzorg en sociale vraagstukken, terwijl PvdA-collega G. de Kok zich bemoeide met volksgezondheid en ouderenbeleid. Daar komt bij dat commissaris van de koningin W. van Gelder tot nu toe alleen de hem door de wet opgedragen taken behar tigt: openbare orde, veiligheid en rampenbestrijding. De rest van zijn tijd vult hij met het ver tegenwoordigen van Zeeland bij officiële gelegenheden en met nevenfuncties. Van Gelder heeft er nimmer een geheim van gemaakt wel wat meer verant door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het nieuwe theater in Middelburg gaat maanden later open. Zowel de sloop van de kazerne aan de Zuidsingel als het archeolo gisch onderzoek leveren vertra ging op. Het is nog niet bekend welke gevolgen de vertraging precies heeft voor de program mering. De opening van het nieuwe A- theater stond gepland voor het najaar van 2005, aan het begin van het nieuwe theaterseizoen. Gisteravond maakte wethouder A. van 't Westeinde tijdens de raadscommissie maatschappe lijke zaken bekend dat die da tum niet gehaald wordt. De nieuwe schouwburg gaat op zijn vroegst een half jaartje later open, in december 2005 of janu- door Ron Magnée VLISSINGEN - Het Huiska merproject Drugsgebruikers (HKPD) in de Coosje Bus kenstraat in Vlissingen over schrijdt grenzen die eerder zijn overeengekomen. Dat zei wethouder L. Poppe-de Looff gisteravond tijdens de commissievergadering Sa menleving van de gemeente Vlissingen. ,,Het HKPD is oorspronke lijk bedoeld om methadon aan drugsgebruikers te ver schaffen en steun te verlenen bij verslaving. Dat is een ideologie waarvan we dach ten dat die nog steeds gold. Daar is destijds ook subsidie voor vastgesteld. Maar in middels zi j n er andere dingen in het spel." Met 'andere dingen' duidt Poppe-de Looff op de over last die de drugsgebruikers de laatste tijd veroorzaken. In de Coosje Buskenstraat blijkt er sprake te zijn van een levendige drugshandel en verslaafden gebruiken drugs openlijk op straat. Poppe-de Looff reageerde op een inspreker die namens de buurt zijn beklag deed over het HKPD. In zijn ogen is de doelstelling van het project veranderd, zeker nu er ook gesproken wordt over de komst van een gebruikers ruimte. Daarnaast vroeg hij zich af of het opvangproject beschikt over de nodige ver gunningen en of het bestem mingsplan wel mogelijkhe den verschaft voor het pro ject. De wethouder kon niet alle vragen direct beantwoorden. Ze benadrukte dat het op vangproject in ieder geval in de Coosje Buskenstraat ge handhaafd blijft. „Het is nu eenmaal een gegeven dat de HKPD eigenaar van de pan den is. We hebben de organi satie toestemming gegeven om haar taken te doen. De opvang moet in eerste in stantie déór gebeuren." Buurtbewoners zien de op vang het liefst naar elders verhuizen, zo betoogde de in spreker. Als mogelijkheden noemde hij het KSG-terrein of het veerplein van de PSD Poppe-de Looff benadrukte in overleg te zijn met het be stuur over de mogelijkheden Ook zal burgemeester A. van Dok-van Weele volgende week met het HKPD om de tafel gaan zitten. Naast de overlast, is ook de staat van de panden een bron van zorg. De onderkomens van het HKPD zijn hard aan een op knapbeurt toe. „De locatie voldoet niet meer aan de ar- bo-eisen." De discussie over de komst van een gebruikersruimte staat los van de commotie die omtrent de overlast is ont staan, betoogde de wethou der. Maar ze gaf wel toe dat intern de gesprekken hier over al gestart zijn. woordelijkheid te willen dra gen. Hij heeft ervaring opge daan als gedeputeerde in Noord-Holland. Het moment is rijp om een in krimping van het college van GS te overwegen. De verkiezin- analyse gen zijn geweest, de onderhan delingen over een nieuw provin ciebestuur beginnen vandaag. Daarin worden vragen beant woord als: wie gaat de komende vier jaren wat doen? Bovendien hangt de provincie een miljoenenbezuiniging bo ven het hoofd. CDA, SGP en WD lieten in de campagne we ten dat eerst de stofkam door het beleid moet, voordat grote posten worden geschrapt. Begin jaren negentig, toen ook bezui nigd moest worden, is het amb tenarenapparaat al flink uitge dund. Het schrappen van een gedeputeerde zou een aardige structurele bezuiniging zijn. Behalve diens salaris van ruim 90.000 euro bruto per jaar (in clusief onkostentoelage) ver vallen ook de extra kosten voor ondersteuning en declaraties. Binnen zes weken zal de nieuwe ploeg aantreden. Dan zal blij ken dat die toch weer uit zes mannen bestaat: twee christen democraten, twee sociaal-de mocraten, een liberaal en een staatkundig gereformeerde. Dan is, zoals CDA-voorman T. Poppelaars op de verkiezings avond al aankondigde, recht ge daan zijn aan de verkiezingsuit slag. CDA werd de grootste met der tien zetels, op lichte afstand ge volgd door de PvdA met tienZij foto Mechteld Jansen claimen beide twee zetels. Geen van de andere partijen kan aan spraak maken op twee zetels. Het is op basis van de cijfers ook niet mogelijk er maar één partij bij te halen. WD en SGP zijn samen the best of the rest, met respectievelijk zeven en zes ze tels. Dat onderlinge verschil is zo minimaal dat een keuze voor één van beide nauwelijks is uit te leggen. Tenzij de SGP op in houdelijke gronden niet binnen de coalitie past. Maar die partij heeftal jaren laten zien en horen dat zij afgezien van principiële standpunten over zondagsrust en culturele uitingen het colle- gebeleid van CDA, PvdA en WD steunt. De verkiezingsuitslag leidt nu vanzelfsprekend tot het behoud van zes gedeputeerden. Over vier jaar zal blijken of een in krimping van het provinciebe stuur alsnog mogelijk is. zaterdag 15 en zondag 16 maart 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huisartsen Huysman, Posthumus, Joosse, Slager, van Straalen en v.d. Werff, vrij 17 00- zon. 19.00 uur. H. Slager, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 06-21234545. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 Patiënten huisartsen Kooiman, Oort- man. Rijken, Schmeitz, Schruer, Van der Stoep en Thijssen, vrij. 17.00-zat. 19.00 D. W. Thijssen, Heernisseweg 87, Goes, tel.(0113)215003. zat. 19.00-zon 19 00 uur: M. J. Oortman, J.Q.C. Lenshoeklaan 10, Kloetinge, tel. (0113) 231805. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 Wolphaartsdijk,'s-H. Arendskerke, Hein- kenszand.Nieuwdorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: G. A, C. Aarnoutse. Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. (0113) 612327. Heinkenszand e. o.vrij. 17.30-ma. 08.30 JA. Fortrie, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. (0113) 563074 Hansweert, Schore, Yerseke en Kruinin- gen, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur. J.K. Kok, Zeeburg 1, Yerseke (0113) 573520 Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde, Oostdijk en Ril- land-Bath, vrij 17.30-zon. 22.00 uur S.S. Mulder, Vinkenissestraat 2, Rilland, tel. (0113) 551343. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 Driewegen, Borssele, Hoedekenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heeren- hoek: Huisartsenpraktijk 's Gravenpolder, tel. (0113)311747 Kapelle en Wemeldinge, vrij. 18.00-zon 23.00 uur H Bakx, Kapelle, tel (0113) 341264 (spreekuur Parklaan 1). Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland: Kortgene, Colijns- plaat. Kamperland en Wissenkerke, vrij 17.00-ma. 08.00 uur: J. A, Kersseboom, Kortgene, tel. 0900- 3301319; Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: G.J.A. Tuyl. Kastanjestraat 307, Goes, tel. 0113-216374. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel. (0113) 220034 Apotheken: Weekenddienst zat. 10.00-18.00, zon. 10.00-12.00 en 16 00 -18.00 uur. Apo theek de Pijlers, v. Dusseldorpstraat 1 Goes, tel. (0113) 227104. De avond- en nachtdiensten worden ver zorgd door De Zeeuwse Apotheek, Sta tionspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruinin- gen en Krabbendijke: M.A.R. v.d. Boomgaard, tel. (0113) 228866 Goes, Heinkenszand enNormu. land: H. van Dijk, Simonswei2,H&fej tel.10113) 561290. Praktijk voor gezelschapshui kes-CornelisseenM Berrevoa,» laan 24, Yerseke, tel. 0113 57*^ Spreekuurzat. 9 30-10uur. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voo(tl Noord- en Zuid-Beveland,Schol! Duiveland, Tholen en St Phiiiwj tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland (0113)229003. Verloskundige Maatschap Ge* 20.00-zon. 20.00 uur: M. Stroo, tel. 0113 224099, Bij geen gehoor via alarmcenta Vlissingen, 0118414444. Tholen en St. Philipsland Huisartsen: Voor geheel Tholen van vnjdari maandag 8.00 uur- Huisartsenpraktijk Bergen opZ-?. raselsuslaan 2, tel 01642738£ Tandartsen: Voor geheel Tholen vanzat të r, 24 00 uur D. Willebrands Bakker. Waar®» Bergen op Zoom, tel. 0164^ Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596, W» spreekuur op Kalfsdamsewegh vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur enmü van 11.00-12 .00 uur op Boternji Oosterschelde Thuiszorg: Tholen en St. Philipsland: Tel. (0113)249111. GOES - Een 58-jarige Ga naar heeft gisteren zijnt wijs in mogen leveren ti drankrijden. De man reed in de Midfc sestraat in zijn woonplass gerend over de weg, 3 voortdurend en bleef sö voor het groene verkeas Toen hij even later wee;c werd hij tot stilstand ge door een andere autora die al een tijdje achtera reed. Gealarmeerdeageffia men een blaastest af wt bleek dat de man bijnavijl de toegestane hoeveelheici hol had gedronken. Hiero zijn rijbewijs ingevorda ontving hij een dagvaardia ari 2006. A. Damman (WD) noemde het 'heel onverstandig' om de planning van de bouw zo krap te maken „Er zit weinig lucht in", gaf Van 't Westeinde toe. „Er was haast bij omdat het oude theater anders werd afge keurd." Risico's Of er nog meer vertragingen volgen, is nog niet duidelijk. Het archeologisch onderzoek is nog in volle gang. „De risico's zijn moeilijk in te schatten", zei Van 't Westeinde. „Als er een funde ring ligt en de bouwput is afdan kunnen we pas risico's weg gaan strepen." Hij verwacht dat de meest problematische periode over een jaar achter de rug is. Pas dan is ook definitief duide lijk wanneer de nieuwe schouw burg open gaat en de oude sluit. De programmering van de beide theaters loopt volgens de wet houder voorlopig geen gevaar. Voor het theaterseizoen 2005/2006 worden pas volgend jaar rond deze tijd plannen ge maakt. Tot nu toe ging men ervan uit dat de oude schouwburg halver wege het seizoen 2004/2005 zou sluiten. Van 't Westeinde acht het niet waarschijnlijk dat die planning wordt aangehouden, omdat de 'theaterloze periode' dan te groot wordt. Het valt te verwachten dat de periode van een half jaar tussen de sluiting van de oude schouwburg en de opening van de nieuwe wordt aangehouden. Op dit moment zou dat betekenen dat de oude schouwburg pas in de zomer van 2005 sluit. Tegenvaller A. Rots (ChristenUnie) wilde weten of de vertraging ook fi nanciële gevolgen heeft. Van 't Westeinde zei die op dit moment niet te kunnen overzien. Hij ver telde wel dat de sloop van de ka zerne goedkoper is uitgevallen dan was geraamd. Daar staat een tegenvaller van honderd duizend euro tegenover. De ar- bo-eisen die worden gesteld aan een trekkenwand, de installatie waaraan decorstukken worden opgehesen, worden in de ko mende jaren strenger. Daarom is een extra investering nodig. Pas als het theater is aanbesteed, na de zomer, zijn de totale kosten duidelijk. De gemeenteraad heeft 33,5 miljoen euro beschik baar gesteld voor het nieuwe theater. Enige cijfers: In Nederland krijgen 2,7 op 100.000 kinderen per jaar een her- I - seninfarct of hersenbloeding. Revalidatiearts Nienke Roux van Sophia Revalidatie Den Haag zegt het stellig: 'Van alle kinderen met her senletsel door bijvoorbeeld een onge val of ontsteking, komt slechts een klein deel bij ons terecht'. 'Huisartsen en neurologen verwijzen kinderen met niet-aangeboren her senletsel zelden door naar een revali datiecentrum. Tegen kind en ouders wordt al te vaak gezegd: "Met de tijd komt het wel goed." Het besef dat re validatieartsen aanvullend veel voor deze kinderen kunnen betekenen, is er te weinig. Terwijl aan bijvoorbeeld verminderde concentratie of bewe gingsproblemen meestal nog veel te doen is.' Wat is een revalidatie- programma? Bij een revalidatieprogramma kan de patiënt ook zelf aangeven welke din gen hij het belangrijkst vindt: voor de een is dat goed kunnen lopen, een ander wil zijn geheugen verbeteren. Veel van de kinderen worden na de eerste intensieve revalidatieperiode nog geruime tijd begeleid. Speciale voorzieningen Roux: 'Waar ook nog veel aan verbe terd moet worden, zijn scholing en woongelegenheid voor jonge volwas senen met niet-aangeboren hersen letsel. Als het hersenletsel zo ernstig is dat het halen van een diploma niet lukt, ook niet op het speciaal onder wijs, dan heb je vervolgens niets. Voor deze kinderen zijn geen speciale voorzieningen. Ze komen als zestien-, zeventienjarige automatisch op een dagactiviteitencentrum terecht, tus sen mensen die meestal veel ouder zijn... Verder bestaan er voor kinde ren met hersenletsel nauwelijks mo gelijkheden om begeleid op zichzelf te wonen. Hiervoor moet meer aan dacht komen.' ren na een verkeersongeval in hel ziekenhuis terecht. De helft van deze kinderen heeft hoofdletsel. Steun de Hersenstichting Nederland Wetenschappelijk onderzoek en m lidatie zijn uiterst belangrijk om he senletsel te behandelen. Verder5 goede voorlichting van belang. Wk daarom donateur van de Herser- stichting of doe een gift. Ons CBF keurmerk garandeert een verait woorde besteding van uw bijdrage. Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - Tel. 070 - 360.48.16 - www.hersenstichting.nl gemeente Tholen Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend, dat met ingang van 14 maart 2003 gedurende zes weken voor een ieder tijdens de openingstijden in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Tholen van 13 maart 2003, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voor bereid voor de kom Tholen. De begrenzing van het genoemde gebied staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte te kening. Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuurs recht hun bezwaar over het besluit gedurende de termijn van ter in zage legging schriftelijk ter kennis brengen van de gemeenteraad. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking op de dag volgend op die van de publicatie. Indien binnen de ter inzagetermijn een verzoek om voorlopige voorzie ning bij de President van de Arrondissementsrechtbank, Postbus 5015 te Middelburg is ingediend, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Bij toewijzing van het verzoek geeft de Recht bank aan op welke onderdelen de voorlopige voorziening betrekking heeft. Een verzoek om voorlopige voorziening kan alleen worden inge diend als er bezwaar wordt aangetekend tegen het besluit. Sint-Maartensdijk, 14 maart 2003. Burgemeester en wethouders van Tholen. Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 18 jaar. 5w:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 30